1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. آموزش تخصصی کاشت مو در تهران توسط دکتر حمیدرضا خراسانی (پیشرفته ترین دوره آموزش کاشت و ترمیم مو)

آموزش تخصصی کاشت مو در تهران توسط دکتر حمیدرضا خراسانی (پیشرفته ترین دوره آموزش کاشت و ترمیم مو)

آموزش پیوند موی طبیعی در کلینیک هلیا توسط دکتر خراسانی

اگر می‌خواهید به ظرافت‌ها و جزئیات کاشت مو پی ببرید و به عنوان یک پزشک، در مسیر تبدیل شدن به یک فرد موفق در انجام این فرآیند قدم بگذارید، پشت سر گذاشتن آموزش تکنسین کاشت مو در تهران – کلینیک هلیا – یک انتخاب مناسب و ایده‌آل برای شما تلقی شود. امروزه کلینیک‌های زیبایی متعددی در سراسر کشور، خدماتی نظیر ایمپلنت مو را ارائه می‌دهند اما دیده شده است که در برخی از آن‌ها، مسئولیت انجام این فرآیند با افرادی است که از تجربه و تخصص کافی در این زمینه برخوردار نیستند.

اینفوگرافی آموزش کاشت مو
اینفوگرافی آموزش کاشت مو

سپری کردن دوره آموزشی کاشت طبیعی مو در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا، به شما کمک خواهد کرد تا این فرآیند را در شرایط کاملا مطلوب و استاندارد بیاموزید، با تجهیزات مدرن این فرآیند آشنا شوید و دانش کافی را در مورد ایمپلنت مو، در بهترین سطح ممکن به‌دست بیاورید. این دوره آموزشی زیر نظر دکتر حمیدرضا خراسانی برگزار می‌شود. دکتر خراسانی به‌عنوان متخصص و مدرس کاشت مو، در زمینه انجام این فرآیند، موفقیت‌ها و اعتبار قابل توجهی به دست آورده و همچنین مبتکر روش‌های نوین برای کاشت طبیعی مو مانند کاشت مو میکروگرافت در کشور بوده است.

آموزش کاشت مو
آموزش تکنسین کاشت مو در تهران توسط دکتر حمیدرضا خراسانی

آموزش کاشت مو به صورت تئوری و عملی

آموزش کاشت مو با مدرک به دو بخش اصلی تئوری و عملی تقسیم می‌شود و هنرجویان در هریک از این مراحل با نکات بسیار مهم آشنا می‌شوند و مهارت‌های لازم را کسب می‌نمایند. در ادامه به سوالاتی از قبیل موارد زیر پاسخ می دهیم:

 • چگونه مدرک کاشت مو بگیریم، چگونه تکنسین کاشت مو شویم؟
 • چه کسانی می توانند مدرک کاشت مو بگیرند؟
 • آیا امکان برگزاری دوره کاشت مو برای پرستاران امکان پذیر است؟
 • آیا امکان برگزاری دوره کاشت مو برای پزشکان عمومی امکان پذیر است؟
 • آیا پس از گذراندن دوره، مدرک بین المللی کاشت مو دریافت می کنم؟
 • بازار کار تکنسین کاشت مو چگونه است؟ 

آموزش تئوری

در مرحله اول باید دوره تئوری را گذراند، بنابراین مقدمه‌ای در مورد ایمپلنت مو با استفاده از تکنیک استخراج یا برداشتن واحد فولیکولی (FUE) و نواری (FUT) را آموزش خواهید دید. این ماژول موضوعات زیر را پوشش می‌دهد:

 1. در بخش تئوری با تئوری‌های مربوط به مو، پوست سر و همچنین ایمپلنت مو آشنا خواهید شد.
 2. ضوابط و قوانین طراحی خط مو و ارزیابی پیوند مو را خواهید آموخت.
 3. اصول و تکنیک‌های خاص و همچنین فرآیند پیوند در مناطق انتخابی را می‌آموزید.
 4. تاریخچه جراحی کاشت مو
 5. آناتومی و فیزیولوژی پوست سر
 6. طبقه بندی آلوپسی‌ها (ریزش مو کششی– سکه ای و…)
 7. سابقه پزشکی زیباجو
 8. ارزیابی زیباجو و تشخیص قبل از عمل، بررسی علائم و عوارض جانبی
 9. آموزش و معرفی روش‌های FUE و FUT
 10. تجهیزات مورد استفاده برای جراحی
 11. کادر مورد نیاز برای پیوند مو
 12. مشاوره اولیه و آمادگی قبل از عمل
 13. موارد مرتبط با بیهوشی و آرامبخشی
 14. مراحل کاشت مو
 15. بهبودی پس از پیوند
 16. پیگیری‌های پس از کاشت
 17. عواقب و عوارض کاشت مو
 18. مطالعات موردی پیچیده
 19. راه اندازی کلینیک ایمپلنت مو
 20. معرفی بازار کاشت مو

به طور کلی در دوره اول آموزش کاشت مو با مدرک بین المللی، هنرجویان با استفاده از مواد آموزشی مانند جزوه‌ها، فایل‌های صوتی و تصویری و … دانش بنیادی را کسب می‌کنند. سخنرانی‌های مدرس با بحث‌های تعاملی دنبال می‌شود که در آن هنرجویان می‌توانند از استاد راهنما سؤال بپرسند و همچنین این فرصت را دارند که بر روی مدل‌های پوستی تمرین کنند. طی مرحله تئوری مهارت‌های ضروری را قبل از شروع یک جلسه درمانی واقعی را به دست خواهید آورد.

آموزش عملی

آموزش عملی شامل تکنیک استخراج، آماده سازی، برش و کاشت فولیکول‌ها می‌باشد. این بخش از آموزش بر روی موضوعات زیر متمرکز خواهد بود:

 1. آماده سازی تجهیزات مورد نیاز
 2. آماده سازی وسایل بیهوشی و یا بی حسی
 3. آموزش تکنیک‌های حفظ بیهوشی در طول عمل
 4. آموزش بخش آرام بخشی زیباجو و داروهایی که برای آرام بخشی استفاده می‌شود و حفظ آرامبخشی طی عمل
 5. آماده سازی محل بانک مو و منطقه کاشت
 6. آموزش تکنیک‌های برش زدن پوست سر
 7. استخراج واحد فولیکولی، استخراج دستی و سیستمیک
 8. پیشگیری از خونریزی
 9. تکنیک‌های حفظ فولیکول موی اهداکننده
 10. آموزش تکنیک قرار دادن واحدهای فولیکولی در منطقه تحت درمان
 11. نحوه برخورد با شرایط پیچیده
 12. یادگیری مراقبت و پیگیری‌های لازم بعد از پیوند مو
 13. انجام کاشت بر روی مدل‌های زنده و غیرزنده (ماکت‌هایی با پوست حیوانات)

نمونه موهای کاشته شده

درآمد کاشت مو چقدر است ؟

مهم‌ترین نکته برای کسب درآمد خوب در این حوزه این است که شما مهارت کافی داشته باشید و توانایی کنترل هر نوع پیشامدی را داشته باشید. هرکسی ممکن است بتواند ایمپلنت مو را بیاموزد و انجام دهد اما موفق‌تر آن کسی است که بتواند بدترین و سخت‌ترین شرایط حاکم بر زیباجو را درک کند و برای انجام موفقیت آمیز پیوند موی او، بهترین تدابیر را بیاندیشد و آن‌ها را عملی کند. اگر تنها آموزش آکادمیک را در نظر نگیرید و مواردی همچون سلیقه، صبر، نوآوری و نگاه چند بعدی به مسائل را در خود تقویت کنید در بازار کاشت مو حرفی برای گفتن خواهید داشت.

کافی است تا تمام موارد ذکر شده را همزمان به کار بگیرید تا در چشمی به هم زدن آوازه‌ی هنر و تواناییتان به گوش همه برسد و ماهانه چند ده میلیون (و حتی بیشتر!) درآمد داشته باشید. با توجه به ورود افراد زیادی به دنیای بی انتهای ایمپلنت مو، بدیهی است که کسانی که کارهای متوسط یا ضعیف ارائه دهند از عرصه رقابت و کسب درآمد میلیونی کنار زده می‌شوند. به این ترتیب الان می‌دانید که درآمد این حرفه تا حد بسیار زیادی به میزان توانایی شما بستگی دارد و به عبارتی هرچقدر ماهرتر باشید، پول بیشتری را به جیب خواهید زد!

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت مو

در دوره آموزش کاشت مو، چه چیزهایی یاد می گیریم؟

کاشت طبیعی مو، مراحل مختلفی دارد و برای تبدیل شدن به یک پزشک موفق در این زمینه، باید همه مراحل را به خوبی بیاموزید. اولین مرحله از این فرآیند، بیرون از اتاق انجام کاشت مو رقم می خورد. جایی که شما باید بتوانید در جلسه مشاوره، بهترین متد را برای فرد انتخاب کنید و با شنیدن دقیق نظرات او و همچنین بررسی شرایط جسمی این فرد، به خوبی به او مشورت بدهید. این مشورت تنها در صورتی به شکل درست و اصولی رقم می خورد که شما شناختی بسیار دقیق از همه متد‌های پیوند مو داشته باشید.

هر کدام از مراحل بعدی کاشت طبیعی مو نیز، بسیار دقیق و حساس است و موفقیت این فرآیند، به میزان آمادگی شما برای انجام همه این مراحل بستگی خواهد داشت. شما باید نحوه تزریق بی حسی موضعی به فرد را یاد بگیرید، همچنین مرحله برداشت گرافت ها بسیار حساس و مهم خواهد بود و شرایط کاشت آن ها نیز رابطه مستقیمی با سطح دانش و مهارت شما دارد. شاید خیلی‌ها تصور کنند که پیوند مو یک فرآیند ساده است که افراد بدون تخصص و تجربه می‌توانند آن را انجام بدهند اما چنین اتفاقی هرگز به یک نتیجه ایده‌آل منجر نمی‌شود و حتی ممکن است صدمات جبران‌ناپذیر و بسیار خطرناکی به‌سلامتی افراد وارد کند.

برای اطلاع از قیمت کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با پیوند مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

در ابتدا لازم است بدانید که دوره آموزش ایمپلنت مو با مدرک معتبر تنها برای پزشکان، پیراپزشکان و پرستاران برگزار می‌گردد. آنچه در این دوره به شما عزیزان آموزش داده می‌شود، به دو بخش عملی و تئوری تقسیم می‌گردد:

 • آموزش های عملی دوره آموزشی پیوند مو

در چندین جلسه، مواردی همانند معاینات و انتخاب بانک مو، براشتن فولیکول، تزریق ماده بی‌حسی، کار با تجهیزات پیشرفته، درمان عوارض احتمالی، نحوه کاشت مو در خط رویش و… آموزش داده خواهد شد.

 • آموزش های تئوری دوره آموزشی پیوند مو

همچنین معرفی روش‌های پیوند، توصیه‌های قبل و بعد از پیوند مو، آشنایی با عوارض و نحوه درمان آن‌ها، نکات مشاوره‌ای و… در چند جلسه انجام می‌شود.

تئوریعملی
 
 
 
 
مراحل یادگیری کاشت مو
 1. آشنایی با روش‌های کاشت مو
 2. توصیه‌های قبل و بعد از پیوند مو
 3. آشنایی با عوارض و نحوه درمان آن‌ها
 4. نکات مشاوره‌ای لازم
 5. و …
 1. نحوه انجام معاینات لازم قبل از پیوند مو
 2. نحوه انتخاب بانک مو
 3. نحوه براشتن فولیکول از بانک مو
 4. نحوه تزریق ماده بی‌حسی
 5. کار با تجهیزات پیشرفته مورد نیاز در روش‌های مختلف
 6. نحوه ایمپلنت مو در خط رویش
 7. درمان عوارض احتمالی
 8.  و …

آموزش کاشت مو به صورت تئوری و عملی

در دوره آموزشی کاشت مو در کلینیک هلیا، شما هم جلسات تئوری و هم جلسه‌های عملی را برای این کار پشت سر می‌گذارید چرا که به هیچ وجه نمی‌شود تنها با داشتن دانش تئوری و یا تخصص عملی، این فعالیت را انجام داد در واقع برای انجام این کار، باید ترکیبی از این دو را در اختیار داشته باشید پس از سپری کردن جلسه‌های تئوری، شما این شانس را خواهید داشت که کاشت طبیعی مو را در شرایط کاملا کنترل شده انجام بدهید.

آموزش کاشت مو به صورت تئوری و عملی

این کار در مقیاس کوچک اما با ابزار و تجهیزات مدرن صورت می‌گیرد تا شما به تدریج آمادگی انجام فعالیت‌هایی در مقیاس بزرگ را نیز به دست بیاورید. شما در این دوره با ابزارهای این فرآیند آشنا می‌شوید و مراحل آن را به خوبی یاد می‌گیرید. اگر از قبل مدرک پزشکی لازم را داشته باشید، می‌توانید پیوند مو را در سطح بالاتری آزمایش کنید تا بدون اضطراب و نگرانی، برای کاشت مو آماده شوید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

عکس کاشت مو وسط سر

آموزش کاشت مو به صورت فردی و گروهی

هر تمرینی که در این دوران آموزش کاشت طبیعی مو برای شما در نظر گرفته شود، باید با دقت انجام شود. به جای آموزش یک بخش خاص، تک‌تک جزئیات در مورد این کار به شما آموزش داده می‌شود. شما در این دوران آموزشی هم به صورت گروهی و هم به صورت انفرادی، تمرین‌های جدی در مورد پیوند مو را پشت سر خواهید گذاشت. از آنجایی که این دوره‌ها معمولا با استقبال قابل توجهی روبرو می‌شوند، افراد زیادی در هر دوره حاضر هستند اما کلینیک هلیا این فرصت را برای همه افراد ایجاد خواهد کرد که حتما میزان توانایی‌ها و سطح آموزش دیدن آن‌ها به دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

آموزش کاشت مو در کلینیک تخصصی هلیا، براساس مدرن‌ترین دانسته‌های مربوط با کاشت طبیعی مو صورت می‌گیرد و در واقع جدیدترین متد‌ها در این دوره آموزش داده می‌شوند. شما در این دوره با روش‌هایی آشنا می‌شوید که به واسطه آن‌ها می‌توانید بهترین و ‌ایده‌آل‌ترین نتایج ممکن را برای افراد متقاضی رقم بزنید.

علاوه بر آموزش فرآیند کاشت طبیعی مو، در این دوره نحوه بررسی نتایج پس از انجام کار و شرایط معاینه‌های اولیه پس از انجام پیوند مو نیز به شما آموزش داده خواهد شد.

 آموزش دستیاری کاشت مو

اگر پزشک نیستید و با مدارکی نظیر پرستاری قصد دارید عضوی از تیم تخصصی انجام این فرآیند باشید نیز می‌توانید از دوره‌های آموزشی ایمپلنت مو در کلینیک هلیا به خوبی استفاده کنید.

 آموزش دستیاری کاشت مو

در این دوره‌ها شما می‌توانید با شرایط لازم برای دستیاری پیوند مو و شرایط گرفتن مدرک کاشت مو نیز آشنا شوید و قابلیت‌های مورد نیاز برای قرار گرفتن در این جایگاه را پیدا کنید. باید بدانید که اعضای کادر تخصصی، تاثیر ویژه‌ای در انجام این فرآیند دارند و اگر آن‌ها نباشند، این فعالیت هرگز به ‌ایده‌آل‌ترین شکل ممکن به سرانجام نمی‌رسد.

آموزش کاشت مو زیر نظر چه کسی برگزار می شود؟

دوره آموزش ایمپلنت مو در بهترین مرکز اموزش کاشت مو در تهران، زیر نظر دکتر حمیدرضا خراسانی انجام می‌شود. این چهره که متخصص و مدرس کاشت طبیعی مو شناخته شده است در ۱۵ سال گذشته به شکل جدی در این زمینه فعالیت کرده و تا امروز بیش از ۱۵ هزار پیوند مو موفقیت‌آمیز داشته است. دکتر خراسانی یکی از معتبر‌ترین پزشکان در حوزه فعالیت‌های زیبایی در کشور بوده و به عنوان مبتکر نوین‌ترین روش‌های پیوند مو در کشور معرفی شده است.

ایمپلنت مو را از بهترین ها بیاموزید

در کلینیک بین‌المللی هلیا، کاشت طبیعی مو به صورت کاملا حرفه‌ای و مبتنی بر تمام اصول تخصصی به شما آموزش داده خواهد شد. شما در این دوره‌ها با متد‌های خاص و متفاوت پیوند مو آشنا می‌شوید تا در آینده، به یک پزشک زبردست تبدیل شده و به تدریج، اعتبار زیادی برای خود به دست بیاروید.

آموزش کاشت مو در بهترین مرکز تخصصی

یادگیری کاشت طبیعی مو از افرادی که در تمام کشور شناخته شده هستند و به واسطه تجربه‌های بسیار موفق در زمینه پیاده کردن این فعالیت، دستاورد‌های قابل توجهی داشته‌اند، یک فرصت ‌ایده‌آل برای شما خواهد بود.
برای آن که بتوانید یک پیوند مو موفقیت‌آمیز را برای فرد متقاضی رقم بزنید، به تلفیقی از دانش تخصصی و مهارت بالا نیاز دارید. شما باید بتوانید با داشتن دانش و آگاهی کافی، بهترین تصمیم‌ها را برای فرد بگیرید و این درست همان چیزی است که در دوره آموزش کاشت مو، تاکید ویژه‌ای روی آن خواهد شد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

۶ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed