ابدومینوپلاستی و تناسب اندام برای شما

ابدومینوپلاستی و تناسب اندام برای شما

ابدومینوپلاستی چیست و چه کاربردی دارد ؟

ابدومینوپلاستی یک جراحی باز است که بر روی ناحیه شکم و پهلوها انجام می گیرد. این عمل زیبایی به شما کمک می کند تا اندامی زیباتر داشته باشید و پوست و عضلات اضافی بر روی شکم را از بین ببرید.

از این رو تناسب اندام و سلامتی بالاتری خواهید داشت و این ناحیه از بدنتان خوش فرم خواهد شد. داشتن شکم های بسیار بزرگ یا پوست های افتاده در نواحی شکم و پهلو ها، اعتماد به نفس افراد را زیر سوال می برد.

این وضعیت موجب می شود که افراد از وضعیت ظاهری خود رضایت چندانی نداشته باشند. به کمک ابدومینوپلاستی اما می توان وضعیت مطلوب را در این نواحی از بدن افراد به وجود آورد و اعتماد به نفس قابل توجهی برای آن ها ایجاد کرد. ابدومینوپلاستی، می تواند مبدا یک تغییر و تحول بسیار مثبت در بدن افراد و ظاهر آن ها شود.

در عمل ابدومینوپلاستی پوست و چربی های بیش از حد را از بین می رود و باعث می شود تا شکم حالتی صاف و عضلانی داشته باشد.

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

ابدومینوپلاستی چیست و چه کاربردی دارد ؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

ابدومینوپلاستی و آشنایی با این عمل

ابدومینوپلاستی با تکنیک های مختلف می تواند ناحیه ی شکم و پهلوها را بهبود بخشد. با توجه به این که این نواحی دارای مشکلاتی مانند چربی زیاد، کش آمدن و افزایش مساحت پوست و ترک خوردن آن است ناحیه ای را به وجود می آورد که بیشترین اثر منفی را در تناسب اندام می تواند ایجاد کند.

افرادی که هنوز در ابتدای جوانی هستند و می توانند به کمک روش های طبیعی تر، سایز بدن خود را کاهش بدهند و چربی ها را آب کنند، باید ابتدا به سراغ امتحان کردن آن روش ها بروند.

با این وجود اگر به هر دلیلی فرد موفق نشد از راهکارهای طبیعی تری مثل رژیم غذایی و ورزش به نتیجه مطلوب خود دست پیدا کند، ابدومینوپلاستی یک راهکار ایده آل برای او تلقی خواهد شد.

در این فرآیند پزشک پس از خارج کردن چربی ها از بدن، پوست را می کشد و از بخیه نیز استفاده می کند تا پوست در موقعیت مناسبی قرار بگیرد و دیگر شل و آویزان به نظر نرسد.

گاهی افرادی که کاهش وزن های شدید را تجربه کرده اند، با معضل شل شدن پوست روبرو می شوند و ابدومینوپلاستی می تواند این معضل را برای افراد برطرف کند.

از این رو جراحان زیبایی از روش های مختلف برای بهبود اوضاع این قسمت از بدن تلاش می کنند. ابدومینوپلاستی یک عمل باز است که به کمک آن چند کار را می توان روی شکم انجام داد.

 

 

چربی های موجود در ناحیه ی شکم و پهلوها تا حد زیادی به کمک این روش برداشته می شود. همچنین پوست هایی که با افزایش چربی بدن یا بارداری به صورت اضافه بر روی شکم ایجاد شده اند و با از بین رفتن این عوامل به حالت چروکیده درآمده اند نیز می تواند در این روش تصحیح شود.

این اتفاق، زیبایی را در بدن افراد احیا خواهد کرد. چرا که اساسا پوست های شل شده، ظاهر نامطلوبی برای بدن افراد به وجود می آورند. ابدومینوپلاستی یک فعالیت مدرن در حوزه زیبایی به شمار می رود و امروز در تمام دنیا، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

امروزه افراد زیادی با این متد، ظاهر جذاب تری برای خودشان به وجود می آورند و به احساس رضایت شخصی بیشتر در مورد خود دست پیدا می کنند.

این عوامل در کنار هم سبب می شوند تا ناحیه ی شکم در حد زیادی صاف و یک دست شده و علاوه بر کوچک شدن آن، از نظر پوست و صاف بودن نیز تصحیح گردد.

این روش رضایت بالایی را در بیماران ایجاد می کند و از این طریق می توان تناسب اندام بالایی را تجربه کرد.

 

ابدومینوپلاستی و آشنایی با این نوع عمل

به ویژه برای افرادی که وزن آن ها معمولا زیاد تغییر نمی کند و نسبت به تغییرات مقاومت زیادی از خودش نشان می دهد، ابدومینوپلاستی یک انتخاب ایده آل به شمار می رود.

روش هایی مثل لیپوساکشن و لیپوماتیک، شامل برداشتن چربی ها بدون استفاده از جراحی می شوند اما ابدومینوپلاستی، نوعی جراحی شکم به شمار می رود که شرایط پوست در این ناحیه از بدن را نیز کلام تغییر می دهد تا فرد با مشکل آویزان شدن پوست دست و پنجه نرم نکند.

 

چه کسانی کاندیدای عمل ابدومینوپلاستی هستند ؟

با توجه به تغییر سبک زندگی و ایجاد مشکلاتی مانند چاقی زیاد در جامعه، اکثر افراد به دنبال راهی برای کاهش چربی ها و تناسب اندام هستند.

البته روش های مختلفی برای از بین بردن چربی شکم وجود دارد ولی ابدومینوپلاستی روشی است که علاوه بر کاهش چربی ها، ظاهر پوست شکم را هم بهبود می بخشد.

ابدومینوپلاستی این موقعیت را برای افراد به وجود می آورد که به تناسب اندام برسند و با وضعیت ظاهری ایده آل، پوشیدن هر لباسی برای آن ها ممکن باشد.

این یک موقعیت ایده آل برای رها شدن از کابوس شکم بزرگ و پوست آویزان است. فرصتی که می تواند یک تغییر بزرگ و ایده آل در زندگی افراد به وجود بیاورد. تغییر ناشی از ابدومینوپلاستی، معمولا ماندگار تر و پایدارتر از تغییرات ناشی از سایر روش های برداشت چربی های اضافه بدن است.

در اکثر موارد افراد با رژیم های غذایی در چندین مرحله چاق و لاغر می شوند. این تغییرات حجم بدن سبب می شود تا پوست برای جا دادن مقدار زیادی چربی در زیر خود، رشد کند و بزرگ تر شود.

سپس با کاهش وزن پوست های اضافی بر جای بمانند و حالتی چروکیده داشته باشند. این روند دقیقاً در بارداری های مکرر اتفاق می افتد. شاید تا اندازه ای پوست به مرور زمان جمع شود ولی بسیار کم تر از اندازه ی اضافی پوست است.

مادرانی که بارداری را پشت سر گذاشته اند و از تغییرات ظاهری ناشی از این اتفاق در بدن خود راضی نیستند، گزینه های خوبی برای ابدومینوپلاستی خواهند بود.

البته این اتفاق باید به شرطی رخ بدهد که آن ها قصد نداشته باشند به زودی صاحب فرزند دیگری نیز بشوند. به طور کلی یکی از آزمایش های پیش از انجام عمل ابدومینوپلاستی، آزمایش بارداری است. چرا که افراد به هیچ وجه نباید در زمان انجام این عمل، در دوران بارداری باشند.

از این رو بیشترین متقاضیان عمل ابدومینوپلاستی را همین دو گروه تشکیل می دهند.

البته کسانی باید برای این عمل اقدام کنند که به وزن پایدار رسیده اند. همچنین خانم هایی که قصد بارداری در آینده را ندارند و تغییرات شکمی شدید را تجربه نخواهند کرد.

 

چه کسانی کاندیدای عمل ابدومینوپلاستی هستند ؟

 

تمام کسانی که از ظاهر شکم خود ناراضی هستند با این عمل زیبایی تا حد زیادی رضایت خود را به دست می آورند.

برخی اوقات نه تنها ظاهر نامناسب شکم و پهلوها بلکه افتادن پوست بر روی بخش های زیرین خود به خصوص در هوای گرم باعث می شود تا مشکلاتی مانند سوزش و عرق سوز شدن در این نواحی ایجاد شود. پس افراد به دلایل متعددی متقاضی ابدومینوپلاستی هستند.

افرادی که به لحاظ سلامتی در وضعیت خوبی قرار ندارند، افرادی که انتظاری معقول و منطقی از نتیجه انجام این عمل ندارند، افرادی که دائما به سراغ مصرف سیگار و دخانیات می روند و افرادی که در بدن خود دارای پوست اضافه به اندازه کافی نیستند، گزینه های مناسبی برای پشت سر گذاشتن این فرآیند نخواهند بود.

همچنین افرادی که به تازگی وزن زیادی از دست داده اند و یا قصد یک کاهش وزن شدید در آینده را دارند، نباید به سراغ ابدومینوپلاستی بروند.

 

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی شکم مانند هر عمل زیبایی دیگری باید طی یک روند خاص انجام گیرد. مرحله ی اول این عمل، با بی هوشی یا بی حسی موضعی شروع می شود. انتخاب این که کدام روش برای شما بهتر باشد بستگی به نظر پزشک با مشورت خودتان دارد.

به همین خاطر است که سپری کردن جلسه های مشاوره با پزشک، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این مرحله در کلینیک های معتبر، همواره جدی تلقی می شود. افرادی که در جلسه های مشاوره حضور ندارند، از جزئیات این فرآیند مطلع نمی شوند و این موضوع در روز عمل، برای آن ها لطمه زننده خواهد بود.

علاوه بر این، اهمیت زیادی دارد که بیمار با دقت و وسواس قابل توجهی، سوابق دارویی مربوط به گذشته خود را در جلسه مشاوره با پزشک در میان بگذارد تا در روز انجام عمل، هیچ مشکلی بروز نکند.

در مرحله ی بعد یک ترمیم شکم کامل نیاز به برش افقی بین ناحیه ی ناف و شکم دارد. این که شکل و طول برش در چه اندازه ای باشد، به مقدار پوست اضافی موجود بستگی دارد.

طبیعتا به هر اندازه ای که پوست اضافی بیشتر باشد، طول برش بیشتر خواهد شد. در نتیجه این موضوع در افراد مختلف، کاملا متفاوت است و به ویژگی های خاص هر فرد بستگی دارد.

عضلات شکمی تضعیف شده باید تحت بازسازی قرار گیرند از این رو این برش در اندازه ای باشد که دسترسی به پوست های اضافی شکم و پهلو راحت تر صورت گیرد.

هنگامی که پوست بیش از حد وجود داشته باشد، امکان برش ناحیه اطراف ناف نیز در ابدومینوپلاستی وجود دارد.

 

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

 

این احتمال وجود دارد که در ابدومینوپلاستی، محل ناف فرد نیز تغییر کند. در این صورت پزشک متخصصی که عمل جراحی را انجام می دهد، باید یک ناف جدید برای فرد ایجاد کند تا حالت طبیعی بدن فرد متقاضی از دست نرود و حالتی مصنوعی برای او ایجاد نشود.

پوست فوقانی شکم مانند یک پنجره به سمت پایین کشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود و پوست های باقی مانده به پوست بالای شکم متصل می شود. گر ناف نیز در این برش ها جایگاهی داشته است، باید موقعیت آن تثبیت شود.

در مرحله ی بعد و پس از ترمیم پوست و بافت های شکم و اطراف آن، به کمک نوار ها یا انجام بخیه پوستی، برش را دوخته و پوست را ترمیم کرد.

دوختن برش ها با کمک بخیه، آخرین مرحله از ابدومینوپلاستی به شمار می رود و پس از آن، این عمل به پایان خواهد رسید. با توجه به برش خوردن شکم و استفاده از روش های جراحی در این متد، دوران رسیدن به بهبودی در آن از روش هایی مثل لیپوماتیک و لیپوساکشن بیشتر خواهد بود.

البته ممکن است برخی افراد همزمان با ابدومینوپلاستی عمل های مانند لیپوساکشن یا لیپوماتیک را هم انجام دهند. این کار باعث می شود تا کیفیت کار بهتر شود.

در این شیوه، ذوب کردن چربی ها و یا خارج کردن آن ها از شکم، از طریق فرآیند های لیپوساکشن و یا لیپوماتیک انجام می شود که روش هایی کاملا تثبیت شده برای از بین بردن چربی ها به شمار می روند.

در ادامه برای حل کردن مشکلات مربوط به پوست، از ابدومینوپلاستی استفاده می کنند و فرد با ترکیبی از این متد ها، به ظاهر دلخواه خود می رسد.

 

مراقبت های قبل از عمل ابدومینوپلاستی

یک سری مراقبت های قبل از عمل ابدومینوپلاستی باید صورت گیرد تا نتیجه ی عمل به بهترین نحو ظاهر شود. در جلسات مشاوره که قبل از عمل با پزشک خود دارید، آزمایشاتی برای شما نوشته می شود و باید نتایج آن را به همراه داشته باشید.

مسکن هایی مانند ایبوپروفن، آسپرین و انواع مکمل های دارویی و گیاهی نیز از یک هفته قبل از عمل مصرف نشوند؛ زیرا ممکن است خونریزی حین عمل را افزایش دهند.

همچنین در روزهای منتهی به انجام عمل، افراد نباید مصرف الکل را در برنامه خود قرار بدهند. چرا که الکل نیز می تواند خاصیت رقیق کنندگی خون داشته باشد.

استفاده از الکل، احتمال بروز مشکلات در جریان انجام عمل ابدومینوپلاستی را افزایش خواهد داد. موضوعی که ممکن است تهدیدی برای انجام یک عمل موفقیت آمیز و بدون دردسر باشد.

از مصرف دخانیات و حتی آدامس های نیکوتین دار به مدت یک ماه قبل از عمل نیز خودداری کنید. حتی سعی کنید در معرض دود دخانیات قرار نگیرید تا اثری بر روی بدنتان نداشته باشد و نتیجه ابدومینوپلاستی بیشتر مورد رضایت تان باشد.

دخانیات از یک سو می تواند روی انجام عمل تاثیر منفی داشته باشد و از سوی دیگر، استفاده از دخانیات سلامتی عمومی بدن را هدف قرار می دهد و روند رسیدن به بهبودی در روزهای پس از عمل را کند می کند. در نتیجه افراد نباید پیش از انجام ابدومینوپلاستی حداقل برای مدتی سیگار و به طور کلی دخانیات مصرف کنند.

حدود شش تا هشت ساعت قبل از عمل از خوردن مواد غذایی و آب خودداری کنید.روز قبل از عمل حمام کرده و ناحیه شکم و اطراف آن را به خوبی تمیز کنید.

 

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 

پزشک همه آزمایش های لازم و ضروری را برای شما در نظر خواهد گرفت اما اگر به هر دلیلی احساس می کنند ممکن است در طول عمل با مشکلاتی روبرو شوید، این موضوع را حتما با پزشک خود در میان بگذارید. علاوه بر این، بسیار مهم است که همه چیز را در مورد بیماری های مربوط به گذشته خود، با همه جزئیات با پزشک در میان بگذارید.

پس از عمل شما به بخش منتقل می شوید و حدود دو تا سه ساعت تحت نظر خواهید بود. اگر مشکلی در سلامت عمومی خود نداشته باشید، ترخیص شده و می توانید به منزل برگردید.

اینکه میزان انتظار برای ترخیص شما چقدر طول بکشد، بستگی به شرایط انجام عمل و ویژگی های بدن خودتان دارد.

در نتیجه این زمان برای افراد مختلف، متفاوت خواهد بود. ممکن است بعضی از افراد، خیلی زودتر آماده رفتن به خانه شوند و برای بعضی های دیگر، این موضوع کمی بیشتر طول بکشد. با این وجود به طور کلی این زمان اصلا طولانی نخواهد بود.

قبل از رفتن به منزل با جراح خود صحبت کنید و برای بررسی عمل و تأثیر آن نوبت بگیرید. همچنین یک سری دارو نیز باید توسط پزشک برایتان تجویز شود که باید سر وقت آن ها را مصرف کنید.

پزشک همه دستورالعمل ها برای مراقبت از نتایج انجام عمل را به طور کامل با شما در میان خواهد گذاشت. اهمیت بسیار زیادی دارد که به این دستورالعمل ها توجه کنید و آن ها را کاملا جدی بگیرید. چرا که رعایت آن ها، رابطه مستقیمی با رسیدن به بهترین نتایج ممکن از ابدومینوپلاستی دارد.

همچنین دستورالعمل ها و لباس هایی برای فشرده سازی ناحیه ی شکم مورد نیازتان است که از آن ها استفاده کنید. یک همراه برای بعد از عمل و روزهای پس از عمل داشته باشید.

روز اول بعد از ابدومینوپلاستی باید به صورت کامل استراحت کنید. ولی چند روز اول نیز استراحت نسبی خود را حفظ کنید.

احساس خستگی در روزهای پس از انجام عمل، به هیچ وجه یک احساس غیرطبیعی به نظر نمی رسد.

بدن به تازگی با یک تغییر بزرگ روبرو شده و برای خو گرفتن به آن، به زمان نیاز دارد. در نتیجه مهم است که در روزهای پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی، چنین فرصتی را به بدن خود بدهید و به خوبی استراحت کنید تا بدن شما در وضعیت مطلوبی قرار بگیرد.

کمی به آرامی راه بروید تا بهبودی در ناحیه ی زخم عمل به وجود آید. استفاده از لباس های فشرده برای حدود دو هفته اجباری است.

پس از عمل و حدود دو هفته بعد کاملاً بهبود می یابید ولی تا یک ماه نباید وزش کنید. تورم نیز تا 6 ماه ممکن است وجود داشته باشد.

انجام فعالیت های سنگین مثل ورزش، ممکن است موجب بروز درد و خونریزی در بدن شما شود. این کار عوارض جانبی زیادی برای شما به وجود می آورد و نتایج نهایی ناشی از عمل ابدومینوپلاستی را با تاثیر منفی مواجه می کند.

در سه روز اول پس از عمل ابدومینوپلاستی، مصرف مایعات اهمیت بسیار زیادی دارد. در این دوره باید حتما به شکل فراوانی از مایعات استفاده کند.

پس از آن می تواند به یک برنامه غذایی معمول برسید اما نباید خیلی زود به سراغ غذاهای چرب و پر روغن بروید. برای سلامتی و ترمیم بدن، خوردن پروتئین، ویتامین و همچنین میوه ها و سبزیجات مفید خواهد بود.

پزشک ممکن است در این دوره برای شما داروهایی تجویز کند. در روزهای پس از انجام عمل، حتما باید از داروهایی استفاده کنید که توسط پزشک متخصص ابدومینوپلاستی تجویز شده است. استفاده از دارو های دیگر در این بازه زمانی، ممکن است نتایج نهایی ناشی از عمل شما را با خطر روبرو کند.

 

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است ؟

ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی در ناحیه شکم است که برای کسانی با پوست و عضله شل در این ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل به صورت باز انجام می شود و بیشترین متقاضیان آن خانم هایی با تعداد بارداری زیاد هستند.

این عمل توسط پزشک متخصص و با بی هوشی انجام می گیرد.

ابدومینوپلاستی سبب می شود تا شکمی صاف و زیبا داشته باشید. در طی دوران زندگی پوست ناحیه ی شکم به دلایل مختلف ممکن است رشد بیشتری داشته باشد و با افزایش سن، پوست های اضافی و عضلات ضعیف این ناحیه سبب شوند تا شکم بد فرم شود.

این فرم برای افراد چندان خوشایند به نظر نمی رسد و زیبایی ظاهری آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. بسیاری از افراد به چنین وضعیتی علاقه مند نیستند و علاقه زیادی دارند تا تغییری در این شرایط پوست و بدن خود ایجاد کنند.

از این رو اکثر افراد در سنین میانسالی اقدام به عمل ترمیم شکم یا ابدومینوپلاستی می کنند. بسته به این که فرد چه قسمت هایی از پوست و دیواره شکم را باید ترمیم کند، برش ها با اندازه های بزرگ و کوچک ایجاد می شوند.

از این رو قبل از عمل انتظارات فرد از این جراحی با پزشک عنوان می شود و یک سری اطلاعات نیز پزشک در مورد این نوع عمل به بیمار می دهد.

 

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است ؟

چه کسانی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند ؟

ابدومینوپلاستی برای افرادی که از ظاهر شکم خود راضی نیستند انجام می گیرد. با توجه به این که عمل زیبایی شکم به صورت یک جراحی باز انجام می گیرد باید زمانی برای آن اقدام کرد که تغییرات حجمی زیاد بر روی این ناحیه در آینده صورت نگیرد.

کسانی که نمی توانند وزن خود را تثبیت کنند و در محدوده ی خاصی نگه دارند، افراد مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی نیستند. این نوسان دائمی، برای نتایج ناشی از ابدومینوپلاستی نامطلوب خواهد بود.

در نتیجه ایده آل ترین گزینه برای انجام این فرآیند، افرادی هستند که برای مدت زیادی وزن ثابتی داشته اند و به طور کلی سوخت و ساز بدن آن آنقدر بالا نیست که وزن این افراد دائما تغییر کند.

ممکن است فرد استعداد چاقی داشته باشد و به تازگی با رژیم های شدید سایز شکم خود را کوچک کرده باشد.

در این صورت احتمال برگشت مجدد وزن وجود دارد و باید در صورتی اقدام به عمل جراحی شکم کرد که فرد چند سال بتواند وزن خود را ثابت نگه دارد و از این نظر مشکلی در خود احساس نکند.

پس بهترین زمان برای عمل زیبایی شکم، در هنگامی است که وزنی تثبیت شده دارید که تغییرات آن در یک بازه چند کیلویی باشد.

این عمل برای خانم هایی که هنوز ازدواج نکرده اند نیز توصیه نمی شود. احتمال ازدواج و بارداری در این افراد باعث می شود تا کاندید خوبی برای این عمل نباشند.

برخی از خانم ها فکر می کنند تعداد فرزندانشان کامل شده است و دیگر قصد بارداری ندارند؛ اما باید دقت داشته باشید که بارداری ناخواسته ممکن است رخ دهد. از این رو زمانی برای این عمل اقدام کنید که از عدم بارداری در آینده اطمینان خاطر دارید.

 

چه کسانی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند ؟

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

لیپوماتیک نیز یکی از روش های عمل زیبایی شکم است که طی آن پزشک به کمک یک سوراخ کوچک توسط کانولا، چربی های موجود در زیر پوست شکم را از بدن خارج می کند و به کوچک شدن آن کمک می کند.

تفاوت اساسی که بین این دو روش جراحی وجود دارد، نحوه عملکرد و جراحی آن هاست. در روش لیپوماتیک، عمل بدون برش انجام می شود و چربی ها با دستگاه مکیده و از بدن خارج می شوند.

در حقیقت لیپوماتیک یک «جراحی» به شمار نمی رود و در این فرآیند، خبری از بخیه زدن و دوختن برش ها نیز نخواهد بود.

چرا که سوراخ های ایجاد شده از طریق این فرآیند در بدن بسیار کوچک هستند و هیچ مشکلی برای افراد به وجود نمی آورند و پس از مدتی نیز اثر آن ها از بین می رود.

این چربی حتی قابل تزریق به دیگر مناطق بدن نیز هست. از این رو حجم شکم کوچک شده و شکم صاف تر می شود.

در عمل ابدومینوپلاستی، شکم برش داده می شود و معمولاً برای شکم هایی که حالت شل دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین چربی زیادی از شکم برداشته نمی شود و فقط فرم آن تصحیح شده و پوست های اضافی ترمیم می شوند.

در واقع هدف اصلی این فرآیند بیشتر از آن که برداشتن چربی ها باشد، اصلاح وضعیت ظاهری پوست و بدن افراد است. در نتیجه ممکن است بخشی از چربی ها پس از ابدومینوپلاستی نیز همچنان در بدن فرد باقی بمانند. با این وجود این موضوع به هیچ وجه روی وضعیت ظاهری افراد تاثیر منفی نخواهد داشت.

افرادی که دارای شکم سفت هستند افراد مناسبی برای اقدام به عمل ابدومینوپلاستی نیستند؛

اما این افراد می توانند ابتدا به کمک روش لیپوماتیک چربی های اضافی را از ناحیه شکم خارج کنند و بعد از مدتی پوست اضافی را به کمک ابدومینوپلاستی حذف و ترمیم نماید.

 

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

عوارض عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟

عوارضی که عمل ابدومینوپلاستی دارد، مانند هر عمل زیبایی دیگری است؛ مانند ریسک بی هوشی، عفونت در صورت عدم مراقبت بعد از عمل، تجمع مایع زیر پوست و … این عوارض پس از یک هفته از بین می روند.

اگر داروهای تجویز شده و دستورات پزشک به خوبی رعایت شود، مشکلی از بابت عفونت و تجمع مایع وجود نخواهد داشت و زخم به سرعت خوب می شود.

تورم و درد در ناحیه ی عمل تا چند روز طبیعی است و به مرور رو به بهبود می رود. البته عوارض این عمل به پزشک جراح نیز بستگی دارد و اگر در یک کلینیک معتبر و زیر دست پزشک حاذق این کار انجام گیرد، عوارض خاصی را به دنبال نخواهد داشت.

 

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

هزینه هایی که برای عمل زیبایی شکم وجود دارد می تواند بسیار متنوع باشد. تجربه پزشک و خدماتی که در یک کلینیک ارائه می شود نسبت به پزشک و کلینیک دیگر تفاوت هایی را در بر دارد، از این رو می توان گفت تعرفه های مختلفی بر این اساس در هر کلینیک به شما ارائه می شود.

هزینه هایی مانند بی هوشی و خدمات جانبی دیگر می تواند بر روی این هزینه ها تأثیر بگذارد.

علاوه بر تعرفه کلینیک، یک سری عوامل نیز بر روی هزینه تأثیر می گذارند که به شرایط فرد مربوط می شود. قطعاً هر چه وضعیت ظاهری شکم نامساعدتر باشد، ساعت عمل و زحمت پزشک بیشتر می شود. از این رو هزینه های عمل نیز بالا می رود.

در حالت عادی فرد بعد از چند ساعت از بیمارستان مرخص می شود، اما اگر مشکل خاصی داشته باشد، ممکن است یک روز یا بیشتر نیاز به بستری شدن داشته باشد.

از این رو هزینه های ابدومینوپلاستی افزایش می یابد. قبل از انجام عمل و در طی جلسات مشاوره ای که انجام می گیرد، هزینه های احتمالی به فرد ارائه می شود.

همچنین محدوده ی تغییرات نیز برای وی عنوان می شود تا بتواند برای پرداخت هزینه برنامه ریزی لازم را داشته باشد.

 

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

اهمیت بسیار زیادی دارد که ابدومینوپلاستی را حتما در یک کلینیک مجهز و معتبر انجام بدهید. چرا که این عمل، حساسیت های زیادی دارد و انجام آن در وضعیت غیراستاندارد، تهدیدی برای سلامتی شما تلقی خواهد شد.

شاید هزینه انجام عمل در این کلینیک ها کمی پایین تر باشد اما افراد باید هزینه های زیادی انجام بدهند تا عوارض جانبی ناشی از عمل در در یک کلینیک غیرمجاز را از بدن خود خارج کنند. در مواردی این عارضه ها آنقدر زیاد هستند که  به سادگی و به زودی از بین نمی روند.

 

سؤالات متداول در مورد ابدومینوپلاستی

اکثر افرادی که متقاضی انجام عمل ابدومینوپلاستی هستند، یک سری سؤالات متداول را از پزشک خود می پرسند. بیشترین سؤالاتی که در این مورد عنوان می شود، شامل موارد زیر است:

1- برای عمل ابدومینوپلاستی چه قسمت هایی برش داده می شوند؟

معمولاً برش در ناحیه ی راست بالای شکم ایجاد می شود. همچنین اگر مقدار پوست اضافی زیاد باشد، از ناف به سمت پایین یک برش دیگر ایجاد می شود و پوست این ناحیه نیز ترمیم می شود.

اگر شرایط موجود بر روی شکم بسیار نامساعد باشد، ممکن است اطراف ناف نیز یک سری ترمیم انجام گیرد که اسکارهای ریزی را در این ناحیه ایجاد کند.

در واقع نوع برش، به وضعیت اولیه فرد و همچنین خواسته ها و انتظارات او از نتایج عمل بستگی خواهد داشت. طول برش در افراد مختلف، متفاوت خواهد بود و این موضوع، به شرایط هر فرد بستگی دارد.

در نتیجه نمی توان یک برش مشخص را برای همه افراد در نظر گرفت و این کار را برای همه تکرار کرد. یکی از تفاوت های مهم ابدومینوپلاستی با روش های دیگر برای از بین بردن چربی ها، به نقطه انجام این کار مربوط می شود. ابدومینوپلاستی معمولا تنها مخصوص شکن و اطراف  آن است اما روش های دیگر در نقاط مختلف بدن نیز انجام می شوند.

2- آیا این عمل باعث می شود تا کاهش وزن صورت گیرد؟

این عمل  کاهش وزن شدید را به دنبال ندارد و فرد می تواند تغییر سایز را در ناحیه ی شکم و پهلوها پس از عمل تجربه کند. همچنین عمل در این ناحیه سبب بهبود وضعیت پوست می شود و چربی ها را کمتر تحت تأثیر قرار می دهد.

همان طور که پیش از این نیز گفته شد، ابدومینوپلاستی یک روش کاهش وزن به شمار نمی رود. این عمل، موجب کاهش سایز در افراد می شود و این سایز را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد. این کاهش سایز، شکل ظاهری افراد را تغییر می دهد و وضعیت جسمی مطلوبی برای آن ها به وجود می آورد.

3- آیا پس از این عمل احتمال بارداری وجود دارد؟

انجام این عمل سبب نمی شود تا فرد بارداری را نتواند تجربه کند، اما با توجه به این که حاملگی باعث می شود تا پوست این ناحیه مجدداً شل شود، بهتر است عمل را به بعد از اتمام حاملگی ها موکول کرد.

مادرانی که چند بارداری را پشت سر گذاشته اند و دیگر قصد به دنیا آوردن فرزند دیگری را ندارند، می توانند ابدومینوپلاستی را برای خودشان در نظر بگیرند.

اگر این افراد بار دیگر بارداری را تجربه کنند و یا دچار اضافه وزن شدید شوند، دوباره شکل ظاهری مطلوب در پوست خود را تغییر خواهند داد. به همین خاطر است که توصیه می شود ابدومینوپلاستی پس از آخرین بارداری صورت بگیرد.

4- چه زمان پس از انجام سزارین می توان عمل ابدومینوپلاستی را انجام داد؟

به صورت همزمان نمی توان این دو عمل را با هم انجام داد. حداقل زمانی که بین عمل زیبایی شکم و سزارین باید وجود داشته باشد، یک بازه 6 ماهه است تا اثرات سزارین کاملاً برطرف شود.

5- آیا برای انجام عمل زیبایی شکم نیاز به بی هوشی هست؟

این عمل با توجه به تهاجمی بودن آن، باید با بی هوشی صورت گیرد.زمان عمل چقدر طول می کشد؟ زمان عمل به حجم کاری که باید انجام گیرد بستگی دارد، اما به طور معمول بین 2 تا 5 ساعت به طول می انجامد.

استفاده از بیهوشی، موجب می شود که فرد هیچ دردی را در زمان انجام این فرآیند احساس نکند و پزشک نیز به سادگی این فعالیت را برای فرد انجام بدهد.

6- آیا ابدومینوپلاستی دردناک است؟

همان طور که گفته شد، در جریان عمل ابدومینوپلاستی فرد بیهوشی است و احساس درد نمی کند اما به طور کلی وقتی صحبت از یک عمل جراحی می شود، تجربه درد در روزهای بعدی تا حدودی طبیعی به نظر می رسد.

زخم و بخیه ها، موجب می شوند که در روزهای پس از انجام عمل، فرد تا حدودی درد را احساس کند اما این احساس خیلی زود از بین خواهد رفت.

اگر دستورالعمل های پزشک را به خوبی رعایت کنید و از داروی های تجویز شده توسط او نیز استفاده کنید، به احتمال زیاد پس از هفت روز، این درد از بین خواهد رفت. در غیر این صورت، حتما باید برای انجام معاینات به پزشک مراجعه کنید.

7- نتایج ناشی از آبدومینوپلاستی، چطور خواهد بود؟

به ندرت پیش می آید که افراد از نتایج نهایی حاصل از ابدومینوپلاستی، ناراضی باشند. چرا که این روش، بسیار موثر و نتیجه بخش به نظر می رسد.

فرد به محض پشت سر گذاشتن عمل، شاید رقم خوردن تغییراتی در بدن خود خواهد بود اما کمی طول می کشد تا این نتایج نهایی، به طور کامل ظهور و بروز پیدا کنند.

زمان دقیق ظاهر شدن نتایج نهایی عمل ابدومینوپلاستی، در افراد مختلف متفاوت است اما ممکن است نتایج نهایی ابدومینوپلاستی، حتی تا یک سال نیز طول بکشد.

در نتیجه افراد باید صبر و حوصله کافی را برای رسیدن به نتایج مطلوب داشته باشند و برای مواجه شدن با نتیجه نهایی حاصل از عمل، بیش از حد عجله نکنند تا به بهترین نتیجه از این فرآیند برسند.

8- آیا نتایج آبدومینوپلاستی دائمی است؟

عمل ابدومینوپلاستی، یک روش دائمی به شمار می رود و نتایج آن، در همه سال های بعدی همراه فرد خواهد بود. در واقع این عمل، یک روش موقتی نیست و یک اصلاح همیشگی در بدن، محسوب می شود.

با این وجود، این موضوع بستگی به سبک و نحوه زندگی خود فرد نیز خواهد داشت. اگر فرد دوباره به سراغ مصرف غذاهای چاق کننده برود و علاقه ای به ورزش نشان ندهد، دوباره در معرض افزایش سایز قرار می گیرد و پوست باز هم گسترش پیدا خواهد کرد.

در نتیجه افرادی که عمل ابدومینوپلاستی را انجام می دهند، باید در شیوه زندگی خود یک تغییر محسوس ایجاد کنند. اگر این تغییر شیوه زندگی به وجود بیاید، نتایچ ناشی از ابدومینوپلاستی، دائمی خواهد بود.

9- آیا ابدومینوپلاستی، یک روش امن است؟

ابدومینوپلاستی، یک روش کاملا امن به شمار می رود. این فرآیند، به هیچ وجه تهدیدی برای سلامتی افراد نیست و اگر در شرایط مطلوب صورت بگیرد، هیچ مشکلی برای افراد به وجود نمی آورد. در نتیجه آن هایی که این فرآیند را برای خودشان در نظر می گیرند، نگرانی و اضطراب خاصی را تجربه نخواهند کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)