کاشت ابرو

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو چیست؟

روش‌های کاشت ابرو به عنوان یکی از بهترین و موثرترین راهکارها جهت درمان کم‌پشتی و ناتقارنی ابروها شناخته می‌شوند. زیرا اشخاصی که با گذر سن و یا در اثر حادثه‌ای زیبایی ابروهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند به کمک پیوند ابرو زیبایی را دوباره به چهره خود برگردانند. علت محبوبیت پیوند ابرو در مقایسه با سایر روش‌های مشابه به دلیل نتیجه‌بخشی بالا و ماندگاری همیشگی آن است. به طوری که اگر عملیات لازم در کلینیکی معتبر و توسط پزشکی متخصص انجام شود نیازی به نگرانی بابت ریزش دوباره ابرو نخواهد بود. با این حال تقویت تارهای قبلی و تازه کاشته شده ابرو توسط بسیاری از پزشکان توصیه می‌شود. ما نیز به نوبه خود، در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به معرفی دارو تقویتی بعد از کاشت ابرو بپردازیم. همچنین در صورت تمایل به استفاده از داروها و پمادهای تقویتی می‌توانید با مشاوران ما در کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا تماس گرفته و لیست بهترین دارو تقویتی بعد از کاشت ابرو را از ما بخواهید.

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

از دست دادن ابرو ها، تاثیر منفی زیادی روی احساس رضایت افراد در مورد خودشان دارد و حتی تهدیدی برای سلامت ذهنی برخی از افراد به نظر میرسد. کاشت ابرو طبیعی به عنوان یکی از موثر ترین فعالیت های زیبایی، می تواند این وضعیت را برای همیشه تغییر بدهد و ابرو هایی کاملا زیبا و طبیعی برای شما به وجود بیاورد.

اگر روی نتایج نهایی این فعالیت تمرکز کنید، همه مراحل لازم برای این کار با اشتیاق زیاد و بدون خستگی سپری خواهید کرد. شما باید جزئیات را در این مورد به دقت مد نظر قرار بدهید تا نتایج دلخواه خود از کاشت ابرو طبیعی را به دست بیاورید.

بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو یک فعالیت با ریسک بسیار پایین است که حتی نیازی به بستری شدن برای شما به وجود نخواهد آورد. اگر این کار را در شرایط مطلوب و کنترل شده زیر نظر یک پزشک متخصص انجام بدهید، به هیچ وجه با اضطراب و نگرانی روبرو نخواهید شد. با این حال شما باید مراقبت های بعد از کاشت ابرو را بعمل بیاورید، با وضعیت ابرو ها پس از کاشت به خوبی آشنا باشید و نکات مد نظر پزشک کاشت ابرو را نیز به خوبی رعایت کنید. یکی از این نکات مهم، مصرف دارو های تقویتی بعد از کاشت طبیعی ابرو خواهد بود.

کاشت طبیعی ابرو فعالیتی نیست که نیاز به استفاده از یک فهرست گسترده از دارو ها را برای شما به وجود بیاورد. با این حال بیشتر افراد برای رسیدن به بهترین نتایج، قرار گرفتن در وضعیت مطلوب و همچنین تقویت ابرو های جدید خود، ترجیح می دهند دارو هایی را پس از انجام این فعالیت مصرف کنند.

از یاد نبرید همه دارو های مصرفی پس از کاشت ابرو، حتما باید با مشورت و نظر پزشک در نظر گرفته شوند. مصرف خودسرانه دارو پس از پیوند ابرو، ممکن است عواقب بسیار ناخوشایندی برای شما به وجود بیاورد.

دارو های ضد درد

این احتمال وجود دارد که پس از پشت سر گذاشتن کاشت ابرو ها، شما تا حدودی احساس درد داشته باشید. این وضعیت البته چندان متداول نیست و برای همه افراد اتفاق نمی افتد اما به طور کلی، نمی توان این احتمال را به طور کلی نادیده گرفت.

یکی از داروهایی که در صورت بروز احساس درد پس از پشت سر گذاشتن پیوند ابرو ها ممکن است برای شما تجویز شود، قرص تیلنول است.

دارو های ضد درد

اگر در کبد خود با هیچ مشکلی روبرو نیستید، در صورت بروز درد می توانید دو قرص تیلنول را به صورت همزمان مصرف کنید. اگر این درد کمی بیشتر بود، شما می توانید در کنار مصرف دو قرص تیلنول، از یک قرص ایبوپروفن 600 میلی گرمی نیز استفاده کنید.

برای کاهش احساس درد همچنین ممکن است کرم آکوافور نیز برای شما تجویز شود. شما می توانید از این کرم به مدت 7 روز و هر روز یک بار برای ابرو ها استفاده کنید. البته این کار باید به آرامی انجام شود. وقتی بیشتر از 8 روز از زمان انجام کاشت طبیعی ابرو ها سپری شد، شما می توانید تا 5 روز بعدی نیز به مصرف این کرم ادامه بدهید.

قرص های ضد تورم

پس از کاشت ابرو ها، ممکن است کمی تورم در این ناحیه برای شما به وجود بیاید. این وضعیت به طور کلی اصلا نگران کننده نیست و کاملا طبیعی به نظر می رسد. آغاز شدن این تورم به آن معنی است که بدن شما در آغاز دوران ریکاوری قرار گرفته است.

بسیاری از افراد در این مرحله، به مصرف هیچ دارویی نیاز ندارند. چرا که این تورم خیلی زود به طور کامل از بین خواهد رفت. با این حال ممکن است پزشک با بررسی شرایط، قرص هایی را برای شما تجویز کنید تا این وضعیت زودتر به پایان برسد و شما دیگر شاهد بروز تورم در ابرو های خود نباشید.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

ویتامین ها

ویتامین ها و مکمل ها پس از سپری کردن یک فعالیت زیبایی، همواره برای شما مفید خواهند بود. البته که مصرف ویتامین ها پس از پیوند ابرو ضروری نیست اما می تواند فواید زیادی برای شما داشته باشد.

بعضی از افراد بر این باور هستند که مصرف ویتامین ها به روند بهبودی آن ها پس از کاشت ابرو سرعت می بخشد و همچنین سیستم ایمنی بدن را نیز تقویت می کند. شاید پزشک در حالت عادی برای شما ویتامین تجویز نکند اما اگر در بدن خود یک عفونت جزئی داشته باشید و یا اگر خودتان خواهان استفاده از ویتامین های مختلف باشید، پزشک ممکن است برخی ویتامین ها را برای شما در نظر بگیرد.

ماینوکسیدیل

یکی از دارو های تقویتی دیگر که معمولا با استقبال بسیار زیادی روبرو می شود، ماینوکسیدیل است. مصرف این دارو پس از کاشت ابرو، می تواند مزایایی برای شما به همراه داشته باشد. ماینوکسیدیل یا روگاین، سرعت رشد ابرو ها را بیشتر می کند و برای حفظ سلامتی آن ها موثر است. این دارو اساسا برای ابرو ها طراحی نشده اما تحقیقات نشان می دهد که نقش موثری در بهبود کیفیت ابرو ها خواهد داشت.

برای آن که به بهترین شکل ممکن از مزیت های این دارو برخوردار شوید، باید آن را به صورت روزانه مصرف کنید. مصرف نامنظم این دارو، اثرات مثبت آن را کاهش خواهد داد. شما می توانید ماینوکسیدیل را با یک چوب پنبه، به ابرو های خود بزنید. این کار باید به آرامی و با دقت صورت بگیرد. همچنین ماینوکسیدیل نباید به چشم ها و سایر اعضای صورت شما برخوردی داشته باشد.

فولیک اسید و امگا 3

استفاده از فولیک اسید و همچنین مکمل های امگا 3، در سلامتی ابرو های شما و بهبود کیفیت آن ها موثر خواهد بود. شما باید این مکمل ها را در برنامه روزانه خود قرار بدهید تا از مزایای آن ها برخوردار شوید و پوست و موی سالم تری داشته باشید.

فولیک اسید و امگا 3

فولیک اسید و امگا 3 به طور کلی، خواص قابل توجهی برای پوست و مو در بدن شما دارند و سرعت رشد ابرو ها را نیز افزایش می دهند.

این دارو ها در تقویت ابرو ها پس از کاشت ابرو نیز موثر به نظر می رسند و مصرف آن ها به افرادی که کاشت ابرو را پشت سر گذاشته اند، توصیه می شود.

فیناستراید

مصرف این دارو در بین افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند چندان متداول نیست اما ممکن است برای برخی از افراد، فیناستراید تجویز شود. این دارو که به صورت خوراکی در دسترس قرار دارد، معمولا قبل از انجام کاشت ابرو و برای جلوگیری از روند ریزش ابرو ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فیناستراید ممکن است در تثبیت ابرو ها و جلوگیری از ریزش آن ها اثرات مثبتی داشته باشد اما مصرف این دارو به زنان و همچنین افرادی که در آستانه بارداری هستند توصیه نمی شود.

تغذیه مناسب را فراموش نکنید

این تنها دارو های تقویتی نیستند که پس از کاشت ابرو برای شما مفید خواهند بود. شما می توانید با استفاده از یک برنامه غذایی سالم و تغذیه ایده آل، ابرو های خود را در وضعیت مطلوبی قرار بدهید. استفاده از غذاهای سالم و پروتئینی و مصرف میوه ها و سبزیجات تازه پس از کاشت ابرو به شما توصیه می شود.

پس از کاشت ابرو ها بهتر است برای مدتی به سراغ فست فود ها نروید و غذا هایی با نمک و روغن بسیار بالا مصرف نکنید. ابرو های تازه شما برای رشد کردن و به تکامل رسیدن، نیازمند مواد مغذی هستند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا  ومشورت با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت ابرو در تهران  از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button