کاشت مو

کاشت مو به روش ترکیبی مزایا + مراحل دقیق کاشت

در این مقاله به مبحث پیوند مو به روش ترکیبی خواهیم پرداخت؛ عناوین شرح داده شده در این مبحث شامل:

 1. مزایای کاشت موی طبیعی با استفاده از روش ترکیبی
 2. مراحل کاشت مو به روش ترکیبی
 3. کدام افراد مناسب کاشت مو با استفاده از روش ترکیبی می‌باشند؟
 4. آیا این روش از پیوند مو شامل عوارض احتمالی می‌باشد؟
 5. هزینۀ کاشت مو به روش ترکیبی چقدر است؟

کاشت مو به روش ترکیبی

 • روش ترکیبی کاشت مو FUT + FUE

با پیشرفت در فن آوری پزشکی، درمان ریزش مو نیز پیشرفت‌های بسیاری داشته است؛ یکی ازاین پیشرفت‌ها کاشت موی طبیعی است. اگر پس از استفاده از دارو‌های متفاوت، درمان مناسبی کسب نشود یا به دلیل طاسی زیاد سر، دارو جوابگو نباشد، پیوند موی طبیعی بهترین روش جایگزینی موی سر است.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

روش ترکیبی FUT و FUE یکی از این روش‌ها می‌باشد که اخیراً نتایج مطلوبی را نشان داده است.

 • FUE چیست؟

استخراج واحد فولیکولی (FUE) یک روش کاشت موی کم تهاجم است که شامل برداشتن واحد‌های فولیکولی منفرد از محل اهدا کننده پوست سر و سپس کاشت واحد‌های فولیکولی به منطقه تحت تأثیر ریزش مو است. کاشت مو به روش FUE نیاز به مهارت خاصی دارد که توسط پزشک متخصص انجام می‌شود؛ که شامل دقت و مهارت در کاشت واحد‌ها می‌باشد.

این روش درمانی نتایج خارق العاده‌ای از جمله تراکم موی بالاتر ایجاد کرده و مهمتر از همه مو‌هایی با ظاهر بهتر و طبیعی را ایجاد می‌کند.

 • FUT چیست؟

کاشت مو FUT یا پیوند واحد فولیکولار، درمانی برای ریزش مو است که در آن فولیکول‌های مو از پشت سر به صورت نواری گرفته شده و در ناحیۀ طاس سر کاشته می‌شوند. روش برداشت نوار یا روش FUT شامل برشی ساده و به دنبال آن، بخیه‌ای کوچک است.

 • تکنیک ترکیبی FUE و FUT

اکنون می‌توان تمام مزایای تکنیک‌های FUE و FUT کاشت مو را در یک روش گنجاند؛ به نحوی که مزیت‌های هر دو روش را در یک روش ترکیب کرده و برای بیمار استفاده می‌کنند. برخی اوقات شرایط خاصی وجود دارد که روش‌های FUE یا FUT هر یک به صورت جداگانه قادر به درمان بیمار نیستند و تنها با ترکیب این دو روش می‌توان درمان مناسبی ارائه داد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مزایای کاشت موی طبیعی با استفاده از روش ترکیبی

 1. بیشترین تراکم مو را در محل پیوند خواهید دید.
 2. صرف کمترین زمان ممکن برای کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی
 3. امکان برداشت 3000 تا 9000 فولیکول مو در یک جلسه
 4. مناسب ترین روش پیوند موی ترکیبی در حال حاضر

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

در این روش ابتدا تعداد معینی از گرافت‌های مو از منطقه اهدا کننده، از طریق روش FUE برداشته شده و در مرحلۀ بعدی از طریق روش FUT به مناطق گیرنده سر، اضافه می‌گردد.

مراحل کاشت مو به روش ترکیبی

مرحله اول ( برداشت فولیکول مو):

قبل از اقدام به هر کاری، توضیح روند درمان برای بیمار بسیار مهم است؛ لذا یک پزشک ماهر این مرحله را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد.قبل از برداشت مو به روش نواری، پزشک متخصص با نظر بیمار، خط رویشی را برای وی انتخاب می‌کند که علاوه بر ظاهر مناسب، بیمار نیز راضی باشد.

سپس پزشک، گرافت‌های منطقه اهدا کننده را بررسی کرده و در صورت تایید، خط برداشت مو مشخص می‌شود. پس از مشخص شدن خط برداشت مو از منطقه اهدا کننده نوبت به مرحلۀ اعمال بی حسی می‌رسد؛ به این شکل که منطقه مورد نظر جهت برداشت گرافت‌های مو را تحت تاثیر بی حسی موضعی قرار می‌دهند.

پس از تاثیر بی حسی، پزشک کاشت مو برشی ایجاد کرده و فلاپ مورد نیاز را برداشت می‌کند؛ در نهایت ناحیۀ برداشت فلاپ، بخیه می‌شود. بعد از برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، پزشک متخصص فولیکول‌های مو را با دقت بالا جدا می‌کند و برای مرحلۀ کاشت آماده می‌سازد.

سپس محدوده مورد نظر برای پیوند مو توسط بی حسی موضعی، بی حس شده و تعدادی از گرافت‌های برداشته شده، در منطقۀ طاس سر، به روش FUT کاشته می‌شوند.

مرحلۀ دوم ( کاشت فولیکول مو):

در این مرحله، پس از اتمام پیوند مو به روش FUT، برای افزایش تراکم پیوند مو از روش FUT استفاده می‌شود؛ در نتیجه در یک جلسه، تعداد مو‌های زیادی کاشته شده و موی سر پر پشت تر می‌شود.

کدام افراد مناسب کاشت مو با استفاده از روش ترکیبی می‌باشند؟

 1. اگر بیمار منبع اهدا کننده کافی نداشته باشد، روش ترکیبی FUE و FUT توصیه می‌شود؛ گرافت‌ها از قسمت‌هایی از پوست سر و بدن که رشد موی خوبی دارند استخراج می‌شوند.
 2. اگر بیمار از مرحله پیشرفته ریزش مو رنج می‌برد، این روش می‌تواند نتایج بهتری نسبت به سایر روش‌های درمان ریزش مو ارائه دهد.
 3. درجه‌های طاسی، اغلب میزان ریزش مو را نشان می‌دهند؛ طاسی سر هفت درجه دارد؛ اگر بیمار از طاسی موی درجه 6 یا درجۀ 7 رنج می‌برد، به طور معمول روش درمانی ترکیبی پیشنهاد می‌شود.
 4. اگر بیمار به تکنیک کاشت مو با تراکم بالا نیاز دارد، این روش درمانی ایده آل است؛ این روش به جراح امکان استخراج بیش از 4000 گرافت را می‌دهد که تراکم قابل توجهی در کاشت مو‌های طبیعی را ایجاد می‌کند.

آیا این روش از پیوند مو شامل عوارض احتمالی می‌باشد؟

به طور کلی پس از هر عمل زیبایی، امکان بروز برخی عوارض احتمالی جود دارد.اما توجه داشته باشید اگر پیوند موی خود را تحت نظر بهترین پزشک کاشت مو و در بهترین کلینیک کاشت مو انجام دهید، به دلیل تجربۀ کافی پزشک در این نوع عمل، امکان بروز عوارض به کمترین حد ممکن می‌رسد.

آیا این روش از پیوند مو شامل عوارض احتمالی می‌باشد

در کاشت مو به روش ترکیبی نیز امکان بروز برخی عوارض وجود دارد؛ این عوارض می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 1. خارش جزئی
 2. بی حسی در پوست سر
 3. تورم جزئی در پیشانی
 4. قرمزی پوست سر

لازم به ذکر است این علائم تا دو الی 3 روز عادی می‌باشند؛ اما اگر بیش از این طول کشید، به پزشک خود مراجعه کنید.

هزینه کاشت مو به روش ترکیبی چقدر است؟

میزان هزینۀ درمانی برای هر یک از روش‌های درمانی متفاوت است و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

برخی عوامل تاثیر گذار در محاسبۀ هزینه کاشت مو عبارتند از:

 1. میزان مهارت پزشک متخصص
 2. کیفیت ارائۀ خدمات کلینیک پیوند مو
 3. سطح مورد نظر جهت کاشت مو
 4. روش انتخابی پیوند موی طبیعی
 5. تعداد گرافت‌های برداشت و کاشت شده
 6. و برخی نکات دیگر که در جلسۀ مشاوره تعیین می‌گردد.

جا دارد در این بخش پزشک ماهری را به شما معرفی کنیم که در حرفۀ خود از بهترین پزشکان حال حاضر هستند و در زمینه کاشت مو دانش، تجربه و مهارت فوق العاده ای دارند؛ جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی که در کلینیک هلیا در تهران فعالیت دارند. لذا شما عزیزان می‌توانید جهت مشاوره با کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا در ارتباط باشید.

نتیجه کلی

در این مقاله به مبحث کاشت مو به روش ترکیبی و مسائل پیرامون آن نظیر روش درمان، ویژگی‌های افراد برای انجام پیوند مو به روش ترکیبی، عوارض احتمالی و مقدار هزینه پرداختیم. توضیح دادیم که در کاشت موی ترکیبی، از ادغام دو روش FUT و FUE استفاده می‌شود؛ و مراحل آن را نیز شرح دادیم.

در نهایت آقای دکتر حمیدرضا خراسانی را به عنوان یکی از پزشکان با تجربه و ماهر در زمینه کاشت مو به شما عزیزان معرفی نمودیم.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)