کاشت مو

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT یکی از روش‌هایی است که برداشت مو به صورت فولیکولار از ناحیه بانک مو برداشت شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاشت مو به روش FUE یا FIT، یکی از جالب‌ترین روش‌های ترمیم مدرن مو است. در این روش بر خلاف روش FUT (جراحی نواری) جای زخم در قسمت سر بیمار باقی نمی‌ماند. در عین حال بیمار برای کوتاهی موها آزادی بیشتری دارد. کاشت مو به روش FUT اولین بار در اوایل دهه 1990 مورد استفاده قرار گرفت و بازار مراقبت‌های بهداشتی شد. این روش بعدها تغییرات اساسی پیدا کرد و به روش FUE رسید که امروز محبوب‌ترین روش کاشت مو است. این روش از ابتدای دهه 2000 میلادی مورد استفاده قرار می‌گیرد . کاشت مو دارای روش‌های مختلفی است. تکنیک‌های خاصی برای این روش‌ها به کار می‌رود و از ابزار مختلف برای این کار استفاده می‌شود. کاشت مو به روش FIT یا FUE از روش‌هایی است که در کلینیک‌های تخصصی پوست و مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش استخراج واحدهای فولیکولی دستگاه‌های مخصوص انجام می‌گیرد و این واحدها به صورت جداگانه و بدون برداشت نوار پوست و مو از سر برداشت می‌شوند.

 

کاشت مو به روش FIT

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو یک روش ترمیم و رایج در طاسی و آلوپسی (ریزش مو) است. بسیاری از افراد در مراحل مختلف زندگی دچار ریزش مو می‌شوند. قدیمی‌ترین کاشت مو در سال 1930 توسط یک دانشمند ژاپنی انجام شده است. کاشت مو به روش FIT یا FUE یکی از بهترین روش‌های کاشت مو است که شامل استفاده از تیغه‌های ریز برای برداشتن فولیکول از منطقه اهدا کننده که هنوز مو دارد مانند پشت‌سر یا بغل‌ها است. این روش از آنجاییکه فولیکول‌ها جداگانه منتقل می‌شوند، مدت زمان درمان از روش FUT بیشتر است ولی در عوض محل برداشت موها که زخم شده خوب می‌شود و بهترین گزینه برای موهای کوتاه است.

 

آیا کاشت مو FIT نتایج دائمی دارد؟

در روش کاشت FUE یا FIT، رویش موها و نتایج آن دائمی است.

 

آیا برای کاشت مو FIT نیاز به کچل کردن دارد؟ 

خیر! در موارد مختلف فرق دارد مثلا برخی اوقات جراح می‌گوید صبر کنید تا کاشت انجام شود ولی در مجموع کچل کردن مو نتایج بهتری برای کاشت مو دارد و پیوند را بهتر می‌کند.

 

عمل کاشت مو اف آی تی چیست؟

روش کاشت مو اف آی تی همان روش FUE است که مخفف واژه های Follicular Unit Extraction می‌باشد. در این روش برداشت مو از ناحیه‌ی اهدا کننده بسیار متفاوت است و کارایی بیشتری دارد. در این روش از ناحیه‌ی پشت‌سر و اطراف آن به صورت فولیکولار مو برداشت شده و به ناحیه‌ی گیرنده انتقال داده می‌شود. از این رو آسیب به ناحیه بانک مو بسیار کمتر است. جداسازی به کمک ابزارهای حساس و کوچک انجام می‌شود و زخم‌های کوچک بر جای می‌ماند که به سرعت ترمیم می‌شود. این روش برای کسانی که نیاز به مقدار زیادی مو برای کاشت دارند مناسب‌تر است. از این روش برای کسانی که دارای ریزش موی ژنتیکی یا آلوپسی هستند استفاده می‌شود.

 

 

 

کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می‌گیرد؟

ابتدا ناحیه‌ی گیرنده به طور کامل بی‌حس می شود و واحدهای فولیکولی که از ناحیه بانک مو برداشت می‌شود، با ایجاد شکاف‌هایی در پوست سر و ناحیه‌ی گیرنده به پوست سر انتقال داده می‌شود. برای این کار از دستگاه‌های دقیق و ریزی استفاده می‌شود. واحدهای برداشت شده معمولاً دارای 1 تا 4 تار مو هستند. با توجه به این که در چه منطقه‌ای از سر کار می‌کنیم، نحوه‌ی رویش مو، زاویه رویش و… متغیر است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

از این رو هنگام کاشت مو، باید به خط رویش و زاویه‌ی آن دقت کرد تا پس از رویش مو، با موهایی طبیعی تر مواجه باشیم. معمولاً کاشت مو در هر بار، حدود 1000 تا 1500 تار مو است. از این رو ممکن است برای ادامه‌ی درمان چند جلسه کار نیاز باشد. واحدهای گیرنده باید دارای سایت‌های کوچک باشد تا حداکثر تراکم مو را بتوان ایجاد کرد. در هنگام کاشت مو باید خط موی طبیعی را به کمک واحدهای تک فولیکولی ایجاد کرد. معمولاً واحدهای 3 تا 4 مویی در ناحیه‌ی مرکزی پوست سر قرار می‌گیرند و همین طور می‌توان آن‌ها را در تاج سر جای داد. همچنین واحدهای 2 تار مویی در بخش پشت واحدهای تک تاری مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

کاشت مو به روش FIT چگونه انجام می گیرد ؟

 

برداشت مو در کاشت مو به روش FIT

قبل از انجام کار، بیمار منطقه برداشت مو را کاملاً شستشو داده و پس از آن ناحیه تراشیده می‌شود. مرزها مشخص می شود و علامت گذاری انجام می‌گیرد. سپس منطقه اهدا کننده بی‌حس می‌شود. روش برداشت مو مهم‌ترین تفاوت بین این روش و روش‌هایی مانند ” کاشت مو به روش FUT ” است. در روش FIT نیازی به برش خطی بر روی سر نیست و پزشک می‌تواند واحد فولیکولار را از طریق برداشت مستقیم از ناحیه بانک مو انجام دهد. یک برش دایره‌ای به قطر حدود 0.7 میلی‌متر در اطراف هر واحد فولیکولی زده می‌شود و از این طریق موی مناسب برای کاشت مو فراهم می‌شود. این روش کمک می‌کند تا با کمترین آسیب‌های احتمالی به ناحیه‌ی بانک مو، واحدهای فولیکولی استخراج شوند. کاشت مو به روش FIT برای کسانی که به مشکل ریزش موی ارثی یا آلوپسی مبتلا هستند گزینه‌ای مناسب است و کارایی بالایی دارد. از این روش برای کاشت موی سر، ابرو و … نیز می‌توان استفاده کرد. برای برداشت مو از پانچ‌های کوچک و ریزی استفاده می‌شود. پانچ‌های دستی به صورت گروهی و دانه‌ای می‌توانند موها را برداشت کنند. برداشت مو و انتقال آن به جلوی سر ممکن است بیش از یک جلسه به طول انجامد. این واحدها در محلول فیزیولوژیکی شور نگهداری می‌شوند و دمای آنها پایین می‌آید. سپس در زیر میکروسکوپ پردازش می‌شوند؛ مثلاً برخی از بافت‌های اضافی مانند چربی و… را حذف می‌کنند.

 

مزایای کاشت مو به روش FIT

روش‌های مختلفی که برای پیوند مو مورد استفاده قرار می‌گیرند دارای یک سری مزایا در هر کدام هستند. کاشت مو به روش FIT کمک می‌کند تا اسکار پشت‌سر و ناحیه‌ی بانک مو به مراتب کمتر شود. به علت این که زخم در این ناحیه کوچک است، به سرعت درمان شده و سریع تر خوب می‌شود. همچنین بعد از ترمیم احساس وجود اسکار در ناحیه پشت‌سر به حداقل می‌رسد. در این روش حداکثر 5000 واحد فولیکول در هر جلسه از مراحل کاشت برداشته می‌شود (هر واحد فولیکولی 1 تا 4 تار مو دارد) از آنجایی که هر فولیکول مو با ابزارهای پزشکی خاص و یک به یک برداشته می‌شود، بسیاری از لکه‌های ریز سفید که قطری کمتر از یک میلی‎متر در ناحیه اهدا کننده باقی می‌ماند و آثار کاشت مو فقط با تراشیدن کامل سر دیده می‌شوند به همین دلیل حتی فرد می‌تواند با این روش موهایش را کوتاه کند. با توجه به اینکه هیچ برشی روی ناحیه بخیه وجود ندارد، مناطق تحت درمان سریعتر بهبود می‌یابند. موهای ناحیه اهدا کننده نیز می‌توانند بعد از مدتی پرپشتی اولیه خود را به دست آورند. با توجه به این که در کاشت مو به روش FIT چندین جلسه کاشت انجام می‌گیرد، می‌توان پرپشتی لازم را با حوصله در مناطق مختلف ایجاد کرد. از این رو بهترین روشی است که می‌توانید از آن برای پرپشت شدن هر چه بیشتر مو استفاده کنید.

 

مزایای کاشت مو به روش FIT

 

بانک مو در این ناحیه پانسمان نمی‌شود نیازی به مراقبت‌های خاص برای درمان زخم نخواهید داشت. در کاشت مو به روش FIT بیش از 2 هزار گرافت مو را می‌توان به ناحیه گیرنده انتقال داد. درمان ناحیه و ورم حاصل از پیوند مو پس از چند روز کاملاً بهبود می‌یابد و اگر به خوبی پیوند مو انجام گرفته باشد، پس از طی دوران ریزش و بازگشت مجدد موها، می‌توانید یک موی طبیعی و زیبا داشته باشید که نشانی از کاشته بودن آن نیز موجود نیست.

 

کاشت مو به روش FIT برای چه کسانی مناسب است؟

روش FIT برای کسانی که دارای طاسی مختصر یا متوسط هستند مناسب است. افرادی که می‌خواهند کاشت سبیل، ابرو و ریش داشته باشند نیز ایده آل است. افرادی که دارای بانک موی قوی و پرپشت هستند، مناسب‌ترین افراد برای کاشت مو به روش FIT هستند. همچنین کسانی که دارای بیماری طاسی ژنتیکی هستند، می‌توانند پس از ریزش کامل موهای ارثی از آن بهره ببرند. با توجه به این که ناحیه‌ی پشت‌سر و پشت‌گوش دچار ریزش موی ارثی نمی‌شوند، موهایی که کاشته می‌شود دارای نتیجه‌ای ماندگار و مناسب است. استفاده از کاشت مو به روش FIT برای خانم‌ها و آقایان مناسب است و در سنین بالای 25 سال می‌توان از آن بهره برد. البته باید دقت داشته باشید که پزشکان توصیه می‌کنند درمان و کاشت مو را به سنین بالای 30 سال موکول کنید تا بتوانید نتیجه‌ای بهتر و ماندگارتر از آن ببینید.

 

کاشت مو به روش FIT برای چه کسانی مناسب است ؟

 

مدت زمان کاشت مو به روش اف آی تی

میانگین مدت زمان هر جلسه از درمان برای کاشت با این روش، با توجه به میزان فولیکول مو بین 6 تا 9 ساعت طول می‌کشد. در طی این مدت بیمار می‌تواند حدود 10 تا 15 دقیقه استراحت کند و پس از پایان جراحی نیز برای استراحت به خانه برود. اگر ناحیه کاشت زیاد باشد این کار چند جلسه طول می‌کشد و بین هر جلسه نیز 1 تا 2 روز فاصله دارد.

 

موهای جدید از چه زمانی رشد می‌کنند؟

حدود 15 روز محل کاشت خارش و التهاب دارد و روی محل کاشت زخم‌های کوچکی ایجاد می‌شود که به مرور از بین می‌روند (در صورت پوسته پوسته شدن باید با پزشک خودتان تماس بگیرید.) برای رفع خارش در صورت تایید پزشک می‌توانید از محلول نمکی فیزیولوژی یا ژل آلوئه ورا استفاده کنید. بعد از 3 ماه موهای کاشت کاشته شده شروع به رشد می‌کنند (هر ماه تقریبا یک سانتی متر) پس از 6 ماه نیز موها قوی تر می‌شوند و بعد از یکسال ظاهر موها کاملا طبیعی می‌شود.

 

کاشت مو به روش FIT چه معایبی دارد؟

در کاشت مو به روش FIT، چند جلسه درمانی نیاز است تا تراکم لازم به دست آید. از این رو ممکن است برخی از فولیکول‌های مو در این بازه زمانی از دست بروند و نتوان از آن‌ها استفاده کرد. همچنین کاری زمان بر است. از روش پیوند مو FIT برای کسانی که منطقه بانک مو کم پشتی دارند مناسب نیست. ولی به طور کلی اگر در یک کلینیک خوب و تحت نظر پزشک ماهر انجام گیرد، رضایت بالایی را به همراه دارد. همچنین موهایی پرپشت و کاملاً طبیعی برای بیمار در آینده به وجود می‌آید که سبب می شود تا زیبایی بیشتری داشته باشد.

 

ریزش مو چه دلایلی دارد؟

ریزش مو دلایلی مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. سالخوردگی
 2. عوامل ژنتیکی
 3. شیوه‌های غلط سبک زندگی (اعتیاد)
 4. رژیم ناسالم غذایی و کمبود ویتامین‌های ضروری
 5. فشار و استرس
 6. تغییرات هورمونی
 7. برخی بیماری‌ها

 

آیا کاشت مو فقط برای موهای سر انجام می‌شود؟

خیر، کاشت مو در تمام مناطق رویش مو از ریش و سبیل گرفته تا ابرو و حتی مژگان نیز انجام می‌شود. برخی افراد که در اثر تصادفات، تروما یا بیماری موهای بدن را از دست می‌دهند نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند.

 

آیا خانم‌ها هم می‌توانند کاشت مو داشته باشند؟

بله، کاشت مو منحصر به آقایان نیست و خانم‌ها هم می‌توانند کاشت داشته باشند. اصلی ترین عامل ریزش مو در زنان استرس و به هم تعادل هورمونی است. ریزش مو در خانم‌ها عمدتا از نوع آلوپسی اوره است و به دو صورت ریزش موهای آسیب دیده و طاسی الگوی زنانه بروز می‌کند.

 

حقایقی در رابطه با کاشت مو

اگر درصدد کاشت مو هستید قبل از اقدام به این نکات توجه کنید:

 1. کاشت مو و نتایج حاصل از آن در افراد مختلف فرق دارد.
 2. قبل از پیوند مو باید از مصرف الکل، سیگار و مواد مخدر پرهیز کنید.
 3. برای عمل کاشت حداقل 3 روز وقت بگذارید.
 4. موهای کاشته شده دوباره ریزش نمی‌کنند.

 

کلینیک پوست و مو هلیا 

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)