کاشت مو

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

امروزه کاشت مو در سراسر جهان با استقبال بی‌نظیری از سمت مردم اعم از زن و مرد مواجه شده است. بسیاری از افراد فارغ از جنسیت، ممکن است در اثر عوامل مختلفی همچون ژنتیک، استرس، سوختگی در سانحه، قرار گرفتن در معرض آفتاب زیاد و یا مواد شیمیایی و همچنین مصرف برخی از داروها، موهای خود را از دست بدهند. گاهی ممکن است با حذف عامل ریزش مو (به جز تاثیر ژنتیک)، ریزش موها متوقف شده و حجم آن‌ها بازگردد. اما در بیشتر مواقع این امر میسر نخواهد بود. به این ترتیب روش‌های متنوعی از کاشت موی طبیعی به دنیا معرفی شدند. با قطعیت می‌توان گفت که این روش کاملا موثر است و جواب می‌دهد. با این حال پس از کاشت، بانک مو و ناحیه تحت درمان نیاز به مراقبت دارند. با مراقبت مناسب و دقیق از این نواحی، نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه تا حدودی قابل مشاهده خواهد بود.

اینفوگرافی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه
اینفوگرافی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه
نمونه کارهای ما مشاوره واتساپ اینستاگرام

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

در واقع بهترین نتیجه در کسانی دیده می‌شود که طی زمان بهبودی و نقاهت خود، بهترین مراقبت را انجام داده باشند. کلینیک فوق تخصصی هلیا با حضور پزشک ارزشمند جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی آماده انجام تمامی روش‌های مدرن و نوین کاشت مو منطبق بر استانداردهای جهانی با بیشترین تراکم و کم‌ترین ریزش می‌باشد. در این مقاله به بررسی وضعیت نتایج کاشت مو پس از گذشت سه ماه می‌پردازیم.

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

اگر می‌خواهید موی زیبا، پرپشت، خوش‌حالت و با دوام داشته باشید و دنبال راه چاره‌ای برای رشد مجدد مو‌های خود هستید، می‌توانید با کاشت مو به نتایج ماندگاری برسید. افرادی که از کم‌پشتی مو‌های خود رنج می‌برند و به دنبال راهکار‌هایی به روز برای داشتن مو‌هایی دائمی هستند، می‌توانند از طریق پیوند مو، به آرزوی خود برسند. برای اینکه بتوانید نتایج کاشت مو را در خود مشاهده کنید باید اندکی صبور باشد چرا که اولین نتایج پیوند طبیعی مو بعد از سه ماه قابل رویت است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

ابتدا توضیح مختصری در مورد فرآیند کاشت مو می‌دهیم. در این عمل زیبایی، پزشک متخصص فولیکول‌های موی فعلی شما را به مناطق بدون مو یا کم موی سر منتقل کرده و پیوند می‌‎دهد. عمل کاشت مو از سال ۱۹۵۰ در آمریکا آغاز شد که البته تا به امروز دستخوش تغییرات زیادی شده است. دو روش اصلی برای کاشت مو داریم:

 1. جراحی نوار واحد فولیکار (FUT)
 2. استخراج واحد فولیکولی (FUE)

اگرچه نحوه‌ کاشت موی طبیعی در این دو روش باهم متفاوت است اما با این حال روند بهبودی بعد از عمل، در آن‌ها شباهت زیادی بهم دارند.

از آنجایی که بعد از کاشت مو، دچار ریزش در نواحی تحت پیوند مو می‌شوید، باید تا مدت یک سال منتظر بمانید تا نتایج دائمی کاشت مو در شما ماندگار شود. با پیوند مو می‌توانید مطمئن باشید که برای همیشه از طاسی سر که به آن دچار بوده‌اید، خلاص شده‌ و ریزش مو‌های شما متوقف شده است.

پزشکی که کاشت مو را انجام می‌دهد می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن و با استفاده از روش‌ها و متد‌های پیشرفته و به روز، این کار را انجام دهد. در واقع با استفاده از روش‌های جدید می‌توان عوارض ناشی از پیوند طبیعی را به حداقل رسانید. روش‌های قدیمی‌تر، با برش‌هایی در بانک موی افراد همراه بود. همین امر امکان ایجاد عفونت‌ را در افراد بیشتر می‌کرد. عفونت می‌تواند یکی از عوامل مهمی باشد که نتایج کاشت مو را با مشکلات متعددی روبرو می‌کند. برای این منظور بعد از پیوند مو باید به نکات مهمی توجه کرد تا بتوان بعد از گذشت چند ماه تا یک سال اثرات پیوند مو را به خوبی مشاهده کرد.

انتظارات پس از کاشت موتغییرات ناحیه کاشت موتغییرات ناحیه بانک مو
1 ماه پس از انجام کاشت مو پس از گذشت یک ماه از کاشت مو، دلمه‌ها و التهابات این ناحیه از بین می‌روند و فولیکول‌های کاشت شده وارد فاز استراحت می‌شوند. در این مرحله که به آن "شوک فولیکولی" نیز گفته می‌شود، هیچ مویی در نواحی کاشت شده وجود نخواهد داشت. این اتفاق طبیعی است و با گذشت زمان شاهد رویش موها خواهیم بود.با گذشت یک ماه، فرد هیچ درد یا سوزش یا تورمی در این ناحیه نخواهد داشت؛ همچنین در صورت انجام روش FUT، بخیه‌های این ناحیه جذب خواهند شد. هنوز لازم است که به بهداشت این منطقه به خوبی رسیدگی شود تا عفونت بروز نکند.
3 ماه بعد از انجام کاشت مو برای این که بتوانید نتایج کاشت مو را در خود مشاهده کنید باید اندکی صبور باشد چرا که اولین نتایج پیوند طبیعی مو بعد از سه ماه قابل رویت است. در این زمان موهای تازه کاشته شده، هرچند نازک و کم رنگ، شروع به رشد می‌کنند و باعث تیغ تیغی شدن کف سر می‌شوند.بهبودی حداکثری ناحیه بانک مو و رفع احتمال بروز عفونت در اثر استخراج فولیکول.
9 ماه بعد از انجام کاشت موموها شروع به ضخیم شدن می‌کنند و رنگ آن‌ها به موهای دیگر شبیه تر می‌شود.بهبود کامل منطقه بانک مو از لحاظ ظاهری
1 سال بعد از انجام کاشت مو در این مدت باید حداقل 2 مرتبه به جراح خود جهت بررسی منطقه کاشت مو مراجعه داشت. با گذشت 1 سال از کاشت مو، حجم پر تراکم و طبیعی از مو قابل مشاهده خواهد بود.بهبود کامل ناحیه بانک مو (به ویژه در متد FUT)

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

زمان مورد نیاز جهت مشاهده نتیجه کاشت مو

این خیلی طبیعی است که فرد انتظار داشته باشد خیلی زود بعد از انجام عمل کاشت مو، نتایج آن را ببیند اما کاشت مو نیز مانند هر عمل دیگری دارای زمان مشخص است تا بتواند نتایج خود را نشان دهد. در واقع عوامل و فاکتور‌های بسیاری می‌توانند در کاشت مو تاثیر‌گذار باشند. می‌توان گفت که کاشت مو در اکثر افراد بعد از ۶ تا ۹ ماه می‌تواند دارای نتیجه رضایت بخش باشد. در برخی از افراد ممکن است این زمان به ۱۲ ماه نیز برسد. در واقع با بررسی سلامتی فرد و نوع پوستی که دارد، همچنین تعداد گرافت‌های مویی که مورد پیوند قرار گرفته است، می‌توان به خوبی مشخص کرد که پیوند مو تا چه زمانی دارای نتایج دائمی خواهد بود.

بعد از کاشت طبیعی از هفته دوم تا هفته هشتم، مو‌های کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند. علت ریزش مو در این مرحله، شوک ناشی از عمل جراحی و تغییر جریان خون محلی مو است. از آنجایی که ما به صورت فیزیکی بافت فولیکار را از ناحیه‌ دهنده جدا کرده‌ایم، پیاز مو دچار کمبود اکسیژن می‌شود که به آن هایپوکسیا می‌گویند و منجر به جدایی مو از فولیکول می‌شود و این اتفاق برای ۹۰ درصد از مو‌های کاشته شده رخ می‌دهد.

بسیاری از افراد از ایجاد ریزش در مو‌های کاشته شده خود احساس نگرانی می‌کنند و در تصور این هستند که کاشت موی آن‌ها دچار مشکل شده و یا به درستی توسط پزشک صورت نگرفته است. باید عنوان کنیم که ریزش مو در این دوران کاملا امری طبیعی است و می‌تواند خبر بسیار خوبی باشد زیرا با ریزش مو‌های کاشته شده می‌توانید مطمئن باشید که کاشت موی شما با موفقیت انجام شده است زیرا فولیکول‌های جدید و طبیعی شما به حالت استراحت قرار گرفته‌اند تا بعد از ریزش کامل مو‌های کاشته شده، به رشد طبیعی خود ادامه دهند. دوره‌ استراحت، معمولاً تا سه ماه طول می‌کشد.

زمان مورد نیاز جهت مشاهده نتیجه کاشت مو

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

در ماه سوم مو‌های کاشته شده شما به نازک‌ترین حالت ممکن خود می‌رسند. بعد از ماه سوم مو‌ها به صورت کامل دچار ریزش شده‌اند. بعد از این دوره، مو‌های طبیعی شما شروع به رویش مجدد می‌کنند. البته سرعت رشد مو‌ها در ابتدا بسیار کم است. تا ماه نهم مو‌های کامل خود را می‌توانید با ضخامت و پرپشتی قابل ملاحظه‌ای مشاهده کنید. به یاد داشته باشید که هر فولیکول سیکل رشدی مخصوص و سرعت رشد متفاوتی دارد پس ممکن است در مراحل اولیه‌ رشد، طول مو‌ها نابرابر باشد و ظاهر ناخوشایندی به فرد بدهد که با گذشت زمان برطرف می‌شود.

لازم به ذکر است که مصرف دارو‌های ریزش مو مانند فیناستراید یا مینوکسیدیل ممکن است به ثبات مو‌ها کمک کند و مقدار ریزش مو را کاهش دهد. همچنین یک جراح ماهر نیز می‌تواند در حین عمل کاشت مو اقدامات خاصی انجام دهد تا این موضوع را به حداقل برساند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

نتایج کاشت مو بعد از سه ماه چگونه خواهد بود؟

همانطور که به آن اشاره کردیم نتایج بعد از کاشت مو می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است در برخی از افراد ریزش بعد از پیوند مو در مدت زمان کوتاه‌تری اتفاق بیفتد یا ممکن است ریزش مو بعد از کاشت مو در مقادیر بسیار اندکی صورت گیرد. آن چیزی که به طور قطع اتفاق می‌افتد، ریزش مو‌های کاشته شده بعد از پیوند مو است. این اتفاق امری اجتناب‌ناپذیر است به همین دلیل می‌توان گفت که ریزش بعد از ایمپلنت مو نشانه خوبی است. با این حال شروع ریزش مو‌های کاشته شده از هفته دوم بعد از کاشت طبیعی مو اتفاق می‌افتد و تا سه ماه ریزش‌ها ادامه دارد. در ماه سوم تار‌های موی کاشته شده بسیار نازک و حتی نازک‌تر از موهای پیوند نشده می‌شوند.

نتایج کاشت مو بعد از سه ماه چگونه خواهد بود؟

بعد از ریزش کلی مو‌های کاشته شده، فرآیند رشد مجدد مو‌ها آغاز می‌شود. مو‌هایی که به طور طبیعی رشد می‌کنند، می‌توانند دارای ضخامت و ماندگاری بالایی باشند. این مو‌ها بعد از کاشت دارای ماندگاری دائمی هستند و ریزش در آن‌ها بسیار کم اتفاق می‌افتد. به همین دلیل برای اینکه بتوانید نتایج ماندگار پیوند مو را مشاهده کنید باید حداکثر تا یک سال منتظر بمانید تا مو‌های طبیعی شما رشد خود را انجام دهند. این مو‌ها می‌توانند ظاهری زیبا به شما ببخشند و حتی محکم‌تر و ضخیم‌تر از مو‌های اصلی شما باشند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fit

راهکارهایی جهت ماندگاری نتایج کاشت مو بعد از سه ‌ماهه اول

برای اینکه بعد از کاشت مو کمتر دچار ریزش مو شوید و بتوانید از داشتن موهای خود لذت ببرید، باید به توصیه‌های پزشک مورد نظر خود به خوبی عمل کنید تا ریزش مو بعد از کاشت طبیعی به مراتب کمتر شود:

راهکارهایی جهت ماندگاری نتایج کاشت مو بعد از سه ‌ماهه اول

 • بعد از پیوند مو ممکن است در نواحی که مو استخراج و پیوند شده است دچار تورم و قرمزی شوید. به همین دلیل باید برای از بین بردن این تورم از آنتی‌بیوتیک‌ها استفاده کنید. ممکن است عفونت بعد از Hair Transplant در این محل‌ها دیده شود. آنتی‌بیوتیک‌ها کمک می‌کنند این عفونت‌ها از بین بروند.
 • برای کاهش تورم پوست، با زاویه 45 درجه بخوابید. فشار به موهای کاشته شده موجب ریزش می‌شود.
 • ماساژ دادن نواحی سر که پیوند مو در آنجا صورت گرفته است، منجر به ریزش مو خواهد شد. در واقع هر نوع حرکتی در این نواحی و یا دستکاری، می‌تواند باعث ریزش مو می‌شود.
 • بعد از کاشت مو تا حد امکان از دوش آب داغ و سونا استفاده نکنید. گرما می‌تواند محل پیوند مو را ضعیف کند. در نتیجه این امر می‌تواند منجر به ریزش مو شود.
 • حتی‌الامکان در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید. عمل کاشت مو، باعث حساس شدن پوست سر به اشعه‌ نور خورشید و احساس خارش و آفتاب سوختگی می‌شود. این مورد در هفته‌های اول بعد از کاشت شایع است.
 • در هفته‌های اول بعد از پیوند، سعی کنید بیشتر به پشت بخوابید و سر نسبت به بدن بالاتر قرار داشته باشد. خوابیدن در این وضعیت باعث می‌شود که نواحی حساس سر برخورد کمتری با بالشت داشته باشند که نه تنها درد را کاهش می‌دهد بلکه خطر آلودگی محل جراحی را نیز می‌کاهد. در صورتی که خوابیدن در این وضعیت برای شما ممکن نیست، همیشه از ملافه‌های تمیز استفاده کنید تا مانع از انتقال آلودگی شوید. خوابیدن در رختخواب باعث تعرق بدن می‌شود که امکان رشد میکروب‌ها را در الیاف ملافه افزایش می‌دهد.
 • مصرف ویتامین‌ها را فراموش نکنید. برای تسریع فرآیند بهبودی، یک رژیم متعادل سرشار از میوه‌ها و سبزیجات مصرف کنید. رژیم غنی از پروبیوتیک‌ها، پروتئین، ویتامین C، D و A، اسید چرب امگا 3، بهترین رژیم برای تسریع رشد مو هستند. ماهی، گوشت، میوه و سبزی و ماست کم چرب از بهترین گزینه‌های غذایی در این شرایط به حساب می‌آیند.
 • به هیچ عنوان نباید استرس و اضطراب داشته باشید.
 • مصرف الکل و غذاهای مضر و فست فودها، رشد موها را کُند می‌کند.

آیا می‌توانیم کاری کنیم که فرایند رشد مو را تسریع کنیم؟

فرآیند ترمیم یک مسیر طولانی است و شما نتایج کار را یک شبه نخواهید دید. برای کمک به بهبود سریع‌تر زخم‌ها و ترویج رشد موهای جدید لازم است که از توصیه‌های تیم درمانی به خوبی پیروی کنید. کلینیک پوست و مو هلیا، هر چیزی که شما بعد از پیوند در طول مراحل اولیه‌ بهبود به آن نیاز داشته باشید را در اختیار شما قرار خواهد داد. همچنین دستورالعمل‌های لازم برای شستشوی مو و مصرف دارو نیز به شما داده می‌شود. مراقبت صحیح برای موهای پیوند داده شده به شما شانس خوبی برای رسیدن به نتایج مطلوب می‌دهد.

یک روش جدید به نام لیزر درمانی سطح پایین (LLLT) وجود دارد که بعد از جراحی انجام می‌شود و نه تنها به ترمیم پوست کمک می‌کند بلکه چرخش و جریان خون به نواحی پیوند داده شده را نیز افزایش می‌دهد. در نتیجه فولیکول‌ها از فاز شوک خارج می‌شوند و رشد موها سرعت پیدا می‌کند.

عوامل مؤثر بر نتیجه ی کاشت مو

فاکتورهای زیادی بر نتیجه‌ کاشت طبیعی مو و ظاهر نهایی فرد تاثیرگذار هستند که در ادامه به توضیح چند مورد از آن‌ها به صورت خلاصه‌‌وار می‌پردازیم:

 1. انتخاب درست پزشک متخصص و کلینیک مورد اعتماد، بر نتیجه عمل زیبایی تاثیر مستقیم دارد.
 2. به هر میزان که بانک موی فرد بیشتر باشد نتیجه عمل زیبایی اثر بخش‌تر خواهد بود و برعکس هر چقدر میزان طاسی سر نسبت به بانک مو بیشتر باشد نتیجه مورد رضایت نخواهد بود.
 3.  واحد شمارش مو، گرافت است. در هر گرافت، یک تا چهار تار مو وجود دارد. این تار موها در ریشه بهم متصل‌ هستند. در کاشت مو، از بانک مو یک گرافت برداشته می‌شود و به قسمتی از سر که دچار طاسی یا کم‌مویی شده است پیوند داده می‌شود. به هر نسبت که تعداد تار مو در این گرافت‌ها بیشتر باشد نتیجه‌ کاشت مو پرپشت تر به نظر می‌رسد.

سیکل رشد موهای کاشته شده بعد از سه ماه چگونه است؟

در واقع باید گفت که نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه رویت می‌گردد چون رشد موها بعد از پیوند مو از ماه سوم شروع می‌شود. در ابتدا موها با سرعت بسیار کم شروع به رویش می‌کنند. بعد از گذشت مدتی، موها با ضخامت بیشتر به رشد خود ادامه می‌دهند. البته به کمک ویتامین‌های A ،B و C و مصرف آهن، روی و پروتئین می‌توان ضخامت آن‌ها را افزایش داد و کمک کرد نتیجه پیوند مو بعد از سه ماه با سرعت بیشتری حاصل شود. در این دوره باید مراقبت‌های ویژه‌ای انجام دهید تا در روند رشد موهای جدید بعد از پیوند مو مشکلی ایجاد نشود.

سیکل رشد موهای کاشته شده بعد از سه ماه چگونه است؟

به همین دلیل می‌توان گفت که پروسه رشد موهای طبیعی شما از ماه سوم شروع و تا ماه نهم ادامه دارد. در این مدت موهای جدید شما به طور کامل رشد کرده و بسیار قوی‌تر از قبل دیده می‌شوند. بنابراین کاشت مو می‌تواند در این مدت دارای اثرات ماندگاری باشد و به زیبایی ظاهر شما بسیار کمک کند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

منبع
theprivateclinichrbrwegrowhair

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *