1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت ابرو
 4. بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو – استراتژی تقویت موی ابروی کاشته شده

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو – استراتژی تقویت موی ابروی کاشته شده

معرفی داروهای تقویت موی ابرو بعد از کاشت ابرو

روش‌های کاشت ابرو به عنوان یکی از بهترین و موثرترین راهکارها جهت درمان کم‌پشتی و عدم تقارن ابروها شناخته می‌شوند. زیرا اشخاصی که با افزایش سن و یا در اثر حادثه‌، زیبایی ابروهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند به کمک پیوند ابرو، زیبایی را دوباره به چهره خود برگردانند. علت محبوبیت پیوند ابرو در مقایسه با سایر روش‌های مشابه، نتیجه‌بخشی بالا و ماندگاری همیشگی آن است. به طوری که اگر عملیات کاشت طبیعی ابرو در کلینیکی معتبر و توسط پزشکی متخصص انجام شود جایی برای نگرانی بابت ریزش دوباره ابرو نخواهد بود. با این حال تقویت تارهای قبلی و تازه کاشته شده ابرو توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌شود.

ما نیز به نوبه خود، در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به معرفی دارو تقویتی بعد از کاشت ابرو بپردازیم. همچنین در صورت تمایل به استفاده از داروها و پمادهای تقویتی می‌توانید با مشاوران ما در کلینیک کاشت مو هلیا تماس گرفته و لیست بهترین دارو تقویتی بعد از کاشت ابرو را از ما بخواهید.

اینفو بهترین داروی تقویتی بعد از کاشت ابرو
اینفو بهترین داروی تقویتی بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت مو چه ویتامینی بخوریم؟

سلامت مو از فولیکول‌های مو نشات می‎گیرد. تغذیه یک عامل بسیار مهم برای تقویت فولیکول‌های مو است بنابراین، می‌توان حدس زد که استفاده منظم و کافی از برخی ویتامین‌ها می‌تواند به موفقیت آمیز بودن جراحی کاشت مو کمک کند. ویتامین و مواد معدنی مهمی که می‌توانید بعد از کاشت مو مصرف کنید عبارت هستند از:

 1. ویتامین‌های E، C، A و B کمپلکس بر سلامت مو تاثیر می‌گذارند. استفاده از ویتامین B به خصوص پس از کاشت مو توصیه می‌شود.
 2. به زیباجویان توصیه می‌شود غذاهای غنی از آهن بخورند زیرا سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و دوره بهبود را تسریع می‌کند.
 3. روی یا زینک نیز یکی از موادی است که به دلیل تأثیر قوی بر سنتز بافت کلاژن و هموستاز هورمونی، مصرف آن پس از جراحی کاشت مو توصیه می‌شود.

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

از دست رفتن ابروها، تاثیر منفی بر احساس رضایت افراد در مورد چهره خود می‌شود و حتی تهدیدی برای سلامت ذهنی برخی از افراد خواهد بود. در واقع اگر هر کدام از اجزای صورت آسیب ببینند، اعتماد به نفس ما کم شده و همین موضوع ما را منزوی خواهد کرد. کاشت ابرو طبیعی به عنوان یکی از موثر‌ترین عمل‌های زیبایی، می‌تواند این وضعیت را برای همیشه تغییر بدهد و ابرو‌هایی کاملاٌ زیبا و طبیعی را برای شما به ارمغان بیاورد. اگر فقط به نتایج نهایی این کار فکر کنید، همه مراحل پیوند را با اشتیاق زیاد و بدون خستگی سپری خواهید کرد. شما باید مراقبت‌های بعد از کاشت همانند تقویت ابروها پس از کاشت طبیعی ابرو را مد نظر قرار دهید تا نتایج دلخواه خود از این عمل زیبایی را به دست بیاورید.

داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو
داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

داروهای آنتی بیوتیک

عفونت پس از کاشت ابرو می‌تواند یکی از عوامل مهم ریزش غیر عادی ابرو محسوب شود. به همین جهت مصرف آنتی‌بیوتیک‌های خوراکی و موضعی اهمیت زیادی در تقویت فولیکول‌های ابرو بعد از کاشت ایفا می‌کنند. سیپروفلوکساسین و آزیترومایسین دو داروی رایج تجویز شده توسط پزشکان برای جلوگیری از عفونت است. به افراد توصیه می‌شود که طبق نظر پزشک آنتی بیوتیک مصرف کنند و بدون اجازه پزشک دوز و نوع آنتی بیوتیک را تغییر ندهند. استفاده از اسنشیال اویل‌های ضدعفونی کننده مثل اسنشیال اویل اسطوخدوس می‌تواند باعث تقویت فولیکول و ضد عفونی محل کاشت شود.

داروهای ضد خارش

خارش شدید محل کاشت یکی از عوارض موقتی کاشت ابرو محسوب می‌شود. از آنجا که فولیکول‌های کاشته شده نازک و ضعیف هستند؛ فرد نباید محل کاشت را به صورت شدید لمس کند. به همین سبب پزشک متخصص داروهای ضد التهابی و ضد خارش مانند سیتریزین را تجویز می‌کند. استفاده از روغن‌های موضعی که حاوی ترکیب گل همیشه بهار باشد، می‌تواند به کاهش التهاب بعد از پیوند ابرو و تقویت فولیکول‌ها کمک کند. قرص گیاهی آناهیل می‌تواند برای رفع التهاب و کاهش خارش توسط پزشک تجویز شود.

داروهای ضد خارش

پلاسمای غنی از پلاکت

Prp یکی از روش‌های بسیار موثر برای تقویت فولیکول‌های ابرو محسوب می‌شود. این روش جزو روش‌های درمانی غیرتهاجمی است که در آن چند سی سی از خون فرد گرفته می‌شود و این خون توسط دستگاه سانتریفیوژ تغلیظ و فازهای آن جداسازی می‌شود. پلاکت جدا شده توسط دستگاه با سرنگ مخصوصی به ابروها تزریق می‌شود. تغذیه رسانی مستقیم به فولیکول‌ها و افزایش جریان خون در ابروها باعث پرپشت شدن ابروها و تسریع رشد ابروها می‌شود.

مزوتراپی

مزوتراپی همانند پلاسما درمانی یک روش درمانی موثر و غیرتهاجمی برای تقویت فولیکول‌های مو محسوب می‌شود. در این روش درمانی انواع ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، عصاره‌های گیاهان توسط سرنگ به ابروها تزریق می‌شود. بعد از تزریق این مواد، فولیکول‌های مو تقویت می‌شوند و رگ‌زایی در درم اتفاق می‌افتد. تغذیه رسانی به پیاز مو به صورت مستقیم باعث پرپشت شدن ابرو می‌شود. این روش می‌تواند بعد از شوک ریزشی که اتفاقی کاملاٌ طبیعی است به کار برده شود و فولیکول‌ها را بیش از پیش ضخیم کند.

نقش ویتامین در تقویت ابرو
 1. افزایش سرعت ترمیم زخم‌ها
 2. تقویت فولیکول
 3. افزایش ضخامت مو
 4. تقویت سیستم ایمنی بدن
مصرف فولیک اسید و امگا ۳افزایش قدرت فولیکول‌های پیوند و کمک به رشد سریع‌تر ابروها
مصرف ماینوکسیدیل
 1. کمک به حفظ سلامت فولیکول‌ها
 2. افزایش سرعت و کیفیت رشد موها
مصرف فیناسترایدکمک به تثبیت فولیکول در محل پیوند و جلوگیری از ریزش آن

مطالب بیشتر: کاشت ابرو ارزان

کاشت ابرو یک فعالیت با ریسک بسیار پایین است که حتی نیازی به بستری شدن نخواهد بود. اگر این کار را در شرایط مطلوب و کنترل‌شده زیر نظر یک پزشک متخصص انجام بدهید، به هیچ‌وجه با اضطراب و نگرانی روبرو نخواهید شد. با این حال شما باید مراقبت های بعد از کاشت ابرو را به عمل بیاورید، با وضعیت ابرو‌ها پس از کاشت به خوبی آشنا باشید و نکات مد نظر پزشک را نیز به خوبی رعایت کنید تا نهایتاٌ بهترین نتیجه را شاهد باشید. یکی از این نکات مهم، مصرف دارو‌های تقویتی بعد از کاشت طبیعی ابرو است. کاشت طبیعی ابرو عملی نیست که نیاز به استفاده از یک فهرست گسترده از دارو‌ها بعد از اتمام کار داشته باشد.

با این حال بیشتر افراد برای رسیدن به بهترین نتایج، قرار گرفتن در وضعیت مطلوب و همچنین تقویت ابرو‌های جدید خود، ترجیح می‌دهند دارو‌هایی را پس از انجام این فعالیت مصرف کنند. از یاد نبرید مصرف دارو‌های تقویتی پس از کاشت ابرو و یا هر نوع داروی دیگر، حتماٌ باید با مشورت و نظر پزشک متخصص باشد. مصرف خودسرانه دارو پس از پیوند ابرو، ممکن است عواقب بسیار ناخوشایندی برای شما به وجود بیاورد.

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

قرص های ضد تورم

پس از کاشت ابرو‌ها، ممکن است کمی تورم در این ناحیه برای شما به وجود بیاید. این وضعیت به طور کلی اصلاٌ نگران‌کننده نیست و کاملاٌ طبیعی به نظر می‌رسد. آغاز شدن این تورم به معنی آن است که بدن شما در آغاز دوران ریکاوری قرار گرفته است. بسیاری از افراد در این مرحله، به مصرف هیچ دارویی نیاز ندارند چرا که این تورم خیلی زود به طور کامل از بین خواهد رفت. با این حال ممکن است پزشک با بررسی شرایط شما، قرص‌هایی را تجویز کند تا این ورم پوستی هر چه زودتر به پایان برسد.

دارو های ضد درد

این احتمال وجود دارد که پس از پشت سر گذاشتن کاشت ابرو‌ها، شما تا حدودی احساس درد داشته باشید. البته این وضعیت چندان متداول نیست و برای همه افراد اتفاق نمی‌افتد اما به طور کلی، نمی‌توان این احتمال را نادیده گرفت. علت درد، از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی از بدن است. یکی از دارو‌هایی که برای مهار درد ممکن است برای شما تجویز شود، قرص تیلنول است. اگر به بیماری کبد مبتلا نیستید، در صورت بروز درد می‌توانید دو قرص تیلنول را به صورت همزمان مصرف کنید.

دارو های ضد درد

اگر این درد کمی بیشتر بود، شما می‌توانید در کنار مصرف دو قرص تیلنول، از یک قرص ایبوپروفن ۶۰۰ میلی گرمی نیز استفاده نمایید. همچنین ممکن است برای کاهش احساس درد، کرم آکوافور نیز برای شما تجویز شود. شما می‌توانید این کرم را به مدت ۷ روز و هر روز یک بار برای ابرو‌ها استفاده کنید. البته این کار باید به آرامی انجام شود به گونه‌ای که به ابروها فشار وارد نشود.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

ویتامین ها

ویتامین‌ها و مکمل‌ها پس از سپری کردن یک عمل زیبایی، همواره برای شما مفید خواهند بود. البته که مصرف ویتامین‌ها پس از پیوند ابرو ضروری نیست اما می‌تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد. برای مثال بعضی از افراد بر این باور هستند که مصرف ویتامین‌ها به روند بهبودی آن‌ها پس از کاشت ابرو سرعت می‌بخشد و همچنین سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می‌کند. شاید پزشک در حالت عادی برای شما ویتامین تجویز نکند اما اگر در بدن خود یک عفونت جزئی داشته باشید و یا اگر خواهان استفاده از ویتامین‌های مختلف باشید، پزشک ممکن است برخی ویتامین‌ها را برای شما در نظر بگیرد. به طور کلی مصرف داروهای تقویتی بعد از پیوند ابرو، به استحکام فولیکول‌ها و به دست آمدن نتیجه ایده‌آل کمک خواهد کرد.

ماینوکسیدیل

یکی از دارو‌های تقویتی پس از کاشت ابرو طبیعی است که معمولاٌ با استقبال بسیار زیادی روبرو می‌شود، مصرف این دارو پس از کاشت ابرو، می‌تواند مزایایی برای شما به همراه داشته باشد. ماینوکسیدیل یا روگاین، سرعت رشد ابرو‌ها را بیشتر می‌کند و برای حفظ سلامتی آن‌ها موثر است. این دارو اساساٌ برای ابرو‌ها طراحی نشده اما تحقیقات نشان می‌دهد که نقش موثری در بهبود کیفیت ابرو‌ها خواهد داشت. برای آن که به بهترین شکل ممکن از مزیت‌های این دارو برخوردار شوید، باید آن را به صورت روزانه مصرف کنید. مصرف نامنظم این دارو، اثرات مثبت آن را کاهش خواهد داد. شما می‌توانید ماینوکسیدیل را با یک چوب پنبه، به ابرو‌های خود بزنید. این کار باید به آرامی و با دقت صورت بگیرد. همچنین ماینوکسیدیل نباید با چشم‌ها و سایر اعضای صورت شما برخوردی داشته باشد.

مطالب بیشتر: ورم چشم بعد از کاشت ابرو

فیناستراید

مصرف این دارو در بین افرادی که کاشت ابرو انجام می‌دهند چندان متداول نیست اما ممکن است برای برخی از افراد، فیناستراید تجویز شود. این دارو که به صورت خوراکی مصرف می‌شود، معمولاٌ قبل از انجام کاشت ابرو و برای جلوگیری از روند ریزش ابرو‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فیناستراید ممکن است در تثبیت ابرو‌ها و جلوگیری از ریزش آن‌ها اثرات مثبتی داشته باشد اما مصرف این دارو به زنان و همچنین افرادی که در آستانه بارداری هستند توصیه نمی‌شود.

تغذیه مناسب را فراموش نکنید

در بحث مراقبت از ابروی پیوندی، تنها مصرف داروی تقویتی پس از کاشت ابروی طبیعی توصیه نمی‌شود بلکه شما باید با استفاده از یک برنامه غذایی سالم و تغذیه ‌ایده‌آل، ابرو‌های خود را در وضعیت مطلوبی قرار بدهید. استفاده از غذا‌های سالم و پروتئینی و مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه پس از کاشت ابرو به شما توصیه می‌شود.
پس از کاشت ابرو‌ها بهتر است برای مدتی به سراغ فست‌فود‌ها نروید و غذا‌هایی با نمک و روغن بسیار بالا مصرف نکنید. ابرو‌های تازه شما برای رشد کردن و به تکامل رسیدن، نیازمند مواد مغذی هستند.

فولیک اسید و امگا ۳

استفاده از فولیک اسید و همچنین مکمل‌های امگا ۳، در سلامتی ابرو‌های شما و بهبود کیفیت آن‌ها موثر خواهد بود. شما باید این مکمل‌ها را در برنامه روزانه خود قرار بدهید تا از مزایای آن‌ها برخوردار شوید و پوست و موی سالم‌تری داشته باشید.

به طور کلی فولیک اسید و امگا ۳، خواص قابل توجهی برای پوست و مو در بدن شما دارند و سرعت رشد ابرو‌ها را نیز افزایش می‌دهند. این دارو‌ها در تقویت ابرو‌ها پس از کاشت ابرو نیز موثر به نظر می‌رسند و مصرف آن‌ها به افرادی که کاشت ابرو را پشت سر گذاشته‌اند، توصیه می‌شود.

فولیک اسید و امگا 3

داروهای گیاهی

تحقیقات و تجربه ثابت کرده است که داروهای گیاهی می‌توانند در تقویت فولیکول‌های مو نقش زیادی ایفا کنند. داروهای گیاهی تقویت ابرو در اشکال مختلف دارویی مانند پماد، قطره‌ها و تونیک‌های روغنی و قرص عرضه می‌شوند. برای استفاده از این داروها می‌توانید با داروساز و پزشک خود مشورت کنید.

بسیاری از افراد این سوال را می پرسند” بعد از کاشت ابرو چه روغنی استفاده کنیم“. پاسخ: ترکیب روغن‌های سیاهدانه، رزماری، فندق، بادام تلخ، آووکادو، کندش و خرگوشک می‌تواند به تقویت فولیکول‌های مو کمک زیادی کند. قطره بلفارول یکی از قطره‌های موثر در تقویت فولیکول‌های مو و ابرو محسوب می‌شود.

سایر راهکارهای موثر جهت رشد و تقویت ابرو پس از کاشت ابرو

اصولاٌ یکی از مشکلاتی که اغلب کسانی که به عمل پیوند ابرو دست زده‌اند با آن مواجه هستند حفظ و تثبیت موقعیت موجود است. بدین معنی که در جستجوی راه‌هایی برای تقویت و ماندگاری بیشتر ابروهای کاشته شده خودشان هستند. از همین رو به منظور رفع دغدغه‌های این دسته از افراد غالباٌ غیر از استفاده از روش‌های درمان پزشکی راهکارهای موثر و مفید دیگری نیز به آنان ارائه می‌شود. البته نباید فراموش کنید که حفظ شرایط موجود در گام نخست منوط به رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی می‌باشد. طبیعی است که می‌توان با بهره‌گیری از تداوم این روند و همچنین استفاده از روش‌های موثری که بدین منظور پیشنهاد می‌گردد به نتایج مفیدی در این زمینه دست پیدا کرد.

هر چند پزشکان بعد از عمل کاشت ابرو در این زمینه مواردی را مطرح می‌نمایند با این وجود این حساسیت‌ها به خصوص در بانوان موجب شده است تا روش‌های موثری بدین منظور پیشنهاد گردد. لازم به ذکر است که از نظر علمی نیز اثربخشی هر یک از این موارد به اثبات رسیده است. توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ابروهای خودتان را ماساژ دهید

شاید شما در زمره کسانی باشید که فقط به نتایج کوتاه مدت ایمپلنت ابرو نمی‌اندیشند یا این که از نظر شما باید هدف گذاری صحیحی در این زمینه انجام گیرد. در این صورت شما می‌توانید یکی از اصلی‌ترین راه‌هایی که می‌تواند ضمن رشد و تقویت موها به پرپشت شدن موها نیز منجر شود امتحان کنید. بدین منظور فقط کافی است تا فولیکول‌های مو در زیر ابروها را ماساژ دهید. بهتر است برای این کار از برس نرم استفاده کنید و این کار را با ملایمت و احتیاط انجام دهید. این کار را می‌توانید به صورت روزانه و ۲ بار در روز به صورت حرکات دایره‌ای مانند تکرار کنید.

بنابراین اگر شما به تازگی عمل ایمپلنت ابرو را پُشت سر نهاده‌اید با استفاده از این راهکار می‌توانید در درازمدت از نتایج آن برخوردار شوید. البته به این نکته توجه داشته باشید که شما می‌توانید بدین منظور حتی از روغن‌های مخصوصی که توصیه می‌شوند پس از مشاوره یا تحت نظارت پزشک استفاده نمایید. بنابراین با در نظر گرفتن نکات بهداشتی نسبت به استفاده از این روغن‌های گیاهی و ارگانیک به منظور تغذیه پوست و موهای این ناحیه اقدام کنید.

موضع را تمیز نگه دارید

به منظور پیشگیری از بروز هر نوع عفونت و گسترده‌تر شدن چنین حالتی بهتر است داروهایی را که پزشک بدین منظور برای شما تجویز کرده است و اغلب در این بین داروهای مسکن و آنتی‌بیوتیک‌ها نیز دیده می‌شوند مصرف کنید. از کندن موها یا تحریک این ناحیه جداٌ پرهیز نمایید. لازم است مدتی موچین و قیچی را برای کوتاه کردن موهایتان کنار بگذارید و حتی پس از آن نیز از قیچی و موچین استریل شده استفاده کنید. شاید لازم باشد بیشتر از ۴ ماه نیز برای این کار منتظر بمانید. در حین شُستشو به این ناحیه فشار وارد نکنید. برداشتن موهای زائد بهتر است در نور ملایم انجام شود چرا که نور مستقیم و تند می‌تواند منجر به رشد بیشتر این موها در نواحی ابرو و صورت شود.

طبیعتاٌ پس از چند هفته رعایت نکات بهداشتی می‌توانید شاهد نتایج حیرت‌انگیز آن باشید. تکنیک‌های استاندارد آرایش و استفاده از ابزار آرایشی بهداشتی نیز می‌تواند در این زمینه به یاری فرد بشتابد. این فقط یکی از راه‌حل‌های هوشمندانه بدین منظور است که می‌توانید امتحان کنید.

 به خودتان استرس راه ندهید

اگر قرار باشد که مدام به این بیندیشید که ممکن است به زودی موهایتان را از دست بدهید امکان دارد واقعاٌ دچار چنین اتفاق ناگواری شوید. برای همین سعی کنید پس از پیوند ابروی طبیعی با آرامش کامل در انتظار نتایج نهایی آن بمانید. این نکته بدین معنی نیست که از سایر مواردی که می‌توانند به رشد و تقویت موها بینجامند غافل شوید. حتی ممکن است چنین چیزی پس از انجام کاشت ابرو از طریق کندن برخی موها به شکلی وسواس گونه شروع شود که می‌تواند تبعات جبران ناپذیری را برای فرد در پی داشته باشد. شاید بتوان به تمریناتی برای تمرکز و آرامش نیز متوسل شد. به عنوان مثال مدیتیشن می‌تواند گزینه مناسبی بدین منظور برشمرده شود . تحقیقاتی که بر روی ۳۰۰ نفر از افرادی که به کاشت مو دست زده بودند صورت گرفته است نشان می‌دهد که مدیتیشن می‌تواند سطح هورمون کورتیزول را در موها تا حدود زیادی کاهش دهد.

هر چند چنین آزمایشاتی برای پیوند موی سر مطرح شده بود اما نمی‌توان نقش مدیتیشن را در این زمینه ناچیز شمرد. استرس می‌تواند منجر به وضعیتی شود که تلوژن افلوویوم نام دارد و در جریان چنین حالتی موهای ابرو به شدت دچار ریزش می‌شوند.

اصول تغذیه سالم را رعایت کنید

اگر به تداوم و تثبیت عمل کاشت ابروی خودتان امیدوار هستید بهتر است بدانید یکی از عواملی که شاید فکر کنید چندان تاثیری در این زمینه ندارد تغذیه است. برخورداری از رژیم غذایی مطلوب و همچنین استفاده از پروتئین به میزان مورد نیاز، سبزیجات و میوه‌ها در این برنامه غذایی نقشی غیر قابل انکار دارد. بهتر است مصرف مایعات از قبیل آب را روزانه به میزان ۸ تا ۱۰ لیوان را فراموش نکنید. طبیعی است هر نوع غذایی که سلامت جسمی شما را تهدید کند می‌تواند برای پوست و موی شما نیز مضر باشد. بنابراین عدم مصرف انواع غذاهای پرچرب و مضر، نوشابه‌ها و فست فودها که فاقد ارزش غذایی هستند برای حفظ ابروهایتان ضرورت دارد.

در واقع وجود پوست مرطوب و پیشگیری از خشکی پوست یکی از راه‌هایی است که مانع ریزش و از بین رفتن نتایج عمل پیوند ابرو می‌شود. از همین رو لازم است تا حتماٌ نکات تغذیه‌ای را جدی بگیرید و در صورت لزوم از یک متخصص تغذیه در این زمینه مشاوره بگیرید.

داروهایتان را به موقع و کامل مصرف کنید

در این دوره غالباٌ پزشکان داروهایی را برای حفظ شرایط موجود و تقویت موهایتان تجویز می‌کنند. لازم است در دوزهای تعیین شده این داروها را مصرف کنید تا بتوانید به حفظ شرایط موجود و تقویت ابروهایتان کمک کنید. برخی از مهمترین داروهایی که پزشکان در این زمینه تجویز می‌کنند اغلب در گروه داروهای ضد التهابی و داروهای ضد ریزش مو یا تقویتی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 1. داروهای ضد التهابی از قبیل: دیکلوفناک، ناپروکسن، پیروکسیکام، قرص آسپرین، ایبوپروفن، ایندومتاسین و ….
 2. داروهای ضد ریزش و تقویتی از قبیل: انواع محلول تقویتی و ضد ریزش مانند محلول ماینوکسیدیل، امگا ۳، فولیک اسیدها، سرم‌های تقویتی از قبیل سرم سریتا و ژل‌ها یا کرم‌های موضعی تقویت مو مانند بیماتوپروست

در کنار این موارد به خاطر داشته باشید که حتماٌ با پزشکتان در ارتباط باشید. پس از کاشت ابرو سعی کنید تا خودسرانه دست به کاری نزنید. پزشکان تنها مرجع و منابعی هستند که می‌توانید در خصوص دوران پس از عمل ایمپلنت ابرو و احیانا عوارضی که به سراغ شما آمده‌اند از وی راهنمایی و کمک بگیرید. شاید هم پس از مراجعاتی که دارید لازم باشد داروهای جدیدی را جایگزین کنید.

از درمان های خانگی بهره بگیرید

استفاده از راهکارهای خانگی نیز یکی از مواردی است که می‌تواند به حفظ و سلامت ابروهای شما یاری برساند. این راهکارها بیشتر بر اساس استفاده از روغن‌های مخصوصی که بر اساس تجربیات اطبای این حوزه مفید شناخته شده‌اند و تجاربی نیز در این زمینه کسب شده است در موضع مورد نظر استفاده می‌شوند. یکی از مواردی که در جریان مطالعات و تحقیقاتی که در جریان سال ۲۰۱۲ صورت گرفت به نحوی اثربخشی آن نیز به اثبات رسیده است استفاده از روغن کرچک می‌باشد. ترکیب ریسینولئیک که در روغن کرچک وجود دارد تا حدود ۹۰ درصد در قطع ریزش موها موثر واقع شده است. سایر روغن‌های مورد استفاده در درمان‌های خانگی بدین منظور عبارتند از:

 1. روغن زیتون
 2. روغن بادام
 3. روغن درخت چای
 4. روغن رزماری
 5. آب پیاز
 6. روغن اسطوخودوس

هر چند بهتر است حتی در نحوه استفاده از این روغن‌های طبیعی نیز افراط به خرج ندهید. در هر یک از مراحل بهتر است از نظرات پزشکان و متخصصین پوست و مو بهره بگیرید. این کار می‌تواند شما را از کاهش اثربخشی یا عدم تاثیر این داروها و احیانا عوارضی که ممکن است دچار آن شوید حفظ کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت ابرو در تهران از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed