کاشت مو
موضوعات داغ

جدید ترین روش کاشت مو – مزایا و تکنولوژی به کار رفته در این روش

اکثر مردان و بیش از نیمی از زنان با افزایش سن دچار ریزش مو می‌شوند. آن‌ها با رویداد این اتفاق به دنبال جدیدترین روش کاشت مو برای بازگرداندن زیبایی به ظاهر خود خواهند بود. به طور کلی چندین بیماری خاص می‌تواند منجر به ریزش مو شود. اما شایع‌ترین علت ریزش مو آلوپسی آندروژنتیک است که بیشتر به عنوان ریزش مو با الگوی مردانه شناخته می‌شود. کاشت مو روشی است که طی آن فولیکول‌های مو را از یک قسمت پوست سر (معمولاً از پشت سر یا بالای گوش) گرفته و در مناطق طاس پیوند زده می‌شود. نتایج این روش از اولین بار در سال 1939 تاکنون به طور قابل توجهی بهبود یافته است. به دنبال آن هر چند وقت یکبار جدیدترین تکنولوژی کاشت مو برای طرفداران این روش به صورت رسمی معرفی می‌شود. به این ترتیب بسیاری از مطب‌ها و کلینیک‎های زیبایی در سراسر دنیا با آموزش و به کارگیری جدیدترین روش‌های کاشت مو اقدام به خدمت رسانی به داوطلبین این متد می‌کنند. تا به امروز از روش‌ میکروگرافت (DHI) به عنوان روش جدید کاشت مو یاد می‌کنند.

اینفوگرافی جدید ترین روش کاشت مو
اینفوگرافی جدید ترین روش کاشت مو
نمونه کارهای ما مشاوره واتساپ اینستاگرام

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

دو متد اصلی‌ کاشت مو، FUT و FIT هستند که در طول زمان، دستخوش تغییرات شده و اکنون روش‌های  میکروگرافت (DHI) به عنوان روش‌‌های جدید پیوند مو، طرفداران زیادی دارند. کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا در این مقاله قصد دارد به معرفی بهترین و جدیدترین روش پیوند مو بپردازد. در این راستا مفتخر هستیم اعلام کنیم که مجموعه ما با حضور جناب آقای دکتر خراسانی آماده انجام جدیدترین روش کاشت طبیعی مو در ایران و جهان برای شما زیباجویان عزیز می‌باشد.

میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان

همانطور که گفته شد میکروگرافت (DHI) جدیدترین روش‌های پیوند مو در ایران و دنیا شناخته شده‌اند. برای اجرای این دو روش، از دستگاه‌های پیشرفته استفاده شده و به همین دلیل سرعت، دقت و ظرافت کار بالا می رود. هر دو متد، پتانسیل ارائه نتایج طبیعی و دلپذیر را از نظر زیبایی دارند. استقبال مردم از این متدهای جدید پیوند مو باعث شده است کلینیک‌های زیبایی به این سمت گرایش پیدا کنند. در ادامه به معرفی جدیدترین روش کاشت موی طبیعی که اخیرا معرفی شده‌اند و در کلینیک‌های زیبایی مخصوصا کلینیک هلیا مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

در این مقاله قصد داریم دربارۀ جدیدترین روش کاشت مو در ایران توضیحاتی بیان کنیم.

The latest hair transplant method in Iran and the world

برخی از نکاتی که در این مقاله گنجانده شده است:

 1. پیدایش کاشت مو به روش میکروگرافت
 2. جدیدترین روش کاشت مو در ایران (میکروگرافت)
 3. تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش‌ها
 4. مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت
 5. مراحل انجام کاشت موی طبیعی به روش میکروگرافت
 6. کاشت مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان
 7. آیا کاشت مو به روش میکروگرافت بهترین روش کاشت مو است؟

جدیدترین روش کاشت مو در جهان

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

پیدایش کاشت مو به روش میکرو گرافت

از آنجایی که همیشه مشکلات ریزش مو حتی در دوره‌های قبل از ما نیز وجود داشته است، متخصصان شروع به تحقیقات در این زمینه کردند تا بتوانند درمانی برای آن بدست آورند. در این بین، یک متخصص پوست به نام نورمن اُرنتریک سال‌های زیادی از زندگی خود را به تحقیق و پژوهش در زمینه درمان ریزش مو اختصاص داد و در نهایت به روشی برای درمان ریزش مو دست یافت که نام آن را پانچ گرافت نامید.

بعد از آن توجه پزشکان زیادی به این روش جلب شد و شروع به درمان به کمک این روش کردند. به این شکل که ابتدا پیاز موی 4 میلی‌متری را برای فرد متقاضی کاشتند. با گذر زمان این روش پیشرفت کرد و دارای چند شاخه شد. به شکلی که متخصصان به این درک رسیدند که کدام مناطق از سر برای دریافت پیاز مو، قوی‌تر هستند و می‌توانند بهترین نتیجه را ارائه دهند.

در نهایت پس از آزمون و خطاها و بررسی‌های متعدد، روش جدیدی ابداع شد که توانست رضایت پزشک و فرد متقاضی را جلب کند و این روش، میکروگرافت نامیده شد. یکی از دلایل مورد قبول بودن روش میکروگرافت، استفاده بهتر از پیازچه‌های مو و همچنین سرعت عمل بالاتر آن است. در حال حاضر جدیدترین روش پیوند مو در ایران میکروگرافت است.

در روش‌های قبلی برای کاشت مو علاوه بر زمان بیشتری که باید صرف می‌شد، بعد از اتمام کار، جای زخم‌های مختلفی باقی می‌ماند که باعث نارضایتی شخص و پزشک می‌گشت. اما با وجود جدیدترین روش کاشت مو در ایران، جایی برای نگرانی در مورد این مسئله نیست چرا که در تکنولوژی جدید، مشکل جای زخم به هیچ وجه دیده نمی‌شود. پزشکان متخصص قبل از درمان از طریق روش جدید کاشت طبیعی مو در ایران، تعداد تار‌های موی مورد نیاز را بررسی می‌کنند و به تعداد لازم از ذخیره پیازچه مو برداشت می‌کنند.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران (میکروگرافت)

امروزه ریزش مو به یکی از مشکلاتی تبدیل شده که افراد زیادی را درگیر کرده است. منظور از مشکل این است که افراد به دلیل طاسی سر یا کم بودن موها دچار تضعیف اعتماد به نفس شده و نمی‌‌توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند.

(The latest hair transplant method in Iran (micrograft

در حال حاضر ریزش مو به یکی از مشکلات زیبایی رو به رشد در دنیا تبدیل شده است که هر ساله تعداد زیادی از افراد را درگیر می‌کند. در چنین شرایطی افراد به دلیل طاسی سر یا کم بودن موها، دچار تضعیف اعتماد به نفس شده و نمی‌‌توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند.

موی سر یکی از ارکان زیبایی هر فرد است و شما در بسیاری از عکس‌ها که تفاوت قبل و بعد از کاشت مو را نشان می‌دهند، به خوبی می‌توانید تفاوت زیبایی فرد را احساس کنید. یکی از درمان‌هایی که پزشکان متخصص برای این افراد مد نظر گرفته‌‎اند، کاشت موی طبیعی است. کاشت مو روش‌های متعددی دارد و هر یک در جایگاه خود مزایا و معایبی را در بر دارند. یکی از راه‌های درمان، کاشت مو به روش میکروگرافت است که روشی بسیار مناسب و مطلوب بوده و خطرات احتمالی آن نیز بسیار کم است. از طرفی دیگر این روش جدید کاشت مو، بهترین نتایج را ارائه می‌کند. میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو در ایران است. در کاشت مو به روش میکروگرافت، فولیکول‌های مناطقی از سر که رشد بیشتری دارند برداشته شده و برای مناطقی که دچار ریزش شده‌اند استفاده می‌شود.

عکس قبل و بعد جدیدترین روش کاشت مو در ایران

این روش محدودیتی برای شخصی قائل نشده و روش درمانی مطلوبی است. در کاشت مو به روش میکروگرافت برای طبیعی بودن نتیجه کار، تعداد پیوندهای مو در جلوی سر کمتر است. روش میکروگرافت به حدی قابل قبول است که در حال حاضر در بیش از 20 کشور دنیا استفاده می‌شود. با پیشرفت‌های علم پزشکی در زمینه کاشت مو، شاهد پیشرفت اساسی روشی  به نام کاشت موی Micrograft هستیم. این روش مورد تأیید FDA و CE  اروپا بوده و برای اولین بار در سال 2008 در آلمان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش‌ها

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش‌ها

در کاشت مو به روش میکروگرافت از دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود که به پزشک این امکان را می‌دهند کنترل کاملا درستی در زاویه‌سازی، عمق و جهت قرارگیری فولیکول‌های در حال کاشت داشته باشد. یکی از برتری‌های این روش این است که فولیکول مو همراه با غدد چربی مخصوص خارج می‌شوند و در نهایت تمام عناصر مورد نیاز مو حفظ شده و مطمئنا نتیجه خیلی بهتری در پی خواهد داشت. انتخاب ابزار مناسب برای هر فرد، متناسب با شرایط موی او تعیین می‌شود در نتیجه درصد آسیب به فولیکول مو بسیار کم شده و در نهایت شانس موفقیت را بالا می‌برد. روش میکروگرافت برای بسیاری از مشاهیر ایران و جهان استفاده شده و همگی بسیار راضی هستند.

مراحل کاشتمزایامعایب
1. آماده‌سازی بیمار با اعمال بی‌حسی موضعی و استریل کردن نواحی کاشت و بانک مو- استفاده از یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا- احساس بی‌حسی و گز گز در بانک مو و نواحی کاشت مو
2. ایجاد سوراخ‌های خطی در ناحیه بانک مو- موفقیت بالای کار به دلیل حداقل آسیبی که حین برداشت و کاشت گرافت‌های مو به فولیکول‌ها وارد می‌شود.- احتمال خارش در پوست سر
3. استخراج گرافت‌های مو به کمک دستگاه‌های اتوماتیک مخصوص- سرعت بالای کار- احتمال احساس درد در نواحی سر در روزهای اول
4. آماده‌سازی گرافت‌های برداشت شده - ایجاد نتایج نهایی طبیعی- ممنوعیت انجام فعالیت‌های ورزشی تا یک ماه بعد از کاشت مو
5. ایجاد سوراخ‌هایی به سایز ۱ میلی‌متر در نواحی مورد نظر برای کاشت- رسیدن به موهایی با تراکم بالا- احتمال بروز کبودی و تورم در سر و پیشانی
6. قرار دادن گرافت‌های مو به کمک دستگاه میکروایمپلنتر در سوراخ‌های ایجاد شده- دوره نقاهت کوتاه مدت
- عدم باقی ماندن اسکار و زخم
- عدم ایجاد زخم‌هایی عمیق و دردناک

مراحل جدیدترین روش کاشت مو در کلینیک هلیا

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

نگهدارنده‌های اتوماتیک در روش میکروگرافت تا 4/0 میکرون دقت بالاتری نسبت به دیگر نگهدارنده‌ها دارند. این ضریب دقت بالا باعث افزایش برداشت گرافت‌های سالم می‌شود و در نهایت نتیجه مناسب‌‌تری ارائه خواهد شد.

تعداد زیادی از پزشکان متخصص بیان کرده‌اند استفاده از این روش رضایت متقاضیان را به مقدار قابل توجهی افزایش داده است. همچنین در مواردی که نیاز به برداشت میکروگرافت ترکیبی باشد (در شرایطی که سطح طاسی زیاد بوده یا پیازچه‌های محل برداشت ضعیف باشد) از روش جراحی پلاستیک به نام تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت مو استفاده می‌شود. در مرحله برداشت مو، از ماده بی‌حسی استفاده می‌شود تا درد کاهش یابد.

مراحل انجام کاشت موی طبیعی به روش میکروگرافت

قبل از هر اقدامی لازم است با فرد صحبت شده و کاملا او را در مورد نحوه بهترین روش کاشت مو توجیه کرد. پس از گذراندن مراحل بررسی سلامتی فرد، تعیین وقت و … نوبت به مرحله کاشت مو می‌رسد.

Steps of natural hair transplantation by micrograft method

برای کاشت مو به روش میکروگرافت ابتدا با استفاده از بی‌حسی موضعی، سر را بی‌حس می‌کنند تا فرد درد خیلی خفیف تزریق آمپول را متوجه نشود. بعد از آن با استفاده از ابزار مخصوص، حفره‌هایی به اندازه 1 میلی‌متر روی قسمت‌های طاس یا کم موی سر، ایجاد می‌کنند. سپس گرافت‌های موی استخراج شده، توسط دستگاه میکرو ایمپلنتر در حفره‌های ایجاد شده، جایگذاری می‌شوند.

کاشت مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان

همانطور که قبلا نیز گفته شد، کاشت مو درمانی است که برای از بین بردن طاسی یا کم‌پشت بودن مو استفاده می‌شود. طاسی یا کم‌پشت بودن مو برای مردان خیلی بیشتر از بانوان رخ می‌دهد شاید یکی از دلایل آن، استرس‌های کاری و بار زندگی است که عمدتا بر دوش مردان است. بانوان درصد طاسی بسیار کمتری نسبت به آقایان دارند، اما درصد کم‌پشتی مو در بانوان نیز قابل توجه است.

در بانوان نیز به دلیل مسائلی همچون شیمی درمانی، افسردگی، تغییرات هورمونی در دوران بارداری و شیردهی، تغییرات بدنی در دوران یائسگی و… امکان طاسی وجود دارد. در نهایت باید گفت پیوند طبیعی مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان قابل اجرا است و هر یک بسته به تشخیص متخصص، روند درمانی خود را طی می‌کنند.

آیا کاشت مو به روش میکروگرافت بهترین روش کاشت مو است؟

باید بیان کرد روش‌های مختلفی برای پیوند مو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی را در بر دارند. همین تنوع در روش‌های کاشت موی طبیعی باعث سردرگمی افراد نیز می‌شود که کدام روش را انتخاب نمایند. البته لازم است نکته‌ای را متذکر شویم. بهتر است انتخاب روش را به طور کامل به متخصص بسپارید تا براساس نوع و قدرت بانک مو، شدت طاسی سر، وضعیت بدنی شما و هزینه‌ای که قصد دارید برای این منظور پرداخت کنید، یک روش ایده‌آل را انتخاب کند. همه افراد به دنبال بهترین روش کاشت مو هستند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. لازم است بدانید عوامل مختلفی در تعیین بهترین روش کاشت مو برای یک فرد موثر است. به عنوان مثال میزان چربی سر یک فرد، میزان طاسی سر و حتی کیفیت فولیکول‌های یک فرد در این تصمیم‌گیری موثر است.

در برخی موارد بسته به شرایط یک فرد، پزشک متخصص تشخیص می‌دهد باید برخلاف نظر مراجعه‌کننده، از روش دیگری استفاده کند و این مورد را با او در میان می‌گذارد. شما عزیزان می‌توانید جهت مشاوره برای تشخیص بهترین روش کاشت موی خود با کلینیک پوست و مو هلیا در ارتباط باشید. در کل با توجه به مزایایی که کاشت مو به روش میکروگرافت دارد باید بیان کرد در واقع میکروگرافت بهترین روش کاشت مو در ایران و جهان است. در ادامه، برخی از مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت که باعث برتری آن بر دیگر روش‌‌ها شده است را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

برخی مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

 1. یکی از مزیت‌های این روش این است که دستگاه با صلاح‌دید پزشک متخصص می‌تواند تا دو برابر از بانک مو، برداشت مو کند و در سطح مورد نظراز پوست سر تراکم چهار برابری و باکیفیت‌تری را ارائه دهد که بی‌شک باعث رضایت پزشک و شخص متقاضی خواهد شد.
 2. با پیوند مو به روش میکروگرافت هیچگونه آثاری در محل برداشت و کاشت مو نخواهید دید که یکی از دلایل آن، استفاده از دستگاه مخصوص و دیگری تبحر پزشک است.
 3. دوره نقاهت روش میکروگرافت نسبت به سایر روش‌ها بسیار کوتاه‌تر است.
 4. به دلیل استفاده از تکنیک سلول‌های بنیادی، رشد موهایی که کاشته می‌شود سریعتر بوده و ضخامت بهتری خواهند داشت.
 5. استفاده از دستگاه سه بعدی لیزری برای اندازه گیری خط رویش که طبق آناتومی صورت شخص باشد.
 6. تزریق بی‌حسی‌های جلوی سر با دستگاه Needle Free Injection، دستگاهی که کاملا بدون درد بدون سوزن و بدون قطره‌ای خونریزی می‌باشد.
 7. کاشت خط رویش با دستگاه ایمپلنتر یا همان DHI که حالت بسیار طبیعی دارد و به هیچ عنوان عروسکی نمی‌شود.

روش DHI (Direct Hair Implantation)

DHI یا کاشت مستقیم مو، با استفاده از دستگاه‌های ایمپلنتر انجام می‌شود. طی این روش ابتدا فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده با استفاده از ابزار قلم مانند برداشته شده و داخل دستگاه باقی می‌ماند. سپس بدون ایجاد برش در محل طاسی و با فشار دادن پیستون دستگاه، فولیکول موها کاشته می‌شوند. این متد نیز در گروه جدیدترین روش ایمپلنت مو قرار می‌گیرد. طی روش DHI، خونریزی کمی اتفاق می‌افتد، روند کار مکانیزه پیش می‌رود و در نهایت هزینه آن نسبت به موارد قبلی بالاتر خواهد بود.

مزایای ابداع جدیدترین روش های کاشت مو

 1. با توجه به اینکه در جدیدترین روش ‌های کاشت طبیعی مو از ابزارهای پیشرفته استفاده می‌شود، لذا نه تنها سرعت کار بالا رفته بلکه دقت نیز بیشتر شده و کمترین خطای پزشکی در حین کار رخ می‌دهد. بنابراین سلامت فولیکول‌ها حفظ می‌گردد و از سویی دیگر بهترین نتیجه را دریافت خواهید نمود.
 2. جالب است بدانید که برخی از این ابزارها، به شما این امکان را می‌دهند که علاوه بر کاشت مو، کاشت سبیل، ریش و ابرو را نیز انجام دهید.
 3. جدیرین روش ‌های پیوند مو، کمترین تهاجم را برای پوست دارند پس تعداد زخم و در نتیجه خطر تشکیل اسکار و عفونت به شدت کم می‌شود.
 4. همچنین استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در روش‌ های جدید پیوند مو باعث می‌شود رشد مو بعد از کاشت، طبیعی به نظر برسد.
 5. با توجه به اینکه دقت کار در روش ‌های جدید پیوند طبیعی مو بالا است، تعداد فولیکول به اندازه استخراج شده و از استخراج کم یا زیاد جلوگیری می‌شود. چون این مسئله بسیار مهم است که قدرت بانک مو حفظ گردد.

انجام جدیدترین روش کاشت مو در کلینیک زیبایی هلیا

ما سعی نمودیم به طور جامع بهترین و جدیدترین روش‌ کاشت مو در ایران و جهان را برای شما عزیزان توضیح دهیم. با این حال پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین متد، صحبت و مشاوره حضوری با یک پزشک حاذق است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت روش‌های مختلف کاشت مو و همچنین دریافت نوبت با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما به تمامی سوالات و ابهامات شما عزیزان و هم‌وطنان عزیز پاسخ خواهند داد.

ابتدا در مورد تاریخچه کاشت مو به روش میکروگرافت صحبت کردیم و سپس مراحل برداشت و کاشت مو را شرح دادیم. پس از آن بیان کردیم این روش برای بانوان و آقایان یکسان است. و دلایل اینکه بهترین روش کاشت مو در ایران چیست را بیان کردیم. و در نهایت این نکته را خاطر نشان می‌شویم که کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک هلیا توسط جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی و تیم مجرب ایشان انجام می‌شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

منبع
robbreporthealthlinemywhtc

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *