تزریق چربی

بعد از تزریق چربی چه زمانی قادر هستیم به کار خود بازگردیم ؟

0
(0)

بعد از تزریق چربی چه زمانی قادر هستیم به کار خود بازگردیم ؟

بعد از تزریق چربی چه زمانی قادر هستیم به کار خود بازگردیم ؟

امروزه روش های زیادی برای از بین بردن مشکلاتی که ناشی از بالا رفتن سن و یا در پی اتفاق افتادن حوادثی که باعث افتادگی پوست و چین و چروک و همچنین کاهش حجم برخی از نواحی بدن می شود به وجود آمده است که یکی از این روش ها تزریق چربی می باشد.

درخواست مشاوره رایگان تزریق چربی

بعد از تزریق چربی چه زمانی قادر هستیم به کار خود بازگردیم

 

این روش در کشور عزیزمان ایران طرفداران خاصی را پیدا کرده است که به لطف وجود پزشکان متخصص و با تجربه این عمل به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی انجام می شود که این عمل علاوه بر داشتن دوره ی نقاهت کم ایمنی بسیار بالایی را هم شامل می شود.

 

آیا دوران نقاهت تزریق چربی طولانی خواهد بود ؟

پس از انجام هر نوع از عمل های جراحی وارد مرحله نقاهت و مراقبت های پس از عمل می شوید که افراد معمولا از نکاتی که باید برای این مرحله رعایت شود اطلاعات کافی ندارند و یا از پزشک متخصص کمک بگیرید تا اطلاعاتی را در این زمینه برای شما ارائه کند تا شما بتوانید از این نکات برای به پایان بردن عمل خود استفاده کرده و آن را با موفقیت به اتمام بگذارید.

بسیاری دوران نقاهت را آن طور که باید جدی نمی گیرند، از همین رو این لزوم دیده می شود که چه توسط پزشک و چه به عنوان اطلاعات پیش از تزریق چربی، توصیه ها جدی گرفته شوند.

معمولا یک هفته پیش از عمل تزریق چربی تا یک هفته پس از عمل، توصیه ها و مراقبت های خاصی نیاز دارید که سهل انگاری و انجام ندادن هر یک از آن ها، می توان کل فرآیند عمل انتقال چربی را به خطر بیندازد. با این حال بسیاری این پرسش را در ذهن دارند که چه زمان پس از عمل می توانند به فعالیت های روزمره برگردند. با ما همراه باشید تا به جواب این سوال برسید.

برای اینکه بتوانید این دوره را هر چه سریع تر به اتمام برسانید می توانید نکاتی را در نظر داشته باشید تا با استفاده از آن ها این دوره را سریع تر از زمان در نظر گرفته شده به پایان ببرید.

 

آیا دوران نقاهت تزریق چربی طولانی خواهد بود؟

 

یکی از نکاتی که برای دوره ی نقاهت و مراقبت های پس از عمل که در تمام شدن آن در کم ترین زمان ممکن تاثیر فراوانی دارد انتخاب پزشک متخصص خوب در زمینه تزریق چربی می باشد.

دوران نقاهت عمل انتقال چربی زمانی بین 6 تا 12 روز می باشد که بسته به فرد این زمان می تواند بیش تر و یا کم تر شود زیرا برخی از افراد مراقبت های پس از عمل را جدی نمی گیرند و تلاشی برای انجام نکات نمی کنند که این امر باعث افزایش مدت زمان دوره ی نقاهت می شود ولی در مقابل هستند افرادی که مراقبت های پس از عمل تزریق پیوند چربی را جدی گرفته و باعث تسریع بهبودی خود می شوند.

از دیگر نکاتی که دوران نقاهت را کوتاه می کند، می توان به مراقبت های پس از تزریق چربی اشاره کرد. معمولا در هر عمل تزریق چربی، کبودی و ورم ایجاد می شود. برای بسیاری سوال پیش می آید که چگونه می توان از شر این عوارض جانبی خلاص شود.

گاهی پزشکان توصیه می کنند یخ درمانی انجام بگیرد. بدین نحو که مخصوصا روز اول و با فواصل زمانی مناسب، کیسه های ژل یخ زده اعمال کنند تا ورم و کبودی از بین برود.

همچنین عدم مصرف مسکن ها، ویتامین ها و کلا موادی که باعث لخته شدن خون می شوند، زمان بهبودی را کاهش می دهد. می توان به سیگار، الکل، ویتامین E و چنین مواردی اشاره کرد که باعث طولانی شدن دوران نقاهت می شود. قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب، می تواند هم فرم چربی تزریق شده را حفظ کند و هم باعث ذوب نشدن چربی شود.

همانطور که اشاره شد، سعی کنید روز قبل از عمل، شستشو و بهداشت را رعایت کنید چون بهتر است حداقل روز اول، از حضور در دوش، استخر، دریا و غیره خودداری کنید.

 

تا چه زمانی پس از انجام امور سنگین ممنوع است ؟

برای اینکه بتوانید زمان مشخصی برای انجام امور سنگین در نظر بگیرید باید فاکتورهایی را در نظر بگیرید که افراد در هر کدام از این فاکتور ها با یکدیگر تفاوت هایی زیادی دارند که باعث متفاوت شدن زمان انجام فعالیت های سنگین می شود. باید این نکته را ذکر کرد که پس از انجام عمل پیوند چربی فرد بیمار نباید عجله ای برای انجام فعالیت های سنگین داشته باشد.

 

تا چه زمانی پس از انجام امور سنگین ممنوع است؟

 

یکی از فاکتور هایی که باعث متفاوت شدن زمان رسین به انجام فعالیت های سنگین می شود این نکته است که وسعت چربی خارج شده و تزریق چربی به بدن چه مقدار می باشد.

برای مثال اگر چربی زیادی از ناحیه ی پا خارج شده و این چربی به نواحی مختلف بدن تزریق شود زمان انجام فعالیت های سنگین می تواند بین 10 تا 15 روز باشد و افراد نباید قبل از آن هیچ فعالیت سنگینی انجام دهند.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

انجام هر گونه فعالیت سنگینی به مدت 7 تا 10 تا روز که باعث فشار آمدن به محل مورد نظر می شود ممنوع می باشد زیرا حتی اگر در این مدت فعالیت هایی که سنگین نبوده ولی باعث فشار آوردن به محل مورد تزریق چربی شود ممکن است عمل انتقال چربی را مشکل هایی روبرو کرده و آن را از بین ببرد بنابراین باید این نکته را در مورد عمل تزریق چربی جدی بگیرید.

برای اینکه بتوانید به راحتی این دوره از عمل را با موفقیت بگذارنید باید دستورات ارائه شده توسط پزشک را پس از عمل تزریق چربی به طور تمام کمال انجام داده و هیچ گونه کوتاهی در انجام این دستورات نکنید زیرا ممکن است دچار مشکلاتی شوید که باعث نگرفتن نتیجه از انتقال چربی و یا حتی از بین رفتن عمل تزریق چربی شود.

 

چه زمانی می توان به فعالیت های عادی بازگشت ؟

اول از همه، باید این مورد را دانست که تزریق چربی، درست مانند سایر عمل های زیبایی، نیاز به یک دوره ریکاوری و استراحت دارد.

افرادی که قصد انجام عمل پیوند چربی را دارند باید این مورد را با پزشک متخصص در زمینه انتقال چربی در میان گذاشته و اطلاعات لازم در این زمینه را از پزشک متخصص خود دریافت کرده و سپس اقدام به انجام هر گونه فعالیت کنند زیرا اگر فعالیت های انجام شده بسیار سبک باشند ممکن است باعث بهم خوردن نظم عمل پیوند چربی شده و آن را با مشکلات غیر منتظره ای روبرو کند.

 

مدت بی حسی بعد از کاشت مو طبیعی چقدر استچه زمانی می توان به فعالیت های عادی بازگشت؟

 

نکته ای که باید آن را ذکر کرد انجام ورزش پس از پیوند چربی می باشد که افرادی که ورزشکار می باشند و عادت به ورزش های سبک و سنگین در طول روز دارند تا مدت سه روز بعد از انتقال چربی ورزش سبک و سنگین را نباید انجام دهند. پس از گذشت سه روز افراد می توانند ورزش های سبک مانند انجام حرکات کششی را انجام دهند ولی در مورد ورزش های سنگین باید با پزشک مشورت شود.

افراد نباید پس از انجام عمل تزریق چربی برای انجام فعالیت های خود عجله و یا پافشاری کنند. انجام این کار در مرحله ی اول به خود فرد آسیب می رساند و در عین از بین رفتن عمل تزریق چربی باعث خون ریزی محل استخراج و تزریق چربی می شوند بنابراین افراد باید صبر حوصله داشته و با همه ی مشکلاتی که وجود دارد این عمل را با موفقیت پشت سر گذارند.

باید به یاد داشته باشید بخش عظیمی از موفقیت یک عمل تزریق چربی، به مراقبت های پس از تزریق بستگی دارد. اینکه رژیم غذایی را رعایت کنید، از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید و بتوانید به توصیه های پزشک معالج گوش بدهید، می توانید باعث کوتاه شدن دوران نقاهت و ماندگاری بیشتر چربی های تزریق شده شود.

در مورد این موضوع نیز بهترین فردی که می تواند افراد راهنمایی کرده و کمک های لازم را برای آن ها برساند پزشک متخصص در زمینه تزریق چربی می باشد که افراد باید زیر نظر وی باشند و دستورات او را به طور تمام و کمال انجام دهند و در این مورد صبور باشند.

 

آیا بلافاصله پس از تزریق چربی می توان به سر کار رفت ؟

موردی که برای افراد بسیار حائز اهمیت می باشد این است که پس از انجام تزریق چربی چه زمانی می توان به کار خود برگشت. برای اینکه در این مورد بتوان یک زمان دقیقی را ارائه کرد باید بگوییم که نیاز به در نظر گرفتن نکاتی داریم برای مثال محل انجام تزریق چربی یکی از نکاتی است که بسیار در مدت زمان برگشت به کار تاثیر گذار می باشد و باید آن را در نظر بگیریم.

 

آیا بلافاصله پس از تزریق چربی می توان به سر کار رفت؟

 

برای مثال در زنان اگر تزریق چربی (fat injection) در ناحیه باسن صورت گیرد برای اینکه به سر کار برگردند باید مدت زمان نسبتا بیش تری را سپری کرده و مراقبت های بیش تری را هم نسبت به نقاط دیگر داشته باشند بنابراین برای اینکه بگوییم پس از تزریق چربی فرد بیمار پس از چه زمانی به سر کار بر می گردد باید چنین نکته ای را در نظر گرفته و سپس یک مدت زمان مشخص را ارائه کنیم.

علاوه بر اینکه بلافاصله پس از تزریق چربی – مخصوصا تزریق چربی در نواحی مانند دست، پا و سایر نقاطی که بیشتر به چشم می آیند – برگشت به حالت عادی توصیه نمی شود، همیشه باید چند روز را به عنوان دوران نقاهت در نظر گرفت. حتی دیده شده کبودی و ورم های خفیفی ایجاد می شود که رفع و محو شدن آن ها نیازمند زمان است.

همچنین از دیگر نکاتی که برای برگشتن به سر کار مورد نیاز است تا بتوانیم برای آن زمان مشخصی ارائه کنیم میزان چربی استخراج شده از بدن می باشد که برای برخی ممکن است در وسعت بیش تری صورت گیرد و برای برخی در وسعت کم تری این استخراج صورت می گیرد که اگر این چربی از قسمت پای فرد و در وسعت بیش تری صورت گیرد باید گفت مدت زمان برگشت وی زمان بیش تری طول می کشد.

آیا استراحت پس از تزریق چربی، در ماندگاری تاثیر دارد؟

یکی از سوالاتی که بسیار پرسیده می شود، این است که آیا استراحت پس از تزریق چربی، باعث ایجاد تفاوت در ماندگاری می شود یا نه. پاسخ به این سوال، واضح است. قطعا و طبیعتا مراقبت های پس از تزریق چربی، در میزان ماندگاری تاثیر دارد. همانطور که ذکر شد، بسته به ناحیه‌ای که تزریق انجام می شود، باید روزهای کمتر یا بیشتری استراحت کنید.

در حالت معمولی باید بین 6 تا 12 روز استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید اما اگر چربی برداشت شده از ناحیه ای چون پا باشد، بین 7 تا 15 روز استراحت لازم است. یکی از علل تاکید بر عدم انجام فعالیت های سنگین، این است که چربی تزریق شده در روزهای ابتدایی کاملا آماده دفرمه شدن است. یعنی این چربی ها مستعد تغییر حالت و یا حتی ذوب شدن هستند و نیاز به زمانی مشخص دارند تا در منطقه جدید، با بافت ها و عصب ها پیوند بخورند.

همچنین ماندگاری از یک بُعد دیگر تفاوت دارد. اگر بخواهید چربی را به دست ها، باسن و سایر نقاط تزریق کنید، طبیعتا ماندگاری کمتری در طول زمان خواهند داشت و اگر قصد داشته باشید به گونه و زیر چشم تزریق کنید، قطعا برای سال های بیشتری این چربی همراه شما خواهند بود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)