کاشت ابرو طبیعی با بالاترین ظرافت در ایران

کاشت ابرو طبیعی با بالاترین ظرافت در ایران

کاشت ابرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

کاشت ابرو جزو عمل های رایج زیبایی است که بسیاری از افراد از آن برای تکمیل زیبایی خود بهره می برند.

ابروها در زیبایی چهره و حتی نشان دادن افکار و احساسات انسان نقش به سزایی دارند و به عنوان یک محافظ برای چشم نیز محسوب می شوند.

این کار برای بازیابی موهای ضعیف بر روی ابرو انجام می شود. کاشت ابرو به روش های متعددی انجام می گیرد که بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک یکی از آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.

دلایل زیادی وجود دارند که می توانند سلامتی ابروها را تهدید کنند و موجب ریزش ابروها شوند. این موضوع شاید در اولین مواجهه، نگران کننده به نظر برسد اما مایوس شدن از ریزش ابروها، تنها برای افرادی اتفاق می افتد که از پیشرفت های پزشکی برای پایان دادن به این مسئله، باخبر نیستند.

وقتی ابروها از دست می روند، ظاهر شما تغییر می کند و این تغییر، در جهت مطلوبی رخ نمی دهد. ابروهای ریخته شده، بخشی از جذابیت چهره را نیز با خودشان می برند اما می توان با یک تصمیم درست و یک انتخاب خوب، آن ها را دوباره احیا کرد و این بار صاحب ابروهای محکم تری نیز شد. دنیای امروز پزشکی، دنیای ناامیدی نیست و در این عصر، راهکارها همواره از دغدغه ها پیشی می گیرند.

سبک زندگی، نقشی تعیین کننده در سلامتی ابروها دارد. اگر به هر دلیلی سبک سالمی برای زندگی انتخاب نکرده اید، باید برای ریزش ابروهای خود آماده باشید.

بهترین کار ممکن این است که با یک زندگی خوب و سالم، از ریزش ابروها جلوگیری کنید اما اگر این اتفاق رخ داد نیز، دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد.

امروزه روش های متنوعی برای کاشت ابروها به کار می روند که می توانند بدون درد و تحمل ریسک، ابروها را دوباره به چهره شما برگردانند.

بعضی از افراد، ترجیح می‌دهند به سراغ راهکارهای موقت برای پر تر نشان دادن ابروها برود اما این راهکارها هم درد زیادی دارند و هم بعد از مدتی از بین می رود. کاشت ابرو اما در همه سال های بعدی زندگی، نتایج خود را روی صورت شما حفظ خواهد کرد.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

کاشت ابرو چيست و چه مزايايي دارد ؟

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

کاشت ابرو چگونه و برای چه کسانی انجام می گیرد ؟

کاشت یا ایمپلنت ابرو به فرآیندی گفته می شود که فولیکول های مو از بخش بانک مو برداشته شده و به ناحیه ی ابرو انتقال داده می شود.

این پروسه به طور کلی شباهت قابل توجهی با کاشت مو دارد. چرا که هدف از هر دو کار، انتقال فولیکول ها و فراهم آوردن شرایط برای رشد موها در منطقه خاصی از بدن فرد است.

فلسفه هر دو عمل، شبیه به هم به نظر می رسد و حتی نحوه انجام کار نیز تقریبا یکسان است. با این وجود در کاشت ابرو، اوضاع کمی حساس تر و ظریف تر است.

چرا که در کاشت ابروها، باید به نحوه کاشت و زاویه موهای جدید توجه ویژه ای شود. افرادی که برای کاشت مو مراجعه می کنند، تنها می خواهند در همه نقاط سر خود، موهایی پرپشت و طبیعی داشته باشند اما افرادی که برای کاشت ابرو مراجعه می کنند، غالبا به دنبال ابروهایی خوش حالت هستند که از زاویه، جهت و زیبایی قابل توجهی برخوردار باشد.

گرافت های مو که به این ناحیه انتقال داده شده اند، در طی یک پروسه ی چندین ماهه رشد کرده و یک ابروی پرپشت و استاندارد را برای بیمار به وجود می آورند.

پیوند ابرو با تکنیک های پیشرفته و ابزار تخصصی توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص انجام می گیرد.

اهمیت بسیار زیادی دارد که این کار، حتما از سوی یک پزشک متخصص و با تجربه صورت بگیرد. اگر فردی که این کار را انجام می دهد فاقد تخصص، مهارت و تجربه لازم باشد، ممکن است فولیکول ها در منطقه جدید از دست بروند و هرگز رشد ابروهای جدید، آغاز نشود. در مواردی این احتمال وجود دارد که عوارض جانبی، برای مدتی بسیار طولانی همراه فرد بمانند.

کاشت ابروها یکی از عمل های حساس و ظریف در دنیای جراحی های زیبایی به شمار می رود و فرد باید حتما این کار را در یک کلینیک استاندارد و مجهز و زیر نظر فردی انجام بدهد که هم مدرک و هم تجربه لازم را برای چنین کاری داشته باشد.

اگر نتیجه کاشت ابروها اهمیتی برای شما ندارد، می توانید این کار را نیز هر کسی انجام بدهید اما اگر نتیجه برای شما مهم است، قبل از انجام کاشت مو حتما از معتبر بودن کلینیک و مهارت پزشک، مطمئن شوید.

دلایل متعددی مانند برداشتن ابرو از یک بخش برای مدت زمانی طولانی، برخی از بیماری های پوستی، شیمی درمانی، مواد آرایشی غیر استاندارد و مصرف زیاد آن ها می توانند دلیل ریزش ابرو باشند.

معمولاً زمانی که حدود یک سال ابرو رشد نکند، پیوند ابرو انجام می شود.

دلیلی ندارد که برای کاشت ابروها، بیش از حد عجله داشته باشید. فراموش نکنید که تاثیر این کار، «دائمی» است و نتایج آن برای همیشه همراه شما خواهد ماند.

پس اهمیت زیادی دارد که قبل از کاشت ابرو، آزمایش ها و مشاوره های لازم را در این مورد پشت سر بگذارید. ابتدا به اندازه کافی به ابروها زمان بدهید تا شاید نشانه هایی از رشد دوباره را در آن ها مشاهده کردید.

اگر این اتفاق نیفتاد و تصمیم به کاشت ابرو گرفتید، پیش از انجام این کار باید در جلسه های مشاوره حضور پیدا کنید. سپس با انجام آزمایش های اولیه، مشخص خواهد شد که شما گزینه مناسبی برای این کار هستید یا خیر. اگر گزینه مناسبی برای کاشت ابرو نباشید، روش های دیگری برای عوض کردن ظاهر ابروها به شما توصیه خواهد شد.

با توجه به این که روش پیوند ابرو از موهای طبیعی فرد استفاده می کند، عوارض خاصی ندارد و حالتی طبیعی به چهره می دهد.

کاشت ابرو چگونه و براي چه کساني انجام میگیرد ؟

ابروهای جدید که با این فرآیند در صورت شما به وجود می آیند، درست شبیه همان ابروهای قبلی و حتی مستحکم تر از آن ها هستند.

این یکی از امتیازهای بزرگ کاشت ابرو به شمار می رود. البته توجه داشته باشید که کاشت ابروها یک روش «سریع» برای تغییر ظاهر ابروها نیست و برای به ثمر نشستن آن، باید حتما صبر و حوصله لازم را داشته باشید.

همیشه مطمئن‌ ترین راه ها، سریع ترین راه نیستند و گاهی لازم است که با سپری شدن یک دوره خاص، برای یک تغییر بزرگ آماده شوید.

روش کاشت ابرو FUT چگونه است ؟

یکی از روش های معمول ” کاشت ابرو  به روش FUT ” است که با برداشت فلپ کوچکی از ناحیه پشت گوش به عنوان بانک مو و جداسازی واحد های فولیکولار در زیر میکروسکوپ انجام میگردد و به دلیل عدم نیاز به تراشیدن مو به خصوص در بانوان بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از دلایل هراس بعضی از بانوان از فرآیند کاشت ابرو، بی میلی آن ها برای تراشیدن موهای سر است. این متد خاص از کاشت ابرو، به آن ها کمک می کند تا نیازی به تراشیدن موها نداشته باشند و وضعیت عادی خود را تغییر ندهند.

به همین خاطر است که این متد در بین بعضی از بانوان از محبوبیت زیادی برخوردار شده. هر چند که بعضی از بانوان نیز ترجیح می دهند حتی به قیمت تراشیدن موهای سر، متد های نوین تر و مدرن تری را امتحان کنند.

برای جراحی پیوند ابرو، ناحیه ی پشت گوش به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به این که موهای این ناحیه دارای تناسب بیشتری با موی ابرو هستند و ضخامت و حالت خواب بهتری ارائه می دهند، از آن ها استفاده می شود.

اگر مشکل یکی از ابروها باشد و ریزش تنها در یکی از ابروها اتفاق افتاده باشد، می توان از ابروی دیگر فرد نیز به عنوان بانک مو کمک گرفت.

در مجموع اما موهای ناحیه پشت گوش و پشت سر، از فولیکول های بهتری برخوردار هستند و نسبت به ریختن، مقاوم به نظر می رسند. به طور کلی اگر همه چیز در شرایط استاندارد انجام شود، نتایج کاشت ابروها بسیار ایده آل خواهد بود. البته نباید فراموش کرد که این نتیجه می تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد.

پس دلیلی وجود ندارد که نتایج کاشت ابروی یک فرد دیگر را با خودتان مقایسه کنید. هر کسی ویژگی های خاص خودش را دارد و این ویژگی ها، در واکنش به عمل های زیبایی بسیار موثر هستند. با این حال در یک روند کلی اگر پزشک کارش را به خوبی انجام دهد، شما از نتیجه نهایی رضایت خواهید داشت.

گرافت های مو از این بخش گرفته شده و بعد از انجام کارهایی بر روی آن به ناحیه ی ابرو انتقال داده می شود.

به عنوان مثال موهای ابرو با واحدهای فولیکولی شامل 1 تا 2 تار مو رشد می کند و باید گرافت های برداشت شده را با ابزار مخصوص و در زیر میکروسکوپ های قوی به دو بخش تقسیم کرد.

سپس شکاف های کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد شده و با در نظر گرفتن خواب ابرو در ناحیه ی کاشت، گرافت های مو به این ناحیه انتقال داده می شود.

این روش در یک مرحله و در زمان 2 تا 3 ساعت انجام می گیرد و نیازی به مراجعه مکرر برای کامل شدن فرآیند پیوند ابرو نیست.

 

کاشت ابرو به روش FUE یا FIT چگونه است ؟

یکی از روش ها برای پیوند ابرو، روش FUE است که تفاوت عمده این روش با روش های دیگر برداشت تک واحدی گرافت ها از پشت گوش متقاضی است که دیگر نیاز به برداشت فلپ جراحی ندارد. اما برای انجام این روش باید موهای فرد تراشیده شود.

روش کاشت ابرو FUE چگونه است ؟

این روش، نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد و نتایج کاشت ابروها با این متد، کاملا طبیعی و ماندگار هستند. مزیت مهم این فرآیند، در این موضوع خلاصه می‌ شود که پس از انجام آن، جای زخمی روی سر و ابروهای فرد باقی نمی ماند.

چرا که برداشت فولیکول ها در این شیوه با سوزن هایی بسیار نازک انجام می شود. از آن جایی که فولیکول ها در این متد به صورت جداگانه برداشته می شوند، زمان آن نسبت به متدهای سنتی تر، کمی طولانی تر خواهد بود.

با این وجود به طور کلی زمان لازم برای انجام کاشت ابرو، به تعداد گرافت های برداشته شده نیز بستگی دارد. هر چقدر که حجم این گرافت ها بیشتر باشد، زمان کار طولانی تر است.

امتیاز بزرگ دیگر کاشت ابرو با این متد، بدون درد بودن و امتیاز مهم دیگر، ریکاوری سریع است. دوره بهبودی فردی که کاشت ابرو را با این شیوه انجام می دهد، به سرعت طی می شود.

کاشت تخصصی ابرو با روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت

نکاتی که در کاشت ابروی شما بسیار حائز اهمیت است کاشت تار ابرو بر روی خواب مناسب آن و ظرافت و دقت در کاشت است. از این رو نوین ترین شیوه ی کاشت ابرو یعنی کاشت در سایز میکرو با عنوان تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت مورد استفاده قرار میگیرد.

که در آن برای برداشت واحد های فولیکولار مو از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلس استفاده میگردد به طوری که هیچگونه اسکار جراحی در محل برداشت مو بر جای نمی ماند.

در مرحله کاشت نیز از ایمپلنتر ها در سایز میکرو استفاده میشود که دقیق ترین شرایط را برای کاشت توسط پزشک متخصص مهیا می کند.

کاشت ابرو به روش t.s. micro graft

تأثیر کاشت ابرو بر چهره ی فرد

بدون شک زیباتر شدن ابروها مهم ترین دلیل برای کاشت ابروها است.

با توجه به اثر زیباشناختی ابرو در چهره و همین طور حساس بودن موهای این ناحیه، افراد معمولاً دچار ریزش یا کم پشتی ابرو می شوند.

و روش های متعددی را برای زیباتر شدن ابرو مورد استفاده قرار می دهند؛ اما روش پیوند ابرو می تواند حالتی طبیعی و زیبا به چهره ی فرد بدهد.

تاثير کاشت ابرو بر چهره ی فرد

علاوه بر مقوله ی زیبایی، ابرو به عنوان محافظ برای چشم در برابر نور شدید و ریزش عرق پیشانی است. در واقع ابرو، نقشی فراتر از زیبایی در بدن دارد و این عضو مهم، می تواند نقش های مختلفی را بر عهده داشته باشد.

به همین خاطر است که توجه به سلامتی ابروها و تلاش برای احیا کردن آن ها، بسیار مهم به نظر می رسد. تاثیر شگرف ابروها به ویژه زمانی مشخص می شود که آن ها را از دست داده باشید.

تأثیر پیوند ابرو بر چهره به صورت کامل ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

در طی این زمان یک یا دو بار موهای کاشته شده ریزش کرده و مجدداً رشد می کنند تا حالت طبیعی و استاندارد خود را به دست آورند.

کاشت ابروها سبب می شود تا ابروهایی پر پشت داشته باشید. همچنین تأثیر پیوند ابرو ماندگار است و نگرانی از بابت ریزش مجدد ابرو وجود ندارد.

داشتن ابروهایی ضخیم و جذاب، اعتماد به نفس زیادی برای شما به وجود خواهد آورد. داشتن ابروهای زیادی، یکی از مقدمه های مهم رسیدن به زیبایی ظاهری است و بدون ابروها، زیبایی کامل نخواهد شد.

به همین خاطر است که هر روز در سراسر دنیا افراد زیادی برای کاشتن ابروها و ایجاد یک تغییر قابل توجه در ظاهر خود، به کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند.

چه افرادی به کاشت ابرو نیاز دارند ؟

افرادی که بخشی از ابروی خود را به علت آسیب هایی مانند سوختگی، زخم و … از دست داده اند می توانند از روش پیوند ابرو بهره ببرند.

همچنین ممکن است فرد به دلایلی مانند ریزش موی ارثی، بیماری های پوستی متعدد یا استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد، بخشی از ابروی خود را از دست داده باشد یا کم پشت شده باشد.

شیمی درمانی و اثر آن بر روی بدن به خصوص مو سبب می شود تا ناحیه ی مو و ابرو کم پشت شوند. این افراد نیز می توانند از روش کاشت برای ابرو و موی خود بهره ببرند.

چه افرادی به کاشت ابرو نياز دارند ؟

البته این افراد باید ابتدا اطمینان حاصل کنند که رشد ابروها دوباره به شکل طبیعی آغاز نخواهد شد و سپس به سراغ کاشت ابرو بروند. چرا که در بسیاری از موارد مدتی پس از شیمی درمانی، همه آثار آن از بین می رود و ابروها دوباره به وضعیت مطلوب و پرپشت قبلی برمی گردند.

تقریبا بیشتر افرادی که برای کاشت ابرو مراجعه می کنند، می توانند کاندیدای مناسب انجام این کار باشند. به ویژه افرادی که به خاطر برداشتن بیش از حد به ابروها صدمه زده اند، کاندیداهای مناسبی برای این کار به نظر می رسند.

مهم است که این افراد، از سلامتی عمومی برخوردار باشند. چرا که در غیر این صورت، عمل با پیچیدگی هایی روبرو خواهد شد. فرد پیش از انجام کاشت مو، حتما باید همه سوابق بیماری و درمانی را با پزشک در میان بگذارد.

این کار ریسک های احتمالی را کاهش خواهد داد. افرادی که به بیماری آلوپسی دچار شده اند، گزینه های خوبی برای کاشت ابرو به شمار نمی روند.

همچنین افرادی که به انواعی از بیماری های خونی و عصبی دچار هستند هم ممکن است برای انجام چنین کاری، تایید پزشک را به دست نیاورند.

پروسه کاشت ابرو چگونه است و چقدر طول می کشد ؟

برای انجام کاشت ابروهایتان ابتدا باید یک کلینیک معتبر در این زمینه پیدا کنید.

باید دقت داشته باشید که پیوند ابرو به مهارت بیشتری نسبت به کاشت مو نیاز دارد زیرا خواب ابرو در نواحی مختلف متفاوت است و موها با زاویه ی بیشتری در این ناحیه رشد می کنند. باید مراقب باشید تا به هیچ وجه عمل کاشت ابرو را در یک کلینیک غیرمجاز انجام ندهید.

شاید این کلینیک قیمت کمتری از شما دریافت کند اما در نهایت چنین کاری برای هر کسی، گران تمام خواهد شد. چرا که طبیعتا هیچ چیز به اندازه سلامت فرد در اولویت نیست.

اگر یک عمل کاشت ابروی موفقیت آمیز با هزینه ای بیشتر انجام دهید، به مراتب سودمند تر از آن است که یک عمل ناموفق کاشت ابرو را با هزینه ای کمتر پشت سر بگذارید. چرا که این کار، خسارت های بزرگی برای شما به همراه خواهد داشت.

این امر اهمیت پیوند ابرو را توسط پزشک ماهر و با تجربه که بتواند علم و هنر را کنار هم به کار بگیرد نشان می دهد.

معمولاً یک یا چند جلسه مشاوره قبل از انجام عمل برگزار می شود و طی این جلسات یک سری آزمایش ها و بررسی های پزشکی بر روی بیمار انجام می شود.

همچنین میزان موی برداشتی نیز تعیین شده و هزینه های عمل به بیمار اطلاع داده می شود. سپس روز عمل تعیین و مراقبت های قبل از پیوند ابرو به فرد ارائه می شود.

در زمان مقرر برداشت و کاشت فولیکول های مو توسط پزشک انجام می گیرد و فردی که از روش FUE استفاده کرده است، می تواند بعد از عمل به راحتی زندگی عادی خود را داشته باشد.

مراقبت های بعد از عمل و داروهایی که فرد باید مصرف کند نیز به بیمار اطلاع رسانی می شود. فراموش نکنید که تنها در صورتی به نتایج دلخواه و مطلوب از کاشت ابرو دست پیدا می کنید که این دستورالعمل‌ ها را جدی بگیرید. در غیر این صورت، عملا تهدید بزرگی برای سلامتی ابروهای خود به وجود آورده اید.

این دستورالعمل ها، نقش بسیار مهمی در رسیدن به نتیجه دلخواه و سلامتی ابروهای شما خواهند داشت. علاوه بر این، به طور کلی باید تلاش کنید تا این بار دیگر مثل گذشته، ابروهای خود را با هیچ خطری روبرو نکنید و زندگی سالم تری را برای حفظ ابروها در پیش بگیرید.

معمولاً حدود یک ماه پس از پیوند ابرو، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند که کاملاً طبیعی است. بسته به وضعیت بدنی فرد ممکن است این زمان کوتاه تر یا طولانی تر باشد.

بعد از ریزش کامل، دوباره ابرو شروع به رشد مجدد کرده و موهایی کاملاً طبیعی و پرپشت ایجاد می کند. نتیجه ی کامل عمل کاشت ابروی شخص ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

پروسه کاشت ابرو چگونه و چقدر طول می کشد ؟

ریختن ابروها در اولین مرحله، شاید کمی نگران کننده به نظر برسد اما این بخشی از پروسه کاملا طبیعی کار است و جای هیچ نوع نگرانی ندارد.

اگر همه چیز خوب پیش برود، به زودی رشد ابروها آغاز می شود و نتایج نهایی این کار، خودشان را روی صورت شما نشان خواهد داد.

ویژگی های مهم پیوند ابرو برای متقاضی

هنگامی که یک نفر برای پیوند ابرو به کلینیک های تخصصی پوست و مو مراجعه می کند، یک سری انتظارات از این عمل دارد که باید به آن ها توجه شود.

کاشت ابروها باید طبیعی باشد و حالت عروسکی که در روش های قدیمی داشت در آن مشاهده نشود. به هر حال متقاضی پیوند ابرو به علت افزایش زیبایی چهره این عمل را انجام می دهد و انتظار نتیجه ی بهتری دارد.

حالت خواب در ابرو اهمیت بالایی دارد. ابرو دارای سه بخش و با سه حالت خواب یا رویش موی مختلف است. از این رو در زمان کاشت باید این فاکتور کاملاً مورد توجه پزشک قرار گیرد.

پرپشت شدن ابرو نیز یکی از ویژگی هایی مهمی است که بیمار در طی پروسه پیوند ابرو انتظار دارد. با توجه به شرایط ابرو باید پرپشتی لازم را داشته باشد.

از این رو باید سعی شود این فاکتورها برای پیوند ابرو مد نظر قرار گیرد تا بیمار پس از تکمیل فرآیند و دوره درمان رضایت بالایی از پیوند ابرو داشته باشد.

کاشت ابروها امروزه به روش های متنوعی و با تکنیک های خاص انجام می گیرد. این که کدام روش برای شما مورد استفاده قرار گیرد، بیشتر به شرایط متقاضی و امکانات کلینیک بستگی دارد.

این عمل برای کسانی که به هر علتی با کم پشتی یا خالی شدن ناحیه ای از ابرو مواجه شده اند مناسب است.

داشتن اطلاعات کافی از این پروسه باعث می شود تا بتوانید نتیجه ی بهتری را برای خود رقم بزنید و ابروهای پرپشت تر و زیباتر داشته باشید.

به طور کلی ضروری به نظر می‌ رسد که قبل از هر فعالیت مربوط به زیبایی، همه نکات مهم در مورد این فعالیت ها را بدانید. عمل های زیبایی به هیچ وجه نباید شما را غافلگیر کنند. این عمل ها تنها در صورتی رضایت شما را برمی انگیزند که بدانید دقیقا باید چه انتظاری از آن ها داشته باشید.

اقدامات قبل از کاشت ابرو

هر فرآیند پزشکی یک سری مقدمات دارد که باید به نحو احسن انجام شود تا خطری بیمار را تهدید نکند و نتیجه ی عمل نیز به صورت رضایت بخش باشد.

قبل از کاشت ابروی خود یک سری اقدامات را باید رعایت کنید. معمولاً روش های جدید برای پیوند مو و ابرو بر خلاف روش های قدیمی، با بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیازی به بی هوشی نیست.

برای شروع باید به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید یا کلینیک معتبری در این زمینه پیدا کنید.

در مراحل اولیه شما آزمایشات و چک لیست های پزشکی را تکمیل می کنید. همچنین باید پیشینه ی مشکلات ارثی شما در زمینه ی پوست و مو نیز بررسی شود تا ببینیم بازسازی ابرو گزینه ای مناسب برای شما هست یا نه.

همچنین اقدامات درمانی احتمالی نیز قبل از پیوند ابرو انجام گیرد.

پس از این مرحله، فرد باید توصیه هایی را که پزشک بر اساس شرایط بدنی و سلامت بیمار برای قبل از عمل ارائه می دهد به طور کامل رعایت کرده سپس برای انجام عمل در تاریخ مقرر اقدام کند.

حداقل تا دو هفته پیش از کاشت ابرو، به هیچ وجه نباید داروهای رقیق کننده خون را مصرف کنید. اگر چنین داروهایی مصرف کرده اید، حتما باید زمان انجام عمل کاشت ابرو را به تعویق بیاندازید.

پیش از انجام عمل کاشت ابرو، بدن باید در وضعیت سلامتی مطلوب قرار داشته باشد. به همین دلیل یک هفته قبل، مصرف سیگار و الکل باید از سوی شما قطع شود. دخانیات و الکل می توانند نقش رقیق کننده خون را داشته باشند و شرایط پیچیده ای برای کاشت ابروی شما به وجود بیاورند.

نتیجه کاشت ابرو بعد از عمل

نتیجه ای که بعد از عمل کاشت ابرویتان مشاهده می کنید، در اصل فولیکول های تازه انتقال داده شده است که ممکن است ظاهر زیبایی نداشته باشند.

همچنین زخم های کوچک و ریزی که در ناحیه ی ابرو دیده می شود نیز مزید بر علت می شود تا شما بهت زده شوید؛ اما بهتر است بدانید این اول کار است، شما تازه از زیر عمل بیرون آمده اید و نباید انتظار زیادی داشته باشید. این علائم کمتر از یک هفته از بین می روند.

حتی اکثر افراد می توانند روز بعد از کاشت ابروی خود به اجتماع برگردند و زندگی عادی داشته باشند.

با توجه به این که روش های جدید زخم های بسیار کوچکی بر جای می گذارند، سریع بهبود می یابد و هیچ گونه اسکار یا جای زخم هم بر جای نمی ماند.

کاشت ابرو شما را برای مدت زیادی از زندگی شخصی و شغلی جدا نمی کند.

افراد می توانند خیلی زود پس از انجام کاشت ابرو، دوباره به فعالیت های روزمره و موقعیت شغلی برگردند. البته به شرطی که در اولین روزهای پس از عمل کاشت ابرو، فعالیت های بدنی زیادی نداشته باشند و جریان خون در بدن آن ها سرعت نگیرد.

البته می توانید پر پشت شدن ابروهای خود را به خوبی در همان زمان بعد از عمل مشاهده کنید و حالت ابرو و طرح آن را ملاحظه کنید.

بسته به شرایط بدنی فرد، بعد از چند هفته موهای کاشته شده شروع به ریزش کرده و مجدداً رشد می کند.

نتیجه کاشت عمل ابرو معمولاً تا یک سال پس از کاشت کامل نمی شود و اگر احساس کردید ابروهای تان کم پشت است باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانید تا نتایج کامل را مشاهده کنید.

نتيجه کاشت ابرو بعد از عمل

مراقبت های بعد از عمل کاشت ابرو

به طور معمول ابروها وقتی به اندازه خاصی برسند، دیگر رشد نمی کنند اما از آن جایی که فولیکول های ابروهای جدید از نقطه دیگری از سر شما آمده، باید به ویژه در هفته های اول دائما ابروها را مرتب و آن را کوتاه کنید. ترجیحا برای کوتاه کردن این ابروها از موچین استفاده نکنید. چرا که موچین می تواند به فولیکول های تازه کاشته شده آسیب برساند.

  1. حداقل تا دو روز پس از انجام کاشت ابرو، به هیچ وجه الکل و سیگار مصرف نکنید.
  2. حداقل تا 48 ساعت پس از کاشت ابرو، فعالیت جسمی سنگین نداشته باشید و به ابروها فشار وارد نکنید.
  3. حداقل تا دو هفته، شنا کردن در استخر به هیچ وجه توصیه نمی شود.
  4. حداقل تا سه هفته، از تابش بیش از حد اشعه خورشید به ابروها فاصله بگیرید. برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به ابروها، می توانید از کلاه استفاده کنید.
  5. در روزهای بعد از عمل، به ابروها دست نزنید و آنها را مالش ندهید. این کار فولیکول های کاشته شده در ابروها را با مشکل روبرو خواهد کرد.

طراحی ابرو ها پس از پیوند ابرو

در جریان کاشت ابرو، به مدل ابروهای دلخواه شما نیز توجه خواهد شد. شما حتی می توانید قبل از این کار، عکس از مدل دلخواه ابروی خود را به پزشک ارائه کنید.

بسیار مهم است که برای طراحی ابروها، به فرم و حالت چهره خود نیز توجه کنید. چرا که هر مدال ابرو با یک فرم خاص از چهره همخوانی دارد.

رنگ کردن ابروها و حالت دادن به آن ها پس از انجام کاشت ابرو نیز ممکن خواهد بود. وقتی مراحل رشد ابرو کامل شود، می توانید تغییرات دلخواه را در آن ها به وجود بیاورید.

عوارض احتمالی برای کاشت ابرو

با توجه به این که فولیکول هایی که در ابرو کاشته می شوند از بدن خود فرد ( ناحیه ی پشت گوش ) برداشته می شوند، بدن مقاومتی در برابر آن نشان نمی دهد و عوارضی را از این بابت نخواهید دید.

همچنین روش های جدید بدون بی هوشی و زخم است که مشکلاتی مانند عفونت، عوارض بیهوشی و … در آن ها دیده نمی شود؛ اما با توجه به تبحر پزشک و انتخاب کلینیک ممکن است یک سری عوارض کوتاه مدت در این روش دیده شود که بهتر است از آن ها اطلاع داشته باشید.

تورم و زخمی کوچک تا چند روز پس از عمل کاملاً طبیعی است و باید با مصرف آنتی بیوتیک از عفونت زخم ها جلوگیری کرد.

رشد مو در بخش سر معمولاً بیشتر از ابرو است. از این رو ممکن است مدتی با رشد بیش از حد موهای ابرو روبرو شوید.

البته نگرانی از این بابت نداشته باشید، زیرا فولیکول های انتقال داده شده پس از مدتی خود را با شرایط جدید وفق می دهند و رشد کمتری خواهند داشت.

آیا کاشت ابرو دائمی است

مهم ترین تفاوت کاشت ابرو با روش هایی مثل میکروبلیدینگ، به ماندگاری آن ها مربوط می شود. نتایج کاشت ابرو برای همیشه همراه شما خواهد ماند اما اگر کاملا از نتایج میکروبلیدینگ مراقبت کنید، این نتایج در بهترین حالت 6 تا 18 ماه ماندگاری دارند.

نکته مهم دیگر نیز این است که نتایج در تاتو و میکروبلیدینگ، هرگز به اندازه کاشت ابروها طبیعی نیستند. چرا که در این روش ها از خود ابروهای فرد استفاده نمی شود.

هزینه تقریبی کاشت ابرو و عوامل مؤثر بر آن

کاشت ابروها با توجه به این که یک روش ماندگار است، هزینه ی بالایی ندارد. ولی تعیین این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که می توان آن ها را شامل موارد زیر دانست :

  1. تکنیکی که پیوند ابرو به کمک آن انجام می گیرد؛ روش های مختلف هزینه های متفاوتی در بر دارند.
  2. کلینیکی که پیوند ابرو در آن انجام می گیرد. با توجه به این که هر کلینیک دارای امکانات و خدمات دهی متفاوتی است، ممکن است هزینه های آن ها تفاوت هایی با هم داشته باشد.
  3. مهارت و تجربه ی پزشک در تعیین هزینه اهمیت دارد.
  4. تعداد گرافت مو که باید از سر برداشته شود و در ناحیه ی ابرو کاشته شود. این مورد بسته به سطحی از ابرو است که خالی شده است.
  5. شرایط بیمار که ممکن است بسته به سلامت فردی دارای حساسیت هایی باشد و باید مراقبت های بیشتری در حین عمل از او به عمل آید.

سؤالات متداول در مورد کاشت ابرو

ممکن است برای متقاضیان پیوند ابرو سؤال هایی پیش آید که به متداول ترین مواردی که با آن ها بیشتر برخورد می شود می پردازیم.

1- در چه سنی می توان عمل پیوند ابرو انجام داد؟

با توجه به این که این عمل زیبایی عوارض خاصی ندارد، می توان آن را در هر سنی انجام داد. اما ممکن است برخی از عوامل ارثی ریزش مو در سنین پایین فعال نباشند.

از این رو باید تأثیر این عوامل کامل شوند سپس اقدام به کاشت در ناحیه ی سر و ابرو کرد. در غیر این صورت به علت این که موهای کاشته شده نیز به عنوان یک موی طبیعی قلمداد می شوند، ممکن است بر اثر این عوامل ریزش کنند. بهتر است افرادی که قصد کاشت ابرو دارند، حداقل از 20 سالگی رد شده باشند.

2- شستشو و آرایش سر و صورت چه زمانی پس از عمل می تواند انجام شود؟

یکی دیگر از مسائلی که برای متقاضیان کاشت و پیوند ابرو اهمیت دارد، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی پس از عمل است.

برای شستشوی ناحیه ی برداشت و کاشت ابرو تا سه روز پس از عمل باید صبر کنید. باند ناحیه ی بانک مو نیز معمولاً سه روز بعد برداشته می شود. برای استفاده از لوازم آرایشی نیز باید زخم ها بهبود پیدا کرده باشند و ابرو پوسته اندازی خود را کامل کرده باشد.

البته باید دقت داشته باشید، از لوازمی که ممکن است به مو فشار زیاد وارد کنند استفاده نکنید.

3- آیا می توان بعد از پیوند ابرو آن را اصلاح کرد؟

ابروی شما پس از مدتی به یک ابروی کاملاً طبیعی تبدیل می شود که هم از نظر عملکرد هم زیبایی مانند ابروی یک فرد عادی است. از این رو می توانید به راحتی آن را اصلاح کنید.

البته این کار در ماه های بعد از عمل نباید انجام گیرد تا فولیکول های مو به خوبی خود را با شرایط جدید وفق دهند و محکم شوند. بهتر است تا 6 ماه مراقبت از ابروی خود را فراموش نکنید.

4- آیا از موی بدن برای ابرو می توان استفاده کرد؟

اگر کسی بانک موی ضعیف یا نامناسبی داشته باشد می توان از موی بدن نیز برای ابرو استفاده کرد؛ اما اولویت همیشه برای موهای پشت گوش است که هم ضخامت مناسبی دارند هم می تواند زاویه ی رشد خوبی برای ابرو ایجاد کنند.

5- آیا کاشت ابرو دردناک است؟

کاشت ابروها درد زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد. استفاده از بی حس کننده های موضعی موجب می شود شما در عین هوشیاری در طول عمل، متوجه درد و احساس ناخوشایند نباشید. گاهی برای کاهش درد پس از پایان کاشت ابرو، از کمپرس یخ برای فرد استفاده می شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)