لیزر موهای زائد با پیشرفته ترین روش دنیا

لیزر موهای زائد با پیشرفته ترین روش دنیا

لیزر موهای زائد چه کاربردی دارد ؟

لیزر موهای زائد یکی از بهترین روش هایی است که به کمک آن می توان موهای زائد صورت و بدن را رفع کرد.

این کار در چندین مرحله انجام می گیرد و بعد از رفع آن برای مدتی طولانی تأثیر آن ماندگار است.

از دستگاه های مختلفی برای رفع موها می توان بهره برد.

لیزر موهای زائد برای کسانی که از شیو کردن، موم انداختن و روش های معمول حذف موها خسته شده اند بهترین

گزینه است تا به راحتی موهای صورت و بدن خود را به صورت دائمی از بین ببرند.

برای اطلاع از هزینه لیزر موهای زائد خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با لیزر موهای زائد و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

لیزر موهای زائد چه کاربردی دارد ؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام میگیرد ؟

برای رفع موهای زائد به کمک لیزر، از دستگاهی استفاده می شود که با پالس های لیزری، اشعه یا نور را به سمت فولیکول های مو می فرستد.

این اشعه ها توسط رنگدانه موجود در فولیکول ها جذب می شود و از این طریق باعث نابودی فولیکول های مو می شود.

 

 

از این رو می توان به کمک آن موهای زائد را رفع کرد. ممکن است برخی از فولیکول ها مقاومت بیشتری داشته باشند و از این طریق مدت زمان بیشتری طول بکشد تا در جلسات متعدد لیزر این موها حذف شوند.

به طور کلی میزان از بین رفتن موهای زائد به کمک لیزر، به شرایط اولیه موهای زائد هر فرد و ویژگی های جسمی افراد بر می گردد. البته دستگاه در نظر گرفته شده برای این کار نیز می تواند نقش مهمی در قدرت این فرآیند و میزان موفقیت آن داشته باشد.

این یک روش مدرن و جذاب به شمار می رود که به مرور زمان، شما را از شر موهای ناخواسته بدن خود خلاص خواهد کرد. متدی که منجر می شود شما با رهایی از موهای زائد، پوستی صاف، یکدست و زیبا داشته باشید و دلیلی برای پنهان کردن بدن شما، وجود نداشته باشد. لیزر موهای زائد یک فرآیند کاملا مطمئن و موثر به شمار می رود و ظاهری جذاب برای شما می سازد.

از این رو لیزر مو در چند مرحله انجام می گیرد و در طی این مراحل شما با کاهش موهای ناحیه ی لیزر شده مواجه می شوید.

تا در نهایت به صورت کامل این موها حذف شوند. تعداد جلسات بسته به محلی که لیزر می شود و همین طور وضعیت موی فرد می تواند در هر شخصی متفاوت باشد. ولی به صورت معمول بین 3 تا 7 جلسه طول می کشد.

 

لیزر موهای زائد چگونه انجام می گیرد ؟

تعداد جلسات در بعضی از بخش های بدن طولانی تر و در بخشی از قسمت های دیگر نیز کوتاه تر خواهد بود. این فرایند در بخش های مختلفی از بدن قابل اجرا به نظر می رسد و به طور معمول نتایج فوق العاده ای به همراه دارد

رشد موهای زائد یک دغدغه جدی برای بسیاری از افراد به شمار می رود. به کمک لیزر اما می توان برای همیشه این دغدغه را به فراموشی سپرد.

البته از یاد نبرید که این فعالیت، حتما باید در یک کلینیک معتبر و به کمک تجهیزات به روز و کارآمد صورت بگیرد تا بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد و خطری را نیز برای افراد ایجاد نکند.

 

روش های مختلف رفع موهای زائد

خلاص شدن از دست موهای زائد دارای مزیت های زیادی است و این امر سبب شده تا روش های متعددی برای حذف موها مورد استفاده قرار گیرد.

1. استفاده از مواد موبر و شیو کردن: یکی از روش های معمول برای حذف موهای زائد که هم به سرعت انجام می گیرد و در عوض سریع هم موها رشد می کنند، روش شیو کردن است.

این روش باعث می شود تا موها کلفت تر شود. از این رو کمتر کسی از آن استقبال می کند.

البته پودرهای موبر به نسبت استفاده از خودتراش ها تأثیر بهتری بر موها دارند و باعث نرم شدن آن ها می شوند.

وقتی شما این راه را انتخاب می کنید، باید آماده باشید تا در طول هفته چند بار موهای زائد بدن خود را شیو کنید. این موها تنها در یک نقطه از بدن رشد نمی کنند. در نتیجه شما باید مو های دست، پا، صورت و ناحیه بیکینی خود را دائما اصلاح کنید.

این فعالیت در درجه اول زمان بسیار زیادی از شما می گیرد و موجب می شود که دائما در حال اصلاح باشید. علاوه بر این، همیشه امکان زخمی شدن بدن شما در صورت استفاده از تیغ وجود خواهد داشت.

گاهی با وجود همه تلاش هایی که انجام می دهید، نمی توانید همه موها را به یک شکل یک دست و منظم تمیز کنید و این موضوع برای شما دردسر ساز به نظر می رسد.

2. استفاده از وکس: وکس یکی از روش هایی است که موها را از ریشه بیرون می آورد و باعث می شود گاهی اوقات تا چند هفته خبری از موهای زائد نباشد.این کار زمان بر است و با درد زیادی همراه است. این فرآیند نسبتا موثر به نظر می رسد اما دو نقطه ضعف بزرگ دارد.

اولین نقطه ضعف این فرآیند، درد بسیار زیادی است که شما باید در زمان انجام دادن آن تحمل کنید. بیشتر افراد اصلا دوست ندارند که با این میزان از درد روبرو شوند. آن هم در شرایطی که به کمک علم و تکنولوژی، روش هایی بدون درد برای از بین بردن موهای زائد به وجود آمده است.

مشکل دوم هم این است که حتی در صورت استفاده از این روش، پس از مدتی نه چندانی طولانی دوباره رشد مو ها آغاز می شود و همه چیز به نقطه اول برمی گردد.

3. استفاده از دستگاه های موکن: این دستگاه ها نیز با بیرون کشیدن موهای زائد می تواند تا مدتی شما را از شر آن ها خلاص کند؛ اما در اکثر افراد ایجاد موهای زیر پوستی می کند.

استفاده از چنین دستگاه هایی ممکن است عوارض ناخوشایندی برای پوست شما به دنبال داشته باشد. همچنین ممکن است شما با استفاده از این دستگاه ها، بعد از مدتی دیگر به هدف خود نرسید و موهای زائد فراوانی را از دست ندهید.

 

روش های مختلف رفع موهای زائد

 

4. بند انداختن: یکی از روش های قدیمی تر حذف موهای زائد به خصوص برای صورت، اصلاح با بند انداختن است.

در این روش نیز موها از ریشه کنده می شوند و ممکن است یک تا دو هفته طول بکشد تا موها بیرون آیند. این روش درد زیادی دارد و تحمل آن برای اکثر افراد سخت است.

علاوه بر این ممکن است با بند انداختن آثاری از قرمزی و تورم روی پوست شما باقی بماند. این فرآیند معمولا روی صورت پیاده می شود و برای از بین بردن موهای زائد این ناحیه موثر است اما نمی توان برای بخش های مختلفی از بدن انجام داد.

همان طور که گفته شد درد بسیار زیاد یکی از دلایلی است که بسیاری از افراد به سراغ بند زدن برای از بین بردن مو های زائد خود نمی روند.

5. لیزر موهای زائد: این روش یکی از کارآمدترین و طولانی مدت ترین روش های رفع موهای زائد است. تأثیر آن به خصوص بر روی موهای ضخیم و تیره کاملاً اثبات شده است.

تقریبا همه روش های دیگری که برای رهایی از دست موهای زائد وجود دارند، تنها صورت مسئله را پاک می کنند و برای مدتی این مو ها را از بین می برند. لیزر موهای زائد اما با این ماجرا، به مراتب عمیق تر و ریشه ای تر برخورد خواهد کرد.

این فعالیت همچنین عوارضی را نیز برای شما به دنبال نخواهد داشت. چرا که اشعه لیزر نمی تواند از سطح پوست عبور کند و به هیچ وجه امکان رسیدن آن به اندام ها و بافت های درونی وجود ندارد.

از یاد نبرید که این فعالیت حتما باید در یک کلینیک استاندارد صورت بگیرد. در چنین کلینیک هایی دستگاه ها مرتب تمیز و ضدعفونی می شوند و امکان انتقال بیماری ها از یک فرد به فرد دیگر، از بین می رود.

 

مزایای لیزر موهای زائد

مزیت اصلی که استفاده از روش لیزر موهای زائد دارد، حذف موها برای مدتی طولانی است. حتی در برخی موارد موها برای همیشه حذف می شوند.

از این رو پوست نیز بهبود می یابد و شاداب تر می شود. این روش می تواند تمام موهای زائد را در مراحل مختلف از بین ببرد و پوستی کاملاً صاف برای تان ایجاد می کند.

با پشت سر گذاشتن این فعالیت، فرد اعتماد به نفس به مراتب بیشتری به دست می آورد و از بدن زیباتری برخوردار می شود. این فعالیت موجب می شود که فرد احساس رضایت بیشتری نسبت به گذشته از خودش داشته باشد و در روابط اجتماعی و شخصی زندگی خود نیز شرایط بهتری را از خودش نشان دهد.

دستگاه های لیزر موهای زائد فقط بر روی رنگدانه ها اثر می گذارد و تأثیر منفی بر روی پوست ندارد. از این رو می توان با خیال راحت از آن بهره برد.

روش حذف موهای زائد کاری ساده است و مشکلی ایجاد نمی کند. همچنین درد ندارد یا درد آن نسبت به دیگر روش های معمول حذف مو، بسیار کمتر و قابل تحمل تر است.

مدت زمان انجام هر جلسه لیزر کوتاه است و اساسا این کار، زمان زیادی را از فرد نمی گیرد. در واقع فرد ناچار نیست وقت زیادی را در اتاق لیزر سپری کند. هر چند که گاهی لازم است برای کامل کردن دوره درمانی، فرد چند بار این فرآیند را پشت سر بگذارد.

لیزر مو های زائد نسبت به تاثیری که در از بین بردن این مو ها دارد، هزینه زیادی به دنبال نخواهد داشت. این کار حالتی زیبا به پوست فرد می بخشد و عوارض جانبی خاصی را برای او رقم نمی زند. همه آثار جانبی این فعالیت، ناچیز هستند و پس از چند روز به طور کامل از بین خواهند رفت.

 

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه های لیزر موهای زائد چندین نوع دارد و هر کدام نیز دارای مزایا و معایبی است.

1. IPL که با نور کار می کند در اصل از اشعه ی لیزر برای رفع موها استفاده نمی کند و یک دستگاه مبتنی بر نور است. این دستگاه یک طیف کامل نوری را ارسال می کند و قدرت آن از لیزر کمتر است.

البته این قدرت در حدی است ک بر روی فولیکول های مو تأثیر می گذارد ولی تأثیر منفی بر روی بافت های پوست ندارد. این نوع دستگاه برای موهای نازک و پوست های روشن مناسب است.

اگر مو ها بیش از اندازه ضخیم باشند، ممکن است این دستگاه نتواند در از بین بردن فولیکول های این مو ها، موفق عمل کند. در نتیجه افرادی با موهای نازک، بهترین گزینه برای تحت درمان قرار گرفتن با این لیزر به شمار می روند.

2. Nd:YAG یک لیزر مو است و از فرکانس بالاتری استفاده می کند و می تواند بیشتر در پوست نفوذ کند. همچنین در فرکانس های پایین تر نیز عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد.

از این نوع لیزر برای درمان پوست های تیره نیز می توان بهره برد. همچنین پس از درمان زمان بیشتری طول می کشد تا موها رشد کنند.

 

انواع دستگاه لیزر موهای زائد

 

برای سال های زیادی تصور می شد لیزر به خاطر واکنشی که با رنگدانه های مو دارد، نمی تواند به هیچ وجه برای پوست های تیره مورد استفاده قرار بگیرد اما این دستگاه، ثابت کرد که به کمک پیشرفت علم، این فرآیند به سادگی امکان پذیر خواهد بود.

در نتیجه حالا افرادی که دارای پوست های تیره هستند نیز به خوبی از دستگاه لیزر موهای زائد بهره می برند و از شر موهای زائد بدن خود خلاص می شوند.

3. لیزر الکساندرایت: این دستگاه برای رنگ های کمی تیره هم می تواند مؤثر باشد. این دستگاه طول موج های کوتاه تری را می تواند تولید کند و اندازه نقطه اثر بزرگ تر و سرعت تکرار بیشتری نسبت به نوع ان دیاگ دارد.

از این رو برای نقاطی مانند پا که موهای زیادی دارد مناسب است. از این دستگاه برای بخش هایی مانند کمر و سینه نیز می توان استفاده کرد.

4. لیزر دیودی از دیگر دستگاه های لیزری است که می توان از آن استفاده کرد. از این دستگاه نه تنها برای لیزر موهای زائد بلکه برای کاربردهای درمانی و زیباسازی مختلفی می توان از آن استفاده کرد.

می توان طول موج ارسالی از آن را کنترل کرد و آن را برای مقاصد مختلف مورد استفاده قرار داد. تأثیر لیزر دیودی بر روی موهای تیره رنگ و ضخیم بیشتر است و موهای نازک و روشن را دیرتر برطرف می کند.

 

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

هر چند استفاده از دستگاه های لیزر چندان خطری ندارد ولی به علت حساسیت هایی که در برخی مواقع وجود دارد استفاده از آن برای بعضی از افراد توصیه نمی شود:

1. زنان باردار نباید از لیزر استفاده کنند زیرا ممکن است اشعه ی لیزر بر روی بدن ضعیف جنین تأثیر منفی داشته باشد. این افراد باید به اندازه کافی صبر کنند تا دوران بارداری را به پایان برسانند و سپس برای چنین کاری اقدام نمایند.

تغییرات هورمونی در دوران بارداری، ممکن است موجب افزایش رشد مو های زائد شود اما همانند همه فرآیند های دیگر مربوط به زیبایی، این فعالیت نیز به هیچ وجه برای زنان باردار توصیه نمی شود.

2. همچنین کسانی که دارای مشکلات عصبی هستند و ممکن است جای زخم خود را دست کاری کنند نمی توانند از این روش استفاده کنند.

این افراد هم ممکن است به نتایج نهایی حاصل از لیزر موهای زائد در بدن خود لطمه بزنند و هم آثار جانبی زیاد و عمیقی را برای بدن خود به وجود بیاورند.

3. اگر زخم های روباز یا عفونت در ناحیه لیزر وجود داشته باشد باید تا درمان زخم و رفع عفونت صبر کرد و پروسه انجام لیزر موهای زائد را به بعد موکول کنید.

در زمان انجام لیزر موهای زائد، پوست و به طور کلی بدن باید در شرایط مطلوبی قرار داشته باشند. اگر پوست در وضعیت خوبی نباشد و فرد نیز از سلامتی کاملی برخوردار نباشد، بهتر است لیزر مو های زائد برای مدتی به تعویق بیفتد.

4. افرادی که آفتاب گرفته اند و از روش های برنزه کردن پوست در ماه های اخیر بهره برده اند نمی توانند در حال حاضر از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

 

چه کسانی نباید لیزر موهای زائد انجام دهند ؟

چرا که این فعالیت ها موجب تغییر در رنگ پوست و وضعیت ظاهری آن می شوند و همچنین پوست را کمی حساس تر می کنند. در نتیجه حتما باید فاصله زیادی بین این فعالیت ها و لیزر موهای زائد وجود داشته باشد.

به طور کلی، افرادی که دارای پوست های روشن و موهای تیره هستند، ایده آل ترین گزینه برای لیزر مو های زائد به شمار می روند و بهترین نتیجه را از این فعالیت خواهند گرفت.

از سوی دیگر افرادی که دارای پوست های به شدت حساس هستند، انتخاب خوبی برای سپری کردن این فعالیت به شمار نمی روند و باید روش های دیگری را برای از بین بردن موهای زائد خود در نظر بگیرند.

 

اطلاعاتی که در مورد لیزر موهای زائد باید داشته باشید

لیزر موهای زائد یک روش با کارایی و محبوبیت بالاست که آقایان و بانوان برای حذف موهای زائد بدن و صورت از آن استفاده می کنند.

در گذشته بیشتر بانوان به سراغ استفاده از این فرآیند می رفتند اما حالا مردان نیز توجه زیادی به جزئیات زیبایی ظاهری خود نشان می دهند و موهای زائد بخش های مختلف بدن خود را با استفاده از لیزر از بین می برند.

به ویژه مردانی که فعالیت های ورزشی انجام می دهند و بدن آن ها در معرض دید دیگران قرار دارد، علاقه زیادی به از بین بردن موهای زائد در ناحیه زیر بغل و یا قسمت هایی مثل قفسه سینه و شکم دارند.

شیو کردن و روش های مختلف کندن موها که هم دردناک است و هم مدت زمان کوتاهی به کمک شما می آید برای هر کسی خسته کننده است.

از این رو با رواج روش هایی مانند استفاده از لیزر برای حذف موهای زائد، به سرعت محبوبیت زیادی پیدا کرد.

به خصوص بانوان برای صورت و بدن خود آن را یک روش عالی محسوب می کنند.

لیزر موهای زائد باعث می شود تا بتوانید مدتی طولانی و گاهی تا آخر عمر از شر این موها خلاص شوید و پوستی صاف و یک دست داشته باشید.

دستگاه های مختلفی وجود دارند که بر روی انواع پوست می توان از آن ها استفاده کرد و در چند مرحله به مرور موها را کمتر و در نهایت از بین می برد.

در نهایت اگر موها بعد از مدتی رشد کنند بسیار نازک تر و کم پشت تر خواهند بود.

این روش سلامتی افراد را به خطر نمی اندازد و یک فرآیند کاملا امن و مطمئن به شمار می رود. این یکی از امتیاز های بزرگ لیزر موهای زائد است که نگرانی و دغدغه خاصی را برای افراد رقم نمی زند و در زمانی کوتاه به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

 

لیزر موهای زائد برای چه نواحی انجام میشود ؟

هنگامی که لیزر موهای زائد شروع به کار کرد، معمولاً بانوان برای رفع موهای صورت خود مانند موهای پشت لب، چانه، پیشانی و دیگر بخش ها از آن استفاده کردند.

افرادی که قصد دارند لیزر مو های زائد را در صورت خود انجام بدهند، حتما باید متوجه حساسیت های آن باشند.

حتی اگر لیزر در صورت هم انجام نشود، معمولا عینکی مخصوص به افراد داده خواهد شد. چرا که اشعه لیزر ممکن است برای چشم افراد خطرناک باشد.

رعایت نکته هایی از این دست، خیال افراد را راحت می کند و موجب می شود که لیزر موهای زائد بدون هیچ مشکلی برای آن ها صورت بگیرد.

اما به مرور که دستگاه ها بهتر و کارآمدتر شدند، دیگر نواحی بدن نیز توسط لیزر درمان شد و موهای زائد آن ها مورد حمله اشعه ی لیزر قرار گرفت. امروزه نواحی مختلف را می توان مو زدایی کرد.

  1. صورت بجز نواحی نزدیک چشم
  2. دست ها از انگشتان تا شانه ها
  3. موهای کمر و سینه
  4. موهای پاها شامل ران، ساق پا، انگشتان، پشت پا و …
  5. زیر بغل و …

 

لیزر موهای زائد در چه نواحی انجام می گیرد ؟

 

از این رو تمام قسمت هایی که ممکن است موی زائد وجود داشته باشد می تواند به کمک لیزر موهای زائد صاف و بدون مو شود.

البته در صورتی که منطقه ای زخم یا زگیل داشته باشد، باید تا درمان آن ها اقدامی برای رفع موهای زائد آن صورت نگیرد؛ زیرا اشعه ی لیزر ممکن است بر روی زخم های روباز تأثیر بگذارد و درمان آن ها را به تأخیر اندازد.

 

مراقبت های قبل از انجام لیزر

قبل از جلسه اول لیزر موهای زائد  ، بهتر است ریشه ی موها به اندازه ای قوی شده باشند که بتوانند مقدار بیشتری از اشعه ی لیزر را به خود جذب کنند.

قبل از پشت سر گذاشتن فرآیند لیزر موهای زائد، حتما در این خصوص مشورت های کافی را با پزشک خود انجام دهید.

شما باید همه سوابق دارویی و درمانی را با پزشک در میان بگذارید و پزشک نیز شرایط انجام کار را به طور کامل برای شما توضیح خواهد داد. هر چه با آگاهی و شناخت بیشتری این فرآیند را انجام دهید، این پروسه برای شما با موفقیت بیشتری سپری خواهد شد.

از این رو حداقل دو هفته قبل از انجام لیزر، موهای ناحیه ی مورد نظر را از ریشه نکنید و از روش هایی مانند دستگاه های مو کن، موم، بند انداختن و … استفاده نکنید تا فولیکول های مو بزرگتر و قدرتمندتر باشند.

همچنین سعی کنید از آفتاب گرفتن در ماه قبل از لیزر خودداری کنید.

هر چقدر پوست شما روشن تر باشد، شرایط انجام این فرآیند برای شما مطلوب تر خواهد شد. در نتیجه به جز قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب، باید در هفته هایی منتهی به انجام لیزر موهای زائد از رفتن به سولاریوم نیز شدیدا خودداری کنید.

هفته های قبل از لیزر موهای زائد می توانید از روش هایی مانند کرم های موبر، شیو کردن و … برای رفع موقت مو استفاده کنید.

همچنین روز قبل از لیزر، موها را شیو کنید تا اندازه ای کوچک داشته باشند.

روزی که می خواهید برای لیزر اقدام کنید، از مواد آرایشی، لوسیون ها، دئودورانت ها و … بر روی ناحیه ی مورد نظر استفاده نکنید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

پیش از رفتن به کلینیک برای انجام لیزر موهای زائد، دوش بگیرید و پوست خود را کاملا تمیز کنید. از لباس های کاملا راحت و سبک استفاده کنید و به هیچ عنوان داروهایی رقیق کننده خون نیز مصرف نکنید.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بعد از این که لیزر موهای زائد انجام دادید یک سری مراقبت ها نیز باید انجام گیرد تا اثر اشعه بر روی پوست باعث ایجاد مشکل نشود.

بعد از لیزر باید در برابر عواملی مانند نور خورشید از پوست خود محافظت کنید. از این رو دو سه روز اول از ضد آفتاب قوی استفاده کنید.

اگر پس از انجام لیزر موهای زائد احساس درد کردید، می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید تا این احساس را به حداقل برسانید و شرایط مطلوب تری داشته باشید.

همچنین از دوش آب گرم، سونا، ورزش های شدید و شنا بپرهیزید تا زمانی که قرمزی پوست کاملاً از بین برود. البته اکثر دستگاه های جدید تأثیر خاصی بر روی پوست نمی گذارند و سبب قرمزی و سوختگی سطحی نیز در ناحیه لیزر شده نمی شوند.

ولی بهتر است بعد از انجام لیزر با هر دستگاهی مراقبت های لازم را انجام دهید.

پس از انجام جلسات لیزر موهای زائد و در طول زمان درمان با این روش از روش های کندن مو استفاده نکنید. در این مدت شیو کردن بهترین روش است و باعث می شود تا موها سریع تر ریزش کنند.

می توانید از کرم های ترمیم و مراقبت از پوست نیز بعد از انجام لیزر استفاده کنید.

تا 7 روز پس از انجام لیزر موهای زائد، پوست خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید و از سولاریوم نیز استفاده نکنید. این موضوع ممکن است روی نتایج ناشی از لیزر موهای زائد شما تاثیر منفی داشته باشد.

اگر پوست شما کمی احساس حساسیت داشت، می توانید از داروهایی مثل تیلنول استفاده کنید. البته مصرف هر دارویی پس از انجام لیزر، باید حتما با مشورت کامل و دقیق پزشک صورت بگیرد و نباید در این دوره به صورت خودسر دارو مصرف کنید.

حداقل تا 48 ساعت، پوست خود را در معرض گرمای شدید قرار ندهید و همچنین از ترکیبات شیمیایی برای آرایش نقطه انجام لیزر موهای زائد به هیچ وجه استفاده نکنید.

 

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت چیست ؟

این دستگاه برای کلینیک ها و سالن های حذف موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرد و یک دستگاه قدرتمند و مناسب است.

این دستگاه نوری با پرتو 755 نانومتر تولید می کند و می توان طول پرتو آن را به گونه ای تنظیم کرد که نفوذ آن به داخل پوست نیز مشخص باشد.

نور این دستگاه قرمز است و علاوه بر لیزر موهای زائد برای درمان لک های پوست، حذف تاتو، وریدهای موجود بر روی پوست و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاه کاملاً ایمن است و برای تمام پوست ها می توان از آن بهره برد. همچنین باعث می شود تا موهای نازک نیز به خوبی رفع شوند.

طول موج نوری که از این دستگاه منتشر می شود به راحتی توسط ملانین های مو جذب می شود و باعث گرم شدن این سلول ها و در نهایت نابودی مو می شود.

 

دستگاه لیزر الکساندرایت چیست ؟

 

از این دستگاه ها برای مناطق بزرگ تر مانند شانه ها، پاها و سینه نیز می توان به راحتی استفاده کرد و در جلسات کمتری مقدار زیادی از موها را از بین می برد.

این دستگاه در جلسات درمانی 3 تا 7 مرحله ای به طور کامل موها را از بین می برد. البته تعداد جلسات درمان نه تنها به دستگاه لیزر موهای زائد بلکه به وضعیت بدن و موهای فرد نیز وابسته است.

 

هزینه انجام لیزر موهای زائد

هزینه ای که برای انجام لیزر مو پرداخت می کنید به عوامل متعددی بستگی دارد. دستگاه های لیزر مختلف هزینه های متفاوتی دارند.

دیگر عوامل تأثیر گذار بر روی هزینه لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

1- این که کدام ناحیه را مورد درمان قرار دهید هزینه های متفاوتی در بر دارد. البته اگر به صورت کامل درمان تمام قسمت های بدن را داشته باشید معمولاً تخفیف می گیرید.

با این وجود هر چه این ناحیه وسیع تر باشد و مو های زائد بیشتری با این درمان روبرو شوند، طبیعتا هزینه این فعالیت نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

2- هزینه برای هر جلسه درمان بررسی می شود و تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است که باعث تفاوت در هزینه ها می شود.

3- کلینیک یا مرکزی که از آن جا خدمات دریافت می کنید نیز می تواند تعرفه ی متفاوتی داشته باشد.

4- ممکن است خدمات جانبی مانند کرم های بی حس کننده یا ترمیم کننده و … که قبل و بعد از انجام لیزر در برخی از کلینیک ها مورد استفاده قرار می گیرد نیز می توانند بر روی هزینه تمام شده تأثیر داشته باشند.

 

هزینه انجام لیزر موهای زائد

عوارض لیزر موهای زائد

بسته به این که از کدام دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کرده باشید، عوارض آن ها متفاوت است. دستگاه های جدید مانند الکساندرایت عوارض دستگاه های قدیمی مانند ایجاد زخم سطحی بر روی ناحیه ی لیزر شده یا درد زیاد ندارد.

لیزر با دستگاه های جدید درد ندارد یا درد آن بسیار کم است. بعد از موزدایی معمولاً کمی قرمزی در پوست ظاهر می شود که بعد از چند ساعت یا حداکثر یک روز از بین می رود.

اگر طول موج دستگاه به خوبی تنظیم نشود ممکن است مشکلاتی مانند درد یا قرمزی بیشتر در ناحیه ایجاد شود.

از این رو باید برای انجام لیزر موهای زائد از کلینیک های معتبر بهره ببرید که تکنسین هایی با تخصص بالا در این زمینه دارند.

 

سوالات متداول درباره لیزر موهای زائد

1- آیا لیزر مو های زائد درد دارد؟

درد لیزر مو های زائد، معمولا چیزی بین درد اصلاح و وکس است. اصلاح تقریبا هیچ دردی ندارد و وکس درد بسیار زیادی را به فرد تحمیل می کند.

درد ناشی از لیزر مو های زائد کاملا قابل تحمل است و فرد را آزار نمی دهد. میزان این درد بستگی به نقطه انتخاب شده برای لیزر مو های زائد دارد.

برای مثال لیزر موهای زائد زیر بغل، درد بیشتری را نسبت به سایر نقاط بدن برای فرد به وجود می آورد. چرا که در این نواحی، پوست فرد نازک تر است. در نواحی خاصی مثل شکم که پوست در آن ها کمی ضخیم تر است، فرد در جریان لیزر مو های زائد درد کم تری را احساس می کند.

2- ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است؟

نتایج لیزر موهای زائد دائمی است اما تاثیر این فعالیت برای مدت بسیار زیادی همراه فرد باقی می ماند. برای این کار، باید یک دوره کامل از لیزر را در یک نقطه خاص از بدن خود انجام دهید.

تعداد جلسات ممکن است بین 4 تا 10 جلسه ادامه داشته باشد. این موضوع به نقطه تعیین شده از بدن برای لیزر مو های زائد بستگی خواهد داشت. وقتی این جلسه ها به پایان برسند، فرد برای مدت زیادی از مو های زائد خلاص خواهد شد.

این کار البته همه فولیکول ها را از بین نمی رود اما وقتی دوباره مو ها شروع به رشد کنند، شاهد کاهش چشمگیر آن ها خواهید بود. در واقع با کامل شدن مراحل درمان، دیگر موهای زائد هرگز مثل سابق رشد نخواهند کرد.

افراد می توانند هر سال این درمان را تجدید کنند تا دیگر هیچ نیازی به اصلاح مو های زائد یا وکس کردن این مو ها نداشته باشند.

3- آیا لیزر مو های زائد امن است؟

استفاده از لیزر برای از بین بردن موهای زائد، یک فرآیند کاملا امن به شمار می رود. ریسک پایین و امنیت بالا، یکی از مزیت های بسیار مهم لیزر موهای زائد برای افراد به شمار می رود.

اگر فرآیند لیزر موهای زائد در شرایط استاندارد و در یک کلینیک معتبر صورت بگیرد، کوچکترین مشکلی برای فرد ایجاد نخواهد شد.

4- طول هر جلسه لیزر مو های زائد چقدر است؟

طول هر جلسه لیزر موهای زائد نیز بستگی به نقطه انتخاب شده برای لیزر و همچنین وضعیت اولیه موهای فرد دارد. این فعالیت معمولا زمان زیادی را از فرد نمی گیرد.

لیزر موهای زائد ممکن است برای افراد بین 15 تا 45 دقیقه طول بکشد. معمولا بیشترین زمان برای موهای پا در نظر گرفته می شود. چرا که لیزر موهای زائد این ناحیه از بدن معمولا بیشتر از سایر نقاط بدن به طول می انجامد.

5- نتایج حاصل از لیزر موهای زائد چه زمانی ظاهر می شود؟

به محض پایان جلسه انجام لیزر موهای زائد، شما شاهد تغییرات اولیه در بدن خود خواهید بود. با این وجود ظهور نتایج نهایی، در هر فرد نسبت به یک فرد دیگر متفاوت به نظر می رسد و این موضوع به ویژگی های خاص خود افراد بستگی دارد.

همچنین رنگ پوست، جنس موها، دستگاه مورد استفاده در لیزر و شرایط انجام فعالیت، روی زمان ظهور نتایج نهایی اثر می گذارد. پس از پایان همه جلسات در یک دوره درمانی، درصد زیادی از مو های زائد فرد از بین خواهد رفت و فرد دیگر نیازی به اصلاح مو های زائد خود نخواهد داشت.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت لیزر موهای زائد خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)