تزریق بوتاکس

داروی بوتاکس چیست و چه کارایی دارد؟

0
(0)

داروی بوتاکس چیست و چه کارایی دارد؟

داروی بوتاکس 

طبیعی است که وقتی غمگین هستیم، اخم کنیم و وقتی شاد هستیم، لبخند بزنیم. این ها واکنش های طبیعی انسان ها است. وقتی این احساسات را تجربه می کنیم، احساس زنده بودن می کنیم اما در طول زمان این واکنش ها می توانند مشکلاتی مانند چین و چروک ایجاد کنند.

تزریق بوتاکس اغلب به عنوان راه حلی برای رهایی از احساس بد ناشی از عدم اعتماد به نفس، ارائه می شود. یک مطالعه جدید نشان داده که بوتاکس علاوه بر کاهش احساسات بد، اعتماد به نفس را افزایش و انزوا را کاهش می دهد.

 

داروی بوتاکس چیست و چه کارایی دارد؟

درخواست مشاوره رایگان تزریق بوتاکس

بوتاکس با فلج عضلات صورت تاثیرش را می گذارد. تحقیقات نشان می دهد که بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به صورت ، ماهیچه های صورت به طور موقت فلج می شوند. در واقع داروی بوتاکس در اصل باعث می شود صورت تا مدت معینی حالت ثابت به خود بگیرد و باعث رفع کلی چین و چروک نمی شود.

بوتاکس در واقع نام یک برند است که ماده اصلی آن سم بوتولین است. این سم از باکتری هایی به نام کلوستریدیوم به دست می آید. سم بوتولینوم با مسدود کردن ماده های آزاده شده از انتهای عصب، فعالیت ماهیچه را متوقف می کند. قطع جریان عصبی باعث کاهش حرکت عضله های فعال شده و به مرور زمان چروک های روی صورت یا سایر نواحی بدن رفع می شود.

برای اطلاع از هزینه تزریق بوتاکس خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

داروی بوتاکس وقتی کارایی دارد که خطوط بین ابرو و پیشانی از حالت نرمال خارج شده و طوری به نظر بیاید که انگار فرد دائم عصبانی و اخمو است. با اعمال داروی بوتاکس تمامی این مشکلات رفع می شوند و فرد به ظاهری که دوست دارد، دست پیدا می کند.

بوتاکس همچنین دارای خاصیت لیفت ابرو است. با بوتاکس لبه های ابرو 11 الی 2 میلی متر بلند لیفت می شود و ابرو زیبا به نظر می آید. از دیگر کارایی های داروی بوتاکس می توان به موارد زیر هم اشاره کرد:

  1. برای کاهش تعریق در پیشانی، زیر بغل، دست و پا
  2. لیفت ابرو
  3. برای درمان درد میگرن

 

درمان میگرن با داروی بوتاکس

به طور اتفاقی تاثیر بوتاکس در تسکین درد میگرن کشف و از آن روز به بعد، استفاده از این دارو بیشتر شد. در بیشتر دردهای میگرنی، علت اصلی ایجاد تنش، عضلات ناحیه سر است.

 

درمان میگرن با داروی بوتاکس

 

اگر تنش عضلات ایجاد شده در حملات میگرن از بین برود، یکی از عوامل ایجاد درد میگرن از بین می رود. بسیاری از داروهای ضد درد برای درمان میگرن مورد استفاده قرار گرفته اند که در این مورد باید گفت بزرگترین مزیت استفاده از داروی بوتاکس این است که درد را تسکین نمی دهد بلکه از بروز درد جلوگیری می کند.

 

آیا داروی بوتاکس ضرر دارد؟

بوتاکس گرچه تزریقی است که ماندگاری اش خیلی طولانی نیست و برای تداوم در عملکرد باید تکرار شود اما یک روش درمانی آسان و ارزان و بدون جراحی به حساب می آید. امروزه در کاربرد های زیبایی بسیاری استفاده از داروی بوتاکس را ترجیح می دهند.

بوتاکس برای میلیون ها نفر در سراسر جهان اعمال شده و هیچ فردی با عارضه جدی روبرو نشده است. برخی اشتباهاتی که معمولا اتفاق می افتند، ناشی از اشتباه پزشک است و می تواند گفت در صورت استفاده از بوتاکس توسط پزشک باتجربه، می توان عوارض و معایب ناشی از این تزریق زیبایی را به صفر رساند.

با داروی بوتاکس چین و چروک های روی پوست کاهش می یابند و ظاهری جوانتر و نرم تر به دست می آید؛ بنابراین با استناد به این موضوع و با توجه به این حقیقت که تاکنون شکایتی بابت داروی بوتاکس مطرح نشده، به طور قطع باید گفت داروی بوتاکس ضرر ندارد.

 

میزان تاثیرگذاری بوتاکس

تاثیر بوتاکس از روز سوم به بعد خودش را نشان می دهد و در روز هفتم به حداکثر می رسد. معمولا بین 3 تا 4 ماه ماندگاری کامل دارد و پس از 6 ماه کاملا از بین می رود. افرادی که از این شرایط راضی باشند، می توانند پس از اتمام این شرایط دوباره تزریق انجام دهند چون پس از چندین بار استفاده متوالی، اثر و ماندگاری طولانی می شود.

 

پس از استفاده از داروی بوتاکس چه باید کرد؟

پس از استفاده از داروی بوتاکس، می توانید پس از چند ساعت صورت را شسته و آرایش کنید. البته که استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی توصیه نمی شود زیرا احتمال عفونت وجود دارد. از آب داغ استفاده نکنید و حداقل به مدت 4 ساعت دراز نکشید. همچنین نباید روز اول صورت را لمس کرده و یا ماساژ دهید.

 

پس از استفاده از داروی بوتاکس چه باید کرد؟

 

داروی بوتاکس باید توسط پزشکان متخصص استفاده شود، در غیر این صورت ممکن است اثراتی مانند پریدن پلک هم مشاهده شود. معمولا در تمام تزریق های مبتنی بر عملکرد بدن، توصیه می شود از مصرف مواد و عناصری که باعث رقیق شدن خون می شوند، خودداری کنید. این موارد شامل: عدم مصرف الکل، دخانیات و برخی چای های گیاهی و ویتامین ها است.

 

سوالات رایج در مورد بوتاکس

  1. آیا همه می توانند از داروی بوتاکس استفاده کنند؟

در حال حاضر هرکسی که دارای چین و چروک و یا لیفت ابرو و حتی سایر مشکلات جسمانی باشد، می تواند از داروی بوتاکس، به ویژه به تجویز پزشک استفاده کند.

  1. آیا می توانم بلافاصله بعد از اعمال بوتاکس به سر کار برگردم؟

بله چون تزریق بوتاکس یک روش کوتاه و بدون جراحی است، نیازی به ایجاد اختلال و توقف در کارهای روزمره تان نیست. می توان با رعایت توصیه های ابتدایی، به سرکار یا کارهای روزمره برگشت.

  1. آیا موقع تزریق بوتاکس دردی احساس خواهم کرد؟

میزان دردی که در تزریق بوتاکس می توان تحمل کرد، برابر با دردی است که آن را «هیچ» می نامیم. هیچ دردی احساس نخواهید کرد. با استفاده از این کرم های بی حسی که در ابتدا اعمال می شود، معمولا هیچ دردی ایجاد نمی شود.

  1. چند بار می توان از داروی بوتاکس استفاده کرد؟

از دست دادن اثر بوتاکس پس از حداقل 4 ماه و حداکثر 6 ماه می باشد و تکرار تزریق بوتاکس بعد از این بازه زمانی مجاز می باشد.

  1. آیا محدودیت سنی برای داروی بوتاکس وجود دارد؟

ایده آل است که بین 30 تا 40 سالگی انجام شود اما با این حال فقط پزشک می تواند این حد و مرز را تعیین کند.

  1. قیمت داروی بوتاکس چقدر است؟

هزینه و قیمت داروی بوتاکس بسته به نیاز افراد متفاوت است. ناحیه ای که قرار است تزریق انجام بگیرد با میزان دوز تزریقی و کلینیکی که تزریق آنجا انجام می گیرد، قیمت دارو را مشخص می کنند.

 

تاثیر استفاده از داروی بوتاکس بر اعصاب و روان

دیوید تی. نیل، پروفسور روانشناسی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و تانیا ال، استاد بازاریابی و روانشناسی دانشگاه کالیفرنیا پس از تفسیر عاطفی وضعیت زنان به یک چیز مهم دست یافتند. وقتی بسیاری از عکس های شامل چین و چروک و ابروهای افتاده به زنان نشان داده می شود، آن ها به طور کلی اخم می کنند.

این مطالعه نشان داد که بوتاکس همیشه نمی تواند نفش منفی داشته باشد بلکه برعکس، برای اعصاب مفید هم هست. در گام بعدی این موضوع اثبات شد که زنانی که از داروی بوتاکس استفاده کرده اند، به طور کلی احساس خوشبختی بیشتر و اضطراب کمتری دارند. این تفاوت در میزان اعتماد به نفس قابل مشهود بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه تزریق بوتاکس مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)