1. خانه
  2. پوست و مو
  3. کدام ورزش ها برای کوچک کردن شکم مناسب می باشند ؟

کدام ورزش ها برای کوچک کردن شکم مناسب می باشند ؟

کدام ورزش ها برای کوچک کردن شکم مناسب می باشند

کدام ورزش ها برای کوچک کردن شکم مناسب می باشند ؟

داشتن شکم تخت و صاف یکی از ملاک های اصلی و اساسی داشتن زیبایی اندام و تناسب اندام محسوب می شود و از اهمیت فراوانی در دنیا به شمار می رود. افرادی بسیار زیادی در دنیا هستند که به دلایل مختلف از جمله ناسالم بودن رژیم غذایی و یا سایر موارد دیگر دچار اضافه وزن شده اند و سبب شده است که شکم آن ها برآمده و چاق شود.

 

کدام ورزش ها برای کوچک کردن شکم مناسب می باشند

 

چاقی و بزرگی شکم تاثیرات بسیار منفی را در خوشتیپ بودن و جذابیت هر شخصی دارد و این عوامل سبب نارضایتی شخص می شود به طوری که این دسته از افراد حداقل یکبار در طول زندگی خود تصمیم به رفع این مشکل گرفته اند.

انجام چه نوع ورزش هایی برای کوچک کردن شکم مناسب است؟

یکی از بهترین و سالم ترین روش ها برای از بین بردن بزرگی شکم برای هر فردی ورزش کردن می باشد که قطعا اولین اولویت هر فردی برای کوچک کردن شکم به شمار می رود و تقریبا همه کارشناسان و پزشکان برای افرادی که شکم بزرگی دارند ورزش کردن را پیشنهاد می کنند.

 

انجام چه نوع ورزش هایی برای کوچک کردن شکم مناسب است؟

 

زیرا علاوه بر این که ورزش کردن سبب افزایش متابولیسم بدن و سلامتی و نشاط برای شخص می شود، باعث خواهد شد که بدن چربی سوزی را انجام دهد و میزان چربی زائد بدن به حداقل برسد که این عامل تاثیر مستقیمی در کوچک شدن شکم شخص خواهد شد.

اما سوال اساسی این است که چه ورزشی برای کوچک تر کردن شکم های بزرگ مناسب می باشد. امروزه ورزش های متنوعی وجود دارند که هر یک از آن تاثیرات متفاوتی بر نواحی مختلف بدن دارد، به همین علت انجام هر ورزشی بر کوچک شدن شکم تاثیر نخواهد داشت و شخص باید به سراغ ورزش هایی برود که بر روی شکم تمرکز دارد و باعث افزایش سوخت و ساز در این ناحیه شود.

  1. یکی از محبوب ترین ورزش های که به ویژه در بین خانم ها بسیار رواج دارد ورزش ایروبیک می باشد که تاثیرات بسیار خوبی را در رسیدن به شکمی کوچک و تخت برای هر شخصی به همراه دارد. ایروبیک باعث افزایش ضربان قلب و سوخت ساز بدن می شود و به نوعی تمامی قسمت ها بدن در این ورزش درگیر می شود که در نهایت سبب چربی سوزی خواهد شد.
  2. از دیگر ورزش هایی که در کوچک شدن شکم تاثیر بسیاری دارد می توان به دوچرخه سواری اشاره نمود. دوچرخه سواری در چربی سوزی و از بین بردن چربی های پهلو ها و شکم تاثیرات به سزایی دارد و علاوه بر آن سبب قوی تر شدن و افزایش استقامت پاها نیز خواهد شد که حتی می توان آن را در خانه و با استفاده از دستگاه دوچرخه سواری نیز انجام داد.
  3. پیاده روی و دویدن نیز از جمله ورزش های چربی سوز و لاغری شکم به حساب می آیند که اگر به صورت مداوم و منظم انجام شود سبب کوچک شدن شکم افراد خواهد شد.
  4. طناب زدن نیز از جمله ورزش های بسیار خوب و موثر در لاغری و چربی سوزی به ویژه در ناحیه شکم به حساب می آید که نسبت به سایر ورزش های هوازی مشابه مانند پیاده روی یا دویدن کالری بیشتری می سوزاند و همچنین سبب افزایش چابکی شخص خواهد شد.

 

آیا ورزش می تواند باعث کاهش وزن شدید و کوچک کردن شکم شود؟

این سوالی است که سال ها توسط افراد بسیار مورد پرسش قرار می گیرد و در بین افراد دارای اضافه وزن و چاق بسیار رواج داشته است. قطعا پاسخ این سوال مثبت می باشد اما باید عمل را در نظر داشت که ورزش کردن به تنهایی برای کاهش وزن شدید مناسب نیست و باید برخی شرایط دیگر فراهم باشد و به نوعی می توان آن را مکمل کاهش وزن دانست.

 

آیا ورزش می تواند باعث کاهش وزن شدید و کوچک کردن شکم شود؟

 

اگر شخصی قصد کاهش وزن شدید را دارد باید علاوه بر ورزش کردن، رژیم غذایی خود نیز مورد توجه قرار دهد و از خوردن غذاهای پرچرب و پرکالری دوری کند و به ازای آن از غذاهای سالم و مقوی و به اصطلاح رژیمی استفاده کند تا به هدف خود برسد.

البته نکته دیگری نیز وجود دارد، افرادی هستند که دچار افزایش وزن بسیار و چاقی هستند و نمی توانند تنها با ورزش کردن وزن قابل توجهی را کاهش دهند و صرفا با ورزش کردن و رژیم تنها چند کیلوگرم وزن کم می کنند، این دسته از افراد اگر قصد کاهش وزن شدید را دارند می توانند از اقدامات زیبایی مانند لیپوماتیک یا استخراج چربی استفاده کنند که از سالم ترین اقدامات زیبایی دنیا به شمار می رود.

 

تفاوت ورزش حرفه ای و ورزش عادی برای کوچک کردن شکم

ورزش حرفه ای نسبت به ورزش های عادی و خانگی دارای تفاوت هایی هستند که سبب شده تا ورزش حرفه ای سخت تر و طاقت فرسا تر باشد و انجام آن برای هر فردی قابل انجام و یا حتی مناسب برای سلامتی او نباشد.

 

تفاوت ورزش حرفه ای و ورزش عادی برای کوچک کردن شکم

 

مهم ترین تفاوتی که ورزش حرفه ای با عادی دارد این است که شدت تمرینات در ورزش حرفه ای بسیار بیشتر است و ممکن است برای برخی افرادی که برای مدت طولانی ورزش نکرده اند مناسب نباشد؛ اما باید این را نیز در نظر گرفت که در این نوع ورزش شخص کالری و چربی به بسیار بیشتری را می سوزاند و این عامل باعث کاهش چربی بدن و کوچک شدن شکم سریع تر خواهد شد.

به همین علت رسیدن به شکم کوچک تر در ورزش عادی ممکن است چند ماه به طول بی انجامد که در این مدت ممکن است افراد دچار دلسردی شوند؛ اما باید این را در نظر داشت که شرط رسیدن به شکم کوچک تر در ورزش عادی، تداوم و استمرار آن می باشد و نباید به سادگی دلسرد و خسته شوند.

 

لیستی از حرکات ورزشی در خانه برای کوچک کردن شکم

افراد بسیاری هستند که به دلایل مختلف نمی توانند برای ورزش کردن به خارج از خانه رفته و در باشگاه های ورزشی و یا پارک ورزش کنند و می خواهند ورزش های خود را در خانه انجام دهند.

یکی از بهترین ورزش هی خانگی برای کوچک تر کردن شکم انجام دراز نشست می باشد که نیاز به تجهیزات و ابزار خاصی نمی باشد و سادگی در منزل می توان آن را انجام داد.

 

لیستی از حرکات ورزشی در خانه برای کوچک کردن شکم

 

برخی ورزش های هوازی درجا را نیز افراد می توانند در منزل بدون مشکل انجام دهند به عنوان مثال افراد می توانند از حرکت پروانه ای و طناب زدن در خانه استفاده کنند که از بهترین چربی ها سوز ها به شمار می رود.

همچنین بالا رفتن و پایین رفتن از پله ها می تواند باعث افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی شود که اگر چنانچه فرد دارای مشکلاتی در زانو و یا کمر نیست می تواند از این ورزش نیز استفاده کند.

 

آیا برای کوچک کردن شکم تنها باید در باشگاه ورزش کرد؟

یکی از تصورات غلط درباره ورزش کردن و کوچک کردن شکم (reduce belly fat) ، رفتن به باشگاه های ورزشی می باشد. هر فردی در هر سنی می تواند با انجام برخی ورزش ها که در قسمت های فوق توضیح داده شد ورزش کرده و شاهد چربی سوزی و کوچک شدن شکم خود شود.

البته لازم به ذکر است رفتن به باشگاه ورزشی نیز تاثیرات خاص خود را دارد و علاوه بر این که باعث افزایش انگیزه برای ورزش کردن در شخص خواهد شد، مربی باشگاه نیز با راهنمایی ها و توصیه های خود باعث می شود شخص در مسیر درستی پیشرفت کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code