لیزر موهای زائد با پیشرفته ترین روش دنیا

لیزر موهای زائد چه کاربردی دارد ؟

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش هایی است که به کمک آن می توان موهای زائد صورت و بدن را رفع کرد.

این کار در چندین مرحله انجام می گیرد و بعد از رفع آن برای مدتی طولانی تأثیر آن ماندگار است.

از دستگاه های مختلفی برای رفع موها می توان بهره برد.

لیزر موهای زائد برای کسانی که از شیو کردن، موم انداختن و روش های معمول حذف موها خسته شده اند بهترین

گزینه است تا به راحتی موهای صورت و بدن خود را به صورت دائمی از بین ببرند.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

لیزر موهای زائد چه کاربردی دارد ؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام میگیرد ؟

برای رفع موهای زائد به کمک لیزر، از دستگاهی استفاده می شود که با پالس های لیزری، اشعه یا نور را به سمت فولیکول های مو می فرستد.

این اشعه ها توسط رنگدانه موجود در فولیکول ها جذب می شود و از این طریق باعث نابودی فولیکول های مو می شود.

 

 

از این رو می توان به کمک آن موهای زائد را رفع کرد. ممکن است برخی از فولیکول ها مقاومت بیشتری داشته باشند و از این طریق مدت زمان بیشتری طول بکشد تا در جلسات متعدد لیزر این موها حذف شوند.

از این رو لیزر مو در چند مرحله انجام می گیرد و در طی این مراحل شما با کاهش موهای ناحیه ی لیزر شده مواجه می شوید.

تا در نهایت به صورت کامل این موها حذف شوند. تعداد جلسات بسته به محلی که لیزر می شود و همین طور وضعیت موی فرد می تواند در هر شخصی متفاوت باشد. ولی به صورت معمول بین 3 تا 7 جلسه طول می کشد.

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام می گیرد ؟

روش های مختلف رفع موهای زائد

خلاص شدن از دست موهای زائد دارای مزیت های زیادی است و این امر سبب شده تا روش های متعددی برای حذف موها مورد استفاده قرار گیرد.

1. استفاده از مواد موبر و شیو کردن: یکی از روش های معمول برای حذف موهای زائد که هم به سرعت انجام می گیرد و در عوض سریع هم موها رشد می کنند، روش شیو کردن است.

این روش باعث می شود تا موها کلفت تر شود. از این رو کمتر کسی از آن استقبال می کند.

البته پودرهای موبر به نسبت استفاده از خودتراش ها تأثیر بهتری بر موها دارند و باعث نرم شدن آن ها می شوند.

2. استفاده از وکس: وکس یکی از روش هایی است که موها را از ریشه بیرون می آورد و باعث می شود گاهی اوقات تا چند هفته خبری از موهای زائد نباشد.این کار زمان بر است و با درد زیادی همراه است.

3. استفاده از دستگاه های موکن: این دستگاه ها نیز با بیرون کشیدن موهای زائد می تواند تا مدتی شما را از شر آن ها خلاص کند؛ اما در اکثر افراد ایجاد موهای زیر پوستی می کند.

 

روش های مختلف رفع موهای زائد

 

4. بند انداختن: یکی از روش های قدیمی تر حذف موهای زائد به خصوص برای صورت، اصلاح با بند انداختن است.

در این روش نیز موها از ریشه کنده می شوند و ممکن است یک تا دو هفته طول بکشد تا موها بیرون آیند. این روش درد زیادی دارد و تحمل آن برای اکثر افراد سخت است.

5. لیزر موهای زائد: این روش یکی از کارآمدترین و طولانی مدت ترین روش های رفع موهای زائد است. تأثیر آن به خصوص بر روی موهای ضخیم و تیره کاملاً اثبات شده است.

 

مزایای لیزر موهای زائد

مزیت اصلی که استفاده از روش لیزر موهای زائد دارد، حذف موها برای مدتی طولانی است. حتی در برخی موارد موها برای همیشه حذف می شوند.

از این رو پوست نیز بهبود می یابد و شاداب تر می شود. این روش می تواند تمام موهای زائد را در مراحل مختلف از بین ببرد و پوستی کاملاً صاف برای تان ایجاد می کند.

دستگاه های لیزر موهای زائد فقط بر روی رنگدانه ها اثر می گذارد و تأثیر منفی بر روی پوست ندارد. از این رو می توان با خیال راحت از آن بهره برد.

روش حذف موهای زائد کاری ساده است و مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین درد ندارد یا درد آن نسبت به دیگر روش های معمول حذف مو، بسیار کمتر و قابل تحمل تر است.

 

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر موهای زائد چندین نوع دارد و هر کدام نیز دارای مزایا و معایبی است.

1. IPL که با نور کار می کند در اصل از اشعه ی لیزر برای رفع موها استفاده نمی کند و یک دستگاه مبتنی بر نور است. این دستگاه یک طیف کامل نوری را ارسال می کند و قدرت آن از لیزر کمتر است.

البته این قدرت در حدی است ک بر روی فولیکول های مو تأثیر می گذارد ولی تأثیر منفی بر روی بافت های پوست ندارد. این نوع دستگاه برای موهای نازک و پوست های روشن مناسب است.

2. Nd:YAG یک لیزر مو است و از فرکانس بالاتری استفاده می کند و می تواند بیشتر در پوست نفوذ کند. همچنین در فرکانس های پایین تر نیز عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد.

از این نوع لیزر برای درمان پوست های تیره نیز می توان بهره برد. همچنین پس از درمان زمان بیشتری طول می کشد تا موها رشد کنند.

 

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

 

3. لیزر الکساندرایت: این دستگاه برای رنگ های کمی تیره هم می تواند مؤثر باشد. این دستگاه طول موج های کوتاه تری را می تواند تولید کند و اندازه نقطه اثر بزرگ تر و سرعت تکرار بیشتری نسبت به نوع یاگ دارد.

از این رو برای نقاطی مانند پا که موهای زیادی دارد مناسب است. از این دستگاه برای بخش هایی مانند کمر و سینه نیز می توان استفاده کرد.

4. لیزر دیودی از دیگر دستگاه های لیزری است که می توان از آن استفاده کرد. از این دستگاه نه تنها برای لیزر موهای زائد بلکه برای کاربردهای درمانی و زیباسازی مختلفی می توان از آن استفاده کرد.

می توان طول موج ارسالی از آن را کنترل کرد و آن را برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار داد. تأثیر لیزر دیودی بر روی موهای تیره رنگ و ضخیم بیشتر است و موهای نازک و روشن را دیرتر برطرف می کند.

 

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

هر چند استفاده از دستگاه های لیزر چندان خطری ندارد ولی به علت حساسیت هایی که در برخی مواقع وجود دارد استفاده از آن برای بعضی از افراد توصیه نمی شود:

1. زنان باردار نباید از لیزر استفاده کنند زیرا ممکن است اشعه ی لیزر بر روی بدن ضعیف جنین تأثیر منفی داشته باشد.

2. همچنین کسانی که دارای مشکلات عصبی هستند و ممکن است جای زخم خود را دست کاری کنند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

3. اگر زخم های روباز یا عفونت در ناحیه لیزر وجود داشته باشد باید تا درمان زخم و رفع عفونت صبر کرد و پروسه انجام لیزر موهای زائد را به بعد موکول کنید.

4. افرادی که آفتاب گرفته اند و از روش های برنزه کردن پوست در ماه های اخیر بهره برده اند نمی توانند در حال حاضر از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

 

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

اطلاعاتی که در مورد لیزر موهای زائد باید داشته باشید

لیزر موهای زائد یک روش با کارایی و محبوبیت بالاست که آقایان و بانوان برای حذف موهای زائد بدن و صورت از آن استفاده می کنند.

شیو کردن و روش های مختلف کندن موها که هم دردناک است و هم مدت زمان کوتاهی به کمک شما می آید برای هر کسی خسته کننده است.

از این رو با رواج روش هایی مانند استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد، به سرعت محبوبیت زیادی پیدا کرد.

به خصوص بانوان برای صورت و بدن خود آن را یک روش عالی محسوب می کنند.

لیزر موهای زائد باعث می شود تا بتوانید مدتی طولانی و گاهی تا آخر عمر از شر این موها خلاص شوید و پوستی صاف و یک دست داشته باشید.

دستگاه های مختلفی وجود دارند که بر روی انواع پوست می توان از آن ها استفاده کرد و در چند مرحله به مرور موها را کمتر و در نهایت از بین می برد.

در نهایت اگر موها بعد از مدتی رشد کنند بسیار نازک تر و کم پشت تر خواهند بود.

 

لیزر موهای زائد برای چه نواحی انجام میشود ؟

هنگامی که لیزر موهای زائد شروع به کار کرد، معمولاً بانوان برای رفع موهای صورت خود مانند موهای پشت لب، چانه، پیشانی و دیگر بخش ها از آن استفاده کردند.

اما به مرور که دستگاه ها بهتر و کارآمدتر شدند، دیگر نواحی بدن نیز توسط لیزر درمان شد و موهای زائد آن ها مورد حمله اشعه ی لیزر قرار گرفت. امروزه نواحی مختلف را می توان مو زدایی کرد.

  1. صورت بجز نواحی نزدیک چشم
  2. دست ها از انگشتان تا شانه ها
  3. موهای کمر و سینه
  4. موهای پاها شامل ران، ساق پا، انگشتان، پشت پا و …
  5. زیر بغل و …

 

لیزر موهای زائد در چه نواحی انجام می گیرد ؟

 

از این رو تمام قسمت هایی که ممکن است موی زائد وجود داشته باشد می تواند به کمک لیزر موهای زائد صاف و بدون مو شود.

البته در صورتی که منطقه ای زخم یا زگیل داشته باشد، باید تا درمان آن ها اقدامی برای رفع موهای زائد آن صورت نگیرد؛ زیرا اشعه ی لیزر ممکن است بر روی زخم های روباز تأثیر بگذارد و درمان آن ها را به تأخیر اندازد.

 

مراقبت های قبل از انجام لیزر

قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد  ، بهتر است ریشه ی موها به اندازه ای قوی شده باشند که بتوانند مقدار بیشتری از اشعه ی لیزر را به خود جذب کنند.

از این رو حداقل دو هفته قبل از انجام لیزر، موهای ناحیه ی مورد نظر را از ریشه نکنید و از روش هایی مانند دستگاه های مو کن، موم، بند انداختن و … استفاده نکنید تا فولیکول های مو بزرگتر و قدرتمندتر باشند.

همچنین سعی کنید از آفتاب گرفتن در ماه قبل از لیزر خودداری کنید.

هفته های قبل از لیزر موهای زائد می توانید از روش هایی مانند کرم های موبر، شیو کردن و … برای رفع موقت مو استفاده کنید.

همچنین روز قبل از لیزر، موها را شیو کنید تا اندازه ای کوچک داشته باشند.

روزی که می خواهید برای لیزر اقدام کنید، از مواد آرایشی، لوسیون ها، دئودورانت ها و … بر روی ناحیه ی مورد نظر استفاده نکنید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بعد از این که لیزر موهای زائد انجام دادید یک سری مراقبت ها نیز باید انجام گیرد تا اثر اشعه بر روی پوست باعث ایجاد مشکل نشود.

بعد از لیزر باید در برابر عواملی مانند نور خورشید از پوست خود محافظت کنید. از این رو دو سه روز اول از ضد آفتاب قوی استفاده کنید.

همچنین از دوش آب گرم، سونا، ورزش های شدید و شنا بپرهیزید تا زمانی که قرمزی پوست کاملاً از بین برود. البته اکثر دستگاه های جدید تأثیر خاصی بر روی پوست نمی گذارند و سبب قرمزی و سوختگی سطحی نیز در ناحیه لیزر شده نمی شوند.

ولی بهتر است بعد از انجام لیزر با هر دستگاهی مراقبت های لازم را انجام دهید.

پس از انجام جلسات لیزر موهای زائد و در طول زمان درمان با این روش از روش های کندن مو استفاده نکنید. در این مدت شیو کردن بهترین روش است و باعث می شود تا موها سریع تر ریزش کنند.

می توانید از کرم های ترمیم و مراقبت از پوست نیز بعد از انجام لیزر استفاده کنید.

 

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت چیست ؟

این دستگاه برای کلینیک ها و سالن های حذف موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد و یک دستگاه قدرتمند و مناسب است.

این دستگاه نوری با پرتو 755 نانومتر تولید می کند و می توان طول پرتو آن را به گونه ای تنظیم کرد که نفوذ آن به داخل پوست نیز مشخص باشد.

نور این دستگاه قرمز است و علاوه بر لیزر موهای زائد برای درمان لک های پوست، حذف تاتو، وریدهای موجود بر روی پوست و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه کاملاً ایمن است و برای تمام پوست ها می توان از آن بهره برد. همچنین باعث می شود تا موهای نازک نیز به خوبی رفع شوند.

طول موج نوری که از این دستگاه منتشر می شود به راحتی توسط ملانین های مو جذب می شود و باعث گرم شدن این سلول ها و در نهایت نابودی مو می شود.

 

دستگاه لیزر الکساندرایت چیست ؟

 

از این دستگاه ها برای مناطق بزرگ تر مانند شانه ها، پاها و سینه نیز می توان به راحتی استفاده کرد و در جلسات کمتری مقدار زیادی از موها را از بین می برد.

این دستگاه در جلسات درمانی 3 تا 7 مرحله ای به طور کامل موها را از بین می برد. البته تعداد جلسات درمان نه تنها به دستگاه لیزر موهای زائد بلکه به وضعیت بدن و موهای فرد نیز وابسته است.

 

هزینه انجام لیزر موهای زائد

هزینه ای که برای انجام لیزر مو پرداخت می کنید به عوامل متعددی بستگی دارد. دستگاه های لیزر مختلف هزینه های متفاوتی دارند.

دیگر عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

  1. این که کدام ناحیه را مورد درمان قرار دهید هزینه های متفاوتی در بر دارد. البته اگر به صورت کامل درمان تمام قسمت های بدن را داشته باشید معمولاً تخفیف می گیرید.
  2. هزینه برای هر جلسه درمان بررسی می شود و تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است که باعث تفاوت در هزینه ها می شود.
  3. کلینیک یا مرکزی که از آن جا خدمات دریافت می کنید نیز می تواند تعرفه ی متفاوتی داشته باشد.
  4. ممکن است خدمات جانبی مانند کرم های بی حس کننده یا ترمیم کننده و … که قبل و بعد از انجام لیزر در برخی از کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد نیز می توانند بر روی هزینه تمام شده تأثیر داشته باشند.

 

هزینه انجام لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

بسته به این که از کدام دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کرده باشید، عوارض آن ها متفاوت است. دستگاه های جدید مانند الکساندرایت عوارض دستگاه های قدیمی مانند ایجاد زخم سطحی بر روی ناحیه ی لیزر شده یا درد زیاد ندارد.

لیزر با دستگاه های جدید درد ندارد یا درد آن بسیار کم است. بعد از موزدایی معمولاً کمی قرمزی در پوست ظاهر می شود که بعد از چند ساعت یا حداکثر یک روز از بین می رود.

اگر طول موج دستگاه به خوبی تنظیم نشود ممکن است مشکلاتی مانند درد یا قرمزی بیشتر در ناحیه ایجاد شود.

از این رو باید برای انجام لیزر موهای زائد از کلینیک های معتبر بهره ببرید که تکنسین هایی با تخصص بالا در این زمینه دارند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

مشاوره رایگان
Map