جراحی زیبایی ران پا چیست

جراحی ران پا یکی از جدیدترین متد های زیبایی است که به منظور رفع نقص های ران پا انجام می شود. جراحی ران پا که به عنوان جراحی لیفت ران پا نیز شناخته می شود برای بهبودی ظاهر ران پا و رفع پوست و ناهمواری های موجود بر آن که به دلیل کهولت سن، بارداری و یا کاهش وزن قابل توجه به وجود آمده، انجام می شود.

 

جراحی زیبایی ران پا چیست

 

در واقع ممکن است که ران پاهای شما به دلیل پوست نازک دچار افتادگی شده باشد که با انجام جراحی ران پا ، قسمت های اضافی حذف می شود و ران هایی باریک و متناسب با بدن شما حاصل خواهد شد.

افرادی که قصد انجام جراحی ” لیفت ران پا ” را دارند باید بدانند که این عمل زیبایی روشی برای کاهش وزن نیست و تنها برای کسانی کاربرد دارد که به وزن ایده آل خود نزدیک هستند اما از فرم ران پای خود ناراضی هستند.

این عمل زیبایی یعنی جراحی ران پا به عمل لیپوساکشن شباهت زیادی دارد و در زیر مجموعه ی این روش قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم تا نحوه ی انجام این عمل زیبایی را برای شما بیان نماییم و تاثیرات آن بر ران پا را توضیح دهیم.

جراحی زیبایی ران پا چگونه صورت میگیرد؟

به منظور انجام جراحی ران پا لازم است که فرد در جلسه ی مشاوره ای که پیش از این عمل زیبایی برگزار می شود شرکت کند و انتظارات خود از جراحی ران پا را برای پزشک معالج بازگو کند. در حقیقت جراحی ران پا در چندین مرحله انجام می شود که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

 

جراحی زیبایی ران پا چگونه صورت می گیرد

 

عمل لیفت ران معمولاً بین ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد و جراح شما عمل جراحی را تحت بیهوشی عمومی انجام می دهد. بنابراین، اغلب لازم است که یک شب در بیمارستان بمانید. قبل از شروع عمل جراحی، جراح به شما دستورالعمل هایی را برای خوردن، نوشیدن و توصیه های مربوط به داروهای منظم برای شما می دهد.

قبل از شروع مراحل، برای امضای فرم رضایت، با جراح و متخصص بیهوشی خود ملاقات خواهید کرد. این اتفاق در روز عمل یا با ارزیابی قبل از عمل شما رخ خواهد داد. پس از امضای برگه های رضایت نامه، جراح شما خطوطی را بر روی ران های شما ترسیم می کند و می توانید در مورد اهداف دقیق جراحی صحبت کنید.

۱- مرحله ی اول: بیهوشی

در این مرحله با توجه به سوابق پزشکی شما داروهای بیهوشی تجویز می شود که این داروها آرامبخش های داخل وریدی هستند و بیهوشی عمومی را ایجاد می کنند. مطمئنا پزشک شما بهترین گزینه را برای شما انتخاب خواهد کرد.

۲- مرحله ی دوم : برش

الگوی برش ها با توجه به خواسته ی بیمار و تجربه ی پزشک و در نهایت مساحتی که باید تحت درمان قرار گیرد انتخاب می شود. به طور کلی این برش ها در سه بخش صورت می گیرند که شامل برش ران داخلی ، برش ران میانی و برش ران بیرونی است.

در برش ران داخلی که یک تکنیک برای بالا بردن ران است برش هایی در کشاله ی ران ایجاد می کنند که به سمت پایین ران است و در نهایت به قسمت عقب ران ختم می شود. این تکنیک شامل یک برش کوچک از جایی است که استخوان pubic ران را لمس می کند و تا شکاف باسن امتداد می یابد.

به منظور بهبود خطوط ران خارجی ممکن است که فرد نیاز به برش داشته باشد که این برش از کشاله ی ران تا اطراف لگن و پشت فرد ادامه خواهد داشت. در این روش سعی می شود که برش ها به گونه ای باشد که خیلی در معرض دید قرار نگیرند و ظاهری نامناسب برای فرد به وجود نیاورند.

این تکنیک شامل برش است که در یک الگوی V ساخته می شود، و در زیر تا قسمت بالای ران خارجی ادامه پیدا می کند. مخصوصاً برای سفت کردن پوست در قسمت جلویی و خارج از ران شما مناسب است.

۳- مرحله ی سوم: بستن برش ها

بخیه های عمیق در بافت های زیرین ران سبب می شود که شکل گیری ران ها بهتر اتفاق بیفتد و در نتیجه ران های پا به فرم مورد نظر نزدیکتر شوند. برای بستن برش های ایجاد شده از بخیه و نوار های چسبنده و گیره استفاده می شود.

همچنین ممکن است شما یک لوله تخلیه کوچک در زیر پوست خود داشته باشید، این به شما کمک می کند تورم و کبودی را کاهش دهید. قبل از رفتن به خانه، جراح شما این لوله ها را برمی دارد. این لوله ها به این دلیل است که ممکن است در زیر سطح پوست شما حالتی مانند تاول ایجاد شود و این اغلب در نزدیکی محل برش معمولاً در زیر آن اتفاق می افتد. برای جلوگیری از این اتفاق، ممکن است یک لوله تخلیه کوچک در زیر پوست باقی بماند تا این مایع خارج شود.
بعضی از تاول ها به مرور زمان برطرف می شوند. با این حال، اگر شما یک تاول بزرگ مشاهده می کنید که به seroma معروف است، ممکن است جراح شما نیاز به تخلیه آن داشته باشد.

۴- مرحله ی چهارم: مشاهده ی نتایج

در این مرحله پزشک می تواند نتایج نهایی جراحی ران پا را مشاهده کند. همچنین پس از اینکه کبودی ها تورم ران پا از بین رفت شما نیز می توانید این نتایج را مشاهده نمایید و از داشتن ران هایی زیبا بهره مند شوید.

این جراحی لازم است که در مراکز زیبایی معتبر و در محیطی کاملا استریل انجام شود تا از بروز عوارضی مانند عفونت در فرد جلوگیری شود.

معمولا پس از اتمام عمل لیفت ران، شما به بخش باز می گردید. بعد از عمل باید حداقل یک شب در بیمارستان بمانید. علاوه بر این، احتمالاً حداقل دو تا سه هفته بعد از عمل کبودی را تجربه خواهید کرد. با این حال ممکن است پزشک تشخیص دهد که باید بیشتر در بیمارستان بمانید یا زودتر مرخص شوید که تماما به شرایط هر فرد بستگی دارد.

شیوه های جدید جراحی زیبایی ران پا

جراحی ران پا به روش های متفاوتی صورت می گیرد که هر روش ویژگی های مخصوص به خود را دارد و کاربرد جداگانه ای خواهند داشت. برخی از این روش ها شامل highlighting و calf implants و contouring the inner و liposuction هستند که هریک با توجه به تشخیص پزشک معالج برای افراد گوناگون اعمال خواهد شد.

 

شیوه های جدید جراحی زیبایی ران پا

 

یک روش جراحی ران پا وجود دارد که در این روش پس از ایجاد سوراخ هایی در ران پا، پوست آن را تا زیر زانو خواهند کشید.

در هر صورت بهتر است که فرد پیش از تصمیم گیری حتما در مورد شیوه های متفاوت جراحی پا تحقیق کنند و با مزایا و معایب آن آشنا شود. مشورت با پزشک متخصص و درخواست راهنمایی از او نیز بسیار مفید خواهد بود.

 

تاثیرات جراحی زیبایی ران پا در زیبایی اندام

جراحی ران پا معمولا به مدت چند ساعت طول می کشد و به بستری کوتاه مدت احتیاج دارد. بسیاری از افراد پس از جراحی ران پا احساس افسردگی می کنند به خصوص در روز های اول که نتایج مشخص نیست. باید عنوان کنیم که این امر کاملا عادی است و با گذشت زمان برطرف می شود.

بهبودی پس از جراحی ران پا آهسته و تدریجی است و گاهی اوقات نتایج نهایی پس از گذشت چند ماه ظاهر می شوند.

 

تاثیرات جراحی زیبایی ران پا در زیبایی اندام

 

اما با توجه به گزارش های موجود بسیاری از افراد از نتیجه ی نهایی جراحی ران پا رضایت دارند و آن را موفقیت آمیز می دانند.

پس از جراحی ران پا افتادگی ران، ناهمواری های موجود در ران پا، برجستگی ها و عدم تقارن در این ناحیه برطرف خواهد شد و در نهایت فرد از فرم جدید ران پاهای خود رضایت خواهد داشت.

 

آیا جراحی زیبایی ران پا عوارضی در بر خواهد داشت؟

جراحی ران پا ممکن است که مانند بسیاری از عمل های زیبایی عوارضی را به همراه داشته باشد که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد. برخی از عوارض جراحی ران پا بسیار نادر هستند به طور مثال می توان به مواردی مانند لخته شدن خون ، عفونت و واکنش بدن به بیهوشی اشاره کرد.

اگر عوارض خاصی در ارتباط با این روش وجود داشته باشد جراح شما در طی مراحل مشاوره با شما در مورد این خطرات کاملاً صحبت خواهد کرد.

در کلینیک های معتبر و مجهز به بیماران جوراب ضد آمبولی که از آنها خواسته می شود به مدت یک هفته بعد از عمل بپوشند، داده می شود. همچنین یک دستگاه تخصصی به نام پمپ فشرده سازی پی در پی داریم که به آرامی پاهای بیمار را در حین عمل ماساژ می دهد و همراه با جوراب ساق بلند خطر لخته شدن خون در پاها را به شدت کاهش می دهد.

بهبودی ضعیفی که منجر به زخم های آشکار می شود، ممکن است نیاز به یک عمل دوم داشته باشد. به افراد سیگاری توصیه می شود که از مدتی قبل از عمل و در دوره نقاهت از کشیدن سیگار دوری کنند چرا که سیگار کشیدن احتمال بروز عوارض را افزایش داده و بهبود را به تاخیر می اندازد.

بسته به شدت جراحی ران پا ممکن است که فرد بیمار با فاصله ی دو الی سه ساعت مرخص می شود و یا ممکن است که به مدت دو روز در بیمارستان بستری باشد.

 

آیا جراحی زیبایی ران پا عوارضی در بر خواهد داشت

 

بلافاصله پس از انجام جراحی ران پا فرد باید شروع به حرکت کند تا از ایجاد لخته ی خون پیشگیری شود و تورم نیز کاهش یابد. ممکن است که فرد پس از جراحی ران پا به مدت دو روز درد و تورم را به همراه داشته باشد که معمولا این عوارض را با مصرف دارو کنترل خواهند کرد.

پس از گذشت یک هفته بخیه ها باید کشیده شوند و در صورتی که بخیه ها عمیق تر باشند فرد باید برای کشیدن بخیه ها تا دو الی سه هفته صبر نماید.

همچنین فرد بیمار می تواند برای کاهش تورم و فرم گیری ران پا از گن های مخصوص پس از جراحی ران پا استفاده نماید. لازم است که بیمار پس از جراحی ران پا از داروهای آنتی بیوتیک استفاده نماید تا از بروز عفونت های مختلف جلوگیری شود.

درواقع عفونت را می توان با زهکشی و آنتی بیوتیک ها درمان کرد، اما ممکن است در مواردی هم نیاز به بستری در بیمارستان داشته باشد.

اگر خونریزی رخ دهد، معمولا بلافاصله بعد از عمل اتفاق می افتد. با این حال، ممکن است بعد از دو تا سه هفته خونریزی شدیدتری رخ دهد که شما را به اتاق عمل برمی گردانند که در آن معالجه و ترمیم می شود.

در ضمن باید گفت که تورم پس از جراحی ران پا به مدت سه هفته به طول می انجامد و فرد باید در طی دوره ی درمانی خود از فعالیت های شدید اجتناب نماید. لازم به ذکر است که بیمار پس از گذشت دو هفته می تواند به فعالیت های اجتماعی خود بازگشته و زندگی روزانه ی خود را از سر گیرد.

در پایان باید بگوییم که مهارت و تخصص پزشک معالج در نتیجه ی نهایی جراحی پا نقش انکار نشدنی است و شما می توانید به منظور کسب نتایج دلخواه پیش از جراحی ران پا در مورد پزشک خود تحقیقات لازم را به عمل آورید.

شما می توانید با رعایت دقیق دستورالعمل های جراح خود قبل و بعد از عمل، خطر عوارض خود را کاهش دهید، به خصوص با توجه به اینکه چه موقع و چگونه باید فعالیت بدنی را از سر بگیرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی ران خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code