کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT یکی از روش هایی است که برداشت مو به صورت فولیکولار از ناحیه بانک مو برداشت شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

کاشت مو به روش به FUE یا FIT ، یکی از جالب ترین روش های ترمیم مدرن مو است. در این روش بر خلاف روش FUT (جراحی نواری) جای زخم در قسمت سر بیمار باقی نمی ماند. در عین حال بیمار برای کوتاهی موهایش آزادی بیشتری دارد.

کاشت مو به روش FUT اولین بار در اوایل دهه 1990 مورد استفاده قرار گرفت و بازار مراقبت های بهداشتی شد. این روش بعد تغییرات اساسی پیدا کرد و به روش FUE رسید که امروز محبوب ترین روش کاشت مو است. این روش از ابتدای دهه 2000 میلادی مورد استفاده قرار می گیرد .

کاشت مو دارای روش های مختلفی است. تکنیک های خاصی برای این روش ها به کار می رود و از ابزار مختلف برای این کار استفاده می شود.

کاشت مو به روش FIT یا FUE از روش هایی است که در کلینیک های تخصصی پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش استخراج واحدهای فولیکولی دستگاه های مخصوص انجام می گیرد و این واحدها به صورت جداگانه و بدون برداشت نوار پوست و مو از سر برداشت می شوند.

 

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک روش ترمیم و رایج در طاسی و آلوپسی ( ریزش مو ) است. بسیاری از افراد در مراحل مختلف زندگی دچار ریزش مو می شوند. قدیمی ترین کاشت مو  سال 1930 توسط یک دانشمند ژاپنی انجام شده است.

 

ریزش مو چه دلایلی دارد؟

ریزش مو دلایلی مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

سالخوردگی

عوامل ژنتیکی

شیوه های غلط سبک زندگی ( اعتیاد )

رژیم نا سالم غذایی و کمبود ویتامینهای ضروری

فشار و استرس

تغییرات هورمونی

برخی بیماریها

 

آیا کاشت مو فقط برای موهای سر انجام می شود؟

خیر ، کاشت مو در تمام مناطق رویش مو از ریش و سبیل گرفته تا ابرو و حتی مژگان نیز انجام می شود. برخی افراد که در اثر تصادفات ، تروما یا بیماری موهای بدنشان را از دست می دهند نیز می توانند از این روش استفاده کنند.

 

آیا خانمها هم می توانند کاشت مو داشته باشند؟

بله، کاشت مو منحصر به آقایان نیست و خانمها هم می توانند کاشت داشته باشند. اصلی ترین عامل ریزش مو در زنان استرس و به هم تعادل هورمونی است. ریزش مو در خانمها عمدتا از نوع آلوپسی اوره است و به دو صورت ریزش موهای اسیب دیده و طاسی الگوی زنانه بروز می کند.

 

حقایقی در رابطه با کاشت مو

اگر درصدد کاشت مو هستید قبل از اقدام به این نکات توجه کنید:

کاشت مو و نتایج حاصل از آن در افراد مختلف فرق دارد .

قبل از پیوند مو باید از مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر پرهیز کنید.

برای عمل کاشت حداقل 3 روز وقت بگذارید.

موهای کاشته شده دوباره ریزش نمی کنند.

 

کدام روش کاشت مو بهتر است؟

کاشت مو به روش FIT یا FUE یکی از بهترین روشهای کاشت مو است که شامل استفاده از تیغه های ریز برای برداشتن فولیکول از منطقه اهدا کننده که هنوز مو دارد مانند پشت یا بغلها است. این روش از آنجاییکه فولیکولها جداگانه منتقل می شوند ، مدت زمان درمان از روش FUT بیشتر است ولی در عوض محل برداشت موها که زخم شده خوب می شود و بهترین گزینه برای موهای کوتاه است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

  کاشت مو به روش ترکیبی | مزایا + مراحل دقیق کاشت

آیا کاشت مو نتایج دائمی دارد؟

در روش کاشت  FUE یا FUT  ، رویش موها و نتایج آن دائمی است.

 

آیا برای کاشت مو کچل کردن سر ضروری است؟

خیر ! در موارد مختلف فرق دارد مثلا برخی اوقات جراح می گوید صبر کنید تا کاشت انجام شود ولی در مجموع کچل کردن مو نتایج بهتری برای کاشت مو دارد و پیوند را بهتر می کند.

روش کاشت مو FIT چیست ؟

روش کاشت مو FIT همان روش FUE است که مخفف واژه های Follicular Unit Extraction می باشد. در این روش برداشت مو از ناحیه ی اهدا کننده بسیار متفاوت است و کارایی بیشتری دارد.

در این روش از ناحیه ی پشت سر و اطراف آن به صورت فولیکولار مو برداشت شده و به ناحیه ی گیرنده انتقال داده می شود. از این رو آسیب به ناحیه بانک مو بسیار کمتر است.

 

 

جداسازی به کمک ابزارهای حساس و کوچک انجام می شود و زخم های کوچک بر جای می ماند که به سرعت ترمیم می شود.

این روش برای کسانی که نیاز به مقدار زیادی مو برای کاشت دارند مناسب تر است. از این روش برای کسانی که دارای ریزش موی ژنتیکی یا آلوپسی هستند.

 

کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می گیرد ؟

ابتدا ناحیه ی گیرنده به طور کامل بی حس می شود و واحدهای فولیکولی که از ناحیه بانک مو برداشت می شود، با ایجاد شکاف هایی در پوست سر و ناحیه ی گیرنده به پوست سر انتقال داده می شود. برای این کار از دستگاه های دقیق و ریزی استفاده می شود.

واحدهای برداشت شده معمولاً دارای 1 تا 4 تار مو هستند. با توجه به این که در چه منطقه ای از سر کار می کنیم، نحوه ی رویش مو، زاویه رویش و … متغیر است.

از این رو هنگام کاشت مو، باید به خط رویش و زاویه ی آن دقت کرد تا پس از رویش مو، با موهایی طبیعی تر مواجه باشیم. معمولاً کاشت مو در هر بار، حدود 1000 تا 1500 تار مو است.

از این رو ممکن است برای ادامه ی درمان چند جلسه کار نیاز باشد. واحدهای گیرنده باید دارای سایت های کوچک باشد تا حداکثر تراکم مو را بتوان ایجاد کرد.

در هنگام کاشت مو باید خط موی طبیعی را به کمک واحدهای تک فولیکولی ایجاد کرد. معمولاً واحدهای 3 تا 4 مویی در ناحیه ی مرکزی پوست سر قرار می گیرند و همین طور می توان آن ها را در تاج سر جای داد.

همچنین واحدهای 2 تار مویی در بخش پشت واحدهای تک تاری مورد استفاده قرار می گیرند.

 

کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می گیرد ؟

برداشت مو در کاشت مو به روش FUT

قبل از انجام کار، بیمار منطقه برداشت مو را کاملاً شستشو داده و پس از آن ناحیه تراشیده می شود. مرزها مشخص می شود و علامت گذاری انجام می گیرد.

سپس منطقه اهدا کننده بی حس می شود. روش برداشت مو مهم ترین تفاوت بین این روش و روش هایی مانند ” کاشت مو به روش FUT ” است. در روش FIT نیازی به برش خطی بر روی سر نیست و پزشک می تواند واحد فولیکولار را از طریق برداشت مستقیم از ناحیه بانک مو انجام دهد.

  آیا کاشت مو از موهای بدن امکان پذیر است

یک برش دایره ای به قطر حدود 0.7 میلی متر در اطراف هر واحد فولیکولی زده می شود و از این طریق مو مناسب برای کاشت مو فراهم می شود.

این روش کمک می کند تا با کمترین آسیب های احتمالی به ناحیه ی بانک مو، واحدهای فولیکولی استخراج شوند.

کاشت مو به روش FIT برای کسانی که به مشکل ریزش موی ارثی یا آلوپسی مبتلا هستند گزینه ای مناسب است و کارایی بالایی دارد. از این روش برای کاشت مو سر، ابرو و … نیز می توان استفاده کرد.

برای برداشت مو از پانچ های کوچک و ریزی استفاده می شود. پانچ های دستی به صورت گروهی و دانه ای می توانند موها را برداشت کنند. برداشت مو و انتقال آن به جلوی سر ممکن است بیش از یک جلسه به طول انجامد.

این واحدها در محلول فیزیولوژیکی شور نگهداری می شوند و دمای آن ها پایین می آید. سپس در زیر میکروسکوپ پردازش می شوند؛ مثلاً برخی از بافت های اضافی مانند چربی و … را حذف می کنند.

 

مزایای کاشت مو به روش FIT

روش های مختلفی که برای پیوند مو مورد استفاده قرار می گیرند دارای یک سری مزایا در هر کدام هستند. کاشت مو به روش FIT کمک می کند تا اسکار پشت سر و ناحیه ی بانک مو به مراتب کمتر شود.

به علت این که زخم در این ناحیه کوچک است، به سرعت درمان شده و سریع تر خوب می شود. همچنین بعد از ترمیم احساس وجود اسکار در ناحیه پشت سر به حداقل می رسد.

در این روش حداکثر 5000 واحد فولیکول در هر جلسه از مراحل کاشت برداشته می شود ( هر واحد فولیکولی 1 تا 4 تار مو دارد )

از آنجایی که هر فولیکول مو با ابزارهای پزشکی خاص و یک به یک برداشته می شود، بسیاری از لکه های ریز سفید که قطری کمتر از یک میلی متر در ناحیه اهدا کننده باقی می ماند و آثار کاشت مو فقط با تراشیدن کامل سر دیده می شوند به همین دلیل حتی فرد می تواند با این روش موهایش را کوتاه کند.

با توجه به اینکه هیچ برشی روی ناحیه بخیه وجود ندارد ، مناطق تحت درمان سریعتر بهبود می یابند.

موهای ناحیه اهدا کننده نیز می توانند بعد از مدتی پرپشتی اولیه خود را به دست آورند.

با توجه به این که در کاشت مو به روش FIT چندین جلسه کاشت انجام می گیرد، می توان پرپشتی لازم را با حوصله در مناطق مختلف ایجاد کرد. از این رو بهترین روشی است که می توانید از آن برای پرپشت شدن هر چه بیشتر مو استفاده کنید.

 

مزایای کاشت مو به روش FIT

 

بانک مو در این ناحیه پانسمان نمی شود نیازی به مراقبت های خاص برای درمان زخم نخواهید داشت.

در کاشت مو به روش FIT بیش از 2 هزار گرافت مو را می توان به ناحیه گیرنده انتقال داد.

درمان ناحیه و ورم حاصل از پیوند مو پس از چند روز کاملاً بهبود می یابد و اگر به خوبی پیوند مو انجام گرفته باشد، پس از طی دوران ریزش و بازگشت مجدد موها، می توانید یک موی طبیعی و زیبا داشته باشید که نشانی از کاشته بودن آن نیز موجود نیست.

  کاشت مو طبیعی و مدت زمان بی حسی بعد از آن

 

کاشت مو به روش FIT برای چه کسانی مناسب است ؟

روش FIT برای کسانیکه دارای طاسی مختصر یا متوسط هستند مناسب است. افرادی که می خواهند کاشت سبیل، ابرو و ریش داشته باشند نیز ایده آل است.

افرادی که دارای بانک موی قوی و پرپشت هستند، مناسب ترین افراد برای کاشت مو به روش FIT هستند. همچنین کسانی که دارای بیماری طاسی ژنتیکی هستند، می توانند پس از ریزش کامل موهای ارثی از آن بهره ببرند.

با توجه به این که ناحیه ی پشت سر و پشت گوش دچار ریزش موی ارثی نمی شوند، موهایی که کاشته می شود دارای نتیجه ای ماندگار و مناسب است.

استفاده از کاشت مو به روش FIT برای خانم ها و آقایان مناسب است و در سنین بالای 25 سال می توان از آن بهره برد.

البته باید دقت داشته باشید که پزشکان توصیه می کنند درمان و کاشت مو را به سنین بالای 30 سال موکول کنید تا بتوانید نتیجه ای بهتر و ماندگارتر از آن ببینید.

 

کاشت مو به روش FIT برای چه کسانی مناسب است ؟

این روش چقدر زمان می خواهد؟

میانگین مدت زمان هر جلسه از درمان برای کاشت با این روش، با توجه به میزان فولیکول مو بین 6 تا 9 ساعت طول می کشد. در طی این مدت بیمار می تواندحدود 10 تا 15 دقیقه استراحت کند و پس از پایان جراحی نیز برای استراحت به خانه برود.

اگر ناحیه کاشت زیاد باشد این کار چند جلسه طول می کشد و بین هر جلسه نیز 1 تا 2 روز فاصله دارد.

 

موهای جدید از چه زمانی رشد می کنند؟

حدود 15 روز محل کاشت خارش و التهاب دارد و روی محل کاشت زخمهای کوچکی ایجاد می شود که به مرور از بین می روند (در صورت پوسته پوسته شدن باید با پزشک خودتان تماس بگیرید.) برای رفع خارش در صورت تایید پزشک می توانید از محلول نمکی فیزیولوژی یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید.

بعد از 3 ماه موهای کاشت کاشته شده شروع به رشد می کنند (هر ماه تقریبا یک سانتی متر)

پس از 6 ماه نیز موها قوی تر می شوند و بعد از یکسال ظاهر موها کاملا طبیعی می شود.

کاشت مو به روش FIT چه معایبی دارد ؟

در کاشت مو به روش FIT، چند جلسه درمانی نیاز است تا تراکم لازم به دست آید. از این رو ممکن است برخی از فولیکول های مو در این بازه زمانی از دست بروند و نتوان از آن ها استفاده کرد. همچنین کاری زمان بر است.

از روش پیوند مو FIT برای کسانی که منطقه بانک مو کم پشت دارند مناسب نیست. ولی به طور کلی اگر در یک کلینیک خوب و تحت نظر پزشک ماهر انجام گیرد، رضایت بالایی را به همراه دارد.

همچنین موهایی پرپشت و کاملاً طبیعی برای بیمار در آینده به وجود می آید که سبب می شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)