لیپوماتیک ،راز تناسب اندام و زیبایی

لیپوماتیک ، راز تناسب اندام و زیبایی

لیپوماتیک به نوعی یک عمل اصلاح فرم بدن یا بادی کانتورینگ و صد البته بدون درد است، امروزه بسیاری از افرادی که از چاقی رنج می برند روش های بسیار متعددی مانند قرص های لاغری، ورزش و دیگر مسائل را برای لاغری و تناسب اندام خود استفاده می کنند اما در پایان راه بسیاری از روش ها با شکست مواجه خواهد شد اما ” لیپوماتیک ” یک روش بسیار مناسب تر و ایده آل تر برای رسیدن به اندامی مناسب است.

طی این روش به علت سالم ماندن چربی ها امکان انتقال و ترانسفر چربی به مناطق دیگر بدن وجود خواهد داشت.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

لیپوماتیک راز تناسب اندام و زیبایی

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

در عمل لیپوماتیک شما دغدغه هایی مانند چگونه ورزش کنم ؟ چطور کاهش وزن خود را کنترل کنم و غیره نخواهید داشت زیرا در این روش مستقیماً پزشک متخصص می داند که باید کدام قسمت از بدن را به نوعی اصلاح کند و چربی های زائد را خارج نماید.

تجربه لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک اغلب با لیپوساکشن اشتباه گرفته می شود، اما هر دو از لحاظ تکنیک متمرکز بر اصلاح کانتور و شکل ظاهری اندام هستند. در اکثر خانم ها لاغری با لیپوماتیک به عنوان یک روش کاهش وزن محسوب می شود و روشی است که در زمینه های مشکل دار سبب اصلاح اندام می شود.

طی این عملیات چربی از قسمت های مختلف بدن مانند پهلو، کمر، شکم، پا، باسن، زانو یا زیر چانه برداشته می شود و سپس بدن تغییر شکل می یابد.

 

 

مراجعه کنندگان برای انجام این روش باید توجه داشته باشند که لیپوماتیک یک درمان برای چاقی نیست. اگر شما به طور ژنتیکی از چربی های موضعی در اندام هایتان رنج می برید با وجود اینکه به طور منظم تمرین کرده و از غذا های کم کالری استفاده می کنید، برای این عمل یک کاندید مناسب می باشید.

اجرای این متد برای کاهش سایز به ویژه در مناطق دشوار و بزرگ مانند شکم، باسن، پهلو، سینه ها، ران ها و زانو ها بسیار موثر است و در چنین نواحی از بدن بهتر از لیزر لیپولیز که یک سیستم طراحی شده برای بکارگیری در نواحی ظریف تر بدن می باشد، کاربرد دارد.

 

تجربه لاغری با لیپوماتیک

مقایسه لیپوماتیک با لیپوساکشن

برای تخلیه چربی ها از بدن روش های بسیار متعددی وجود دارد که باید به تفاوت بین آن ها دقت شود، برخی از روش های تخلیه چربی حساس تر بوده و مطمئنا هر متخصصی از پس آن برنخواهد آمد.

لیپوماتیک با عمل لیپوساکشن کاملاً متفاوت است، در واقع لیپوماتیک یک عمل اصلاح کانتور ها محسوب می شود در صورتی که همه فکر می کنند این کار همان لیپوساکشن است اما باید توجه داشته باشید که کاملاً در اشتباهید!

تکنیک های استفاده شده در عمل لیپوماتیک با استفاده از میکرو کانول ها انجام خواهند شد و در مناطق خاص بدن عمل اصلاح انجام خواهد گرفت، متخصص جراحی پلاستیک در ابتدای این عمل ابتدا محل مناسب را مشخص کرده و سپس یک سوراخ خیلی کوچک در حد کمتر از 1 سانتی متر در نزدیکی عضو مورد نظر ایجاد خواهد کرد سپس کانول ها از طریق این روزنه وارد عضو مورد نظر خواهد شد.

کانول های استفاده شده در عمل لیپوماتیک نسبت به کانول هایی که در روش های دیگری مانند لیپوساکشن استفاده می شود بسیار کوچک تر است، همین موضوع باعث خواهد شد که ترس حاصل از عمل در این روش بسیار کاهش یابد زیرا ابزاری که کار با آن انجام می شود ظریف تر بوده و باعث می شود فرد متقاضی دچار استرس کمتری شود.

علاوه بر این ویژگی کوچک بودن کانول ها در حرفه ای انجام شدن این عمل نیز نقش مهمی را ایفا می کنند و برای جراح متخصص نیز بهتر است، زیرا به دلیل کوچک بودن کانول ها امکان چسبندگی قوی تر و دقیق تر به سلول های چربی وجود دارد.

این ویژگی هم چنین باعث خواهد شد تا دوره مراقبت پس از درمان و یا به عبارتی دوره ریکاوری و بازیابی فرد نیز کاهش یابد که دقیقا این ویژگی مورد توجه بسیاری از مردم قرار خواهد گرفت.

لیپوماتیک طبق استاندارد های بین المللی به روش های مجاز و علمی مختلفی از جمله FDA انجام خواهد شد.

 

مراحل انجام لیپوماتیک

پزشک قبل از اینکه این روش را اجرا کند تمام چربی های منطقه ای و دیگر موارد مشکل ساز را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین ممکن است عکس های شما برای آرشیو پزشکی و ارزیابی برخی مناطق مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

 

عمل لیپوماتیک بعد از اعمال بی حسی موضعی اجرا می شود. توجه کنید که انتخاب مراكز تخصصی معتبر جراحی و پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک برای انجام این عمل ضروریست.

لیپوماتیک بسیاری از عوارض جانبی را به دلیل مزایایی که دارد حذف می کند. لرزش های اعمال شده باعث می شود که چربی زیادی تنها در یک جلسه تخلیه شود و بیمار درد بعد از عمل را بسیار کم و جزئی حس می کند.

 

قبل از لیپوماتیک، محلول سالین به داخل سلول های چربی مانند روش تزریق بی حسی موضعی اعمال می شود. این فرآیند باعث کاهش کبودی و تورم پس از عمل خواهد شد. در نهایت رسوبات چرب با لوله استخراج می شود و اندام شکل مطلوب را بدست می آورد.

 

در تکنیک لیپوماتیک، از یک کانولا که دارای نوسانات، چرخش و حرکات ارتعاشی بوده و باعث ایجاد امواج فراصوتی می شود، جهت از بین بردن بافت چربی بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر استفاده خواهد شد.

ارتعاشات و امواج فراصوت دستگاه باعث آزاد شدن سلول های بنیادی در سلول های چربی می شود. سلول های بنیادی آزاد شده به روند بهبودی کمک می کنند و سبب ایجاد یک ظاهر طبیعی و زیبا در اندام خواهند شد.

 

مراحل انجام ليپوماتيک

 

خوشبختانه این روش به ایجاد برش های بزرگ بر روی پوست نیازی ندارد، اما وجود یک سوراخ ورودی بسیار کوچک برای دخول کانولا مورد نیاز است که تقریبا غیر ممکن است باعث به وجود آمدن اسکار شود.

در مقایسه با تکنیک های جراحی، چون در طول لیپوماتیک هیچ برشی وجود ندارد، بعد از آن شکل صاف تر و ظاهری زیبا در اندام مشاهده می شود و هیچ تغییر ناخوشایندی در آن ایجاد نمی شود.

در همان زمان، هنگامی که چربی با کانولا های ارتعاشی مکیده می شود، پوست و بافت ماهیچه ها به سرعت به هم می چسبند و فشار و سفتی آن ها بیشتر می شود. این باعث می شود که اثر شلی و آویزان شدن پوست در آن مشاهده نشود.

علاوه بر این، این روش ساده و ایمن تحت بیهوشی موضعی در اکثر مناطق بدن بکار می رود به طوری که بیمار می تواند فعالیت های طبیعی روزانه اش را به زودی آغاز کند.

 

لیپوماتیک و انتقال چربی خارج شده به سینه و باسن

با توجه به ویژگی های تجهیزات مورد استفاده در عمل لیپوماتیک، جراح متخصص پلاستیک آزادی عمل بهتری داشته و می تواند به راحتی به سلول های چربی حالت داده و تناسب اندام را برای عضو مورد نظر به ارمغان آورد.

تمامی دلایل ذکر شده باعث می شود که جراح در حین عمل و به صورت همزمان مشاهده نماید که کدام قسمت های بدن نیاز به مسطح شدن داشته و هنوز به طور کامل اصلاح نشده اند.

همان طوری که در این عمل چربی ها از بافت مورد نظر خارج خواهند شد، در بافت های مورد نیاز نیز می توان از پر کننده های مصنوعی و یا چربی های خارج شده حین عمل استفاده کرد.

سینه و باسن از عضو هایی هستند که عموما بیمارانی که برای تناسب اندام و ” تزریق چربی به سینه ” و باسن به متخصص مراجعه می کنند از عدم تناسب آن ها رنج می برند.

در چنین مواقعی باید بدانید که می توانید از پزشک متخصص خود بخواهید تا علاوه بر خارج کردن چربی های زائد بدن، فرم دلخواه و مشخصی نیز برای اندام شما به ارمغان آورد و با تزریق چربی به دیگر نقاط و سپس مسطح کردن پوست نسبت به انتقال چربی اقدام نماید.

سلول های چربی در واقع فاقد اکسیژن هستند ولی توسط روش هایی خاص تحریک شده و این تضمین وجود دارد که بلافاصله قابلیت زنده ماندن را دارا می باشند و می توان آن ها را به سینه و باسن انتقال داد و برای تناسب اندام استفاده نمود.

 

مزایای لیپوماتیک

  1. بدون اسکار
  2. نتایجی طبیعی
  3. بدون نوسان یا ضربات ناگهانی سخت
  4. دوره بهبودی کوتاه تر
  5. تحت بی حسی موضعی انجام می شود
  6. ساده و ایمن
  7. زمان عمل کوتاه تر

 

مزاياي ليپوماتيک

 

طولانی شدن زمان عمل، نیاز به بیهوشی عمومی، آسیب های بافتی زیاد، خونریزی در طول جراحی، طولانی شدن دوره درمان و زخم و در حالت کلی میزان عوارض بالا در روش های قدیمی همگی با روی کارآمدن لیپوماتیک برکنار شدند و پزشکان زیبایی نتایج بهتری را اعمال این روش بدست می آورند.

 

معایب تخلیه چربی به روش لیپوماتیک

در نگاه اول شاید همه مردم با توجه به حساسیت موضوع عمل جراحی اعضای بدن، دقت بیشتری را به معایب های روش مطرح شده داشته باشند و این امر طبیعی است.

لیپوماتیک نیز دارای معایبی می باشد که بر کسی پوشیده نیست اما در مقابل فواید بی شماری از جمله دوره بازیابی کمتر، کبودی ها و آسیب دیدگی های بسیار کمتر نسبت به موارد مشابه، ظاهر پوست صاف و زیبا، درد کمتر و احتمال بازگشت نزدیک به صفر اصلا به چشم نخواهد آمد.

در لیپوماتیک حتی سیستم های ایمنی وجود دارد که اگر در حین عمل منطقه بدون چربی یافت شد و احتمال خطا وجود داشت به صورت خودکار روند تخلیه متوقف خواهد شد و اینی یکی از برترین مزایای لیپوماتیک نسبت به دیگر روش ها محسوب می شود.

بزرگترین ایرادی که می توان به آن اشاره کرد این است که همه فکر میکنند لیپوماتیک روش مستقیم کاهش وزن است در صورتی که این روش با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا باعث از بین رفتن زودتر چربی ها شده و کنترل آن ها توسط رژیم غذایی و ورزش را راحت تر خواهد کرد.

البته در حین عمل نیز چربی های زائد خارج شده و سطح بدن کاملاً متناسب و مسطح خواهد بود و کاهش وزن مشاهده می شود اما این امر دلیل بر این نیست که شما این روش را صرفا برای کاهش وزن یک شبه استفاده کنید.

نکات اساسی و مهم در رابطه با لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک با عنوان لیپوساکشن بدون درد می شناسند و این موضوع بی دلیل نیست، شاید لیپوساکشن دارای معایبی مثل آسیب زدن به رگ های خونی و عصب ها و یا تاندوم عضلانی نباشد و به حفظ سلامت و صافی پوست کمک کند اما به دلیل استفاده از ارتعاشات و لرزش در حین عمل کمی دردناک خواهد بود.

در نقطه مقابل، لیپوماتیک اما به دلیل استفاده از کانولا های باریک و دقت بالای آن ها در مناطقی از بدن که دسترسی به آن ها دشوار است به راحتی انجام شده و بیمار هیچ دردی را حس نخواهد کرد.

 

نکات اساسي و مهم در رابطه با ليپوما

 

شاید سوالی درباره کانولا های استفاده شده در این عمل برای شما به وجود آمده باشد، پس باید بدانید که طبق استاندارد های تراز اول بین المللی از معتبر ترین و قابل اعتماد ترین دستگاه های دنیا صرفا برای تخلیه چربی و حذف آن به صورت دائمی کانول های استفاده شده در لیپوماتیک است.

کانولا های استفاده شده در روش های دیگر با توجه به حالت های ارتعاشی در ناحیه مورد نظر باعث تخریب سلول های بافت خواهند شد و همین موضوع است که باعث می شود در عملی مانند لیپوساکشن کبودی و درد پس از عمل بسیار بالا باشد در صورتی که در عمل لیپوماتیک بیمار هیچ دردی را حس نکرده و کبودی ها نیز بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی هستند.

 

آیا لیپوماتیک برگشت پذیر است ؟

همه فکر می کنند که چنین عمل هایی تنها برای چند ماه دوام دارد و پس از آن مجدد فرد چاق خواهد شد و تناسب اندام خود را از دست می دهد درصورتی که اگر به مراقبت های پس از عمل و درمان توجه کنید، این عمل نیز برگشت ناپذیر است و شما می توانید از تناسب اندام خود لذت ببرید.

پس از انجام عمل لیپوماتیک شما باید شیوه زندگی خود را کمی تغییر دهید، پس از استفاده از این روش اگر ورزش را از برنامه زندگی و روزمره خود حذف نکرده و از رژیم های غذایی مناسب نیز استفاده کنید به تکمیل پروسه این عمل کمک شایانی خواهید کرد و مشاهده می نمایید که تناسب اندام شما دائمی خواهد بود.

 

پس از لیپوماتیک

بیماران می توانند چند ساعت پس از فرآیند از بیمارستان خارج شوند و بعد از 24 ساعت می توانند به حمام بروند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا تورم به حد پایین خود برسد.

بدن فرد به شکل جدیدی در می آید و مجددا فرم زیبای خود را دوباره به دست می آورد. اگر فرد وزن خود را حفظ کند و زندگی سالم داشته باشد، این عمل به او کمک خواهد کرد که مابقی سال های زندگی سالم و خوش اندام باشد. تثبیت وزن، ورزش و تغییر شیوه زندگی، مهم ترین چیز است.

این روش که تاییدیه FDA را به همراه دارد اجازه می دهد تا کانولا ها به خوبی از طریق تزریق زیر جلدی در مناسب ترین مکان قرار بگیرند و بافت چربی ها را مکیده به بیرون هدایت کنند. همانطور که هیچ مداخله ای در عضلات یا پوست طی این روش انجام نشده است، تصاویر بدی مانند کبودی، تورم و غیره نیز وجود نخواهد داشت.

 

پس از ليپوماتيک

 

به لطف روش لیپوماتیک که در آن از بی حسی موضعی کمک گرفته می شود، بازگشت به زندگی عادی بسیار سریع تر است.

کاهش زمان عمل یکی از مزایای بیهوشی موضعی است. عملیات در عرض 2 تا 3 ساعت انجام می شود و با توجه به میانگین چربی های مکیده شده فرد می تواند بعد از این روند کلینیک را ترک نماید. امروزه بسیاری از پزشکان، هنرمندان، بازرگانان و سیاستمداران می توانند به لطف این روش در وقت خود صرفه جویی کنند و بلافاصله به کار خود باز گردند.

سن مناسب لیپوماتیک

هر کسی که بیش از 18 سال سن دارد می تواند این عمل را انجام دهد و محدودیت برای سنین بالا هنگامی که بررسی های سطح سلامت فرد سنجیده شود اعلام خواهد شد.

در بعضی موارد ممکن است برای افراد بالای 70 سال و بالاتر نیز با توجه به سن بیولوژیکی فرد این روش مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه بی حسی موضعی در هنگام استفاده از لیپوماتیک ترجیح داده می شود، اما بیهوشی عمومی می تواند در هنگام استفاده برای تمام قسمت های بدن انجام شود.

 

سن مناسب ليپوماتيک

 

قیمت لیپوماتیک

قیمت پیکرتراشی بسته به مناطق مختلف بدن و مقدار چربی که از منطقه خارج شده متفاوت است. اگر چربی های خارج شده به مناطق دیگر تزریق شوند قیمت این فرآیند نیز به آن اضافه خواهد شد. پزشک ابتدا باید بررسی های لازم را انجام دهد و سپس قیمت لیپوماتیک را به بیمار اعلام کند.

قرار ملاقات و مشاوره اختصاصی برای تعیین قیمت و انجام موارد مورد نیاز گذاشته می شود و سپس تصمیمات لازم گرفته خواهد شد. در نهایت نتایجی مطلوب در اختیار فرد قرار خواهد گرفت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

مشاوره رایگان
Map