آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی

عمل بینی و سوالاتی که درباره‌ آن وجود دارد سبب شده است که افراد قبل از انجام آن تحقیقات بسیار خوبی را به عمل بیاورند تا دچار مشکل نشوند. یکی از پرسش‌هایی که درباره‌ جراحی بینی وجود دارد این است که آیا پس از عمل می‌توان آفتاب گرفت و یا از دستگاه سولاریم استفاده کرد؟ با توجه به اینکه آفتاب گرفتن بعد از رینوپلاستی می‌تواند تاثیراتی بر نتیجه جراحی بگذارد، در این مقاله لازم دانستیم درمورد زمان سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از عمل بینی صحبت کنیم.

سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از عمل بینی

مشاوره قبل از عمل بینی و  قرار گرفتن جلوی نور آفتاب

متقاضیانی که قصد انجام عمل بینی را دارند به دلیل اینکه آشنایی کافی با جراحی زیبایی بینی ندارند سؤالات بسیار زیادی برای آن‌ها در زمینه‌های مختلف به وجود می‌آید و معمولاً به دنبال گرفتن پاسخ برای این سؤال‌ها هستند. باید بگوییم به دلیل اینکه کشور ما یکی از بهترین قطب‌های ارائه‌ رینوپلاستی می‌باشد، شهروندان ایرانی اطلاعات نسبتاً خوبی از عمل فوق دارند. باید بگوییم افراد زمانی که قصد انجام جراحی بینی را دارند بهتر است برای آشنایی کامل با عمل بینی، یک جلسه‌ مشاوره‌ با پزشک متخصص در زمینه‌ رینوپلاستی برگزاری کنند. در این جلسات افراد می‌توانند سؤالات خود را با پزشک متخصص در میان گذاشته و پاسخ‌های مناسب و کاملی به دست بیاورند تا از این نظر مشکلی برای آن‌ها به وجود نیاید.

متقاضیان علاوه بر آن، در این جلسات می‌توانند با روند جراحی عمل بینی هم آشنا شوند که این مهم سبب می‌شود افراد در روز عمل، مشکل خاصی نداشته باشند. منظور از این مشکلات، استرس و نگرانی‌هایی است که به دلیل همین عدم اطلاعات به وجود می‌آید و سبب می‌شود مشکلاتی برای آن‌ها به وجود بیاید یا احساسات منفی را به آن‌ها منتقل ‌کند.

یکی از سؤالات بسیار مهمی که افراد درباره‌ عمل زیبایی بینی دارند، قرار گرفتن جلوی نور خورشید پس از انجام عمل بینی می‌باشد. در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که افراد به دلیل اینکه پس از عمل نمی‌توانند در محیط‌های گرم قرار بگیرند، باید تا مدتی نیز از آفتاب گرفتن بعد از رینوپلاستی خودداری‌ کنند تا دچار دردسر نشوند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با جراحی بینی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دلیل خودداری از سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از جراحی بینی

افراد پس از انجام عمل بینی باید به دو دلیل از قرار دادن صورت خود در ناحیه‌ گرم خودداری کنند:

  1. دلیل این ممنوعیت این است که با قرار گرفتن صورت و یا بینی در برابر نور خورشید و یا محیط‌های گرم، تورم بینی افزایش می‌یابد.
  2. همچنین گرما سبب می‌شود که جای زخم‌ها روی صورت باقی بماند.

در نتیجه افراد باید این توصیه‌ بسیار مهم را پس از انجام جراحی بینی خود جدی گرفته و تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند از سولاریوم و آفتاب پرهیز نمایند.

استفاده از دستگاه سولاریوم پس از عمل بینی

با توضیحاتی که برای افراد در زمینه‌ قرار گرفتن نور خورشید و همچنین محیط‌های گرم ارائه دادیم، برخی افراد می‌خواهند بدانند که آیا می‌توان پس از انجام عمل زیبایی بینی از دستگاه سولاریم استفاده کنند یا خیر. افراد می‌توانند در جلسات مشاوره‌ای که با پزشک متخصص برگزار می‌کنند، درباره‌ این موضوع نیز سؤالاتی را مطرح کرده و پاسخ‌های بسیار مناسبی را دریافت کنند. در ابتدا بهتر است تعریفی از دستگاه سولاریم داشته باشیم. دستگاه سولاریوم، اشعه‌ فرابنفش و یا اشعه‌ ماوراءبنفش نور خورشید را برای افراد شبیه‌سازی می‌کند.

برای آشنایی بیش‌تر می‌توانیم از کاربرد‌های این دستگاه نیز نام ببریم که یکی از آن‌ها برنزه کردن نام دارد و در یک مقطع خاصی افراد بسیار زیادی داوطلب این کار بودند. اشخاصی که می‌خواهند پوست خود را برنزه نمایند، زمانی که نمی‌توانند از نور خورشید برای این کار استفاده کنند، از دستگاه سولاریوم بهره می‌برند. دستگاه فوق با استفاده از اشعه‌ ماوراءبنفش این کار را به راحتی برای داوطلبین ارائه خواهد کرد به گونه‌ای که پس از این کار به هیچ عنوان تفاوتی در پوست فردی که با نور خورشید و فردی که با سولاریوم این کار را کرده است، دیده نمی‌شود.

مطالب بیشتر: عمل بینی گوشتی

استفاده از دستگاه سولاریوم پس از عمل بینی

برخی‌ از افراد بر این باور هستند که نباید از دستگاه سولاریوم پس از عمل بینی استفاده کرد. دلیل این باور، عوارضی است که ممکن است برای فرد مصرف‌کننده به وجود بیاید. افراد برای گرفتن پاسخ‌های مناسب جهت استفاده و یا عدم استفاده از دستگاه سولاریوم، همانطور که ذکر گردید بهتر است از پزشک متخصص خود سؤالاتی را بپرسند و جواب‌های منطقی و همچنین کامل و قانع‌کننده‌تری را دریافت کنند.

آیا استفاده از سولاریم پس از انجام عمل بینی دارای عوارض می باشد؟

همانطور که پیش‌تر ذکر گردید، کسانی که عمل زیبایی بینی را انجام داده‌اند بهتر است تا مدتی که پزشک توصیه می‌کند، از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین محیط‌های گرم خودداری نمایند. مراجعه‌کنندگان باید حتماً توصیه‌های پزشک متخصص را برای گرفتن نتایج ایده‌آل به صورت کامل و تمام و کمال انجام دهند و از هر گونه سرپیچی از این دستورات به صورت کاملاً جدی پرهیز کنند تا مشکلی برای آن‌ها به وجود نیاید. بینی فرد پس از انجام رینوپلاستی نسبت به محیط‌های گرم و همچنین نور خورشید در زمان سپری کردن دوران نقاهت عمل بینی حساسیت خاصی پیدا می‌کند. فرد باید این حساسیت را تا زمان پایان دوره‌ نقاهت تحمل کند. این موضوع برای متقاضیانی که می‌خواهند از سولاریوم استفاده کنند نیز وجود دارد و نباید از این دستگاه به دلیل افزایش ورم بینی استفاده کنند تا دوره‌ نقاهت به پایان برسد. افراد زمانی که این توصیه را جدی نگیرند و بعد از عمل بینی خود از سولاریوم استفاده کنند، پس از آن حتماً شاهد افزایش ورم بینی خود خواهند بود.

بزرگ‌ترین اتفاقی که پس از قرار گرفتن در معرض خورشید پس از عمل بینی و همچنین استفاده از سولاریوم به وجود می‌آید، تأخیر در زمان بهبود یافتن و همچنین افزایش مدت زمان دوره‌ نقاهت عمل بینی می‌باشد. کسانی که می‌خواهند دوره‌ نقاهت عمل بینی خود را هر چه سریع‌تر به اتمام برسانند، بهتر است از انجام سولاریوم و به طور کلی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنند.

مطالب بیشتر: عمل بینی گوشتی

مدت زمان پرهیز از سولاریوم و آفتاب گرفتن بعد از عمل بینی

اما سؤالی که وجود دارد این است که این پرهیز برای استفاده کردن از سولاریوم تا چه مدت زمانی پس از عمل زیبایی بینی ادامه خواهد یافت؟ در جواب باید بگوییم که این مورد تا حدودی به ضخامت پوست فرد بستگی دارد و در حالت عادی تا ۳ ماه پس از عمل بینی از سولاریوم نباید استفاده کرد. در صورتی که پوست فرد ضخیم‌تر باشد ممکن است این مدت زمان بیش‌تر نیز شود و فرد ملزم به رعایت آن می‌باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code