آیا از بین بردن چربی تزریق شده امکان پذیر است؟

تزریق چربی به صورت یکی از روش‌های جوانسازی پوست به حساب می‌آید که در سال‌های اخیر طرفداران زیادی را به خود جلب نموده است. اما  ممکن است که فرد مراجعه‌کننده از نتیجه نهایی کار راضی نباشد. در این شرایط سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا راه بازگشتی وجود دارد؟ تخلیه‌ چربی ‌های تزریق شده به صورت در واقع یکی از تکنیک‌های زیبایی است که در برخی از کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود و فرد می‌تواند با مشورت پزشک معالج نسبت به تخلیه چربی اقدام نماید.

اینفوگرافیک چگونگی تخلیه چربی تزریق شده به صورت

از دیگر عواملی که سبب می‌شود که فردی خواهان تخلیه‌ چربی تزریق شده به صورت باشد این است که در اثر تزریق نادرست چربی، برجستگی‌ها و یا ناهمواری‌هایی بر روی صورت به وجود می‌آید که ظاهر نامطلوبی برای فرد مراجعه‌کننده ایجاد می‌کند. در مرحله برداشت چربی و هنگامی که چربی وارد سانتریفیوژ می‌شود تا بافتی نرم و خالص به دست آید، ممکن است چربی به خوبی آماده نشده و همان بافت‌های آسیب دیده تزریق شوند که قطعا باعث ایجاد نارضایتی‌هایی خواهد شد. البته متقاضی باید بداند چربی چون همیشه جذب بدن می‌شود، کمی بیشتر تزریق خواهد شد تا میزان جذب هم در نظر گرفته شود.

تخلیه چربی تزریق شده به صورت

به هرحال عوامل متعددی وجود دارند که سبب می‌شود مراجعه‌کننده بخواهد چربی‌های تزریق شده را تخلیه نماید. در این مقاله نحوه‌ تخلیه‌ چربی تزریق شده به صورت و مراحل آن را به طور کامل شرح می‌دهیم و در پایان خواهیم گفت که چگونه خطا‌های پزشکی سبب بروز مشکل در عمل زیبایی تزریق چربی خواهد شد.

چگونگی تخلیه چربی تزریق شده به صورت

تزریق چربی به صورت چگونه انجام می گیرد؟

این روش طی چند مرحله انجام خواهد شد که به اختصار بیان می‌کنیم:

 1. استخراج چربی از قسمت‌هایی که دارای چربی زیادی هستند.
 2. خالص‌سازی چربی به دست آمده از طریق سانتریفیوژ
 3. تزریق چربی به قسمت‌های هدف در صورت

معمولا وقتی تزریق پایان می‌گیرد، کمی تورم باقی می‌ماند که با استفاده از کیسه یخ این عارضه خیلی زود برطرف می‌گردد. در مورد این تورم‌ها جای نگرانی نیست و به زودی رفع خواهند شد. گرچه در ناحیه لب‌ها به خاطر وضعیت خاصی که دارند، میزان تورم و التهاب بالاتر است ولی با این حال باز هم نباید نگران این وضع باشید. معمولا بنا به احتیاط، ناحیه مورد نظر را پانسمان می‌کنند که یک روز بعد می‌توان آن را باز کرد.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به خط اخم

نحوه تخلیه چربی تزریق شده به صورت

به منظور تخلیه‌ چربی تزریق شده به صورت بهتر است که فرد به پزشکی حاذق در زمینه انتقال چربی مراجعه نموده و از او مشورت بخواهد. در واقع تخلیه‌ چربی از صورت با بی‌حسی موضعی شروع می‌شود. این بی‌حسی می‌تواند توسط تزریق مواد بی‌حسی صورت گیرد و یا در صورت لزوم از کرم‌های بی‌حسی در این ناحیه استفاده شود. روش انتخابی به حساسیت یا عدم حساسیت فرد نسبت به بی‌حسی موضعی بستگی دارد که باید با پزشک مطرح شود و به هر حال این بی‌حسی با توجه به سوابق پزشکی شما انجام می‌شود تا واکنش‌های آلرژیک را پس از عمل به دنبال نداشته باشد.

دلیل نیاز به تخلیه چربی انتقال یافته
 1. گلوله شدن چربی در محل تزریق
 2.  حرکت چربی به اندام غیر هدف
 3.  تزریق بیش از اندازه چربی
دلیل گلوله شدن چربی چیست؟  اگر متخصص در مرحله دوم انتقال چربی یعنی تصفیه‌سازی آن به خوبی عمل نکند و یا اینکه در فرآیند انتقال چربی ظرأفت عمل زیادی به خرج ندهد، با مشکلی همانند گلوله شدن چربی مواجه خواهید شد.
آیا تخلیه چربی دردناک است؟ بهتر است انجام این کار را به متخصص حرفه‌ای بسپارید تا بدون آسیب بافتی و البته با تزریق بی‌حسی موضعی این کار را برای شما انجام دهد.

پس از بی‌حسی پزشک متخصص، ناحیه‌ مناسب برای تخلیه‌ چربی صورت شما را انتخاب خواهد کرد و در نهایت اقدام به تخلیه‌ چربی می‌کند. این روش  با ایجاد سوراخ‌های بسیار ریز در صورت همراه خواهد بود. البته باید بیان کرد که جای نگرانی در مورد این سوراخ‌ها وجود نداشته و همه‌ آن‌ها پس از گذشت دوره‌ای کوتاه از بین خواهند رفت.

نحوه تخلیه چربی تزریق شده به صورت

دلایل تخلیه چربی تزریق شده به صورت چیست ؟

یکی از عمده عواملی که موجب نارضایتی بعد از تزریق چربی در زیباجویان می‌شود، ناموزون و بد شکل شدن چربی‌ها در زیر پوست است که با علائمی همچون برآمدگی (تحدب) و فرورفتگی‌های (تقعر) متعدد همراه است. در این زمان است که افراد برای جلوگیری از کاهش شدید اعتماد به نفس خود و همچنین جلوگیری از عفونت، التهاب و نکروز چربی توسط پزشک معالج خود برای تخلیه چربی ارجاع داده می‌شوند. در حالت کلی تخلیه چربی از صورت و یا دیگر نقاط بدن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. تجمع آب میان بافتی در مناطق تحت تزریق که نشانگر وجود اشکال در نتیجه تزریق چربی است
 2. احساس درد و ناراحتی زیاد به همراه التهاب، قرمزی و یا کبودی که با مصرف مسکن و داروهای ضد التهاب هم تسکین نیابد
 3. نا متوزان بودن سطح پوست به دلیل فرورفتگی و برآمدگی‌های ناشی از تزریق نادرست و ناشیانه
 4. تزریق حجم بیش از حد چربی به مناطق مورد نظر
 5. عدم رضایت زیباجو از نتیجه نهایی تزریق بعد از فروکش کردن تورم (تورم حدود ۱ هفته چس از تزریق کاهش می‌یابد)

برای اطلاع از هزینه تزریق چربی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با تزریق چربی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا تخلیه چربی تزریق شده به صورت دردناک است؟

در مورد میزان دردی که در هنگام تخلیه‌ چربی احساس می‌کنید باید بگوییم که این موضوع به عوامل مختلفی وابسته است که عبارتند از:

 1. مهارت و تجربه‌ پزشک معالج در تخلیه چربی تزریق شده به صورت
 2. میزان چربی که قرار است تخلیه شود.
 3. ناحیه‌ای از صورت که برای تخلیه‌ چربی انتخاب می‌شود.

آیا تخلیه چربی تزریق شده به صورت دردناک است

در مورد توضیح هر یک از موارد بالا باید بیان کرد که اگر پزشک شما از مهارت کافی برخوردار باشد و در زمینه عمل زیبایی انتقال چربی آموزش‌های لازم را سپری کرده باشد، میزان دردی که شما در طی تخلیه چربی تجربه می‌کنید بسیار کمتر خواهد بود.

از سویی دیگر هر چه میزان چربی که قرار است تخلیه شود بیشتر باشد احتمال اینکه فرد مراجعه‌کننده درد بیشتری را متحمل شود بیشتر خواهد بود.

در مورد آخرین عامل نیز باید گفت که اگر تخلیه‌ی چربی در مناطقی از صورت که پوست در آن ناحیه نازک‌تر است انجام شود، فرد مراجعه‌کننده درد بیشتری را تحمل خواهد کرد.

البته در حین تخلیه‌ چربی‌ تزریق شده به صورت، بی‌حسی موضعی در ناحیه‌ مورد نظر اعمال می‌شود تا دردی که مراجعه‌کننده قرار است متحمل شود به طور چشمگیری کاهش دهد.

بروز خطا در حین تخلیه چربی تزریق شده به صورت چه مشکلاتی به وجود خواهد آورد؟

۱- هنگام تخلیه‌ چربی، پزشک معالج باید دقت زیادی را به کار ببرد چرا که در صورت بروز خطا ممکن است عواقب جبران‌ناپذیر را برای فرد مراجعه‌کننده به همراه داشته باشد و در صورتی که پزشک از مهارت‌های لازم برخوردار نباشد ممکن است که در هنگام تخلیه‌ چربی به بافت‌های صورت فرد آسیب برساند و شاید این آسیب به مویرگ‌های خونی و یا اعصاب صورت فرد وارد شود.

مطالب بیشتر: تزریق چربی به گونه

خطا در حین تخلیه چربی تزریق شده

۲- در ضمن در صورتی که در هنگام تخلیه‌ی چربی از وسایل و امکانات استریل و ضد عفونی شده استفاده نشود ممکن است که تخلیه‌ چربی سبب بروز عفونت در فرد شود.

۳- همچنین اگر تخلیه‌ی چربی به درستی انجام نشود ممکن است پس از اتمام کار، صورت فرد مراجعه‌کننده دچار برجستگی‌ها و ناهمواری شود که این امر برای فرد متقاضی معضل بزرگی خواهد بود.

دلیل تزریق یکنواخت چربی از طریق چندین نقطه مشخص شده به صورت

عمل زیبایی تزریق چربی به صورت باید به صورتی باشد که در نهایت ناهمواری بر روی صورت فرد به وجود نیاورد. بدین منظور پزشکان چندین نقطه‌ مختلف را بر روی صورت فرد مراجعه‌کننده انتخاب کرده و انتقال چربی را در این نقاط انجام می‌دهند. معمولا این نقاط که قرار است با تزریق چربی پر شوند با ماژیک علامت‌گذای شده و دقیقا مشخص است که کدام ناحیه، تزریق انجام شده است. این امر کمک می‌کند تا از به وجود آمدن عوارض پس از عمل زیبایی انتقال چربی همچون چربی گلوله شده در زیر پوست جلوگیری شود. در ضمن انجام تزریق چربی به چندین نقطه از صورت سبب این می‌شود که در نهایت فرد ظاهری طبیعی داشته و از نتیجه‌ نهایی راضی باشد.

دلیل تزریق یکنواخت چربی از طریق چندین نقطه مشخص شده به صورت

گاهی برخی کلینیک‌ها از سیستم شبیه‌سازی استفاده می‌کنند تا فرد با دیدن آن‌ها، سرنخی بابت ظاهر جدید خود به دست آورد و در صورت رضایت تزریق انجام شود. تزریق چربی به چندین ناحیه در صورت سبب می‌شود که پزشک شما بتواند میزان چربی تزریق شده به صورت را کنترل کرده و از حدی معین تجاوز نکند. در پایان باید خاطر نشان کنیم که لازم است که فرد مراجعه‌کننده به منظور انجام عمل زیبایی تزریق چربی، تمامی جوانب عمل زیبایی را در نظر بگیرد.

گرچه جوانسازی پوست از طریق تزریق چربی، بسیاری از افراد را وسوسه می‌کند اما نباید فراموش کرد برای به ثمر نشستن یک عمل ایده‌آل فاکتور‌های بسیاری دخیل هستند. منظور این است که فرد قبل از تزریق چربی در جلسه‌ مشاوره‌  با متخصص شرکت کند و انتظارات خود را از تزریق چربی به طور کامل و مفصل برای پزشک خود بازگو نماید تا پزشک معالج از دیدگاه او به این عمل نگاه کرده و عمل زیبایی تزریق چربی را مطابق با خواسته‌های او به انجام برساند. همچنین می‌توانید از ابتدا با پزشک خود صحبت کنید تا چربی‌های اضافی شما را به عنوان ماده اصلی فریز کرده و نگه دارد تا در تزریق‌های بعدی، دیگر نیازی به برداشت چربی نباشد.

در ضمن قبل از انتقال چربی حتما در مورد کلینیک زیبایی که قرار است تزریق را در آن انجام دهید تحقیق کنید. با رعایت این نکات و دیگر مراقبت‌های پس از تزریق چربی شما نیازی به تخلیه‌ چربی ندارید؛ زیرا مشکلی در تزریق چربی شما وجود نخواهد داشت.

مطالب بیشتر: بهترین کلینیک تزریق چربی

به منظور جلوگیری از بروز ناهمواری پس از انتقال چربی لازم است که از وارد کردن ضربه به ناحیه تحت عمل به شدت خودداری کنید. اینکار سبب می‌شود ناحیه مورد نظر از فرم‌ ایده‌آل خارج شود. در ضمن لازم است که فرد پس از تزریق چربی در معرض گرمای زیاد قرار نگیرد و لازم است از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به صورت طولانی مدت اجتناب نماید. در صورتی که این مراقبت‌ها را به عمل‌آورید، تزریق چربی در صورت شما با موفقیت انجام می‌شود و دیگر نیازی به تخلیه چربی تزریق شده به صورت نخواهد بود.

ضمنا برخی اصول چه پیش از تزریق چربی و چه پس از تزریق چربی باید رعایت شود. به طور مثال یک هفته پیش از تزریق نباید از مسکن، ویتامین E، الکل و دخانیات استفاده کرد و تا یک هفته بعد هم نباید الکل و سیگار مصرف نمود. اگر تمام این مراقبت‌ها را انجام دهید به هیچ‌وجه عمل شکست نخورده و مجبور به تخلیه چربی تزریق شده به صورت نخواهید بود و همین‌طور به تخلیه چربی که وقت شما را می گیرد، پیدا نخواهید کرد.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق چربی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code