لیپوماتیک راز تناسب اندام و زیبایی

عمل لیپوماتیک در کلینیک بین المللی هلیا

لیپوماتیک به نوعی یک عمل اصلاح فرم بدن یا بادی کانتورینگ و صد البته بدون درد است، امروزه بسیاری از افرادی که از چاقی رنج می برند روش‌های بسیار متعددی مانند قرص‌های لاغری، ورزش و دیگر مسائل را برای لاغری و تناسب اندام خود استفاده می کنند اما در پایان راه بسیاری از روش‌ها با شکست مواجه خواهد شد اما عمل لیپوماتیک یک روش بسیار مناسب تر و ایده آل تر برای رسیدن به اندامی مناسب است. طی این روش به علت سالم ماندن چربی‌ها امکان انتقال و ترانسفر چربی به مناطق دیگر بدن وجود خواهد داشت.

اینفوگرافی لیپوماتیک
اینفوگرافی راهنمای کامل لیپوماتیک

شما کاربران گرامی می توانید مقاله را به صورت فایل صوتی (پادکست)  گوش نمایید

در عمل لیپوماتیک شما دغدغه هایی مانند چگونه ورزش کنم ؟ چطور کاهش وزن خود را کنترل کنم و غیره نخواهید داشت زیرا در این روش مستقیماً پزشک متخصص می داند که باید کدام قسمت از بدن را به نوعی اصلاح کند و چربی زائد را خارج نماید. افرادی که به هر دلیلی زمان کافی را برای انجام ورزش و گرفتن رژیم‌های سخت و طولانی در اختیار ندارند، افرادی که چربی موجود در بدن آن ها سال های زیادی روی هم انباشته شده و به نوعی نسبت به رژیم و ورزش مقاوم است و افرادی که از تجمع چربی غیرضروری در بدن خود رنج می برند و از ظاهر دلخواه خودشان برخوردار نیستند، به خوبی می توانند از مزایای انجام این عمل بهره مند شوند. لیپوماتیک یک روش امن و بسیار مطمئن است که چربی انباشته شده را از بدن فرد خارج می کند.

با کاهش چربی‌ها به طور معمول کاهش وزن چشمگیری در افراد اتفاق می‌افتد اما این فرآیند در درجه اول برای کاهش شدید «سایز» در افراد صورت می‌گیرد و به آن ها کمک می کند تا ظاهر ایده آل خود را به دست بیاورند و به راحتی برای خودشان لباس انتخاب کنند. این کار احساس رضایت در افراد را نسبت به خودشان کاملا افزایش می دهد و کمک می کنند که آن ها حس بهتری در برخورد اجتماعی داشته باشند.

مطالب بیشتر: میزان کاهش وزن پس از لیپوماتیک چقدر است

لیپوماتیک راز تناسب اندام و زیبایی

تجربه لاغری با لیپوماتیک

لیپوماتیک اغلب با لیپوساکشن اشتباه گرفته می شود، اما هر دو از لحاظ تکنیک متمرکز بر اصلاح کانتور و شکل ظاهری اندام هستند. در اکثر خانم‌ها لاغری با لیپوماتیک به عنوان یک روش کاهش وزن محسوب می شود و روشی است که در زمینه های مشکل دار سبب اصلاح اندام می شود. طی این عملیات چربی از قسمت های مختلف بدن مانند پهلو، کمر، شکم، پا، باسن، زانو یا زیر چانه برداشته می شود و سپس بدن تغییر شکل می یابد.

مراجعه کنندگان برای انجام عمل جراحی باید توجه داشته باشند که لیپوماتیک یک درمان برای چاقی نیست. اگر شما به طور ژنتیکی از چربی موضعی در اندام هایتان رنج می برید با وجود اینکه به طور منظم تمرین کرده و از غذا های کم کالری استفاده می کنید، برای عمل کاندید مناسب می‌باشید. پیش از انجام عمل لیپوماتیک، باید حتما در وضعیت سلامتی ایده آلی قرار داشته باشید. این موضوع اهمیت بسیار زیادی برای کاهش آثار جانبی ناشی از جراحی دارد. به همین خاطر فرد متقاضی باید پیش از انجام عمل لیپوماتیک، همه سوابق دارویی و درمانی مربوط به گذشته را به طور کامل با پزشک در میان بگذارد.

افرادی که در دوران بارداری به سر می برند، به هیچ وجه نباید چنین عملی انجام بدهند. همچنین افرادی که با بیماری خونی، عصبی و قلبی و عروقی دست و پنجه نرم می کنند، گزینه مناسبی برای جراحی نیستند. افرادی که پیش از این انواع خاصی از جراحی زیبایی را پشت سر گذاشته اند نیز باید پیش از لیپوماتیک موضوع را نیز با پزشک در میان بگذارند.

در این ویدیو در مورد عمل Lipomatic صحبت شده است. لیپوماتیک معمولا برای افرادی که چاقی‌های موضعی دارند توصیه می‌شود. منظور از چاقی موضعی انباشته شدن چربی‌های اضافی فقط در یک قسمت از بدن است. لیپوماتیک یا چربی کشی یکی از روش‌های غیر تهاجمی محسوب شده و بدون هیچ گونه برش و بخیه با اعمال بی‌حسی انجام می‌شود. در نتیجه در مقایسه با روش‌های تهاجمی دیگر محبوبیت بیشتری در بین عموم دارد. بدین شکل که سوراخ‌ بر روی ناحیه مورد نظر ایجاد شده و بی‌حسی در سوراخ‌ها اعمال می‌شود. سپس چربی‌ اضافی از طریق این سوراخ‌ها به بیرون کشیده می‌گردد. اساس کار بدین شکل است است که چربی‌ها از طریق امواج مافوق صوت خورد شده و سپس توسط دستگاه لیپوماتیک خارج می‌شوند. عمل کاملا سرپایی بوده و بلافاصله بعد از انجام نتیجه کار کاملا مشهود خواهد بود. از مزایای برخورداری از لیپوماتیک می‌توان به دوره نقاهت بسیار کوتاه و بدون درد بودن آن اشاره کرد. البته برای مشاهده نتیجه نهایی کار باید کمی صبور باشید و مدت زمانی در حدود ۶ ماه صبر کنید.

تجربه لاغری با لیپوماتیک

مقایسه لیپوماتیک با لیپوساکشن

برای تخلیه چربی ها از بدن روش های بسیار متعددی وجود دارد که باید به تفاوت بین آن ها دقت شود، برخی از روش های تخلیه چربی حساس تر بوده و مطمئنا هر متخصصی از پس آن برنخواهد آمد. دانستن این تفاوت‌ها و بالا بردن اطلاعات در مورد آن‌ها، نقش بسیار مهمی در سپری کردن یک عمل زیبایی موفقیت آمیز دارد. گاهی افراد بدون کسب آگاهی لازم، دست به چنین فعالیت هایی می زنند و نتایج نهایی ناامیدکننده ای را پشت سر می گذارند. به همان نسبت که فرد اطلاعات بیشتری در مورد جراحی داشته باشد، پزشک می تواند با خیال راحت تری فعالیت های لازم را انجام بدهد و فرد نیز به انتظاری معقول و کاملا منطقی از نتیجه عمل خواهد رسید.

لیپوماتیک با عمل لیپوساکشن کاملاً متفاوت است، در واقع لیپوماتیک یک عمل اصلاح کانتور ها محسوب می شود در صورتی که همه فکر می کنند این کار همان لیپوساکشن است اما باید توجه داشته باشید که کاملاً در اشتباهید!

تکنیک استفاده شده در عمل لیپوماتیک با استفاده از میکرو کانول ها انجام خواهند شد و در مناطق خاص بدن عمل اصلاح انجام خواهد گرفت، متخصص جراحی پلاستیک در ابتدای  عمل ابتدا محل مناسب را مشخص کرده و سپس یک سوراخ خیلی کوچک در حد کمتر از ۱ سانتی متر در نزدیکی عضو مورد نظر ایجاد خواهد کرد سپس کانول ها از طریق این روزنه وارد عضو مورد نظر خواهد شد. کانول استفاده شده در عمل لیپوماتیک نسبت به کانول هایی که در روش دیگری مانند لیپوساکشن استفاده می شود بسیار کوچک تر است، همین موضوع باعث خواهد شد که ترس حاصل از عمل در این روش بسیار کاهش یابد زیرا ابزاری که کار با آن انجام می شود ظریف تر بوده و باعث می شود فرد متقاضی دچار استرس کمتری شود.

این کار همچنین موجب خواهد شد که آثار جانبی به مراتب کم تری نسبت به فعالیت هایی مثل لیپوساکشن، در بدن فرد ظاهر شوند. در واقع نشانه انجام این عمل در بدن شما، بسیار کوچک هستند و همین نشانه های کوچک نیز به مرور زمان کاملا از بین خواهند رفت. در نتیجه هیچ لزومی ندارد که شما برای همیشه با علائم باقی مانده از این عمل به زندگی ادامه بدهید. علاوه بر این ویژگی کوچک بودن کانول ها در حرفه ای انجام شدن این عمل نیز نقش مهمی را ایفا می کنند و برای جراح متخصص نیز بهتر است، زیرا به دلیل کوچک بودن کانول ها امکان چسبندگی قوی تر و دقیق تر به سلول های چربی وجود دارد.

به همین خاطر معمولا درصد موفقیت این عمل بسیار بالا تلقی می شود. درصد بسیار زیادی از افرادی که عمل لیپوماتیک را تجربه می کنند، بدون مشکل و پیچیدگی خاصی به نتایج دلخواه خود از این فرآیند می رسند. البته این اتفاق به شرطی رخ می دهد که همه چیز در یک شرایط کاملا استاندارد صورت بگیرد. در صورت انتخاب یک کلینیک غیرمجاز، به هیچ وجه نباید توقع داشته باشید که عمل لیپوماتیک برای شما به خوبی پیش برود. چرا که در این کلینیک ها از افراد فاقد تخصص و تجربه برای انجام عمل استفاده می کنند. این ویژگی هم چنین باعث خواهد شد تا دوره مراقبت پس از درمان و یا به عبارتی دوره ریکاوری و بازیابی فرد نیز کاهش یابد که دقیقا این ویژگی مورد توجه بسیاری از مردم قرار خواهد گرفت.

در حقیقت افرادی که عمل لیپوماتیک را تجربه می کنند، نسبت به افرادی که به سراغ روش های سنتی تری مثل لیپوساکشن را برای خودشان در نظر می گیرند، به مراتب زودتر به شرایط عادی و فعالیت همیشگی زندگی خود برمی گردند. این یکی از مزایای بزرگ انجام لیپوماتیک به شمار می رود و به فرد کمک می کند تا وقت زیادی را پس از انجام این عمل دور از کارهای عادی نباشد.

لیپوماتیک طبق استاندارد های بین المللی به روش های مجاز و علمی مختلفی از جمله FDA انجام خواهد شد. به طور کلی در لیپوساکشن، مسئله ذوب شدن چربی ها در حرارت بسیار بالا مطرح است اما لیپوماتیک اجازه می دهد که چربی ها از بدن فرد خارج شوند. این مهم ترین تفاوت عمل لیپوماتیک و لیپوساکشن محسوب می شود. به همین خاطر است که پس از لیپوماتیک، می توان از چربی ها برای تزریق به نقاط مختلف بدن و به ویژه صورت استفاده کرد. در مجموع لیپوماتیک امن تر، مطمئن تر و کم ریسک تر از لیپوساکشن به شمار می رود و عوارض جانبی به مراتب کم تری را نیز به افراد تحمیل می کند.

برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با لیپوماتیک و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

مراحل انجام لیپوماتیک

پزشک قبل از آن که عمل را آغاز کند تمام چربی منطقه ای و دیگر موارد مشکل ساز را مورد بررسی قرار می دهد. همچنین ممکن است عکس های شما برای آرشیو پزشکی و ارزیابی برخی مناطق مورد نیاز مورد استفاده قرار گیرد.

سپری کردن یک جلسه مشاوره برای انجام جراحی بسیار ضروری به نظر می رسد. در این جلسه، فرد متقاضی انتظارات خودش را از نتیجه انجام عمل با پزشک در میان می گذارد و از طرفی پزشک نیز شرایط دقیق انجام عمل و دستورالعمل های مراقبت از بدن در روزهای پیش از انجام فرآیند را به طور کامل در اختیار فرد قرار خواهد داد تا لیپوماتیک با بیشترین اطمینان و کم ترین نگرانی برای فرد صورت بگیرد. عمل لیپوماتیک بعد از اعمال بی حسی موضعی اجرا می شود.

بی حسی موضعی، یکی از امتیازهای بزرگ لیپوماتیک به شمار می رود. چرا که به کمک این کار، دیگر نیازی به بیهوشی نیست و بدینگونه ریسک انجام عمل را به شدت کاهش می‌دهد. علاوه بر این با استفاده از بی‌حسی در طول انجام عمل درد و احساسات ناخوشایند نیز برای فرد ایجاد نمی شود. لیپوماتیک بسیاری از عوارض جانبی را به دلیل مزایایی که دارد حذف می کند. لرزش های اعمال شده باعث می شود که چربی زیادی تنها در یک جلسه تخلیه شود و بیمار درد بعد از عمل را بسیار کم و جزئی حس می کند.

قبل از لیپوماتیک، محلول سالین به داخل سلول های چربی مانند روش تزریق بی حسی موضعی اعمال می شود. این فرآیند باعث کاهش کبودی و تورم پس از عمل خواهد شد. در نهایت رسوبات چرب با لوله استخراج می شود و اندام شکل مطلوب را بدست می آورد. در تکنیک لیپوماتیک، از یک کانولا که دارای نوسانات، چرخش و حرکات ارتعاشی بوده و باعث ایجاد امواج فراصوتی می شود، جهت از بین بردن بافت چربی بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر استفاده خواهد شد.

استفاده از امواج فراصوت به ویژه برای افرادی که می خواهند اندامی بسیار زیبا داشته باشند و عضلات بدن آن ها کاملا نمایان شود، بسیار مفید و موثر خواهد بود. استفاده از این امواج، درد و خونریزی را برای فرد متقاضی انجام عمل رقم نخواهد زد. ارتعاشات و امواج فراصوت دستگاه باعث آزاد شدن سلول های بنیادی در سلول های چربی می شود. سلول های بنیادی آزاد شده به روند بهبودی کمک می کنند و سبب ایجاد یک ظاهر طبیعی و زیبا در اندام خواهند شد.

مراحل انجام لیپوماتیک

خوشبختانه این روش به ایجاد برش های بزرگ بر روی پوست نیازی ندارد، اما وجود یک سوراخ ورودی بسیار کوچک برای دخول کانولا مورد نیاز است که تقریبا غیر ممکن است باعث به وجود آمدن اسکار شود. در مقایسه با تکنیک های جراحی، چون در طول لیپوماتیک هیچ برشی وجود ندارد، بعد از آن شکل صاف تر و ظاهری زیبا در اندام مشاهده می شود و هیچ تغییر ناخوشایندی در آن ایجاد نمی شود. در همان زمان، هنگامی که چربی با کانولا های ارتعاشی مکیده می شود، پوست و بافت ماهیچه ها به سرعت به هم می چسبند و فشار و سفتی آن ها بیشتر می شود. این باعث می شود که اثر شلی و آویزان شدن پوست در آن مشاهده نشود. بسیاری از افرادی که عمل های جراحی را برای کاهش چربی های بدن و از بین بردن چربی ها انجام می دهند، با مشکل بزرگی به نام شل شدن پوست روبرو می شوند.

بعضی از افراد حتی ناچار هستند به فکر یک جراحی دیگر برای خودشان باشند تا از شر این معضل بزرگ خلاص شوند. در لیپوماتیک اما چنین مسئله ای وجود ندارد و افراد با دغدغه شل شدن و کش آمدن پوست دست و پنجه نرم نمی کنند.

این روش ساده و ایمن تحت بیهوشی موضعی در اکثر مناطق بدن بکار می رود به طوری که بیمار می تواند فعالیت های طبیعی روزانه اش را به زودی آغاز کند. امواج فراصوت و متد ارتعاشی، مدرن ترین روش در چربی کشی به شمار می روند اما این فعالیت، روش ها و متد های دیگر نیز دارد. برای مثال در بعضی از موارد از تکنیک بادی جت در لیپوماتیک استفاده می شود و با استفاده از فشار آب متصل شده به لوله کانولا، به مقابله با چربی های انباشته شده در بدن پرداخته می شود.

لیپوماتیک و انتقال چربی خارج شده به سینه و باسن

با توجه به ویژگی های تجهیزات مورد استفاده در عمل لیپوماتیک، جراح متخصص پلاستیک آزادی عمل بهتری داشته و می تواند به راحتی به سلول های چربی حالت داده و تناسب اندام را برای عضو مورد نظر به ارمغان آورد. حتی می توان این چربی ها را برای مدتی حفظ کرده و سپس به سراغ انتقال آن به بخش های مختلف بدن رفت. انتقال چربی در بدن، یکی از جذاب ترین روش ها برای رسیدن به زیبایی مطلوب به شمار می رود.

با این فرآیند افراد از یک سو، چربی های اضافه و انباشته شده را از بدن خود خارج می کنند و از سوی دیگر، به زیبایی چهره، سینه وباسن خود می افزایند. استفاده از چربی های موجود در بدن در این فرآیند باعث می شود که نتایچ نهایی کار کاملا طبیعی باشد و چربی ها به هیچ وجه در بدن فرد پس زده نشوند.

تمامی دلایل ذکر شده باعث می شود که جراح در حین عمل و به صورت همزمان مشاهده نماید که کدام قسمت های بدن نیاز به مسطح شدن داشته و هنوز به طور کامل اصلاح نشده اند. همان طوری که در این عمل چربی ها از بافت مورد نظر خارج خواهند شد، در بافت های مورد نیاز نیز می توان از پر کننده های مصنوعی و یا چربی های خارج شده حین عمل استفاده کرد. سینه و باسن از عضو هایی هستند که عموما بیمارانی که برای تناسب اندام و تزریق چربی به سینه و باسن به متخصص مراجعه می کنند از عدم تناسب آن ها رنج می برند. البته نباید از یاد برد که این اتفاق با محدودیت هایی نیز همراه است.

به کمک تزریق چربی، نمی توان هر سایز دلخواهی را برای سینه و باسن به وجود آورد. به طور معمول سینه و باسن پس از تزریق، حدود یک سایز بزرگ تر خواهند شد. با استفاده از این روش اما فرم بسیار مطلوبی در هر دو بخش به وجود می آید. در واقع افرادی که این روش را انتخاب می کنند بیشتر از بزرگ شدن، به دنبال بخشیدن یک فرم دلچسب و ایده آل برای سینه و باسن خود هستند. در چنین مواقعی باید بدانید که می توانید از پزشک متخصص خود بخواهید تا علاوه بر خارج کردن چربی های زائد بدن، فرم دلخواه و مشخصی نیز برای اندام شما به ارمغان آورد و با تزریق چربی به دیگر نقاط و سپس مسطح کردن پوست نسبت به انتقال چربی اقدام نماید.

سلول های چربی در واقع فاقد اکسیژن هستند ولی توسط روش هایی خاص تحریک شده و تضمین وجود دارد که بلافاصله قابلیت زنده ماندن را دارا می باشند و می توان آن ها را به سینه و باسن انتقال داد و برای تناسب اندام استفاده نمود.

مزایای لیپوماتیک

  1. بدون اسکار بودن یکی از مزایای کلیدی لیپوماتیک به شمار می رود و دوران رسیدن به بهبودی را برای افراد به شکل قابل توجهی کوتاه می کند. این کار موجب می شود که افراد زیادی بدون نگرانی، فرآیند عمل را برای خودشان در نظر بگیرند.
  2. نتایجی طبیعی از عمل برای فرد حاصل خواهد شد. به طوری که افراد در برخورد اول، متوجه نمی شوند که فرد یک عمل زیبایی خاص را پشت سر گذاشته است.
  3. بدون نوسان یا ضربات ناگهانی سخت
  4. دوره بهبودی کوتاه تر
  5. تحت بی حسی موضعی انجام می شود
  6. ساده و ایمن است. در حقیقت لیپوماتیک سلامتی افراد را تهدید نمی کند و نگرانی بزرگی برای آن ها به وجود نمی آورد.
  7. زمان عمل کوتاه تری در انتظار افراد خواهد بود. در نتیجه فرد متقاضی چربی کشی، نباید زمان بسیار زیادی را در اتاق عمل سپری کند.
  8. رسیدن به شرایط ظاهری دلخواه، اعتماد به نفس فرد را به شکل ویژه ای افزایش خواهد داد. چرا که زیبایی مطلوب همیشه تاثیر مثبتی در اعتماد به نفس افراد دارد.
  9. با استفاده از چربی کشی، پوست فرد شل نمی شود و پس از انجام عمل، همچنان حالت مطلوبی خواهد داشت.
  10. در فرآیند لیپوماتیک، احتمال بروز انواع عفونت ها بسیار پایین است و همچنین خطر آسیب وارد شدن به رگ ها نیز وجود ندارد.

مزایای لیپوماتیک

طولانی شدن زمان عمل، نیاز به بیهوشی عمومی، آسیب بافتی زیاد، خونریزی در طول جراحی، طولانی شدن دوره درمان و زخم و در حالت کلی میزان عوارض بالا در روش قدیمی همگی با روی کارآمدن لیپوماتیک برکنار شدند و پزشکان زیبایی نتایج بهتری را اعمال این روش بدست می آورند.

معایب تخلیه چربی به روش لیپوماتیک

در نگاه اول شاید همه مردم با توجه به حساسیت موضوع عمل جراحی اعضای بدن، دقت بیشتری را به معایب روش مطرح شده داشته باشند و این امر طبیعی است. لیپوماتیک نیز دارای معایبی می باشد که بر کسی پوشیده نیست اما در مقابل فواید بی شماری از جمله دوره بازیابی کمتر، کبودی ها و آسیب دیدگی بسیار کمتر نسبت به موارد مشابه، ظاهر پوست صاف و زیبا، درد کمتر و احتمال بازگشت نزدیک به صفر اصلا به چشم نخواهد آمد.

در جراحی لیپوماتیک حتی سیستم ایمنی وجود دارد که اگر در حین عمل منطقه بدون چربی یافت شد و احتمال خطا وجود داشت به صورت خودکار روند تخلیه متوقف خواهد شد و یکی از برترین مزایای چربی کشی نسبت به دیگر روش ها محسوب می شود. بزرگترین ایرادی که می توان به آن اشاره کرد این است که همه فکر میکنند لیپوماتیک روش مستقیم کاهش وزن است در صورتی که این روش با استفاده از تکنولوژی روز دنیا باعث از بین رفتن زودتر چربی ها شده و کنترل آن ها توسط رژیم غذایی و ورزش را راحت تر خواهد کرد.

نکات اساسی و مهم در رابطه با لیپوماتیک

عمل لیپوماتیک با عنوان لیپوساکشن بدون درد می شناسند و این موضوع بی دلیل نیست، شاید لیپوساکشن دارای معایبی مثل آسیب زدن به رگ های خونی و عصب ها و یا تاندوم عضلانی نباشد و به حفظ سلامت و صافی پوست کمک کند اما به دلیل استفاده از ارتعاشات و لرزش در حین عمل کمی دردناک خواهد بود.

در نقطه مقابل، لیپوماتیک اما به دلیل استفاده از کانولا های باریک و دقت بالای آن ها در مناطقی از بدن که دسترسی به آن ها دشوار است به راحتی انجام شده و بیمار هیچ دردی را حس نخواهد کرد.

نکات اساسی و مهم در رابطه با لیپوما

شاید سوالی درباره کانولاهای استفاده شده در عمل برای شما به وجود آمده باشد، پس باید بدانید که طبق استانداردهای تراز اول بین المللی از معتبر ترین و قابل اعتماد ترین دستگاه دنیا صرفا برای تخلیه چربی و حذف آن به صورت دائمی کانول استفاده شده در لیپوماتیک است. البته فراموش نکنید که برای اطمینان کامل از نتایچ نهایی حاصل از جراحی، حتما باید این کار را در یک کلینیک مجاز و زیر نظر یک پزشک متخصص و معتبر انجام بدهید.

عمل لیپوماتیک شاید در ظاهر ساده به نظر می رسد اما پیچیدگی ها و ظرافت بسیار زیادی دارد. در نتیجه برای رسیدن به بهترین نتیجه، این فرآیند باید حتما در شرایط کاملا استاندارد و در وضعیت کاملا مطلوب انجام شود.

کانولا استفاده شده در روش های دیگر با توجه به حالت ارتعاشی در ناحیه مورد نظر باعث تخریب سلول بافت خواهند شد و همین موضوع است که باعث می شود در عملی مانند لیپوساکشن کبودی و درد پس از عمل بسیار بالا باشد در صورتی که در جراحی چربی کشی بیمار هیچ دردی را حس نکرده و کبودی ها نیز بسیار ناچیز و قابل چشم پوشی هستند.

آیا لیپوماتیک برگشت پذیر است ؟

همه فکر می کنند که چنین عملی تنها برای چند ماه دوام دارد و پس از آن مجدد فرد چاق خواهد شد و تناسب اندام خود را از دست می دهد درصورتی که اگر به مراقبت های پس از عمل و درمان توجه کنید، این عمل نیز برگشت ناپذیر است و شما می توانید از تناسب اندام خود لذت ببرید. پس از انجام عمل لیپوماتیک شما باید شیوه زندگی خود را کمی تغییر دهید، پس از استفاده از این روش اگر ورزش را از برنامه زندگی و روزمره خود حذف نکرده و از رژیم غذایی مناسب نیز استفاده کنید به تکمیل پروسه عمل کمک شایانی خواهید کرد و مشاهده می نمایید که تناسب اندام شما دائمی خواهد بود.

اگر پس از انجام چربی کشی دوباره مثل گذشته زندگی خود و هیچ تغییری در سبک زندگی خود به وجود نیاورید، به هیچ وجه نباید انتظار داشته باشید که جراحی برای شما ماندگار باشد. این بدین معنی نیست که شما نمی توانید غذای محبوب خود را نوش جان کنید و باید همواره در رژیم غذایی باشید.

بلکه به آن معنی است که شما باید تعادل را در برنامه روزانه زندگی خود به وجود بیاورید و از مصرف دائم غذاهای پرچرب و همچنان تحرک بسیار کم در زندگی خود، خودداری کنید. بدین شکل، شکل ظاهری مطلوب شما همواره حفظ خواهد شد و نتایج حاصل از لیپوماتیک نیز برای شما باقی خواهند ماند.

مراقبت های قبل از انجام لیپوماتیک

پیش از انجام لیپوماتیک، باید آزمایش های لازم را انجام بدهید و پزشک را به طور کامل در جریان سوابق درمانی گذشته خود قرار دهید. در روزهای منتهی به انجام عمل، باید از مصرف دارو های رقیق خون مثل آسپرین و یا وارفارین خودداری کنید. همه داروها در این دوره باید تنها با مشورت پزشک مصرف شوند. در روزهای منتهی به انجام عمل لیپوماتیک، باید مصرف سیگار و الکل را کاملا کنار بگذارید. استفاده از دخانیات و الکل، ممکن است پیچیدگی هایی در جریان عمل برای شما به وجود بیاورد. یک لباس کاملا راحت را برای روز انجام عمل انتخاب کنید و همچنین جواهرات، ناخن مصنوعی و لنز چشم با خودتان به همراه نداشته باشید

پس از لیپوماتیک

بیماران می توانند چند ساعت پس از جراحی از بیمارستان خارج شوند و بعد از ۲۴ ساعت می توانند به حمام بروند. ممکن است چند هفته طول بکشد تا تورم به حد پایین خود برسد. آثار جانبی مثل تورم، به مرور زمان از بین می روند و هیچ دلیلی برای نگرانی در مورد آن ها وجود ندارد. اگر به دلیلی آثار برای مدت نسبتا زیادی در بدن شما باقی ماندند، باید با پزشک تماس بگیرید و برای معاینه به کلینیک مراجعه کنید. در روزهای پس از انجام عمل، باید از مصرف غذاهایی که نمک یا روغن بسیار زیادی دارند خودداری کنید و ترجیحا به فست فود ها نروید. استفاده از غذاهای تازه و سالم مثل میوه و سبزیجات در دوره زمانی پس از جراحی برای شما توصیه می شود.

حداقل تا یک هفته پس از انجام عمل لیپوماتیک، به هیچ وجه نباید به سراغ فعالیت های سنگین ورزشی بروید. زیرا فعالیت سنگین تهدیدی برای نتایج نهایی حاصل از چربی کشی بدن شما خواهد بود. در روزهای پس از انجام عمل، به خوبی استراحت کنید تا بدن شما با شرایط جدید خو بگیرد و به این تغییر تازه، عادت کنید. نوشیدن مایعات و به ویژه آب و آب میوه های طبیعی در این دوره بسیار کمک کننده خواهد داد.

حداقل تا دو هفته پس از انجام عمل به سراغ مصرف سیگار و الکل نروید. زیرا روند بهبودی شما را کاملا به تاخیر می اندازد. در روزهای پس از انجام عمل همچنین نباید دارو های رقیق کننده خون مصرف کنید. مصرف هر دارویی در این دوره حتما باید با مشورت پزشک باشد. بهتر است تا چند ماه پس از عمل لیپوماتیک از گن استفاده کنید تا بدن شما حالت مطلوب‌تری به خودش بگیرد.

بدن فرد به شکل جدیدی در می آید و مجددا فرم زیبای خود را دوباره به دست می آورد. اگر فرد وزن خود را حفظ کند و زندگی سالم داشته باشد، این عمل به او کمک خواهد کرد که مابقی سال زندگی سالم و خوش اندام باشد. تثبیت وزن، ورزش و تغییر شیوه زندگی، مهم ترین چیز است.

پس از لیپوماتیک

به لطف روش چربی کشی که در آن از بی حسی موضعی کمک گرفته می شود، بازگشت به زندگی عادی بسیار سریع تر است. کاهش زمان عمل یکی از مزایای بیهوشی موضعی است. عملیات در عرض ۲ تا ۳ ساعت انجام می شود و با توجه به میانگین چربی مکیده شده فرد می تواند بعد از روند عمل، کلینیک را ترک نماید. امروزه بسیاری از پزشکان، هنرمندان، بازرگانان و سیاستمداران می‌توانند در وقت خود صرفه جویی کنند و بلافاصله به کار خود باز گردند.

سن مناسب لیپوماتیک

هر کسی که بیش از ۱۸ سال سن دارد می تواند این عمل را انجام دهد و محدودیت برای سنین بالا هنگامی که بررسی سطح سلامت فرد سنجیده شود اعلام خواهد شد. در بعضی موارد ممکن است برای افراد بالای ۷۰ سال و بالاتر نیز با توجه به سن بیولوژیکی فرد این روش مورد استفاده قرار گیرد. اگرچه بی حسی موضعی در هنگام استفاده از لیپوماتیک ترجیح داده می شود، اما بیهوشی عمومی می تواند در هنگام استفاده برای تمام قسمت های بدن انجام شود.

سن مناسب لیپوماتیک

قیمت لیپوماتیک

قیمت پیکرتراشی بسته به مناطق مختلف بدن و مقدار چربی که از منطقه خارج شده متفاوت است. اگر چربی خارج شده به مناطق دیگر تزریق شوند قیمت عمل نیز به آن اضافه خواهد شد. پزشک ابتدا باید بررسی‌های لازم را انجام دهد و سپس قیمت لیپوماتیک را به بیمار اعلام کند.

قرار ملاقات و مشاوره اختصاصی برای تعیین قیمت و انجام موارد مورد نیاز گذاشته می شود و سپس تصمیمات لازم گرفته خواهد شد. در نهایت نتایجی مطلوب در اختیار فرد قرار خواهد گرفت. برای انجام فرآیند جراحی باید به کلینیک هایی مراجعه کنید که قیمتی منصفانه از شما دریافت می کنند. ارزان بودن بیش از حد، نشان غیرمجاز بودن بعضی از کلینیک های زیبایی است. شاید در چنین کلینک هایی هزینه کم تری پرداخت کنید اما در عمل، ممکن است ضرر های جبران ناپذیری به بدن شما وارد شود.

سوالات رایج درباره لیپوماتیک

۱- آیا لیپوماتیک، به پوست فرد صدمه می‌زند؟

کوچک بودن لوله کانولا، موجب می شود که لیپوماتیک به هیچ عنوان تهدیدی برای پوست فرد تلقی نشود. البته پوست افراد مختلف، شرایط متفاوتی دارد و ممکن است واکنش های متفاوتی داشته باشد اما به طور کلی استفاده از فرآیند چربی کشی، جای زخم روی بدن فرد باقی نمی گذارد و علائم مربوط به عمل نیز خیلی زود از بین می روند. در نتیجه استفاده از لیپوماتیک به پوست فرد لطمه ای نخواهد زد.

۲- لیپوماتیک در کدام نقاط از بدن صورت می گیرد؟

شاید تصور کنید که فرآیند جراحی، تنها مربوط به شکم و پهلوهای افراد باشد. البته که به طور معمول لیپوماتیک بیشتر در این نقاط صورت می‌گیرد اما نواحی دیگری از بدن نیز ممکن است در معرض انجام این فرآیند قرار بگیرند.

برای مثال افراد زیادی از چربی انباشته شده در ران ها خود راضی نیستند و لیپوماتیک را در این نقطه‌ها انجام می دهند. به طور کلی اما همان طور که گفته شد بیشتر متقاضیان چربی کشی، شکم و پهلوها را برای انجام این فرآیند انتخاب می کنند.

۳- آیا لیپوماتیک درد دارد؟

انجام عمل لیپوماتیک هیچ دردی را به فرد تحمیل نخواهد کرد. افرادی که لیپوماتیک را به عنوان روشی برای کاهش سایز خود انتخاب می کنند، با چالش های بزرگ و زیادی روبرو نمی شوند.

این کار در شرایط استاندارد، به خوبی صورت می گیرد و لحظات ناخوشایندی برای فرد نمی سازد. زمان انجام عمل چندان طولانی نیست و فرد خیلی زود از اتاق عمل خارج خواهد شد.

۴- دوره ریکاوری لیپوماتیک چند روز است؟

این موضوع در افراد مختلف، کاملا متفاوت خواهد بود. هر فرد بر اساس ویژگی های خاص جسمی خودش، ممکن است دوران رسیدن به بهبودی را دیرتر و یا زودتر به پایان برساند. رعایت توصیه های مراقبتی نیز در رسیدن به دوران بهبودی، بسیار موثر است.

افرادی که توصیه‌های ذکر شده را جدی می گیرند و آن ها را رعایت می کنند، زودتر بهبودی لازم را به دست خواهند آورد. به طور متوسط مدت زمان لازم برای رسیدن به بهبودی پس از انجام لیپوماتیک، حدود دو هفته خواهد بود. پس از آن، همه چیز برای فرد به حالت عادی برمی گردد اما او همچنان باید مراقب ناحیه انجام عمل باشد و مراقبت های لازم را مد نظر قرار بدهد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب کلینیک پوست و مو از قیمت لیپوماتیک خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed