تزریق چربی یک راه هموار به سوی زیبایی

تزریق چربی یک راه هموار به سوی زیبایی

فرم دهی صورت و بدن با تزریق چربی

تزریق چربی روشی است که در آن از بافت های چربی بدن فرد برای فرم دهی صورت و بدن استفاده می شود. اکثر متقاضیان برای کاهش چروک های پوستی و فرم دهی صورت از این روش بهره می برند.

تزریق فیلرهای مختلف و چربی باعث می شود تا صورت فرد چندین سال جوان تر به نظر برسد. و امروزه افراد زیادی به سمت این درمان و جراحی زیبایی می روند. تزریق چربی یک سری مزایا نسبت به دیگر روش دارد که باعث شده محبوبیت خاصی داشته باشد.

روند پیری تأثیر منفی بر روحیه فرد می گذارد و این سبب می شود تا فرد هر چه بیشتر در جهت کاهش این روند بکوشد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

 

فرم دهي صورت و بدن با تزريق چربي

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

تزریق چربی چیست ؟

بدن دارای چربی است که بافت نرم و عالی دارد. از این رو اخیراً به جای استفاده از موادی که مربوط به بدن حیوانات است و همین طور ژل های مصنوعی و مواد غیر طبیعی از این روش بیشتر استفاده می شود.

در روش حجم دهنده چربی، مواد از بافت های چربی بدن فرد گرفته می شود و پس از پردازش و آماده سازی به دیگر نقاط مانند اندام ها و صورت انتقال داده می شود. چربی از مناطقی مانند شکم یا باسن و ران گرفته می شود.

 

 

سوزن های خاصی برای این روش به کار می رود و از لیپوساکشن و دستگاه مکش برای برداشت و خارج کردن چربی استفاده می شود، پس از برداشت چربی به کمک یک سانتریفیوژ چربی را از ناخالصی های که دارد جدا کرده و آماده ی تزریق می کنند.

از تزریق چربی می توان در درمان چروک های پوست، افزایش حجم گونه و فک، برطرف کرده خط خنده و خط اخم، درمان گودی زیر چشم و … استفاده می شود.

 

تزريق چربي چيست ؟

 

این فعالیت در واقع یک فرآیند سودمند برای فرد به شمار می رود. چرا که از یک طرف برخی از چربی های انباشته شده در بدن او را خارج می کند و از سوی دیگر، حجم دلخواه را برای بخش دیگری از بدن این فرد به وجود می آورد.

تزریق چربی یک روش با ریسک بسیار پایین است و به طور معمول، نتایج رضایت بخش برای فرد به دنبال دارد. چربی می تواند در بخش های مختلفی از بدن یک تغییر دلخواه به وجود بیاورد و آثار و نشانه های پیری را در ظاهر فرد کمرنگ کند.

از این رو می توان گفت بهترین روشی است که به علت استفاده از بافت خود بدن، ایجاد حساسیت یا پس زدگی نمی کند.

معمولاً چربی که از بدن برداشته می شود در چندین مرحله قابل استفاده است و می توان با نگهداری آن به راحتی در سری های بعد نیز از آن برای افزایش حجم نواحی مختلف بهره برد.

ترانسفر چربی یک فرآیند دائمی نیست و نتیجه ی آن برای مدتی ماندگار است. از این رو ممکن است نیاز باشد چند بار در سال تزریق انجام گیرد.

 

تزریق چربی به صورت 

با افزایش سن و تغییراتی که به علت پیری پوست ایجاد می شود، حجم صورت کاهش می یابد و این روند ممکن است حتی در سنین 30 سالگی نیز رخ دهد. چربی های زیر پوست در سنین بالا کم کم از بین می روند و اغلب چهره ی فرد به صورت ناخواسته لاغر تر می شود.

همچنین کاهش انعطاف پذیری پوست سبب می شود تا چروک های پوستی ایجاد شوند و عضلات گونه ها نیز حالتی افتاده به خود بگیرند.

با توجه به این که تزریق چربی از مناطق بدن فرد گرفته و انجام می شود، می تواند به راحتی جایگزین این چربی ها شود.

انتقال چربی به صورت معمولاً در گونه باعث می شود تا هم چروک های اطراف گونه از جمله نواحی دور چشم کاهش یابد هم صورت فرم زیباتری به خود بگیرد.

 

تزريق چربي به صورت

 

علاوه بر این گودی زیر چشم نیز با همین روش فوق در این ناحیه برطرف می شود و چهره فرد چندین سال جوان تر به نظر می رسد.

خطوط اخم و خط لبخند نیز به کمک این نوع تزریق پر می شوند. با توجه به این که هنگام تزریق چربی، سلول های بنیادی نیز به منطقه هدف انتقال می یابند، این روش به بهبود چهره کمک می کند و کیفیت و ظاهر پوست را بهتر می کند.

فرم دهی صورت با تزریق به چانه، فک و گونه قابل انجام است و شکل صورت به مقدار زیادی تغییر می کند.

تزریق چربی به صورت، هم در مردان و هم در زنان انجام می شود اما پزشک باید این تزریق را با توجه به ویژگی های خاص هر فرد انجام دهد. یکی از مسائل بسیار مهم در تزریق چربی، انتخاب میزان دقیق چربی برای برداشت از بدن فرد و تزریق به او بشمار می رود.

اگر چربی تزریق شده به صورت، بیش از حد لازم باشد، میزان چربی انباشته شده نسبت به خون رسانی بیشتر است و در نتیجه سلول های چربی در نقطه جدید، دوام نمی آورند. اگر هم میزان تزریق شده بسیار پایین تر از حد مورد نیاز باشد، تغییر مطلوب فرد شکل نخواهد گرفت.

فرآیند تزریق چربی به صورت، می تواند به صورت همزمان با فرآیندهای زیبایی دیگر نیز صورت بگیرد. برای مثال می شود همه چربی های زائد در بدن فرد را خارج کرد و سپس از بخشی از این چربی ها، برای تزریق به صورت او بهره برد.

 

تزریق چربی به سایر بخش های بدن

شاید تعداد متقاضیان تزریق چربی به صورت به طور کلی از متقاضیان انجام این کار در سایر بخش های بدن بیشتر باشد اما این کار به هیچ وجه تنها مختص صورت نیست و می تواند شکل ظاهری سایر قسمت های بدن را نیز تغییر دهد.

تزریق چربی به سینه ها، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. در این روش سینه ها کمی حجیم تر می شوند و کمی بالاتر نیز قرار می گیرند تا شکل ظاهری مطلوب تری پیدا کنند. تزریق چربی می تواند سینه ها را یک سایز بزرگتر کند و نحوه قرار گرفتن آن ها در بدن را به شکل مطلوب تری در بیاورد.

تزریق چربی به باسن نیز یک راهکار بسیار موثر برای بهبود شکل ظاهری باسن به شمار می رود. این کار به ویژه برای بانوان لاغری که قصد دارند باسن خود را به اندازه کمی حجیم کنند، بسیار مناسب به نظر می رسد.

برخی افراد برای ران های خود نیز از پروسه تزریق چربی کمک می گیرند. این کار به آنها کمک می کنند تا ران هایی با ظاهر جذاب تر داشته باشند.

برخی دیگر نیز به سراغ تزریق چربی به دست و پا می روند. افزایش سن، یکی از دلایلی است که پوست دست و شکل ظاهری آن برای فرد به حالتی نامطلوبی در می آید و تزریق چربی برای اصلاح این موضوع به کار می رود.

به طور کلی، تزریق چربی امروزه کاربردهای بسیار متنوعی دارد اما نباید فراموش کرد که این کار، تغییر بسیار بزرگی در اندام های بدن به وجود نمی آورد.

این کار در نهایت موجب می شد که سینه و باسن، کمی بزرگ شوند اما اگر میزان دلخواه برای تغییر بیشتر باشد، باید روش های دیگری را در نظر گرفت.

 

مقایسه تزریق چربی با سایر روش های تزریق فیلر

مهم ترین تفاوتی که تزریق چربی با دیگر روش ها مانند تزریق ژل دارد، استفاده از بافت های بدن فرد است.

به همین علت کسانی که نسبت به سایر روش ها حساسیت نشان می دهند می توانند به راحتی از روش تزریق مواد حاصل از چربی بدن بهره ببرند.

از آن جایی که چربی از بدن خود فرد گرفته شده، هرگز پس زده نمی شود و این یکی از تفاوت های مهم تزریق چربی با فیلر به شمار می رود.

البته که فیلرها نیز بسیار موثر هستند اما به هر حال از جایی بیرون از بدن خود فرد آمده اند و ممکن است موجب برخی از واکنش های آلرژیک در بدن شوند.

در روش هایی مانند تزریق ژل که یک روش فیلر و افزایش حجم صورت محسوب می شود، مواد مصنوعی یا برگرفته از بدن حیوانات استفاده می شود.

این ژل ها تناسب زیادی با مواد موجود در زیر پوست دارند ولی ممکن است توسط بدن فرد پذیرفته نشوند.

 

مقايسه تزريق چربي با ساير روش هاي تزریق فیلر

 

به همین علت بهترین روش برای تزریق فیلر، همان روش انتقال چربی است و بدن نسبت به آن واکنش نشان نمی دهد.

روش پروتز و جایگذاری آن در بخش هایی مانند گونه نیز یک روش دائمی است که با یک بار جراحی می توان آن را با گیره هایی در این بخش ها جایگذاری کرد و صورت را فرم بهتری داد.

این روش به علت دائمی بودن ممکن است چندان خوشایند فرد نباشد و حداقل قبل از استفاده از این روش از دیگر روش های موقت استفاده کند و در صورتی که رضایت بخش بود از روش دائم بهره ببرد.

برای انتخاب میان روش تزریق چربی و یا استفاده از فیلر، در درجه اول این موضوع اهمیت دارد که بدانیم فرد این کار را با چه هدفی انجام می دهد.

هر دو روش در از بین بردن چین و چروک های چهره مفید هستند اما بعضی از چین و چروک ها نه با چربی و نه با فیلر از بین نمی روند. برای از بین رفتن این خط و خطوط خاص، باید از تزریق بوتاکس استفاده کرد.

نتایج اولیه تزریق چربی به بدن، خیلی زود پدیدار می شود اما برای مشاهده نتایج تزریق فیلر، باید زمان بیشتری صبر کرد.

فرد به خاطر پشت سر گذاشتن فرآیند برداشت چربی از بدن خود، پس از انجام این کار باید حداقل دو روز استراحت کند اما در تزریق فیلر، چنین استراحتی ضروری به نظر نمی رسد.

دوران ماندگاری تزریق چربی، طولانی تر از دوران ماندگاری تزریق فیلر است و به طور کلی ریسک و عوارض جانبی این کار، کمتر از ریسک تزریق فیلر به نظر می رسد.

 

روش های تزریق چربی

الف) مرحله برداشت چربی

برای برداشت چربی از تکنیک های مختلفی با عنوان روش دستی، روش بادی جت و روش لیپوماتیک استفاده میگردد.

که برای تزریق چربی در سایز کوچک مانند تزریق چربی صورت یا دست از روش های تخلیه چربی دستی یا بادی جت استفاده میگردد.

و برای ترانسفر چربی در سایز بزرگتر که نیاز به حجم چربی بیشتری داریم مانند ترانسفر چربی به سینه یا باسن از روش تخلیه چربی لیپوماتیک استفاده میشود.

که بهترین شیوه برای برداشت چربی تخلیه به روش بادی جت میباشد که در این شیوه سلول های چربی سالم تری از بدن خارج میگردد.

تحقیقات نشان می دهند که سلول های چربی خارج شده از بدن به روش بادی جت، 90 درصد شانس زنده ماندن دارد. همین موضوع بادی جت را به بهترین شیوه برای انجام این کار تبدیل می کند. افرادی که روش بادی جت را برای استخراج چربی های انتخاب می کنند، معمولا به بهترین نتیجه ممکن از این کار می رسند.

انتخاب روش بادی جت، زمان انجام عمل را کوتاه تر خواهد کرد. در این روش درد کم تری نیز به فرد تحمیل می شود و ریکاوری او، ساده تر صورت می گیرد. روش بادی جت، در مجموع ریسک کمتری را برای فرد رقم می زند.

ب)مرحله آماده سازی و پردازش

روش هایی که در تزریق مواد چربی بدن وجود دارد بیشتر در مرحله ی پردازش با هم تفاوت دارند. معمول ترین روش پردازش چربی، استفاده از دستگاه سانتریفیوژ است.

این روش به مدت چند دقیقه روشن می شود و لایه های پایه و پلت در آن شناسایی می شوند. قسمت پایین سرنگ و در پایین لایه میانی جمع آوری می شود و لایه با بافت چربی که چگالی بالایی دارد به سرنگ منتقل می شود.

کارکرد سانتریفیوژ بر مبنای چرخش زیاد استوار است. چرخش  مستمر در سرعت بالا، لایه های مختلف را از هم جدا می کند و همین موضوع خالص سازی چربی را رقم می زند.

چربی حتما باید به صورت خالص تزریق شود و نباید در زمان تزریق، هیچ مایع دیگری با آن ترکیب شده باشد. خالص نبودن چربی، نتیجه نهایی تزریق را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

روش دیگر شستشوی ماده به دست آمده است. در این روش با یک نمک خاص محلول را شستشو می دهند و پس از برداشتن نمونه تزریقی، نمک از آن جدا می شود.

در روش دیگر بعد از برداشت چربی، حدود 15 دقیقه ماده به صورت طبیعی دارای 3 لایه می شود که چربی با کیفیت بالاتر از آن جدا می شود.

ج) مرحله ارتقاء

این مرحله فقط در شیوه ی تزریق به روش نانو فت کاربرد دارد چرا که در این مرحله با کمک سلول های بنیادی قوام و ماندگاری این نوع تزریق افزایش پیدا میکند و همچنین با استفاده از شیوه ی نانو فت از سلول های چربی در سایز نانو استفاده میگردد که جدای از بحث فرم دهی عالی صورت باعث کلاژن سازی پوست، جوانسازی و رفع سیاهی زیر چشم میگردد.

د) مرحله تزریق چربی

استفاده از چربی در سایز نانو و تزریق آن توسط پزشک متخصص و با تجربه بهترین تکنیک برای انجام این فرایند می‌باشد.

این بستگی به انتخاب خود فرد دارد که تزریق چربی، چه زمانی برای او صورت بگیرد. به طور معمول بیشتر افراد ترجیح می دهند که همه این فرآیند در طول یک جلسه انجام شود.

یعنی آن ها تنها یک بار به کلینیک مراجعه کنند و پروسه برداشت، ارتقا و سپس تزریق چربی را پشت سر بگذارند. افرادی دیگری هم اما دوست دارند این فرآیند حداقل در دو جلسه اتفاق بیفتد. یعنی ابتدا برداشت چربی صورت بگیرد و سپس چربی ها برای مدتی حفظ شوند تا زمان دیگری برای تزریق در نظر گرفته شود.

این یکی مزیت های تزریق چربی است که می توان چربی های برداشته شده را برای مدتی حفظ کرد. تزریق چربی به کمک سرنگ هایی کوچک صورت می گیرد تا جای زخم خاصی روی بدن فرد باقی نماند.

 

چه کسانی واجد شرایط تزریق چربی هستند؟

تزریق چربی یک روش ساده است که اگر در یک مرکز معتبر انجام گیرد، مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. از این رو هر کسی می تواند از این روش در نواحی که این تزریق صورت می گیرد بهره ببرد.

تزریق این نوع چربی برای افرادی که سن بالا دارند جهت رفع چین و چروک پوست انجام می شود.

تزریق مقدار کمی چربی در این نواحی، خطوط چروک را باز کرده و با حجم دادن به ناحیه ی صورت علاوه بر رفع چین و چروک باعث زیباتر شدن و پر کردن این نواحی می شود.

 

چه کساني واجد شرايط تزريق چربي هستند

 

در سنین بالا نیز بیشتر برای فرم دهی صورت از این روش استفاده می شود. کسانی که به صورت ژنتیکی گونه های کوچکی دارند برای افزایش حجم گونه و همین طور برای بزرگ تر کردن چانه از این روش زیبایی بهره می برند.

البته فرم دهی با چربی در دیگر نواحی مانند سینه و باسن نیز قابل انجام است که متقاضیان کمتری در کشور ما دارد.

علاوه بر این اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید فرم صورت خود را دچار تغییراتی کنید می توانید از روش تزریق به کمک چربی بدن خود ابتدا این کار را به صورت موقت انجام دهید اگر نتیجه مورد رضایت تان بود از روش های دائمی بهره ببرد.

برای تزریق چربی، باید حتما مقداری چربی انباشته در شکم، ران، قسمت بالایی باسن و یا بخش های دیگری از بدن خود داشته باشید. میزان چربی مورد نیاز برای تزریق، معمولا حتی در افراد لاغر نیز وجود دارد اما اگر این لاغری تا حدودی افراطی باشد، کار کمی دشوار خواهد شد.

برای مثال افرادی که به خاطر ورزش در سطح حرفه ای میزان چربی بسیار پایینی در بدن خود دارند، گزینه های ایده آل تزریق چربی به شمار نمی روند.

برای تزریق چربی، شما باید حتما از وضعیت جسمی و روحی خوبی برخوردار باشید و همه سوابق درمانی و دارویی را با پزشک در میان بگذارید.

این کار موجب می شود که پزشک قبل از انجام تزریق، به خوبی از همه ویژگی های جسمی شما مطلع باشد و در نتیجه، این تزریق با آگاهی بیشتری صورت بگیرد.

افرادی که سابقه خونریزی شدید و غیرطبیعی دارند، افرادی که هر روز دخانیات مصرف می کنند، افرادی که در دوران بارداری به سر می برند، افرادی که با عفونت های مختلف دست و پنجه نرم می کنند و یا در مقابل آلرژی ها آسیب پذیر هستند و همچنین افرادی که انتظاری غیرمنطقی از نتیجه این کار دارند، گزینه های ایده آلی برای تزریق چربی به شمار نمی روند.

 

برای نتیجه بهتر تزریق چربی بخوانید

تزریق چربی با روش های مختلفی به صورت انجام می شود. البته می توان این تزریق را به دیگر نواحی بدن نیز انجام داد؛ اما بیشترین متقاضیان این روش برای رفع چین و چروک های پا کلاغی اطراف چشم، فرم دهی گونه، رفع خط اخم و خط خنده و … مراجعه می کنند.

هر عمل زیبایی به تبع این که ممکن است مزایایی داشته باشد، باید مراقبت هایی نیز قبل و بعد از عمل برای آن انجام گیرد.

هم مراقبت های قبل از تزریق و هم مراقبت های بعد از تزریق، نقش بسیار مهمی در رسیدن به نتایج مطلوب ایفا می کنند. آنهایی که این مراقبت ها را چندان جدی نمی گیرند، از یک طرف ممکن است فرآیند تزریق را با ریسک های بزرگی روبرو کنند و از طرف دیگر، ممکن است به شکل ظاهری دلخواه پس از تزریق چربی دست پیدا نکنند.

پزشک پس از انجام تزریق، دستورالعمل های خاصی برای مراقبت به فرد خواهد داد. توجه به این دستاوردها برای آنها که به نتایج نهایی کار اهمیت می دهند، بسیار حیاتی است.

قبل از این که اقدام به جوانسازی با این نوع تزریق کنید، بهتر است اطلاعاتی در این خصوص داشته باشید و بتوانید روند انجام این عمل را به بهترین نحو طی کنید و نتیجه ای بهتر را از این روش ببینید. همچنین نگرانی از بابت عوارض احتمالی آن نداشته باشید.

 

مراقبت های قبل از تزریق چربی

برای این که خود را آماده ی تزریق چربی کنید یک سری کارها را باید انجام دهید و یک سری کارها را هم نباید انجام دهید.

هنگامی که به یک کلینیک تخصصی پوست و مو مراجعه می کنید، یک جلسه مشاوره با پزشک یا پرستار خواهید داشت تا یک سری آزمایشات و بررسی های پزشکی را انجام دهید.

سپس مراقبت هایی که بر اساس شرایط شما ممکن است وجود داشته باشد ارائه می شود. برخی از مراقبت ها به صورت عمومی هستند که شامل موارد زیر می باشند:

1- ممکن است نیاز باشد عکس هایی برای قبل از عمل خود تهیه کنید. این عکس ها برای مقایسه های بعدی، مفید تلقی خواهند شد. با تماشای همین عکس ها، شما در اولین روزهای بعد از تزریق چربی، متوجه تفاوت هایی در ظاهر خود می شوید.

علاوه بر این، تصاویر اولیه به پزشک برای انجام بررسی های بیشتر در جهت رساندن شما به نتایج دلخواه، مفید خواهند بود.

2- حداقل شش هفته قبل از انجام عمل سیگار نکشید تا نتیجه بهتری را از این فرآیند ببینید. سیگار برای سلامتی بدن مضر است و شما زمانی به بهترین نتیجه از تزریق چربی می رسید که بدنی کاملا سالم داشته باشید.

علاوه بر این مصرف دخانیات، ممکن است روی رقیق شدن خون تاثیر داشته باشد.  حداقل تا یک هفته پیش از انجام عمل نیز، باید مصرف الکل را نیز کنار بگذارید. مصرف زیاد الکل، نتایج نهایی کار را به خطر می اندازد.

3- از ایجاد زخم در بدن به خصوص نواحی که باید تزریق و برداشت چربی از آن ها انجام شود محافظت کنید.

4- داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند آسپرین مصرف نکنید. مکمل های ویتامین و … را در صورت مصرف به پزشک خود اطلاع دهید؛ زیرا ممکن است برخی از این موارد باعث افزایش خونریزی در حین عمل شود.

5- قبل از انجام عمل و برداشت چربی از بدن حمام کنید زیرا بعد از آن نمی توانید مدتی حمام بروید.

6- یک نفر را به همراه داشته باشید تا بعد از عمل و تا یک روز بتواند همراه شما باشد.

7- یک رژیم غذایی مناسب انتخاب کنید. افزایش مصرف بعضی از ویتامین ها، برای انجام بهتر عمل و همچنین سپری شدن مطلوب دوران ریکاوری، ایده آل خواهد بود.

8- در روزهای منتهی به تزریق چربی و همچنین شب قبل از انجام تزریق، حتما به اندازه کافی استراحت کنید. استراحت کافی کمک خواهد کرد که شما در وضعیت وشرایط مطلوب تری در عمل حاضر شوید و این کار را با صبر و حوصله بیشتری پشت سر بگذارید

مراقبت های بعد از تزریق چربی

در موعد مقرر برای برداشت چربی از بدن و تزریق آن به نواحی مورد نظر به کلینیک مراجعه کنید. معمولاً قبل از شروع کار، ” دکتر تزریق چربی” یا تکنسین یک سری توصیه هایی را برای بعد از عمل به شما ارائه می دهند.

 

مراقبت های بعد از تزريق چربی

 

همچنین احتمال درد که ممکن است داشته باشید. عوارض احتمالی و مراقبت هایی که باید داشته باشید نیز برای شما عنوان می شود.

برای از بین بردن درد، پزشک برای شما دارو تجویز خواهد کرد. بسیار مهم است که در روزهای پس از تزریق چربی، به هیچ وجه به سراغ مصرف خودسرانه دارو نروید. چرا که بعضی از داروها، تاثیر منفی روی نتایج نهایی تزریق چربی خواهند گذاشت.

چربی از بخش دیگر بدن مانند شکم، انتهای ران و … برداشته می شود. این قسمت بانداژ می شود و تا یک روز بعد از آن باید باند برداشته شود.

پس باید از این زخم نیز مراقبت کنید. تورم و کبودی را در ناحیه ی تزریق در هفته ی اول شاهد هستید که ممکن است نتیجه ی عمل را به خوبی نشان ندهد. پس باید منتظر بمانید تا این علائم از بین بروند سپس نتیجه را مشاهده کنید.

احتمالاً برای شما آنتی بیوتیک تجویز می شود که باید آن را از همان روز اول مصرف کنید. همچنین مصرف روزانه و به موقع آن در چند روز اول از مشکلاتی مانند عفونت در ناحیه ی برداشت چربی جلوگیری می کند.

سعی کنید تا 3 روز از رسیدن رطوبت به ناحیه ی زخم جلوگیری کنید و از حمام کردن بپرهیزید.

حداقل تا سه روز پس از تزریق چربی، به هیچ وجه فعالیت سنگین ورزشی انجام ندهید. این کار با به سرعت انداختن جریان خون، ممکن است عوارض جانبی ناشی از تزریق چربی را در بدن شما تقویت کند.

در اولین هفته پس از تزریق چربی، مصرف الکل و سیگار ضررهای زیادی به همراه خواهد داشت. الکل و دخانیات، روند بهبودی را به تاخیر می اندازند و سرعت خوب شدن فرد را کاهش می دهند.

یک هفته پس از انجام تزریق چربی، باید مراقب باشید که محل برداشت چربی در معرض تابش مستقیم خورشید قرار نگیرد. اشعه ماورا بنفش در خورشید، به نتایج نهایی تزریق چربی لطمه خواهد زد.

 

مزیت های تزریق چربی

1- در این روش به جای فیلر و ایمپلنت، از چربی های بدن خود فرد استفاده می شود. در نتیجه احتمال ابتلا به عفونت در این فرآیند بسیار پایین خواهد بود. علاوه بر این، احتمال پس زدن چربی های انتقال یافته از سوی سلول های بدن خود فرد نیز در این فرآیند وجود ندارد.

2- زمان انجام این تزریق، کوتاه است و اساسا این کار، وقت زیادی از فرد نمی گیرد. همه این فرآیند می تواند با تنها یک جلسه حضور در کلینیک انجام شود. زمان کوتاه انجام تزریق، یکی از مزیت های تزریق چربی به شمار می رود.

3- دوران بهبودی پس از تزریق چربی، به سرعت طی می شود. این یکی دیگر از مزیت های مهم این فرآیند به شمار می رود. چرا که بسیاری از فعالیت های مربوط به زیبایی، زمان زیادی از فرد میگیرند اما پس از تزریق چربی، فرد به سرعت می تواند به فعالیت های معمول زندگی خود برگردد.

4- تزریق چربی با جوانسازی پوست و چهره، شرایط مطلوبی برای ظاهر فرد به وجود می آورد و اعتماد به نفس خوبی به او می دهد. علاوه بر این با تزریق چربی می توان سایز مطلوبی را برای سینه و باسن به وجود آورد تا فرد به طور کلی شکل ظاهری مطلوب تری داشته باشد.

5- نتایج تزریق چربی «طبیعی» است و ماندگاری قابل توجهی دارد. در این روش، خبری از باقی مانده اسکارهای بزرگ روی صورت و بدن شما نیست و در نتیجه، افراد در برخورد عمل متوجه نمی شوند که شما تزریق چربی انجام داده اید.

 

هزینه ی تزریق چربی چقدر است ؟

هزینه ی تزریق برای هر کلینیک تزریق چربی متفاوت است. هزینه های بی هوشی یا بی حسی موضعی، پوشاک جراحی، آزمایشات و … که جزو خدمات کلینیک است بسته به کیفیت آن ها بر روی هزینه تأثیر می گذارد. علاوه بر این هزینه دستمزد پزشک نیز می تواند بر هزینه انتقال چربی تأثیر گذار باشد.

مقدار چربی که از بدن برداشته می شود و تعداد نواحی که مورد تزریق قرار می گیرند هزینه را تغییر می دهند.

ممکن است فرد به صورت همزمان چند نقطه از صورت مانند خط اخم، خط خنده، گونه و زیر چشم را برای تزریق انتخاب کند.

 

هزينه تزريق چربی چقدر است ؟

 

قطعاً هزینه نسبت به کسی که فقط یک منطقه را مورد عمل قرار می دهد به مراتب بیشتر است.

همچنین مقدار چربی که برای هر کسی تزریق می شود می تواند در هزینه تأثیر داشته باشد. حتی ممکن است این هزینه از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد.

اما به هر حال نیازی نیست سردرگم هزینه ها باشید. در جلسات مشاوره قبل از عمل با توجه به شرایط موجود، هزینه هایی را برای شما در نظر می گیرند و قیمت حدودی به شما گفته می شود. از این رو می توانید در این خصوص تصمیم گیری کنید و هزینه های خود را مدیریت کنید.

 

عوارض احتمالی تزریق چربی به صورت

فرم دهی با چربی به علت این که توسط بدن شناخته شده است، عوارض خاصی را در بر ندارد؛ اما قطعاً تغییراتی که ایجاد می شود یک سری عوارض کوتاه مدت را به دنبال دارد که ماندگار نیستند.

به عنوان مثال درد در ناحیه ی برداشت چربی و کبودی و تورم در روزهای اول تزریق در ناحیه از عوارض معمول این عمل هستند.

اگر این کار در مراکز غیر مجاز و به صورت غیر استاندارد انجام شود ممکن است خطر عفونت و بد فرم شدن صورت را به همراه داشته باشد. این عوارض در کلینیک های پزشکی به صفر می رسد و هیچ عارضه خطرناکی در این نوع روش زیبایی تاکنون مشاهده نشده است.

 

سؤالات متداول در مورد تزریق چربی

1- آیا احتمال ناهماهنگ بودن دو طرف صورت بعد از انتقال چربی وجود دارد؟

معمولاً بعد از تزریق تا دو هفته فرد ممکن است به دلیل تورم و کبودی احساس کند صورت نامتقارن است. ما بعد از رفع این چالش طبیعی، مشکل برطرف شده و نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

در صورتی که مقدار چربی تزریق شده به یک سمت بیشتر باشد،با ماساژ توسط پزشک مشکل برطرف می شود.

2- آیا استفاده از لوازم آرایشی بعد از تزریق امکان پذیر است؟

یک روز پس از عمل می توانید از این لوازم استفاده کنید. البته هنگام استفاده باید دقت کنید که فشار یا ماساژ روی پوست انجام نشود.

به طور کلی بهتر است در اولین روزهای پس از تزریق چربی، از لوازم آرایشی که حاوی ترکیب های شیمیایی هستند استفاده نشود اما پس از مدتی، این کار دیگر مشکل چندانی نخواهد داشت. با این وجود نباید از یاد برد که استفاده زیاد و افراطی از لوازم آرایشی، روی کیفیت پوست و به طور کلی صورت، تاثیر منفی میگذارد.

3- آیا می توان از چربی های شکم برای تزریق به صورت استفاده کرد تا لاغری موضعی نیز صورت گیرد؟

یکی از نواحی که برای برداشت چربی وجود دارد شکم است، ولی مقدار چربی که برداشته می شود آنقدر زیاد نیست که بتواند این بخش را صاف کند.

از این رو برای درمان چربی شکمی باید از دیگر روش ها که برداشت چربی بیشتری انجام می دهند مانند لیپوماتیک بهره ببرید.

با بهره گرفتن از روش لیپوماتیک، ابتدا می توانید همه چربی های اضافه شکم را برداشت کنید تا سطحی صاف را در این بخش از بدن داشته باشید. سپس می شود بخشی از این چربی ها را برای تزریق به بخش های مختلف بدن به کار گرفت.

این کار در واقع ترکیبی از دو عمل زیبایی یعنی لیپوماتیک و تزریق چربی است. یک ترکیب کارآمد و موثر که می تواند دو کار جذاب و دلچسب را به صورت همزمان در بدن فرد پیاده کند.

بجز شکم از دیگر بخش ها مانند ران و باسن نیز چربی برداشت می شود.

4- آیا تزریق چربی باعث مشکلات پوستی می شود؟

اتفاقاً به علت این که همراه چربی مقداری سلول های بنیادی نیز به زیر پوست تزریق می شود، کلاژن سازی تحریک شده و پوست حالت بهتری نیز خواهد داشت. این عامل یکی از مزایای مهم انتقال چربی نسبت به دیگر روش ها مانند تزریق ژل محسوب می شود.

5- استراحت بعد از عمل چند روز است؟

هر کسی بسته به وضعیت بدنی خود ممکن است سریع تر بهبود یابد یا زمان طی کند. ولی به طور کلی حدود دو روز پس از عمل زخم در منطقه برداشت خوب می شود و می توانید به انجام فعالیت های روزمره ی خود بپردازید و دردی را حس نکنید.

 

سوالات متداول تزريق چربی

 

6- آیا نتایج تزریق چربی، ماندگار است؟

تزریق چربی، یک فرآیند دائمی به شمار نمی رود و نتایج حاصل از این کار، پس از مدتی از بین خواهد رفت. بر اساس نوع واکنشی که بدن شما به تزریق چربی نشان می دهد، نتایج نهایی تزریق چربی از چند ماه تا چند سال ماندگار خواهد بود.

چربی پس از مدتی توسط خود بدن جذب می شود اما بخش کوچکی از آن برای همیشه باقی خواهد ماند. اگر همه چیز به خوبی و در شرایط استاندارد صورت بگیرد، اثرات تزریق ژل حتی تا دو سال ماندگار خواهند بود. پس از پایان این فرآیند، فرد در صورت رضایت از نتایج تزریق چربی، می تواند این کار را بار دیگر تکرار کند.

7- تزریق دوم چربی، در چه زمانی باید صورت بگیرد؟

بعضی از افراد پس از سپری کردن یک دوره تزریق چربی، تصمیم به تکرار این تجربه می گیرند. از آن جایی که بعضی از سلول های چربی تزریق شده در پایان اولین دوره همچنان زنده هستند، معمولا دومین تجربه تزریق چربی حتی از تجربه اول نیز دلچسب تر خواهد بود.

با این وجود اهمیت زیادی دارد که حتما به اندازه کافی بین دو تزریق فاصله ایجاد کنید. توصیه می شود که پس از اولین تزریق چربی، حداقل 6 ماه صبر کنید و سپس دوباره این فرآیند را انجام دهید.

8- آیا تزریق چربی، یک روش امن است؟

استفاده از بی حسی موضعی، ریسک های تزریق چربی را به حداقل می رساند و این فرآیند را به یک فرآیند امن و مطمئن تبدیل می کند. البته ممکن است گروهی از افراد، بیهوشی کامل را برای این فرآیند ترجیح بدهند اما می شود با انجام بی حسی موضعی نیز، عمل تزریق چربی را پشت سر گذاشت.

9- افزایش یا کاهش وزن چه تاثیری در تزریق چربی دارد؟

مقداری افزایش یا کاهش وزن پیش از انجام تزریق چربی، مشکلی ایجاد نمی کند اما افرادی که مدت کوتاهی قبل از این فرآیند، افزایش و یا کاهش چشمگیر وزن داشته اند، برای انجام این کار مناسب به نظر نمی رسند. ثبات در وزن، یکی از مقدمات مهم برداشت و تزریق چربی است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)