تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی و اهمیت آن

3
(2)

تزریق چربی یکی از عمل‌های زیبایی پرطرفداری است که به دلیل مزایای منحصر به فردی که دارد توانسته توجه بسیاری از پزشکان و کاندیدهای زیبایی را به خود جلب کند. علاوه بر تاثیرگذاری بالا و ماندگاری طولانی مدت تزریق چربی به دلیل کم تهاجمی بودن توانسته در لیست پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی و جوان‌سازی صورت قرار بگیرد. به طوری که بیماران دوره نقاهت طولانی مدتی را تجربه نکرده و نیازی به مراقبت‌های سفت و سخت نخواهد بود. با این حال برای بروز نتایج مثبت و ایده‌آل توصیه می‌شود تا مراقبت بعد از تزریق چربی جدی گرفته شود و کاندیدهای انجام آن تمامی گفته‌های پزشک خود را جدی بگیرند.

کلینیک زیبایی هلیا با حضور دکتر خراسانی در تمامی مراحل تزریق چربی صورت و سایر نواحی بدن در کنار شما عزیزان خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتری همراه ما باشید تا به پاسخ سوال خود در مورد  بعد از تزریق چربی به صورت چه کنیم؟ برسید.

قبل و بعد تزریق چربی صورت

به همان اندازه که عمل تزریق چربی اهمیت دارد مراقبت‌های قبل و بعد تزریق چربی صورت نیز مهم تلقی می‌شوند. به طوری که می‌توان گفت یک عمل تزریق چربی موفق بدون در نظر گرفتن مراقبت‌ها و نکات مهم قبل و بعد آن کاملا بیهوده خواهد بود. به همین دلیل تاکید می‌شود حتما از پزشک خود قبل از اقدام به هر کاری در مورد اینکه قبل و بعد از تزریق چربی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟ سوال کنید. این نکات سبب می‌شوند تا دوران نقاهت بعد از تزریق چربی کوتاه شده و نتایج نهایی حاصل از کار سریعا ظاهر شوند. همچنین مراقبت‌های قبل از تزریق چربی زمینه را برای داشتن عملی راحت و بدون دردسر فراهم می‌کند.

 

مطالب بیشتر: جدیدترین روش تزریق چربی

مراقبت های بعد از تزریق چربی و اهمیت آن

هر روزه بر میزان محبوبیت و استفاده از عمل ها و اقدامات زیبایی همچون تزریق چربی در حال افزایش می باشد و افراد بسیاری با استفاده از این دسته از اقدامات سعی در رفع و اصلاح قسمت های مختلف بدن خود را دارند.

آشنایی با مراقبت هایی بعد از تزریق چربی

تزریق چربی به نواحی مختلف بدن برای رسیدن به اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد و امروزه در دنیا طرفداران بسیاری زیادی پیدا کرده است که روز به روز نیز در حال افزایش می باشد.

اهمیت مراقبت های بعد از تزریق چربی

عمل زیبایی تزریق چربی یکی از اقدامات زیبایی سرپایی و آسان به شمار می رود که تنها در طی چند ساعت به طور کلی به اتمام می رسد که از مزیت های مثبت این عمل نسبت به سایر اقدامات که بسیار سخت و دشوار می باشد و فرد باید مدت زمان زیادی زا در مطب و یا کلینیک صرف کند دارد.

هر عمل و یا اقدامی که در جهت زیبایی و یا درمانی مورد استفاده قرار بگیرد معمولا دارای یک دوره زمانی معین پس از عمل است که در آن مراجعه کننده باید به استراحت و مراقبت از خود اختصاص دهد تا بتواند نتایج مطلوبی را از آن اقدام بدست آورد و همچنین مشکلی برای سلامتی شخص به وجود نیاید.

 

مطالب بیشتر: تزریق چربی به صورت و بدن

اهمیت مراقبت های بعد از تزریق چربی

تزریق چربی بهترین و محبوب ترین روش در دنیای عمل های زیبایی است. در واقع طی سه فرآیند ساده، ظاهر شما از این رو به آن رو خواهد شد. ابتدا شما پس از جلسه با پزشک و طرح تمام خواسته هایتان، یک شمای کلی از عمل به دست خواهید آورد. سپس پزشک از کمر، شکم و یا پهلوی شما چربی خواهد گرفت تا برای تزریق آماده کند. علت استفاده از چربی های این ناحیه، مقاوم بودنشان در برابر ذوب شدن است.

سپس با استفاده از لیپوساکشن، چربی ها برداشت می شوند و در مهم ترین مرحله، جهت تصفیه و به دست آوردن یک بافت ساده و خالص، وارد دستگاه سانتریفیوژ می شود تا تمام ضایعات اضافی پاک شوند و یک چربی خالص باقی بماند. سپس این چربی ها را با رعایت تمام دقت و ظرافت، با استفاده از سوزن های نازک به صورت دقیق وارد پوست می کنند. معمولا چون چربی ها زود تجزیه می شوند، پزشک همواره مقداری اضافه تر تزریق می کند تا پس از ذوب شدن مقادیر تزریق شده، فرد دچار مشکلی از این بابت نشود. تمام این مراحل، اگر مراقبت های پس از عمل انجام نگیرند، هیچ ارزشی نخواهند داشت. پس در ادامه متن، بیشتر به مراقبت های پس از تزریق چربی خواهیم پرداخت.

 

مطالب بیشتر: تزریق چربی به واژن

پیوند چربی نیز همانند بسیاری از عمل های زیبایی که در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد دارای یک دوره زمانی کوتاه مدت می باشد که در آن بیمار باید برخی نکات و توصیه های مهم را حتما رعایت کند تا علاوه بر این که مشکل خاصی برای او به وجود نیاید، به نتایج و تاثیرات مثبتی از انتقال چربی نیز دست یابد.

بیمار تزریق چربی را در هر کلینیک و یا تحت نظر هر پزشکی انجام دهد قطعا پزشک معالج او اهمیت مراقبت های پس از انجام پیوند چربی و تاثیر گذاری بسیار آن در نتایج پس تزریق چربی را برای او توضیح خواهد داد و توصیه خواهد کرد که حتما نکات ذکر شده را به طور کامل و منظم انجام دهد.

 

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

انجام چه کار هایی بعد از تزریق چربی ضروری است؟

قطعا هر پزشکی مراقبت های لازم و نکاتی که باید توسط بیمار رعایت شود را به او گوشزد خواهد کرد که در برخی از مهم ترین و ضروری ترین مراقبت های لازم در پایین ذکر شده است و به بیمار توصیه می شود که حتما آن ها را جدی گرفته و به طور دقیق انجام دهد.

انجام چه کار هایی بعد از تزریق چربی ضروری است؟

معمولا به بیمار توصیه می شود که قبل از انجام تزریق چربی یکی از نزدیکان خود را به کلینیک آورده تا پس از انجام انتقال چربی او را همراهی کند و به مدت دو روز پس از تزریق چربی از او در خانه مراقبت کند و او را در انجام کار های خود یاری نماید. البته تمامی این ها برای احتیاط بیشتر است و شما در صورتی که تزریق چربی‌تان طولانی یا زیاد نباشد، قادر خواهید بود کارهای روزمره‌تان را انجام بدهید.

بیمار باید ناحیه ای را که از آن چربی برداشت شده است را برای مدتی که پزشک متخصص او تعیین خواهد کرد را با استفاده از گن و باند به طور کامل بپوشاند. این نکته از مهم ترین کار های بعد از پیوند چربی به شمار می رود و باید توجه ویژه ای به این نکته شود. فرد نباید به مدت حداقل یک هفته پس از انجام تزریق چربی به ناحیه هدف، این ناحیه را با استفاده از اشیاء مختلف و حتی دست فشاری وارد کند؛ زیرا ممکن است سبب تغییر و جا به جایی چربی های تزریق شده به آن ناحیه شود. در هفته های ابتدایی پس از تزریق چربی به بیماران توصیه می شود که حتما از قرار گرفتن برای مدت طولانی در زیر نور مستقیم خورشید دوری کنند و این کار را حداقل دو هفته رعایت نمایند.

 

مطالب بیشتر: تزریق چربی به بینی

طبیعی است که این نکته در خصوص مکان های عمومی مانند سولاریوم که با تابش پرتوها انجام می گیرد، صدق می کند. به همین دلیل اکیدا توصیه می شود جهت جلوگیری از آسیب دیدن بافت های چربی در روزهای ابتدایی، این دو نکته رعایت شود. اگر بیمار تزریق چربی را در صورت خود انجام داده است باید در حین خواب بسیار مراقبت باشد و به هیچ وجه بر روی صورت خود نخوابد. همچنین باید در حین خواب زیر سر خود را کمی بلند تر از سایر نقاط بدن قرار دهد. بیمار می تواند پس از گذشت دو روز از انتقال چربی به حمام برود و استحمام کند اما نباید به هیچ وجه آن ناحیه را ماساژ دهد یا فشاری به آن وارد کند.

البته قبل از عمل تزریق چربی، به فرد توصیه می شود استحمام کند تا آمادگی برای دوران پس از تزریق را داشته باشد. به منظور کاهش تورم و کبودی بیمار می تواند از کمپرس سرد برای این منظور در ناحیه هدف استفاده کند که نهایتا تا 3 روز مورد استفاده قرار می گیرد. کمپرس سرد یا استفاده از کیسه ژل یخ زده، در کوتاه ترین زمان، این دو عارضه حاصل از تزریق چربی را رفع می کند. بیمار به داروهای تجویز شده توسط پزشک توجه داشته باشد و آن ها را به طور مرتب و منظم مورد استفاده قرار دهد و تا آخر مصرف نماید.

بعد از تزریق چربی چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مراحل تزریق چربی مراقبت‌های بعد از انجام آن است. چرا که بدون رعایت این موارد نمی‌توان انتظار داشت تا به نتایج ایده‌آل خود برسیم. مراقبت های بعد از تزریق چربی صورت پس از اتمام کار توسط پزشک متخصص مربوطه عنوان خواهد شد. بیماران باید نهایت سعی خود را بکنند تا به بهترین نحو ممکن در رعایت این مراقبت‌ها کوشا باشند. در زیر به چند مورد از پراهمیت‌ترین مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی به صورت پرداخته‌ایم:

 • به منظور کاهش مدت زمان دوره نقاهت توصیه می‌شود تا مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را تا دو هفته بعد از تزریق چربی کنار بگذارید.
 • جهت رفع سریع کبودی‌ها و التهابات توصیه می‌شود از کمپرس سرد بعد از تزریق چربی استفاده کنید.
 • رعایت بهداشت فردی برای جلوگیری از عفونت ضروری است.
 • در چند روز اول از رفتن به سونا و حمام با آب داغ خودداری کنید.
 • در صورتی که تزریق چربی در ناحیه صورت انجام شده از خم کردن سر رو به پایین خودداری کنید. چرا که این کار باعث اعمال فشار و در نتیجه بروز عوارض جانبی بیشتر خواهد شد.
 • از اعمال فشار و مالش به نواحی تزریق چربی در چند روز اول خودداری کنید.
 • در صورت بروز هر گونه عارضه جانبی شدید و غیر منتظره حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.

رعایت تمامی موارد گفته شده در بالا سبب می‌شوند تا بیمار بتواند دوره نقاهت راحتی را بدون بروز عوارض جانبی شدید و ناراحت‌ کننده سپری کند.

 

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

نکات مهم و اساسی در دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق چربی

نکات و توصیه هایی وجود دارد که در دوران نقاهت و بهبودی فرد متقاضی می تواند با رعایت کردن آن ها به نتایج و تاثیرات بسیار بهتر و مطلوب تری دست یابد و از بروز مشکل پیشگیری نماید. دوران نقاهت و بهبودی افراد پس از تزریق چربی کوتاه مدت بوده و حداکثر تا دو هفته پس از تزریق چربی به تمام خواهد رسید.

نکات مهم و اساسی در دوران نقاهت و بهبودی پس از تزریق چربی

تزریق چربی نسبت به سایر روش های حجم دهی، امتیازات بیشتری دارد. اولا شما دیگر از کابوس عمل رهایی می یابید و ثانیا چون سیستم ایمنی بدن شما که تمام اختیارات حفاظت از بدن را برعهده دارد، چربی را به عنوان بافت خود بدن می شناسد، مشکلاتی از قبیل حساسیت و یا سایر عوارض تجربه نخواهید کرد. این مشکلات در روش هایی مانند تزریق بوتاکس و فیلرها، بیشتر شایع هستند. به بیماران حتما توصیه می شود که به رژیم غذایی خود توجه ویژه داشته باشند و به خصوص در روز های ابتدایی پس از پیوند چربی از مواد غذایی و میوه و سبزیجات مانند آناناس، میگو، ماهی که دارای ویتامین های مختلف از جمله ویتامین ث و همچنین امگا 3 استفاده نمایند تا روند بهبودی و نقاهت به خوبی و با سرعت سپری شود.

طبیعی است رژیم غذایی و عدم مصرف برخی مواد مانند نوشیدنی های الکلی، دخانیات و داروهای استروئیدی، می تواند روند درمان را سرعت ببخشد اما نکته‌ای که باید توجه کرد، این است که این مواد نه تنها باید پس از عمل و حداقل به مدت دو هفته مصرف نشوند، بلکه پیش از عمل تزریق چربی هم باید به هیچ وجه در داخل جریان خود وجود نداشته باشند. بدیهی است که رقیق شدن خون، هیچ کمکی به فرآیند تزریق چربی نمی کند و حتی مشکلاتی را ایجاد می کند.

 

مطالب بیشتر: تزریق چربی به باسن

از رفتن به سونا و جکوزی پس از تزریق چربی به مدت یک هفته خودداری شود زیرا ممکن است باعث ایجاد تغییرات در نتایج و تاثیرات ناشی از انتقال چربی شوند. در روزهای ابتدایی پس از انتقال چربی بیمار باید سعی کند تا از انجام فعالیت های بدنی سخت و بسیار خودداری کند و بیشتر استراحت بپردازد.

انجام ورزش های سبک مانند پیاده روی پس از تزریق چربی برای روزهای هفته اول پیشنهاد می شود که باعث افزایش روند بهبودی و نقاهت در شخص خواهد شد. در واقع تمام فعالیت هایی که باعث بهبود جریان گردش خون در بدن می شود و به تسریع دوران نقاهت کمک می کند، با نگاهی مثبت باید نگاه کرد. به بیماران توصیه می شود که در 24 ساعت پس از پیوند چربی در ناحیه مورد نظر از مواد آرایشی استفاده نشود زیرا ممکن است سبب بروز عفونت در این ناحیه شود.

نقش مراقبت های بعد از تزریق چربی

انجام مراقبت ها و توصیه های ذکر شده پس از انجام انتقال چربی قطعا می تواند تاثیرات مثبت خوبی را برای شخص به همراه داشته باشد که همین عامل باعث ضروری شدن انجام این دسته از مراقبت ها پس از تزریق چربی (fat injection) می شود. همچنین انجام مراقبت های ذکر شده در قسمت فوق می تواند تاثیرات مثبتی در روند بهبودی و نقاهت داشته باشد که علاوه بر کاهش این مدت زمان برای فرد بیمار سبب می شود که روند بهبودی با کیفیت مطلوبی نیز سپری شود. از مزیت های دیگر انجام نکات ذکر شده این است که باعث خواهد شد تا مشکلاتی که ممکن است پس از انجام پیوند چربی به سراغ شخص بیاید، دیگر به وجود نیاید و به نوعی پیشگیری از وقوع آن ها به شمار می رود.

با توجه به سوال هایی که در ذهن مخاطبان وجود دارد، باید گفت تزریق چربی، عملی نیست که تنها با یک بار، تاثیرش را روی صورت بگذارد. در واقع طی ماه های ابتدایی، 60 درصد از چربی ها ذوب می شوند و تنها 40 درصد باقی می ماند. این مقدار باقی مانده باعث جوانسازی ناحیه‌ای می شوند که تزریق چربی انجام گرفته اما در خصوص حجم دهی، قطعا شما نیاز به یک تزریق دیگر خواهید داشت. در واقع اگر فرد مراجعه کننده بخواهد، می تواند با درخواست از پزشک خود، چربی های اضافی بدنش را به صورت فریز شده نگهداری کند تا در عمل بعدی مورد استفاده قرار بگیرد.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 3 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

 1. توضیحات عالی بود .
  فقط یک سوال بعد از تزریق چربی می توان میکرونیدلینگ انجام داد . ؟
  یا پاکسازی با اتوی پوست که امواج سنوگرافی تولید می کند ؟
  اینها منعی ندارد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button