کاشت مو

استفاده از کلاه پس از کاشت مو – مزایا و معایب استفاده از کلاه

رسیدن به نتیجه مطلوب و موهایی پرتراکم و طبیعی بعد از انجام کاشت مو به کمی صبر و حوصله نیاز دارد. چرا که بعد از کاشت فولیکول‌های جدید باید دوره‌ای چند ماهه سپری شود تا موها به حالت عادی خود بازگردند. در این مدت نواحی کاشته شده دارای زخم خواهند بود. علاوه بر آن بعد از برطرف شدن زخم‌ها موها چند مدت به صورت نامنظم رشد خواهند کرد. همین موضوع می‌تواند سبب ناراحتی کاندیدهای کاشت مو شده و آن‌ها را به فکر مخفی کردن سر در طول این مدت بیاندازد. یکی از راهکارهای شایع برای این منظور استفاده از کلاه بعد از کاشت مو است. چرا که علاوه بر مخفی نگه داشتن حالت ناخوش‌آیند سر از تابش نور آفتاب بر روی سر نیز جلوگیری می‌کند.

البته افرادی که قصد پوشیدن کلاه مخصوص کاشت مو دارند باید کلاهی مناسب را انتخاب کنند تا هیچ گونه آسیبی به فولیکول‌های تازه کاشته شده وارد نشود. در این مقاله همراه ما باشید تا با کلاه مناسب بعد از کاشت مو و هر چیز دیگری که در این زمینه باید بدانید بیشتر آشنا شوید. همچنین می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر با مشاور زیبایی ما در کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا تماس حاصل فرمایید.

کلاه پس از کاشت مو

معمولا افرادی که می خواهند کاشت موی طبیعی را پشت سر بگذارند، همواره کنجکاوی های زیادی در مورد اثرات این فرآیند بر روند زندگی خود دارند. بسیاری از آن ها می خواهند بدانند که در چه زمانی پس از پشت سر گذاشتن کاشت مو، می توانند از کلاه بعد از کاشت مو استفاده کنند و اصلا استفاده از کلاه برای آن ها چه تاثیراتی خواهد داشت.

استفاده از کلاه پس از کاشت مو

حقیقت آن است که پوشاندن سر در مواردی خاص پس از کاشت طبیعی مو، کاملا توصیه می شود اما استفاده از کلاه بعد از کاشت مو قواعدی دارد که اگر نادیده گرفته شوند، نتایج ناخوشایندی برای شما به وجود می آورند. زمانی که کاشت مو به پایان می رسد، گرافت های کاشته شده در وضعیت بسیار حساس و شکننده ای هستند. این یک مسئولیت بسیار مهم برای شما تلقی می شود که مراقبت کافی را از آن ها به عمل بیاورید و اجازه آسیب دیدن به گرافت های کاشته شده ندهید.

اگر این گرافت ها سالم بمانند، شما تراکم قابل توجهی در سر خود به دست می آورید و اگر آسیب ببینند، دیگر نمی توانید انتظار داشته باشید که ایده آل ترین نتایج کاشت طبیعی مو را تجربه کنید. استفاده از کلاه پس از پیوند مو، معمولا مانعی ندارد اما زمان مناسب انجام این کار و همچنین نحوه درست و اصولی آن، حتما باید مورد توجه شما قرار بگیرند. در غیر این صورت کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو، ممکن است شرایط نامطلوبی برای گرافت های کاشته شده در قسمت های میانی و جلویی سر شما ایجاد کند.

در نتیجه بهتر است قبل از استفاده از کلاه، با نکات مهم در این خصوص آشنا شوید تا در نهایت تهدیدی برای نتایج کاشت موی طبیعی در سر خود به وجود نیاورید.

چرا افراد پس از کاشت مو از کلاه استفاده می کنند ؟

کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو، در مجموع ایده خوبی به شمار می رود و تاثیرات مثبتی را نیز به همراه خواهد داشت. بعضی از افراد به طور کلی به استفاده از کلاه علاقه مند هستند و آن را برای زیبایی مفید می دانند و بعضی ها نیز برای پوشاندن آثار کاشت طبیعی مو، دوست دارند از کلاه استفاده کنند.

چرا افراد پس از کاشت مو از کلاه استفاده می‌کنند

اصلی ترین خاصیت کلاه مخصوص کاشت مو، محافظت از گرافت ها در مقابل عوامل مختلف است. اگر نحوه استفاده از خود کلاه گرافت ها را تهدید نکند، این موضوع می تواند در نهایت به سود شما باشد.

1. محافظت در برابر نور خورشید

قرار گرفتن در معرض گرمای مستقیم خورشید، یکی از عواملی است که می تواند احساس درد و عارضه های جانبی را در سر شما تقویت کند. اشعه مستقیم خورشید نیز تاثیر منفی قابل توجهی بر گرافت های کاشته شده خواهد داشت.

در اولین روز های پس از کاشت مو، باید تا جایی که می توانید از تابش مستقیم خورشید فاصله بگیرید. پس از چند روز، زمانی که از خانه خارج می شوید بهتر است یک کلاه بسیار راحت و گشاد به همراه داشته باشید تا از تابش مستقیم نور خورشید در امان بمانید.

2. محافظت در برابر باران و باد

خیس شدن سر شما با آب باران و یا روبرو شدن با وزش باد شدید، موضوعاتی نیستند که به گرافت های کاشته شده آسیب خاصی برسانند اما پس از سپری کردن پیوند مو، شما باید حساسیت های بیشتری در مراقبت از خود داشته باشید. عواملی مثل باد و باران در موارد خاص و شدید، ممکن است فولیکول ها را در معرض خطر قرار بدهند. در نتیجه بهتر است تا مدتی پس از پشت سر گذاشتن این فعالیت، در معرض باد و باران شدید قرار نگیرید و یا در این صورت، یک کلاه راحت به همراه داشته باشید.

3. محافظت در برابر غبار و آلودگی

بهتر است ناحیه کاشت مو در سر شما پس از پایان این فعالیت، به صورت مستقیم در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار نگیرد. شما باید به این توصیه توجه ویژه ای نشان بدهید و تا جایی که می توانید ناحیه کاشت طبیعی مو در سر خود را تمیز نگه دارید. گرد و غبار و آلودگی هوا، ممکن است موجب بروز برخی عفونت ها در سر شما شوند. اگر این اتفاق رخ بدهد، رشد همه تار های مو در قسمت های مختلف سر شما دیگر به صورت یکسان شکل نمی گیرد.

 

برای اطلاع از قیمت کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

چه زمانی پس از کاشت مو از کلاه استفاده کنیم ؟

برای جلوگیری از آسیب دیدن گرافت های شکننده پس از کاشت موی طبیعی ، توصیه می شود که افراد برای استفاده از کلاه حداقل 6 روز صبر کنند. البته این به آن معنا نیست که شما برای 6 روز، نمی توانید از هیچ نوع پوششی برای سر خود استفاده کنید. برای بعضی از افراد به خواسته خودشان، بانداژ های خاصی صورت می گیرد تا بتوانند نهایت محافظت را از ناحیه کاشت مو در سر خود داشته باشند. این افراد می توانند با اطلاع دادن به پزشک متخصص، بانداژ برای فولیکول ها را در نظر بگیرند تا به خوبی از گرافت های کاشته شده در سر خود محافظت کنند. چنین کارهایی البته تنها باید با مشورت مستقیم پزشک صورت بگیرد.

پس از کاشت مو، چگونه از کلاه استفاده کنیم؟

شما تنها زمانی که از خانه خارج می شوید، به کلاه نیاز خواهید داشت. در نتیجه بهتر است به هیچ عنوان در فضا های داخلی، از گذاشتن کلاه بعد از کاشت مو خودداری کنید. نحوه استفاده از کلاه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید این کار را به آرامی و با نهایت دقت انجام بدهید.

پس از کاشت مو، چگونه از کلاه استفاده کنیم؟

شما می توانید نوع کلاه مد نظر خود را در مشورت با پزشک انتخاب کنید. برای استفاده از کلاه پس از کاشت مو، در نظر گرفتن چند نکته مهم، ضروری به نظر می رسد.

  1. به هیچ وجه از یک کلاه تنگ و چسبناک روی سر خود استفاده نکنید. کلاهی که شما برای خود در نظر می گیرید، باید کاملا گشاد و راحت باشد و برخورد مستقیمی نیز با گرافت های کاشته شده نداشته باشد و فشاری روی آن ها به وجود نیاورد.
  2. به آرامی و با استفاده از دو دست، کلاه کاشت مو را روی سر خود قرار بدهید. برای این کار، عجله نداشته باشید تا به صورت ناگهانی به گرافت ها آسیب نزنید.
  3. در زمان درآوردن کلاه نیز از هر دو دست خود استفاده کنید. این کار نیز باید بسیار آرام و با صبر و حوصله صورت بگیرد.
  4. مطمئن شوید که کلاه شما یک هدبند سفت و سخت ندارد و ناحیه کاشت فولیکول ها را تحت تاثیر قرار نمی دهد.
  5. کلاه خود را کاملا تمیز نگه دارید و اگر متوجه قرار گرفتن خون یا سایر مایعات روی آن شدید، بلافاصله کلاه خود را شستشو بدهید. چرا که در غیر این صورت ممکن است در معرض برخی عفونت ها قرار بگیرید.
  6. در مورد استفاده از کلاه، حتما با پزشک و یا اعضای تیم پزشکی مشورت داشته باشید.

تا چه زمانی باید به محافظت از گرافت ها ادامه بدهیم ؟

به مرور زمان اوضاع برای شما عادی می شود و آثار جانبی نیز از بین می روند اما باز هم برای مدتی، شما باید حساسیت لازم را در زمینه مراقبت از فولیکول های کاشته شده نشان بدهید. توصیه می شود که حداقل برای چند هفته، گرافت های کاشته شده در سر خود را از تابش مستقیم خورشید، باد و باران و همچنین آلودگی حفظ کنید. در این بازه زمانی استفاده از یک کلاه استاندارد، برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

 

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button