تزریق ژل راز جوانسازی پوست

تزریق ژل راز جوانسازی پوست

تزریق ژل چگونه به ما برای جوانسازی پوست کمک میکند ؟

تزریق ژل با پر کردن بخش هایی از بدن که نیاز به حجم بیشتری دارند تا جوانی و فرم زیباتری داشته باشند، باعث رفع چین و چروک و افتادگی پوست در سنین بالا می شود.

با افزایش سن و کاهش کلاژن در زیر پوست، بخش هایی از صورت دچار چروک شده یا افتادگی پیدا می کنند.

اگر حجم این بخش ها افزایش یابد و موادی مؤثر در زمینه ی رفع چروک و شل شدگی پوست در آن ها تزریق شود، فرد می تواند جوانی و شادابی خود را با کمک تزریق ژل به مقدار زیادی برگرداند.

برای اطلاع از هزینه تزریق ژل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق ژل و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

تزريق ژل چگونه به ما برای جوان سازی پوست کمک میکند ؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

تزریق ژل و فیلر چیست ؟

به نوعی از پر کننده های پوستی که دارای ترکیبات مختلفی هستند و در زیر پوست تزریق می شوند، فیلر یا ژل می گویند.

فیلر ها از جنس های مختلفی ساخته شده اند و فرمول های مختلف ساخته شدن آن ها، موجب می شود که فیلرها خواص متفاوتی داشته باشند و برای بخش های مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

فیلرها یکی از امن ترین و سریع ترین روش ها برای جوانسازی پوست به شمار می روند و می توانند ظاهر جذابی برای شما به وجود بیاورند و همچنین سن شما را کم تر از میزان واقعی آن، نشان بدهند.

انتقال این مواد به بخش های مختلف پوست باعث افزایش حجم این ناحیه می شود و اثرات پیری را کم می کند. با گذر زمان، تولید کلاژن در پوست به حداقل می رسد و با بالا رفتن سن، جوانی و شادابی ظاهر شما ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد.

علاوه بر این احساسات مختلف شما در درجه اول روی صورت بروز پیدا می کنند و همین موضوع موجب شکل گیری خط و خطوط روی چهره می شود. استفاده از فیلرها با حجم بخشیدن به صورت و از بین بردن خط و خطوط برای مدتی؛ چهره شاداب برای شما ایجاد می کنند.

مواد مختلفی در طی دوران تکامل این ژل ها مورد استفاده قرار گرفتند که روز به روز کیفیت آن ها افزایش یافته است.

تزریق فیلر امروز به یک شیوه بسیار محبوب برای افراد مختلف تبدیل شده و هر روز افراد زیادی در سراسر دنیا، این روش را برای خودشان انتخاب می کند.

تزریق فیلر، زمان بسیار کمی را از فرد می گیرد و پس از انجام این تزریق، او آماده می شود که همه فعالیت های معمولی زندگی را از سر بگیرد.

زمان بسیار کم انجام این فرآیند و نتایج طبیعی حاصل از آن، دلایل مهمی هستند که افراد مختلف را به طرف انتخاب این شیوه، سوق می دهند.

این فیلرها از انواع مواد موجود در بدن انسان و دیگر جانداران و حتی برخی از مواد مصنوعی تولید می شوند.

استفاده از این فیلرها، ریسک بالایی به همراه ندارد و سلامتی فرد را با هیچ مشکلی مواجه نمی کند. این یک روش کاملا امن برای ایجاد یک تغییر مطلوب به شمار می رود.

البته توجه داشته باشید که این تغییر تنها برای مدتی روی صورت شما ماندگار خواهد بود و سپس از آن در صورت رضایت داشتن از نتایج نهایی کار، باید دوباره این تزریق را برای خود تکرار کنید.

این اتفاق موجب می شود که اگر از تزریق اول رضایت کافی نداشته اید، برای تزریق های بعدی شرایط آن را تغییر بدهید و به وضعیت مطلوب تری دست پیدا کنید.

تزریق ژل به صورت سرپایی انجام می گیرد و در بخش های مختلفی از صورت مانند خط اخم، خط خنده، فرم دهی گونه و فک و … کاربرد زیادی دارد.

در تزریق فیلر با استفاده از مواد طبیعی، کیفیت پوست بهبود پیدا می کند. این فیلرها همچنین زمینه را برای آب رسانی به پوست نیز تقویت خواهند کرد.

علاوه بر این، نباید از نقش آن ها در رسیدن مواد مغذی به پوست به سادگی عبور کرد. حجم بخشیدن فیلرها به صورت، موجب طراوت چهره شما خواهد شد.

این فیلرها به هیچ وجه آسیبی به بافت های مختلف بدن نمی رسانند. وجود خط و خطوط مختلف روی چهره، سن افراد را بیشتر از سن واقعی آن ها نشان می دهد. طبیعتا هر چقدر که چین و چروک های کم تری روی چهره فرد وجود داشته باشد، او از ظاهری جذاب تر بهره مند خواهد شد.

این عمل زیبایی می تواند چهره ی فرد را دستخوش تغییرات مثبتی قرار دهد و باعث افزایش اعتماد به نفس و زیبایی در افرادی شود که نگران چهره ی خود هستند.

افرادی که با تزریق فیلر به شرایط ظاهری مطلوب تری برای خودشان رسیده اند، طبیعتا در ارتباط های شخصی و اجتماعی، وضعیت بهتری خواهند داشت و بیشتر از تماشای چهره خودشان در آینه، لذت خواهند برد.

تزریق فیلر از پرکاربردترین روش هایی است که برای جوانسازی و فرم دهی صورت در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد.

این کار باید توسط پزشک ماهر انجام گیرد زیرا ممکن است نه تنها فرم صورت را زیباتر نکند بلکه در صورت عدم اجرای صحیح، مشکلاتی در صورت فرد نیز ایجاد کند.

افرادی که برای تزریق فیلر به سراغ کلینیک های غیر مجاز می روند، ممکن است در معرض عوارض جانبی بسیار زیادی قرار بگیرند.

تزریق ژل یک فرآیند ظریف است و باید با دقت زیادی صورت بگیرد. اگر این تزریق به درستی و در شرایط استاندارد انجام شود، نتایج آن بسیار مطلوب خواهد بود اما در غیر این صورت، پزشکی که از تخصص و تجربه کافی برخوردار نباشد، فرد متقاضی را با دردسر های زیادی روبرو خواهد کرد.

انواع ژل مورد استفاده در تزریق ژل

برای رفع چین و چروک پوستی از ژل های مختلفی استفاده می شود و تزریق فیلر یا ژل را با تنوع بالایی صورت می دهند. برخی از انواع ژل موجود در بازار شامل موارد زیر است:

1. هیالورونیک اسید و تزریق ژل: این ماده تقریباً محبوب ترین مواد پر کننده چین و چروک پوستی است. به صورت طبیعی این ماده در زیر پوست وجود دارد و توسط بدن تولید می شود

که به علت عوارض افزایش سن مقدار آن کمتر شده و پوست چروک می شود. از این رو در مواد تزریقی جدید برای رفع چین و چروک از آن بهره می برند.

این نوع ژل عوارض جانبی خاصی ندارد و اکثر افراد از آن استفاده می کنند. مدتی که نتیجه ی این تزریق وجود دارد بین یک تا دو سال ممکن است ادامه دار باشد.

برخی از تحقیقات نشان می دهد تزریق مکرر این ماده سبب تحریک تولید کلاژن به صورت طبیعی شود و به مرور چین و چروک کمتر شوند.

افرادی که از ژل های هیالورونیک اسید برای تزریق استفاده می کنند، روش بسیار مطمئنی را پشت سر می گذارند. همان طور که گفته شد، این ماده به صورت طبیعی در بدن وجود دارد.

در نتیجه با توجه به این موضوع، بدن به هیچ وجه ژل تزریق شده را پس نمی زند و آن را به عنوان یک ماده «غیرخودی» شناسایی نمی‌ کند. احتمال وقوع عفونت پس از تزریق این فیلر، بسیار پایین به نظر می رسد.

نتایج حاصل از تزریق فیلرهای هیالورونیک اسید، معمولا خیلی زود ظاهر می شوند. این موضوع البته به مهارت پزشک و سوخت و ساز بدن فرد نیز بستگی دارد و در بعضی از افراد، ظهور آن به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

این فیلر ها برای گونه ها، لب ها، چین و چروک صورت، زیر چشم ها و حتی حجم بخشیدن به دست ها، مورد استفاده قرار می گیرند.

2. تزریق ژل مصنوعی: این دسته از پر کننده های چین و چروک شامل مواد آزمایشگاهی هستند که به صورت طبیعی در پوست وجود ندارند.

البته این مواد عوارض بیشتری دارند ولی مدت زمان بیشتری اثر خود را حفظ می کنند؛ زیرا توسط بدن جذب نمی شوند.

از آن جایی که این فیلرها به طور طبیعی در بدن نیستند، ممکن است پس از تزریق، پس زده شوند. ماندگاری بیشتر، دلیل مهمی است که بعضی از افراد به سراغ چنین فیلرهایی می روند با این وجود استفاده از فیلرهای طبیعی، گزینه ایده آل تری برای افراد متقاضی تزریق ژل به شمار می رود.

3. ژل تشکیل شده از کلاژن: این مواد جزو اولین تولیداتی بود که در زمینه ی تزریق فیلر یا ژل مورد استفاده قرار گرفت و از بدن گاو گرفته می شد.

این کار به خوبی انجام می شد اما به علت واکنش آلرژیک در برخی مواقع استقبال از آن ها کمتر شد. البته امروزه روش های جدیدتری برای پردازش کلاژن به وجود آمده است و به صورت مصنوعی این ماده تولید و در تزریق ژل و فیلر مورد استفاده قرار می گیرد.

تزریق فیلرهای تشکیل شده از کلاژن، موجب تقویت شرایط پوست، بهبود ساختار آن و همچنین از بین بردن خط و خطوط چهره افراد می شود. پروتئین طبیعی کلاژن، بر روی استخوان ها و لیگامنت های فرد نیز تاثیر مثبتی از خودش نشان می دهد.

برترین برندهای تزریق ژل موجود در بازار

برندهای مختلفی در تولید ژل های تزریقی فعالیت می کنند که برترین انواع آن ها در زیر لیست شده اند:

1- رستیلن یک برند معروف هیالورونیک اسید است که در سطح جهانی کیفیت بالایی دارد؛ این برند بیشتر برای تزریق به لب مورد استفاده قرار می گیرد و بافتی نرم دارد.

افزایش جذب آب در پوست، با تزریق این نوع فیلر اتفاق می افتد و در نتیجه این فیلر، موجب حجم بخشی به صورت می شود. افرادی که به هر دلیلی از شکل ظاهری لب های خود راضی نیستند و همچنین در اطراف دهان خود، خط و خطوط زیادی دارند، می توانند به خوبی از رستیلن بهره ببرند.

انواع مختلفی از رستیلن در بازار موجود هستند که معمولا بین 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند. این یکی از بهترین انواع فیلرهای موجود به شمار می رود.

2- ژوییدرم از دیگر برندهای مطرح در این زمینه است؛ این ژل نیز بیشترین استفاده را در تزریقات بخش لب دارد و شادابی بیشتری به این ناحیه می دهد و بافت نرم تری نسبت به رستیلن دارد.

ژوییدرم در نواحی اطراف دهان و بینی که پوست آن ها کمی نازک تر شده است، بسیار کاربردی خواهد بود. این فیلر هم مثل رستیلن با کمک به جذب آب، به چهره فرد حجم بیشتری می دهد. این فیلرها معمولا بین 9 ماه تا یک سال ماندگاری دارند و سپس می شود این تزریق را دوباره تکرار کرد.

3- برندهای آمریکایی از ژل که در تزریق فیلر به صورت جهانی کاربرد دارند، شامل مواردی مانند Euflexxa ، Gel-One ، Hyalgan و … است.

4- برندهای آلمانی نیز جایگاه خود را در این بین دارند که می توان به برند ALAYNA اشاره کرد.

5- برندهای کره ای ریووفیل نیز در مدل های مختلفی به بازار عرضه شده اند که هر کدام برای تزریق در ناحیه ای خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

برترين برندهای تزريق ژل موجود در بازار

6- رادیسه یکی دیگر از فیلرهای معروف و محبوب در دنیا به شمار می رود که از جنس کلسیم هیدروکسیل ساخته می شود. این فیلر به تولید کلاژن بیشتر در بدن کمک می کند.

رادیسه به خاطر ترکیبات شیمیایی خاصی که دارد، برای تزریق به لب ها چندان مناسب به نظر نمی رسد. این فیلرها بیشتر برای پوست هایی با ضخامت بیشتر، مناسب خواهد بود. از رادیسه به جز خط و خطوط صورت، برای گونه ها و دست ها نیز استفاده می شود.

کاندیدا های مناسب تزریق ژل و فیلر

بیشتر افرادی که برای تزریق فیلر مراجعه می کنند، کاندیدا های مناسبی برای انجام این فرآیند هستند اما به هر حال برای تزریق فیلر نیز همانند بسیاری از فعالیت های دیگر مربوط به زیبایی، محدودیت هایی نیز وجود خواهد داشت.

استفاده از فیلر محدودیتی برای جنس های مختلف ندارد و هم مرد ها و هم زن ها می توانند از این شیوه برای بخشیدن طراوت و جذابیت بیشتر به چهره خود استفاده کنند.

افرادی که دائما سیگار مصرف نمی کنند، انتظاری واقع بینانه از نتیجه نهایی تزریق فیلر دارند، از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار هستند، با بیماری های مزمن خونی و عصبی دست و پنجه نرم نمی کنند، به انواع حادی از آلرژی ها دچار نیستند و پوست آن نیز کیفیت نسبتا خوبی دارد، بهترین گزینه ها برای پشت سر گذاشتن این فعالیت به شمار می روند.

محدودیت سنی تزریق فیلر

به طور معمول بیشتر افرادی که تزریق فیلر را انجام می دهند، بیشتر از 30 سال سن دارند. چرا که قبل از این شرایط سنی، ظهور چین و چروک ها به ندرت برای فرد اتفاق می افتد.

با این وجود به دلیل مختلف، این احتمال وجود دارد که افراد بعد از 20 سالگی، خط و خطوط زیادی را بر روی چهره خود ببینند. به همین خاطر ممکن است افراد زیادی نیز در سومین دهه زندگی خود، اقدام به تزریق فیلر کنند.

تزریق فیلر معمولا قبل از 18 سالگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود و افرادی که این فرآیند را پشت سر می گذارند، باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

قبل از 18 سالگی، فرد قطعا شرایط پایدار و باثباتی برای تزریق فیلر ندارد. نوجوان هایی که به تبعیت از افراد مشهور به تزریق فیلر علاقه مند می شوند، نباید برای انجام چنین کاری بیش از حد عجله به خرج بدهند. چرا که این کار ممکن است عواقبی ناخوشایند برای آن ها به وجود بیاورد.

مراحل انجام تزریق ژل و فیلر

برای تزریق ژل و فیلر باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذرانید.

ابتدا یک جلسه مشاوره با پزشک یا پرستار خواهید داشت که سوابق پزشکی شما و مشاوره های پیش از انجام تزریق به شما ارائه می شود.

اهمیت بسیار زیادی دارد که در این جلسه، همه سوابق دارویی خود را نیز با پزشک در میان بگذارید و او را نسبت به شرایط فعلی بدن خود آگاه کنید.

در جلسه مشاوره، شما انتظارات خودتان را از تزریق فیلر با پزشک در میان می گذارید و او نیز درباره روند انجام کار و همچنین نتایج منطقی حاصل از این فعالیت، با شما صحبت خواهد کرد.

سپس آزمایش هایی نیز انجام می شود تا وضعیت سلامتی شما مورد بررسی قرار بگیرد و همچنین مشخص شود که آیا گزینه ایده آلی برای انجام چنین فعالیتی به شمار می روید یا خیر. جلسه مشاوره، نقش بسیار زیادی در موفقیت تزریق فیلر ایفا می کند.

سپس ناحیه ی تزریق تعیین شده و مقدار مواد پر کننده برای تزریق ژل نیز مشخص می شود. منطقه ی تزریق ابتدا بی حس می شود تا آستانه درد بیمار بالا رود.

مراحل انجام تزريق ژل و فيلر

پزشک با علامت گذاری دقیق منطقه تزریق فیلر، این منطقه را پیش از انجام تزریق مشخص می کند.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب، این فیلر حتما باید در نقطه دقیق و درست تزریق شود. علاوه بر این، انتخاب میزان درست از فیلر برای تزریق نیز اهمیتی کلیدی دارد.

اگر فیلر در نظر گرفته شده برای تزریق بیش از حد باشد، نتایج حاصل از تزریق کاملا مصنوعی خواهد بود و اگر این فیلر کم تر از حد لازم باشد، تغییر محسوسی برای فرد به وجود نمی آید.

به کمک یک سوزن نازک ماده ی پر کننده که به تشخیص پزشک و انتخاب بیمار مورد استفاده قرار می گیرد، در محیطی کاملاً بهداشتی و استریل به زیر پوست تزریق می شود.

بعضی از فیلرها در ترکیب خود، صاحب ماده بی حس کننده ای مثل لیدوکائین هستند. در نتیجه پزشک در زمان تزریق آن ها، دیگر نیازی به استفاده مجزا از بی حس کننده ها ندارد. در صورت انتخاب فیلرهایی که دارای بی حس کننده موضعی نیستند، پزشک از تزریق بی حسی برای فرد نیز استفاده خواهد کرد.

در برخی موارد مانند تزریقات گونه و فک، برای فرم دهی بهتر، پزشک بعد از تزریق، محل را ماساژ می دهد تا فرم مورد نظر را پیدا کند. این فرایند ممکن است یک ربع تا 45 دقیقه به طول انجامد.

فرد پس از تزریق فیلر، به سرعت از کلینیک مرخص خواهد شد. علاوه بر این، پزشک همه دستورالعمل های لازم برای مراقبت از نتایج تزریق را نیز با فرد در میان خواهد گذاشت.

مزایا و معایب تزریق ژل

مزایای زیادی برای تزریق این مواد به زیر پوست وجود دارد که سبب شده تا روز به روز متقاضیان بیشتری داشته باشد. این مزایا شامل موارد زیر است:

 1. رفع خط خنده و خط اخم
 2. برطرف کردن چین و چروک اطراف لب و چشم
 3. درمان گودی زیر چشم و بهبود پف و سیاهی اطراف آن
 4. جوانسازی دست و بهبود زیبایی آن
 5. فرم دهی صورت
 6. نتایج بعد از پایان تزریق قابل مشاهده است
 7. در صورت عدم رضایت از نتیجه قابل برگشت و اصلاح است
 8. عدم نیاز به جراحی و بی هوشی
 9. دوران بهبودی کوتاه و بازگشت سریع فرد به فعالیت های روزمره
 10. عدم امکان ابتلا به مشکلات عفونی و بیماری های خاص
 11. طبیعی بودن نتایج حاصل از تزریق فیلر
 12. افزایش چشمگیر اعتماد به نفس در فرد با رسیدن به شکل ظاهری مطلوب

مزايا و معايب تزريق ژل

به طور کلی تزریق ژل سبب زیباتر و جوان تر شدن فرد می شود و اگر در مراکز معتبر انجام گیرد بدون عارضه است. این فرآیند نتایجی طبیعی را به دنبال دارد و ریسک انجام آن در مقابل بسیاری از روش های دیگر زیبایی، کاملا پایین به نظر می رسد.

اما هر روش درمانی در کنار مزایایی که دارد ممکن است یک سری عوارض را در برخی افراد بر جای بگذارد. هر چند روش تزریق ژل بدون عارضه محسوب می شود اما ممکن است عوارضی زودگذر در برخی افراد بر جای بگذارد.

 1. کبودی یا خون مردگی در ناحیه ی تزریق که تا حداکثر یک هفته بعد از بین می رود.
 2. در صورت عدم تبحر پزشک ممکن است رگ های خونی آسیب ببینند.
 3. واکنش های آلرژیک که برخی افراد ممکن است از خود نشان دهند یا بر اثر تزریق ژل غیر استاندارد ایجاد شود.
 4. عدم ایجاد فرم دلخواه که می توان با ماساژ آن را تا حد زیادی برطرف کرد.

تزریق ژل و اطلاعاتی که باید در مورد آن داشته باشید

تزریق ژل از روش های محبوب به خصوص بین خانم هاست که به کمک آن بخش های مختلف صورت خود را فرم داده و جوان می کنند. حجم دهنده های دیگری نیز در این زمینه به کار می روند که دارای مزایا و معایبی هستند. با داشتن اطلاعاتی در مورد این عمل زیبایی سرپایی نتیجه بهتری خواهید گرفت.

پیش از انجام تزریق، بهتر است اطلاعات خود را در مورد انواع فیلرهای موجود افزایش بدهید. این کار موجب می شود که شما در نهایت با دانش و شناخت کافی، بهترین انتخاب را برای خودتان انجام بدهید.

البته بهتر است این انتخاب حتما با مشورت پزشک صورت بگیرد و فرد از خرید مستقیم فیلر صرف نظر کند. چرا که ممکن است این اتفاق به خرید یک فیلر تقلبی منجر شود.

اگر برای تزریق ژل به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید، می توانید اطمینان داشته باشید که در این تزریق برای شما از فیلرهای اصل و معتبر استفاده می کنند.

تزریق فیلر یا ژل یکی از روش های حجم دهنده ی اجزای مختلف صورت است که می تواند به کمک افرادی آید که دارای صورتی لاغر است.

همچنین در سنین بالا که پیری به سراغ پوست می آید و چین و چروک ها ظاهر می شوند و پوست سفتی خود را از دست می دهد، تزریق فیلر یا ژل های مختلف باعث می شود تا چروک ها باز شده و افتادگی پوست نیز رفع شود. از این رو برای جوانسازی به وفور از این روش استفاده می شود.

مقایسه تزریق فیلر با سایر حجم دهنده ها

علاوه بر ژل یک سری مواد دیگر به عنوان حجم دهنده در زیر پوست تزریق می شود. روش های حجم دهنده ی دیگری نیز وجود دارند که به صورت دائم هستند. روش جراحی و پروتز در بخش های مختلف مانند گونه از این نوع روش ها هستند که به بررسی آن ها می پردازیم.

تزریق چربی یک روش مقطعی است که مانند تزریق ژل مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش به جای ژل که یک ماده ی پیش ساخته است، از چربی های بدن فرد استخراج شده و به مناطقی مانند گونه، فک و … تزریق می شود.

به همین علت باید ابتدا یک مرحله ی استخراج و آماده سازی چربی را انجام داده سپس ماده ی به دست آمده را به این بخش ها تزریق کرد.

مقايسه تزريق ژل با ساير حجم دهنده ه

از این رو علاوه بر قسمتی که حجم داده می شود، بخش دیگری مانند ران نیز دستخوش تغییر می شود و زخم هایی بر روی آن ها برای برداشت چربی ایجاد می شود.

یکی از مزایای تزریق فیلر نسبت به چربی این است که مدت ماندگاری بیشتری دارد. چربی به علت این که توسط بدن فرد شناخته می شود سریع تر جذب می شود.

علاوه بر این، تزریق فیلرها در زمان بسیار کوتاه تری انجام می شود. در این فرآیند دیگر مراحلی مثل برداشت چربی ها و خالص سازی آن ها وجود ندارد و فرد به محض رفتن به اتاق تزریق، آماده دریافت فیلر خواهد شد.

کوتاه تر بودن زمان تزریق، یکی از مزایای مهم فیلرها به شمار می رود که هم عوارض جانبی این فرآیند را به حداقل می رساند و هم روند بهبودی فرد پس از تزریق را تسریع می کند.

پروتز و جراحی صورت برای حجم دهی آن یکی از روش هایی است که به صورت دائم وجود دارد. معمولاً افرادی که می خواهند این روش را انجام دهند، ابتدا از روش های موقت مانند تزریق چربی و ژل استفاده می کنند اگر نتیجه رضایت بخش بود و از حالت چهره ی خود راضی بودند به سراغ جایگذاری پروتز می روند.

این ماده به صورت نیمه جامد است و با برش های کوچکی در قسمت بالای لب و زیر پلک جایگذاری می شوند.

مراقبت های قبل و بعد تزریق ژل

قبل از تزریق ژل باید یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا مراقبت های لازم را بر اساس سابقه ی بیماری احتمالی شما ارائه دهد؛ اما یک سری مراقبت ها به صورت عمومی است که باید از آن ها اطلاع داشته باشید.

1- داروهایی مانند آسپرین، داروهای ضد التهاب و رقیق کننده ی خون را به مدت دو هفته قبل از تزریق مصرف نکنید. همچنین برخی از مکمل ها و مواد غذایی نیز نباید در بازه زمانی نزدیک به تزریق مصرف شوند.

بسیار مهم است که در روزهای منتهی به تزریق فیلر، از مصرف الکل نیز خودداری کنید. چرا که الکل نیز می تواند منجر به رقیق شدن خون شود. همچنین سیگار و دخانیات نیز با توجه به تهدید سلامتی فرد، روند بهبودی او را پس از تزریق فیلر به تاخیر می اندازند.

2- یک روز قبل از تزریق فیلر شروع به مصرف آنتی بیوتیک کنید تا از بروز عفونت در ناحیه ی مورد تزریق جلوگیری کنید.

3- یک سری آزمایشات نیز توسط پزشک برای شما تجویز می شود که باید نتیجه ی آن ها را قبل از تزریق به پزشک ارائه دهید. تا در صورتی که مشکل خاصی دارید، درمان های لازم انجام گیرد.

4- بهتر است قبل از تزریق استحمام کنید زیرا تا یک تا دو روز پس از تزریق نباید به این ناحیه آب برسد.

سپس در روز مقرر برای تزریق فیلر به کلینیک مراجعه می کنید و برای تزریق آماده می شوید. بسته به این که چند نقطه از صورت باید تزریق انجام گیرد زمان انجام آن متغیر است.

مراقبت های قبل و بعد تزريق ژل

پس از تزریق فیلر یا ژل نیز یک سری مراقبت ها باید انجام گیرد که شامل موارد زیر است.

 1. پس از تزریق کیسه یخ را باید به مدت 2 ساعت بر روی ناحیه حجم داده شده قرار دهید.
 2. شما می توانید به راحتی پس از تزریق بیرون بروید.
 3. از نوشیدن چای یا مایعات داغ دیگر پس از تزریق تا دو روز خودداری کنید. به خصوص اگر تزریق در ناحیه لب صورت گرفته است. همچنین مصرف دم نوش های گیاهی در روزهای پس از انجام تزریق برای شما توصیه نمی شود.
 4. بعد از عمل تزریق ژل، روزانه حداقل 10 لیوان آب بنوشید و نمک کمتری در مواد غذایی خود مصرف کنید. استفاده از مواد مغذی به جای مراجعه به فست فود ها، به بالا رفتن سرعت بهبود شما کمک شایانی خواهد کرد.
 5. مواد غذایی حاوی امگا 3 مصرف کنید تا ورم های موجود سریع تر بهبود پیدا کنند.
 6. یک تا دو روز اول از قرار گرفتن در معرض آفتاب و گرمای زیاد خودداری کنید.
 7. حداقل تا 48 ساعت پس از تزریق فیلر، از انجام فعالیت های سنگین ورزشی پرهیز کنید. این فعالیت ها موجب وارد شدن فشار به ناحیه تزریق می شوند و ممکن است جابجایی فیلر را به وجود بیاورند.
 8. پس از تزریق فیلر، از قرار گرفتن در معرض حرارت بیش از حد و همچنین شستن صورت خود با آب داغ پرهیز کنید. علاوه بر این بهتر است برای چند روز به سراغ استخر و سونا نیز نروید.
 9. پس از تزریق فیلر حداقل برای دو روز، باید طوری بخوابید که هیچ فشاری به منطقه تزریق وارد نشود. در واقع بهتر است از خوابیدن بر روی نقطه ای که تزریق فیلر در آن انجام شده، بپرهیزید تا مانع وارد شدن فشار بیش از حد به این ناحیه و در نهایت جابجایی فیلر شوید.
 10. پس از تزریق فیلر، سیگار و الکل مصرف نکنید تا روند بهبودی شما، به شکل مطلوب تری سپری شود و پیچیدگی های کم تری داشته باشد.

هزینه تزریق ژل چقدر است ؟

با توجه به این که هر کلینیک یا هر پزشک ممکن است قیمت متفاوتی بر اساس خدماتی که ارائه می دهد داشته باشد، نمی توان یک قیمت ثابت برای این نوع عمل های زیبایی بیان کرد؛ اما یک سری عوامل وجود دارند که بر روی هزینه های تزریق ژل تأثیر گذارند که شامل موارد زیر می باشند.

منطقه مورد درمان: بسته به این که در چه ناحیه ای حجم دهی صورت گیرد هزینه های متفاوت است.

تعداد تزریقات مورد نیاز: هر کسی میزان ژل که نیاز دارد نسب به فردی دیگر متفاوت است. از این رو حتی تزریق در یک ناحیه برای دو نفر نیز معمولاً تفاوت هزینه دارد. افرادی که نیاز به مقدار ژل بیشتری دارند طبیعتاً هزینه ی بالاتری هم باید پرداخت کنند. میزان ژل بر اساس سی سی یا سرنگ تعیین می شود.

تعداد مناطقی از صورت که تزریق در آن ها انجام می شود. ممکن است فرد بخواهید یک یا چند ناحیه را فرم دهد، از این رو هزینه های متفاوتی خواهند داشت.

کلینیک و پزشک متخصص که کار تزریق را انجام می دهند نیز تعرفه های متفاوتی دارند. ممکن است یک پزشک به علت مهارت بالاتری که دارد و کلینیک با خدمات و تکنولوژی های جدیدتر هزینه ی بالاتری برای بیمار داشته باشد.

زمان ماندگاری تزریق ژل چقدر است ؟

ماندگاری ژل به برند، وضعیت جسمی فرد، نوع ژل مورد استفاده و … بستگی دارد. حداقل زمانی که برای ماندگاری ژل در نظر گرفته می شود 12 ماه است، اما به صورت استاندارد اثر این تزریقات و فرم دهی بین 18 ماه تا دو سال نیز ممکن است به طول انجامد.

از این رو یک درمان دائمی نیست و حتی اگر زیبایی مورد نظر پس از انجام تزریق حاصل نشد، نگرانی از بابت ماندگاری آن وجود ندارد.

پس از پایان دوران اثر فیلر روی صورت، فرد می تواند تزریق دیگری را انجام بدهد. البته اهمیت بسیار زیادی دارد که بین انجام دو تزریق، زمان کافی وجود داشته باشد.

معمولا توصیه می شود که افراد پس از تزریق، بین 4 تا 6 ماه صبر کنند و سپس تزریق دیگری انجام بدهند. البته این زمان، بسته به میزان ماندگاری فیلر در صورت فرد دارد وبرای هر شخص، متفاوت خواهد بود. تزریق ژل دائمی نیست اما با تکرار این فرآیند، می توان برای سال های زیادی از اثرات آن در بخش های مختلف بدن، بهره مند شد.

سؤالات متداول در مورد تزریق ژل

برخی از سؤالات پرتکرار که در مورد تزریق ژل توسط متقاضیان عنوان می شود شامل موارد زیر است:

سوالات متداول در مورد تزريق ژل

1- تزریق ژل برای چه نواحی می تواند مورد استفاده قرار گیرد؟

تزریق برای بخش های مختلفی مانند لب، گونه، چانه، زیر چشم، فک، چین های اطراف بینی و خط اخم و خنده مورد استفاده قرار می گیرد.

حتی گاهی تزریق ژل برای حجم بخشیدن و ایجاد شکل ظاهری مطلوب در دست ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

2- آیا تزریق ژل درد دارد؟

این عمل با بی حسی موضعی انجام می گیرد و درد ندارد. البته برخی افراد آستانه درد پایینی دارند که کمی درد را حس می کنند.

بعضی از افراد اما حتی می توانند چنین تزریقی را بدون بی حس کننده موضعی نیز پشت سر بگذارند. در مجموع تزریق فیلر، درد غیرقابل تحملی ندارد و احساس ناخوشایندی را برای فرد ایجاد نخواهد کرد. این پروسه در زمان بسیار کوتاهی انجام خواهد شد.

3- آیا تزریق ژل ممکن است سبب آسیب به بدن شود؟

اگر این کار در کلینیک معتبر انجام گیرد و پزشک متخصص آن را انجام دهد، قطعاً از مواد استاندارد و با کیفیت استفاده می شود و هیچ تأثیر نامطلوبی بر بدن ندارد.

اما ممکن است از مراکز غیر مجاز اقدام به استفاده از این نوع حجم دهنده شود که خطر ژل های آلوده یا عدم اجرای صحیح روند تزریق و عفونت را به دنبال داشته باشد.

4- آیا نتیجه تزریق پس از عمل مشخص است؟

بعد از انجام تزریق معمولاً تورم وجود دارد و باعث می شود ناحیه ی مورد تزریق بزرگ تر باشد. از این رو برای حصول نتیجه کامل بعد از حدود یک هفته است.

بسته به نحوه انجام تزریق و همین طور شرایط جسمی فرد، ممکن است ظهور نتایج اولیه زودتر و یا دیرتر اتفاق بیافتد. در بعضی از موارد افراد به محض انجام تزریق، شاهد تغییراتی در چهره خود هستند. به طور کلی اما همه افرادی که تزریق فیلر را تجربه می کنند، نهایتا پس از چند هفته شاهد بروز تغییرات نهایی در بدن خود خواهند بود.

5- آیا می‌ توان در دوران بارداری، تزریق فیلر انجام داد؟

تزریق فیلر در دوران بارداری، به هیچ وجه توصیه نمی شود. البته تا امروزه شواهد محکمی در مورد مضر بودن این تزریق، کشف نشده و مورد بررسی قرار نگرفته اما طبیعتا هر اقدامی که ممکن است سلامتی مادر و بچه را به خطر بیاندازد، در دوران بارداری فرد نباید انجام شود.

هیچ پزشکی نمی پذیرد که تزریق فیلر را در دوران بارداری فرد برای او انجام بدهد. مادرهایی که قصد دارند با تزریق فیلر ظاهر جذاب تری برای خودشان رقم بزنند، باید تا پایان دوران بارداری و همچنین شیردهی به فرزند خود صبر کنند و سپس به سراغ چنین فعالیتی بروند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)