کاشت ابرو

توصیه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

توصیه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

توصیه های بعد از کاشت ابرو طبیعی

بعد از عمل زیبایی ” کاشت ابرو ” لازم است که فرد به توصیه های پزشک معالج خود عمل کند. کاشت ابرو طبیعی به دلیل مزایای فراوانی که دارد از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. ابرو عضو مهمی از چهره ی هر فرد به شمار می رود و بیانگر احساسات اوست.

توصیه بعد از کاشت ابروی طبیعی

eyebrow transplant یا پیوند ابرو از جمله روش های نوینی است که به کمک افرادی آمده است که از ریزش ابرو رنج می برند. این روش پیوند ابرو به این دلیل با استقبال زیادی مواجه شده است که نیازی به بیهوشی ندارد و به نوعی روشی غیر تهاجمی است.

منظور از غیر تهاجمی بودن کاشت ابرو طبیعی این است که به دلیل اینکه موهای کاشته شده در قسمت ابرو از بدن فرد مراجعه کننده می باشد، سیستم ایمنی فرد آنها را بیگانه تلقی نمی کند و به آنها حمله نمی کند. پس احتمال بروز واکنش های آلرژیک در این تکنیک زیبایی  پیوند ابرو بسیار کم است.

اول از همه باید بدانید این عمل هیچ نوع محدودیت جنسی ندارد. یعنی تمام آقایان و خانم ها مجاز هستند از یک سن به بعد که الگوی ریزش مشخص می شود، نسبت به کاشت ابرو طبیعی اقدام کنند.

عمل کاشت ابرو، یک فرآیند دو طرفه است. یعنی دو طرف (هم پزشک و هم مراجعه کننده) باید در نهایت همکاری، به سمت سرانجام بروند. از طرفی می توان با اطمینان گفت این تکنیک زیبایی کاشت ابرو طبیعی برای اینکه به نتیجه ی مطلوبی ختم شود لازم است که فرد مراجعه کننده نکاتی را رعایت نماید.

توصیه های لازم به منظور مراقبت از ابروها پس از عمل زیبایی کاشت ابرو به طور کامل در جلسه ی مشاوره ای که قبل از پیوند ابرو  برگزار می شود، توسط پزشک معالج بیان خواهد شد.

در این جلسه، فرد تمام سوابق پزشکی خود را در اختیار متخصص قرار می دهد و سپس با بیان اهداف خود از این عمل، به پزشک کمک می کند نسبت به وظایفی که دارد، آگاه شود.

در این مقاله قصد داریم تا دیگر نکاتی که لازم است هر فرد پس از عمل زیبایی eyebrow transplant بداند را مطرح نموده و اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

مراقبت ناحیه تحت درمان پس از کاشت ابرو طبیعی

پس از عمل زیبایی eyebrow transplant فرد مراجعه کننده یک دوره ی نسبتا راحت را سپری خواهد کرد که تنها لازم است که برخی نکات را در این دوره رعایت نماید.

اگر به برخی شرایط پیوند و کاشت ابرو دقت کنیم، خواهیم دید که این روشی دائمی است. یعنی در صورت رسیدگی و مراقبت مناسب، کاشت ابرو طبیعی تا سالیان سال به چهره ما زیبایی خواهد بخشید.

پس از کاشت ابرو طبیعی چه باید کرد ؟ ممکن است پس از عمل زیبایی کاشت ابرو که عوارضی مانند کبودی در ناحیه ی کاشت ابرو و اطراف آن مشاهده شود که کاملا طبیعی است و تنها لازم است که فرد از لمس ابروهای خود به مدت 24 ساعت خودداری نماید.

همچنین فرد مراجعه کننده نباید ابروهای خود را خیس نماید و یا آنها را مرطوب نگه دارد. در ضمن استفاده از مواد آرایشی ممکن است که ناحیه ی مورد نظر را آلوده کند و سبب بروز عفونت شود.

مراقبت ناحیه تحت درمان پس از کاشت ابروی طبیعی

همچنین فرد مراجعه کننده نباید ابروهای خود را خیس نماید و یا آنها را مرطوب نگه دارد، بدین منظور اکیدا از حضور در استخر یا دریا خودداری نمایید. در ضمن استفاده از مواد آرایشی ممکن است که ناحیه ی مورد نظر را آلوده کند و سبب بروز عفونت شود، به همین دلیل حداقل تا دو هفته، از لوازم آرایشی استفاده نکنید.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید هم می تواند سبب آسیب های جدی شود، به همین خاطر از کلاه های مخصوص استفاده کنید تا نور آفتاب به ابروهایتان برخورد نکند.

یک مورد دیگر که باعث از بین رفتن فولیکول ها و در نهایت خراب شدن عمل کاشت ابرو می شود، اصلاح بی رویه ابروهاست. باید اجازه بدهید ابروها رشد کنند و سپس حتی اگر رشد سریعی داشتند، فقط از نوک آن مقداری کوتاه کنید. در ابتدا فولیکول ها نازک و ضعیف هستند و نیاز دارند تقویت بشوند.

اگرچه این روش درمانی پیوند ابرو نسبت به سایر روش ها دوره ی نقاهت کمتری دارد اما برای مشاهده ی نتیجه نهایی کار باید به مدت 4 ماه الی یک سال صبر کنید. در چهارمین ماه، نتایج ابتدایی را مشاهده خواهید کرد و در پایان یک سال، نتایج اصلی و چیزی که انتظارش را می کشیدید، حاصل خواهد شد.

همانطور که بالاتر هم ذکر شد، از دیگر توصیه هایی که پس از کاشت ابرو طبیعی  باید بدان توجه نمایید این است که از قرار گرفتن در معرض نور خورشید پرهیز کنید چرا که نور آفتاب به صورت طولانی مدت ممکن است که آسیب رسان باشد یا باعث خشک شدن پوست و پوسته پوسته شدن ناحیه ابروها شود که حالت ناخوشایندی به چهره فرد مراجعه کننده می دهد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

در مدت 5 الی 7 روز اول می توانید برای کاهش میزان توجه سایر افراد به ابروهای شما از عینک های آفتابی استفاده نمایید.لازم به ذکر است واکنش بدن افراد با یکدیگر کاملا تفاوت دارد.

پوست برخی حساس است و دچار درد و التهاب می شود که پزشک را مجبور به تجویز مسکن می کند اما هستند کسانی که اصلا پس از بی حسی موضعی هنگام عمل، هیچ نوع مسکن دریافت نمی کنند. به همین خاطر نظر پزشک اهمیت بالایی دارد.

پس از عمل زیبایی eyebrow transplant یا پیوند ابرو لازم است که ناحیه ی مورد نظر را با استفاده از شوینده های غیرشیمیایی و یا مواد ضد باکتری تمیز نگه دارید و از آلوده شدن این ناحیه پیشگیری نمایید. پس از کاشت ابرو طبیعی به طور کلی لازم است که طی مراحل زیر مراقبت های لازم را به عمل آورید.

در شب اول پس از کاشت ابرو طبیعی فرد نباید به بانداژهای موجود در قسمت اهداکننده و ابرو ها آسیبی برساند. زخم های کوچک و بزرگی در هر دو ناحیه وجود دارد که معمولا طی دوره ای از بین خواهند رفت. در واقع تمام دردها و زخم ها از بین خواهند رفت و ماندگار نخواهند بود اما کمی صبر لازم است و کمی آگاهی.

میزان درد و خارش ناشی از کاشت ابرو طبیعی را می توان به وسیله ی یخ و یا سایر لوسیون های مورد تایید پزشک کاهش داد. به هیچ وجه نقاطی که حس خارش می دهند را نخارید. با خاراندن این نقاط، فقط راه را برای عفونت باز خواهید گذاشت. در روز اول پس از کاشت ابرو طبیعی در کلینیک زیبایی بانداژها برداشته می شود و قسمت مورد نظر تمیز خواهد شد.

پس از گذشت سه روز از eyebrow transplant یا پیوند ابرو لازم است که فرد مراجعه کننده شروع به شستشوی محل کاشت ابرو طبیعی نماید که نحوه شستشو باید به این صورت باشد که با استفاده از یک شوینده ی ملایم مانند شامپو بچه و با فشار بسیار کم به ناحیه صورت گیرد.

دقت کنید این فشار باید به حدی کم باشد که به فولیکول های تازه کاشته شده، آسیبی نرساند. فولیکول هایی که تازه جایشان را سفت می کنند، حتی با یک فشار کوچک هم ممکن است بریزند و این باعث خراب شدن کل عمل کاشت ابرو خواهد شد

این شستشو به بهبودی زخم های شما کمک زیادی خواهد نمود. در روزهای 5 الی 7 روز پس از کاشت ابرو پیوند مو ها قوی تر شده و با لمس ریزش نخواهند داشت.

پس از یک هفته، موهای ابروها دوباره خواهند ریخت. این هم بخشی از فرآیند است که پزشک به شما در موردش خواهد گفت، بنابراین دلیلی ندارد بترسید یا نگران شوید.

تنها باید دقت نمود که از خارش و یا ضربه به این ناحیه پرهیز نمایید. در نهایت با گذشت زمان بیشتر ،کاشت ابرو ها روند طبیعی خود را طی خواهند کرد و ابروهایی طبیعی برای شما به ارمغان خواهد آورد.

آیا تغذیه خوب میتواند یک توصیه مناسب و موثر بعد از کاشت ابروی طبیعی باشد

آیا تغذیه خوب می‌تواند یک توصیه مناسب و موثر بعد از کاشت ابرو طبیعی باشد؟

تغذیه یکی از عوامل تاثیرگذار در عمل زیبایی eyebrow transplant است. رژیم غذایی شما بر عملکرد فولیکول های مو تاثیر مستقیم می گذارد و در رشد آنها نقش بسزایی خواهد داشت. برای داشتن فولیکول های موی سالم لازم است که در مواد غذایی مصرفی شما مواد مغذی زیر موجود باشد:

  1. ویتامین های مختلف: ویتامین های گروه B , B7 , B12 نقش مهمی در ساختار موها کیفیت و رشد مو دارد. این ویتامین ها با رساندن مواد مغذی لازم به فولیکول ها تازه کاشته شده از متابولیسم تغذیه ای آنها پشتیبانی می کند.
  2. به همین دلیل است که پزشکان به مراجعه کنندگان توصیه می کنند تا از کمپلکس های ویتامین B پس از کاشت ابرو استفاده نمایند.
  3. سعی کنید چند روز پس از عمل کاشت ابرو، با یک شانه بسیار نرم، به صورت آهسته ابروها را ماساژ دهید.
  4. استفاده از مواد معدنی مانند آهن و روی: در صورتی میزان آهن و روی مورد استفاده در رژیم غذایی فرد متناسب باشد، از ریزش مو به طور چشمگیری جلوگیری خواهد شد. همچنین این مواد نقش مهمی در ترمیم بافت ها پس از کاشت ابرو طبیعی و تولید کلاژن و تقسیم سلولی دارند.
    آهن، بخش قابل توجهی از کلاژن که پروتئین لازم برای بافت بدن را تامین می کند، تشکیل می دهد. به همین دلیل سعی کنید از مصرف خوراکی هایی که آهن دارند یا قرص های آهن بهره ببرید.
  5. ویتامین E که از جمله مهم ترین مواد مورد نیاز برای بهبودی زخم های ناشی از eyebrow transplant و ترمیم پوست آسیب دیده است. ویتامین E در مواردی مانند بادام، آووکادو، اسفناج، آفتابگردان و غیره وجود دارد.
    البته باید دقت داشته باشید اگر قرص ویتامین E مصرف می کنید، تحت نظر پزشک مصرف کنید زیرا ویتامین E سبب رقیق شدن خون می شود و ممکن است در دو هفته اول، برای ناحیه پیوند زده شده، مناسب نباشد.

در ضمن لازم است که قبل و بعد از عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی از مصرف دخانیات و الکل خودداری نمایید تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید. پرهیز از مصرف غذاهای چرب و فست فود نیز می تواند در نتیجه ی نهایی کاشت ابرو تاثیر مثبتی داشته باشد.

با مصرف ویتامین هایی مانند ویتامین ث، به تقویت سیستم ایمنی بدنتان کمک کنید. همچنین تا جایی که می توانید، آب را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

رعایت توصیه های پزشکی به چه منظوری ضروری می باشد؟

رعایت توصیه های پزشکی پس از پیوند ابرو به این دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است که در کسب نتیجه ی نهایی نقش بسزایی خواهند داشت. در صورتی که فرد مراجعه کننده به توصیه های پزشک معالج عمل نکند، ممکن است که با عوارضی مانند عفونت مواجه شود.

رعایت توصیه های پزشکی به چه منظوری ضروری می باشد

در ضمن آسیب رسیدن به فولیکول های مویی که تازه کاشته شده اند، سبب این می شود که eyebrow transplant به نتیجه ی مطلوب نرسیده و عدم رضایت فرد مراجعه کننده را به دنبال داشته باشد.

توصیه می شود برای شرایط اورژانسی، حتما شماره مطب پزشک را در اختیار داشته باشید اما می توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که با رعایت تمام نکات بهداشتی و انتخاب یک کلینیک زیبایی مطمئن، هیچ مشکلی بابت عوارض بعد از کاشت ابرو طبیعی تجربه نخواهید کرد.

همچنین در صورتی که رژیم غذایی فرد مراجعه کننده مناسب نباشد فولیکول ها به تدریج پس از پیوند ابرو ضعیف می شود و از بین خواهند رفت و فرد مجبور است که به منظور ترمیم، مجددا به مراکز زیبایی مراجعه نموده و هزینه های اضافی صرف کند.

در پایان باید بگوییم که در eyebrow transplant علاوه بر عواملی مانند مرکز زیبایی که به آن  مراجعه می کنید، مهارت و تجربه ی پزشک متخصص ، شما نیز نقش مهمی را ایفا می کنید. نقش شما در رعایت مراقبت های پس از عمل زیبایی eyebrow transplant انکار نشدنی است و در موفقیت آمیز بودن این عمل زیبایی تاثیر گذار است.

برخی افراد ممکن است از نظر سلامت عمومی مشکلاتی داشته باشند و یا مثلا فشار خون بالا و حساسیت به انسولین داشته باشند که باعث ریزش ابرو می شود.

پس لازم است که قبل از اقدام به تصمیم گیری در مورد کاشت ابرو طبیعی  یا پیوند ابرو از مراقبت های این تکنیک زیبایی آگاهی داشته باشید. در ضمن پس از کاشت ابرو ممکن است که به دلیل استفاده از آرامبخش، تعادل نداشته باشید، پس حتما از فردی بخواهید که همراه شما باشد.

فراموش نکنید این شما هستید که پس از عمل کنترل امور را در اختیار خواهید داشت، بنابراین با رعایت بهداشت، رژیم غذایی و توصیه های مخصوص، موفقیت عمل را بالاتر ببرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)