کاشت مو

استفاده از کلاه پس از کاشت مو – مزایا و معایب استفاده از کلاه

رسیدن به نتیجه مطلوب و موهایی پرتراکم و طبیعی بعد از انجام کاشت مو به کمی صبر و حوصله نیاز دارد. چرا که بعد از کاشت فولیکول‌های جدید باید دوره‌ای چند ماهه سپری شود تا موها به حالت عادی خود بازگردند. در این مدت نواحی کاشته شده دارای زخم خواهند بود. علاوه بر آن بعد از برطرف شدن زخم‌ها موها چند مدت به صورت نامنظم رشد خواهند کرد. همین موضوع می‌تواند سبب ناراحتی کاندیدهای کاشت مو شده و آن‌ها را به فکر مخفی کردن سر در طول این مدت بیاندازد. یکی از راهکارهای شایع برای این منظور استفاده از کلاه بعد از کاشت مو است. چرا که علاوه بر مخفی نگه داشتن حالت ناخوش‌آیند سر از تابش نور آفتاب بر روی سر نیز جلوگیری می‌کند.

اینفو استفاده از کلاه پس از کاشت مو
اینفو استفاده از کلاه پس از کاشت مو

البته افرادی که قصد پوشیدن کلاه مخصوص کاشت طبیعی مو دارند باید کلاهی مناسب را انتخاب کنند تا هیچ‌گونه آسیبی به فولیکول‌های تازه کاشته‌شده وارد نشود. در این مقاله همراه ما باشید تا با نکاتی درمورد کلاه مناسب بعد از پیوند مو و هر چیز دیگری که در این زمینه باید بدانید، بیشتر آشنا شوید. همچنین می‌توانید به منظور کسب اطلاعات بیشتر با مشاور زیبایی ما در کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا تماس حاصل فرمایید.

کلاه پس از کاشت مو

معمولا افرادی که می‌خواهند کاشت موی طبیعی را پشت سر بگذارند، همواره کنجکاوی‌های زیادی در مورد اثرات این فرآیند بر روند زندگی خود دارند. بسیاری از آن‌ها می‌خواهند بدانند که در چه زمانی می‌توانند از کلاه بعد از کاشت طبیعی مو استفاده کنند و اصلا استفاده از کلاه برای آن‌ها چه تاثیراتی خواهد داشت؟

استفاده از کلاه پس از کاشت مو

حقیقت آن است که پوشاندن سر در مواردی خاص پس از کاشت طبیعی مو، کاملا توصیه می‌شود اما استفاده از کلاه بعد از پیوند مو قواعدی دارد که اگر نادیده گرفته شوند، نتایج ناخوشایندی برای شما به وجود می‌آورند. زمانی که کاشت مو به پایان می‌رسد، گرافت‌های کاشته شده در وضعیت بسیار حساس و شکننده‌ای هستند. این یک مسئولیت بسیار مهم برای شما تلقی می‌شود که مراقبت کافی را از آن‌ها به عمل بیاورید تا از بین نروند. اگر این گرافت‌ها سالم بمانند، شما تراکم قابل توجهی در سر خود به دست می‌آورید و اگر آسیب ببینند، ممکن است حتی شانس مجدد خود را برای ایمپلنت مو از دست بدهید. استفاده از کلاه پس از پیوند طبیعی مو، معمولا مانعی ندارد اما زمان مناسب انجام این کار و همچنین نحوه استفاده درست و اصولی آن، بسیار مهم است. در غیر این صورت کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو، ممکن است شرایط نامطلوبی برای گرافت‌های کاشته‌شده در قسمت‌های میانی و جلویی سر شما ایجاد کند. در نتیجه بهتر است قبل از استفاده از کلاه، با نکات مهم در این خصوص آشنا شوید تا در نهایت تهدیدی برای نتایج کاشت موی طبیعی در سر خود به وجود نیاورید.

چرا افراد پس از کاشت مو از کلاه استفاده می کنند؟

کلاه گذاشتن بعد از ایمپلنت مو بلامانع است و تاثیرات مثبتی را نیز به همراه خواهد داشت. بعضی از افراد دوست دارند همیشه مدل‌های مختلف کلاه را استفاده کنند و برخی افراد تنها برای پوشاندن آثار کاشت طبیعی مو به سراغ کلاه می‌روند. اصلی‌ترین خاصیت کلاه مخصوص کاشت مو، محافظت از گرافت‌ها در مقابل عوامل مختلف است. اگر به درستی از آن استفاده شود، این موضوع می‌تواند در نهایت به سود شما باشد:

چرا افراد پس از کاشت مو از کلاه استفاده می‌کنند

  • محافظت در برابر نور خورشید

قرار گرفتن در معرض گرمای مستقیم خورشید، یکی از عواملی است که می‌تواند احساس درد و عارضه‌های جانبی را در سر شما تقویت کند. اشعه‌های مستقیم خورشید نیز تاثیر منفی قابل توجهی بر گرافت‌های کاشته شده خواهند داشت. در اولین روز‌های پس از کاشت طبیعی مو، باید تا جایی که می‌توانید از تابش مستقیم خورشید فاصله بگیرید. پس از چند روز، زمانی که از خانه خارج می‌شوید بهتر است یک کلاه بسیار راحت و گشاد به همراه داشته باشید.

  • محافظت در برابر باران و باد

خیس شدن سر شما با آب باران و یا روبرو شدن با وزش باد شدید، موضوعاتی نیستند که به گرافت‌های کاشته شده آسیب خاصی برسانند اما پس از سپری کردن پیوند مو، شما باید حساسیت‌های بیشتری در مراقبت از خود داشته باشید. عواملی مثل باد و باران در موارد خاص و شدید، ممکن است فولیکول‌ها را در معرض خطر قرار بدهند. در نتیجه بهتر است تا مدتی پس از ایمپلنت مو، در معرض باد و باران شدید قرار نگیرید و یا در صورتی که می‌خواهید از خانه خارج شوید، یک کلاه راحت به همراه داشته باشید.

  • محافظت در برابر غبار و آلودگی

پوست سر بعد از پیوند موی طبیعی نباید در معرض گرد و غبار و آلودگی قرار گیرد چون خطر عفونت بالا می‌رود. اگر این اتفاق رخ بدهد، رشد همه تار‌های مو دچار مشکل شده و حتی منجر به از بین رفتن فولیکول‌ها خواهد شد. شما باید به این توصیه توجه ویژه‌ای نشان بدهید و تا جایی که می‌توانید پوست سر خود را تمیز نگه دارید.

برای اطلاع از قیمت کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

چه زمانی پس از کاشت مو از کلاه استفاده کنیم؟

برای جلوگیری از آسیب دیدن گرافت‌های شکننده پس از کاشت موی طبیعی ، توصیه می‌شود که افراد برای استفاده از کلاه حداقل ۶ روز صبر کنند. البته این بدان معنا نیست که شما برای ۶ روز، نمی‌توانید از هیچ نوع پوششی برای سر خود استفاده کنید. برای بعضی از افراد به خواسته خود آن‌ها، بانداژ‌های خاصی به کار برده می‌شود تا بتوانند نهایت محافظت را از ناحیه کاشت مو در سر داشته باشند.

پس از کاشت مو، چگونه از کلاه استفاده کنیم؟

شما تنها زمانی که از خانه خارج می‌شوید، به کلاه نیاز خواهید داشت. در نتیجه بهتر است در فضا‌های داخلی، از گذاشتن کلاه بعد از کاشت طبیعی مو خودداری کنید. نحوه استفاده از کلاه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و باید این کار را به آرامی و با نهایت دقت انجام بدهید. شما می‌توانید نوع کلاه مد نظر خود را با مشورت پزشک انتخاب کنید. برای استفاده از کلاه پس از پیوند مو، در نظر گرفتن چند نکته مهم، ضروری به نظر می‌رسد:

پس از کاشت مو، چگونه از کلاه استفاده کنیم؟

  1. به هیچ وجه از یک کلاه تنگ استفاده نکنید. کلاهی که شما برای خود در نظر می‌گیرید، باید کاملا گشاد و راحت باشد و برخورد مستقیمی نیز با گرافت‌های کاشته شده نداشته باشد تا فشاری روی آن‌ها به وجود نیاورد.
  2. به آرامی و با استفاده از دو دست، کلاه کاشت مو را روی سر خود قرار بدهید. برای این کار، عجله نداشته باشید تا به صورت ناگهانی به گرافت‌ها آسیب نزنید.
  3. در زمان برداشتن کلاه نیز از هر دو دست خود استفاده کنید. این کار نیز باید بسیار آرام و با صبر و حوصله صورت بگیرد.
  4. مطمئن شوید که کلاه شما یک هدبند سفت و سخت ندارد و ناحیه کاشت فولیکول‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.
  5. کلاه خود را کاملا تمیز نگه دارید و اگر متوجه آثارخون یا سایر مایعات روی آن شدید، بلافاصله کلاه خود را شستشو بدهید چرا که در غیر این صورت ممکن است در معرض برخی عفونت‌ها قرار بگیرید.
  6. در مورد استفاده از کلاه، حتما با پزشک و یا اعضای تیم پزشکی مشورت داشته باشید.

تا چه زمانی باید به محافظت از گرافت ها ادامه بدهیم؟

به مرور زمان اوضاع برای شما عادی می‌شود و آثار جانبی نیز از بین ‌می‌روند اما باز هم برای مدتی، شما باید حساسیت لازم را در زمینه مراقبت از فولیکول‌های کاشته شده داشته باشید. توصیه می‌شود که حداقل برای چند هفته، گرافت‌های کاشته شده در سر خود را از تابش مستقیم خورشید، باد و باران و همچنین آلودگی حفظ کنید. پس این بازه زمانی استفاده از کلاه پس از پیوند مو، برای شما بسیار مناسب خواهد بود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *