کاشت مو

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

4
(1)

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

اگر می خواهید که دارای موهایی ماندگار شوید و  دنبال راه چاره ای برای رشد مجدد موهای خود هستید می توانید با ” کاشت مو ” به نتایج ماندگاری برسید.

افرادی که از کم پشتی موهای خود رنج می برند و به دنبال راهکارهایی به روز برای ایجاد موهایی دائمی هستند می توانند از طریق Hair Transplant دارای موهایی زیبا و پرپشت شوند. برای اینکه بتوانید نتایج کاشت مو را در خود مشاهده کنید باید اندکی صبور باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

 

ابتدا توضیح مختصری در مورد فرایند کاشت مو می‌دهیم. در این جراحی، دکتر فولیکول‌های موی فعلی شما را به مناطق بدون مو یا کم موی سرتان منتقل کرده و پیوند می‎دهد. عمل کاشت مو از سال 1950 در آمریکا آغاز شده است که البته تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است.

دو روش کاشت مو داریم: جراحی نوار واحد فولیکار (FUT) و استخراج واحد فولیکولی (FUE). اگرچه نحوه‌ی کاشت در این دو روش‌ باهم متفاوت است با اینحال روند بهبود بعد از جراحی در آنها شباهت زیادی بهم دارند.

از آنجایی که بعد از کاشت مو، دچار ریزش در نواحی تحت پیوند مو می شوید، باید تا مدت یک سال منتظر بمانید تا نتایج دائمی Hair Transplant در شما ماندگار شود. با پیوند مو می توانید مطمئن باشید  که برای همیشه از طاسی که به آن دچار بوده اید، خلاص شده اید و ریزش موهای شما متوقف شده است.

 

 

پزشکی که کاشت مو را انجام می دهد می تواند در سریع ترین زمان ممکن و با استفاده از روش ها و متدهای پیشرفته و به روزی این کار را انجام دهد. در واقع با استفاده از روش های جدید می توان عوارض ناشی از Hair Transplant را به حداقل برساند.

روش های قدیمی تر با استفاده از برش هایی در بانک موی افراد همراه بود. همین امر امکان ایجاد عفونت ها را در افراد بیشتر می کرد. عفونت می تواند یکی از عوامل مهمی باشد که نتایج کاشت مو را با مشکلات متعددی روبرو می کند.

برای این منظور بعد از پیوند مو باید به نکات مهمی توجه کرد تا بتوان بعد از گذشت چند ماه تا یک سال اثرات Hair Transplant را به خوبی مشاهده کرد.

زمان مورد نیاز جهت مشاهده نتیجه کاشت مو

این خیلی طبیعی است که بیمار انتظار داشته باشد خیلی زود بعد از انجام عمل کاشت مو، نتایج آن را ببیند؛ اما کاشت مو نیز مانند هر عمل دیگری دارای زمان مشخص است تا بتواند نتایج ماندگاری را داشته باشد. در واقع عوامل و فاکتورهای بسیاری می تواند در کاشت مو تاثیر گذار باشد. با توجه به این فاکتورها می توان حدود تقریبی را برای دیدن نتایج کامل Hair Transplant مشاهده کرد.

می توان گفت که کاشت مو در اکثر افراد بعد از 6 تا 9  ماه می تواند دارای نتیجه رضایت بخش باشد. در برخی از افراد ممکن است این زمان به 12 ماه نیز برسد.

در واقع با بررسی شرایط سلامتی بیمار و نوع پوستی که دارد، همچنین تعداد گراف های مویی که مورد پیوند قرار گرفته است می توان به خوبی مشخص کرد که پیوند مو می تواند تا چه زمانی دارای نتایج دائمی باشد.

بعد از Hair Transplant از هفته دوم تا هفته هشتم موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. علت ریزش مو در این مرحله، شوک ناشی از عمل جراحی و تغییر جریان خون محلی موهاست.

از آنجایی که ما به صورت فیزیکی بافت فولیکار را از ناحیه‌ی دهنده جدا کرده‌ایم، پیاز مو دچار کمبود اکسیژن می‌شود که به آن هایپوکسیا می‌گویند و منجر به جدایی مو از فولیکول می‌شود و این اتفاق برای 90 درصد از موهای کاشته شده رخ می‌دهد.

بسیاری از افراد از ایجاد ریزش در موهای کاشته شده خود احساس نگرانی می کند و در تصور این هستند که کاشت موی آنها دچار مشکل شده است و یا به درستی توسط پزشک صورت نگرفته است.

 

زمان مورد نیاز جهت مشاهده نتیجه کاشت مو

باید عنوان کنیم که ریزش مو در این دوران کاملا امری طبیعی است و می تواند خبر بسیار خوبی باشد. زیرا با ریزش موهای کاشته شده می توانید مطمئن باشید که کاشت موی شما با موفقیت انجام شده است.

زیرا فولیکول های موی جدید و طبیعی شما به حالت استراحت قرار گرفته اند تا بعد از ریزش کامل موهای کاشته شده به رشد طبیعی خود ادامه دهند. دوره ی استراحت معمولاً تا سه ماه طول می‌کشد

به همین دلیل موها در این زمان کوتاه شروع به ریزش می کند. این ریزش ها تا چند ماه ادامه دارند. در ماه سوم موهای کاشته شده شما به نازک ترین حالت ممکن خود می رسند. بعد از ماه سوم موها به صورت کامل دچار ریزش شده اند.

بعد از این دوره موهای طبیعی شما شروع به رویش مجدد می کند. البته سرعت رشد موها در ابتدا بسیار کم است. تا ماه نهم موهای کامل خود را می توانید با ضخامت و پرپشتی قابل ملاحظه ای مشاهده کنید.

البته باید به یاد داشته باشید که هر فولیکول سیکل رشدی مخصوص و سرعت رشد متفاوتی دارد پس ممکن است در مراحل اولیه‌ی رشد، طول موها نابرابر باشد و ظاهر ناخوشایندی به فرد بدهد که با گذشت زمان برطرف می‌شود.

لازم به ذکر است که مصرف داروهای ریزش مو مانند فیناستراید یا مینوکسیدیل ممکن است به ثبات موها کمک کند و مقدار ریزش مو را کاهش دهد. همچنین یک جراح ماهر نیز می تواند در حین عمل کاشت مو اقدامات خاصی انجام دهد تا این موضوع را به حداقل برساند.

نتایج کاشت مو بعد از سه ماه چگونه خواهد بود ؟

بعد از کاشت مو همانطور که به آن اشاره کردیم نتایج میتواند متفاوت باشد. ممکن است در برخی از افراد ریزش بعد از پیوند مو در مدت زمان کوتاه تری اتفاق بیفتد. یا ممکن است ریزش مو بعد از Hair Transplant در مقادیر بسیار اندکی صورت گیرد.

آن چیزی که می تواند به طور قطع اتفاق بیفتد ریزش موهای کاشته شده بعد از کاشت مو است. این اتفاق امری اجتناب ناپذیر است. به همین دلیل می توان گفت که ریزش بعد از کاشت مو می تواند نشانه خوبی باشد.

با این حال شروع ریزش موهای کاشته شده از هفته دوم بعد از Hair Transplant اتفاق می افتد و بعد از گذشت سه ماه ریزش ها ادامه دارد. در ماه سوم تارهای موی کاشته شده بسیار نازک می شود و می تواند حتی نازک تر از موهای قبل از پیوند باشد.

 

نتایج کاشت مو بعد از سه ماه چگونه خواهد بود؟

 

بعد از ریزش کلی موهای کاشته شده، فرآیند رشد مجدد موها آغاز می شود. موهایی که به طور طبیعی رشد می کنند ، می توانند دارای ضخامت و ماندگاری بالایی باشند. این موها بعد از کاشت مو دارای ماندگاری دائمی هستند و ریزش در آنها بسیار کم ممکن است اتفاق بیفتد.

به همین دلیل برای اینکه بتوانید نتایج ماندگار و منحصر به فرد پیوند مو را مشاهده کنید باید حداکثر تا یک سال منتظر بمانید تا موهای طبیعی شما رشد خود را انجام دهند. این موها می توانند ظاهری زیبا به شما ببخشند و حتی محکم تر و ضخیم از موهای اصلی شما باشند.

راهکارهایی جهت ماندگاری نتایج کاشت مو بعد از سه ‌ماهه اول

برای اینکه بعد از کاشت مو کمتر دچار ریزش مو شوید و بتوانید از داشتن موهای خود لذت ببرید می توانید به توصیه های پزشک مورد نظر خود به خوبی عمل کنید تا ریزش مو بعد از Hair Transplant به مراتب کمتر شود.

راهکارهایی جهت ماندگاری نتایج کاشت مو بعد از سه ‌ماهه اول

می توانید با انجام این توصیه های تا مدت بیشتری از موهای کاشته خود مراقبت کنید.

 •   بعد از پیوند مو ممکن است در نواحی که مو استخراج و پیوند شده است دچار تورم و قرمزی شوید. به همین دلیل باید برای از بین بردن این تورم از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید. ممکن است ایجاد عفونت بعد از Hair Transplant در این محل ها دیده شود. آنتی بیوتیک ها می توانند این عفونت ها را از بین ببرند.
 • برای کاهش تورم در زاویه ای 45 درجه بخوابید. فشار به موهای کاشته شده می تواند بعد از کاشت مو موجب ریزش شود.
 • ماساژ دادن نواحی که پیوند مو در آنجا ایجاد شده است می تواند باعث ریزش مو شود. در واقع هر نوع حرکتی در این نواحی و یا دستکاری ریزش مو را سبب می شود.
 •   بعد از کاشت مو تا حد امکان از دوش آب داغ و سونا استفاده نکنید. گرما می تواند محل پیوند مو را ضعیف کند. در نتیجه این امر می تواند منجر به ریزش مو شود.
 • حدالامکان در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. عمل کاشت مو، باعث حساس شدن پوست سر به اشعه‌ی نور خورشید و احساس خارش و آفتاب سوختگی می‌شود. این مورد در هفته‌های اول بعد از کاشت شایع است.
 • در هفته‌های اول بعد از پیوند، سعی کنید بیشتر به پشت بخوابید و سرتان نسبت به بدتان بالاتر قرار داشته باشد. خوابیدن دراین وضعیت باعث می‌شود که نواحی حساس سرتان برخورد کمتری با تخت داشته باشند که نه تنها درد را کاهش می‌دهد بلکه خطر آلودگی محل جراحی را نیز می‌کاهد.

در صورتی که خوابیدن در این وضعیت برایتان ممکن نیست، همیشه از ملافه‌های تمیز استفاده کنید تا مانع از انتقال آلودگی شوید. خوابیدن در رختخواب باعث تعرق بدن می‌شود که امکان رشد میکروب‌ها را در الیاف ملافه افزایش می‌دهد.

 • مصرف ویتامین‌ها را فراموش نکنید. برای تسریع فرایند بهبود، یک رژیم متعادل سرشار از میوه‌ها و سبزیجات مصرف کنید. رژیم غنی از پروبیوتیک‌ها، پروتئین، ویتامین C، D و A، اسید چرب امگا 3، بهترین رژیم برای تسریع رشد موست. ماهی، گوشت گاو، میوه و سبزی و ماست کم چرب از بهترین گزینه‌های غذایی در این شرایط هستند.
 • حدالامکان از اضطراب و استرس دوری کنید.
 • مصرف الکل و غذاهای مضر و فست فودها رشد موها را کُند می‌کند.

 

آیا می‌توانیم کاری کنیم که فرایند رشد مو را تسریع کنیم؟

وقتی صحبت از کاشت مو می‌شود، صبر، یک فاکتور اساسی است. فرایند ترمیم یک مسیر طولانی ست و شما نتایج کار را یک شبه نخواهید دید. برای کمک به فرایند بهبود و ترویج رشد موهای جدید لازم است که از مشورت‌های تیم درمانیتان به خوبی پیروی کنید.

کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا، هرچیز که شما بعد از پیوند در طول مراحل اولیه‌ی بهبود به آن نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین دستورالعمل‌های لازم برای شستشوی مو و مصرف دارو نیز به شما داده می‌شود. مراقبت صحیح برای موهای پیوند داده شده به شما شانس خوبی برای رسیدن به نتایج مطلوبتان را می‌دهد.

یک روش جدید به نام لیزر درمانی سطح پایین (LLLT) وجود دارد که بعد از جراحی انجام می شود و نه تنها به ترمیم پوست کمک می‌کند بلکه چرخش و جریان خون به نواحی پیوند داده شده را افزایش می‌دهد؛ که در نتیجه فولیکول‌ها از فاز شوکشان خارج می‌شوند و رشد موها سرعت پیدا می‌کند.

 

عوامل مؤثر برنتیجه‌ی کاشت مو

فاکتورهای زیادی بر نتیجه‌ی کاشت مو و ظاهر نهایی فرد تاثیرگذارند که در ادامه به توضیح چند مورد از آنها به صورت خلاصه ‌وار می‌پردازیم:

 • انتخاب درست پزشک متخصص و کلینیک مورد اعتماد بر نتیجه عمل زیبایی تاثیر مستقیم دارد.
 • به هر میزان که بانک موی فرد بیشتر باشد نتیجه عمل زیبایی اثر بخش تر خواهد بود و برعکس هر چقدر میزان طاسی نسبت به بانک مو بیشتر باشد نتیجه مورد رضایت نخواهد بود.
 • تعداد واحد فولیکاری بانک مو: واحد شمارش مو گرافت است. در هر گرافت، یک تا چهار تار مو وجود دارد. این تار موها در ریشه بهم متصل‌اند. در کاشت مو، بانک مو یک گرافت برداشته می‌شود و به قسمت از سر که دچار طاسی یا کم مویی شده است پیوند داده می‌شود. به هر نسبت که تعداد تار مو در این گرافت ها بیشتر باشد نتیجه‌ی کار پر پشت به نظر می‌رسد.

 

سیکل رشد موهای کاشته شده بعد از سه ماه چگونه است ؟

در واقع باید گفته که رشد موها بعد از پیوند مو از ماه سوم شروع می شود. در ابتدا موها با سرعت بسیار کم شروع به رویش می کند. بعد از گذشت مدتی موها با ضخامت بیشتر به رشد خود ادامه می دهند. البته به کمک ویتامین‌های A، B، C و مصرف آهن، روی و پروتئین می‌توان ضخامت آنها را افزایش داد.

در این دوره باید مراقبت های ویژه ای انجام دهید تا در روند رشد موهای جدید بعد از پیوند مو مشکلی ایجاد نشود.

 

سیکل رشد موهای کاشته شده بعد از سه ماه چگونه است؟

 

به همین دلیل می توان گفت که پروسه رشد موهای طبیعی شما از ماه سوم شروع و تا ماه نهم ادامه دارد. در این مدت موهای جدید شما به طور کامل رشد پیدا می کند و بسیار قوی تر از قبل میتواند دیده شود. بنابراین کاشت مو می تواند در این مدت دارای اثرات ماندگاری باشد و به زیبایی ظاهر شما کمک بسیاری کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 4 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)