کاشت مو

نتایج نهایی کاشت مو – بررسی زوایای مهم تاثیرگذار در ماندگاری آن

در روش سنتی، برای ریزش مو از کلاه گیس استفاده می‌شد؛ با این وجود که این روش‌ها کم تاثیر نیستند اما افراد معمولا به دنبال یک روش با ماندگاری بیشتر هستند. مهم‌ترین روش درمانی برای ریزش مو، پیوند موی طبیعی است، این عمل توسط جراح زیبایی با فرآیند خارج کردن و پیوند فولیکول‌های موهای خود فرد انجام می‌شود. روش کاشت طبیعی مو راهی موثر برای افرادی است که با ریزش مو رو به رو می‌شوند اما در این روش، شرایطی مانند هزینه، ماندگاری و عوارض جانبی احتمالی را برای هر فرد باید در نظر گرفت، با خواندن ادامه‌ی مطلب زیر خواهید دانست که از پیوند چه انتظاراتی باید داشت و چگونه می‌توان تشخیص داد که آیا این عمل با شرایط شما مناسب است یا خیر و همچنین با ماندگاری کاشت مو آشنا خواهید شد.

آشنایی با نتیجه نهایی کاشت مو

امروزه، به لطف پیشرفت کلیدی در کاشت مو می توان نتایج بسیار طبیعی از پیوند مو به دست آورد. با توجه به این پیشرفت ها، نتایج می توانند چنان طبیعی به نظر برسند که یک آرایشگر یا یک فرد حرفه ای نتواند حدس بزند عمل زیبایی انجام داده اید یا خیر؟ پیوند مو را می توان “راه حل دائمی برای ریزش مو” تعریف کرد.

عمل کاشت مو بین 4 تا 8 ساعت عمل انجام شود. اکثر بیماران در طول کل جراحی بیدار هستند و فقط به بیهوشی موضعی نیاز دارند که باعث می شود پوست سر بی حس شود. جراحی با برداشتن موهای سالم شروع می شود. برای به دست آوردن نتایج طبیعی، متخصص پوست شما ممکن است موهای سالم را با بریدن نواری از پوست یا برداشتن موهای به صورت تکی تکی جدا کند.

نتیجه نهایی کاشت مو چیست؟

گزینه دوم زمان بیشتری را می طلبد، اما از گذاشتن اثر یک اسکار بلند و باریک روی پوست سر جلوگیری می شود. قبل از اینکه جراح بتواند موها را پیوند دهد، تکنسین ها باید موهای برداشته شده را آماده کنند و جراح باید پوست سر شما را برای پیوند آماده کند. بسته به تعداد موهای قابل پیوند، دو تا سه عضو تیم کاشت مو ممکن است به قرار دادن موهای سالم در ناحیه مورد نیاز مو کمک کند. پس از پیوند تمام موها، پوست سر شما باند خواهد شد و به شما دستورالعمل مراقبت از منزل داده می شود. بیشتر بیماران نتایج بین شش تا نه ماه بعد از کاشت مو مشاهده می کنند. برای برخی از بیماران 12 ماه طول می کشد. مهم است بدانید که بین دو تا هشت هفته بعد از پیوند مو، موهای پیوند شده ریزش دارند که این روند طبیعی است.

تا ماه سوم، مو ممکن است نازک تر از قبل از کاشت مو باشد، باز هم این مورد طبیعی است. پزشک می تواند به شما در حفظ نتایج کمک کند و برای به دست آوردن بهترین نتیجه از عمل کاشت مو، متخصص پوست شما ممکن است دارویی را برای درمان ریزش مو توصیه کند.

دارو می تواند از ریزش موهای جدید جلوگیری کند یا آن را بعد از پیوند مو کند کند. با این کار می توانید نتایج طبیعی کاشت را برای سال های آینده حفظ کنید.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آشنایی با نتایج نهایی کاشت مو

نتایج کوتاه مدت کاشت مو

در نتیجه‌ی این عمل زیبایی، موهای تازه پیوند شده، به موها ظاهری پرپشت‌تر و زیباتر می‌دهند؛ با این حال، تعدادی از موهای جدید به تدریج در کوتاه مدت می‌ریزند و این یک اتفاقی طبیعی است؛ موهای پیوند شده در نهایت با رشد طبیعی و جدید از فولیکول‌های موی کاشته جایگزین می‌شوند؛ سعی کنید به خوبی از ناحیه‌ی پیوند شده مراقبت کرده و آن را خشک نگه دارید، تا ماندگاری کاشت مو بیشتر شود. جراح زیبایی تمام اطلاعات لازم را برای مراقبت کامل از مو جدید را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بهترین نتایج ممکن را بگیرید.

 

نتایج طولانی مدت کاشت مو

پس از قطع شدن ریزش موهای پیوند شده در هفته‌های بعد از عمل، رشد جدید مو شروع می‌شود، این موهای تازه رشد کرده، دیگر ریزش نمی‌کنند و نتایج حاصل از کاشت مو حفظ خواهد شد. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که نتایج طولانی مدت در طی دو ماه بعد از پیوند مشاهده شود، اگرچه تاثیر نهایی آن به طور کامل ممکن است تا یک سال طول بکشد. با استفاده از فن آوری‌های نوین و پیشرفت‌های پزشکی مورد استفاده در کلینیک‌های تخصصی کاشت مو، پیوند مو یک روش ساده است که نسبت به روش‌های دیگر، زمان ریکاوری کمتر و در نهایت نتایج دائمی برای شما خواهد داشت.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو sut

 

مدت زمان لازم برای بهبودی کاشت مو

دوره بهبودی نسبتاً کوتاه است؛ طی چند روز اول متوجه برخی حفره‌ها در اطراف موها خواهید شد، ممکن است نیاز داشته باشید تا 3 هفته بعد از عمل، از ورزش شدید پرهیز کنید. در صورت مشاهده هرگونه خونریزی، ورم یا چرک در محل پیوند، با جراح خود تماس بگیرید؛بعد از گذشت چند هفته، مشاهده خواهید کرد که موهای پیوند شده از محل پیوند خارج می‌شوند، این امرکاملاً طبیعی است، موهای جدید شما باید تا چند ماه آینده شروع به رشد کنند؛ در ضمن ممکن است لازم باشد موهای پیوند شده را به صورت منظم کوتاه کنید، تا ماندگاری کاشت مو حفظ شود.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت مو

عوامل بسیار زیادی برای بهره‌مندی از روش‌های کاشت مو و مزایای آن‌ها وجود دارد. از جمله مهم‌ترین این موارد می‌توان به احتمال موفقیت بالا و همچنین طول عمر زیاد موهای کاشته شده اشاره کرد. این در حالی است که سایر روش‌های تقویت کننده که به منظور داشتن موهایی پرپشت و جلوگیری از ریزش مو استفاده می‌شوند نتایج مطلوب حاصل از پیوند مو را نداشته و اثرات حاصل از آن‌ها نیز دائمی نیست. البته عمر کاشت مو متاثر از چندین مورد مختلف نظیر مراجعه به کلینیک مناسب، انتخاب پزشک متخصص و باتجربه، انجام مراقبت‌های بعد از کاشت مو با دقت بالا و موارد بسیاری دیگر از این قبیل وابسته است. به همین دلیل توصیه می‌شود پیش از هر چیزی برای رسیدن به بهترین نتایج نهایی کاشت مو در انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت کنید.

کلینیک کاشت مو هلیا به عنوان بهترین کلینیک مو و زیبایی تهران و ایران شناخته می‌شود و تجربه بسیار بالایی در انجام روش‌های مختلف پیوند مو دارد. تمامی این روش‌ها توسط دکتر خراسانی به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت مو شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش FIT

اقدامات موثر در ماندگاری نتایج کاشت مو

این یک واقعیت است که عمل کاشت یک روش ایمن است، اما باید در نظر داشته باشید که یک جراحی زیبایی است و نیاز به معاینه دارد، اغلب مواقع روز بعد از پیوند مو یک جلسه معاینه با جراح ترتیب داده می‌شود تا ناحیه‌ی جراحی و خونریزی احتمالی در آن بررسی شده و پانسمان عوض شود. برای اطمینان از موفقیت جراحی و ماندگاری کاشت مو نیز، مراقبت‌های بعد از عمل در این جلسه دوباره توضیح داده می‌شود. مهم‌ترین آنها عبارتند از:

 اصلاح مرتب مو

از آنجا که موهای پیوند شده در مو از پوست سر گرفته می‌شود، سریع‌تر ازموها رشد می‌کنند؛ و معمولا موها حدود دو سانتی متر بیشتر رشد نمی‌کنند، اما موهای پیوند شده بیش از این رشد خواهند کرد؛ بنابراین، شما باید ماهی یک یا دو بار آن‌ها را مرتب کنید، جای نگرانی نیست، پس از مدتی موها به روال عادی رشد می‌کنند و با رسیدن به طول معمولی رشد خود، متوقف می‌شوند.

قطع مصرف الکل

مصرف الکل پس از جراحی خون را رقیق می‌کند و ممکن است باعث خونریزی شود، به همین جهت توصیه می‌شود از مصرف آن پرهیز کنید؛ به خصوص اگر برای کاهش درد، مسکن تجویز شده باشد، از مصرف الکل در هنگام استفاده از این داروها خودداری کنید.

عدم استعمال دخانیات

 برای اطمینان از ماندگاری موهای پیوند شده، پیشنهاد می‌شود حداقل دو هفته پس از عمل کاشت طبیعی مو سیگار نکشید، ممکن است به این فکر بیافتید که مصرف سیگار را برای همیشه کنار بگذارید چرا که برای سلامت عمومی شما مشکل ساز خواهد شد.

5 کاری که باید قبل از کاشت مو انجام بدهیم

  • قبل از هر چیز، باید مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای این کار هستید و در موقعیت درستی برای کاشت مو قرار دارید. فراموش نکنید که این کار برای همه رده‌های سنی، مناسب نخواهد بود.
  • دومین قدم مهم این است که کاشت مو را با سحر و جادو اشتباه نگیرید. این یک روش علمی است و بسته به ویژگی‌های هر فرد، نتایج متفاوتی را برای او به همراه خواهد داشت.
  • قدم سوم: باید به این موضوع مهم هم توجه کنید که موی کاشته‌شده، به نگهداری خاصی نیاز ندارد. در واقع به محض شروع رشد موی جدید، همه چیز درست مثل قبل می‌شود و با این مو هم باید، مثل موهای کاملا عادی رفتار کرد. بیش از حد هیجان‌زده‌شدن در این مورد، ممکن است برای موی جدید خطرساز باشد! پس مهم است که قبل از عمل، ذهن‌تان را کاملا در این مورد آماده کنید.
  • قدم چهارم این است که بدانید عمل کاشت مو، یک اتفاق دائمی برای ادامه زندگی‌تان خواهد بود. وقتی این پروسه را شروع کردید، دیگر دلیلی برای توقف وجود ندارد. این تصمیمی است که نتیجه‌اش در سال‌های بعدی زندگی همواره همراهتان خواهد بود.
  • قدم آخر: قبل از عمل جراحی، همه کارهای ضروری برای دوران پس از عمل را حتما از پزشک سوال کنید و مطمئن شوید که توانایی انجام همه این کارها را دارید. رعایت نکردن دستورالعمل‌ها در روزهای حساس بعد از جراحی، ممکن است روی نتیجه کار تاثیر منفی داشته باشد.

کاشت مو و چند الگوی سرشناس

بسیاری از چهره‌های سرشناس دنیا در مقطعی از زندگی‌شان، به سراغ کاشت مو رفته‌اند. شاید کم‌تر کسی این حقیقت را بداند اما این اتفاق برای بسیاری از بازیگرها رخ داده است. متیو مک‌کاناهی، یکی از بازیگرانی است که پیوند مو را برای خودش انتخاب کرده است. زمانی احساس می‌شد این بازیگر درجه یک، به زودی همه موهایش را از دست می‌دهد اما او با کاشت مو، در مقابل این اتفاق ایستادگی کرد.

سرآشپز معروف گوردون رمزی به جز غذاهای خاص و خوشمزه‌اش، با موهای خوش حالت‌اش شناخته می‌شود و شاید خیلی‌ها ندانند که او به کمک پیوند مو، صاحب چنین ظاهری شده است. بازیگران شناخته‌شده‌ای مثل مل گیبسون و جان تراولتا، بدون کاشت مو جذابیت ظاهری امروزشان را نداشتند. آن‌ها الگوهای خوبی برای انجام این عمل جراحی به شمار می‌روند.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی

میزان ماندگاری کاشت مو

کاشت طبیعی روش نسبتاً جدیدی در خصوص ترمیم مو است، اما در حال حاضر به گزینه‌ای معمول برای افرادی تبدیل شده است که احساس می‌کنند موهای آن‌ها به اندازه‌ی کافی پرپشت نیست یا فرم دلخواه آ‌ن‌ها را ندارد. امروزه درخواست عمل جراحی پیوند فولیکول مو افزایش یافته، به خصوص با توجه به معیارهای زیبایی امروزی که مو در آن نقش مهمی دارد آقایان تمایل دارند که موهای پرپشت‌تری را داشته باشند. دلایل زیادی ممکن است برای این کار وجود داشته باشد، ممکن است ریشه‌ی موها با گذشت زمان یا بالا رفتن سن، ضعیف‌تر شده باشند یا ممکن است فرد یک بیماری خاصی را داشته که منجر به ریزش مو شده باشد. هدف از انتخاب عمل کاشت هرچه باشد، مهم‌ترین نکته‌ای که باید از آن مطمئن شوید این است که ماندگاری کاشت مو چه مدت خواهند بود.

نتایج کاشت مو به نکات متفاوتی بستگی دارد، یکی از این نکات میزان قوی بودن فولیکول‌ موی شما است؛ هر چه فولیکول موی شما قوی‌تر باشد در نتیجه کیفیت موی پیوندی شما بیشتر است. نکته دیگر روش انتخاب شده توسط پزشک متخصص برای پیوند موی شما است که تاثیر زیادی بر ماندگاری کاشت مو شما دارد. از نکات دیگر می‌توان به انتخاب پزشک و کلینیک مناسب اشاره کرد؛ تمام این عوامل در کنار هم باعث نتایج کاشت مو می‌شوند؛ توجه داشته باشید اگر تمام این نکات به خوبی انجام شود، ماندگاری کاشت موی شما دائمی خواهد بود.

بعد از انجام پیوند مو همانطور که گفته شد برای قرار گرفتن موها در چرخه حیات 6 تا 12 ماه لازم است در طول این مدت ممکن است گاهی ریزش مو و کاستن از آنها را شاهد باشید. بعد از این مدت ها موها رشد طبیعی خود را به دست خواهند آورد.

موهای کاشته شده بعد از ریزش های اولیه دوام و ماندگاری بسیار زیادی را تجربه خواهند گرفت، حدود 70 تا 80 درصد موها باقی می مانند. از آن به بعد هم موها مانند موهای معمولی و طبیعی فرد هم می توانند زندگی خود را تا سال های سال ادامه دهند و فرد ظاهری طبیعی و ماندگار پیدا خواهند کرد. با جرأت می توان گفت که پیوند مو یک روش دائمی است که فرد را به زندگی عادی و مطلوب خود بر خواهد گرداند.

 

مدت زمان ماندگاری نتیجه نهایی کاشت مو چقدر است؟

یکی از مزایای مهم برای کاشت مو به شمار می رود مدت زمان طولانی و ماندگاری بسیار بالای آن است. در واقع با کاشت مو می توان جذابیت ظاهری و پرپشت شدن موها را برای مدت طولانی تجربه کرد.

مدت زمان ماندگاری نتیجه نهایی کاشت مو چقدر است؟

کاشت مو؛ یک عمل فراگیر

آمارها نشان می‌دهد که 60 درصد مردها و 40 درصد زن‌ها در زندگی‌شان با مسئله ریزش مو مواجه می‌شوند. استرس، شرایط آب و هوایی، رژیم غذایی، بالا رفتن سن، بیماری، مصرف دارو و عوامل ژنتیک، از دلایل مهم ریزش مو به شمار می‌روند. گردش مالی کاشت مو در جریان در سال 2018، رقم 6.5 میلیارد دلار بوده و پیش بینی می‌شود این رقم در سال 2025 به 31 میلیارد دلار در جهان برسد! عددی که نشان از محبوبیت ویژه کاشت مو در دنیا دارد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

 

آیا نتیجه نهایی کاشت مو برای همه یکسان است؟

نتایج کاشت مو تا حد زیادی به جراح انتخاب شده توسط شما بستگی دارد بهتر است یک پزشک را انتخاب کنید که ریزش مو را درک کند و پیوند مو را به طور حرفه ای انجام دهد.

آیا نتیجه نهایی کاشت مو برای همه یکسان است؟

نتایج کاشت مو برای افرادی که کاندید واقعی و مناسب برای پیوند مو هستند دوام بیشتری دارد. برای بهترین نتیجه کاشت مو، ممکن است از فرد خواسته شود که منتظر بمانند تا سن انها کمی بالاتر برود تا پیوند مو انجام شود و در سن پایین تر درمان با داروی ریزش مو را شروع کنید. برای تجربه نتایج نهایی پیوند مو به بهترین شکل باید به اندازه کافی موهای سالم روی پوست سر فرد وجود داشته باشد که بتوان برای پیوند مو استفاده کرد. توانایی رشد مو در افراد هم مختلف است و در نتایج پیوند مو تأثیر زیادی دارد و برای همین ممکن است نتایج در افراد مختلف به شکل های گوناگون ظاهر شود.

برای اینکه بدانید چرا ریزش مو دارید و آیا کاشت مو برای شما مفید است، ممکن است به آزمایش خون نیز احتیاج داشته باشید.

اگر آزمایشات نشان دهد که شما کاندیدای خوبی برای پیوند مو هستید، متخصص پوست و مو شما می تواند به شما بگوید چه نتیجه ای را می توان انتظار داشت.

دیگر نکات برای مراقبت پس از جراحی کاشت مو

بعد از پیوند فولیکول، به مدت دوهفته از شنا در استخر خودداری کنید، هم چنین برای سه یا چهار هفته اول پس ازپیوند طبیعی از قرار گرفتن در معرض آفتاب به صورت مستقیم پرهیز کنید، تا نتایج کاشت مو شما حفظ شود.

در بیشتر موارد انجام شده تا امروز، نتایج حاصل از کاشت طبیعی ماندگاری خوبی دارند، با این وجود این نتایج ممکن است در هر فرد با توجه به شرایط جسمی و سلامت آن متفاوت باشد، برای همین توصیه می‌شود پیش از این که اقدام به کاشت کنید، تمام شرایط، خطرات و هزینه‌های این عمل زیبایی را بررسی  کنید و از پزشکان متخصص در این زمینه اطلاعات لازم را بگیرید.

قطعا نیز پزشک متخصص به شما خواهد گفت که میزان اثر بخشی hair transplant با توجه به الگوی کچلی و شرایط بدنی شما تا چه میزان خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button