کاشت مو

کاشت مو برای بیماران هپاتیتی ممکن است؟

کاشت مو برای بیماران هپاتیتی ممکن است؟

کاشت مو برای بیماران هپاتیتی

حتی در سالم ترین افراد، ریزش مو (آلوپسی) یک اتفاق شایع است. به طور متوسط​​، هر فرد در روز بین 50 تا 150 مو از دست می دهد. این مقدار ریزش مو معمولاً مسئله ای نیست که باعث نگرانی شود، زیرا در یک پوست سر سالم مو بیش از 100000 فولیکول مو وجود دارد. هنگامی که افراد شروع به از دست دادن بیش از 50 تا 100 موی معمولی در روز می کنند که ریزش مو می تواند به مشکل تبدیل شود و نیاز به کاشت مو است.

 

کاشت مو برای بیماران هپاتیتی

مقدار غیر طبیعی ریزش مو می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله استفاده از شوینده های نامناسب، عوامل ارثی و شرایط پزشکی مانند ابتلا به بیماری هپاتیت و غیره. با این وجود یکی از سوالاتی که در ذهن متقاضیان برای پیوند مو نقش می بندد این است که آیا افراد مبتلا به هپاتیت می توانند برای پیوند مو طبیعی اقدام کنند یا خیر؟ در این مطلب به پاسخ این سوال از جهات مختلف پرداخته شده است.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

کاشت مو در افراد مبتلا به هپاتیت

بعضی اوقات، افرادی که مایل به پیوند مو هستند از هپاتیت رنج می برند. سوالاتی که در ذهن این افراد نقش می بندد این است که آیا آنها می توانند جراحی مو را با ویروس هپاتیت انجام دهند، یا اینکه چگونه این بیماری یا روند بهبود را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در سطرهای بعدی، به این سوالات و ابهامات پیرامون پیوند مو طبیعی در افراد مبتلا به هپاتیت پاسخ داده شده است.

 

آیا هپاتیت می تواند باعث ریزش مو شود؟

در حالی که تصور می شود که اثرات هپاتیت بر روی کبد می تواند به طور غیرمستقیم بر سلامت مو، پوست و ناخن ها تاثیر بگذارد، یکی از شایع ترین دلایل ریزش مو در افرادی که با هپاتیت زندگی می کنند برنامه های درمانی این بیماری است.

 

آیا هپاتیت می تواند باعث ریزش مو شود؟

 

کبد یکی از مهمترین ارگان های دستگاه گوارش است و کوچکترین مشکل برای آن عواقب بزرگی را برای کل ارگانیسم ایجاد می کند. کبد سالم سموم سلول های را تجزیه کرده و کمک می کند که بدن آنها را از بین می برد.

هنگامی که کبد از اثر هپاتیت، یا اثرات درمان ویروس هپاتیت به خطر بیفتد، تولید سموم در بافتهای بدن باعث کمبود مواد مغذی و التهاب می شود که می تواند باعث نقص در رشد مو، پوست و ناخن ها ظاهر شود، زیرا آنها فاقد انرژی و مواد مغذی لازم برای ترمیم و احیاء خود هستند.

 

چه کسی در معرض خطر ابتلا به این بیماری است؟

متاسفانه آلوده شدن به این بیماری بسیار آسان است. فرد می تواند در بسیاری از موارد به ویروس آلوده شود، از جمله: در حالی که در یک مکان در شرایط غیر استریل قرار دارد، در حال انجام یک خالکوبی با ابزاری غیر فعال، در حالی که اقدامات دندانپزشکی یا زیبایی است.

هنگام جمع آوری یا انتقال خون در مدت اقامت در بیمارستان یا در مراکز درمانی.

داشتن رابطه جنسی محافظت نشده با افراد ناشناس.

همچنین اگر وی در دوران بارداری هپاتیت داشته باشد، ویروس و هپاتیت نیز می تواند از مادر به نوزاد منتقل شود.

خطر ابتلا به بیماری حتی در آرایشگاه نیز وجود دارد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

خطرات کاشت مو در بیماران مبتلا به هپاتیت

اغلب پزشکان به بیماران توصیه نمی کنند که افراد دارای هپاتیت که برای درمان اقدام نکرده اند و طی آزمایشات قبل از عمل متوجه این بیماری شده اند عمل کاشت مو را انجام دهند زیرا خطراتی وجود دارد که ویروس هم برای بیمار و هم برای کادر پزشکی ایجاد می کند

اول از همه سیستم ایمنی بدن فرد مبتلا پس از انجام عمل بسیار ضعیف خواهد بود، بنابراین خطر عفونت افزایش می یابد. ثانیا برای تیم پزشکی و نیز بیماران دیگر نیز خطرناک است.

 

 آیا در صورت بهبودی یا درمان هپاتیت، می توان پیوند مو انجام داد؟

اگر فرد در گذشته هپاتیت داشته و به طور کامل بهبودی حاصل شده است، هیچ مشکلی برای انجام این روش وجود ندارد. ابتلا به این بیماری در گذشته هیچ تأثیر منفی در عمل کاشت مو و یا در نتایج نهایی جراحی ندارد. در صورت داشتن درمان، برنامه عمل پیوند مو تغییر زیادی نخواهد کرد. تنها تفاوت این است که این عمل زیبایی در محیطی استرلیزه و با تدابیر خاصی انجام خواهد شد.

 

روش مناسب برای کاشت مو در بیماران مبتلا به هپاتیت:

همانگونه که اشاره شد کاشت مو در بیماران هپاتیتی در یک محیط استریل و مناسب به همراه پزشک با تجربه در این زمینه انجام می شود. روشی که در این حالت اغلب مورد استفاده قرار می گیرد روش FUE است.

 

روش مناسب برای کاشت مو در بیماران مبتلا به هپاتیت

 

این روش فرایندی است از خارج کردن فولیکول های مو از پوست سر بدون هرگونه برش و بخیه با کمک میکرو موتور که نکات ویژه ای را به همراه دارد و خطرات آن نیز کمتر از پیوند نواری مو است. این تنها روش استخراج ریشه است که در پیوند مو مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خطرات و عوارض جانبی کاشت مو در بیماران هپاتیتی:

کاشت مو نیز نظیر دیگر عمل های جراحی دارای عوارض و خطرات خاص خود است و البته چون در این بیماری سیستم ایمنی ضعیف می شود ممکن است عوارض کمی شدت و زمان طولانی تر داشته باشند که با مراقبت ها قابل پیشگیری هستند. مهمترین عوارض کاشت مو عبارتند از:

  • احتمال عفونت: که در صورت انتخاب پزشک دارای مهارت این عارضه رخ نخواهد داد و درصد افرادی که آن را تجربه می کنند، بسیار کم است.
  • خارش: خارش را می توان بعد از پیوند مو طبیعی در مناطق اهداکننده و گیرنده مشاهده کرد. روند ترمیم زخم ممکن است علت باشد. دلایل دیگر ممکن است استفاده از ماینوکسیدیل بعد از کاشت مو باشد. بسته به دفعات استفاده و غلظت ماینوکسیدیل، تحریک پوست سر ایجاد می شود. استروئیدهای موضعی یا آنتی هیستامین ها برای درمان بسیاری از بیماران توصیه می شود.
  • کبودی: یکی دیگر از عوارضی است که تجربه آن بعد از عمل طبیعی بوده و کم کم از بین خواهد رفت.

التهاب، خونریزی و درد نیز از دیگر عوارضی است که به راحتی می توان با مصرف داروها و نکات مراقبتی از آن جلوگیری کرد.

 

زمان بهبودی و مراقبت های بعد از عمل

برای بهبودی بیمار به یک هفته زمان نیاز است. توصیه می شود بعد از انجام عمل جراحی، در طی چند روز اول، فرد باید با چند بالش بخوابد تا از آسیب دیدن موهای جدید جلوگیری شود. بعد از آن بیمار باید یک هفته پیراهن دکمه دار بپوشد، زیرا از تن خارج کردن یا پوشیدن تی شرت یا بلوز بعد از انجام عمل می تواند موهای پیوند شده را جابجا کند.

در دو هفته اول پس از پیوند، تقریباً تمام موهای پیوند شده به علت آسیب دیدگی از پوست سر خارج می شوند که البته موقتی است. بین هشت تا 12 هفته بعد، موهای جدید از فولیکولهای پیوند شده رشد می کنند. رشد جدید طی شش تا نه ماه آینده پیشرفت خواهد کرد اما می تواند یک سال بعد از پیوند مو به اثر کامل خود برسد.

در طی دوران بهبودی در افراد مبتلا به هپاتیت باید مصرف داروها زیر نظر پزشک باشد و در صورت بروز عوارض شدید حتما جراح مطلع شود.

سخن انتهایی:

پیوند مو را می توان به عنوان راه حل دائمی برای ریزش مو تعریف کرد. عمل کاشت مو به صورت زیر قابل بیان است. عمل پیوند مو طبیعی با روش های جدید بر خلاف جراحی سنتی با حداقل مداخله جراحی انجام خواهد شد و به همین دلیل در هنگامی که فرد مبتلا به بیماری خاصی است آسیب های کمتری را به همراه خواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک از هزینه کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)