جراحی بینی

رفع مشکلات حاصل از جراحی بینی چیست؟

رفع مشکلات حاصل از جراحی بینی چیست؟

رفع مشکلات حاصل از جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی یکی از چالش برانگیزترین اقدامات زیبایی به حساب می آید زیرا بسیاری از متغیرها برای دستیابی به یک نتیجه زیبایی شناختی و عملکردی بهینه باید مورد توجه قرار گیرند. این بدان معناست که عوارض و مشکلات همیشه در گوشه و کنار در انتظار هستند.

شناختن عوارض و مشکلات مهم و جزئی عمده مربوط به این روش از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا در صورت لزوم بتوان از بروز و پیشگیری سریع آن ها جلوگیری کرد.

 

رفع مشکلات حاصل از جراحی بینی چیست؟

 

بخشی از مشکلات مربوط به عوامل بیرونی چون فصل انتخاب برای جراحی بینی هستند و بخش دیگر در رابطه با انتخاب پزشک است تا نتایج مطلوب را به همراه داشته باشد. همچنین مراقبت های خود فرد نیز در طی پروسه بهبودی اهمیت بسیار بالایی دارد.

عمده ترین مشکلاتی که در رابطه با این عوامل ممکن است رخ دهد، در ادامه بررسی شده و راه های جلوگیری از این مشکلات پس از عمل بینی نیز به صورت مختصر بیان شده است.

ارسال درخواست مشاوره رایگان خدمات ما

مشکلات مربوط به جراحی بینی در فصل سرما

بسیاری از افراد به دلیل تعطیلات کریسمس و یا نزدیکی به عید نوروز، فصل سرما را برای عمل بینی انتخاب می کنند از لحاظ فرصت برای استراحت و بهبودی انتخاب مناسبی است اما ممکن است مشکلاتی در این خصوص به وجود بیاید که برای بسیاری مطلوب نباشد و نتایج رینوپلاستی را نیز مستقیماً تحت تأثیر قرار دهد.

سرماخوردگی، آبریزش بینی و عطسه و سرفه از این دست مشکلات هستند. این مشکلات بعد از جراحی ممکن است عوارضی چون التهاب، کبودی و خونریزی بعد از عمل بینی را افزایش دهد و باید از آنها جلوگیری کرد.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

راه حل: به دلیل مشکلات احتمالی که ذکر شد، توصیه می شود افرادی که امکان خانه نشینی و استراحت مطلق را ندارند از جراحی بینی در فصل سرد امتناع کنند. عطسه و سرفه را نیز به نحوی کنترل کنند تا کمترین میزان فشار بر روی این عضو وارد شود.

همچنین در صورت بروز مشکلاتی چون سرماخوردگی و آبریزش بینی از پزشک خود برای رفع آن به وسیله دارو کمک بگیرند زیرا مصرف خودسرانه دارو می تواند عوارض را شدت ببخشد.

همچنین تا حد ممکن در معرض هوای سرد و خشک نیز پس از جراحی بینی قرار نگیرید و به تقویت بدن در مقابل سرماخوردگی اهمیت دهید تا شاهد اینگونه مسائل نباشید.

دوری از افراد سرماخورده، ضدعفونی کردن مرتب محیط و دست ها، تامین آب بدن، خوردن غذای مقوی و مکمل ها بهترین اقدام در این راستا به شمار می رود.

 

مشکلات مربوط به جراحی بینی در فصل گرما

بهار و تابستان برای افرادی چون دانشجویان و یا کسانی که فرصت مناسب برای استراحت دارند زمان مناسبی برای جراحی بینی به شمار می رود؛ اما مانند فصل سرما عمل بینی در اینگونه فصول نیز مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

بسیاری از افراد دچار حساسیت فصلی به ویژه در بهار می شوند، همچنین تابش آفتاب به شکل شدیدتر در این فصول باعث برخی مشکلات از جمله آفتاب سوختگی و خونریزی بینی می شود.

این مشکلات شاید در زمان عادی به راحتی قابل رفع باشند اما زمانی که رینوپلاستی انجام شده عوارض خود جراحی بینی را شدت می بخشند و آسیب رسان هستند.

راه حل: استراحت کافی در منزل، پرهیز از ورزش و قدم در فضای بیرون که گرما دارد، خودداری از آفتاب گرفتن و شنا باعث می شود، مشکلات ذکر شده تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

استفاده از ضدآفتاب مناسب با SPF بالا، پرهیز از گذاشتن عینک آفتابی بر روی بینی و استفاده از کلاه های لبه دار هنگام خروج از خانه تا حد زیادی عوارض را کاهش می دهد. در صورت بروز مشکلات جدی تر اولین گام مهم و اساسی مشورت با پزشک برای یافتن درست ترین راه حل به شمار می رود.

 

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

گرچه امروزه به دلیل استفاده از تکنیک های به روز و تجهیزات پیشرفته امکان بروز مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی بسیار کم است اما برخی از مسائل چون تراشیدن بیش از حد غضروف بینی، کوچک شدن دریچه ی تنفسی، سوراخ شدن بین دو بینی باعث برخی از این مشکلات می شود.

 

مشکلات تنفسی بعد از جراحی بینی

 

البته مشکلات تنفسی موقتی نیز وجود دارد که از عوارض طبیعی رینوپلاستی به شمار می رود و بعد از مدتی محو خواهد شد اما در هر صورت این مشکلات باید جدی گرفته شود.

راه حل: بهترین راه برای جلوگیری و در واقع پیشگیری از این گونه مشکلات در قدم اول انتخاب یک کلینیک جراحی بینی یا مرکز درمانی معتبر و پزشک دارای تجربه است که از این مشکلات پیشگیری شود. در مورد مشکلات موقت تنفسی هم بهتر است تمام نکات مراقبتی از جمله نحوه خواب، تمیز کردن بینی، آرایش و … به درستی انجام شود.

در صورتی که مشکلات تنفسی شکل جدی به خود گرفت بهتر است با جراح خود مشورت کنید، در برخی موارد نادر گاهی نیاز به جراحی بینی ثانویه احساس می شود.

 

مشکلات مربوط به زیبایی ظاهری بینی

یکی از مشکلات نادری که ممکن است بعد از جراحی اتفاق بیفتد مربوط به نتایج آن است. در واقع شکل نامتقارن و یا عدم دستیابی به نتیجه دلخواه از این گونه مشکلات است. عوامل زیادی از جمله: مهارت نداشتن پزشک جراح، ضربه به بینی بعد از عمل جراحی، دستکاری و رعایت نکردن نکات مراقبتی باعث بروز چنین مشکلاتی می شود که با چند راهکار ساده می توان از آن جلوگیری کرد.

راه حل: برای اینکه نتیجه مطابق میل شما باشد باید در اولین قدم پزشکی را انتخاب کنید که صلاحیت و تجربه لازم را برای این کار داشته باشد. بررسی سوابق بیماران مراجعه کننده و نتایج بدست آمده در این امر به شما کمک خواهد کرد. کلینیک های معتبر و مراکز درمانی دارای مجوز نیز این امکان را برای شما فراهم می آورد.

در صورت انتخاب غلط و نتایج دور از انتظار ممکن است فرد نیاز به جراحی ثانویه داشته باشد که علاوه بر هزینه بالا، نسبت به عمل اولیه نیز سخت تر است.

نکته بعد عدم دستکاری بینی و پرهیز از شرایطی است که باعث ضربه زدن به آن می شود. نحوه صحیح خواب، پرهیز از فعالیت سنگین، دست نزدن به بخیه ها و فشار دادن بینی، دوری از شرایطی که باعث ضربه به آن شود و رعایت نکات مراقبتی بعد از رینوپلاستی باعث می شود دوره بهبود را به سلامت طی کنید. همچنین از مشکلات زیبایی که بعد از جراحی بینی رخ می دهد می کاهد.

سخن پایانی

جراحی بینی یک فرآیند زمان بر است و نیاز به صبر و حوصله بیمار دارد. لازم است افراد بعد از عمل بینی حداقل 6-12 ماه صبر کنند تا نتایج ظاهر شود. هرگونه مشکلی در این دوران را می توان با مشورت جراح کاست و نباید حالت وسواس گونه و استرس زا برای شما پیدا کند و تصور کنید با هر مشکلی نتایج از دست رفته است.

خوشبختانه کشور ما دارای پزشکان ماهری است که در راستای داشتن بهترین نتایج مورد انتظار در این پروسه به شما کمک خواهند کرد. جلسات مشاوره پیش از عمل و آگاهی نسبت به هرگونه مشکل و معضلی در این راه باعث آمادگی بیشتر شما در مواجهه با آن خواهد بود. به همین دلایل است که در قدم اول برای پیشگیری از هرگونه معضل و مشکلی دقت در انتخاب جراح و کلینیک بسیار توصیه می شود و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

امید است با انتخاب درست و یک عمل بینی موفق، نتایجی را که انتظار دارید شاهد باشید و این نتایج به بهبود کیفیت زندگی و زیبایی شما کمک کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه جراحی بینی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)