ابدومینوپلاستی و تناسب اندام برای شما

ابدومینوپلاستی و تناسب اندام برای شما

ابدومینوپلاستی چیست و چه کاربردی دارد ؟

ابدومینوپلاستی یک جراحی باز است که بر روی ناحیه شکم و پهلوها انجام می گیرد. این عمل زیبایی به شما کمک می کند تا اندامی زیباتر داشته باشید و پوست و عضلات اضافی بر روی شکم را از بین ببرید.

از این رو تناسب اندام و سلامتی بالاتری خواهید داشت و این ناحیه از بدنتان خوش فرم خواهد شد.

در عمل ابدومینوپلاستی پوست و چربی های بیش از حد را از بین می رود و باعث می شود تا شکم حالتی صاف و عضلانی داشته باشد.

برای اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ابدومینوپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

ابدومینوپلاستی چیست و چه کاربردی دارد ؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

ابدومینوپلاستی و آشنایی با این عمل

ابدومینوپلاستی با تکنیک های مختلف می تواند ناحیه ی شکم و پهلوها را بهبود بخشد. با توجه به این که این نواحی دارای مشکلاتی مانند چربی زیاد، کش آمدن و افزایش مساحت پوست و ترک خوردن آن است ناحیه ای را به وجود می آورد که بیشترین اثر منفی را در تناسب اندام می تواند ایجاد کند.

از این رو جراحان زیبایی از روش های مختلف برای بهبود اوضاع این قسمت از بدن تلاش می کنند. ابدومینوپلاستی یک عمل باز است که به کمک آن چند کار را می توان روی شکم انجام داد.

 

 

چربی های موجود در ناحیه ی شکم و پهلوها تا حد زیادی به کمک این روش برداشته می شود. همچنین پوست هایی که با افزایش چربی بدن یا بارداری به صورت اضافه بر روی شکم ایجاد شده اند و با از بین رفتن این عوامل به حالت چروکیده درآمده اند نیز می تواند در این روش تصحیح شود.

این عوامل در کنار هم سبب می شوند تا ناحیه ی شکم در حد زیادی صاف و یک دست شده و علاوه بر کوچک شدن آن، از نظر پوست و صاف بودن نیز تصحیح گردد.

این روش رضایت بالایی را در بیماران ایجاد می کند و از این طریق می توان تناسب اندام بالایی را تجربه کرد.

 

ابدومینوپلاستی و آشنایی با این نوع عمل

چه کسانی کاندیدای عمل ابدومینوپلاستی هستند ؟

با توجه به تغییر سبک زندگی و ایجاد مشکلاتی مانند چاقی زیاد در جامعه، اکثر افراد به دنبال راهی برای کاهش چربی ها و تناسب اندام هستند.

البته روش های مختلفی برای از بین بردن چربی شکم وجود دارد ولی ابدومینوپلاستی روشی است که علاوه بر کاهش چربی ها، ظاهر پوست شکم را هم بهبود می بخشد.

در اکثر موارد افراد با رژیم های غذایی در چندین مرحله چاق و لاغر می شوند. این تغییرات حجم بدن سبب می شود تا پوست برای جا دادن مقدار زیادی چربی در زیر خود، رشد کند و بزرگ تر شود.

سپس با کاهش وزن پوست های اضافی بر جای بمانند و حالتی چروکیده داشته باشند. این روند دقیقاً در بارداری های مکرر اتفاق می افتد. شاید تا اندازه ای پوست به مرور زمان جمع شود ولی بسیار کم تر از اندازه ی اضافی پوست است.

از این رو بیشترین متقاضیان عمل ابدومینوپلاستی را همین دو گروه تشکیل می دهند.

البته کسانی باید برای این عمل اقدام کنند که به وزن پایدار رسیده اند. همچنین خانم هایی که قصد بارداری در آینده را ندارند و تغییرات شکمی شدید را تجربه نخواهند کرد.

 

چه کسانی کاندیدای عمل ابدومینوپلاستی هستند ؟

 

تمام کسانی که از ظاهر شکم خود ناراضی هستند با این عمل زیبایی تا حد زیادی رضایت خود را به دست می آورند.

برخی اوقات نه تنها ظاهر نامناسب شکم و پهلوها بلکه افتادن پوست بر روی بخش های زیرین خود به خصوص در هوای گرم باعث می شود تا مشکلاتی مانند سوزش و عرق سوز شدن در این نواحی ایجاد شود. پس افراد به دلایل متعددی متقاضی ابدومینوپلاستی هستند.

 

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

عمل زیبایی شکم مانند هر عمل زیبایی دیگری باید طی یک روند خاص انجام گیرد. مرحله ی اول این عمل، با بی هوشی یا بی حسی موضعی شروع می شود. انتخاب این که کدام روش برای شما بهتر باشد بستگی به نظر پزشک با مشورت خودتان دارد.

در مرحله ی بعد یک ترمیم شکم کامل نیاز به برش افقی بین ناحیه ی ناف و شکم دارد. این که شکل و طول برش در چه اندازه ای باشد، به مقدار پوست اضافی موجود بستگی دارد.

عضلات شکمی تضعیف شده باید تحت بازسازی قرار گیرند از این رو این برش در اندازه ای باشد که دسترسی به پوست های اضافی شکم و پهلو راحت تر صورت گیرد.

هنگامی که پوست بیش از حد وجود داشته باشد، امکان برش ناحیه اطراف ناف نیز در ابدومینوپلاستی وجود دارد.

 

ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

 

پوست فوقانی شکم مانند یک پنجره به سمت پایین کشیده می شود و پوست اضافی برداشته می شود و پوست های باقی مانده به پوست بالای شکم متصل می شود. گر ناف نیز در این برش ها جایگاهی داشته است، باید موقعیت آن تثبیت شود.

در مرحله ی بعد و پس از ترمیم پوست و بافت های شکم و اطراف آن، به کمک نوار ها یا انجام بخیه پوستی، برش را دوخته و پوست را ترمیم کرد.

البته ممکن است برخی افراد همزمان با ابدومینوپلاستی عمل های مانند لیپوساکشن یا لیپوماتیک را هم انجام دهند. این کار باعث می شود تا کیفیت کار بهتر شود.

 

مراقبت های قبل از عمل ابدومینوپلاستی

یک سری مراقبت های قبل از عمل ابدومینوپلاستی باید صورت گیرد تا نتیجه ی عمل به بهترین نحو ظاهر شود. در جلسات مشاوره که قبل از عمل با پزشک خود دارید، آزمایشاتی برای شما نوشته می شود و باید نتایج آن را به همراه داشته باشید.

مسکن هایی مانند ایبوپروفن، آسپرین و انواع مکمل های دارویی و گیاهی نیز از یک هفته قبل از عمل مصرف نشوند؛ زیرا ممکن است خونریزی حین عمل را افزایش دهند.

از مصرف دخانیات و حتی آدامس های نیکوتین دار به مدت یک ماه قبل از عمل نیز خودداری کنید. حتی سعی کنید در معرض دود دخانیات قرار نگیرید تا اثری بر روی بدنتان نداشته باشد و نتیجه ابدومینوپلاستی بیشتر مورد رضایت تان باشد.

حدود شش تا هشت ساعت قبل از عمل از خوردن مواد غذایی و آب خودداری کنید.روز قبل از عمل حمام کرده و ناحیه شکم و اطراف آن را به خوبی تمیز کنید.

 

مراقبت های بعد از عمل ابدومینوپلاستی

 

پس از عمل شما به بخش منتقل می شوید و حدود دو تا سه ساعت تحت نظر خواهید بود. اگر مشکلی در سلامت عمومی خود نداشته باشید، ترخیص شده و می توانید به منزل برگردید.

قبل از رفتن به منزل با جراح خود صحبت کنید و برای بررسی عمل و تأثیر آن نوبت بگیرید. همچنین یک سری دارو نیز باید توسط پزشک برایتان تجویز شود که باید سر وقت آن ها را مصرف کنید.

همچنین دستورالعمل ها و لباس هایی برای فشرده سازی ناحیه ی شکم مورد نیازتان است که از آن ها استفاده کنید. یک همراه برای بعد از عمل و روزهای پس از عمل داشته باشید.

روز اول بعد از ابدومینوپلاستی باید به صورت کامل استراحت کنید. ولی چند روز اول نیز استراحت نسبی خود را حفظ کنید.

کمی به آرامی راه بروید تا بهبودی در ناحیه ی زخم عمل به وجود آید. استفاده از لباس های فشرده برای حدود دو هفته اجباری است.

پس از عمل و حدود دو هفته بعد کاملاً بهبود می یابید ولی تا یک ماه نباید وزش کنید. تورم نیز تا 6 ماه ممکن است وجود داشته باشد.

 

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است ؟

ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی در ناحیه شکم است که برای کسانی با پوست و عضله شل در این ناحیه مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل به صورت باز انجام می شود و بیشترین متقاضیان آن خانم هایی با تعداد بارداری زیاد هستند.

این عمل توسط پزشک متخصص و با بی هوشی انجام می گیرد.

ابدومینوپلاستی سبب می شود تا شکمی صاف و زیبا داشته باشید. در طی دوران زندگی پوست ناحیه ی شکم به دلایل مختلف ممکن است رشد بیشتری داشته باشد و با افزایش سن، پوست های اضافی و عضلات ضعیف این ناحیه سبب شوند تا شکم بد فرم شود.

از این رو اکثر افراد در سنین میانسالی اقدام به عمل ترمیم شکم یا ابدومینوپلاستی می کنند. بسته به این که فرد چه قسمت هایی از پوست و دیواره شکم را باید ترمیم کند، برش ها با اندازه های بزرگ و کوچک ایجاد می شوند.

از این رو قبل از عمل انتظارات فرد از این جراحی با پزشک عنوان می شود و یک سری اطلاعات نیز پزشک در مورد این نوع عمل به بیمار می دهد.

 

ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است ؟

چه کسانی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند ؟

ابدومینوپلاستی برای افرادی که از ظاهر شکم خود راضی نیستند انجام می گیرد. با توجه به این که عمل زیبایی شکم به صورت یک جراحی باز انجام می گیرد باید زمانی برای آن اقدام کرد که تغییرات حجمی زیاد بر روی این ناحیه در آینده صورت نگیرد.

کسانی که نمی توانند وزن خود را تثبیت کنند و در محدوده ی خاصی نگه دارند، افراد مناسبی برای عمل ابدومینوپلاستی نیستند.

ممکن است فرد استعداد چاقی داشته باشد و به تازگی با رژیم های شدید سایز شکم خود را کوچک کرده باشد.

در این صورت احتمال برگشت مجدد وزن وجود دارد و باید در صورتی اقدام به عمل جراحی شکم کرد که فرد چند سال بتواند وزن خود را ثابت نگه دارد و از این نظر مشکلی در خود احساس نکند.

پس بهترین زمان برای عمل زیبایی شکم، در هنگامی است که وزنی تثبیت شده دارید که تغییرات آن در یک بازه چند کیلویی باشد.

این عمل برای خانم هایی که هنوز ازدواج نکرده اند نیز توصیه نمی شود. احتمال ازدواج و بارداری در این افراد باعث می شود تا کاندید خوبی برای این عمل نباشند.

برخی از خانم ها فکر می کنند تعداد فرزندانشان کامل شده است و دیگر قصد بارداری ندارند؛ اما باید دقت داشته باشید که بارداری ناخواسته ممکن است رخ دهد. از این رو زمانی برای این عمل اقدام کنید که از عدم بارداری در آینده اطمینان خاطر دارید.

 

چه کسانی نباید عمل ابدومینوپلاستی را انجام دهند ؟

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

لیپوماتیک نیز یکی از روش های عمل زیبایی شکم است که طی آن پزشک به کمک یک سوراخ کوچک توسط کانولا، چربی های موجود در زیر پوست شکم را از بدن خارج می کند و به کوچک شدن آن کمک می کند.

تفاوت اساسی که بین این دو روش جراحی وجود دارد، نحوه عملکرد و جراحی آن هاست. در روش لیپوماتیک، عمل بدون برش انجام می شود و چربی ها با دستگاه مکیده و از بدن خارج می شوند.

این چربی حتی قابل تزریق به دیگر مناطق بدن نیز هست. از این رو حجم شکم کوچک شده و شکم صاف تر می شود.

در عمل ابدومینوپلاستی، شکم برش داده می شود و معمولاً برای شکم هایی که حالت شل دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین چربی زیادی از شکم برداشته نمی شود و فقط فرم آن تصحیح شده و پوست های اضافی ترمیم می شوند.

افرادی که دارای شکم سفت هستند افراد مناسبی برای اقدام به عمل ابدومینوپلاستی نیستند؛

اما این افراد می توانند ابتدا به کمک روش لیپوماتیک چربی های اضافی را از ناحیه شکم خارج کنند و بعد از مدتی پوست اضافی را به کمک ابدومینوپلاستی حذف و ترمیم نماید.

 

تفاوت ابدومینوپلاستی با لیپوماتیک

عوارض عمل ابدومینوپلاستی چیست ؟

عوارضی که عمل ابدومینوپلاستی دارد، مانند هر عمل ریبایی دیگری است؛ مانند ریسک بی هوشی، عفونت در صورت عدم مراقبت بعد از عمل، تجمع مایع زیر پوست و … این عوارض پس از یک هفته از بین می روند.

اگر داروهای تجویز شده و دستورات پزشک به خوبی رعایت شود، مشکلی از بابت عفونت و تجمع مایع وجود نخواهد داشت و زخم به سرعت خوب می شود.

تورم و درد در ناحیه ی عمل تا چند روز طبیعی است و به مرور رو به بهبود می رود. البته عوارض این عمل به پزشک جراح نیز بستگی دارد و اگر در یک کلینیک معتبر و زیر دست پزشک حاذق این کار انجام گیرد، عوارض خاصی را به دنبال نخواهد داشت.

 

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

هزینه هایی که برای عمل زیبایی شکم وجود دارد می تواند بسیار متنوع باشد. تجربه پزشک و خدماتی که در یک کلینیک ارائه می شود نسبت به پزشک و کلینیک دیگر تفاوت هایی را در بر دارد، از این رو می توان گفت تعرفه های مختلفی بر این اساس در هر کلینیک به شما ارائه می شود.

هزینه هایی مانند بی هوشی و خدمات جانبی دیگر می تواند بر روی این هزینه ها تأثیر بگذارد.

علاوه بر تعرفه کلینیک، یک سری عوامل نیز بر روی هزینه تأثیر می گذارند که به شرایط فرد مربوط می شود. قطعاً هر چه وضعیت ظاهری شکم نامساعدتر باشد، ساعت عمل و زحمت پزشک بیشتر می شود. از این رو هزینه های عمل نیز بالا می رود.

در حالت عادی فرد بعد از چند ساعت از بیمارستان مرخص می شود، اما اگر مشکل خاصی داشته باشد، ممکن است یک روز یا بیشتر نیاز به بستری شدن داشته باشد.

از این رو هزینه های ابدومینوپلاستی افزایش می یابد. قبل از انجام عمل و در طی جلسات مشاوره ای که انجام می گیرد، هزینه های احتمالی به فرد ارائه می شود.

همچنین محدوده ی تغییرات نیز برای وی عنوان می شود تا بتواند برای پرداخت هزینه برنامه ریزی لازم را داشته باشد.

 

هزینه عمل ابدومینوپلاستی

سؤالات متداول در مورد ابدومینوپلاستی

اکثر افرادی که متقاضی انجام عمل ابدومینوپلاستی هستند، یک سری سؤالات متداول را از پزشک خود می پرسند. بیشترین سؤالاتی که در این مورد عنوان می شود، شامل موارد زیر است:

1. برای عمل ابدومینوپلاستی چه قسمت هایی برش داده می شوند؟

معمولاً برش در ناحیه ی راست بالای شکم ایجاد می شود. همچنین اگر مقدار پوست اضافی زیاد باشد، از ناف به سمت پایین یک برش دیگر ایجاد می شود و پوست این ناحیه نیز ترمیم می شود.

اگر شرایط موجود بر روی شکم بسیار نامساعد باشد، ممکن است اطراف ناف نیز یک سری ترمیم انجام گیرد که اسکارهای ریزی را در این ناحیه ایجاد کند.

2. آیا این عمل باعث می شود تا کاهش وزن صورت گیرد؟

این عمل  کاهش وزن شدید را به دنبال ندارد و فرد می تواند تغییر سایز را در ناحیه ی شکم و پهلوها پس از عمل تجربه کند. همچنین عمل در این ناحیه سبب بهبود وضعیت پوست می شود و چربی ها را کمتر تحت تأثیر قرار می دهد.

3. آیا پس از این عمل احتمال بارداری وجود دارد؟

انجام این عمل سبب نمی شود تا فرد بارداری را نتواند تجربه کند، اما با توجه به این که حاملگی باعث می شود تا پوست این ناحیه مجدداً شل شود، بهتر است عمل را به بعد از اتمام حاملگی ها موکول کرد.

4. چه زمان پس از انجام سزارین می توان عمل ابدومینوپلاستی را انجام داد؟

به صورت همزمان نمی توان این دو عمل را با هم انجام داد. حداقل زمانی که بین عمل زیبایی شکم و سزارین باید وجود داشته باشد، یک بازه 6 ماهه است تا اثرات سزارین کاملاً برطرف شود.

5. آیا برای انجام عمل زیبایی شکم نیاز به بی هوشی هست؟

این عمل با توجه به تهاجمی بودن آن، باید با بی هوشی صورت گیرد.زمان عمل چقدر طول می کشد؟ زمان عمل به حجم کاری که باید انجام گیرد بستگی دارد، اما به طور معمول بین 2 تا 5 ساعت به طول می انجامد.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ابدومینوپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

مشاوره رایگان
Map