لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد یک راه مناسب برای رفع موهای زائد

لیزر موهای زائد ” یکی از بهترین روش ها برای رهایی از موهای زاید بدن است. با رسیدن به سن بلوغ و افزایش تعداد و ضخیم شدن موهای بدن بیشتر افراد به دنبال راهی برای رهایی از این شر موهای زائد خود هستند.

راه ها و روش های گوناگونی برای رهایی از موهای زائد وجود دارد که از گذشته تا زمان حال مورد استفاده قرار گرفته اند.

روش های قدیمی مانند استفاده از موم، تیغ، بند انداختن و … تا روش های امروزی مانند الکترولیز و لیزر و … همواره مورد استفاده ی افراد بوده است.

در این مقاله لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد را مورد بررسی قرار می دهیم با ما همراه باشید.

 

نحوه انجام لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موهای زائد توسط دستگاه لیزر موهای زائد نیازمند مراقبت های قبل و بعد می باشد که اگر لیزر به طور کامل رعایت شوند می توان نتایج رضایت بخش تری را به دست آورد.

قبل مراجعه به کلینیک برای انجام لیزر موهای زائد لازم است فرد ناحیه ی مورد نظر را به طور کامل تراشیده باشد.

قبل از لیزر موهای زائد چه کار هایی را نباید انجام دهیم ” ؟ تا دو هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد لازم است فرد از استفاده از حمام آفتاب و اپیلاسیون اجتناب نموده و مصرف از داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین جلوگیری شود.

 

نحوه انجام لیزر موهای زائد

 

لیزر موهای زاید در واقع پرتوهای تابشی هستند که به فولیکول مو حمله کرده و در اثر افزایش حرارت آن را از بین می برد. در نتیجه مو پس از افتادن مجددا توسط پیاز مو تولید نمی شود.

پس از لیزر موی زائد ممکن است که رشد موهای زائد ادامه داشته باشد و معمولا بازه زمانی laser hair removal به مدت 2 هفته طول می کشد تا موهای زائد ریزش کنند.

روش کار به این صورت است که پزشک یک دستگاه لیزر دستی را به پوست شما فشار می دهد.

بسته به نوع laser hair removal، یک دستگاه خنک کننده نیز در نوک ابزار یا یک ژل خنک کننده ممکن است برای محافظت از پوست شما و کاهش خطر عوارض جانبی استفاده شود.

لیزر موهای زائد یک ناحیه ی کوچک مانند پشت لب ممکن است که فقط چند دقیقه به طول بیانجامد اما لیزر موهای زائد ناحیه ای مثل کمر ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.

 

تاثیرات و نتایج لیزر موهای زائد

پس از لیزر موهای زائد نمی توان انتظار داشت که که بلافاصله پس از جلسه ی اول همه ی موهای زائد از بین بروند. بلکه این فرایند نیازمند گذشت زمان و انجام لیزر موهای زاید در تعداد جلسات زیاد است.

  شرایط لیزر مو های زائد به طور کلی چیست؟

این که بعد از گذشت چند وقت از انجام لیزر دوباره مو های زائد رشد می کنند برای هر فرد متفاوت است و بستگی به چرخه ی رشد مو ها در بدن هر شخص دارد.

بعضی از افراد رشد موها در بدنشان سریع تر از دیگران است و طبیعتا زود تر از دیگران شاهد رشد مجدد موهای زائد خواهند بود. علاوه بر آن، اگر مو ها در آن ناحیه از بدن در مرحله ی آرامش خود باشند رشد آهسته تری خواهند داشت.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

پس از انجام لیزر موهای زاید ممکن است که متوجه قرمزی و تورم در ناحیه مورد نظر شوید.به منظور کاهش هرگونه ناراحتی به هنگام laser hair removal مقداری یخ را در ناحیه تحت درمان قرار دهید.

به خاطر داشته باشید که موهای لیزر شده بلافاصله نمی ریزند بلکه ممکن است یک روز تا هفته ها طول بکشد.

ریزش مو بطور طبیعی در یک چرخه اتفاق می افتد و تولید مجدد موها در فولیکول مو به صورتی است که موها نازک تر شده و کمتر رنگ تر می شوند.

ممکن است پس از لیزر متوجه شوید که رنگ پوست شما کمی تیره تر شده و یا کسانی که رنگ پوست تیره دارند ممکن است لکه های قهوه ای بر روی پوست خود مشاهده نمایند.

ممکن است پوست این افراد دچار سوزش شود که جای هیچ گونه نگرانی نیست و این تغییرات موقتی می باشند.

 

آیا موهای زائد بعد از لیزر باز هم رشد می کنند؟

لیزر باعث می شود فولیکول های موهای زائد آسیب ببینند و نابود شوند تا دیگر مو های زائد نتوانند رشد کنند. به همین دلیل ماندگاری نتیجه ی این روش بسیار بالا است. با این حال، ممکن است بعد از مدتی شاهد رشد مجدد مو های زائد در ناحیه ی مورد نظر باشید.

دلیل رشد مجدد این مو ها این است که تمام فولیکول های زائد هنوز از بین نرفتند. بنابراین در طول زمان،‌لازم است تا دوباره برای لیزر اقدام کنید و فولیکول های باقی مانده را بسوزانید. در بسیاری از موارد، این کار نتیجه می دهد و شما برای همیشه از شر موهای زائد خلاص خواهید شد.

اما پاسخ به این سوال که آیا شما هم بعد از انجام لیزر شاهد رشد دوباره ی موهای زائد خواهید بود یا نه به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل تاثیر گذار بر این موضوع، نوع مو های رشد کرده و همچنین مهارت متخصصی که کار لیزر را انجام می دهد دارد.

  لیزر مو های زائد زنان در کدام نواحی صورت می‌گیرد؟

در اکثر افراد، مو هایی که برای بار دوم رشد می کنند بسیار روشن تر و نازک تر هستند و نسبت به قبل کمتر قابل رویت هستند. دلیل این امر این است که اگر چه لیزر در مرتبه ی اول موفق نشده فولیکول ها را به طور کامل از بین ببرد، اما توانسته آسیب بزرگی به فولیکول های زائد وارد کند.

فولیکول ها اگر آسیب دیده باشند باز هم قادر به رشد مو ها خواهند بود اما مو هایی که از یک فولیکول آسیب دیده رشد می کند،‌ بسیار ضعیف تر و نازک تر است. به طور کلی از بین بردن تمام فولیکول های مو در یک ناحیه با یک جلسه لیزر، کار دشواری است و کاملا طبیعی است که بعد از انجام لیزر شاهد رشد مجدد موهای زائد باشید.

لازم به ذکر است در بعضی موارد نیز موهایی که بعد از لیزر رشد می کنند آن قدر کم رنگ و یا کوتاه هستند که در برابر لیزر مقاومت می کنند و از بین نمی روند. در این شرایط باید از دیگر تکنیک های برداشتن موهای زائد استفاده کنید.

 

مزیت های لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مزایای بسیاری دارد که به دلیل وجود این مزایا طرفداران بیشماری پیدا کرده است.

اولین مزیت laser hair removal می توان به کوتاهی مدت زمان آن اشاره نمود به طوری که لیزر موهای زائد بسیار سریع است.

اگرچه مدت زمان لازم عمدتا به ناحیه ی مورد نظر بستگی دارد. از دیگر مزایا لیزر موهای زاید می توان به نتایج طولانی مدت آن اشاره نمود.

برخلاف سایر روش های رفع موهای زائد مانند تیغ و اپیلاسیون و… که موها ظرف مدت 2 الی چند هفته مجددا رشد می کنند، موهایی که توسط لیزر برداشته می شوند به مدت چند ماه یا چند سال رشد نمی کنند.

علاوه بر آن در صورت رشد مجدد موها بسیار نازک تر بوده و کمرنگ شده اند. در برخی موارد نیز دیگر مویی رشد نمی کند که این امر می تواند مهم ترین مزیت لیزر موهای زائد باشد.

 

مزیت های لیزر موهای زائد

 

 

هزینه ی لیزر موهای زائد به چه عواملی بستگی دارد؟

چندین عامل بر هزینه ی نهایی که شما برای انجام لیزر پرداخت می کنید تاثیر گذار هستند. همان طور که اشاره شد برای برخی از افراد ممکن است به چند جلسه لیزر نیاز باشد که طبیعتا با افزایش هزینه ها همراه خواهد بود. شما باید در جلسات اولیه با دکتر خود درباره ی تعداد جلسات مورد نیاز صحبت کنید تا بتوانید تخمینی از هزینه های نهایی خود داشته باشید.

همچنین این که چه کسی کار لیزردرمانی را برای شما انجام دهد بر هزینه ها تاثیر گذار است. به عنوان مثال اگر دکتر پوست و مو و یا جراح پلاستیک این کار را انجام دهد، به دلیل مهارت و تجربه ی بیشتری که دارد ممکن است هزینه ی بیشتری نیز دریافت کند. مزیت مراجعه به این افراد این است که ریسک بروز عوارض نا مطلوب تا حد زیادی کاهش می یابد.

  لیزر مو های زائد لب بالا، چه نتایجی به همراه دارد؟

از دیگر عوامل موثر بر هزینه ی لیزر می توان به این موارد اشاره کرد:

  • تعداد موهایی که توسط لیزر هدف قرار می گیرند.
  • تعداد و جنس موهایی که پس از جلسه ی اول لیزر رشد می کنند.
  • وسعت ناحیه ای که لیزر در آن انجام می شود.

ایمنی در لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد نسبت به روش های سنتی برای رفع موهای زائد بسیار کارآمدتر بوده است و طرفداران بسیاری دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک های زیبایی و متخصصان مجرب با استفاده از لیزر که مانع رشد مجدد فولیکول ها و در نتیجه مانع از رشد موها می شود، موهای زائد خود را از بین ببرید.

همچنین می توان بیان کرد که روش لیزر موهای زائد کاملا ایمن بوده و هیچ گونه عوارض جانبی طولانی مدنی ندارد.

همچنین می توان بیان کرد که خطرات عوارض جانبی با توجه به نوع پوست، رنگ مو، برنامه ی درمانی و مراقبت های پس از لیزر کاملا متفاوت خواهد بود. ضمن اینکه به دلیل احتمال آسیب دیدگی چشم، لیزر موهای زائد برای پلک ها، ابرو ها و مناطق اطراف آن توصیه نمی شود.

بنابراین می توان بیان نمود با وجود اینکه امروزه روش های متنوعی برای موزدایی وجود دارد.

 

ایمنی در لیزر موهای زائد

 

اگرچه ممکن است پس از انجام لیزر موهای زاید در ناحیه ی مورد نظر قرمزی، تورم و یاجوش و… دیده شود، اما به دلیل اینکه تمامی عوارض لیزر موهای زاید موقتی و کوتاه مدت هستند می توان از آن ها صرف نظر نمود.

چنانچه لیزر موهای زائد توسط افراد متخصص و همچنین به وسیله ی دستگاه های مناسب انجام شود، می تواند شما را تا حد زیادی از شر موهای زائد رها کند؛

بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از هر گونه اقدامی حتما با افراد با تجربه و پزشکان متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)