کاشت ابرو

آیا برای کاشت ابرو کاندیدای مناسبی هستید ؟

کاشت ابرو برای خوش فرم شدن ابروها

کاشت ابرو ” یکی از انواع عمل زیبایی و بازگرداندن تناسب به اجزا صورت محسوب می شود. با گذشت زمان، ابروها به دلایل بسیار، فرم خودشان را از دست می دهند. اغلب ما وقتی به چهره خود نگاه می کنیم، به ندرت به زیبایی که ابروهایمان ایجاد می کند دقت می کنیم.

ابروها در واقع یکی از اصلی ترین اجزای صورتند که باعث افزایش گیرایی چشم ها می شوند. برخی روش‌های آرایشی وجود دارند که این ضعف را در چهره بپوشانند اما هیچکدام دائمی نیستند.

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

قرینگی آنها، خوش فرم بودن و پرپشت بودنشان باعث می شود از ظاهر خود را تعریف کنیم. اگر ابروهای ما تقارن نداشته باشند، از نظر زیبایی‌شناسی باعث ناخوشایند شدن چهره‌یمان خواهند شد.

تصویر کنید بخشی از آنها را تصادفاً از دست داده باشید یا ریزش باعث بی حالت شدن ابروها شود، در این شرایط است که اهمیت آنها بیش از پیش مشخص می شود.

پیوند و کاشت ابرو نه تنها برای بازسازی ریزش های صورت گرفته است، بلکه گزینه معقولی برای پوشاندن جای زخم محسوب می شود.

پیوند ابرو می تواند هر چند وقت یکبار انجام شود تا جای زخم های دائمی در این منطقه پنهان شوند. موهای ابرو می توانند از دیده شدن جای زخم جلوگیری کنند.

بنابراین چه خانم و چه آقا علاقه مند به کاشت مو ابرو باشید، در این مقاله کاندیدای کاشت ابرو را مورد بررسی قرار می دهیم. بهتر است اطلاعات خود را در زمینه ابرو بالا ببرید.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

بهترین کاندید برای پیوند ابروی طبیعی

موهای موجود در ابروهای شما مانند موهای بدن شما است و محرک هایی معمولاً باعث از دست رفتنان آنها می شود. کاشت ابرو یک راه درست برای ترمیم و بازیابی زیبایی است.

هر کسی می تواند بدون در نظر گرفتن جنسیت، پیوند ابرو انجام دهد. پیوند ابرو برای هرکسی که ابروهای خود را دوست ندارد و از اختلالات فرم ابروهای خود ناراضی است استفاده می شود.

دلایل محرکی که در ادامه گفته می شود اگر در فرد دیده شود بهترین کاندید برای eyebrow transplant به حساب می آید.

آسیب دیدگی: ممکن است سوختگی ناشی از مواد شیمیایی، الکتریکی یا شعله باشد.

فیزیولوژیک پیری: طبیعی است که فرد با افزایش سن تعداد قابل توجهی از مو را از دست بدهد.

بنابراین انتظار می رود ابروهای شما به اندازه گذشته ضخیم نباشد. حتی در اولین بار ممکن است ابروهایی نازک داشته باشید.

فشار: در برخی موارد، ریزش بیش از حد مو می تواند به دلیل اختلال در رشد طبیعی و چرخه استراحت مو باشد.

استرس یکی از این دلایل است و زایمان و بارداری هم گاهی باعث آن می شود.

شرایط پوستی: برخی بیماری های پوستی می تواند باعث ایجاد التهاب در نزدیکی ابرو منجر به ریختن آنها شود.

آلوپسی آرهاتا: این شرایطی است که بدن به فولیکولهای موی خود حمله می کند.

منجر به ایجاد لکه های طاس در هر قسمت از موهای زائد پوست می شود. اغلب روی سر آشکار است، اما می تواند بر ابروها نیز تأثیر بگذارد.

در کنار موارد ذکر شده گاهی نارضایتی از مدل و کم پشت بودن یا میل به تغییر چهره نیز فرد را به سوی این عمل زیبایی می کشاند.

در این صورت بهترین راه برای دانستن اینکه شما یک کاندید خوب برای eyebrow transplant هستید از طریق مشاوره شخصی با یک جراح است.

اول از همه، شکل ابروی مورد نظر فرد باید با ابرویی که هنگام مراجعه دارد، به یک شکل دربیاید. باید ضخامت و ساختار مو یکی باشد. برای افرادی که موهای نازکی دارند، ابروهای ضخیم خوب نیست و برای افردی که موهای پرپشت دارند، ابروهای نازک مناسب نیست. بنابراین، این ارزیابی ها باید قبل از پیوند ابرو با دقت انجام شود.

پزشک با بررسی چهره و تقارن ابروهای فرد مراجعه کننده، تصمیم نهایی را در خصوص نوع و شکل عملی که قرار است انجام دهد، می گیرد.

کاشت ابروی طبیعی به چه کسانی پیشنهاد نمی شود ؟

برخی افراد هستند که بهتر است به درمان دلایل ریزش مو باشند و کاشت ابرو به دلیل اینکه در آنها نتیجه نخواهد کاندیدای کاشت ابرو نیستند. و به آنها توصیه نمی شود.

گاهی تغییرات متابولیک مانند افزایش مقاومت به انسولین، کاهش حساسیت به انسولین و فشار خون بالا نیز می تواند منجر به ریزش مو شود.

مصرف برخی داروهای خاص با عوارض جانبی همراه هستند و ریزش موی ابرو نتیجه بالقوه ی آنها است.

یکی از بارزترین عوارض داروهای قدرتمند شیمی درمانی، ریزش مو است.

متأسفانه، این داروها به سلولهای به سرعت رشد یافته بدن از جمله ریشه مو شما نیز حمله می كنند. این باعث ریزش مو در سراسر بدن، از جمله ابروهای شما می شود.

تریکوتیلومانیا هم یک اختلال کنترلی است که در آن فرد موهای خود را برای رفع تنش بیرون می کند.

به فردی که به خاطر یکی از دلایل بالا دچار آسیب دیدگی موقت ابرو شده است توصیه می شود با پزشک متخصص مشورت کرده و درمان دیگری را به جز کاشت ابروی طبیعی انتخاب کنند. لازم به ذکر است که انتخاب یک پزشک مناسب در مرکزی که قرار است عمل کاشت مو صورت بگیرد، کاملا ضروری و لازم است

کاشت ابروی طبیعی چگونه انجام می شود ؟

کاشت ابرو به روش FUT ” ( پیوند واحد فولیکولی ) استاندارد کاشت ابرو محسوب می شود. در این تکنیک پیوند واحدهای فولیکولی انجام می شود. در نتیجه ترمیم ابرو طبیعی تر و کامل تر از هر روش دیگری است.

مرحله اول eyebrow transplant شامل برداشتن فولیکول های مو از یک نوار بیضوی از پوست است که از قسمت پشت سر خارج می شود.

از بی حسی موضعی معمولاً در پیوند ابرو استفاده می شود. سپس کانال هایی که در آن فولیکول های مو کاشته می شوند با استفاده از میکروپن در محلی که پیوند ابرو انجام می شود، باز می شوند.

این ناحیه از سر بیشترین استفاده را دارد زیرا آخرین ناحیه پوست سر است که در اثر ریزش مو تحت تأثیر قرار گرفته است. واحدهای فولیکولی را جدا می کنند تا در این عمل زیبایی مورد استفاده قرار گیرد.

به بیانی دیگر، ناحیه ابرو با استفاده از داروهای بی حسی موضعی بی حس می شود. در این ناحیه، میکرو کانال هایی بازی می شوند. ریشه هایی که قرار است کاشته شوند، با ابزارهای 0.6-0.7 میلی متر برداشت می شوند و پس از اتمام برداشت، پیوند روی روی خط ابرو با استفاده از یک سوزن انجام می شود.

مزایای این روش این است که فرایند کاملاً بدون درد انجام می شود و کاشت ابرو، میزان موفقیت بالایی را به همراه دارد. علاوه بر این، از آنجایی که در طول عمل هیچ برشی انجام نخواهد گرفت، فرد مراجعه کننده پس از کاشت به راحتی به روال روزانه خود باز می گردد.

در این فرآیند، توجه دقیق به زوایای کانال های باز شده و جهت گیری رشد آنها می شود. در غیر این صورت ممکن است نقصی در بدست آوردن ظاهر طبیعی بوجود آید. جراح سپس بر اساس محل و جهت گیری موهای اطراف، هر واحد فولیکولی را به محل های گیرنده پیوند می زند.

کاشت ابروی طبیعی چگونه انجام میشود ؟

آمادگی برای کاشت ابروی طبیعی

در ادامه مقاله کاندیدای کاشت ابرو به آمادگی برای کاشت ابروی طبیعی میپردازیم.

رعایت برخی از نکات توسط فرد مراجعه کننده فرآیند کاشت ابرو را بهتر جلو می برد و نتایج مطلوب تری را نیز به همراه دارد از جمله اینکه: توصیه می شود مدتی قبل از این عمل زیبایی مصرف انواع مشروبات الکلی، دخانیات خودداری شود.

همچنین داروهایی چون آسپرین و ویتامین e که باعث رقیق شدن خون می شوند نیز تأثیر منفی بر eyebrow transplant دارند. علت این که نباید خون رقیق شود، پیشگیری از خطر خونریزی است.

این موارد چه در حین عمل و چه بعد از آن مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

آیا پیوند ابرو راه حل دائمی است ؟

eyebrow transplant یک راه حل دائمی برای ابرو محسوب می شود. پیوند ابرو با استفاده از روش FUE انجام می شود. در این روش ظاهر ابروها طبیعی تر و واقع بینانه تر می شوند.

رشد طولانی مدت را تجربه خواهید کرد و دقیقاً مانند موهای ابروهای که از قبل بوده، البته راه اطمینان از ماندن پیوندهای جدید این است که از هرگونه محرک که باعث آسیب به منطقه شود یا باعث ریزش دائمی موها شود خودداری کنید.

در کاشت ابرو تعدادی موهای پیوند شده دچار ریزش می شوند که در واقع یک روند طبیعی است. عوارض بعد از کاشت ابرو در افراد مختلف متفاوت است.

ریزش هایی قطعا وجود خواهند داشت که ما آن را شوک می نامیم. فقط موهای پیوند شده ریخته می شوند و ریشه مو هنوز هم زیر پوست قرار دارد. ممکن است یک سال طول بکشد تا ابروهای کاشته شده، به شکل مورد نظر شما درآیند.

تقریباً 3-4 ماه بعد از عمل رشد قابل توجهی را شروع می کنند. در 4-6 ماه آینده، این تعداد افزایش می یابد که به معنی تراکم بهتر مو است.

آیا پیوند ابرو راه حل دائمی است ؟

آیا کاشت ابروی طبیعی محدودیت دارد ؟

در کاشت ابرو تعداد پیوند مورد نیاز برای هر متقاضی کاشت ابرو متفاوت خواهد بود و بر اساس ارزیابی قبل از عمل جراح است.

تعداد پیوندها نیز با توجه به ضخامت و طول ابروها متفاوت است. بیش از 200 واحد فولیکولی در یک انجام می شود.

البته بعد از گذشت دوره بهبود و اثر بخشی ارزیابی مجدد صورت می گیرد برای دیدن اینکه آیا روش دیگری لازم است یا اینکه یک بار قبلاً کافی است یا خیر.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

در عمل زیبایی کاشت ابرو مناطق گیرنده باز نگه داشته می شود، در حالی که منطقه اهدا کننده (به روش پیوند واحد فولیکولی) به مدت 2 روز در پانسمان پوشانده می شود.

بهداشت مهمترین نکته پس از اتمام پیوند ابرو است. پس از پیوند ابرو که در یک محیط استریل انجام می شود، ناحیه ای که پیوند اعمال شده، باید محافظت شود. این ناحیه نباید شسته و مرطوب شود.

کبودی و تورم می تواند چند روز طول بکشد. برای کاهش درد و اطمینان از بهبودی به موقع، باید آنتی بیوتیک ها، مسکن ها یا استروئیدهای خوراکی را طبق دستور پزشک مصرف کنید.

پس از انجام عمل کاشت ابرو ، فرد می تواند به زندگی روزمره خود بازگردد. صد البته، از منطقه کاشت و منطقه اهدا کننده که ریشه مو در آن گرفته شده هم محافظت کند.

هر جراح دستورالعمل مراقبت های بعدی خود را دارد. برخی توصیه می کنند بعد از کاشت ابرو، ابروها را به مدت پنج روز خشک نگه دارید، در حالی که به آرامی درمان آنتی بیوتیکی موضعی را انجام دهید.

هرچقدر در طول دوره درمان، بیشتر تحت نظر پزشک قرار بگیرید یا توصیه های پزشک خود را عملی کنید، بیشتر به بهبودی نزدیک خواهید شد.

این اقدامات اطمینان حاصل می کنند که زاویه مناسب رشد مو حفظ شده و هرگونه احتمال عفونت به حداقل می رسد.

یکی از جالب ترین موضوعات در مورد کاشت و پیوند ابرو این است که آیا ابروها سفید می شوند یا نه. جواب این سوال، نه است. با گذشت زمان، ابروهای پیوند زده شده، سفید نمی شوند.

با این وجود با پیشرفت سن ، هنگام شروع سفید شدن موها و موهای سایر نقاط بدن، ممکن است در ابروهای پیوند یافته هم سفیدی دیده شود.

جراحان دیگری در 3 روز بعد از عمل، یعنی بعد از برداشتن پانسمان، به مراجعه کنندگان اجازه می دهند منطقه را شستشو دهند.

ابروهایی که در اولین بار بعد از  کاشته شدن، در می آیند، ممکن است نازک به نظر برسند، اما پس از مدتی به ضخامت ایده آل می رسند. استفاده از کرم ها، لوسیون ها و مواد آرایشی مشابه برای چند روز بعد از جلسه نیز از جمله عواملی است که باید به آن دقت زیادی شود.

ممکن است فرد در روز بعد از عمل مقداری از لوازم آرایشی روی نواحی اطراف چشم استفاده کند ولی بهتر است تا مدتی آرایش ابرو پرهیز شود.

از آنجا که فولیکول های مو و پوست پیوند شده بلافاصله پس از پیوند نمی توانند جوش بخورند، فرد متقاضی نباید ابروهای خود را بمالد یا ضربه به آن ها وارد کند.

توصیه می شود تا 48 ساعت بعد از عمل زیبایی پیوند ابرو از فعالیت های شدید یا ورزش خودداری شود.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)