کاشت مو
موضوعات داغ

جدید ترین روش کاشت مو – مزایا و تکنولوژی به کار رفته در این روش

5
(1)

اکثر مردان و بیش از نیمی از زنان با افزایش سن دچار ریزش مو می‌شوند. آن‌ها با رویداد این اتفاق به دنبال جدیدترین روش کاشت مو برای بازگرداندن زیبایی به ظاهر خود خواهند بود. به طور کلی چندین بیماری خاص می‌تواند منجر به ریزش مو شود. اما شایع‌ترین علت ریزش مو آلوپسی آندروژنتیک است که بیشتر به عنوان ریزش مو با الگوی مردانه شناخته می‌شود. کاشت مو روشی است که طی آن فولیکول‌های مو را از یک قسمت پوست سر (معمولاً از پشت سر یا بالای گوش) گرفته و در مناطق طاس پیوند زده می‌شود. نتایج این روش از اولین بار در سال 1939 تاکنون به طور قابل توجهی بهبود یافته است. به دنبال آن هر چند وقت یکبار جدیدترین تکنولوژی کاشت مو برای طرفداران این روش به صورت رسمی معرفی می‌شود. به این ترتیب بسیاری از مطب‌ها و کلینیک‎های زیبایی در سراسر دنیا با آموزش و به کارگیری جدیدترین روش‌های کاشت مو اقدام به خدمت رسانی به داوطلبین این متد می‌کنند. تا به امروز از روش‌های FUE، FUT به عنوان روش جدید کاشت مو یاد می‌کنند.

در واقع این دو متد جدیدترین روش کاشت مو در جهان هستند. هرچند که برخی از روش‌ها پس از FUE و FUT معرفی شده‌اند؛ اما تقریبا تمام این روش‌ها از دو روش اصلی FUT و FUE مشتق شده اند. کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا در این مقاله قصد دارد به معرفی بهترین و جدیدترین روش کاشت مو بپردازد. در این راستا مفتخر هستیم اعلام کنیم که مجموعه ما با حضور جناب آقای دکتر خراسانی آماده انجام جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان برای شما زیباجویان عزیز می‌باشد.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران و جهان

همانطور که گفته شد دو روش FUE و FUT به عنوان روش‌های اصلی در کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرند. تکنیک استخراج واحدهای فولیکولار مو (FUT) یا تکنیک جداسازی فولیکولار (FUE یا FIT) نامیده می‌شوند. طبق نتایج گزارش شده از سراسر دنیا، مشخص شده است که هر دو روش FUT و FUE در درمان به یک اندازه کارآمد هستند. این دو روش فقط در نحوه برداشت فولیکول پیوندی از قسمت اهدا کننده متفاوت هستند. با این وجود هر دو روش پتانسیل ارائه نتایج طبیعی و دلپذیری را از نظر زیبایی را دارند. در ادامه به معرفی جدیدترین روش کاشت مو که اخیرا معرفی شده‌اند و در کلینیک‌های زیبایی مخصوصا کلینیک هلیا مورد استفاده قرار می‌گیرند می‌پردازیم.

در این مقاله قصد داریم دربارۀ جدیدترین روش کاشت مو در ایران توضیحاتی بیان کنیم.

The latest hair transplant method in Iran and the world

برخی از نکاتی که در این مقاله گنجانده شده است:

 1. پیدایش کاشت مو به روش میکروگرافت
 2. جدیدترین روش کاشت مو در ایران (میکروگرافت)
 3. تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش‌ها
 4. مرحلۀ برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت
 5. مراحل انجام کاشت موی طبیعی به روش میکروگرافت
 6. کاشت مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان
 7. آیا کاشت مو به روش میکروگرافت بهترین روش کاشت مو است؟

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

پیدایش کاشت مو به روش میکرو گرافت

از آنجایی که همیشه مشکلات ریزش مو حتی در دوره‌های قبل از ما نیز وجود داشته است، افرادی شروع به تحقیقات در این زمینه کرده‌اند، بلکه بتوانند درمانی برای آن بدست آورند. در این بین یک متخصص پوست به نام نورمن اُرنتریک سال‌های زیادی از زندگی خود را به تحقیق و پژوهش در زمینۀ درمان ریزش مو اختصاص داده است. و در نهایت به روشی برای درمان ریزش مو دست یافت که نام آن را پانچ گرافت نامید.

بعد از آن توجه پزشکان زیادی به این روش جلب شد و شروع به درمان به کمک این روش کردند؛ به این شکل که ابتدا پیاز موی 4 میلی متری را برای بیمار کاشتند. با گذر زمان این روش پیشرفت کرد و دارای چند شاخه شد؛ به شکلی که متخصصان به این درک رسیدند که کدام مناطق از سر برای دریافت پیازمو قوی‌تر هستند و می‌توانند بهترین نتیجه را ارائه دهند.

در نهایت پس از آزمون و خطاها و بررسی‌های متعدد، روش جدیدی ابداع شد که توانست رضایت پزشک و بیمار را جلب کند؛ روشی به نام میکروگرافت که بسیار مورد توجه قرار گرفت. یکی از دلایل مورد قبول بودن روش میکروگرافت استفادۀ بهتر از پیازچه‌های مو و همچنین سرعت عمل بالاتر آن است. در حال حاضر جدیدترین روش کاشت مو در ایران میکروگرافت است.

در روش‌های قبلی برای کاشت مو علاوه بر زمان بیشتری که باید صرف می‌شد، بعد از اتمام کار، جای زخم‌های مختلفی باقی می‌ماند که باعث نارضایتی بیمار و پزشک می‌شد. اما با وجود جدیدترین روش کاشت مو در ایران دیگر جای نگرانی برای اینگونه زخم‌ها وجود ندارد، چرا که در تکنولوژی جدید مشکل جای زخم به هیچ وجه دیده نمی‌شود. پزشکان متخصص قبل از درمان از طریق جدیترین روش کاشت مو در ایران، تعداد تار‌های موی مورد نیاز را بررسی می‌کنند و به تعداد لازم از ذخیرۀ پیازچه مو برداشت می‌کنند.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران (میکروگرافت)

امروزه ریزش مو به یکی از مشکلاتی تبدیل شده که افراد زیادی را درگیر کرده است. منظور از مشکل این است که افراد به دلیل طاسی سر یا کم بودن موها دچار تضعیف اعتماد به نفس شده و نمی‌‌توانند زندگی با کیفیتی داشته باشند.

(The latest hair transplant method in Iran (micrograft

موی سر یکی از ارکان زیبایی هر فرد است و شما در بسیاری از عکس‌ها که تفاوت قبل و بعد از کاشت مو را نشان می‌دهند، به خوبی می‌توانید تفاوت زیبایی فرد را احساس کنید. یکی از درمان‌هایی که پزشکان متخصص برای این افراد مد نظر گرفته‌‎اند، کاشت موی طبیعی است. کاشت مو روش‌های متعددی دارد و هر یک در جایگاه خود مزایا و معایبی را در بر دارند. یکی از راه‌های درمان، کاشت مو به روش میکروگرافت است که روشی بسیار مناسب و مطلوب است و خطرات احتمالی آن نیز بسیار کم بوده و نتایج موفق فراوانی داشته است. میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو در ایران است. در کاشت مو به روش میکروگرافت، فولیکول‌های مناطقی از سر که رشد بیشتری دارند برداشته شده و برای مناطقی که دچار ریزش شده‌اند استفاده می‌شود.

در کاشت مو به روش میکروگرافت تفاوتی ندارد که چه جنسیتی دارید، این روش محدودیتی برای شخصی قائل نشده و روش درمانی مطلوبی است. در کاشت مو به روش میکروگرافت برای طبیعی بودن نتیجۀ کار، تعداد پیوندهای مو در جلوی سر کمتر است. روش میکروگرافت به حدی قابل قبول است که در حال حاضر در بیش از 20 کشور دنیا استفاده می‌شود. با پیشرفت‌های علم پزشکی در زمینۀ کاشت مو، شاهد پیشرفت اساسی روشی  به نام کاشت موی Micrograft هستیم. این روش مورد تأیید FDA و CE اروپا بوده و برای اولین بار در سال 2008 در آلمان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش‌ها

در کاشت مو به روش میکروگرافت از دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود که به پزشک این امکان را می‌دهند که کنترل کاملا درستی در زاویه سازی، عمق و جهت قرارگیری فولیکول‌های در حال کاشت داشته باشد. یکی از برتری‌های این روش این است که فولیکول مو همراه با غدد چربی مخصوص خارج می‌شود، در نهایت تمام عناصر مورد نیاز مو حفظ شده و مطمئنا نتیجۀ خیلی بهتری در پی خواهد داشت. انتخاب ابزار مناسب برای هر فرد متناسب با شرایط موی او تعیین می‌شود، در نتیجه درصد آسیب به فولیکول مو بسیار کم شده و در نهایت درصد موفقیت را بالا می‌برد. روش میکروگرافت برای بسیاری از مشاهیر ایران و جهان استفاده شده و همگی بسیار راضی هستند.

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

نگهدارنده‌های اتوماتیک در روش میکروگرافت تا  4/0 میکرون دقت بالاتری نسبت به دیگر نگهدارنده‌ها دارند، این حساسیت باعث برداشت گرافت‌های سالم بیشتری می‌شود و در نهایت نتیجۀ مناسب ‌تری ارائه خواهد شد.

تعداد زیادی از پزشکان متخصص بیان کرده‌اند استفاده از این روش رضایت بیماران را به مقدار قابل توجهی افزایش داده است.

همچنین در مواردی که نیاز به برداشت میکروگرافت ترکیبی باشد ( در شرایطی که سطح طاسی زیاد باشد یا پیازچه‌های محل برداشت ضعیف باشد) از روش جراحی پلاستیک به نام تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت مو استفاده می‌شود.

در مرحلۀ برداشت مو، برای افراد متفاوت میزان درد نیز مختلف است.

ممکن است کسی احساس درد نداشته باشد اما فردی دیگر احساس درد کمی داشته باشد. این موارد بسته به پوست سر بیمار و همچنین به وسعت منطقۀ کاشت مو بستگی دارد.

مراحل انجام کاشت موی طبیعی به روش میکروگرافت

قبل از هراقدامی لازم است با بیمار صحبت شده و کاملا او را در مورد نحوۀ بهترین روش کاشت مو توجیح کرد و پس از گذراندن مراحل تعیین وقت و … نوبت به مرحلۀ کاشت مو می‌رسد. Steps of natural hair transplantation by micrograft method

برای کاشت مو به روش میکروگرافت ابتدا با استفاده از بی حسی موضعی، سر را  بی حس میکنند تا بیمار درد خیلی خفیف تزریق آمپول بی حسی را متوجه نشود. سپس آمپول بی حسی را فقط برای مناطقی که قرار است کاشت مو انجام شود تزریق می‌کنند. و بعد از آن با استفاده از ابزار مخصوص حفره‌هایی به اندازه 1 میلی متر روی قسمت‌های طاس یا کم موی سر، ایجاد می‌کنند. سپس گرافت‌های موی برداشته شده از سر در مرحله قبل، توسط دستگاه میکرو ایمپلنتر در حفره‌های ایجاد شده، جایگذاری می‌شوند.

کاشت مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان

همانطور که قبلا نیز گفته شد، کاشت مو درمانی است که برای از بین بردن طاسی یا کم پشت بودن مو استفاده می‌شود. طاسی یا کم پشت بودن مو برای مردان خیلی بیشتر از بانوان رخ می‌دهد چرا که مردان به دلیل مسائل ژنتیکی امکان ریزش موی بیشتری نسبت به بانوان دارند. بانوان درصد طاسی بسیار کمتری نسبت به آقایان دارند، اما درصد کم پشتی مو در بانوان نیز قابل توجه است.

در بانوان نیز به دلیل مسائلی همچون شیمی درمانی، افسردگی و… امکان طاسی وجود دارد. در نهایت باید گفت کاشت مو به روش میکروگرافت برای بانوان و آقایان قابل اجرا است و هر یک بسته به تشخیص متخصص، روند درمانی خود را طی می‌کنند.

آیا کاشت مو به روش میکروگرافت بهترین روش کاشت مو است؟

باید بیان کرد روش‌های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی را در بر دارند. همین تنوع در روش‌های کاشت مو باعث سردرگمی افرادی می‌شود که قصد چنین عملی را دارند؛ لذا به دنبال بهترین روش کاشت مو هستند تا بهترین نتیجه را دریافت کنند. لازم به ذکر است عوامل مختلفی در تعیین بهترین روش کاشت مو برای یک فرد موثر است. به عنوان مثال میزان چربی سر یک فرد، میزان طاسی سر و حتی کیفیت فولیکول‌های یک فرد در این تصمیم گیری موثر است.

در برخی موارد بسته به شرایط یک فرد، پزشک متخصص تشخیص می‌دهد باید از روش دیگری استفاده کند و این مورد را با بیمار در میان می‌گذارد. شما عزیزان می‌توانید جهت مشاوره برای تشخیص بهترین روش کاشت موی خود با کلینیک پوست و مو هلیا در ارتباط باشید. در کل با توجه به مزایایی که کاشت مو به روش میکروگرافت دارد باید بیان کرد در واقع میکروگرافت بهترین روش کاشت مو در ایران و جهان است. در ادامه، برخی از مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت که باعث برتری آن بر دیگر روش‌ ها شده است را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد.

برخی مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

 1. یکی از مزیت های این روش این است که دستگاه با صلاحدید پزشک متخصص می‌تواند تا دو برابر از بانک مو، برداشت مو کند و در سطح مورد نظراز پوست سر تراکم چهار برابری و با کیفیت‌تری را ارائه دهد که بی شک باعث رضایت پزشک و بیمار خواهد شد.
 2.  با کاشت مو به روش میکروگرافت هیچ گونه آثاری در محل برداشت و کاشت مو نخواهید دید که یکی از دلایل آن استفاده از دستگاه مخصوص و دیگری تبحر پزشک است.
 3. دوره نقاهت روش میکروگرافت نسبت به سایر روش‌ها بسیار کوتاه‌تر است.
 4. به دلیل استفاده از تکنیک سلول‌های بنیادی، رشد موهایی که کاشته می‌شود سریعتر بوده و ضخامت بهتری خواهند داشت.

 

روش DHI (Direct Hair Implantation)

یا کاشت مستقیم مو، با استفاده از دستگاه‌های ایمپلنتر انجام می‌شود. طی این روش پس از استخراج فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده، بدون ایجاد برش در محل طاسی، موها کاشته می‌شوند. این متد نیز در گروه جدیدترین روش کاشت مو قرار می‌گیرد. طی روش DHI، خونریزی کمی اتفاق می‌افتد، روند کار مکانیزه پیش می‌رود و در نهایت هزینه آن نسبت به موارد قبلی بالاتر خواهد بود.

انجام جدیدترین روش کاشت مو در کلینیک زیبایی هلیا

ما سعی نمودیم به طور جامع بهترین و جدیدترین روش‌ کاشت مو در ایران و جهان را برای شما عزیزان توضیح دهیم. با این حال پیشنهاد ما برای انتخاب بهترین متد، ابتدا به امر، صحبت و مشاوره حضوری با یک پزشک حاذق است. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت روش‌های مختلف کاشت مو و همچنین دریافت نوبت با شماره تلفن‌های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. مشاوران ما به تمامی سوالات و ابهامات شما هم وطنان عزیز پاسخ خواهند داد.

ابتدا در مورد تاریخچه کاشت مو به روش میکروگرافت صحبت کردیم و سپس مراحل برداشت و کاشت مو را شرح دادیم. پس از بیان کردیم این روش برای بانوان و آقایان یکسان است. و دلایل اینکه بهترین روش کاشت مو در ایران چیست را بیان کردیم. و در نهایت این نکته را خاطر نشان می‌شویم که کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک هلیا توسط جناب آقای دکتر محمدرضا خراسانی و تیم مجرب ایشان انجام می‌شود.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

منبع
robbreporthealthlinemywhtc

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)