بهترین ژل تزریقی صورت چیست ؟Posted by On اکتبر 2, 2019

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

بهترین ژل تزریقی صورت چیست ؟

بهترین ژل تزریقی صورت چیست ؟

ژل های تزریقی برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل انواع مختلفی دارند. Filler injection یکی از متدهای زیبایی است که طرفداران زیادی دارد. دلیل این امر نیز آن است که عمل زیبایی تزریق ژل کاربردهای زیادی دارد و به منظور از بین بردن چین و چروک های صورت مانند چروک پنجه کلاغی اطراف چشم، خط لبخند، خط اخم، خطوط پیشانی و یا به منظور افزایش حجم گونه ها و لب ها و موارد دیگر از تزریق ژل استفاده می شود.

 

بهترین ژل تزریقی صورت چیست

 

Filler injection در بسیاری از کلینیک های زیبایی و توسط افرادی آموزش دیده صورت می گیرد. اما بسیاری از افراد در مورد ژل و یا فیلری که دراین عمل زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد اطلاعی ندارند و نمی دانند که چه نوع ژلی برای Filler injection آنها مناسب خواهد بود.

در حال حاضر انواع گوناگونی از ژل ها و یا پرکننده ها در بازار برای تزریق ژل وجود دارد و که هر یک کاربرد و عملکرد جداگانه ای دارند. لازم است که هر فرد قبل از اقدام برای انجام عمل زیبایی تزریق ژل اطلاعاتی در مورد ژل های مختلفی که در تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد داشته باشد.

دانستن این نوع اطلاعات در مورد Filler injection به شما کمک می کند تا مناسب ترین فیلر را برای تزریق چربی خود انتخاب نمایید و با عوارض پس از تزریق ژل مواجه نشوید.

در این مقاله قصد داریم انواع فیلر ها و کاربرد آنها را به طور جداگانه بیان کرده و اطلاعات لازم را در مورد Filler injection  در اختیار شما قرار دهیم.

 

ژل تزریقی صورت چه نام دارد؟

ژل های تزریقی که در تکنیک زیبایی تزریق ژل به صورت فرد مراجعه کننده تزریق می شوند نام های متفاوتی دارند. به طورکلی ژل های تزریقی را با نام پرکننده و یا فیلر می شناسند. تنوع بسیاری در مورد فیلرها وجود دارد اما متداول ترین آنها شامل موارد زیر هستند:

 

ژل تزریقی صورت چه نام دارد

 

 1. هیدروکسیل آپاتیت کلسیم که با نام تجاری Radiesse شناخته می شود. این ماده به طور طبیعی در استخوان های انسان یافت شده و به عنوان مواد معدنی شناخته می شود. از این ماده به منظور تزریق ژل و همچنین از بین بردن چین و چروک های عمیق و یا به عنوان پرکننده های بینی مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. این ماده در واقع ماده ای سنتزی است بدین معنی که از حیوانات و یا محصولات حیوانی در سنتز آن استفاده نمی شود و به همین جهت است که احتمال بروز واکنش های آلرژیک نسبت به این ماده بسیار پایین است.
 3. پس نیازی نیست که در هنگام این نوع تزریق ژل تست بر روی صورت انجام گیرد. این نوع پرکننده برای اولین بار در دندانپزشکی و به منظور بازسازی مورد استفاده قرار گرفته و سابقه ایمنی بالایی دارد.
 4. اسید هیالورونیک که با نام های تجاری مختلفی مانند Captique ، Esthélis ، Elevess و دیگر نام ها شناخته می شود. از این ماده به منظور از بین بردن جای جوش و آکنه و پرکردن خطوط مختلف صورت و یا محو کردن زخم ها و سوختگی ها استفاده می شود.
 5. اسید هیالورونیک یک ماده ی طبیعی است که در بدن انسان یافت می شود. این ماده در بافت های اطراف چشم ، مفاصل و غضروف ها وجود دارد و به صورت طبیعی استخراج شده و مورد اصلاح قرار می گیرد. در حال حاضر این اسید از محبوب ترین ژل های موجود در بازار است و از این ماده به منظور کاهش در در افراد مبتلا به آرتروز نیز استفاده می شود.
 6. پلی آلکیل امید که به نام Aquamid معروف است. این ماده به عنوان یک پرکننده نیمه دائمی است که بیشتر توسط جراحان پلاستیک برای تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد. از این ماده برای کاهش چین های عمیق و یا افزایش حجم لب ها و تغییر زاویه فک استفاده می شود.
 7. این ماده با بافت های بدن انسان واکنشی ندارد و به اصطلاح زیست سازگار است و در نتیجه نیازی به به آزمایش آلرژی برای تزریق ژل ندارد. پس از تزریق این ماده یک لایه ی کلاژن اطراف آن به وجود می آید که ژل تزریق شده را احاطه خواهد کرد. در ضمن در صورتی که لازم باشد می توان این نوع ژل را از صورت تخلیه نمود.
 8. اسید پلی لاکتیک که با نام تجاری Sculptra معروف است. اسید پلی لاکتیک یک پرکننده ی مصنوعی است که در صورتی که به صورت شما تزریق شود می تواند سبب کلاژن سازی پوست گردد.
 9. این ماده غیر سمی و زیست تخریب پذیر است. این ماده برخلاف سایر ژل ها بلافاصله پس از Filler injection سبب بروز نتیجه نمی شود و با کلاژن سازی پوست را تحریک می کند. این نوع ژل های پرکننده نیمه دائمی شناخته می شوند و تا سه ماه درمان این نوع ژل ها به طول خواهد انجامید.
 10. میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA) از دیگر ژل های تزریقی است که به عنوان ژل نیمه دائمی کاربرد دارد.
 11. از این ماده به عنوان ایمپلنت در جراحی های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد. در ضمن لازم است که جراح در هنگام استفاده از ماده به هنگام تزریق ژل نهایت دقت را به کار ببرد تا عوارضی را برای بیمار به دنبال نداشته باشد.
مشاهده مطلب
بهترین مارک ژل لب چه نام دارد ؟

 

 

 ویژگی هایی که باید یک ژل تزریقی صورت داشته باشد؟

ژل ها و پرکننده هایی که در Filler injection مورد استفاده قرار می گیرند باید از خصوصیات ویژه ای برخوردار باشند که برخی از این خصوصیات را بیان خواهیم کرد.

 

ویژگی هایی که باید یک ژل تزریقی صورت داشته باشد

 

از مهم ترین ویژگی هایی که ژل های تزریقی باید داشته باشند این است که ژل ها و یا فیلرها باعث بروز واکنش های آلرژیک نشوند. در واقع به منظور تعیین این امر لازم است که پزشک متخصص پیش از تزریق ژل به فرد مراجعه کننده آن را بر روی بدن او تست کند.

در ضمن ماندگاری و پایداری از دیگر ویژگی های ژل های تزریقی است. در توضیح این ویژگی باید بگوییم که فیلرها ماندگاری متفاوتی دارند برخی از آنها کوتاه مدت و برخی دیگر به صورت نیمه دائمی و یا دائمی هستند.

به منظور انتخاب میزان پایداری ژل در عمل زیبایی تزریق ژل لازم است که فرد با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کند و از او در زمینه تزریق ژل راهنمایی بخواهد. در ضمن استفاده از ژل های دائمی بسیار خطرناک است چراکه در تحقیقاتی که صورت گرفته این نوع ژل های تزریقی سرطان زا معرفی شده اند.

 

 

مزایای متمایز کننده بهترین ژل تزریقی صورت نسبت به سایر ژل های معمولی

همانطور که قبلا نیز بیان کردیم بهتر است که فیلرهای مورد استفاده در Filler injection از ماندگاری مناسبی برخوردار باشند. اما این ماندگاری نباید به گونه ای باشد که برای فرد مراجعه کند آسیب زا واقع شود.

مشاهده مطلب
تزریق ژل یا چربی زیر چشم چیست؟

 

مزایای متمایز کننده بهترین ژل تزریقی صورت نسبت به سایر ژل های معمولی

 

ژل ها و فیلرهای مورد استفاده در تزریق ژل پس از گذشت دوره ای جذب بدن خواهند شد ، بنابراین لازم است که ساختار آنها به گونه ای نباشد که سبب آسیب به بدن فرد مراجعه کننده شود.

از طرف دیگر لازم است که اینگونه ژل ها باید با تشخیص پزشک انتخاب شوند تا در نهایت فرد بتواند به نتایج مطلوب دست یابد. از دیگر عوامل مهم در تزریق ژل این است که پزشک معالج شما از مهارت کافی در زمینه تزریق ژل برخوردار باشد و تجربه ی لازم را داشته باشد.

در پایان باید بگوییم که تزریق ژل لازم است که در مراکز زیبایی معتبر و دارای مجوز ها لازم انجام شود. چرا که در صورت تزریق ژل در کلینیک های نامعتبر ممکن است که فرد مراجعه کننده با عوارض پس از Filler injection مانند عفونت مواجه شود.

در ضمن در اینگونه مراکز جلسه ی مشاوره ای قبل از تزریق ژل برگزار می شود که در این جلسه پزشک شما تعیین می کند که از چه ژلی برای Filler injection استفاده شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق ژل

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat