کاهش سایز درعمل لیپوماتیک

افراد زیادی در دنیا وجود دارند که دارای اضافه وزن و چربی‌های زائد در نواحی مختلف بدن خود می‌باشند و این عامل سبب شده که در جامعه و اجتماع‌ با مشکلاتی مواجه شوند. در اولین قدم لازم است که به سراغ رژیم غذایی و ورزش بروید تا عمده چربی‌های فعال حذف شوند. اما بعد از آن برای حذف چربی‌های مقاوم که از بین نرفته‌اند، لازم است جراحی لاغری را انجام دهید. در واقع این دسته از افراد می‌توانند با انجام عمل زیبایی لیپوماتیک چربی‌های اضافی بدن خود را حذف کنند تا به تناسب اندام‌ ایده‌آلی برسند. در واقع کاهش سایز در لیپوماتیک یکی از گزینه‌های بسیار خوب برای رسیدن به فرم دلخواه بدن است.

اینفوگرافیک میزان کاهش سایز با لیپوماتیک
اینفوگرافیک میزان کاهش سایز با لیپوماتیک

لیپوماتیک باعث کاهش سایز می شود یا کاهش وزن؟

برای بسیاری از افراد در جامعه که شناخت سطحی از عمل زیبایی لیپوماتیک دارند همواره این سوال پیش می‌آید که آیا باید منتظر کاهش سایز در جراحی لاغری باشیم یا کاهش وزن؟ البته بسیاری از افراد از روی ناآگاهی تصور می‌کنند که لیپوماتیک باعث کاهش وزن شده و در نتیجه آن، سایز شخص نیز کاهش می‌یابد که این یک باور نادرست درباره این عمل زیبایی می‌باشد. در عمل زیبایی لیپوماتیک، پزشک با استفاده از لوله نازکی به نام لوله کانولا چربی‌های داخل بافت را با استفاده از ایجاد ارتعاش و موج اینفراماسونیک به صورت فیزیکی تخریب می‌کند. چربی‌های تخریب شده به یک امولسیون تبدیل شده و با استفاده از خود دستگاه و با نیروی مکش، از بدن خارج می‌شوند.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران

لیپوماتیک باعث کاهش سایز می شود یا کاهش وزن ؟

پس به طور کلی می‌توان پاسخ داد که کاهش سایز در پیکرتراشی انجام می‌شود ولی کاهش وزن نه. فراموش نکنید که به طور کلی با از بین بردن چربی با لیپوساکشن، لیزر لیپولیز و لیپوماتیک، وزن کم نمی‌شود اما اندازه و سایز کاهش می‌یابد. بنابراین، کاهش وزن با کاهش سایز متفاوت است. در واقع با این روش، سرانجام فرد بین ۵ تا ۱۰ کیلوگرم از دست می‌دهد. با این حال، افراد مبتلا به چاقی مزمن می‌توانند با روش‌های لاپاراسکوپی، وزن خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. یا روش‌های دیگر مثل غذا‌های چرب، شیرین و فست فود‌ها را نخورده و در واقع غذا‌های کم کالری مصرف شود. همچنین ورزش‌های هوازی و قهوه و چای سبز و زیتون و نوشیدن زیاد آب را در برنامه روزانه خود داشته باشید.

کاهش سایز در لیپوماتیک

بنابراین هدف عمل لیپوماتیک، صرفا برداشت چربی‌های اضافی به منظور رسیدن به اندامی خوش‌فرم می‌باشد. به همین علت نیز در علم پزشکی، لیپوماتیک به عنوان پیکرتراشی شناخته می‌شود و به نوعی راه‌حل برای ر‌هایی از شر چربی‌های زائد در بدن استفاده می‌شود. پس هدف از این عمل، کاهش سایز در لیپوماتیک می‌باشد و برای افرادی که قصد دارند مقداری از حجم و سایز بدن خود را کم کنند، یکی از بهترین گزینه‌ها می‌باشد. البته انجام لیپوماتیک مقداری نیز بر روی کاهش وزن تاثیر دارد چون چربی‌ها را کم می‌کند اما برای کاهش وزن بیشتر، شخص می‌تواند با تنظیم یک رژیم غذایی درست و سالم به مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهد تا علاوه بر کاهش سایز، وزن خود را نیز کم کند.

میزان کاهش سایز بعد از عمل لیپوماتیکهر اندازه متخصص با دقت و ظرأفت بیشتری در تخلیه چربی‌ها عمل کند، قطعاً کاهش سایز، بیشتر شده و سطح اندام هدف صاف‌تر و یکنواخت‌تر به نظر خواهد رسید.
عوامل مؤثر بر ماندگاری نتیجه جراحی لاغری در کاهش سایز بدن
 1. نحوه تخلیه چربی‌ها
 2. میزان توجه به نکات مراقبتی در دوره نقاهت
 3. داشتن رژیم غذایی سالم
 4. انجام فعالیت‌های ورزشی به صورت منظم
میزان کاهش وزن بعد از پیکرتراشی

 

با توجه به اینکه در این عمل زیبایی تنها چربی‌های موضعی تخلیه می‌شوند بنابراین جراحی لاغری تأثیر چشمگیری بر روی کاهش وزن نخواهد داشت و بیشتر شما را به اندام ‌ایده‌آل و کاهش سایز نزدیک خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

لیپوماتیک تا چه میزان بر کاهش سایز تاثیر دارد؟

قطعا دانستن اینکه عمل زیبایی پیکرتراشی تا چه میزان بر کاهش سایز در افراد تاثیر دارد، برای بسیاری از افراد سوال بوده و بر تصمیم و انتخاب کردن این روش به عنوان راه‌حل برای کاهش سایز تاثیر زیاد می‌گذارد.

کاهش سایز در جراحی لاغری یک روش می‌باشد که طرفداران و کاربران بسیار زیادی در دنیا دارد و روزانه تعداد زیادی از افراد از این روش برای کاهش سایز استفاده می‌کنند. افرادی که دارای اضافه وزن و چربی زائد در برخی نواحی بدن هستند می‌توانند با استفاده از عمل زیبایی لیپوماتیک چربی‌های خود را تا حد زیادی برداشت کرده و به تناسب اندام ‌ایده‌آل برسند.

لیپوماتیک تا چه میزان بر کاهش سایز تاثیر دارد ؟

شرایط لازم برای کاهش سایز با لیپوماتیک

لیپوماتیک با تخریب و شکست سلول‌های چربی ناحیه هدف باعث می‌شود که بافت چربی از هم جدا شود و به راحتی بتوان آن را از بدن خارج کرد. به طور کلی لیپوماتیک برای افرادی که تا حد کم و یا متوسط دارای چربی‌های اضافی در بدن خود هستند، بهترین گزینه است و برای این دسته از افراد تاثیرات خوبی به همراه دارد و باعث کاهش سایز زیادی در شخص می‌شود تا به اندامی خوش‌فرم دست یابند. البته افرادی که نمی‌توانند وزن خود را ثابت نگه دارند و وزن زیادی در مدت کوتاه اضافه می‌کنند، ممکن است این عمل برای آن‌ها نتیجه بخش نباشد و آن‌ها را مایوس کند. استفاده از لیپوماتیک برای کسانی که تنها در یک ناحیه از بدن خود مانند شکم و یا ران و یا سایر نواحی دیگر دارای چربی می‌باشند بهترین گزینه برای برداشت چربی است.

اما برای آن دسته از افرادی که قصد دارند کل بدن را لیپوماتیک کنند، انجام این عمل برای کل بدن خطرناک است و انجام نمی‌شود مگر این که در چند مرحله متفاوت صورت گیرد. همچنین انجام این عمل برای افرادی که حتی در یک ناحیه از بدن خود، اضافه وزن مفرط و چربی بسیار زیادی دارند توصیه نمی‌شود و باید قبل از انجام آن یک دوره رژیم غذایی برای کاهش سایز و وزن را انجام دهند و پس از آن می‌توانند با انجام لیپوماتیک، چربی اضافی را برداشت کرده و به تناسب اندام خوبی دست یابند. البته زندگی نرمال بدون استرس، رژیم کاهش وزن، سالم خواری و ورزش، همیشه باید جزئی از زندگی متقاضیانی باشد که به دنبال فرم‌های زیبایی در بدن خود هستند و از تجمع چربی‌ها بیزار می‌باشند چرا که اگر توجهی به توصیه‌ها نشود و فرد استعداد چاقی داشته باشد هیچ تضمینی نیست که چربی‌ها مجددا بازنگردد.

مطالب بیشتر: سوالات رایج درباره لیپوماتیک

مناطق مناسب جهت کاهش سایز با لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک برای کاربرد‌های متفاوتی استفاده می‌شود و حتی از آن برای درمان تومور‌های خوش‌‎خیم نیز استفاده می‌شود. اما گسترده‌ترین و پر استفاده‌ترین کاربرد این عمل، در زمینه زیبایی اندام می‌باشد و از آن برای کاهش سایز بدن و دست‌یابی به اندام خوش‌فرم و مناسب استفاده می‌شود. میزان وجود چربی اضافه در بدن اشخاص با یکدیگر متفاوت و همچنین در برخی از افراد، نواحی و اندام‌های متفاوتی از بدن دارای چربی اضافه بیشتری می‌باشد. به همین علت ناحیه انجام عمل زیبایی پیکرتراشی در همه افراد ثابت نیست و هر کس بسته به نیاز خود، عمل لیپوماتیک را انجام می‌دهد.

برای انجام عمل زیبایی لیپوماتیک ناحیه‌های متفاوتی از بدن را می‌توان مد نظر قرار داد و به طور کلی جراحی لاغری برای اکثر نواحی بدن مناسب می‌باشد اما برای برخی از نواحی، تاثیر و کاربرد بیشتری دارد. برای قسمت‌هایی مانند شکم، ران‌ها، باسن، بازو‌ها و پهلو‌ها که چربی‌های اضافی عمدتا در آن‌ها تجمع می‌کنند، درخواست‌های زیادی برای انجام لیپوماتیک وجود دارد. همچنین در بین خانم‌ها، لیپوماتیک سینه بسیار رایج و محبوب است. به طور کلی بهتر است مناطقی انتخاب شوند که:

 1. بافت چربی حجیم و زیادی دارند.
 2. غده‌ای در آن قست وجود ندارد.
 3. زخمی در آن محل ایجاد نشده که مانع عمل شود.
 4. ترجیحا در آن محل پلاتین وجود نداشته باشد.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک و تزریق چربی به صورت همزمان

آیا کاهش سایز با پیکرتراشی ماندگار است؟

بسیاری از افراد وجود دارند که به دلیل شک و تردید در مورد برگشت‌پذیری چربی‌های اضافی و چاقی بعد از لیپوماتیک، نگران هستند و دوست ندارند که بعد از صرف هزینه و زمان برای انجام جراحی لاغری، دوباره چربی‌های اضافی در اندام تجمع یابد. به طور کلی برگشت چربی‌های اضافی و همچنین چاقی و اضافه وزن بعد از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک، امکان‌پذیر می‌باشد و برای عده کمی از افراد که این عمل را انجام داده‌اند، بعد از مدتی تاثیرات آن از بین رفته و دوباره به اندام و فرم قبلی خود بازگشته‌اند. مسلما شخص باید چندین توصیه ساده بعد از عمل را همیشه در نظر داشته باشد تا برای همیشه اندامی خوش‌فرم داشته باشد:

 1. به طور مثال تا یک هفته نباید ورزش کنید اما می‌توانید پیاده‌روی کوتاه مدت داشته باشید تا فشاری بر زخم‌ها ایجاد نشود و عوارض و مشکلاتی رخ ندهد.
 2. پس از یک هفته یا بعضا یک ماه می‌توانید رژیم غذایی خود را ادامه دهید و ورزش کنید تا به ماندگاری هر چه بیشتر کاهش سایز با عمل پیکر تراشی کمک کرده باشید.
 3. غذای چرب و سنگین و فست فود را تا مدتی فراموش کنید یا کلا از برنامه غذایی خود دور کنید.
 4. توصیه می‌کنیم برای جلوگیری از کم آبی بدن، مایعات زیاد بنوشید تا بافت چربی و اندام شما فرم خود را از دست ندهد.
 5. همچنین بدن و رژیم غذایی سالم به شما کمک شایانی می‌کند تا سایز و فرم زیبای بدن خود را تا مدت زیادی حفظ کنید.
 6. تا یک هفته استفاده از لباس‌های تنگ مثل گن‌ها برای شما توصیه می‌شود تا پوست افتاده و شل نشود.

مشاهده این مطلب: جلوگیری از برگشت چاقی بعد از عمل لیپوماتیک

آیا کاهش سایز با پیکرتراشی ماندگار است ؟

در نتیجه با رعایت توصیه‌های پزشکی، رژیم غذایی سالم و ورزش، با درصد زیادی می‌توان اطمینان داشت که تناسب اندام شما تغییری نمی‌کند و در واقع کاهش سایز با لیپوماتیک ماندگار است. اما برگشت به دوران قبل از جراحی لاغری و تجمع چربی در اندام‌ها تنها برای عده‌ای از افراد اتفاق می‌افتد که به مراقبت‌ها و توصیه‌های بعد از لیپوماتیک اهمیتی نمی‌دهند. در صورت مراقبت از خود و داشتن سبک زندگی سالم، نتایج کاهش سایز با پیکرتراشی تا سال‌های طولانی بعد از عمل نیز باقی می‌ماند.

شما می‌توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیکرتراشی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed