جراحی بینی

انواع بیهوشی برای عمل جراحی بینی

انواع بیهوشی برای عمل جراحی بینی

انواع بیهوشی برای عمل جراحی بینی

امروزه دستیابی به چهره ایده آل و مورد دلخواه افراد دیگر غیر ممکن نیست و تقریبا همه افراد می توانند از اقدامات و عمل های زیبایی متعددی که در دنیا وجود دارد استفاده کنند که از جمله عمل های زیبایی که دارای طرفداران و متقاضیان زیادی در دنیا می باشد، جراحی بینی است.

 

انواع بیهوشی برای عمل جراحی بینی

 

افراد زیادی در دنیا هستند که قصد انجام عمل بینی را دارند، اما برای انجام دادن آن دچار شک و تردید بوده و از روند و مراحل انجام آن آگاهی کافی ندارند. یکی از متداول ترین ابهامات افراد متقاضی انجام این عمل زیبایی، در رابطه با نوع و نحوه بیهوشی در آن می باشد که در قسمت های زیر به بررسی کامل این موضوع پرداخته خواهد شد.

چند نوع بیهوشی برای انجام جراحی بینی وجود دارد؟

استفاده از دارو هایی بیهوشی از جمله مهم ترین مراحل انجام بسیاری از عمل های زیبایی و درمانی در دنیا می باشد که به نوعی انجام عمل را برای افراد و همچنین پزشک بسیار راحت تر می کند. به طور کلی هدف از استفاده از داروهای بیهوشی برای افراد، ایجاد حس آرامش و بدون درد برای شخص می باشد تا روند انجام عمل بدون مشکل پیش رود.

در حالت کلی بیهوشی دارای سه نوع مختلف می باشد که هر کدام در برخی جنبه ها و معیار ها با یکدیگر تفاوت هایی داشته و برای رسیدن به اهداف متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

چند نوع بیهوشی برای انجام جراحی بینی وجود دارد؟

 

  1. بیهوشی موضعی

بیهوشی موضعی یکی از انواع بیهوشی می باشد که در عمق کمتری انجام می گیرد. در واقع بیهوشی موضعی، تنها یک قسمت کوچک از بدن را مورد بی حسی قرار می دهد و فرد هوشیاری نسبتا کاملی در این وضعیت خواهد داشت. پزشکان معمولا برای ایجاد بیهوشی موضعی از داروهای بی حس کننده استفاده کرده و آن را به ناحیه هدف شخص تزریق می کنند.

استفاده از بیهوشی موضعی تنها در برخی از عمل های زیبایی یا درمانی از جمله جراحی بینی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع از این نوع بیهوشی تنها در جراحی بینی سرپایی که تنها نیاز به ایجاد تغییرات کوچک می باشد، استفاده می شود.

برای استفاده از این نوع بیهوشی در جراحی بینی، پزشک متخصص داروی بی حسی را درون بافت بینی تزریق خواهد کرد، پس از مدت کوتاهی دارو در نواحی بینی تاثیر خود را می گذارد و شخص در این ناحیه دیگر هیچ حسی نخواهد داشت. لازم به ذکر است که در این نوع بیهوشی شخص دچار بی حسی می شود و هوشیاری خود را به طور کامل در اختیار خواهد داشت.

  1. بی حسی منطقه ای

بیهوشی منطقه ای نیز از جمله دیگر انواع بیهوشی است که نسبت به نوع بیهوشی موضعی دارای قدرت بیشتری می باشد. در واقع در این نواع بیهوشی، یک ناحیه وسیع تر از بدن شخص مورد بی حسی کامل قرار می گیرد و سیگنال های عصبی آن ناحیه به طور کامل متوقف می شوند.

برای ایجاد این نوع بیهوشی نیز پزشک معالج از یک داروی بی حس کننده موضعی استفاده کرده و آن را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند. دارو پس از پخش شدن در رگ های خونی آن ناحیه، تاثیر خود را خواهد گذاشت.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با خدمات پوست و مو و زیبایی را با ما در میان بگذارید.

  1. بیهوشی عمومی

بیهوشی عمومی نسبت به دو نوع قبلی خود دارای قدرت بی حسی و بیهوش کنندگی بسیار بالاتری بوده و پزشکان معمولا از این نوع بیهوشی برای افرادی استفاده می کنند که نیاز به ایجاد تغییرات عمده و تهاجمی تری دارند.

در واقع در این نوع از بیهوشی فرد به طور کامل هوشیاری خود را از دست می دهد و به خواب عمیقی فرو می رود.

روش استفاده از داروی های بیهوشی عمومی با سایر روش ها تفاوت هایی دارد و عموما برای بیهوش کردن فرد از دارو های استنشاقی استفاده می شود. البته روش دیگری نیز برای ایجاد این نوع بیهوشی وجود دارد که طی آن دارو به رگ های وریدی بدن تزریق می شود و پس از پخش شدن آن در بدن، هوشیاری شخص به طور کامل از بین می رود.

 

 بیهوشی مناسب برای انجام جراحی بینی

همانطور که گفته شد استفاده از دارو های بیهوشی برای اهداف مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین هر کدام از انواع بیهوشی ها دارای مزیت های و معایب مختلفی می باشند. به عنوان مثال یکی از عمده ترین تفاوت های میان انواع بیهوشی، سطح هوشیاری فرد پس از تزریق داروی بیهوشی به آن می باشد که با توجه به نکات ذکر شده در فوق می توان به آن پی برد.

 

 بیهوشی مناسب برای انجام جراحی بینی

 

همچنین هر یک از انواع بیهوشی های ذکر شده دارای هزینه ها و همچنین عوارض های جانبی منحصر به خود می باشند.

اما برای تعیین نوع بیهوشی مناسب برای افرادی که قصد جراحی بینی را دارند باید ابتدا هدف و انتظارات شخص از انجام این اقدام مشخص شود تا پزشک متخصص متد و روش مورد استفاده برای ایجاد تغییرات دلخواه در جراحی بینی را مشخص نماید؛ زیرا نوع های مختلف داروی بیهوشی دارای کاربرد های متفاوتی بوده و میزان بی حسی و همچنین هوشیاری شخص بسیار مهم است.

لذا معمولا پزشکان برای افرادی که انتظارات و اهداف کوچک و جزئی از جراحی بینی دارند از بیهوشی های موضعی و یا منطقه ای استفاده می کنند؛ اما برای افرادی که خواستار ایجاد تغییراتی عمده در فرم و شکل بینی خود هستند، پزشک برای انجام جراحی بینی از بیهوشی عمومی استفاده می کند.

بنابراین تعیین نوع بیهوشی مناسب برای افراد بستگی به خواسته ها و انتظارات شخص از انجام جراحی بینی داشته و نمی توان برای همه افراد یک نوع بیهوشی را مناسب دانست.

 

خطرات و عوارض های جانبی انواع بیهوشی

طبیعتا استفاده از دارو های بیهوشی و همچنین بی حس کننده ها دارای برخی عوارض جانبی می باشد که پس از عمل بینی ممکن است تاثیرات خود را بر بدن شخص بگذارد.

 

خطرات و عوارض های جانبی انواع بیهوشی

 

  1. از جمله عوارض های جانبی ناشی از داروی بیهوشی در جراحی بینی، حساسیت و بروز واکنش های آلرژیک به این نوع دارو ها می باشد که می تواند سبب بروز مشکلاتی برای فرد شود.
  2. ایجاد حالت تهوع و استفراغ پس از عمل
  3. بروز سرگیجه و ضعف پس از بیهوشی
  4. خارش نیز از جمله عارضه هایی می باشد که ممکن است پس از انجام جراحی بینی با بیهوشی عمومی برای فرد رخ دهد.
  5. پس از استفاده از داروی بیهوش کننده برای افراد، احتمال دارد شخص در دوران نقاهت خود بعد از جراحی بینی برای دفع ادرار دچار دشواری هایی شود.
  6. بروز اختلالات حافظه ای در افراد پس از تزریق داروی بیهوشی کامل از جمله شایع ترین عوارض ها می باشد. به این ترتیب شخص پس از هوشیار شدن بعد از جراحی بینی برخی موارد و رخداد ها را به طور موقت فراموش می کند.
  7. استفاده از این دسته دارو ها برای افرادی که دارای مشکلات و بیماری هایی از جمله دیابت، بیماری قلبی، بیماری ریوی هستند دارای برخی مشکلات و موانع است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت جراحی بینی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان