کاشت ابرو – مراحل و بررسی روش های پیوند ابروی طبیعی

کاشت ابرو در کلینیک زیبایی بین المللی هلیا

کاشت ابروی طبیعی (eyebrow-transplantation) جزو عمل‌های رایج زیبایی است که بسیاری از افراد از آن برای تکمیل زیبایی خود بهره می‌برند. ابروها در زیبایی چهره و حتی نشان دادن افکار و احساسات انسان نقش به سزایی دارند و به عنوان یک محافظ برای چشم نیز محسوب می‌شوند. این کار برای بازیابی موهای ضعیف بر روی ابرو انجام می‌شود. پیوند ابرو به روش‌های متعددی انجام می‌گیرد که بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک یکی از روش‌های کاشت ابرو در کلینیک هلیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اینفوگرافی مراحل کاشت ابرو
اینفوگرافی مراحل کاشت ابرو به طور دقیق

کاشت ابرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

کاشت ابرو طبیعی برای بازیابی موهای ضعیف بر روی ابرو انجام می‌شود. پیوند ابرو به روش‌های متعددی انجام می‌گیرد که بسته به نیاز بیمار و تشخیص پزشک یکی از روش‌های پیوند ابروی طبیعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلایل زیادی وجود دارند که می‌توانند سلامتی ابروها را تهدید کنند و موجب ریزش ابروها شوند. این موضوع شاید در اولین مواجهه، نگران کننده به نظر برسد اما مایوس شدن از درمان ریزش ابروها، تنها برای افرادی اتفاق می‌افتد که از پیشرفت‌های پزشکی برای پایان دادن به این مسئله، باخبر نیستند. وقتی ابروها از دست می‌روند، ظاهر شما تغییر می‌کند و این تغییر، در جهت مطلوبی رخ نمی‌دهد. ابروهای ریخته شده، بخشی از جذابیت چهره را نیز با خودشان می‌برند اما می‌توان با یک تصمیم درست و یک انتخاب خوب مثل کاشت طبیعی ابرو در کلینیک تخصصی هلیا، آن‌ها را دوباره احیا کرد و این بار صاحب ابروهای محکم‌تری نیز شد.

کاشت ابرو چیست و چه مزایایی دارد ؟

دنیای امروز پزشکی، دنیای نا امیدی نیست و در این عصر، راه‌ کارها همواره از دغدغه‌ها پیشی می‌گیرند. سبک زندگی، نقشی تعیین کننده در سلامتی ابروها دارد؛ اگر به هر دلیلی سبک سالمی برای زندگی انتخاب نکرده‌اید، باید برای ریزش ابروهای خود آماده باشید. بهترین کار ممکن این است که با یک زندگی خوب و سالم، از ریزش ابروها جلوگیری کنید اما اگر این اتفاق رخ داد نیز، دلیلی برای ناامیدی وجود ندارد.

جدیدترین روش پیوند ابروی طبیعی در سال ۲۰۲۲

امروزه روش‌های متنوعی برای کاشت و پیوند ابرو به کار می‌روند که می‌توانند بدون درد و تحمل ریسک، ابروها را دوباره به چهره شما برگردانند. بعضی از افراد، ترجیح می‌دهند به سراغ راه‌ کارهای موقت برای پرتر نشان دادن ابروها بروند اما این راه ‌کارها هم درد زیادی دارند و هم بعد از مدتی از بین می‌روند. کاشت ابرو اما در همه سال‌های بعدی زندگی، نتایج خود را روی صورت شما حفظ خواهد کرد.

کاشت ابرو حرفه ای توسط دکتر خراسانی
کاشت ابرو حرفه ای توسط دکتر خراسانی

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو در کلینیک هلیا

شما کاربران گرامی می‌توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید.

پیوند ابرو چگونه و برای چه کسانی انجام می گیرد ؟

کاشت ابرو به فرآیندی گفته می‌شود که فولیکول‌های مو از بخش بانک مو برداشته شده و به ناحیه‌ی ابرو انتقال داده می‌شود. پروسه پیوند ابرو طبیعی به طور کلی شباهت قابل توجهی با کاشت مو دارد. چرا که هدف از هر دو کار، انتقال فولیکول‎ها و فراهم آوردن شرایط برای رشد موها در منطقه خاصی از بدن فرد است. فلسفه هر دو عمل، شبیه به هم به نظر می‌رسد و حتی نحوه انجام کار نیز تقریبا یکسان است.

کاشت ابرو برای چه افرادی مناسب است؟

با این وجود در پیوند طبیعی ابرو، اوضاع کمی حساس‌تر و ظریف‌تر است. چرا که در پیوند طبیعی ابرو در کلینیک هلیا، باید به نحوه کاشت و زاویه موهای جدید توجه ویژه‌ای شود. افرادی که برای کاشت مو مراجعه می‌کنند، تنها می‌خواهند در همه نقاط سر خود، موهایی پرپشت و طبیعی داشته باشند اما افرادی که برای کاشت ابرو طبیعی مراجعه می‌کنند، غالبا به دنبال ابروهایی خوش حالت هستند که از زاویه، جهت و زیبایی قابل توجهی برخوردار باشد.

کاشت ابروی هایپر نچرال
کاشت ابروی هایپر نچرال

گرافت‌های مو که به این ناحیه انتقال داده شده‌اند، در طی یک پروسه‌ی چندین ماهه رشد کرده و یک ابروی پرپشت و استاندارد را برای بیمار به وجود می‌آورند. کاشت طبیعی ابرو با تکنیک‌های پیشرفته و ابزار تخصصی توسط پزشک متخصص یا فوق تخصص در کلینیک پوست و مو هلیا انجام می‌گیرد.

اهمیت بسیار زیادی دارد که این کار، حتما از سوی یک پزشک متخصص و با تجربه در کلینیک تخصصی پیوند ابرو هلیا صورت گیرد. اگر فردی که این کار را انجام می‌دهد فاقد تخصص، مهارت و تجربه لازم باشد، ممکن است فولیکول‌ها در منطقه جدید از دست بروند و هرگز رشد ابروهای جدید، آغاز نشود. در مواردی این احتمال وجود دارد که عوارض جانبی، برای مدتی بسیار طولانی همراه فرد بمانند. عمل کاشت یکی از عمل‌های حساس و ظریف در دنیای جراحی‌های زیبایی به شمار می‌رود و فرد باید حتما این کار را در یک کلینیک استاندارد و مجهز و زیر نظر فردی انجام بدهد که هم مدرک و هم تجربه لازم را برای چنین کاری داشته باشد. اگر نتیجه کاشت طبیعی ابرو اهمیتی برای شما ندارد، می‌توانید این کار را نیز هر کسی انجام بدهید اما اگر نتیجه برای شما مهم است، قبل از انجام پیوند ابرو حتما از معتبر بودن کلینیک و مهارت پزشک، مطمئن شوید.

عکس کاشت ابرو توسط دکتر خراسانی
عکس کاشت ابرو توسط دکتر خراسانی

دلایل متعددی مانند برداشتن ابرو از یک بخش برای مدت زمانی طولانی، برخی از بیماری‌های پوستی، شیمی درمانی، مواد آرایشی غیر استاندارد و مصرف زیاد آن‌ها می‌توانند دلیل ریزش ابرو باشند. معمولاً زمانی که حدود یک سال ابرو رشد نکند، پیوند ابرو انجام می‌شود. دلیلی ندارد که برای پیوند، بیش از حد عجله داشته باشید. فراموش نکنید که تاثیر این کار، «دائمی» است و نتایج پیوند ابرو طبیعی برای همیشه همراه شما خواهد ماند. پس اهمیت زیادی دارد که قبل از پیوند ابرو، آزمایش‌ها و مشاوره‌های لازم را در این مورد پشت سر بگذارید. ابتدا به اندازه کافی به ابروها زمان بدهید تا شاید نشانه‌هایی از رشد دوباره را در آن‌ها مشاهده کردید. اگر این اتفاق نیفتاد و تصمیم به کاشت گرفتید، پیش از انجام این کار باید در جلسه‌های مشاوره در کلینیک هلیا حضور پیدا کنید.

نمونه قبل و بعد از کاشت ابروی طبیعی

سپس با انجام آزمایش‌های اولیه، مشخص خواهد شد که شما گزینه مناسبی برای این عمل هستید یا خیر. اگر گزینه مناسبی برای پیوند نباشید، روش‌های دیگری برای عوض کردن ظاهر ابروها به شما توصیه خواهد شد. با توجه به این که روش پیوند ابرو از موهای طبیعی فرد استفاده می‌کند، عوارض و معایب خاصی ندارد و حالتی طبیعی به چهره می‌دهد.

کاندید مناسب کاشت ابرو

ابروهای جدید که با فرآیند پیوند ابرو در صورت شما به وجود می‌آیند، درست شبیه همان ابروهای قبلی و حتی مستحکم‌تر از آن‌ها هستند. این یکی از امتیازهای بزرگ کاشت ابروی طبیعی به شمار می‌رود. البته توجه داشته باشید که پیوند ابرو یک روش «سریع» برای تغییر ظاهر ابروها نیست و برای به ثمر نشستن آن، باید حتما صبر و حوصله لازم را داشته باشید. همیشه مطمئن‌‌ترین راه‌ها، سریع‌ترین راه نیستند و گاهی لازم است که با سپری شدن یک دوره خاص، برای یک تغییر بزرگ آماده شوید. در کلینیک کاشت ابروی تخصصی هلیا، این فرآیند به خوبی انجام می‌شود.

عکس کاشت ابروی پرتراکم
عکس کاشت ابروی پرتراکم

روش های پیوند ابرو

کاشت طبیعی ابرو و مو دارای سابقه و گذشته طولانی می‌باشد و در طی سال‌های متمادی متدها و روش‌های بسیار زیادی برای آن ابداع شده است، اما امروزه تنها تعداد محدودی از آن‌ها مورد تایید بوده و برای پیوند ابرو استفاده می‌شوند. به طور کلی روش‌های مختلفی که برای ترمیم ابرو وجود دارد دارای تشابه‌های بسیاری هستند و قسمت عمده مراحل انجام پیوند ابرو در متد‌های مختلف یکسان می‌باشد و فقط در برخی جزئیات دارای تفاوت‌هایی هستند و مهم‌ترین تفاوت‌هایی که در اکثر روش‌های کاشت وجود دارد، مرحله برداشت مو از بانک مو می‌باشد.

بهترین روش کاشت ابرو

روش پیوند ابرو FUT چگونه است ؟

یکی از روش‌های معمول ” کاشت ابرو  به روش FUT ” است که با برداشت فلپ کوچکی از ناحیه پشت گوش به عنوان بانک مو و جداسازی واحدهای فولیکولار در زیر میکروسکوپ انجام می‌گردد و به دلیل عدم نیاز به تراشیدن مو به خصوص در بانوان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از دلایل هراس بعضی از بانوان از فرآیند کاشت، بی میلی آن‌ها برای تراشیدن موهای سر است. این متد خاص از کاشت ابرو، به آن‌ها کمک می‌کند تا نیازی به تراشیدن موها نداشته باشند و وضعیت عادی خود را تغییر ندهند. به همین خاطر است که این متد پیوند ابرو طبیعی در بین بعضی از بانوان از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. هر چند که بعضی از بانوان نیز ترجیح می‌دهند حتی به قیمت تراشیدن موهای سر، متدهای نوین‌تر و مدرن‌تری را امتحان کنند. برای جراحی پیوند ابرو در کلینیک تخصصی هلیا، ناحیه ی پشت گوش به عنوان بانک مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روش پیوند ابرو FUT

با توجه به این که موهای این ناحیه دارای تناسب بیشتری با موی ابرو هستند و ضخامت و حالت خواب بهتری ارائه می‌دهند، از آن‌ها برای پیوند ابرو طبیعی استفاده می‌شود. اگر مشکل یکی از ابروها باشد و ریزش تنها در یکی از ابروها اتفاق افتاده باشد، می‌توان از ابروی دیگر فرد نیز به عنوان بانک مو کمک گرفت. در مجموع اما موهای ناحیه پشت گوش و پشت سر، از فولیکول‌های بهتری برخوردار هستند و نسبت به ریختن، مقاوم به نظر می‌رسند. به طور کلی اگر همه چیز در شرایط استاندارد انجام شود، نتایج کاشت ابرو بسیار ایده‌آل خواهد بود. البته نباید فراموش کرد که کاشت ابرو طبیعی در کلینیک هلیا می‌تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد. پس دلیلی وجود ندارد که نتایج کاشت طبیعی ابروی یک فرد دیگر را با خود مقایسه کنید. هر کسی ویژگی‌های خاص خودش را دارد و این ویژگی ، در واکنش به عمل‌های زیبایی بسیار موثر هستند.

تصویر قبل و بعد پیوند طبیعی ابرو از نزدیک

با این حال در یک روند کلی وقتی پزشک مرکز درمانی هلیا کارش را به خوبی انجام دهد، شما از نتیجه نهایی رضایت خواهید داشت. گرافت‌های مو از این بخش گرفته شده و بعد از انجام کارهایی بر روی آن به ناحیه‌ی ابرو انتقال داده می‌شود و کاشت ابرو انجام می‌شود. به عنوان مثال موهای ابرو با واحدهای فولیکولی شامل ۱ تا ۲ تار مو رشد می‌کند و باید گرافت‌های برداشت شده را با ابزار مخصوص و در زیر میکروسکوپ‌های قوی به دو بخش تقسیم کرد. سپس شکاف‌های کوچکی در ناحیه ابرو ایجاد شده و با در نظر گرفتن خواب ابرو در ناحیه‌ی کاشت، گرافت‌های مو به این ناحیه انتقال داده می‌شوند و عمل کاشت انجام می‌شود. این روش از پیوند ابرو طبیعی در یک مرحله و در زمان ۲ تا ۳ ساعت انجام می‌گیرد و نیازی به مراجعه مکرر برای کامل شدن فرآیند پیوند ابرو نیست.

کاشت ابرو به روش FUE یا FIT چگونه است ؟

یکی از روش‌ها برای پیوند ابرو، روش FUE است که تفاوت عمده این روش با روش‌های دیگر برداشت تک واحدی گرافت ‌از پشت گوش متقاضی است که دیگر نیاز به برداشت فلپ جراحی ندارد. اما برای انجام این روش باید موهای فرد در کلینیک هلیا تراشیده شود.

روش کاشت ابرو FUE چگونه است ؟

این روش از پیوند ابرو، نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد و نتایج کاشت ابرو با این متد کاملا طبیعی و ماندگار هستند. مزیت مهم این فرآیند، در این موضوع خلاصه می‌‌شود که پس از انجام آن، جای زخمی روی سر و ابروهای فرد باقی نمی‌ماند. چرا که برداشت فولیکول‌ها در این شیوه از پیوند ابروی طبیعی با سوزن‌هایی بسیار نازک انجام می‌شود. ازآن جایی که فولیکول‌ها در این متد به صورت جداگانه برداشته می‌شوند، زمان آن نسبت به متدهای سنتی‌تر، کمی طولانی‌تر خواهد بود. با این وجود به طور کلی زمان لازم برای انجام کاشت ابرو در مرکز پوست و مو هلیا، به تعداد گرافت‌های برداشته شده نیز بستگی دارد. هر چقدر که حجم این گرافت‌ها بیشتر باشد، زمان کار طولانی‌تراست. امتیاز بزرگ دیگر کاشت ابرو با این متد، بدون درد بودن و امتیاز مهم دیگر، ریکاوری سریع است؛ دوره بهبودی فردی که پیوند ابرو را با این شیوه انجام می‌دهد، به سرعت طی می‌شود.

عکس قبل و بعد از جدیدترین روش کاشت ابرو در کلینیک هلیا
عکس قبل و بعد از جدیدترین روش کاشت ابرو در کلینیک هلیا

کاشت تخصصی ابرو با روش تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت

نکاتی که در کاشت ابروی طبیعی شما بسیار حائز اهمیت است کاشت تار ابرو بر روی خواب مناسب آن و ظرافت و دقت در کاشت است. از این رو نوین‌ترین شیوه‌ی کاشت تخصصی ابرو یعنی کاشت در سایز میکرو با عنوان تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت مورد استفاده قرار می‌گیرد. که در آن برای برداشت واحد های فولیکولار مو از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلس استفاده می‌گردد به طوری که هیچ‌گونه اسکار جراحی در محل برداشت مو بر جای نمی‌ماند. در مرحله پیوند ابرو نیز از ایمپلنترها در سایز میکرو استفاده می‌شود که دقیق‌ترین شرایط را برای کاشت ابرو طبیعی توسط پزشک متخصص در کلینیک پوست و مو هلیا  مهیا می‌کند.

کاشت ابرو به روش micro graft

تأثیر کاشت ابرو بر چهره ی فرد

بدون شک زیباتر شدن ابروها مهم‌ترین دلیل برای کاشت ابرو ها است. و با توجه به اثر زیبا شناختی ابرو در چهره و همین طور حساس بودن موهای این ناحیه، افراد معمولاً دچار ریزش یا کم پشتی ابرو می‌شوند و روش‌های متعددی را برای زیباتر شدن ابرو مورد استفاده قرار می‌دهند؛ اما روش پیوند ابرو می‌تواند حالتی طبیعی و زیبا به چهره‌ی فرد بدهد.

تاثیر کاشت ابرو بر چهره ی فرد

علاوه بر مقوله‌ی زیبایی، ابرو به عنوان محافظ برای چشم در برابر نور شدید و ریزش عرق پیشانی است. در واقع ابرو، نقشی فراتر از زیبایی در بدن دارد و این عضو مهم، می‌تواند نقش‌های مختلفی را بر عهده داشته باشد. به همین خاطر است که توجه به سلامتی ابروها و تلاش برای احیا کردن آن‌ها، بسیار مهم به نظر می‌رسد. تاثیر شگرف ابروها به ویژه زمانی مشخص می‌شود که آن‌ها را از دست داده باشید. تأثیر پیوند ابرو بر چهره به صورت کامل ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد. در طی این زمان یک یا دو بار موهای کاشته شده ریزش کرده و مجدداً رشد می‌کنند تا حالت طبیعی و استاندارد خود را به دست آورند. کاشت ابرو ها در کلینیک تخصصی پیوند ابرو هلیا سبب می‌شود تا ابروهایی پر پشت داشته باشید. همچنین تأثیر پیوند ابرو ماندگار است و نگرانی از بابت ریزش مجدد ابرو وجود ندارد.

پیوند ابروی ضخیم و جذاب

کاشت ابروهای ضخیم و جذاب، اعتماد به نفس زیادی برای شما به وجود خواهد آورد. داشتن ابروهای زیادی، یکی از مقدمه‌های مهم رسیدن به زیبایی ظاهری است و بدون ابروها، زیبایی کامل نخواهد شد. به همین خاطر است که هر روز در سراسر دنیا افراد زیادی برای کاشتن ابروها و ایجاد یک تغییر قابل توجه در ظاهر خود، به کلینیک‌های زیبایی همچون کلینیک کاشت ابرو طبیعی هلیا مراجعه می‌کنند.

عکس کاشت ابرو هایپر رئال

چه افرادی به کاشت تخصصی ابرو نیاز دارند ؟

افرادی که بخشی از ابروی خود را به علت آسیب‌هایی مانند سوختگی، زخم و … از دست داده‌اند می‌توانند از روش پیوند ابرو بهره ببرند. همچنین ممکن است فرد به دلایلی مانند ریزش موی ارثی، بیماری‌های پوستی متعدد یا استفاده از مواد آرایشی غیر استاندارد، بخشی از ابروی خود را از دست داده باشد یا کم پشت شده باشد که می‌تواند با کاشت ابرو در کلینیک تخصصی هلیا ابروهای خود را به حالت دلخواه نزدیک کند. شیمی درمانی و اثر آن بر روی بدن به خصوص مو سبب می‌شود تا ناحیه‌ی مو و ابرو کم پشت شوند. این افراد نیز می‌توانند از روش پیوند ابرو برای ابرو و موی خود بهره ببرند.

چه افرادی به کاشت ابرو نیاز دارند ؟

البته این افراد باید ابتدا اطمینان حاصل کنند که رشد ابروها دوباره به شکل طبیعی آغاز نخواهد شد و سپس به سراغ کاشت ابرو بروند. چرا که در بسیاری از موارد مدتی پس از شیمی درمانی، همه آثار آن از بین می رود و ابروها دوباره به وضعیت مطلوب و پرپشت قبلی برمی‌گردند. تقریبا بیشتر افرادی که برای کاشت ابرو مراجعه می‌کنند، می‌توانند کاندیدای مناسب انجام این کار باشند. به ویژه افرادی که به خاطر برداشتن بیش از حد به ابروها صدمه زده‌اند، کاندیداهای مناسبی برای این پیوند طبیعی ابرو به نظر می‌رسند. مهم است که این افراد، از سلامتی عمومی برخوردار باشند، چرا که در غیر این صورت، عمل کاشت طبیعی ابرو با پیچیدگی‌هایی روبرو خواهد شد. فرد پیش از انجام پیوند ابرو، حتما باید همه سوابق بیماری و درمانی را با پزشک در میان بگذارد.

این کار برای کاشت ابرو طبیعی ریسک‌های احتمالی را کاهش خواهد داد، افرادی که به بیماری آلوپسی دچار شده‌اند، گزینه‌های خوبی برای کاشت به شمار نمی‌روند. همچنین افرادی که به انواعی از بیماری‌های خونی و عصبی دچار هستند هم ممکن است برای انجام پیوند طبیعی ابرو، تایید پزشک را به دست نیاورند.

عکس کاشت ابرو حرفه ای با رویش طبیعی

پروسه پیوند ابرو چگونه است و چقدر طول می کشد ؟

برای انجام کاشت ابروهای خود ابتدا باید یک کلینیک معتبر همچون کلینیک تخصصی پیوند ابرو هلیا در این زمینه پیدا کنید. باید دقت داشته باشید که پیوند ابرو به مهارت بیشتری نسبت به کاشت مو نیاز دارد زیرا خواب ابرو در نواحی مختلف متفاوت است و موها با زاویه‌ی بیشتری در این ناحیه رشد می‌کنند. باید مراقب باشید تا به هیچ وجه عمل کاشت ابرو را در یک کلینیک غیرمجاز انجام ندهید. شاید این کلینیک قیمت کمتری از شما دریافت کند اما در نهایت چنین کاری برای هر کسی، گران تمام خواهد شد. چرا که طبیعتا هیچ چیز به اندازه سلامت فرد در اولویت نیست. اگر یک عمل پیوند ابرو موفقیت آمیز با هزینه‌ای بیشتر انجام دهید، به مراتب سودمند‌تر از آن است که یک عمل ناموفق کاشت ابرو را با هزینه‌ای کمتر پشت سر بگذارید. چرا که این کار، خسارت‌های بزرگی برای شما به همراه خواهد داشت.

پروسه کاشت ابرو چگونه و چقدر طول می کشد ؟

این امر اهمیت پیوند ابرو را توسط پزشک ماهر و با تجربه که بتواند علم و هنر را کنار هم به کار بگیرد نشان می‌دهد. معمولاً یک یا چند جلسه مشاوره قبل از انجام عمل پیوند طبیعی ابرو در کلینیک هلیا برگزار می‌شود و طی این جلسات یک سری آزمایش‌ها و بررسی‌های پزشکی بر روی بیمار انجام می‌شود. همچنین میزان موی برداشتی نیز تعیین شده و هزینه‌های عمل به بیمار اطلاع داده می‌شود. سپس روز عمل کاشت مو تعیین و مراقبت‌های قبل از پیوند ابرو به فرد ارائه می‌شود. در زمان مقرر برداشت و کاشت فولیکول‌های مو توسط پزشک انجام می‌گیرد و فردی که از روش FUE در کاشت ابرو استفاده کرده است، می‌تواند بعد از جراحی به راحتی زندگی عادی خود را داشته باشد.

عکس قبل و بعد کاشت ابروی طبیعی با متد جدید

مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو و داروهایی که فرد باید مصرف کند نیز به بیمار اطلاع رسانی می‌شود. فراموش نکنید که تنها در صورتی به نتایج دلخواه و مطلوب دست پیدا می‌کنید که این دستورالعمل‌‌ها را جدی بگیرید. در غیر این صورت، عملا تهدید بزرگی برای سلامتی ابروهای خود به وجود آورده‌اید. این دستورالعمل‌های کاشت ابرو طبیعی که در کلینیک پوست و مو هلیا گفته می‌شود، نقش بسیار مهمی در رسیدن به نتیجه دلخواه و سلامتی ابروهای شما خواهند داشت. علاوه بر این، به طور کلی باید تلاش کنید تا این بار دیگر مثل گذشته، ابروهای خود را با هیچ خطری روبرو نکنید و زندگی سالم‌تری را برای حفظ ابروها در پیش بگیرید. معمولاً حدود یک ماه پس از پیوند ابرو، موهای کاشته شده شروع به ریزش می‌کنند که کاملاً طبیعی است. بسته به وضعیت بدنی فرد ممکن است این زمان کوتاه‌تر یا طولانی‌تر باشد.

بعد از ریزش کامل، دوباره ابرو شروع به رشد مجدد کرده و موهایی کاملاً طبیعی و پرپشت ایجاد می‌کند. نتیجه‌ی کامل عمل کاشت شخص ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

ریختن ابروها در اولین مرحله از کاشت ابرو، شاید کمی نگران کننده به نظر برسد اما این بخشی از پروسه کاملا طبیعی کار است و جای هیچ نوع نگرانی ندارد. اگر همه چیز خوب پیش برود، به زودی رشد ابروها آغاز می‌شود و نتایج نهایی این کار، خود را روی صورت شما نشان خواهد داد.

ویژگی های مهم پیوند ابرو برای متقاضی

هنگامی که یک نفر برای پیوند ابرو به کلینیک‌ تخصصی پوست و موهلیا، یک سری انتظارات از این عمل دارد که باید به آن‌ها توجه شود. کاشت ابرو باید طبیعی باشد و حالت عروسکی که در روش‌های قدیمی داشت در آن مشاهده نشود. به هر حال متقاضی پیوند ابرو به علت افزایش زیبایی چهره این عمل را انجام می‌دهد و انتظار نتیجه‌ی بهتری دارد. حالت خواب در ابرو اهمیت بالایی دارد. ابرو دارای سه بخش و با سه حالت خواب یا رویش موی مختلف است. از این رو در زمان کاشت ابرو باید این فاکتور کاملاً مورد توجه پزشک قرار گیرد. پرپشت شدن ابرو نیز یکی از ویژگی‌هایی مهمی است که بیمار در طی پروسه پیوند ابرو انتظار دارد. با توجه به شرایط ابرو باید پرپشتی لازم را داشته باشد.

ویژگی های مهم پیوند ابروی طبیعی برای متقاضی

از این رو باید سعی شود این فاکتورها برای پیوند ابرو مد نظر قرار گیرد تا بیمار پس از تکمیل فرآیند و دوره درمان کاشت ابرو در کلینیک پوست و مو هلیا رضایت بالایی ازعمل خود داشته باشد. جراحی کاشت امروزه به روش‌های متنوعی و با تکنیک‌های خاص انجام می‌گیرد. این که کدام روش برای شما مورد استفاده قرار گیرد، بیشتر به شرایط متقاضی و امکانات کلینیک بستگی دارد. این عمل برای کسانی که به هر علتی با کم پشتی یا خالی شدن ناحیه‌ای از ابرو مواجه شده‌اند مناسب است. داشتن اطلاعات کافی از این پروسه باعث می‌شود تا بتوانید نتیجه‌ی بهتری را برای خود رقم بزنید و ابروهای پرپشت‌تر و زیباتر داشته باشید.

کاشت ابرو با رویش کاملا طبیعی در کلینیک هلیا

به طور کلی ضروری به نظر می‌‌رسد که قبل از هر فعالیت مربوط به زیبایی، همه نکات مهم در مورد این فعالیت‌ها را بدانید؛ عمل‌های زیبایی به هیچ وجه نباید شما را غافلگیر کنند. این عمل‌ها تنها در صورتی رضایت شما را برمی‌انگیزند که بدانید دقیقا باید چه انتظاری از آن‌ها داشته باشید. بدین معنی که درباره نتیجه آن به خوبی توجیه شوید تا نتیجه‌ی معقول خود را کسب کنید؛ دراین زمینه کلینیک هلیا مشاوره تخصصی کاشت ابرو ارائه می‌دهد.

اقدامات قبل از کاشت طبیعی ابرو

هر فرآیند پزشکی یک سری مقدمات دارد که باید به نحو احسن انجام شود تا خطری بیمار را تهدید نکند و نتیجه‌ی عمل نیز به صورت رضایت بخش باشد. قبل از کاشت ابروی طبیعی خود یک سری اقدامات را باید رعایت کنید. معمولاً روش‌های جدید برای پیوند مو و ابرو بر خلاف روش‌های قدیمی، با بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد و نیازی به بی هوشی نیست. برای شروع باید به یک پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنید یا کلینیک معتبری همچون کلینیک تخصصی کاشت ابرو هلیا سوالات خود را بپرسید. در مراحل اولیه پیوند شما آزمایشات و چک لیست‌های پزشکی را تکمیل می‌کنید. همچنین باید پیشینه‌ی مشکلات ارثی شما در زمینه‌ی پوست و مو نیز بررسی شود تا ببینیم بازسازی ابرو گزینه‌ای مناسب برای شما هست یا نه.

همچنین اقدامات درمانی احتمالی نیز قبل از پیوند ابرو انجام گیرد. پس از این مرحله، فرد باید توصیه‌هایی را که پزشک بر اساس شرایط بدنی و سلامت بیمار برای قبل از عمل ارائه می‌دهد به طور کامل رعایت کرده سپس برای انجام عمل در تاریخ مقرر اقدام کند. حداقل تا دو هفته پیش از کاشت ابرو، به هیچ وجه نباید داروهای رقیق کننده خون را مصرف کنید. اگر چنین داروهایی مصرف کرده‌اید، حتما باید زمان انجام عمل کاشت ابرو را به تعویق بیاندازید. پیش از انجام عمل کاشت ابرو، بدن باید در وضعیت سلامتی مطلوب قرار داشته باشد. به همین دلیل یک هفته قبل از پیوند ابرو طبیعی در کلینیک هلیا، مصرف سیگار و الکل باید از سوی شما قطع شود. دخانیات و الکل می‌توانند نقش رقیق کننده خون را داشته باشند و شرایط پیچیده‌ای برای کاشت ابروی شما به وجود بیاورند.

نتیجه کاشت ابرو بعد از چند ماه توسط دکتر خراسانی

نتیجه کاشت ابرو بعد از عمل

نتیجه‌ای که بعد از عمل کاشت ابرو مشاهده می‌کنید، در اصل فولیکول‌های تازه انتقال داده شده است که ممکن است ظاهر زیبایی نداشته باشند. همچنین زخم‌های کوچک و ریزی که در ناحیه‌ی ابرو دیده می‌شود نیز مزید برعلت می‌شود تا شما بهت زده شوید؛ اما بهتر است بدانید این اول کار است، شما تازه از زیر عمل کاشت ابرو بیرون آمده‌اید و نباید انتظار زیادی داشته باشید. این علائم کمتر از یک هفته از بین می‌روند. حتی اکثر افراد می‌توانند روز بعد از کاشت ابرو خود در کلینیک هلیا به اجتماع برگردند و زندگی عادی داشته باشند. با توجه به این که روش‌های جدید پیوند ابرو طبیعی زخم‌های بسیار کوچکی بر جای می‌گذارند، سریع بهبود می‌یابد و هیچ گونه اسکار یا جای زخم هم بر جای نمی‌ماند. پیوند ابرو شما را برای مدت زیادی از زندگی شخصی و شغلی جدا نمی‌کند.

افراد می‌توانند خیلی زود پس از انجام کاشت ابرو، دوباره به فعالیت‌های روزمره و موقعیت شغلی برگردند. البته به شرطی که در اولین روزهای پس از عمل کاشت ابرو در کلینیک تخصصی هلیا، فعالیت‌های بدنی زیادی نداشته باشند و جریان خون در بدن آن‌ها سرعت نگیرد. البته می‌توانید پر پشت شدن ابروهای خود را به خوبی در همان زمان بعد از عمل کاشت ابرو مشاهده کنید و حالت ابرو و طرح آن را ملاحظه کنید. بسته به شرایط بدنی فرد، بعد از چند هفته موهای کاشته شده شروع به ریزش کرده و مجدداً رشد می‌کند. نتیجه کاشت ابرو معمولاً تا یک سال پس از کاشت کامل نمی‌شود و اگر احساس کردید ابروهای شما کم پشت است باید مدت زمان بیشتری منتظر بمانید تا نتایج کامل را مشاهده کنید.

نتیجه کاشت ابرو بعد از عمل

مراقبت های بعد از عمل کاشت ابرو

به طور معمول ابروها وقتی به اندازه خاصی برسند، دیگر رشد نمی‌کنند اما از آن جایی که فولیکول‌های ابروهای جدید از نقطه دیگری از سر شما آمده، باید به ویژه در هفته‌های اول پس از پیوند ابرو دائما ابروها را مرتب و آن را کوتاه کنید. ترجیحا برای کوتاه کردن این ابروها در مدت زمان بعد از کاشت ابرو از موچین استفاده نکنید؛ چرا که موچین می‌تواند به فولیکول‌های تازه کاشته شده آسیب برساند.

 1. حداقل تا دو روز پس از انجام کاشت ابرو، به هیچ وجه الکل و سیگار مصرف نکنید.
 2. حداقل تا ۴۸ ساعت پس از کاشت و پیوند ابرو، فعالیت جسمی سنگین نداشته باشید و به ابروها فشار وارد نکنید.
 3. حداقل تا دو هفته پس از پیوند طبیعی ابرو، شنا کردن در استخر به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.
 4. حداقل تا سه هفته پس از کاشت ابرو، از تابش بیش از حد اشعه خورشید به ابروها فاصله بگیرید. برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به ابروها، می‌توانید از کلاه استفاده کنید.
 5. در روزهای بعد از عمل کاشت ابرو، به ابروها دست نزنید و آن‌ها را مالش ندهید. این کار فولیکول‌های کاشته شده در ابروها را با مشکل روبرو خواهد کرد.

عکس ابرو قبل و بعد از پیوند زدن

طراحی ابرو ها قبل از پیوند ابرو

در جریان کاشت ابرو در کلینیک تخصصی هلیا، به مدل ابروهای دلخواه شما نیز توجه خواهد شد، شما حتی می‌توانید قبل از این کار، عکس از مدل دلخواه ابروی خود را به پزشک ارائه کنید. بسیار مهم است که برای طراحی ابروها قبل از پیوند ابرو، به فرم و حالت چهره خود نیز توجه کنید. چرا که هر مدال ابرو با یک فرم خاص از چهره همخوانی دارد. رنگ کردن ابروها و حالت دادن به آن‌ها پس از انجام کاشت ابرو نیز ممکن خواهد بود. وقتی مراحل رشد ابرو کامل شود، می‌توانید تغییرات دلخواه را در آن‌ها به وجود بیاورید.

عوارض احتمالی برای کاشت ابرو

با توجه به این که فولیکول‌هایی که در ابرو کاشته می‌شوند از بدن خود فرد ( ناحیه‌ی پشت گوش ) برداشته می‌شوند، بدن مقاومتی در برابر آن نشان نمی‌دهد و عوارضی را از این بابت نخواهید دید. هم‌چنین روش‌های جدید بدون بی هوشی و زخم است که مشکلاتی مانند عفونت، عوارض بیهوشی و … در آن‌ها دیده نمی‌شود؛ اما با توجه به تبحر پزشک و انتخاب کلینیک ممکن است یک سری عوارض کوتاه مدت در این روش دیده شود که بهتر است از آن‌ها اطلاع داشته باشید؛ که در کلینیک تخصصی کاشت ابرو هلیا این نکات توسط پزشک متخصص برای شما بیان خواهد شد. تورم و زخمی کوچک تا چند روز پس از عمل  کاشت مو کاملاً طبیعی است و باید با مصرف آنتی بیوتیک از عفونت زخم‌ها جلوگیری کرد.

رشد مو در بخش سر معمولاً بیشتر از ابرو است. از این رو ممکن است مدتی با رشد بیش از حد موهای ابرو روبرو شوید. البته نگرانی از این بابت نداشته باشید، زیرا فولیکول‌های انتقال داده شده پس از مدتی خود را با شرایط جدید وفق می‌دهند و رشد کمتری خواهند داشت.

تصویر قبل وبعد از کاشت ابرو دائمی

آیا کاشت ابرو دائمی است؟

مهم‌ترین تفاوت کاشت ابرو با روش‌هایی مثل میکروبلیدینگ، به ماندگاری آن‌ها مربوط می‌شود. نتایج پیوند ابرو برای همیشه همراه شما خواهد ماند اما اگر کاملا از نتایج میکروبلیدینگ مراقبت کنید، این نتایج از کاشت ابرو در کلینیک هلیا در بهترین حالت ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند. نکته مهم دیگر نیز این است که نتایج در تاتو و میکروبلیدینگ، هرگز به اندازه کاشت ابرو طبیعی نیستند. چرا که در این روش‌ها از خود ابروهای فرد استفاده نمی‌شود.

هزینه تقریبی کاشت ابرو و عوامل مؤثر بر آن

کاشت ابروها با توجه به این که یک روش ماندگار است، هزینه‌ی بالایی ندارد. ولی تعیین این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌توان آن‌ها را شامل موارد زیر دانست :

 1. تکنیکی که کاشت طبیعی ابرو به کمک آن انجام می‌گیرد؛ روش‌های مختلف هزینه‌های متفاوتی در بر دارند.
 2. کلینیکی که پیوند ابرو در آن انجام می‌گیرد. با توجه به این که هر کلینیک دارای امکانات و خدمات دهی متفاوتی است، ممکن است هزینه‌های آن‌ها تفاوت‌هایی با هم داشته باشد.
 3. مهارت و تجربه‌ی پزشک در تعیین هزینه اهمیت دارد.
 4. تعداد گرافت مو که باید از سر برداشته شود و در ناحیه‌ی ابرو کاشته شود. این مورد بسته به سطحی از ابرو است که خالی شده است.
 5. شرایط بیمار که ممکن است بسته به سلامت فردی دارای حساسیت‌هایی باشد و باید مراقبت‌های بیشتری در حین عمل کاشت ابرو از او به عمل آید.

دلایل ریزش ابرو

ممکن است متوجه شوید که با کمال تاسف ابروهایتان همان مناطق جلوه‌گری که ظاهر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند به تدریج نازک شده و می‌ریزند؛ اما چرا؟ در واقع ریزش موی ابرو یک اتفاق نسبتاً رایج است و می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد! از تغییرات هورمونی یا کمبودهای تغذیه‌ای گرفته تا عفونت، جنس پوست، استرس، مشکلات عاطفی یا حتی سیستم ایمنی بیش از حد فعال که به فولیکول های مو حمله می‌کند (بیماری‌های خود ایمنی مانند آلوپسی آره اتا). نوع ریزش ابرو بسته به علت آن تعدادی درمان ممکن متفاوت دارد؛ مثلا کشات ابرو یک متد خوش آوازه است و شما می‌توانید عکس کاشت ابرو بعد از چند ماه در کلینیک هلیا را مشاهده کنید تا از تاثیرات این متد شگفت زده شوید. به طور کلی دلایل ریزش ابرو می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

راهنمای دلایل ریزش ابرو

 1. آلوپسی آره آتا: همان بیماری خودایمنی که اغلب مسئول ریزش موی سر است می‌تواند ابروها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در این حالت سیستم ایمنی بدن به اشتباه فولیکول‌های ابرو را هدف قرار می‌دهد و به آن‌ها حمله می‌کند و در نتیجه تشکیل موهای ابرو را کند یا متوقف می‌نماید.
 2. کمبود مواد مغذی: بدن به تعادل سالم بین کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها، چربی‌ها، اسیدهای آمینه، ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارد. از آن‌جایی که برخی از این مواد مغذی رشد مو را حفظ کرده و بر آن تأثیر می‌گذارند، کمبود هر یک از آن‌ها می‌تواند منجر به ریزش موی ابرو شود. به عنوان مثال کمبود ویتامین‌های C، E، B-12، D، آهن، سیستئین و یا اسیدهای چرب امگا-۳ می‌تواند باعث ریزش مو،از جمله در ابروها شود.
 3. درماتیت: بیماری‌های پوستی مانند اگزما و پسوریازیس می‌توانند در رشد طبیعی مو اختلال ایجاد کنند. هر نوع درماتیتی می‌تواند فولیکول‌های موی ابرو را از رشد طبیعی مو منع کند.
 4. بیماری تیروئید: غده تیروئید که در جلوی گردن قرار دارد هورمون‌هایی تولید می‌کند که متابولیسم بدن را تنظیم می‌نماید. هنگامی که این غده بیش از حد یا خیلی کم هورمون تولید کند (پر کاری و کم کاری تیروئید) فرآیندهای طبیعی بدن از جمله رشد مو می‌تواند مختل شود.
 5. استرس یا اضطراب بیش از حد: وجود فشار و مسائل روانی به ریزش موی ابرو کمک می‌کنند. اگر اخیراً یک رویداد آسیب‌زا یا تغییر سبک زندگی چشمگیر را تجربه کرده‌اید ممکن است دچار ریزش ابرو شوید.
 6. تلوژن افلوویوم (TE): شرایطی است که به یک ریزش موقت اما چشمگیر مو اشاره دارد و زمانی اتفاق می‌افتد که چرخه رشد طبیعی مو ابرو قطع شود. این می‌تواند به دلیل استرس، تغییر در رژیم غذایی، مصرف برخی داروها، تغییرات هورمونی یا سایر تغییرات در شیمی بدن باشد.
 7. اصلاح بیش از حد ابرو: این عمل باعث وارد شدن ضربه جزئی به فولیکول می‌شود که می‌تواند منجر به عدم رشد مو در آن نقطه گردد.
 8. بافت اسکار: می‌تواند نتیجه تروما، سوختگی (شیمیایی یا حرارتی) و بیماری‌های پوستی باشد که معمولاً ناشی از وجود مشکلاتی در سیستم ایمنی است که باعث می‌شود به بافت‌های بدن حمله کند.
 9. افزایش سن: ریزش ابرو با افزایش سن معمولاً از دهه ۴۰ زندگی ما شروع می‌شود زیرا سطح استروژن در زنان و تستوسترون در مردان کاهش می‌یابد و هر دو جنس ممکن است دچار نازک شدن مو در پوست سر و ابروی خود باشند.
 10. شیمی درمانی: شیمی درمانی به طور خاص طراحی شده است تا بر تمام سلول‌هایی که به سرعت تقسیم می‌شوند (از جمله فولیکول‌های مو) تاثیر بگذارد. بنابراین شیمی درمانی می‌تواند تولید مو در ابروها را در نطفه خفه کند!

مشاوره قبل از کاشت ابرو چگونه انجام می‌شود؟

قبل از تعیین نوبت برای تصمیم سرنوشت سازتان باید همه چیز درباره کاشت ابرو توسط پزشک برایتان توضیح داده شود تا دیدتان نسبت به این روش و نتایج آن باز شود. مشاوره قبل از کاشت مو باعث می‌شود که از انتظارات غیر واقع بینانه دور شوید و آمادگی لازم را برای طی یک پروسه یک ساله جهت دیدن نتایج نهایی کسب نمایید. طی جلسه توجیحی در مورد توقعات شما از نتایج کاشت ابرو پرسیده می‌شود و پزشک ضخامت و رنگ ابروهای باقیمانده شما را با ضخامت و رنگ موهای نقاط مختلف سرتان مقایسه می‌کند. علت انجام این بررسی انتخاب یک ناحیه مناسب بانک مو جهت استخراج فولیکول‌های مقاومی است که بیشترین شباهت را به ابروهایتان داشته باشد. پیوند موهای مشابه با ابرو باعث می‌شود نتایج نهایی کاشت شما بسیار طبیعی جلوه کند.

مشاوره رایگان تخصصی کاشت ابرو کلینیک هلیا

در کاشت ابرو از موهای کدام نواحی استفاده می‌شود ؟

زیباجویان باید شرایط کاشت ابرو را داشته باشند و از مهم‌ترین این شرایط می‌توان به داشتن یک بانک موی مناسب و قوی اشاره کرد. به طور معمول بانک مو برای کاشت ابرو، منطقه بالای گوش است زیرا ضخامت موهای این قسمت و رنگشان بیشترین شباهت با ابروهای طبیعی دارند و از آن مهم‌تر اینکه موهای این قسمت به ندرت دچار ریزش مو می‌شوند. البته برخی از پزشکان ترجیح می‌دهند که همانند کاشت مو، بانک موی ایمپلنت ابرو را نیز “پشت سر” انتخاب کنند؛ چراکه اعتقاد دارند ناحیه اهداکننده فولیکول باید جایی دور از چشم باشد. موهای پشت سر نیز بعد از کاشت تا حد زیادی شبیه به موهای ابروی طبیعی زیباجو خواهد شد ونگرانی از این بابت وجود ندارد.

در پیوند ابرو از موهای کدام نواحی استفاده می‌شود ؟

کاشت ابروی طبیعی چقدر زمان می‌برد؟

کاشت ابرو برخلاف کاشت مو به زمان کمتری احتیاج دارد زیرا تعداد گرافت پیوند زده شده طی این متد بسیار کمتر است. به طور کلی مدت زمان مورد نیاز برای پیوند ابرو به عوامل مختلفی از جمله موارد زیر بستگی دارد:

 1. مدل کاشت ابرو
 2. کیفیت و تعداد فولیکول‌ها مو در محل اهدا کننده
 3. مهارت و سرعت عمل پزشک در کاشت ابرو
 4. شرایط بدنی و سن زیباجو

با توجه به شرایط بالا یک جلسه کاشت ابروی طبیعی ممکن است به ۳ الی ۶ ساعت زمان نیاز داشته باشد.

کاشت ابروی طبیعی چقدر زمان می‌ برد؟

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی است که طی آن گرافت‌های مو (تار مو) به ناحیه ابروی شما منتقل می‌شود و این پروسه می‌تواند به چند روش انجام شود که همگی از دو روش FIT (یا FUE) و FUT پیروی می‌کنند. اینکه کدام روش کاشت ابرو از همه بهتر است را نمی‌توان به طور قاطعانه تعیین کرد زیرا بدن هرکسی ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به همین دلیل است که واکنش‌های مختلفی به متدهای کاشت نشان می‌دهند. ما عقیده داریم که کاشت ابروی غیر موفق وجود ندارد و عدم کسب نتایج قابل قبول به دلیل عدم انتخاب یک متد مناسب با شرایط زیباجو است.

انتخاب یک روش مطمئن و مناسب نیازمند یک پزشک حاذق و باتجربه و یک مرکز کاشت حرفه‌ای است که از جدیدترین متد کاشت ابرو استفاده کند. وقتی یک کلینیک قابلیت انجام چندین روش کشات را داشته باشد، به راحتی می‌تواند رضایت حداکثری مراجعانش را به دست آورد. کلینیک تخصصی پوست و موی هلیای تهران از جمله مراکز پیشتاز و موفق در حوزه کاشت مو و ابرو است و از متدهای کاشت ابرو همچون کاشت ابرو به روش FUT، کاشت ابروی FIT و کاشت ابرو به روش میکروگرافت استفاده می‌نماید.

کدام روش کاشت ابرو بهتر است؟

بعد از کاشت ابرو چه اتفاقی می‌افتد؟

 1. دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو نسبتا سریع است. به طوری که شما در چند روز اول متوجه پوسته پوسته شدن اطراف ابروی خود خواهید شد و بسیار مهم است که دلمه‌ها و پوسته‌های ایجاد شده را نکنید. کندن دلمه‌ها منجر به خونریزی، کبودی بیشتر و حتی آسیب به فولیکول‌های کاشته شده می‌شود.
 2. ممکن است لازم باشد تا ۳ هفته پس از ایمپلنت ابروی طبیعی از انجام فعالیت‌های ورزشی شدید اجتناب کنید و بیشتر به استراحت بپیردازید.
 3. کبودی‌ها و زخم‌های شما طی ۷ الی ۱۰ روز آینده برطرف می‌شوند و به ندرت پیش می‌آید که فرد تا ۳ هفته با این عوارض درگیر باشد.
 4. طی یک ماه آینده ممکن است متوجه رویش ابروی خود شوید اما توصیه می‌کنیم به آن‌ها دل خوش نکنید چون چند روز دیگر باید با آن‌ها خداحافظی کنید.
 5. حدود ۲ ماه بعد از کاشت ابرو احتمالا دچار یک شوک غم انگیز می‌شوید و شاهد ریزش تمام ابروهای کاشته شده خواهید بود. در این زمان لازم است بر خود مسلط باشید و به خود اطمینان خاطر دهید که این اتفاق یک بخش طبیعی از روند کاشت ابرو می‌باشد.
 6. از ماه چهارم به بعد می‌توانید شاهد رویش ضعیف ابروهایتان باشید. خوب است بدانید که ابروهای جدید شما به مرور زمان ضخیم‌تر، تیره‌تر و پراتراکم‌تر خواهند شد و پس از یک سال از دیدن آن حجم از ابرو غرق در شادی و لذت خواهید شد.

درمان قطعی ریزش ابرو در کلینیک هلیا

یکی از موثرترین گزینه‌ها برای درمان قطعی پرپشتی ابرو ترمیم و کاشت ابرو است. مشابه چیوند موهای سر، این روش نیز شامل برداشت فولیکول‌های مو از پوست سر و انتقال آن‌ها به ناحیه ابرو می‌باشد. تیم پزشکی ما در کلینیک هلیا با به کارگیری آخرین متدها و پیشرفت‌ها در جراحی کاشت مو، از جمله پیوند واحد فولیکولی (FUT و FUE)، میکروگرافت ابرو به شما کمک می‌کند تا عالی به نظر برسید و از داشتن ابروهای پرپشت خود لذت ببرید.

درمان قطعی ریزش ابرو در کلینیک هلیا

سؤالات متداول در مورد کاشت ابرو

ممکن است برای متقاضیان پیوند ابرو سؤال‌هایی پیش آید که به متداول‌ترین مواردی که با آن‌ها بیشتر برخورد می‌شود می‌پردازیم.

۱- در چه سنی می‌توان عمل پیوند ابرو انجام داد؟

با توجه به این که این عمل کاشت ابرو عوارض خاصی ندارد، می‌توان آن را در هر سنی انجام داد. اما ممکن است برخی از عوامل ارثی ریزش مو در سنین پایین فعال نباشند؛ از این رو باید تأثیر این عوامل کامل شوند سپس اقدام به کاشت ابرو در ناحیه‌ی سر و ابرو کرد. در غیر این صورت به علت این که موهای کاشته شده نیز به عنوان یک موی طبیعی قلمداد می‌شوند، ممکن است بر اثر این عوامل ریزش کنند، بهتر است افرادی که قصد کاشت ابرو دارند، حداقل از ۲۰ سالگی رد شده باشند.

۲- شستشو و آرایش سر و صورت چه زمانی پس از عمل می‌تواند انجام شود؟

یکی دیگر از مسائلی که برای متقاضیان کاشت و پیوند ابرو اهمیت دارد، استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی پس از عمل کاشت ابرو است. برای شستشوی ناحیه‌ی برداشت و کاشت ابرو تا سه روز پس از عمل پیوند طبیعی ابرو باید صبر کنید. باند ناحیه‌ی بانک مو نیز معمولاً سه روز بعد برداشته می‌شود. برای استفاده از لوازم آرایشی نیز باید زخم‌ها بهبود پیدا کرده باشند و ابرو پوسته اندازی خود را کامل کرده باشد. البته باید دقت داشته باشید، از لوازمی که ممکن است به مو فشار زیاد وارد کنند استفاده نکنید.

۳- آیا می توان بعد از پیوند ابرو آن را اصلاح کرد؟

ابروی شما پس از مدتی به یک ابروی کاملاً طبیعی تبدیل می‌شود که هم از نظر عملکرد هم زیبایی مانند ابروی یک فرد عادی است. از این رو می‌توانید به راحتی آن را اصلاح کنید. البته این کار در ماه‌های بعد از عمل پیوند ابرو نباید انجام گیرد تا فولیکول‌های مو به خوبی خود را با شرایط جدید وفق دهند و محکم شوند؛ بهتر است تا ۶ ماه مراقبت از ابروی خود را فراموش نکنید.

۴- آیا از موی بدن برای ابرو می‌ توان استفاده کرد؟

اگر کسی بانک موی ضعیف یا نامناسبی داشته باشد برای کاشت ابرو می‌توان از موی بدن نیز برای ابرو استفاده کرد؛ اما اولویت همیشه برای موهای پشت گوش است که هم ضخامت مناسبی دارند هم می‌تواند زاویه‌ی رشد خوبی برای ابرو ایجاد کنند.

۵- آیا کاشت ابرو دردناک است؟

کاشت ابروها درد زیادی را به شما تحمیل نخواهد کرد، استفاده از بی حس کننده‌های موضعی موجب می‌شود شما در عین هوشیاری در طول عمل، متوجه درد و احساس ناخوشایند نباشید. گاهی برای کاهش درد پس از پایان کاشت ابرو، از کمپرس یخ برای فرد استفاده می‌شود.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

 

۱۰۶ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed