بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا چیست؟

افتادگی پلک بالا از جمله اولین نشانه‌های پیری و بالا رفتن سن در افراد است. به همین دلیل با مشاهده این اتفاق بسیاری از اشخاص دچار ناراحتی شدیدی می‌شوند. خوشبختانه امروزه اغلب کسانی که به صورت مادرزادی و یا در اثر گذر سن دچار افتادگی پلک شده‌اند می‌توانند از روش بلفاروپلاستی پلک بالا به منظور رفع این مشکل بهره ببرند. البته با توجه به حساسیت بالای این کار و نواحی اطراف چشم تمامی کاندیدهای این روش باید پزشک و کلینیک شناخته شده‌ای را بابت این کار انتخاب کنند. اگر شما نیز قصد انجام چنین کاری را دارید می‌توانید همین حالا با مشاوران ما در کلینیک تخصصی هلیا تماس گرفته و تمامی راهنمایی‌های لازم از جمله قیمت بلفاروپلاستی پلک بالا و هر چیز دیگر در این خصوص دریافت نمایید. ما نیز در این مقاله سعی داریم تا به معرفی و بررسی روش بلفاروپلاستی و نکات لازم و کلیدی در مورد این موضوع بپردازیم.

بلفاروپلاستی پلک بالا چیست؟

پلک  چشم جز مناطقی است که می تواند در اثر عوامل مختلفی دچار چین و چروک در سطح خود شود. به همین دلیل استفاده از بلفاروپلاستی می تواند ضایعات ایجاد شده در پلک های بالا را از بین ببرد و با ایجاد زیبایی در پلک ها جوانسازی آنها را انجام دهد.

مناطق بالای پلک در واقع یکی از نواحی است که در اثر ایجاد چربی های اضافی زیر پوستی می تواند ظاهری نامتعادل به پوست ببخشد. برای از بین بردن پوست اضافی و همچنین چربی های موجود در بالای پلک می توانید بلفاروپلاستی را انجام دهید.

 

مطالب بیشتر: دوره نقاهت بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا چیست؟

از آنجایی که جراحی پلک از طریق روش های مختلفی انجام می شود می تواند در ایجاد پوستی زیبا و چشمانی نافذ به شما کمک کند. با بلفاروپلاستی از پوست های اضافی بالای پلک خود که دچار افتادگی است خلاص می شوید. در برخی از مواقع این افتادگی ها و تجمع چربی می تواند در بینایی افراد اختلال ایجاد کند و آنها را با مشکلات بسیاری روبرو کند. به همین دلیل انجام جراحی پلک از طریق جراحی و یا پلاسما می تواند برای این افراد انجام شود تا ضایعات چشمی آنها را برطرف کند.

برای اینکه بلفاروپلاستی دارای نتایج مثبتی باشد و شما بتوانید با استفاده از این روش درمان های پوستی خود را انجام دهید باید با توجه به مراقبت های توصیه شده بعد از بلفاروپلاستی از ایجاد عوارض بعد از عمل خودداری کنید.

بلفاروپلاستی پلک بالا به منظور از بین بردن ضایعات چشمی در پلک بالا انجام می شود و در اثر این عمل می توان فشارهای وارد شده بر روی چشم را تا حدود زیادی کم کرد. از طریق بلفاروپلاستی می توان در چند مرحله از پوست های اضافی و افتاده پلک ها خلاص شد.

با افزایش سن، پوست اضافی پلک بالا می تواند به سمت پایین کشیده شده و شل و افتاده شده و فعالیت های روزانه را دشوارتر کند. از بین بردن پوست اضافی، پف و چین و چروک اغلب به گسترش میدان بینایی کمک می کند و ظاهری جذاب به چشم ها می بخشد. پوستی شل باعث ایجاد چین خوردگی یا مختل شدن کانتور طبیعی پلک فوقانی و گاهی اوقات بینایی می شود. در واقع جراحی پلک در ابتدا با برش در ناحیه پوست بالای پلک انجام می شود به این صورت که پزشک پوست های افتاده و کشیده شده پلک را با بریدن از پلک جدا می کند.

مطالب بیشتر: بلفاروپلاستی پلک پایین

در مرحله بعدی چربی های اضافی زیر پلک ها برداشته می شود و برای جمع کردن پوست در این نواحی بخیه زده می شود. چشم هایی که دارای پف کردگی یا برآمدگی در اطراف خود هستند می توانند با بلفاروپلاستی از شر این ضایعات خلاص شوند. بینایی افراد ممکن است در اثر این عوامل دچار اختلال شود و افراد را دچار ناراحتی های چشمی کند. به همین دلیل یکی از روش هایی که می تواند نتیجه موثری در از بین بردن این ضایعات داشته باشد را می توان بلفاروپلاستی دانست.

 

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120906734 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

بلفاروپلاستی پلک بالا چگونه انجام می شود؟

در برخی از موارد افتادگی های پلک بالا می تواند مانع از باز شدن کامل چشم ها شود و در دید شما مشکلات متعددی را ایجاد کند. برای اینکه بتوانید از این ضایعه خلاص شوید پزشک می تواند با انجام بلفاروپلاستی این امر را برای شما انجام دهد. در هنگام برنامه ریزی برای انجام بلفاروپلاستی پلک فوقانی، تعیین میزان پوست اضافی در قسمت بالایی، میزان چربی اضافی، موقعیت غدد اشکی و برآمدگی و کیست های داخلی اهمیت دارد. عکس های قدیمی برای تعیین فرم بسته شدن پلک های فوقانی متقاضی مفید است. باید درک کرد که عکس های قدیمی نشان دهنده ضمانت یا حتی یک هدف نیستند، بلکه بیشتر به عنوان یک راهنما عمل می کنند.

بسیاری از افراد هرگز پلک بالایی کاملا باز​​نداشتند یعنی ممکن است فرم چشم ها حالت خمار یا حالت آنها به سمت پایین باشد که باعث شود در اوج سالهای جوانی چشمانی با پلک های سنگین و خسته داشته باشند.

 

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا چگونه انجام می شود؟

معمولا پلک بالا را تغییر زیادی نمی دهند تا حالت طبیعی و نرمال چشم از بین نرود مگر اینکه خود متقاضی درخواست کند فرم پلک ها به ظاهری خاص تغییر کند. جراحی بلفاروپلاستی تا حدی که چهره شما را بشاش و شاداب تر با فرم نرمال و طبیعی چشم ها داشته باشد عملی رضایت بخش و موفق است.

جراحی روی پلک های فوقانی عموما شامل موارد زیر است:

 • ایجاد برش در امتداد چین و چروک پلک بر روی پوست طبیعی پلک
 • از بین بردن پوست، چربی یا ماهیچه اضافی
 • بستن برش یا زخم که معمولا در چین و چروک طبیعی پلک ها پنهان می شود

در واقع بلفاروپلاستی با استفاده از روش جراحی می توانند برش هایی را در پلک بالایی ایجاد کند تا از این طریق پوست های افتاده پلک بالایی شما بتواند ترمیم شود و نواحی کشیده شده آن بر روی چشم شما مشکلاتی ایجاد نکند.

بعد از برش در نواحی پلک شما چربی های اضافی در پلک برداشته می شود و نواحی سنگین بر روی چشم شما از بین می رود. در واقع با جراحی پلک به روش عمل تا مدت زیادی می توانید از پوستی جوان در بالای چشم های خود برخوردار شوید. ممکن است بلفاروپلاستی از طریق دستگاه پلاسما جت انجام شود. در این صورت بخیه و یا برشی در پلک بالایی شما انجام نمی شود و فقط نواحی افتاده پوست از طریق بلفاروپلاستی با پلاسما جت برداشته می شود. در واقع این دستگاه از طریق جریان الکتریکی و گرما می تواند سلول های پوست را تحریک کند و آنها را به کلاژن سازی و از بین بردن چین و چروک های پوستی وادار کند.

در این روش گرما و الکترود ها می توانند به پوست نفوذ کنند و خاصیت الاستیسیته و ارتجاعی پوست را که در اثر عوامل مختلف از بین رفته است را به پوست برگردانند.

 

مطالب بیشتر: عوارض عمل بلفاروپلاستی

دلایل انجام بلفاروپلاستی پلک بالا

پلک بالای چشم دارای پوستی حساس و نازک است؛ بنابراین در اثر عوامل مختلفی نظیر کهولت سن، شل شدن پوست، بیماری های پوستی، مراقبت نکردن از پوست دچار آسیب و یا ضایعه در خود شود. این ضایعات در بالای پلک عموما با افتادگی و کشیدگی در پوست و یا تجمع بافت چربی در زیر پوست پلک بالا قابل مشاهده است.

دلایل انجام بلفاروپلاستی پلک بالا

برای اینکه بتوانید همچنین ضایعاتی را از بین ببرید می توانید از بلفاروپلاستی استفاده کنید. با انجام بلفاروپلاستی در پلک بالا در واقع بینایی شما می تواند بهبود پیدا کند. خوشبختانه با درمان های جدید و پیشرفته بلفاروپلاستی، پزشک شما می تواند به بازگرداندن ظاهری جوان تر، هوشیارتر و سالم تر به چشم شما کمک کند. بلفاروپلاستی به دلیل سطح بالای رضایت بیمار یکی از محبوب ترین روشهای آرایشی و بهداشتی در مردان و زنان است.

چشمان شما بخش مهمی از ظاهر شماست. اما با گذشت زمان، پوست چشم بسیاری از افراد بافت اضافی ایجاد می کنند. حتی افرادی که بسیار مراقب خود هستند از این مشکل مستثنا نیستند و رسوبات چرب ممکن است باعث خستگی پلک ها شود. به شرایطی که پلک ها در آن مبتلا می شوند درماتوکالاز گفته می شود. این شرایط می تواند نحوه نگاه شما تاثیر منفی داشته باشد. درماتوكالاز هنگامی رخ می دهد كه الیاف الاستیک زیر سطح پوست کشیده شود. درماتوكالاز در پلك هاي پايين نيز تاثير دارد، اما معمولاً در حد كمتري قرار دارد و تاثیر اصلی را بر پلک های بالایی می گذارد.

به طور معمول، بافت های نرم و شل پلک بالا بیشتر در معرض مشکلات پوستی است. در بعضی موارد، پوست زیادی در بالای مژه ها قرار دارد و این بدان معنی است که بیماران فقط با بالا نگه داشتن ابرو با عضلات پیشانی می توانند چشمان خود را باز نگه دارند. از عوارض آن می توان به سردرد و خستگی (به ویژه زمان مطالعه) اشاره کرد. از آنجایی که افتادگی های پوستی در پلک بالا می تواند در دراز مدت بینایی افراد را با مشکلات جدی روبرو کند برای اینکه از ایجاد همچنین ضایعاتی در پوست پلک جلوگیری شود باید از جراحی پلک استفاده کرد.

سنگین شدن پوست بالای چشم می توان بر روی عضلات چشمی فشار وارد کند و در دراز مدت مشکلات چشمی را برای افراد ایجاد کند. به همین دلیل استفاده از بلفاروپلاستی با استفاده از جراحی پلک می تواند در درمان این ضایعات بسیار موثر باشد. وضعیت شما توسط پزشک ارزیابی شده و توصیه های درمانی ارائه خواهد شد. این موارد ممکن است آنتی بیوتیک ها و قطرات چشم استروئیدی باشد. با استفاده از بلفاروپلاستی، ممکن است یک بی حسی موضعی به همراه یک داروی آرام بخش خفیف دریافت.

عمل جراحی شما به صورت سرپایی انجام می شود. نوع عمل بلفاروپلاستی که انجام می شود بستگی به این دارد که آیا بافت از پلک های فوقانی یا تحتانی  یا هر دو خارج می شود.

پزشک پوست اضافی پلک بالا، عضلات و بافتهای چربی را از بین می برد. برش هایی در امتداد چین های طبیعی در پوست شما ایجاد می شود. این بدان معنی است که با بهبودی پوست، نمایان شدن نواحی برش تقریباً غیرممکن می شوند.

به طور خلاصه عوارض جراحی پلک شامل موارد زیر می شود:

 • سایش قرنیه و تاری دید
 • چشمان شما کمی ناهموار به نظر می رسد (نامتقارن) و مشکلات زیبایی چهره
 • جمع شدن خون زیر پوست (هماتوم) (معمولا بعد از چند هفته به خودی خود ناپدید می شود جای زخم قابل توجه)
 • چشم های تحریک شده، حساس یا آبکی (ممکن است چند هفته طول بکشد)
 • کبودی اطراف چشم
 • زخم ها (اینها در نهایت محو می شوند)
 • آسیب به عضلات چشم
 • پلک پایین از چشم دور می شود و به سمت بیرون می چرخد
 • پلک پایین به پایین کشیده می شود و سفیدی چشم را در زیر عنبیه نشان می دهد (جمع شدن پلک)
 • نقص بینایی (اگرچه این مورد بسیار نادر است و بسیاری از مردم متوجه می شوند که بینایی آنها در طولانی مدت بهبود می یابد)
 • خونریزی داخل چشم شما

هزینه های ناشی از بلفاروپلاستی پلک بالا

هزینه های ناشی از بلفاروپلاستی می تواند در هر فردی متفاوت باشد. در واقع نمی توان برای بلفاروپلاستی در افراد هزینه مشخصی را در نظر گرفت؛ زیرا پوست هر فرد با دیگری متفاوت است. اگر بلفاروپلاستی پلک بالا جهت درمان برای بهبود بینایی شما باشد با تایید پزشک، بیمه هزینه درمانی آن را پوشش خواهد داد. به دلیل اینکه بلفاروپلاستی بتواند بر روی افراد انجام شود در ابتدا باید ضایعات پوستی و مشکلات آنها تحت نظر پزشک مربوطه مشاهده شود تا او بتواند در مورد نحوه درمان با بیمار گفت و گو کند.

هزینه های ناشی از بلفاروپلاستی پلک بالا

از آنجایی که جراحی پلک از طریق روش ها و متد های جدید و پیشرفته ای ممکن است انجام شود می تواند هزینه متفاوتی را نیز برای افراد در برگیرد. به همین دلیل در ابتدا افراد باید نوع روش درمانی خود را در جراحی پلک از دکتر مورد نظر خود جویا شوند و در انتها با توجه به بودجه بیمار، بهترین روش درمانی برای بلفاروپلاستی انجام می شود.

روش‌های پیشرفته مانند پلاسما جت در مقایسه با روش های دیگر مانند جراحی می تواند از عوارض کمتر و طول بهبودی سریع تری برخوردار باشد. به همین دلیل ممکن است هزینه های هر کدام از این روش ها با یکدیگر تفاوت داشته باشند. عوامل دیگری که می تواند هزینه های متفاوتی را برای افراد در برگیرد را می توان کلینیکی دانست که بلفاروپلاستی در آنجا انجام می شود.

در واقع می توان گفت که کلینیکی که دارای دستگاه های پیشرفته همراه با فناوری های جدید و به روزی است در واقع دارای امکانات بیشتری برای انجام بلفاروپلاستی است. به همین دلیل ممکن است که هزینه های بیشتری را برای بیماران ایجاد کند. یکی دیگر از این عوامل را می توان تخصص و مهارت پزشک دانست. هر چقدر پزشک بتواند جراحی پلک را دقیق تر و با مهارت بیشتری انجام دهد در واقع هزینه های ایجاد شده می تواند متفاوت باشد.

با بلفاروپلاستی توسط پزشکی حاذق اگر چه ممکن است هزینه بیشتری را برای شما در بر بگیرد اما می توانید با خیال راحت از ایجاد نتایج رضایت بخش بعد از جراحی پلک مطمئن باشید. میزان چروک های پوستی و شدت ایجاد افتادگی های بالای چشم و پلک ها نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که در قیمت ها تاثیر گذار است.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button