تزریق چربی یک راه هموار به سوی زیبایی

تزریق چربی یک راه هموار به سوی زیبایی

فرم دهی صورت و بدن با تزریق چربی

تزریق چربی روشی است که در آن از بافت های چربی بدن فرد برای فرم دهی صورت و بدن استفاده می شود. اکثر متقاضیان برای کاهش چروک های پوستی و فرم دهی صورت از این روش بهره می برند.

تزریق فیلرهای مختلف و چربی باعث می شود تا صورت فرد چندین سال جوان تر به نظر برسد. و امروزه افراد زیادی به سمت این درمان و جراحی زیبایی می روند. تزریق چربی یک سری مزایا نسبت به دیگر روش دارد که باعث شده محبوبیت خاصی داشته باشد.

روند پیری تأثیر منفی بر روحیه فرد می گذارد و این سبب می شود تا فرد هر چه بیشتر در جهت کاهش این روند بکوشد.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

 

فرم دهي صورت و بدن با تزريق چربي

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

تزریق چربی چیست ؟

بدن دارای چربی است که بافت نرم و عالی دارد. از این رو اخیراً به جای استفاده از موادی که مربوط به بدن حیوانات است و همین طور ژل های مصنوعی و مواد غیر طبیعی از این روش بیشتر استفاده می شود.

در روش حجم دهنده چربی، مواد از بافت های چربی بدن فرد گرفته می شود و پس از پردازش و آماده سازی به دیگر نقاط مانند اندام ها و صورت انتقال داده می شود. چربی از مناطقی مانند شکم یا باسن و ران گرفته می شود.

 

 

سوزن های خاصی برای این روش به کار می رود و از لیپوساکشن و دستگاه مکش برای برداشت و خارج کردن چربی استفاده می شود، پس از برداشت چربی به کمک یک سانتریفیوژ چربی را از ناخالصی های که دارد جدا کرده و آماده ی تزریق می کنند.

از تزریق چربی می توان در درمان چروک های پوست، افزایش حجم گونه و فک، برطرف کرده خط خنده و خط اخم، درمان گودی زیر چشم و … استفاده می شود.

 

تزريق چربي چيست ؟

 

از این رو می توان گفت بهترین روشی است که به علت استفاده از بافت خود بدن، ایجاد حساسیت یا پس زدگی نمی کند.

معمولاً چربی که از بدن برداشته می شود در چندین مرحله قابل استفاده است و می توان با نگهداری آن به راحتی در سری های بعد نیز از آن برای افزایش حجم نواحی مختلف بهره برد.

ترانسفر چربی یک فرآیند دائمی نیست و نتیجه ی آن برای مدتی ماندگار است. از این رو ممکن است نیاز باشد چند بار در سال تزریق انجام گیرد.

 

تزریق چربی به صورت 

با افزایش سن و تغییراتی که به علت پیری پوست ایجاد می شود، حجم صورت کاهش می یابد و این روند ممکن است حتی در سنین 30 سالگی نیز رخ دهد. چربی های زیر پوست در سنین بالا کم کم از بین می روند و اغلب چهره ی فرد به صورت ناخواسته لاغر تر می شود.

همچنین کاهش انعطاف پذیری پوست سبب می شود تا چروک های پوستی ایجاد شوند و عضلات گونه ها نیز حالتی افتاده به خود بگیرند.

با توجه به این که تزریق چربی از مناطق بدن فرد گرفته و انجام می شود، می تواند به راحتی جایگزین این چربی ها شود.

انتقال چربی به صورت معمولاً در گونه باعث می شود تا هم چروک های اطراف گونه از جمله نواحی دور چشم کاهش یابد هم صورت فرم زیباتری به خود بگیرد.

 

تزريق چربي به صورت

 

علاوه بر این گودی زیر چشم نیز با همین روش فوق در این ناحیه برطرف می شود و چهره فرد چندین سال جوان تر به نظر می رسد.

خطوط اخم و خط لبخند نیز به کمک این نوع تزریق پر می شوند. با توجه به این که هنگام تزریق چربی، سلول های بنیادی نیز به منطقه هدف انتقال می یابند، این روش به بهبود چهره کمک می کند و کیفیت و ظاهر پوست را بهتر می کند.

فرم دهی صورت با تزریق به چانه، فک و گونه قابل انجام است و شکل صورت به مقدار زیادی تغییر می کند.

 

مقایسه تزریق چربی با سایر روش های تزریق فیلر

مهم ترین تفاوتی که تزریق چربی با دیگر روش ها مانند تزریق ژل دارد، استفاده از بافت های بدن فرد است.

به همین علت کسانی که نسبت به سایر روش ها حساسیت نشان می دهند می توانند به راحتی از روش تزریق مواد حاصل از چربی بدن بهره ببرند.

در روش هایی مانند تزریق ژل که یک روش فیلر و افزایش حجم صورت محسوب می شود، مواد مصنوعی یا برگرفته از بدن حیوانات استفاده می شود.

این ژل ها تناسب زیادی با مواد موجود در زیر پوست دارند ولی ممکن است توسط بدن فرد پذیرفته نشوند.

 

مقايسه تزريق چربي با ساير روش هاي تزریق فیلر

 

به همین علت بهترین روش برای تزریق فیلر، همان روش انتقال چربی است و بدن نسبت به آن واکنش نشان نمی دهد.

روش پروتز و جایگذاری آن در بخش هایی مانند گونه نیز یک روش دائمی است که با یک بار جراحی می توان آن را با گیره هایی در این بخش ها جایگذاری کرد و صورت را فرم بهتری داد.

این روش به علت دائمی بودن ممکن است چندان خوشایند فرد نباشد و حداقل قبل از استفاده از این روش از دیگر روش های موقت استفاده کند و در صورتی که رضایت بخش بود از روش دائم بهره ببرد.

 

روش های تزریق چربی

الف) مرحله برداشت چربی

برای برداشت چربی از تکنیک های مختلفی با عنوان روش دستی، روش بادی جت و روش لیپوماتیک استفاده میگردد.

که برای تزریق چربی در سایز کوچک مانند تزریق چربی صورت یا دست از روش های تخلیه چربی دستی یا بادی جت استفاده میگردد.

و برای ترانسفر چربی در سایز بزرگتر که نیاز به حجم چربی بیشتری داریم مانند ترانسفر چربی به سینه یا باسن از روش تخلیه چربی لیپوماتیک استفاده میشود.

که بهترین شیوه برای برداشت چربی تخلیه به روش بادی جت میباشد که در این شیوه سلول های چربی سالم تری از بدن خارج میگردد.

ب)مرحله آماده سازی و پردازش

روش هایی که در تزریق مواد چربی بدن وجود دارد بیشتر در مرحله ی پردازش با هم تفاوت دارند. معمول ترین روش پردازش چربی، استفاده از دستگاه سانتریفیوژ است.

این روش به مدت چند دقیقه روشن می شود و لایه های پایه و پلت در آن شناسایی می شوند. قسمت پایین سرنگ و در پایین لایه میانی جمع آوری می شود و لایه با بافت چربی که چگالی بالایی دارد به سرنگ منتقل می شود.

روش دیگر شستشوی ماده به دست آمده است. در این روش با یک نمک خاص محلول را شستشو می دهند و پس از برداشتن نمونه تزریقی، نمک از آن جدا می شود.

در روش دیگر بعد از برداشت چربی، حدود 15 دقیقه ماده به صورت طبیعی دارای 3 لایه می شود که چربی با کیفیت بالاتر از آن جدا می شود.

ج) مرحله ارتقاء

این مرحله فقط در شیوه ی تزریق به روش نانو فت کاربرد دارد چرا که در این مرحله با کمک سلول های بنیادی قوام و ماندگاری این نوع تزریق افزایش پیدا میکند و همچنین با استفاده از شیوه ی نانو فت از سلول های چربی در سایز نانو استفاده میگردد که جدای از بحث فرم دهی عالی صورت باعث کلاژن سازی پوست، جوانسازی و رفع سیاهی زیر چشم میگردد.

د) مرحله تزریق چربی

استفاده از چربی در سایز نانو و تزریق آن توسط پزشک متخصص و با تجربه بهترین تکنیک برای انجام این فرایند می‌باشد.

 

چه کسانی واجد شرایط تزریق چربی هستند؟

تزریق چربی یک روش ساده است که اگر در یک مرکز معتبر انجام گیرد، مشکلی برای فرد ایجاد نمی کند. از این رو هر کسی می تواند از این روش در نواحی که این تزریق صورت می گیرد بهره ببرد.

تزریق این نوع چربی برای افرادی که سن بالا دارند جهت رفع چین و چروک پوست انجام می شود.

تزریق مقدار کمی چربی در این نواحی، خطوط چروک را باز کرده و با حجم دادن به ناحیه ی صورت علاوه بر رفع چین و چروک باعث زیباتر شدن و پر کردن این نواحی می شود.

 

چه کساني واجد شرايط تزريق چربي هستند

 

در سنین بالا نیز بیشتر برای فرم دهی صورت از این روش استفاده می شود. کسانی که به صورت ژنتیکی گونه های کوچکی دارند برای افزایش حجم گونه و همین طور برای بزرگ تر کردن چانه از این روش زیبایی بهره می برند.

البته فرم دهی با چربی در دیگر نواحی مانند سینه و باسن نیز قابل انجام است که متقاضیان کمتری در کشور ما دارد.

علاوه بر این اگر جزو افرادی هستید که دوست دارید فرم صورت خود را دچار تغییراتی کنید می توانید از روش تزریق به کمک چربی بدن خود ابتدا این کار را به صورت موقت انجام دهید اگر نتیجه مورد رضایت تان بود از روش های دائمی بهره ببرد.

 

برای نتیجه بهتر تزریق چربی بخوانید

تزریق چربی با روش های مختلفی به صورت انجام می شود. البته می توان این تزریق را به دیگر نواحی بدن نیز انجام داد؛ اما بیشترین متقاضیان این روش برای رفع چین و چروک های پا کلاغی اطراف چشم، فرم دهی گونه، رفع خط اخم و خط خنده و … مراجعه می کنند.

هر عمل زیبایی به تبع این که ممکن است مزایایی داشته باشد، باید مراقبت هایی نیز قبل و بعد از عمل برای آن انجام گیرد.

قبل از این که اقدام به جوانسازی با این نوع تزریق کنید، بهتر است اطلاعاتی در این خصوص داشته باشید و بتوانید روند انجام این عمل را به بهترین نحو طی کنید و نتیجه ای بهتر را از این روش ببینید. همچنین نگرانی از بابت عوارض احتمالی آن نداشته باشید.

 

مراقبت های قبل از تزریق چربی

برای این که خود را آماده ی تزریق چربی کنید یک سری کارها را باید انجام دهید و یک سری کارها را هم نباید انجام دهید.

هنگامی که به یک کلینیک تخصصی پوست و مو مراجعه می کنید، یک جلسه مشاوره با پزشک یا پرستار خواهید داشت تا یک سری آزمایشات و بررسی های پزشکی را انجام دهید.

سپس مراقبت هایی که بر اساس شرایط شما ممکن است وجود داشته باشد ارائه می شود. برخی از مراقبت ها به صورت عمومی هستند که شامل موارد زیر می باشند:

  1. ممکن است نیاز باشد عکس هایی برای قبل از عمل خود تهیه کنید
  2. حداقل شش هفته قبل از انجام عمل سیگار نکشید تا نتیجه بهتری را از این فرآیند ببینید.
  3. از ایجاد زخم در بدن به خصوص نواحی که باید تزریق و برداشت چربی از آن ها انجام شود محافظت کنید.
  4. داروهای ضد التهابی و غیر استروئیدی مانند آسپرین مصرف نکنید. مکمل های ویتامین و … را در صورت مصرف به پزشک خود اطلاع دهید؛ زیرا ممکن است برخی از این موارد باعث افزایش خونریزی در حین عمل شود.
  5. قبل از انجام عمل و برداشت چربی از بدن حمام کنید زیرا بعد از آن نمی توانید مدتی حمام بروید.
  6. یک نفر را به همراه داشته باشید تا بعد از عمل و تا یک روز بتواند همراه شما باشد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

در موعد مقرر برای برداشت چربی از بدن و تزریق آن به نواحی مورد نظر به کلینیک مراجعه کنید. معمولاً قبل از شروع کار، ” دکتر تزریق چربی” یا تکنسین یک سری توصیه هایی را برای بعد از عمل به شما ارائه می دهند.

 

مراقبت های بعد از تزريق چربی

 

همچنین احتمال درد که ممکن است داشته باشید. عوارض احتمالی و مراقبت هایی که باید داشته باشید نیز برای شما عنوان می شود.

چربی از بخش دیگر بدن مانند شکم، انتهای ران و … برداشته می شود. این قسمت بانداژ می شود و تا یک روز بعد از آن باید باند برداشته شود.

پس باید از این زخم نیز مراقبت کنید. تورم و کبودی را در ناحیه ی تزریق در هفته ی اول شاهد هستید که ممکن است نتیجه ی عمل را به خوبی نشان ندهد. پس باید منتظر بمانید تا این علائم از بین بروند سپس نتیجه را مشاهده کنید.

احتمالاً برای شما آنتی بیوتیک تجویز می شود که باید آن را از همان روز اول مصرف کنید. همچنین مصرف روزانه و به موقع آن در چند روز اول از مشکلاتی مانند عفونت در ناحیه ی برداشت چربی جلوگیری می کند.

سعی کنید تا 3 روز از رسیدن رطوبت به ناحیه ی زخم جلوگیری کنید و از حمام کردن بپرهیزید.

 

هزینه ی تزریق چربی چقدر است ؟

هزینه ی تزریق برای هر کلینیک تزریق چربی متفاوت است. هزینه های بی هوشی یا بی حسی موضعی، پوشاک جراحی، آزمایشات و … که جزو خدمات کلینیک است بسته به کیفیت آن ها بر روی هزینه تأثیر می گذارد. علاوه بر این هزینه دستمزد پزشک نیز می تواند بر هزینه انتقال چربی تأثیر گذار باشد.

مقدار چربی که از بدن برداشته می شود و تعداد نواحی که مورد تزریق قرار می گیرند هزینه را تغییر می دهند.

ممکن است فرد به صورت همزمان چند نقطه از صورت مانند خط اخم، خط خنده، گونه و زیر چشم را برای تزریق انتخاب کند.

 

هزينه تزريق چربی چقدر است ؟

 

قطعاً هزینه نسبت به کسی که فقط یک منطقه را مورد عمل قرار می دهد به مراتب بیشتر است.

همچنین مقدار چربی که برای هر کسی تزریق می شود می تواند در هزینه تأثیر داشته باشد. حتی ممکن است این هزینه از شهری به شهر دیگر متفاوت باشد.

اما به هر حال نیازی نیست سردرگم هزینه ها باشید. در جلسات مشاوره قبل از عمل با توجه به شرایط موجود، هزینه هایی را برای شما در نظر می گیرند و قیمت حدودی به شما گفته می شود. از این رو می توانید در این خصوص تصمیم گیری کنید و هزینه های خود را مدیریت کنید.

 

عوارض احتمالی تزریق چربی به صورت

فرم دهی با چربی به علت این که توسط بدن شناخته شده است، عوارض خاصی را در بر ندارد؛ اما قطعاً تغییراتی که ایجاد می شود یک سری عوارض کوتاه مدت را به دنبال دارد که ماندگار نیستند.

به عنوان مثال درد در ناحیه ی برداشت چربی و کبودی و تورم در روزهای اول تزریق در ناحیه از عوارض معمول این عمل هستند.

اگر این کار در مراکز غیر مجاز و به صورت غیر استاندارد انجام شود ممکن است خطر عفونت و بد فرم شدن صورت را به همراه داشته باشد. این عوارض در کلینیک های پزشکی به صفر می رسد و هیچ عارضه خطرناکی در این نوع روش زیبایی تا کنون مشاهده نشده است.

 

سؤالات متداول در مورد تزریق چربی

1. آیا احتمال ناهماهنگ بودن دو طرف صورت بعد از انتقال چربی وجود دارد؟

معمولاً بعد از تزریق تا دو هفته فرد ممکن است به دلیل تورم و کبودی احساس کند صورت نامتقارن است. ما بعد از رفع این چالش طبیعی، مشکل برطرف شده و نتیجه رضایت بخش خواهد بود.

در صورتی که مقدار چربی تزریق شده به یک سمت بیشتر باشد،با ماساژ توسط پزشک مشکل برطرف می شود.

2. آیا استفاده از لوازم آرایشی بعد از تزریق امکان پذیر است؟

یک روز پس از عمل می توانید از این لوازم استفاده کنید. البته هنگام استفاده باید دقت کنید که فشار یا ماساژ روی پوست انجام نشود.

3. آیا می توان از چربی های شکم برای تزریق به صورت استفاده کرد تا لاغری موضعی نیز صورت گیرد؟

یکی از نواحی که برای برداشت چربی وجود دارد شکم است، ولی مقدار چربی که برداشته می شود آنقدر زیاد نیست که بتواند این بخش را صاف کند.

از این رو برای درمان چربی شکمی باید از دیگر روش ها که برداشت چربی بیشتری انجام می دهند مانند لیپوماتیک بهره ببرید.

بجز شکم از دیگر بخش ها مانند ران و باسن نیز چربی برداشت می شود.

4. آیا تزریق چربی باعث مشکلات پوستی می شود؟

اتفاقاً به علت این که همراه چربی مقداری سلول های بنیادی نیز به زیر پوست تزریق می شود، کلاژن سازی تحریک شده و پوست حالت بهتری نیز خواهد داشت. این عامل یکی از مزایای مهم انتقال چربی نسبت به دیگر روش ها مانند تزریق ژل محسوب می شود.

5. استراحت بعد از عمل چند روز است؟

هر کسی بسته به وضعیت بدنی خود ممکن است سریع تر بهبود یابد یا زمان طی کند. ولی به طور کلی حدود دو روز پس از عمل زخم در منطقه برداشت خوب می شود و می توانید به انجام فعالیت های روزمره ی خود بپردازید و دردی را حس نکنید.

 

سوالات متداول تزريق چربی

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

مشاوره رایگان
Map