کاشت مو

کاشت مو برای بیماران هپاتیتی ممکن است؟

2.5
(2)

آیا کاشت مو در افراد مبتلا به بیماری هپاتیت امکان پذیر است؟ در این مقاله به این سوال کلیدی پاسخ داده خواهد شد. ریزش مو (آلوپسی) حتی در سالم‌ترین افراد نیز یک اتفاق معمول به حساب می‌آید. به طور متوسط ​، هر فرد هر روز چیزی بین 50 تا 150 تار موی خود را از دست می‌دهد. این مقدار ریزش مو معمولاً مسئله جدی نیست، زیرا یک فرد سالم، در سر خود بیش از 100000 فولیکول مو دارد. در صورتی که فرد روزانه بیش از 150 تار مویش بریز، آن گاه مشکل او را نسبتا جدی تلقی می‌کنند. در این بین افرادی هستند که ریزش موهایشان بسیار زیاد است و در نهایت دچار طاسی ناقص و یا کامل می‌شوند. علت این مورد می‌تواند استفاده از مواد شیمیایی، محصولات مراقبت از مو (کریستال و مکمل‌ها)، محصولات زیبایی و بهداشتی (ژل، تافت، سشوار و …)، عوامل ارثی و بیماری‌های مختلفی همچون هپاتیت و برخی از داروهای درمانی  برای کنترل این بیماری می‌باشد. بیماری هپاتیت و داروهایی که برای آن تجویز می‌شوند منجر به ریزش تارهای مو می‌گردند. بنابراین شاید برخی به دنبال درمان این قضیه با استفاده از روش کاشت مو برای بیماران هپاتیتی باشند.

اما یک نکته مهم برای افراد مبتلا به هپاتیت بسیار حائز اهمیت است. آن‌ها به دلیل انتقال بیماریشان از طریق خون، سوزن‌ها و ابزارهای آلوده به افراد دیگر، نمی‌توانند در هر کلینیکی، اقدام به انجام کاشت مو نمایند. بنابراین در ابتدای امر لازم است که به دنبال یافتن مراکز کاشت مو برای بیماران هپاتیتی باشند. تعداد مراکز معتبر برای انجام این روش زیاد نیست. دکتر حمیدرضا خراسانی، پزشک ارزشمند کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا، با داشتن سال‎ها تجربه در انجام این روش برای افراد سالم و هپاتیتی، آماده ارائه خدمات زیبایی به تمام هموطنان عزیز می‌باشند. لطفا با ما در این مقاله همراه باشید.

آیا می‌توان با وجود هپاتیت، کاشت مو انجام داد؟

بله؛ اما معمولا بیشتر مراکز زیبایی کاشت مو برای بیماران هپاتیتی را به دلیل احتمال انتقال آن، انجام نمی‌دهند. با این حال برخی از کلینیک‌های خاص مانند کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا واقع در شهر تهران این آپشن را برای مبتلایان عزیز در نظر گرفته است. در حالت کلی، خود عمل کاشت مو در افراد مبتلا به بیماری هپاتیت مشکل ساز نیست و این افراد می‌توانند به راحتی این متد را انجام دهند. اگر این افراد ویروس فعال داشته باشند، لازم است قبل از آغاز این روش، یک آزمایش خون برای بررسی وضعیت سلامتیشان انجام دهند و به دست پزشک برسانند. افرادی هم که سابقا به هپاتیت مبتلا شده‌اند، نیز لازم است با انجام یک آزمایش جدید، به پزشک در انجام هرچه بهتر کاشت مو کمک نمایند.

 

مطالب بیشتر: مزوتراپی مو

نحوه کاشت مو در بیماران هپاتیتی چگونه است؟

در ابتدا لازم است که افراد مبتلا به این بیماری یک کلینیک معتبر و دارای مجوز را برای انجام این روش انتخاب نمایند. باید توجه داشت که حتما قبل از انجام کاشت مو در افراد مبتلا به بیماری هپاتیت ، به مرکز درمانی گفته شود که مبتلا به این ویروس می‌باشد. زیرا برخی از کلینیک‎ها این روش را برای این دست از افراد انجام نمی‌دهند. سپس مراحل زیر به ترتیب انجام می‌گیرند:

 • استریل کردن تمام ابزار و محیط توسط کادر پزشکی
 • انتخاب ناحیه اهدا کننده فولیکول مو بر روی سر
 • تعیین محل‌هایی که قرار است فولیکول‌های مو را دریافت کنند و کاشت در آنجا اتفاق بیفتد
 • سپس طبق روش تعیین شده، مو به صورت نواری (FUT) و یا منفرد (FUE) از پشت سر فرد برداشته می‌شود
 • یک تکنسین ماهر تارها و فولیکول‌های مو را با میکروسکوپ بررسی کرده و آن‌هایی را که بیشتر شباهت (از نظر رنگ و ضخامت و مقاومت) را با موی جلوی سر دارند را انتخاب کرده و جهت کاشت، به پزشک ارائه می‌دهد.
 • پس از آماده سازی و برش در ناحیه گیرنده، پیوندها به طرز ماهرانه‌ای توسط دکتر حمیدرضا خراسانی در منطقه طاسی قرار می‌گیرند. زاویه و جهت رشد موها به برش هایی که قبلاً توسط ایشان ایجاد شده است بستگی دارد. برش زدن حرفه‌ای در نهایت منجر به حصول یک نتیجه طبیعی و زیبا می‌شود.

مطالب بیشتر: کاشت مو سلول بنیادی

کاشت مو برای بیماران هپاتیتی

کاشت مو در افراد مبتلا به هپاتیت

بعضی اوقات، افرادی که مایل به پیوند مو هستند از هپاتیت رنج می برند. سوالاتی که در ذهن این افراد نقش می بندد این است که آیا آنها می توانند جراحی مو را با ویروس هپاتیت انجام دهند، یا اینکه چگونه این بیماری یا روند بهبود را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در سطرهای بعدی، به این سوالات و ابهامات پیرامون پیوند مو طبیعی در افراد مبتلا به هپاتیت پاسخ داده شده است.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

آیا هپاتیت می تواند باعث ریزش مو شود؟

در حالی که تصور می شود که اثرات هپاتیت بر روی کبد می تواند به طور غیرمستقیم بر سلامت مو، پوست و ناخن ها تاثیر بگذارد، یکی از شایع ترین دلایل ریزش مو در افرادی که با هپاتیت زندگی می کنند برنامه های درمانی این بیماری است.

آیا هپاتیت می تواند باعث ریزش مو شود؟

کبد یکی از مهمترین ارگان های دستگاه گوارش است و کوچکترین مشکل برای آن عواقب بزرگی را برای کل ارگانیسم ایجاد می کند. کبد سالم سموم سلول های را تجزیه کرده و کمک می کند که بدن آنها را از بین می برد.

هنگامی که کبد از اثر هپاتیت، یا اثرات درمان ویروس هپاتیت به خطر بیفتد، تولید سموم در بافتهای بدن باعث کمبود مواد مغذی و التهاب می شود که می تواند باعث نقص در رشد مو، پوست و ناخن ها ظاهر شود، زیرا آنها فاقد انرژی و مواد مغذی لازم برای ترمیم و احیاء خود هستند.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش میکروگرافت

مزایای کاشت مو برای بیماران هپاتیتی چیست؟

همان طور که پیش‌تر نیز گفته شد، اکثر داروهایی که برای درمان و یا کنترل هپاتیت به افراد مبتلا داده می‌شود، باعث ریزش موهایشان می‌گردند. بنابراین با انجام کاشت مو برای بیماران هپاتیتی می‌توان این عارضه جانبی را درمان نمود. پس افراد مبتلا نگران از دست دادن حجم موهایشان نباشند. همچنین کاشت مو در این افراد موجب افزایش اعتماد به نفس آن‌ها و جوان‌تر شدن ظاهرشان می‌شود.

آیا کاشت مو در افراد مبتلا به هپاتیت ممکن است عارضه‌ای به همراه داشته باشد؟

انجام کاشت مو در افراد مبتلا به بیماری هپاتیت بسیار حساس است. زیرا خطر آلودگی افراد دیگر نیز وجود دارد. بنابراین باید یک مرکز معتبر با روحیه محافظ ‌گرایانه انتخاب کرد. به این ترتیب نه تنها از شیوع و سرایت این بیماری به افراد دیگر (اعم از مراجعان کلینیک و کادر پزشکی آن) جلوگیری به عمل می‌آید، بلکه فرد به عارضه‌هایی همچون موارد زیر در اثر عدم مهارت کافی پزشک مبتلا نمی‌شود:

 • تورم زیاد در ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده فولیکول مو
 • خونریزی بیش از حد این نواحی
 • آسیب به بافت سر
 • کبودی‌های گسترده
 • عفونت
 • باقی ماندن جای زخم در صورت برش‌های غیر ماهرانه توسط پزشک

مطالب بیشتر: ریزش مو سکه ای

چه کسی در معرض خطر ابتلا به این بیماری است؟

متاسفانه آلوده شدن به این بیماری بسیار آسان است. فرد می تواند در بسیاری از موارد به ویروس آلوده شود، از جمله: در حالی که در یک مکان در شرایط غیر استریل قرار دارد، در حال انجام یک خالکوبی با ابزاری غیر فعال، در حالی که اقدامات دندانپزشکی یا زیبایی است.

هنگام جمع آوری یا انتقال خون در مدت اقامت در بیمارستان یا در مراکز درمانی.

داشتن رابطه جنسی محافظت نشده با افراد ناشناس.

همچنین اگر وی در دوران بارداری هپاتیت داشته باشد، ویروس و هپاتیت نیز می تواند از مادر به نوزاد منتقل شود.

خطر ابتلا به بیماری حتی در آرایشگاه نیز وجود دارد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

خطرات کاشت مو در بیماران مبتلا به هپاتیت

اغلب پزشکان به بیماران توصیه نمی کنند که افراد دارای هپاتیت که برای درمان اقدام نکرده اند و طی آزمایشات قبل از عمل متوجه این بیماری شده اند عمل کاشت مو را انجام دهند زیرا خطراتی وجود دارد که ویروس هم برای بیمار و هم برای کادر پزشکی ایجاد می کند اول از همه سیستم ایمنی بدن فرد مبتلا پس از انجام عمل بسیار ضعیف خواهد بود، بنابراین خطر عفونت افزایش می یابد. ثانیا برای تیم پزشکی و نیز بیماران دیگر نیز خطرناک است.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو مردان

 آیا در صورت بهبودی یا درمان هپاتیت، می توان پیوند مو انجام داد؟

اگر فرد در گذشته هپاتیت داشته و به طور کامل بهبودی حاصل شده است، هیچ مشکلی برای انجام این روش وجود ندارد. ابتلا به این بیماری در گذشته هیچ تأثیر منفی در عمل کاشت مو و یا در نتایج نهایی جراحی ندارد. در صورت داشتن درمان، برنامه عمل پیوند مو تغییر زیادی نخواهد کرد. تنها تفاوت این است که این عمل زیبایی در محیطی استرلیزه و با تدابیر خاصی انجام خواهد شد.

بهترین روش برای انجام کاشت مو در بیماران هپاتیتی چیست؟

تشخیص نوع روش کاشت مو برای بیماران هپاتیتی بر عهده پزشک و گاهی نظر خود فرد داوطلب می‌باشد. معمولا روش خاص و اجباری برای این افراد در نظر گرفته نمی‌شود. به این ترتیب لازم است که فرد یک جلسه مشاوره‌ای با دکتر خراسانی داشته باشند و ایشان پس از بررسی کامل و دقیق، روش مد نظر خود را پیشنهاد می‌دهند. روش‌هایی که در کلینیک پوست و مو هلیا انجام می‌شود شامل FUE، FUT، DHI و … می‌باشد. طی روش FUT یا پیوند فولیکول مو، یک نوار کم ضخامت و نسبتا بزرگ به صورت بیضوی از ناحیه اهدا کننده (غالبا در پشت سر) برداشته می شود. پس از آن برخی پزشکان ترجیح می‌دهند که ناحیه مورد نظر را با بخیه ببندند. بنابراین در آن قسمت یک نوار نازک سفید باقی خواهد ماند که البته با رشد موهای اطراف اسکار، در آینده پوشیده خواهد شد. روش FUE یا استخراج فولیکول موی منفرد (تکی) جای زخمی در پشت سر فرد داوطلب باقی نمی گذارد. زیرا در این روش هر واحد فولیکول جدا از دیگری از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌شود.

روش مناسب برای کاشت مو در بیماران مبتلا به هپاتیت

زمان بهبودی و مراقبت های بعد از عمل

برای بهبودی بیمار به یک هفته زمان نیاز است. توصیه می شود بعد از انجام عمل جراحی، در طی چند روز اول، فرد باید با چند بالش بخوابد تا از آسیب دیدن موهای جدید جلوگیری شود. بعد از آن بیمار باید یک هفته پیراهن دکمه دار بپوشد، زیرا از تن خارج کردن یا پوشیدن تی شرت یا بلوز بعد از انجام عمل می تواند موهای پیوند شده را جابجا کند.

در دو هفته اول پس از پیوند، تقریباً تمام موهای پیوند شده به علت آسیب دیدگی از پوست سر خارج می شوند که البته موقتی است. بین هشت تا 12 هفته بعد، موهای جدید از فولیکولهای پیوند شده رشد می کنند. رشد جدید طی شش تا نه ماه آینده پیشرفت خواهد کرد اما می تواند یک سال بعد از پیوند مو به اثر کامل خود برسد. در طی دوران بهبودی در افراد مبتلا به هپاتیت باید مصرف داروها زیر نظر پزشک باشد و در صورت بروز عوارض شدید حتما جراح مطلع شود.

سخن انتهایی

پیوند مو را می توان به عنوان راه حل دائمی برای ریزش مو تعریف کرد. عمل کاشت مو به صورت زیر قابل بیان است. عمل پیوند مو طبیعی با روش های جدید بر خلاف جراحی سنتی با حداقل مداخله جراحی انجام خواهد شد و به همین دلیل در هنگامی که فرد مبتلا به بیماری خاصی است آسیب های کمتری را به همراه خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 2.5 / 5. 2

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)