1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. جدیدترین روش کاشت مو در جهان و ایران با حداکثر تراکم (۲۰۲۳)

جدیدترین روش کاشت مو در جهان و ایران با حداکثر تراکم (۲۰۲۳)

جدیدترین روش پیوند موی طبیعی در تهران در کلینیک هلیا

اکثر مردان و بیش از نیمی از زنان با افزایش سن دچار ریزش مو می‌شوند. آن‌ها با رویداد این اتفاق به دنبال جدیدترین روش کاشت مو برای بازگرداندن زیبایی به ظاهر خود خواهند بود. به طور کلی چندین بیماری خاص می‌تواند منجر به ریزش مو شود. اما شایع‌ترین علت ریزش مو آلوپسی آندروژنتیک است که بیشتر به عنوان ریزش مو با الگوی مردانه شناخته می‌شود. کاشت مو روشی است که طی آن فولیکول‌های مو را از یک قسمت پوست سر (معمولاً از پشت سر یا بالای گوش) گرفته و در مناطق طاس پیوند زده می‌شود. نتایج این روش از اولین بار در سال ۱۹۳۹ تاکنون به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

به دنبال آن هر چند وقت یکبار جدیدترین تکنولوژی ایمپلنت مو برای طرفداران این روش به صورت رسمی معرفی می‌شود. به این ترتیب بسیاری از مطب‌ها و کلینیک‎های زیبایی در سراسر دنیا با آموزش و به کارگیری آخرین متد کاشت مو در ایران اقدام به خدمت رسانی به داوطلبین این متد می‌کنند. تا به امروز از روش‌ میکروگرافت (آخرین روش کاشت مو)، (DHI) و تکنیک کاشت مو سلول بنیادی به عنوان روش جدید ایمپلنت مو یاد می‌کنند.

اینفوگرافی جدید ترین روش کاشت مو
اینفوگرافی جدید ترین روش های جدید کاشت مو ثابت

دو متد اصلی‌ ایمپلنت مو، FUT و FIT هستند که در طول زمان، دستخوش تغییرات شده و اکنون روش‌های میکروگرافت به عنوان روش‌‌های جدید پیوند مو، طرفداران زیادی دارند. کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا در این مقاله قصد دارد به معرفی بهترین و جدیدترین روش پیوند مو بپردازد. در این راستا مفتخر هستیم اعلام کنیم که مجموعه ما با حضور جناب آقای دکتر خراسانی آماده انجام جدیدترین روش کاشت طبیعی مو در ایران و جهان برای شما زیباجویان عزیز می‌باشد.

جدیدترین روش پیوند موی طبیعی در سال ۲۰۲۲

جدیدترین روش کاشت طبیعی مو در ایران و جهان (۲۰۲۳)

همانطور که گفته شد میکروگرافت جدیدترین روش‌ ها در ایران و دنیا شناخته شده‌اند. برای اجرای این دو روش، از دستگاه‌های پیشرفته استفاده شده و به همین دلیل سرعت، دقت و ظرافت کار بالا می رود. هر دو متد، پتانسیل ارائه نتایج طبیعی و دلپذیر را از نظر زیبایی دارند. استقبال مردم از این متدهای جدید پیوند مو باعث شده است کلینیک‌های زیبایی به این سمت گرایش پیدا کنند. در ادامه به معرفی جدیدترین روش های کاشت طبیعی مو که اخیرا معرفی شده‌اند و در کلینیک‌های زیبایی مخصوصا کلینیک هلیا مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

مطالب بیشتر: کاشت مو با استفاده از موی بدن

جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان

برخی از نکاتی که در این مقاله گنجانده شده است:

 1. پیدایش روش میکروگرافت
 2. تفاوت تکنیک میکروگرافت با سایر روش‌ها
 3. مرحله برداشت مو در متد روش میکروگرافت
 4. مراحل انجام تکنیک میکروگرافت
 5. تکنیک میکروگرافت برای بانوان و آقایان
 6. آیا متد میکروگرافت بهترین روش است؟

جدیدترین روش کاشت مو در جهان

پیدایش تکنیک میکرو گرافت

از آنجایی که همیشه مشکلات ریزش مو حتی در دوره‌های قبل از ما نیز وجود داشته است، متخصصان شروع به تحقیقات در این زمینه کردند تا بتوانند درمانی برای آن بدست آورند. در این بین، یک متخصص پوست به نام نورمن اُرنتریک سال‌های زیادی از زندگی خود را به تحقیق و پژوهش در زمینه درمان ریزش مو اختصاص داد و در نهایت به روشی برای درمان ریزش مو دست یافت که نام آن را پانچ گرافت نامید.

توضیحات تصویری کاشت مو میکروگرافت

بعد از آن توجه پزشکان زیادی به این روش جلب شد و شروع به درمان به کمک کاشت مو جدیدترین روش کردند. به این شکل که ابتدا پیاز موی ۴ میلی‌متری را برای فرد متقاضی کاشتند. با گذر زمان این روش پیشرفت کرد و دارای چند شاخه شد. به شکلی که متخصصان به این درک رسیدند که کدام مناطق از سر برای دریافت پیاز مو، قوی‌تر هستند و می‌توانند بهترین نتیجه را ارائه دهند.

نمونه تصویر کاشت مو

در نهایت پس از آزمون و خطاها و بررسی‌های متعدد، روش جدیدی ابداع شد که توانست رضایت پزشک و فرد متقاضی را جلب کند و این روش، میکروگرافت نامیده شد. یکی از دلایل مورد قبول بودن روش میکروگرافت، استفاده بهتر از پیازچه‌های مو و همچنین سرعت عمل بالاتر آن است. در حال حاضر جدیدترین روش کاشت مو در ایران میکروگرافت است.

نمونه عکس کاشت مو میکروگرفت

در روش‌های قبلی برای پیوند طبیعی مو علاوه بر زمان بیشتری که باید صرف می‌شد، بعد از اتمام کار، جای زخم‌های مختلفی باقی می‌ماند که باعث نارضایتی شخص و پزشک می‌گشت. اما با وجود جدیدترین روش کاشت طبیعی مو در ایران، جایی برای نگرانی در مورد این مسئله نیست چرا که در تکنولوژی جدید، مشکل جای زخم به هیچ وجه دیده نمی‌شود. پزشکان متخصص قبل از درمان از طریق روش جدید کاشت طبیعی مو در ایران، تعداد تار‌های موی مورد نیاز را بررسی می‌کنند و به تعداد لازم از ذخیره پیازچه مو برداشت می‌کنند.

نمونه کاشت مو روش میکروگرافت

همه چیز درباره کاشت و ایمپلنت مو

پیوند و ایمپلنت مو روشی است که طی آن یک پزشک ماهر و آموزش دیده موهای پشت سر، کنار سر یا روی بدن را به ناحیه طاس سر منتقل می‌کند. این متد معمولاً در مطب پزشکی و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و به طور کلی یک جراحی سرپایی است؛ به این ترتیب نیازی به بیهوشی کامل و یا بستری شدن در بیمارستان ندارد.

همه چیز درباره روش جدید کاشت مو
جدید ترین تکنیک ایمپلنت مو – مزایا و تکنولوژی به کار رفته در این روش

روش‌های جدید این جراحی، امروزه در دنیا با استقبال پرشوری از سمت مردم مواجه شده‌اند و زیبایی را به زیباجویان هدیه داده‌اند. تکنیک استخراج واحد فولیکولار مو (FUT) یا تکنیک جداسازی فولیکولار (FIT) از جالب‌ترین و جدیدترین تکنیک افزایش حجم مو هستند که ثابت شده است که هر کدام از این دو روش FUT و FIT در درمان به یک اندازه کارآمد هستند. هریک از این متدها به نوبه خود دارای زیر مجموعه‌ای هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

متد جدید کاشت مو

تاریخچه و علل پیدایش کاشت طبیعی مو

تقریبا تمام خانم‌ها و آقایان با افزایش سن دچار ریزش مو می‌شوند و البته برخی دیگر به دلایلی همچون ژنتیک، بیماری، تصادفات و سوانح ممکن است موهای خود را از دست بدهند. سالیان طولانی بود که داشتن موی پرپشت مانند یک آرزوی دست نیافتنی در ذهن کسانی بود که از این موهبت طبیعی محروم بوده‌اند. افراد طاس یا کسانی که دچار ریزش مو می‌شدند دائما از داروهای گیاهی و یا شیمیایی مختلف برای مقابله با این مشکل استفاده می‌کردند و تقریبا هیچیک از این داروها آنطور که باید تاثیرگذار نبود چراکه ریشه بسیاری از ریزش‌ها “زمینه ارثی” داشت.

با این حال، پیشرفت مهندسی در علوم پزشکی باعث اختراع دستگاه‌ها و روش‌های شگفت انگیزی برای بازگرداندن مو به سر و صورت مردم شد. به این ترتیب بسیاری از کلینیک‎های زیبایی در سراسر جهان با آموزش و به کارگیری جدید ترین روش کاشت مو در دنیا اقدام به خدمت رسانی به داوطلبین این متد نمودند که از قضا نتایج خارق‌العاده‌ای را از انجام آن گزارش می‌کنند.

عکس واقعی کاشت مو با روش جدید

جدیدترین روش کاشت مو در ایران (میکروگرافت)

امروزه ریزش مو به یکی از مشکلاتی تبدیل شده که افراد زیادی را درگیر کرده است. منظور از مشکل این است که افراد به دلیل طاسی سر یا کم بودن موها دچار تضعیف اعتماد به نفس شده و نمی‌‌توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران (میکروگرافت)

در حال حاضر ریزش مو به یکی از مشکلات زیبایی رو به رشد در دنیا تبدیل شده است که هر ساله تعداد زیادی از افراد را درگیر می‌کند. در چنین شرایطی افراد به دلیل طاسی سر یا کم بودن موها، دچار تضعیف اعتماد به نفس شده و نمی‌‌توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند.

موی سر یکی از ارکان زیبایی هر فرد است و شما در بسیاری از عکس‌ها که تفاوت قبل و بعد از ایمپلنت مو را نشان می‌دهند، به خوبی می‌توانید تفاوت زیبایی فرد را احساس کنید. یکی از درمان‌هایی که پزشکان متخصص برای این افراد مد نظر گرفته‌‎اند، ایمپلنت موی سر است. کاشت طبیعی مو روش‌های متعددی دارد و هر یک در جایگاه خود مزایا و معایبی را در بر دارند. یکی از راه‌های درمان، کاشت مو به روش جدید میکروگرافت است که روشی بسیار مناسب و مطلوب بوده و خطرات احتمالی آن نیز بسیار کم است. از طرفی دیگر این روش جدید کاشت مو ثابت، بهترین نتایج را ارائه می‌کند. میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو در ایران است. در ایملپنت مو به روش میکروگرافت، فولیکول‌های مناطقی از سر که رشد بیشتری دارند برداشته شده و برای مناطقی که دچار ریزش شده‌اند استفاده می‌شود.

عکس قبل و بعد از روش جدید کاشت مو

این روش محدودیتی برای شخصی قائل نشده و روش درمانی مطلوبی است. در تکنیک پیوند به روش میکروگرافت برای طبیعی بودن نتیجه کار، تعداد پیوندهای مو در جلوی سر کمتر است. روش میکروگرافت به حدی قابل قبول است که در حال حاضر در بیش از ۲۰ کشور دنیا استفاده می‌شود. با پیشرفت‌های علم پزشکی در این زمینه، شاهد پیشرفت اساسی روشی  به نام پیوند طبیعی موی Micrograft هستیم. این روش مورد تأیید FDA و CE  اروپا بوده و برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ در آلمان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

چند ماه بعد از کاشت مو میکروگرافت

تفاوت تکنیک میکروگرافت با سایر روش ها

در تکنیک کاشت طبیعی به روش میکروگرافت از دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود که به پزشک این امکان را می‌دهند کنترل کاملا درستی در زاویه‌سازی، عمق و جهت قرارگیری فولیکول‌های در حال کاشت داشته باشد. یکی از برتری‌های این روش این است که فولیکول مو همراه با غدد چربی مخصوص خارج می‌شوند و در نهایت تمام عناصر مورد نیاز مو حفظ شده و مطمئنا نتیجه خیلی بهتری در پی خواهد داشت. انتخاب ابزار مناسب برای هر فرد، متناسب با شرایط موی او تعیین می‌شود در نتیجه درصد آسیب به فولیکول مو بسیار کم شده و در نهایت شانس موفقیت را بالا می‌برد. روش میکروگرافت برای بسیاری از مشاهیر ایران و جهان استفاده شده و همگی بسیار راضی هستند.

مراحل انجام کاشت موی طبیعی به روش میکروگرافت

مراحل کاشتمزایامعایب
1. آماده‌سازی بیمار با اعمال بی‌حسی موضعی و استریل کردن نواحی کاشت و بانک مو- استفاده از یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های روز دنیا- احساس بی‌حسی و گز گز در بانک مو و نواحی کاشت مو
2. ایجاد سوراخ‌های خطی در ناحیه بانک مو- موفقیت بالای کار به دلیل حداقل آسیبی که حین برداشت و کاشت گرافت‌های مو به فولیکول‌ها وارد می‌شود.- احتمال خارش در پوست سر
3. استخراج گرافت‌های مو به کمک دستگاه‌های اتوماتیک مخصوص- سرعت بالای کار- احتمال احساس درد در نواحی سر در روزهای اول
4. آماده‌سازی گرافت‌های برداشت شده- ایجاد نتایج نهایی طبیعی- ممنوعیت انجام فعالیت‌های ورزشی تا یک ماه بعد از کاشت مو
5. ایجاد سوراخ‌هایی به سایز ۱ میلی‌متر در نواحی مورد نظر برای کاشت- رسیدن به موهایی با تراکم بالا- احتمال بروز کبودی و تورم در سر و پیشانی
6. قرار دادن گرافت‌های مو به کمک دستگاه میکروایمپلنتر در سوراخ‌های ایجاد شده- دوره نقاهت کوتاه مدت
- عدم باقی ماندن اسکار و زخم
- عدم ایجاد زخم‌هایی عمیق و دردناک

عکس کاشت مو میکروگرافت از بالا

مرحله برداشت مو در روش میکروگرافت

نگهدارنده‌های اتوماتیک در روش میکروگرافت تا ۴/۰ میکرون دقت بالاتری نسبت به دیگر نگهدارنده‌ها دارند. این ضریب دقت بالا باعث افزایش برداشت گرافت‌های سالم می‌شود و در نهایت نتیجه مناسب‌‌تری ارائه خواهد شد.

تعداد زیادی از پزشکان متخصص بیان کرده‌اند استفاده از این روش رضایت متقاضیان را به مقدار قابل توجهی افزایش داده است. همچنین در مواردی که نیاز به برداشت میکروگرافت ترکیبی باشد (در شرایطی که سطح طاسی زیاد بوده یا پیازچه‌های محل برداشت ضعیف باشد) از روش جراحی پلاستیک به نام تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت مو استفاده می‌شود. در مرحله برداشت مو، از ماده بی‌حسی استفاده می‌شود تا درد کاهش یابد.

عکس قبل و بعد از کاشت مو از بغل

مراحل انجام پیوند مو به روش میکروگرافت

قبل از هر اقدامی لازم است با فرد صحبت شده و کاملا او را در مورد نحوه بهترین روش کاشت مو توجیه کرد. پس از گذراندن مراحل بررسی سلامتی فرد، تعیین وقت و … نوبت به مرحله ایمپلنت مو می‌رسد.

برای انجام جراحی به روش میکروگرافت ابتدا با استفاده از بی‌حسی موضعی، سر را بی‌حس می‌کنند تا فرد درد خیلی خفیف تزریق آمپول را متوجه نشود. بعد از آن با استفاده از ابزار مخصوص، حفره‌هایی به اندازه ۱ میلی‌متر روی قسمت‌های طاس یا کم موی سر، ایجاد می‌کنند. سپس گرافت‌های موی استخراج شده، توسط دستگاه میکرو ایمپلنتر در حفره‌های ایجاد شده، جایگذاری می‌شوند.

کاشت مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان

همانطور که قبلا نیز گفته شد، کاشت طبیعی مو درمانی است که برای از بین بردن طاسی یا کم‌پشت بودن مو استفاده می‌شود. طاسی یا کم‌پشت بودن مو برای مردان خیلی بیشتر از بانوان رخ می‌دهد شاید یکی از دلایل آن، استرس‌های کاری و بار زندگی است که عمدتا بر دوش مردان است. بانوان درصد طاسی بسیار کمتری نسبت به آقایان دارند، اما درصد کم‌پشتی مو در بانوان نیز قابل توجه است.

در بانوان نیز به دلیل مسائلی همچون شیمی درمانی، افسردگی، تغییرات هورمونی در دوران بارداری و شیردهی، تغییرات بدنی در دوران یائسگی و… امکان طاسی وجود دارد. در نهایت باید گفت کاشت طبیعی مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان قابل اجرا است و هر یک بسته به تشخیص متخصص، روند درمانی خود را طی می‌کنند.

مطالب بیشتر: کاشت مو در خانم ها

عکس کاشت مو بالا

آیا کاشت مو به روش جدید میکروگرافت بهترین روش است؟

باید بیان کرد روش‌های مختلفی برای پیوند مو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی را در بر دارند. همین تنوع باعث سردرگمی افراد نیز می‌شود که کدام روش را انتخاب نمایند. البته لازم است نکته‌ای را متذکر شویم. بهتر است انتخاب روش را به طور کامل به متخصص بسپارید تا براساس نوع و قدرت بانک مو، شدت طاسی سر، وضعیت بدنی شما و هزینه‌ای که قصد دارید برای این منظور پرداخت کنید، یک روش ایده‌آل را انتخاب کند. همه افراد به دنبال بهترین روش کاشت مو هستند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. لازم است بدانید عوامل مختلفی در تعیین بهترین روش پیوند طبیعی مو برای یک فرد موثر است. به عنوان مثال میزان چربی سر یک فرد، میزان طاسی سر و حتی کیفیت فولیکول‌های یک فرد در این تصمیم‌گیری موثر است.

در برخی موارد بسته به شرایط یک فرد، پزشک متخصص تشخیص می‌دهد باید برخلاف نظر مراجعه‌کننده، از روش دیگری استفاده کند و این مورد را با او در میان می‌گذارد. شما عزیزان می‌توانید جهت مشاوره برای تشخیص و انتخاب بهترین روش با کلینیک پوست و مو هلیا در ارتباط باشید. در کل با توجه به مزایایی که تکنیک میکروگرفت دارد باید بیان کرد در واقع میکروگرافت بهترین روش کاشت مو در ایران و جهان است. در ادامه، برخی از مزایای تکنیک میکروگرافت که باعث برتری آن بر دیگر روش‌‌ها شده است را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

تجربه واقعی کاشت مو میکروگرافت

برخی مزایای تکنیک میکروگرافت

 1. یکی از مزیت‌های این روش این است که دستگاه با صلاح‌دید پزشک متخصص می‌تواند تا دو برابر از بانک مو، برداشت مو کند و در سطح مورد نظر از پوست سر تراکم چهار برابری و باکیفیت‌تری را ارائه دهد که بی‌شک باعث رضایت پزشک و شخص متقاضی خواهد شد.
 2. با پیوند مو به روش میکروگرافت هیچگونه آثاری در محل برداشت و کاشت نخواهید دید که یکی از دلایل آن، استفاده از دستگاه مخصوص و دیگری تبحر پزشک است.
 3. دوره نقاهت روش میکروگرافت نسبت به سایر روش‌ها بسیار کوتاه‌تر است.
 4. به دلیل استفاده از تکنیک سلول‌های بنیادی، رشد موهایی که کاشته می‌شود سریعتر بوده و ضخامت بهتری خواهند داشت.
 5. استفاده از دستگاه سه بعدی لیزری برای اندازه گیری خط رویش که طبق آناتومی صورت شخص باشد.
 6. تزریق بی‌حسی‌های جلوی سر با دستگاه Needle Free Injection، دستگاهی که کاملا بدون درد بدون سوزن و بدون قطره‌ای خونریزی می‌باشد.
 7. کاشت خط رویش با دستگاه ایمپلنتر یا همان DHI که حالت بسیار طبیعی دارد و به هیچ عنوان عروسکی نمی‌شود.

یکماه بعد از کاشت با روش جدید

روش DHI (Direct Hair Implantation)

DHI یا کاشت مستقیم مو، با استفاده از دستگاه‌های ایمپلنتر انجام می‌شود. طی این روش ابتدا فولیکول‌های مو از ناحیه اهداکننده با استفاده از ابزار قلم مانند برداشته شده و داخل دستگاه باقی می‌ماند. سپس بدون ایجاد برش در محل طاسی و با فشار دادن پیستون دستگاه، فولیکول موها کاشته می‌شوند. این متد نیز در گروه جدیدترین روش ایمپلنت مو قرار می‌گیرد. طی روش DHI، خونریزی کمی اتفاق می‌افتد، روند کار مکانیزه پیش می‌رود و در نهایت هزینه آن نسبت به موارد قبلی بالاتر خواهد بود.

عکس جدیدترین تکنیک کاشت مو

جدیدترین متدهای کاشت مو در دنیا

امروزه نوآوری‌های کاشت مو با جدیدترین دستگاه کاشت مو روز به روز در حال توسعه است، به طوری که شاهد معرفی روش‌های مختلفی این زمینه هستیم. در زیر به آخرین متدهای ایمپلنت مو اشاره شده است:

تصویر جدیدترین روش پیوند مو

 1. متد sut

SUT از جمله روش‌های ایمپلنت جدید و کم دردسر است که امروزه به محبوبیت زیادی دست یافته است. خیلی وقت نیست که از معرفی SUT به عنوان یکی از جدیدترین متدهای کاشت مو در جهان می‌گذرد. در حالت کلی SUT از متد FUE پیروی می‌کند و طی این روش تعداد ۳۵۰۰ الی ۱۰۰۰۰ فولیکول مو از ناحیه اهدا کننده (غالبا در پشت سر) توسط یک دستگاه جدید برداشته می‌شود که این تعداد گرافت، برای درمان طاسی‌های گسترده سر بسیار مناسب است.

با روش اس یو تی SUT تمام دغدغه‌های ناشی از استرس داوطلبان برای عوارض جانبی و تاثیر نهایی موهای کاشته شده به طور کل به دست فراموشی سپرده شده است. در واقع این روش بدون دخالت دست و با نظارت دقیق پزشک حین مراحل استخراج و کاشت انجام می‌گیرد؛ این ویژگی احتمال خطای انسانی و عفونت را نیز به صفر می‌رساند. به همین دلیل بازخوردهای کاشت مو با این روش در سراسر دنیا در مدت زمان کوتاه بسیار چشمگیر و دلگرم کننده بوده است.

 1. متد micro fit

یکی از بهترین روش‌های کاشت طبیعی مو که موفق شده در مدت زمان بسیار کم در بین مردم طرفداران زیادی را به خود اختصاص دهد، متد نوین پیوند مو به روش میکرو فیت است. پیوند میکرو فیت یا پیوند فولیکولار، یک روش پیوند مو در مناطقی از سر است که دچار آلوپسی یا ریزش شدید مو شده‌اند مزیت اصلی این روش این است که خود فرد اهدا کننده فولیکول است و طی آن حداقل میزان زخم ایجاد خواهد شد که به راحتی و حتی با موهای خیلی کوتاه پنهان می‌شود. علاوه بر این، در طی روش کاشت موی میکروفیت، فولیکول‌های مو را به صورت تکی با استفاده از یک هولدر مخصوص و الکتریکی بر می‌دارند؛ بنابراین احتمال خطای انسانی به شدت کاهش می‌یابد.

 1. متد fue

پیوند موی طبیعی از مزایای روش FUE است و در واقع این متد برای رفع معایب روش FUT و دستیابی به نتایجی مشابه آن معرفی شد. این روش شامل برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه بانک مو و کاشت در نواحی طاس سر است. در این نوع عمل پیوند مو، فولیکول‌ها به طور مستقیم و بدون جداسازی لایه‌ی پوستی برداشته می‌شوند. FUE روش نوینی است که زمان بیشتری را نیاز دارد، جراحت کمتری در سر ایجاد می‌کند و در نهایت جای زخم هلالی شکل در ناحیه بانک مو باقی نمی‌گذارد. با این اوصاف بدیهی است که دوره نقاهت آن در مقایسه با روش‌های پیرو متد FUT کوتاه‌تر خواهد بود.

روش جدید کاشت مو اف یو ای

 1. متد neo graft

نیوگرافت یکی از زیر مجموعه‌های روش FUE است با این وجود این روش در مقایسه با روش اف یو ای زمان عمل کوتاه‌تر، جراحت کمتر و تعداد فولیکول‌های پیوند شده‌ی بیشتری به همراه دارد. از مزایای این روش این است که نه تنها جای زخمی به جای نمی‌گذارد، بلکه نتایج بسیار طبیعی خواهد داشت. این مسئله که کدام روش عملکرد بهتری ارائه می‌دهد، نیاز به نظرات کارشناسانه‌ی افراد متخصص دارد. لذا برای کسب مشاوره کاشت موی طبیعی و انتخاب بهترین روش پیوند مو می‌توانید به مرکز تخصصی هلیا مراجعه فرمایید. کلینیک هلیا یکی از مراکز کاشت مو زیر نظر وزارت بهداشت می باشد.

 1. ربات هوشمند

ترمیم مو توسط ربات هوشمند یک متد کاشت مو پیشرفته و کم تهاجمی است که از فناوری هوش مصنوعی (AI) برای ارائه نتایج دقیق، دائمی و طبیعی بدون بر جای گذاشتن اسکار خطی استفاده می‌کند. با استفاده از روباتیک پیشرفته هدایت‌شده با تصویر، می‌توان بهترین گرافت‌ها را از ناحیه اهداکننده استخراج کرد و سپس به طور دقیق در مکان‌های مناسب، پیوند زد. نتایج و ماندگاری موهای کاشته شده توسط ربات شگفت انگیز دائمی است و شما می‌توانید تا پایان عمر خود از موهای پرپشت خود لذت ببرید. در واقع این دستگاه روش سنتی کاشت مو را با همان حجم و نتیجه (حتی بسیار با کیفیت‌تر) انجام می‌دهد و فقط به جای دست‌های انسان از هوش مصنوعی بهره می‌برد.

 1. متد سلول های بنیادین

کاشت موی سلول های بنیادی مشابه کاشت موی سنتی است اما به جای برداشتن تعداد زیادی فولیکول مو برای پیوند به ناحیه طاسی، نمونه کوچکی از پوست را که حاوی فولیکول‌های مو است از سر برداشته می‌شود و سپس فولیکول‌ها در محیط آزمایشگاه تکثیر می‌شوند و چندین فولیکول مو به وجود می‌آورند که در زمان مناسب توسط پزشک در پوست سر کاشته می‌شوند. بنابراین هیچ جای زخم بزرگی در سر ایجاد نمی‌گردد و خونریزی و کبودی در کار نخواهد بود. محققان امید زیادی به این روش دارند و بسیاری از تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد در آینده‌ای نزدیک می‌توان پیوند مو سلول‌های بنیادی را به عنوان بهترین روش کاشت موی طبیعی در اختیار عموم به ویژه آنهایی که بانک مو مناسب ندارند، قرار داد.

 1. متد bht

افرادی که موی کم پشت دارند معمولا خزانه فولیکولی کامل و زیادی برای استخراج و پیوند زدن مو به نقاط کم پشت سرشان نیز ندارند و از این رو ممکن است ایمپلنت موی در آن‌ها به خوبی جواب ندهد. البته این افراد به لطف معرفی روش BHT با استفاده از موهای بدن، می‌توانند به خوبی و با احتمال موفقیت بالا (حدود ۸۰%) از کاشت مو بهره ببرند. این روش به افراد این فرصت را می‌دهد علاوه بر اینکه از فولیکول‌های موی پشت سرشان استفاده نکنند، بلکه هیچ خط زخمی در اثر این روش در سرشان باقی نماند. در حالت کلی تیم پزشکی ما با حضور دکتر خراسانی روش‌های متعددی را در مجموعه کلینیک هلیا جهت پیوند فولیکول بین موهای فرد انجام می‌دهد و نتیجه این زحمات، حجیم و پرپشت شدن موی سر زیباجویان عزیز خواهد بود.

تصویر کاشت مو از بالا در کلینیک هلیا

مزایای ابداع جدیدترین روش های کاشت مو

 1. با توجه به اینکه در جدیدترین روش ‌های کاشت طبیعی مو از ابزارهای پیشرفته استفاده می‌شود، لذا نه تنها سرعت کار بالا رفته بلکه دقت نیز بیشتر شده و کمترین خطای پزشکی در حین کار رخ می‌دهد. بنابراین سلامت فولیکول‌ها حفظ می‌گردد و از سویی دیگر بهترین نتیجه را دریافت خواهید نمود.
 2. جالب است بدانید که برخی از این ابزارها، به شما این امکان را می‌دهند که علاوه بر ایمپلنت مو، کاشت سبیل، ریش و ابرو را نیز انجام دهید.
 3. جدیرین روش ‌های پیوند مو، کمترین تهاجم را برای پوست دارند پس تعداد زخم و در نتیجه خطر تشکیل اسکار و عفونت به شدت کم می‌شود.
 4. همچنین استفاده از پیشرفته ترین روش کاشت مو در دنیا باعث می‌شود رشد مو بعد از کاشت، طبیعی به نظر برسد.
 5. با توجه به اینکه دقت کار در متد جدید پیوند طبیعی مو بالا است، تعداد فولیکول به اندازه استخراج شده و از استخراج کم یا زیاد جلوگیری می‌شود. چون این مسئله بسیار مهم است که قدرت بانک مو حفظ گردد.

مطالب بیشتر: بی حسی سر بعد از کاشت

مدرن ترین روش کاشت مو

تفاوت کاشت موی ثابت و موقت

وقتی در مورد کاشت موی ثابت صحبت می‌کنیم، منظور ما همان پیوند موی طبیعی است. یعنی متخصص از بانک موی فرد که بهترین نوع آن در قسمت پشت سر قرار دارد، فولیکول‌هایی را استخراج کرده و به محل طاس یا کم پشت سر انتقال می‌دهد. فولیکول‌های پیوندی بعد از چند ماه، رشد خود را آغاز می‌کنند و در عرض شش ماه شما ۹۰ درصد نتیجه پیوند موی طبیعی یا همان کاشت موی ثابت را رویت خواهید کرد. این فولیکول‌ها همانند مو‌های طبیعی شما رشد می‌کنند و ظاهری کاملاً طبیعی را به مو‌های شما خواهند بخشید. ولی در مورد کاشت موی موقت شرایط کاملاً متفاوت است.

متخصص به هیچ عنوان فولیکولی را از پوست سر شما بر نمی‌دارد. بلکه به جای آن به سراغ تار مو‌های مصنوعی می‌رود و آن‌ها را با چسب مخصوص بر روی پوست سر می‌چسباند. نتیجه این نوع کاشت مو موقتی است و در عرض چند هفته نتیجه آن از بین می‌رود. پس در روش پیوند موی موقت، اگر بخواهید همیشه موهای پرپشتی داشته باشید، باید در بازه‌های زمانی منظم به متخصص مراجعه نمایید تا تارهای جدید را بر روی کف سر شما بچسباند چون نتیجه این روش دائمی نیست و به مرور، چسب از روی پوست سر برداشته می‌شود.

ایمپلنت مو مصنوعی یا طبیعی؟

در کاشت موی طبیعی، متخصص از فولیکول‌های مو در قسمت پشت سر برای پیوند در ناحیه طاس و کم پشت سر استفاده خواهد کرد. این فولیکول‌ها زنده هستند و در نتیجه رشد طبیعی خود را خواهند داشت. بنابراین در نتیجه در بازه‌های زمانی منظم، باید همانند سایر مو‌های سر برای کوتاه کردن و مرتب کردن مو‌های پیوندی اقدام کنید. ولی وقتی در مورد ایمپلنت موی مصنوعی صحبت می‌کنیم، یعنی متخصص از تار‌های موی مصنوعی برای کاشت بر روی سر استفاده می‌کند. در این روش مو‌های مصنوعی به صورت دسته‌ای در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و متخصص با استفاده از چسب‌های گیاهی، آن‌ها را بر روی پوست سر شما قرار می‌دهد. بعد از پیوند، موهای شما بسیار زیبا جلوه می‌کند ولی به دلیل اینکه مو‌های مصنوعی قابلیت رشد ندارند، بنابراین بعد از مدتی اختلاف بین آن‌ها و مو‌های طبیعی فاحش شده و شما باید همیشه مو‌های طبیعی خود را هم اندازه با مو‌های مصنوعی کوتاه کنید‌ تا ظاهری یکنواخت داشته باشند.

انجام جدیدترین روش کاشت مو در کلینیک زیبایی هلیا

ما سعی نمودیم به طور جامع بهترین و جدیدترین روش‌ کاشت مو در ایران و جهان را برای شما عزیزان توضیح دهیم. با این حال پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین متد، صحبت و مشاوره حضوری با یک پزشک حاذق است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت روش‌های مختلف این نوع جراحی و همچنین دریافت نوبت با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما به تمامی سوالات و ابهامات شما عزیزان و هم‌وطنان عزیز پاسخ خواهند داد.

ابتدا در مورد تاریخچه روش میکروگرافت صحبت کردیم و سپس مراحل برداشت و پیوند را شرح دادیم. پس از آن بیان کردیم این روش برای بانوان و آقایان یکسان است. و دلایل اینکه بهترین روش کاشت مو در ایران چیست را بیان کردیم. و در نهایت این نکته را خاطر نشان می‌شویم که کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک هلیا توسط جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی و تیم مجرب ایشان انجام می‌شود.

سوالات خود را در خصوص پیوند مو طبیعی را در بخش نظرات بپرسید، مشاورین ما در اسرع وقت پاسخ گوی شما خواهند بود. همچنین اگر تجربه ای در خصوص کاشت و ایمپلنت مو در کلینیک هلیا را دارید، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

 ❤️ انتقاد و پیشنهاد شما یاری گر ما در ارائه ی هر چه بهتر خدمات است ❤️

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

۹ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed