تزریق چربی

چگونگی تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تخلیه ی چربی های تزریق شده در واقع یکی از تکنیک های زیبایی است که در برخی از کلینیک های زیبایی صورت می گیرد. در ابتدا لازم است بدانیم که چرا چربی تزریق شده به صورت پس از ” تزریق چربی ” باید تخلیه شود. موضوع انتقال چربی علل متفاوتی دارد.

 

چگونگی تخلیه چربی تزریق شده به صورت

 

در واقع ممکن است که فرد مراجعه کننده از نحوه ی عمل زیبایی fat injection به صورت خود راضی نباشد که در صورتی که این معضل وجود داشته باشد، فرد می تواند با مشورت با پزشک معالج نسبت به تخلیه و انتقال چربی اقدام نماید.

از دیگر عواملی که سبب می شود که فردی خواهان تخلیه ی چربی تزریق شده به صورت باشد این است که در اثر تزریق چربی نادرست، به روی صورت فرد مراجعه کننده برجستگی ها و یا ناهمواری هایی وجود دارد که ظاهر نامطلوبی برای فرد مراجعه کننده ایجاد می کند.

حتی در مرحله برداشت چربی و هنگامی که وارد سانتریفیوژ می شود تا بافتی نرم و خالص به دست آید، ممکن است چربی به خوبی به دست نیاید و همان بافت های آسیب دیده تزریق شوند که قطعا باعث ایجاد نارضایتی هایی خواهد شد.

بحث دیگر، بحث ماندگاری است که البته متقاضی باید بداند چربی چون همیشه جذب بدن می شود، کمی بیشتر تزریق می شود تا میزان جذب هم در نظر گرفته شود. معمولا برای تزریق چربی به گونه، 1 تا 2 سال می توان ماندگاری در نظر داشت.

به هرحال عوامل متعددی وجود دارند که سبب می شود مراجعه کننده بخواهد چربی های تزریق شده تخلیه نماید. در این مقاله نحوه ی تخلیه ی چربی تزریق شده به صورت و مراحل آن را به طور کامل شرح می دهیم و در پایان می گوییم که چگونه خطاهای پزشکی سبب بروز مشکل در عمل زیبایی تزریق چربی یا fat injection خواهد شد.

 

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می گیرد؟

پس از به دست آمدن یک بافت نرم از چربی های بدن فرد، آن را آماده تزریق می کنند. مراحل قبلی در قسمت بالا ذکر شد. معمولا وقتی تزریق پایان می گیرد، کمی تورم باقی می ماند که با گذاشتن کیسه های ژل یخ روی منطقه مورد نظر، به مدت 15 دقیقه وضعیت را تحت کنترل می گیرند.

در مورد این تورم ها جای نگرانی نیست و به زودی رفع خواهد شد. گرچه در ناحیه لب ها، به خاطر وضعیت خاصی که دارد، میزان تورم و التهاب بالاتر است که به زودی خوب می شود.

معمولا بنا به احتیاط، ناحیه مورد نظر را پانسمان می کنند که یک روز بعد، می توان آن را باز کرد. پس از رعایت مراقبت های پس از تزریق، تزریق چربی به پایان می رسد که برخی متقاضیان از عمل کاملا راضی به خانه می روند و برخی ناراضی، خواستار تخلیه چربی می شود.

 

نحوه تخلیه چربی تزریق شده به صورت

به منظور تخلیه ی چربی تزریق شده به صورت بهتر است که فرد نزد پزشکی حاذق در زمینه fat injection مراجعه نماید و از او در زمینه انتقال چربی مشورت بخواهد. در صورتی که پزشک معالج نیز تخلیه ی چربی از صورت شما را راه حل نهایی تشخیص داد عمل انتقال چربی بر روی صورت شما انجام خواهد شد.

در واقع تخلیه ی چربی از صورت با بی حسی موضعی شروع می شود.این بی حسی می تواند توسط تزریق مواد بی حسی صورت گیرد و یا در صورت لزوم از کرم های بی حسی در این ناحیه استفاده شود. بستگی به فرد مورد نظر و حساسیت یا عدم حساسیت در قبال بی حسی موضعی دارد که باید با پزشک مطرح شود.

 

نحوه تخلیه چربی تزریق شده به صورت

 

به هر حال این بی حسی با توجه به سوابق پزشکی شما انجام می شود تا واکنش های آلرژیک را پس از عمل زیبایی انتقال چربی به دنبال نداشته باشد.

پس از بی حسی پزشک متخصص ناحیه ی مناسب برای تخلیه ی چربی بر روی صورت شما را انتخاب خواهد کرد و در نهایت اقدام به تخلیه ی چربی می کند.

به منظور تخلیه ی چربی ها لازم است که عمل زیبایی fat injection یا انتقال چربی  با ابزار خاصی صورت پذیرد و با ایجاد سوراخ های بسیار ریز در صورت همراه باشد. البته باید بیان کرد که جای نگرانی در مورد این سوراخ ها وجود نداشته و همه ی آنها پس از گذشت دوره ای کوتاه  پس از انتقال چربی از بین خواهند رفت.

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

آیا تخلیه چربی تزریق شده به صورت دردناک است؟

در مورد میزان دردی که در هنگام تخلیه ی چربی احساس می کنید باید بگوییم که این موضوع به عوامل مختلفی وابسته است. شما ابتدا باید از بابت مهارت پزشک مطمئن باشید یا حتی از سیستم شبیه ساز کلینیک استفاده کنید تا دچار سوءتفاهم در پایان عمل نشوید. در چنین شرایطی، دیگر نیازی به تخلیه چربی هم نخواهید داشت اما با این حال، به نکاتی اشاره خواهیم کرد:

  1. مهارت و تجربه ی پزشک معالج
  2. میزان چربی که قرار است در عمل زیبایی fat injection تخلیه شود.
  3. ناحیه ای از صورت که برای تخلیه ی چربی انتخاب می شود.

در مورد توضیح هریک از موارد بالا باید بیان کرد که در صورتی که پزشک شما از مهارت کافی برخوردار باشد و در زمینه عمل زیبایی انتقال چربی  آموزش های لازم را یاد گرفته باشد ، میزان دردی که شما در طی عمل جراحی  تزریق چربی یا fat injection تجربه می کنید بسیار کمتر خواهد بود.

 

آیا تخلیه چربی تزریق شده به صورت دردناک است

 

در مورد بعدی نیز باید عنوان کرد که هر چه میزان چربی که قرار است تخلیه شود بیشتر باشد احتمال اینکه فرد مراجعه درد بیشتری را متحمل شود بیشتر است.

در واقع در لحظه اول میزان زیادی چربی به ناحیه مورد نظر تزریق می شود که فرد احساس تورم و پف بودن می کند. به مرور زمان و پس از یک هفته، ورم می خوابد و هرچه می ماند، ظاهر نهایی است.

در مورد آخرین عامل نیز باید گفت که در صورتی که تخلیه ی چربی در مناطقی از صورت که پوست در آن ناحیه نازک تر است انجام شود، فرد مراجعه کننده درد بیشتری را تحمل خواهد کرد.

در نهایت باید گفت که در حین تخلیه ی چربی ای که در اثر تزریق چربی نادرست صورت می گیرد، بی حسی موضعی در ناحیه ی مورد نظر اعمال می شود تا دردی که مراجعه کننده قرار است متحمل شود به طور چشمگیری کاهش دهد.

 

بروز خطا در حین تخلیه چربی تزریق شده به صورت چه مشکلاتی به وجود خواهد آورد؟

هنگام تخلیه ی چربی حین عمل زیبایی انتقال چربی پزشک معالج باید دقت زیادی را به کار ببرد چرا که در صورت بروز خطا ممکن است عواقب جبران ناپذیر را برای فرد مراجعه کننده به همراه داشته باشد.

در صورتی که پزشک از مهارت های لازم برخوردار نباشد ممکن است که در هنگام تخلیه ی چربی که به واسطه تزریق چربی نادرست مجبور به انجام آن است، به بافت های صورت فرد آسیب برساند. این آسیب ممکن است که به مویرگ های خونی و یا اعصاب صورت فرد مراجعه کننده وارد شود.

 

بروز خطا در حین تخلیه چربی تزریق شده به صورت چه مشکلاتی به وجود خواهد آورد

 

در ضمن در صورتی که در هنگام تخلیه ی چربی از وسایل و امکانات استریل و ضد عفونی شده استفاده نشود ممکن است که تخلیه ی چربی سبب بروز عفونت در فرد شود که این عفونت می تواند ضعیف باشد و یا از شدت بیشتری برخوردار باشد.

همچنین در صورتی که تخلیه ی چربی به درستی انجام نشود ممکن است ممکن است که پس از تخلیه چربی  صورت فرد مراجعه کننده دچار برجستگی ها و ناهمواری شود که این امر برای فرد متقاضی معضل بزرگی خواهد بود.

 

دلیل تزریق یکنواخت چربی از طریق چندین نقطه مشخص شده به صورت

عمل زیبایی ” تزریق چربی به صورت ” باید به صورتی باشد که در نهایت ناهمواری بر روی صورت فرد به وجود نیاورد. بدین منظور پزشکان برای fat injection چندین نقطه ی مختلف را بر روی صورت فرد مراجعه کننده انتخاب کرده و انتقال چربی را در این نقاط انجام می دهند.

معمولا این نقاط که قرار است با تزریق چربی پر شوند، با ماژیک مشخص می شود و دقیقا مشخص است که کدام ناحیه، تزریق انجام شده است.

این امر کمک می کند تا از به وجود آمدن عوارضی پس از عمل زیبایی fat injection یا انتقال چربی همچون گلوله شده چربی در زیر پوست جلوگیری شود. در ضمن انجام تزریق چربی به چندین نقطه از صورت سبب این می شود تا در نهایت فرد ظاهری طبیعی داشته و از نتیجه ی نهایی راضی باشد.

 

دلیل تزریق یکنواخت چربی از طریق چندین نقطه مشخص شده به صورت

 

گاهی برخی کلینیک ها از سیستم شبیه سازی استفاده می کنند تا فرد با دیدن آن ها، سرنخی بابت ظاهر جدید خودش به دست آورد و در صورت رضایت، تزریق انجام شود و در صورت عدم رضایت، راه دیگری اندیشیده شود.

تزریق چربی به چندین ناحیه در صورت سبب میشود که پزشک شما بتواند میزان چربی تزریق شده به صورت را کنترل کرده و از حدی معین تجاوز نکند.

در پایان باید خاطر نشان کنیم که لازم است که فرد مراجعه کننده به منظور انجام عمل زیبایی تزریق چربی تمامی جوانب عمل زیبایی انتقال چربی را در نظر بگیرد.

گرچه جلوه جوانسازی پوست تزریق چربی که بسیاری را وسوسه می کند، بسیار زیبا به نظر می رسد اما نباید فراموش کرد برای به ثمر نشستن یک عمل تزریق چربی، فاکتورهای بسیاری دخیل هستند.

منظور از این امر آن است که فرد قبل از تزریق چربی در جلسه ی مشاوره ای که برگزار می شود شرکت کند و انتظارات خود را از تزریق چربی به طور کامل و مفصل برای پزشک خود بازگو کنید تا پزشک معالج از دیدگاه شما به این موضوع نگاه کرده و عمل زیبایی تزریق چربی را مطابق با خواسته های شما به انجام برساند.

همچنین می توانید از ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا چربی های اضافی شما را به عنوان ماده اصلی، فریز کرده و نگه دارد تا در تزریق های بعدی، دیگر نیازی به برداشت چربی نباشد.

در ضمن قبل از انتقال چربی حتما در مورد کلینیک زیبایی که قرار است تزریق چربی را در آن انجام دهید تحقیق کنید تا از مجوز های لازم  در زمینه fat injection  یا انتقال چربی برخوردار و معتبر باشد. با رعایت این نکات و دیگر مراقبت های پس از تزریق چربی شما نیازی به تخلیه ی چربی ندارید زیرا مشکلی در تزریق چربی شما وجود نخواهد داشت.

به منظور جلوگیری از بروز ناهمواری پس از تزریق چربی لازم است که از وارد کردن ضربه به ناحیه ای که تزریق چربی در آن منطقه انجام شده است به شدت خودداری کنید. اینکار سبب می شود ناحیه مورد نظر از فرم ایده آل خارج شود.

در ضمن لازم است که فرد پس از تزریق چربی در معرض گرمای زیاد قرار نگیرد و از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به صورت طولانی مدت اجتناب نماید. در صورتی که این مراقبت ها را به عمل آورید، تزریق چربی در صورت شما با موفقیت انجام می شود و دیگر نیازی ندارید تا در اثر نارضایتی نسبت به تخلیه ی چربی اقدام نمایید.

ضمنا برخی اصول چه پیش از تزریق چربی و چه پس از تزریق چربی، باید رعایت شود. به طور مثال یک هفته پیش از تزریق، نباید از مسکن، ویتامین E، الکل و دخانیات استفاده کرد و تا یک هفته بعد هم نباید الکل و سیگار مصرف کرد. اگر تمام این مراقبت ها را انجام دهید، به هیچ وجه نیازی به تخلیه چربی که وقت شما را می گیرد، پیدا نخواهید کرد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button