لیپوماتیک

زمان مناسب برای عمل لیپوماتیک چه زمانی می باشد؟

زمان مناسب برای عمل لیپوماتیک چه زمانی می باشد؟

زمان مناسب برای عمل لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های پرطرفدار برای کانتور بدن به ویژه در جاهایی است که چربی اضافه وجود دارد. این روش امکان خروج 12 لیتر چربی را از بدن می دهد و ماندگارتر از سایر روشها نظیر لیپوساکشن است.

مهمترین ویژگی آن این است که با برداشتن بافت چربی به روش ارتعاشی، به اعضای بدن یا عضلات آسیب نمی رساند. به دلیل عدم وجود برش عمیق، بخیه در مناطقی به ضخامت 2 میلیمتر اعمال می شود که فقط لوله های باریکی به نام کانول در آن قرار گرفته است و این بخیه ها با گذشت زمان بطور خودبخود از بین می روند.

 

زمان مناسب برای عمل لیپوماتیک

دریافت تخفیفات ویژه لیپوماتیک در کلینیک هلیا به مدت یک هفته

زمان بهبودی پس از این عمل زیبایی بسیار کوتاه است. معمولاً بیماران می توانند پس از 2 روز به فعالیت خود ادامه دهند و فعالیتهای اجتماعی خود را از سر بگیرند. برای بسیاری سوال است که زمان مناسب برای عمل لیپوماتیک چه زمانی است؟ سعی شده است در ادامه به این پاسخ داده شود.

 

عمل لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است؟

پیش از پرداخت به زمان مناسب برای عمل، بهتر است ابتدا کاندیداهای مناسب برای این امر مشخص شود. همه پزشکان و متخصصین در این زمینه متفق القول هستند که فرد زمانی که دارای سلامت عمومی است و چاقی عمومی ندارد، کاندید مناسبی برای این کار است. به همین دلیل توصیه می شود تا برای لاغری موضعی کسانی که 11 کیلو با وزن ایده آل خود فاصله دارند برای این امر اقدام نمایند. همچنین فرد برای انجام این کار باید آمادگی روحی و روانی مناسبی نیز داشته باشد.

 

سن مناسب برای انجام عمل لیپوماتیک

برای این عمل زیبایی محدودیت سنی خاصی مشخص نشده است اما توصیه می شود که فرد در کنار شرایط جسمی که ذکر شد، نوجوان نیز نباشد. زیرا افراد در این سنین در حال رشد هستند و بدن آنها مدام تغییر می کند. البته نکته مهم دیگر هم این است که ممکن است به بلوغ عاطفی و روحی کامل نرسیده باشند و از این نظر نیز آمادگی لازم برای جراحی را نداشته باشند.

 

سن مناسب برای انجام عمل لیپوماتیک

 

بعد از سن 18 سال تا زمانی که بدن فرد از لحاظ سلامت آمادگی لازم برای جراحی را داشته باشد می توان این کار را انجام داد. البته در سنین خیلی بالا به دلیل از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست ممکن است نتایج لیپوماتیک آنگونه که فرد انتظار دارد خود را نشان ندهد.

 

اقدامات لازم برای رسیدن به بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک

بهترین زمان برای عمل لیپوماتیک از لحاظ شرایط زندگی، کاری، تحصیلی و فعالیت های هر فرد متفاوت است اما برای رسیدن به زمان مناسب برای انجام این کار نیاز به آماده سازی است. جراح شما در یک جلسه مشاوره دستورالعمل های قبل از عمل را به شما ارائه می دهد. در این جلسه به هر سوالی که ممکن است پاسخ دهید، تاریخچه پزشکی دقیق خود را در اختیار او قرار داده و یک معاینه فیزیکی برای تعیین تناسب اندام خود برای عمل جراحی انجام دهید.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120906734 تمامی سوالات در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

همچنین ممکن است شما نیاز به آزمایش های خاص قبل از عمل خود داشته باشید. همچنین ممکن است عکس هایی گرفته شود که بتوان قبل و بعد از تصاویر مقایسه کرد. قبل از عمل، جراح از شما می خواهد كه:

  1.  قبل از عمل جراحی سیگار را متوقف کنید تا روند بهبودی بهتر طی شود.
  2.  از مصرف آسپرین، برخی داروهای ضد التهابی و برخی داروهای گیاهی که می توانند باعث افزایش خونریزی شوند، خودداری کنید.
  3.  صرف نظر از نوع جراحی که باید انجام شود، هیدراتاسیون قبل و بعد از جراحی برای بهبودی سریع تر بسیار مهم است و نباید نوشیدن آب کافی را فراموش کنید.
  4. اگر جراح شما معیارهای وزنی یا تغییر سبک زندگی را توصیه می کند، تمام تلاش خود را برای دستیابی به آنها انجام دهید تا بهترین نتیجه را کسب کنید و بروز عوارض را به حداقل برسانید.
  5. اگر عمل شما نیاز به از بین بردن مقدار کمی چربی دارد، ممکن است عمل جراحی در یک مطب انجام شود. اگر مقدار زیادی چربی از بین برود – یا اگر می خواهید روش های دیگری را همزمان انجام دهید – ممکن است این عمل جراحی در یک بیمارستان انجام شود و به دنبال آن یک شب بستری باشید.

عوامل تاثیر گذار بر زمان عمل لیپوماتیک

علاوه بر شرایط جسمی، سنی، فیزیولوژیکی و رعایت نکات   ی پیش از عمل لیپوماتیک عوامل متعدد دیگری نیز برای زمان مناسب عمل وجود دارد.

 

عوامل تاثیر گذار بر زمان عمل لیپوماتیک

 

  • توجه به زمان مورد نیاز برای بهبودی:

گرچه دوران بهبودی این عمل بسیار کمتر از سایر روش های مشابه است اما نمی توان کتمان کرد که به استراحت و حداقل مرخصی یکی دو روزه از کار نیاز است. برای همین توصیه می شود افراد شاغل این نکته را حتماً در نظر داشته باشند. آخر هفته، تعطیلات رسمی و ملی مانند عید نوروز یک انتخاب مناسب هستند تا فرد بهبودی کامل را به دست آورده و بعد به سر کار و فعالیت های روزمره خود بازگردد.

  • انتخاب فصل مناسب:

بسیاری از افراد عادت دارند تا در فصل های گرم سال به شنا و آفتاب گرفتن به پردازند، از آنجایی که این دو مورد باعث حساسیت پوست و اثر منفی بر جراحی می شود توصیه می گردد که افرادی با این عادت فصل های خنک و سرد را انتخاب نمایند. از سمت دیگری تنها تعطیلی و زمان استراحت برخی دیگر فصل تابستان است و اگر عادات ذکر شده را ندارند بهتر است همین فصل را انتخاب کنند.

  • شرایط زندگی:

اگر یک برنامه کاری مهم، سفر و یا مراسمی را در پیش دارید بهتر است زمان عمل لیپوماتیک را به بعد از آن موکول کنید. زیرا پرواز و انجام فعالیت های شدید بعد از عمل محدودیت های خاصی را دارد.

به طور کلی بهترین زمان برای انجام این کار را شرایط جسمی و کاری و سبک زندگی مشخص می کند و بهترین تصمیم گیرنده نیز خود فرد و البته مشورت با پزشک است. در صورتی هم که تصمیم دارید این عمل را همزمان با روش های دیگر چون تزریق چربی انجام دهید توصیه می شود که همزمان انجام شود تا در یک بازه زمانی دوران نقاهت هر دو را طی کنید.

 

سخن انتهایی

بهترین زمان برای عمل لیپوماتیک در واقع آن زمانی است که فرد دارای چربی های موضعی می باشد و در امتحان هر روشی برای لاغری با شکست مواجه می شود و تصمیم می گیرد از روش های پزشکی برای این کار استفاده کند. گرچه روش های متعددی برای لاغری موضعی وجود دارد اما در میان روش های جراحی، تنها شیوه ای که به زمان کمتر برای بهبودی نیاز دارد و عوارض آن نیز حداقلی هستند، لیپوماتیک است.

فرد با در نظر گرفتن شرایط سنی، پزشکی و کاری باید برای این امر اقدام کند و سپری کردن دوران نقاهت به درو از هر تنش و در آرامش شرط اساسی برای بهبودی است. همچنین در سنین پایین و صرفاً به دلیل دغدغه های خاص سن نوجوانی نیاید برای انجام آن اقدام کرد زیرا فرد علاوه بر شرایط جسمی شرایط روحی مناسب برای این کار را نیز ندارد.

مشورت با پزشک، سنجیدن شرایط سلامتی و میزان چربی که باید از در این عمل از بدن خارج شود نیز بسیار ضروری است. در کنار تمام این موارد باید در انتخاب پزشک و  بهترین مرکز لیپوماتیک نیز دقت لازم را به عمل آورد تا علاوه بر عوارض کمتر، نتایج بهتری نیز حاصل شود و دوران بهبودی نیز کوتاه شود. در غیر این صورت به استراحت و مراقبت بیشتری برای بهبودی کامل نیاز خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)