کاشت مو

کاشت مو به روش ترکیبی مزایا + مراحل دقیق کاشت

به دنبال پیشرفت‌هایی که در زمینه‌های کاشت مو ایجاد شده شاهد بروز روش‌های جدیدتر و بی‌عارضه‌تری هستیم. این روش‌ها دارای مزایای قابل توجهی بوده و کاندیدهای پیوند مو می‌توانند با توجه به شرایط خود مناسب‌ترین آن‌ها را با صلاح‌دید پزشک انتخاب کرده و به صورت دائمی به ظاهری زیبا و موهایی پرپشت دست یابند. یکی از مهم‌ترین موضوع‌هایی که در این میان مطرح می‌شود کاشت مو به روش ترکیبی است. کاشت مو ترکیبی همان‌طور که از نامش می‌توان متوجه شد تلفیقی از دو روش پیوند مو است که بزرگ‌ترین مزیت آن این است که پزشک می‌تواند نکات مثبت حاصل از هر دو روش را به صورت همزمان برای بیمار ایجاد کند. برای اطلاع از تمامی جزئیات مربوط به پیوند مو ترکیبی شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم. همچنین می‌توانید با کلینیک کاشت مو و ابرو هلیا به عنوان یکی از بهترین‌ مراکز زیبایی تهران تماس گرفته و از راهنمایی و مشاوره مشاوران ما مطلع شوید.

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش ترکیبی

نمونه کارهای ما مشاوره واتساپ اینستاگرام

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

روش ترکیبی کاشت مو FUT + FUE

با پیشرفت در فناوری پزشکی، درمان ریزش مو نیز پیشرفت‌های بسیاری داشته است. یکی از این، پیشرفت‌ها کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی است. اگر پس از استفاده از دارو‌های متفاوت، درمان مناسبی کسب نشود یا به دلیل طاسی زیاد سر، دارو جوابگو نباشد، پیوند موی طبیعی بهترین روش جایگزینی موی سر است. کاشت مو با روش ترکیبی (FUT و FIT) یکی از این روش‌ها می‌باشد که اخیراً نتایج مطلوبی را نشان داده است.

روش FIT چیست؟

استخراج واحد فولیکولی (FIT) یک روش کاشت موی کم‌تهاجم است که شامل برداشتن واحد‌های فولیکولی منفرد از محل اهداکننده پوست سر و سپس کاشت واحد‌های فولیکولی به منطقه تحت تأثیر ریزش مو است. کاشت مو به روش FIT نیاز به مهارت خاصی دارد. این روش درمانی نتایج خارق‌العاده‌ای دارد. از جمله اینکه تراکم موی بالاتر ایجاد کرده و مهم‌تر از همه، مو‌هایی با ظاهر بهتر و طبیعی را ایجاد می‌کند. در این متد، متخصص از پانچ‎‌های کوچک برای استخراج فولیکول استفاده می‌کند در نتیجه جای زخم در محل بانک مو باقی نمی‌ماند.

روش FUT چیست؟

کاشت مو FUT یا پیوند واحد فولیکولار، درمانی برای ریزش مو است که ابتدا یک نوار بسیار باریک از پوست بانک مو برداشته شده و سپس فولیکول‌ها در زیر میکروسکوپ از هم جدا می‌شوند. بعد از آماده‌سازی، کاشت صورت می‌گیرد. روش برداشت نوار یا روش FUT شامل برشی ساده و به دنبال آن، بخیه‌ای کوچک است که در محل برش زده می‌شود.

کاشت مو به روش ترکیبی

تکنیک ترکیبی FIT و FUT

اکنون می‌توان تمام مزایای تکنیک‌های FIT و FUT کاشت مو را در روش پیوند مو ترکیبی گنجاند به نحوی که از مزیت‌های هر دو روش به طور همزمان بهره‌مند شوید. برخی اوقات شرایط خاصی وجود دارد که روش‌های FIT یا FUT هر یک به صورت جداگانه قادر به درمان ریزش مو نیستند و تنها با ترکیب این دو روش می‌توان درمان مناسبی ارائه داد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مزایای کاشت موی طبیعی با استفاده از روش ترکیبی

 1. بیشترین تراکم مو را در محل پیوند خواهید دید.
 2. کمترین زمان ممکن برای کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی نیاز خواهد بود.
 3. امکان برداشت بیش از 15000 فولیکول مو در یک جلسه وجود دارد.
 4. یکی از مناسب‌ترین روش‌های پیوند مو شناخته شده است.

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت مو در ایران

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

برای کسانی که بانک موی بسیار ضعیف داشته و طاسی سر آن‌ها شدید است، پیوند مو با روش ترکیبی بسیار مناسب خواهد بود. مراحل کار در ادامه توضیح داده شده است:

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

مرحله اول (برداشت فولیکول مو)

 1. قبل از اقدام به هر کاری، توضیح روند درمان برای فرد متقاضی بسیار مهم است. در ابتدا باید جلسه مشاوره برگزار شده و در کنار بررسی سلامت عمومی فرد، تمامی اطلاعات مورد نیاز در اختیار او قرار گیرد.
 2. قبل از برداشت مو به روش نواری، پزشک متخصص با نظر شما، خط رویشی را انتخاب می‌کند تا موی کاشته شده بعد از رشد، فرم طبیعی داشته باشد.
 3. سپس پزشک، گرافت‌های منطقه اهداکننده را بررسی کرده و در صورت تایید، خط برداشت مو مشخص می‌شود.
 4. اکنون نوبت به مرحله اعمال بی‌حسی در پوست سر می‌رسد.
 5. پس از تاثیر بی‌حسی، پزشک کاشت مو برشی ایجاد کرده و فلاپ مورد نیاز را برداشت می‌کند. در نهایت محل این نوار باریک، بخیه می‌شود. بعد از برداشت مو از ناحیه اهداکننده، تکنسین مورد نظر فولیکول‌های مو را با دقت بالا در زیر میکروسکوپ جدا می‌کند و برای مرحله کاشت آماده می‌سازد.
 6. سپس محدوده مورد نظر برای پیوند مو، به صورت موضعی بی‌حس شده و تعدادی از گرافت‌های برداشته شده، در منطقۀ طاس سر، به روش FUT کاشته می‌شوند.

مرحلۀ دوم (کاشت فولیکول مو)

روش FUT و سپس برای افزایش تراکم مو، پیوند مو با روش FIT اجرا می‌گردد. در نتیجه در یک جلسه، تعداد مو‌های زیادی کاشته شده و موی سر پرپشت‌تر می‌شود. در این روش، پزشک فولیکول‌های مو را با پانچ کوچک برداشته و در لابه‌لای موهای کاشته‌شده، قرار می‌دهد.

کدام افراد مناسب کاشت مو با استفاده از روش ترکیبی می باشند؟

 1. اگر فرد متقاضی بانک موی قوی نداشته باشد، روش ترکیبی FIT و FUT توصیه می‌شود. گرافت‌ها از قسمت‌هایی از پوست سر و بدن که رشد موی خوبی دارند استخراج می‌شوند.
 2. اگر فرد از مرحله پیشرفته ریزش مو رنج می‌برد، این روش می‌تواند نتایج بهتری نسبت به سایر روش‌های درمانی ریزش مو ارائه دهد.
 3. طاسی سر هفت درجه دارد. اگر فرد از تیپ طاسی موی درجه 6 یا درجه 7 رنج می‌برد، به طور معمول روش درمانی ترکیبی پیشنهاد می‌شود.
 4. اگر فرد به تکنیک کاشت مو با تراکم بالا نیاز دارد، این روش درمانی ایده‌آل است. این روش امکان استخراج بیش از 12000 گرافت را فراهم می‌کند که تراکم قابل توجهی در کاشت مو‌های طبیعی را ایجاد خواهد کرد.
روش کاشت مو مراحل کاشت مو نتایج نهایی ناشی از کاشت مو
FIT1.شیو کردن موهای سر
2.بی‌حس کردن ناحیه کاشت مو و بانک مو
3.استریل کردن ناحیه کاشت مو
4.استفاده از دستگاهی نوک تیز به نام پانچ برای برداشت فولیکول‌های مورد نیاز از بانک مو
5.برداشت فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده مو
6.تار به تار کردن فولیکول‌های استخراج شده و شست و شوی آن‌ها
7.ایجاد سوراخ‌های ظریف طبق الکوش کاشت در ناحیه طاسی و قرار دادن فولیکول‌های استخراج شده درون آن ها
1.عدم ایجاد جای زخم در ناحیه بانک مو و کاشت مو
2.ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا در نواحی طاسی سر
3.داشتن دوره نقاهت کوتاه مدت و بدون درد
FUT1.شیو کردن موهای سر
2.بی‌حس کردن ناحیه کاشت مو و بانک مو
3.استریل کردن ناحیه کاشت مو
4.ایجاد برش در ناحیه بانک مو و برداشت گرافت‌های مو به صورت نواری
5.تکه تکه کردن نوار برداشته شده و آماده‌ کردن فولیکول‌های مو برای کاشت زیر میکروسکوپ مخصوص
6.کاشت مو توسط فولیکول‌های آماده شده
1.امکان ایجاد موهایی با تراکم بالا به دلیل برداشتن تعداد بالایی از فولیکول‌های مو به صورت نواری
2.رسیدن به ظاهری زیبا در نتیجه انتخاب پزشکی متخصص و کلینیکی مجهز و استاندارد

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fit

آیا این روش از پیوند مو شامل عوارض احتمالی می باشد؟

به طور کلی پس از هر عمل زیبایی، امکان بروز برخی عوارض احتمالی وجود دارد. اما توجه داشته باشید اگر پیوند موی خود را تحت نظر بهترین پزشک کاشت مو و در بهترین کلینیک کاشت مو انجام دهید، به دلیل تجربۀ کافی پزشک در این نوع عمل، امکان بروز عوارض به کمترین حد ممکن می‌رسد.

آیا این روش از پیوند مو شامل عوارض احتمالی می‌باشد

معایب و عوارض پیوند مو به روش ترکیبی عبارتند از:

 1. اگر متخصص با ظرافت بالا پوست سر را بعد از برداشت نوار مویی بخیه نزند، احتمال تشکل اسکار بسیار زیاد خواهد بود.
 2. بعد از پیوند مو، تورم و التهاب پوست سر طبیعی است و به تدریج برطرف می‌گردد. برای تسریع در روند بهبودی، می‌توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 3. همچنین ممکن است بعد از اتمام کار، درد داشته باشید در این صورت مصرف مسکن کمک می‌کند تا درد از بین برود.
 4. با توجه به اینکه برداشت فولیکول به صورت دستی است، لذا خطر عفونت و از دست رفتن فولیکول‌ها بالا خواهد بود. به همین دلیل در این روش، متخصص باید حساسیت بیشتری به خرج دهد.
 5. در صورتی که متخصص با ظرافت بالا فولیکول‌ها را در عمق و زاویه مناسبی در خطر رویش مو قرار ندهد، موی سر بعد از رشد، مصنوعی به نظر خواهد رسید.

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی چقدر است؟

میزان هزینه درمانی برای هر یک از روش‌های درمانی متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی عوامل تاثیر گذار در محاسبه هزینه پیوند مو به روش ترکیبی عبارتند از:

 1. میزان مهارت پزشک متخصص
 2. کیفیت ارائه خدمات کلینیک پیوند مو
 3. وسعت طاسی سر
 4. تعداد گرافت‌های برداشت و کاشت شده
 5. هزینه خرید دارو
 6. درمان عوارض احتمالی

جا دارد در این بخش جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی را به شما معرفی کنیم که به عنوان یکی از بهترین پزشکان در این زمینه شناخته شده و سال‌ها است در کلینیک هلیا در تهران فعالیت دارند. لذا شما عزیزان می‌توانید جهت مشاوره، با کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا در ارتباط باشید.

مراقبت ‌های قبل از کاشت مو به روش ترکیبی

 1. اولین توصیه متخصص به شما این است که اگر عادت به مصرف مشروبات الکلی و دخانیات دارید، حداقل به مدت 72 ساعت قبل از شروع به پیوند مو، این عادت را کنار بگذارید. این دسته از مواد، هم سطح اکسیژن خون را کم کرده و هم خون را رقیق می‌کنند در نتیجه منجر به بروز مشکلاتی در حین پیوند و بعد از آن خواهد شد.
 2. در صورت ابتلا به بیماری خاص و یا مصرف داروهای خاص، حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.
 3. شب قبل از کاشت مو، استحمام کنید.
 4. در روز عمل، حتما لباس دکمه‌دار بپوشید تا موقع تعویض، به سر فشار وارد نشود.
 5. عزیزان توجه داشته باشند که مصرف داروهای رقیق‌کننده خون را به مدت 5 روز قبل از کاشت طبیعی مو به روش ترکیبی کنار بگذارید.

مراقبت ‌های بعد از کاشت مو به روش ترکیبی

 1. با توجه به آنچه که گفته شد، تا یک هفته همچنان باید مشروبات الکلی و دخانیات کنار گذاشته شوند.
 2. مصرف آب را بیشتر کنید تا خونرسانی به فولیکول‌ها بیشتر شود و ورم احتمالی کاهش یابد.
 3. افزایش مصرف میوه و سبزیجات باعث تسریع در بهبود زخم‌ها خواهد شد.
 4. تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند باید از شامپوی مناسب برای شستن سر استفاده کنید.
 5. حمام رفتن تا حداقل 48 ساعت ممنوع است و سپس تا سه هفته باید طبق روشی که متخصص توصیه می‌کند، سر را شستشو دهید.
 6. بعد از پیوند طبیعی مو به روش ترکیبی در زمان خوابیدن، سر باید بالاتر از بدن باشد تا تورم پوستی تشدید نشود.

نتیجه کلی

در این مقاله به مبحث کاشت مو به روش ترکیبی و بررسی مسائل پیرامون آن نظیر روش درمان، ویژگی‌های افراد برای انجام پیوند مو به روش ترکیبی، عوارض احتمالی و مقدار هزینه پرداختیم. توضیح دادیم که در کاشت موی ترکیبی، از ادغام دو روش FUT و FIT استفاده می‌شود و مراحل آن را نیز شرح دادیم.

در نهایت آقای دکتر حمیدرضا خراسانی را به عنوان یکی از پزشکان با تجربه و ماهر در زمینه کاشت مو به شما عزیزان معرفی نمودیم.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *