بلفاروپلاستی

میزان دوران نقاهت بعد از بلفاروپلاستی چقدر است؟

میزان دوران نقاهت بعد از بلفاروپلاستی چقدر است؟

دوران نقاهت بعد از بلفاروپلاستی

جراحی پلک (که به آن لیفت چشم یا ” بلفاروپلاستی ” _ Blepharoplasty_ نیز گفته می شود) باعث جلوگیری از بزرگتر شدن لک های پلک تحتانی و برداشتن پوست اضافی و چروک پلک های فوقانی می شود.

این بلفاروپلاستی معمولاً به دلایل زیبایی انجام می شود. علاوه بر دلایل زیبایی بسیار از افراد با بالا رفتن سن از افتادگی پلک و اختلالی که در بینایی به وجود می آورد شکایت می کنند برای همین جراحی پلک یک روش مؤثر برای بهبود بینایی نیز به شمار می رود.

 

میزان دوران نقاهت بعد از بلفاروپلاستی چقدر است

 

درخواست مشاوره رایگان بلفاروپلاستی

با بالا رفتن سن اغلب افراد به تدریج خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست می دهند. عدم کشش لازم و خاصیت ارتجاعی نیز دلیل اصلی افتادگی پلک تلقی می گردد. در واقع پوست اضافی روی پلک باعث ایجاد چین و چروک و برآمدگی می شود که ظاهری خوشایند ندارد.

روی پلکهای فوقانی، یک پوسته اضافی از پوست می تواند بر روی مژه های آویزان شده و سدی در راه دیدن نیز باشد. علاوه بر پوست اضافه به دلیل کشیده شدن چربی که از ناحیه جمجمه به سمت چشم باشد می تواند باعث ایجاد برآمدگی در پلک های فوقانی و تحتانی می شود.

غشاء نازکی که چربی را در جای خود نگه می دارند با افزایش سن کم کم ضعیف می شوند و اجازه می دهند چربی به داخل لبه ها حرکت کنند. اکثر افراد در این موارد به دنبال راه چاره ای چون جراحی پلک هستند.

دوران نقاهت و بهبودی بعد از بلفاروپلاستی

در ابتدا باید بدانید که جراحی پلک چگونه انجام می شود؟ بلفاروپلاستی معمولاً حدود دو ساعت به طول می انجامد اگر برای هر دو پلک انجام شود.

پزشک شما برای بلفاروپلاستی به احتمال زیاد از بی حسی موضعی (مسکن ضد درد داخل چشم) با آرام بخش دهانی استفاده می کند. در ابتدای کار جراح معمولاً در امتداد خطوط طبیعی پلک شما بریده خواهد شد.

برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با بلفاروپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

در ادامه جراحی پلک پزشک شما از طریق این بریدگی ها، پوست را از بافت زیرین جدا کرده و چربی و پوست اضافی را از بین می برد بعد از آن نیز برش ها را با بخیه های بسیار کوچک زخم را می بندد. البته با استفاده از لیزر یا برش در امتداد حاشیه بخیه آنچنان مشخص نخواهد بود.

بیماران معمولاً پس از بلفاروپلاستی، مدت زمان بهبودی کوتاهی دارند. اگرچه کبودی و تورم معمولاً در روز بعد از عمل بدتر است، اما به سرعت شروع به ناپدید شدن می کنند.

بهترین نامزدها برای بلفاروپلاستی افرادی هستند که از نظر سلامتی و دارای انتظارات واقع بینانه هستند. اکثر آنها 35 سال به بالا یا مسن تر هستند، اما اگر پلک های پرپشت و یا افتادگی پلک در خانواده شما وجود داشته باشد، ممکن است تصمیم بگیرید که جراحی زودتر انجام شود. جراحی پلک می تواند ظاهر شما را تقویت کرده و به ایجاد اعتماد به نفس شما کمک کند.

 

آیا پس از بلفاروپلاستی استراحت مطلق نیاز است؟

در مورد استراحت بعد از انجام Blepharoplasty باید گفت که بیماران می توانند تحت عمل جراحی پلک به صورت سرپایی یا با اقامت شبانه در بیمارستان و مرکز درمانی قرار بگیرند. در این مورد جراح با توجه به وضعیت بیمار تصمیم درست را اتخاذ خواهد کرد. در واقع بهترین محیط برای بهبودی بعد از بلفاروپلاستی با توجه به ترجیح خود بیمار و پزشک تعیین می شود.

 

آیا پس از بلفاروپلاستی استراحت مطلق نیاز است؟

 

اگر به تشخیص پزشک و بعد از انجام بلفاروپلاستی فرد تصمیم بگیرد که به خانه برود بهتر است همراهی داشته باشد که وی را تا منزل ببرد زیرا فرد قادر به رانندگی نخواهد بود؛ و بهتر است شب اول بعد از جراحی پلک کسی برای مراقبت از فرد به دلیل اینکه ممکن است درد یا تاری دید داشته باشد بر عهده بگیرد.

توصیه می شود افرادی که بلفاروپلاستی را انجام می دهند به دلیل عوارضی چون تورم، درد، التهاب و تاری دید جوری برنامه ریزی کنید شروع روند بهبود و از بین رفتن عوارض چند روز پس از عمل، در خانه بمانند و فعالیت های جسمی و کاری خود را تا حد ممکن محدود کنند.

دوران نقاهت و بهبودی بلفاروپلاستی چقدر طول خواهد کشید؟

جراحی پلک (بلفاروپلاستی)، مانند تمام جراحی های زیبایی دوره ای برای بهبود و ریکاوری خاص خود را دارد. دانستن آنچه که باید بعد از بلفاروپلاستی انتظار داشت، به همان اندازه مهم است که بدانید در طول جراحی چه انتظاری باید داشته باشید و چه اتفاقاتی می افتد.

در واقع با آگاهی از عوارض جانبی و طول این دوره نقاهت است که شما می توانید علاوه بر در مورد چگونگی مراقبت از خود در طی فرایند بهبودی و همچنین اینکه این روند باید چقدر طول بکشد، طبیعی تر بعد از عمل برخورد کرده و بیشتر مراقب خود باشید تا تجربه خوبی از بلفاروپلاستی برایتان حاصل شود و نتایج نیز ماندگار شود.

در واقع یکی از مزایای این عمل زیبایی دوره ی نقاهت بسیار کوتاه مدت آن است. بیشتر افراد پس از هفت تا 10 روز بعد از بلفاروپلاستی به فعالیت های عادی و روزمره خود برمی گردند و قادر خواهند بود که کار و زندگی را از سر بگیرند.

با گذشت دو هفته از عمل جراحی پلک، اکثر کبودی و تورم برطرف می شود و مقدمات حضور شما با چهره ای ایده آل و آنچه که انتظار داشته اید در جمع دوستان و اجتماع و محیط کاری فراهم می گردد.

نکاتی برای تسریع دوران بهبودی بعد از بلفاروپلاستی

رعایت نکاتی برای مراقبت بعد از بلفاروپلاستی ضروری است بنابراین بهتر است قبل از اقدام برای آن در خانه موارد زیر را آماده کنید: تکه های یخ  (می توانید از کیسه های فریزر پر از یخ، ذرت یخ زده یا نخود فرنگی استفاده کنید) گازهای استریل، قطره چشم یا اشک مصنوعی (از پزشک خود بخواهید نوع خاصی را برای رفع نیازهای شما توصیه کند) دستمال و حوله ها تمیز و مسکن.

 

نکاتی برای تسریع دوران بهبودی بعد از بلفاروپلاستی

 

اما چرا باید این موارد را آماده کنید؟ در طی 48 ساعت اول بعد از انجام بلفاروپلاستی، استفاده از کمپرس های یخ به هر شکلی می تواند کبودی و تورم اطراف چشم و صورت را تا حد زیادی کاهش دهد.

فعالیت سبک مانند پیاده روی نیز به بهبودی سریع کمک می کند. گاز استریل معمولاً روی قسمت های برش قرار داده می شوند و طی چند روز برداشته می شوند، در حالی که بخیه ها اغلب حدود یک هفته در پوست باقی می مانند و بعد برداشته می شوند البته بعضی اوقات از بخیه های جذب شونده استفاده می شود که نیازی به کشیدن ندارد.

بعضی از افراد بعد از عمل Blepharoplasty خشکی چشم را تجربه خواهند کرد اما به ندرت بیش از دو هفته طول می کشد. اگر خشکی چشم خشک بیش از دو هفته طول کشید و با قطره برطرف نشد، با پزشک خود تماس بگیرید.

به دلیل افزایش خطر خونریزی، از Advil، Motrin، Naproxen، Aleve و آسپیرین نباید استفاده شود و بهتر است ورزش فعالیت شدید و قرار گرفتن در معرض آفتاب را تا بعد از بهبودی کامل به فراموشی بسپارید. در صورت تجربه درد در دوران نقاهت بلفاروپلاستی نیز بهتر است زیر نظر پزشک مسکن مصرف نمایید.

با توجه به نتایج ماندگار بلفاروپلاستی که کمترین میزان آن پنج تا هفت سال به طول می انجامد و در برخی افراد طولانی تر هم گزارش شده است، در صورت رعایت نکات و سهل انگاری نکردن در مورد توصیه های جراح به ندرت نیاز به تکرار دارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از هزینه بلفاروپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)