پیوند مو به روش انحصاری کلینیک هلیا ( میکروگرافت)

کاشت مو امروزه به یک چالش جدی در میان مردم تبدیل شده است. تاثیر وجود مو در زیبایی و جذابیت چهره بر کسی پوشیده نیست. اینجاست که با آسیب دیدن موها و یا ریزش آنها تغییراتی در شادابی چهره ایجاد می‌شود. این تغییرات به مرور بر روحیه و اعتماد بنفس فرد نیز تاثیرگذار خواهد بود. کاشت مو تنها به موهای سر محدود نمی‌شود. روش‌های مختلف کاشت برای نواحی ریش، سبیل و ابرو نیز نتایج مثبتی به دنبال داشته است. کلینیک هلیا به منظور آشنایی مخاطبان با روش‌های کاشت مو به معرفی روش‌های مختلف کاشت و بهترین تکنیک کاشت موی طبیعی با عنوان کاشت مو به روش میکروگرافت بپردازیم.

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش میکروگرافت

مو روی سر، بر روی سطحی دسته مانند رشد می‌کنند. این دسته‌ها حاوی یک یا سه فولیکول هستند که جراحان کاشت مو به آن­‌ها واحدهای فولیکولی می‌گویند. این فولیکول‌ها توسط واحدهایی به نام میکروگرافت، در یک گرافت حفظ می‌شوند. اندازه این میکروگرافت­‌ها معمولا اندازه یک دانه برنج هستند.

کاشت مو به روش میکروگرافت
کاشت مو روش میکروگرافت در کلینیک هلیا

تمامی این مقدمه چینی‌ها برای این بود که میکروگرافت را در ایران، به عنوان متدی کاملا پیشرفته و جا افتاده معرفی کنیم. روش میکروگرافت، نکات حساس بسیار زیادی دارد که پیش از اقدام برای انجام آن، باید از تمام مراحل آن آگاه باشید. با ما برای بررسی تمامی زوایا و جوانب کاشت مو به متد میکروگرافت همراه شوید.

 

عکس قبل و بعد از کاشت مو میکرو گرافت

پیدایش کاشت مو به روش میکروگرافت

متدهای کاشت موی زیادی وجود دارند که در کلینیک‌های تخصصی مو در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند و بنابر تجربه کادر درمانی آن کلینیک، نتایج از “بی اثر” الی “فوق العاده” محتمل خواهد بود. در بین تمام کلینیک‌هایی ایمپلنت مو انجام می‌دهند، آن‌هایی که به عنوان اولین مرکز برای اولین بار از روشی خاص استفاده می‌کنند غالبا از لحاظ کیفیت نتیجه آن متد، پیشتاز و بی‌رقیب هستند. درمانگاه زیبایی پوست و مو هلیا اولین مرکزی بود که از تکنیک کاشت مو به روش میکروگرافت در ایران استفاده کرد و بنیان گذار پیشرفت این متد در کشورمان شد. دکتر حمیدرضا خراسانی پزشک ارزشمند مجموعه هلیا با به کارگیری تجربه خود در کاشت مو و با استفاده از تکنیک میکروگرافت، موجب روی آوردن زیباجویان زیادی به سمت این روش شدند و با موفقیت بالغ بر صدها پیوند موفق را به ثبت رساندند.

توضیحات تصویری کاشت مو به روش میکروگرافت

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی (پادکست) گوش نمایید

کاشت مو به روش میکروگرافت در ایران

جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی، با کمک تیم پزشکی تحت نظارت خود و پیگیری­‌های چند ساله و حضور در دوره­‌های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه، موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود این متد ویژه کاشت مو به ایران شدند.

عکس واقعی کاشت مو میکروگرافت

چرا کاشت مو به روش میکروگرافت؟

مشکل طاسی یا کم‌مویی در مردان و زنان در نواحی موی سر، ابرو و ریش با استفاده از روش‌های متفاوتی درمان می‌شود. درمان دارویی، برخورداری از طب سنتی و داروهای گیاهی از درمان‌های اولیه‌ برای ترمیم ریزش مو هستند. در صورتی که این روش‌های درمانی بی‌نتیجه باشند، از روش‌های مدرن کاشت مو استفاده خواهد شد.

پیوند موی میکروگرافت کلینیک بین المللی هلیا

به عنوان آخرین مرحله،‌ پروتز مو یا موی مصنوعی برای ترمیم موها به کار برده می‌شود. این روش‌ در شرایطی است که کاشت طبیعی مو به هر روشی برای فرد مناسب نباشد. البته اگر چه کاشت موی مصنوعی تا حدودی مشکل را برطرف می­‌کند اما در مواردی خود نیز مشکل آفرین خواهد بود. گاها پروتز مو باعث افزایش ریزش مو، آسیب­‌های پوستی می‌شود. بنابراین تنها راه مطمئن در درمان طاسی یا کم مویی کاشت مو یا پیوند موی طبیعی است.

عکس کاشت مو به روش میکروگرافت

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر متدها

کافی است کمی در اینترنت جستجو کنید تا با روش‌­های مختلف کاشت مو آشنا شوید. این متدها، تفاوت­‌هایی با هم دارند برای مثال کاشت مو به روش sut در مقایسه با روش fit، در مرحله برداشت مو به جای استفاده از هولدرهای دستی از هولدرهای اتوماتیک استفاده می‌­گردد. در واقع تفاوت این روش با روش fit در اتوماتیک بودن هولدر آن است. روش Sut بدین شکل است که بدون استفاده از تیغ جراحی و داشتن درد و خونریزی، با استفاده از دستگاه­‌های تمام اتوماتیک که ضریب خطای آن­‌ها کاملا پایین است، برداشت فولیکول مو صورت می­گیرد. سپس با استفاده از پانچ، برش­‌های کم و خفیفی در پوست اعمال می­‌شود تا فولیکول­‌های مورد نظر به قسمت طاس سر پیوند شوند.

کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک هلیا

میکروگرافت و FUT۱.در طی روش میکروگرافت، فولیکول‌های مو را به صورت تکی با استفاده از یک هولدر مخصوص و الکتریکی برمی دارند. بنابراین احتمال خطای انسانی به شدت کاهش می‌یابد.
۲.در پایان هیچ جای زخم و اسکاری باقی نخواهد ماند.
۳.دوره نقاهت کوتاه است.
۴.در روش میکروگرافت نیاز به تراشیدن موی سر می باشد.
۱.در طی روش FUT، فولیکول‌های مو به صورت یک نوار بیضوی از پشت سر با تیغ مخصوص برداشته می‌شود.
۲.در پایان کار یک اسکار بیضوی در پشت سر باقی خواهد ماند.
۳.دوره نقاهت نسبت به میکروگرافت طولانی است.
۴.نیاز به تراشیدن مو سر ندارد.
میکروگرافت و FUE۱.در طی روش میکروگرافت، فولیکول‌های مو را به صورت تکی با یک دستگاه مخصوص جدا می‌کنند.
۲.نیاز به ایجاد برش در ناحیه کاشت مو نمی‌باشد.
۳.زمان کوتاهی برای انجام این روش نیاز می‌باشد.
۱.طی روش FUE، نیز فولیکول‌ها به حالت تکی اما به صورت دستی از ناحیه بانک مو برداشته می‌شوند.
۲.قبل از پیوند مو، نیاز به ایجاد برش در نواحی طاس شده وجود دارد.
۳.زمان انجام این روش نسبت به میکروگرافت طولانی‌تر است.
میکروگرافت و SUT۱.در این روش تعداد ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ گرافت را می‌توان پیوند زد
۲.دقت هولدر میکروگرافت بین ۰.۴ تا ۰.۹ می‌باشد. یعنی بسیار ظریف‌تر نسبت به روش‌های مکانیزه دیگر عمل می‌کند.
۳.زمان مورد نیاز برای این روش، حتی با اینکه دقیق تر انجام می‌گیرد، تفاوت چندانی با زمان SUT ندارد
۱.در این روش تعداد ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت را می‌توان پیوند زد
۲.دقت دستگاه SUT کمتر از هولدر میکروگرافت است
۳.زمان مورد نیاز این روش بین ۳ الی ۶ ساعت خواهد بود. این زمان بستگی به گستردگی ناحیه طاسی و نوع و تعداد فولیکول‌های موجود در بانک مو دارد.

مراحل کاشت مو میکرو گرافت MicroGraft

تمامی روش‌‌های کاشت مو به طور کلی شامل سه مرحله هستند اما نحوه اجرای مراحل، در هر روش فرق دارد:

 1. برداشت مو از قسمت بانک مو که معمولا از پشت سر بیمار برداشته می­‌شود در مواردی نیز می­توان از موهای قسمت ریش در آقایان و یا موهای بدن نیز استفاده کرد.
 2. برداشت گرافت­‌های مو بسته به نیاز بیمار با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون بریا طاسی معمولی و روش تریکوفیتیک اسکارلت برای سطح طاسی شدید
 3. مرحله جداسازی و آماده سازی گرافت­‌های مو برداشته شده از قسمت بانک موی بیمار
 4. آماده سازی گرافت­‌ها و چینش گرافت در دستگاه میکرو ایمپلنتر
 5. مرحله پیوند گرافت‌های مو در نواحی خالی سر – کاشت مو در سطح طاسی بدون نیاز به هیچگونه برش و جای زخم تنها با دستگاه و با پانچ­‌های ایمپلنتر در سایز میکرو

معمولا بین ۲ تا ۸ ساعت طول می­‌کشد تا پیوند انجام شود. یکی از فواید این روش ایمپلنت موی طبیعی، داشتن ظاهری طبیعی است.

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام می شود؟

در ابتدا با دستگاه‌های ویژه، محل طاس سر بی­‌حس شده و و آماده کاشت گرافت­‌های مو می­‌گردد. سپس توسط دستگاه ویژه میکروگرافت که گرافت‌­های مو در مرحله قبل در آن­ چیده شده است، پیوند مو انجام می­‌شود. در این مرحله هم نه خبری از درد خواهد بود و نه عوارض جانبی ترسناک رخ می‌­دهد. به دلیل کاشت در سایز میکرو در این روش، در ۱ سانتی متر مربع می­توان تا ۳ برابر متدهای قدیمی تراکم بالاتری را داشت.

همچنین به دلیل ظرافت این کار، هیچگونه اسکاری بر روی سر باقی نمی­‌ماند و حالت بسیار طبیعی را به همراه دارد. یک تکنیک دیگر وجود دارد که بدون لمس انجام می­‌شود. در این روش با استفاده از یک قلم، به صورت مستقیم فولیکول­‌های مو پیوند زده می­‌شوند تا میزان آسیب به سر کاهش یابد. معمولا هر چه کمتر به فولیکول­‌های مو دست زده شود، شانس موفقیت عمل بیشتر خواهد شد. در این روش از بی‌حسی کمتری استفاده می‌شود که هم برای فرد و هم برای پزشک، مفید خواهد بود. در متد «بدون لمس» فولیکول­‌ها آسیب نمی‌بینند و هنگام پیوند، با ریزش دچار نمی‌شوند. به همین دلیل قطعا مورد علاقه بسیاری از افراد است.

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت
مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

میکروموتورهای اتوماتیک کاشت مو میکروگرافت تا ۰.۴ میکرون ظریف‌تر و دقیق­‌تر از سایر هولدرها در روش‌های دیگر عمل می‌کند. این موضوع کمک می‌کند تا گرافت‌­های بیشتر و سالم‌تری از محل بانک مو برداشت شود. درد نسبی ایجاد شده در این روش برای هر فرد متفاوت است اما بسیاری از افرادی که تجربه‌ کاشت مو با روش میکروگرافت را دارند، از آن به عنوان یک روش پیوند موی بدون درد یاد می‌کنند. بعد از اتمام کار، ممکن است کبودی و تورم را تجربه کنید. اما استفاده از کمپرس یخ در صورت تایید پزشک این وضعیت را بهبود خواهد داد. بسیاری از متخصصان زیبایی، پس از آشنایی با روش میکروگرافت، اذعان کرده‌اند این روش، کاشت مو را بسیار راحت نموده است.

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

همچنین گاها در صورتی که نیاز به برداشت میکروگرافت ترکیبی از بانک مو باشد (در مواردی که بانک مو بیمار ضعیف یا مساحت سطح طاسی زیاد باشد) از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت فلپ مو استفاده می‌شود. به این ترتیب هیچکدام از عوارض کاشت مو fut را به همراه ندارد. هیچگونه اسکاری در پشت سر برجای نمی‌گذارد. در نهایت کوچک‌ترین آسیبی در محل برداشت مو از بانک مو ایجاد نمی‌کند.

نتیجه واقعی کاشت مو به روش میکروگرافت

مرحله آماده سازی گرافت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

گرافت­‌های برداشت شده در مرحله قبل، در مایع نگهدارنده متشکل از سلول‌­های بنیادی بیمار نگهداری می­‌شوند. این کار باعث تقویت فولیکول­‌های مو شده و در نتیجه ضخامت تارهای مو بعد از کاشت افزایش می­یابد. از طرفی گرافت­‌ها با تکنیک­‌های تخصصی کاشت، آماده چینش در دستگاه مخصوص کاشت مو می­‌گردند.

عکس کاشت میکروگرافت از پشت سر

برای آشنایی بهتر با متدهای کاشت طبیعی مو و انتخاب مناسب‌ترین متد، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید:

روش‌های کاشت مو بسیار گسترده‌اند. شناخته شده‌ترین این روش‌ها سه متد کاشت مو fut، کاشت مو fit و کاشت مو میکروگرافت micrograft هستند. تکنیک‌های دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دلیل مکمل بودنشان با روش­‌های اصلی پیوند مو، از آن‌­ها به عنوان تکنیک جداگانه نام نمی­‌برند. اما در همین مقاله مختصری به آن می­‌پردازیم:

تفاوت کاشت مو میکروگرافت با سایر متدها
تفاوت کاشت مو میکروگرافت با سایر متدها

الف ) کاشت مو fut یا جراحی

روش Fut، اولین روش کاشت مو طبیعی می‌باشد که با عنوان پیوند مو جراحی نیز از آن یاد می‌شود. به این­ صورت که:

 1. بافتی از پوست پشت سر به سایز ۲*۳۰ سانتیمتر با عنوان فلپ، برش داده و جدا می‌شود. محل این برش بخیه زده می‌شود.
 2. سپس فلپ جدا شده در مرحله آماده سازی در زیر میکروسکوپ جداسازی می‌شود.
 3. این نوار باریک به گرافت‌هایی تقسیم و با ایجاد برش‌­های میلیمتری بر نواحی طاس کاشته می‌شود.

در مواردی از این متد برای کاشت ریش و ابرو نیز استفاده می‌گردد. در حال حاضر روش Fut به دلیل عوارض زیاد، چندان مورد استقبال قرار نمی‌گیرد و از روش‌های جدیدتری با عوارض کمتر بهره می‌برند. این مشکلات عبارتند از:

 1. برجای ماندن اسکار و پوست اضافی در محل زخم
 2. التهاب و خارش
 3. گاها خونریزی
 4. احتمال بالای عفونت در محل زخم بانک مو و محل پیوند

البته در بروز برخی از عارضه­‌ها همانند اسکار و عفونت، خطای پزشکی نیز دخیل است.

میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

ب ) کاشت مو fit یا fue یا بدون جراحی

به دلیل مشکلات عدیده کاشت مو fut، کاشت موی fit مورد استفاده قرار گرفت. تفاوت آن با کاشت مو با روش fut در مرحله برداشت مو است. در این روش نیازی به جراحی و برداشت فلپ از محل بانک مو نیست و گرافت‌­های مو به طور جداگانه با استفاده از هولدرهای دستی از پشت سر برداشته می‌شوند و لازم است برای این منظور، سر بیمار تراشیده شود. کاشت طبیعی مو به روش fit توانست تا حد زیادی مشکلات روش fut را بهبود ببخشد. اما همچنان مشکلات مرحله کاشت مو و استفاده از تیغ جراحی و احتمال وجود نکروز و عفونت در پیوند مو را به همراه داشت. در مرحله برداشت مو نیز استفاده از هولدرهای دستی باعث آسیب به گرافت­‌های مو می‌شود. متاسفانه فولیکول‌های آسیب دیده بعد از کاشت رشد نمی‌کنند و تراکم کاشت مو در این روش کمتر خواهد شد. مخاطبانی که دنبال راهکارهای کمتر تهاجمی هستند، fit را یک تکنیک ایده‌آل می‌دانند.

قبل و بعد از کاشت مو از پشت سر

روش FUE در واقع روش پیشرفته‌تری از فرآیند fit است. در این روش واحدهای فولیکولار مو با استفاده از هولدر و با نهایت ظرافت و دقت برداشته می‌شوند. تا اینجا بنظر می‌رسد روش fue تفاوتی با روش fit ندارد. اما در این روش نوین می‌توان تراکم بیشتری از مو را در سر ایجاد نمود. از طرفی برای کاشت مو به جای تیغ جراحی از سوزن‌های بسیار ریزی استفاده می‌شود. در نتیجه جراحت ایجاد شده بسیار جزئی‌تر خواهد بود. ظرافت بالا در حین برداشت و کاشت فولیکول‌ها در این روش، با کمترین آسیب همراه خواهد بود. در نتیجه بازدهی بالاتری را در مقایسه با روش fit شاهد خواهیم بود. روش fue روز به روز توسعه یافت. در حال حاضر از تکنیک‌های گسترده‌ای برای بهبود عملکرد این روش و برطرف نمودن کاستی‌های آن استفاده می‌شود.

نمونه تصویر قبل و بعد از کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت جدیدترین متد کاشت مو

با پیشرفت­‌های روز افزون علم پزشکی در بخش ایمپلنت مو، شاهد تحولی بنیادی با عنوان کاشت مو میکروگرافت هستیم. اولویت ما برای انجام یک عمل کاشت مو، به سلامت سپری کردن عمل نیست بلکه کمترین جراحت و سختی ممکن در عین دستیابی به بهترین نتایج مد نظر است. در این خصوص، کلینیک‌ها و مراکز زیبایی رقابت شدیدی با یکدیگر دارند.

قبل و بعد از کاشت مو از بالای سر

سال­‌ها قبل، تحقیقات در زمینه‌ کاشت طبیعی مو، از یک موفقیت بزرگ در این راه خبر داد. در اوایل دهه ۱۹۸۰ روش میکروگرافت ابداع شد. در این دوره برای اولین بار از تکنیک‌­های ماکروگرافی برای ایجاد نتیجه طبیعی‌تر استفاده گردید. در نهایت تعداد جلسات کاشت مو به مراتب کمتر و نتایج، شکل جدی‌تر و مهم‌تری به خود گرفتند. پیش از معرفی روش میکروگرافت، جراحان برای استخراج مو، زخم‌های گسترده‌ای ایجاد می‌کردند که باعث می‌­شد پس از ترمیم مو جای این جراحات باقی بماند. اما در این روش دیگر خبری از این جراحات نیست و به نسبت دوره نقاهت کوتاه‌تر شده است.

تصویر نتیجه کاشت مو با دستگاه میکروگرافت

پزشکان برای برداشت فولیکول و پیوند گرافت، تارهای موی مورد نیاز را محاسبه و براساس آن، اقدام به برداشت می‌کنند. این متد به تایید سازمان FDA آمریکا و CE اروپا رسیده است. روشی که در سال ۲۰۰۸ برای نخستین بار در کشور آلمان مورد ارزیابی قرار گرفت. در کاشت مو به روش میکروگرافت امکان پیوند تارهای بیشتری وجود دارد. البته به منظور ایجاد ظاهری طبیعی برای فرد در ناحیه جلوی سر، گرافت‌های کمتری کاشته می‌شود. این فناوری هم اکنون در بیش از ۲۰ کشور دنیا براساس پروتکل‌های استاندارد اجرا می‌گرد. ترکیه تنها کشور در منطقه خاورمیانه است که در طول ۴ سال گذشته در منطقه خاورمیانه این متد را بر روی بیماران اجرا نموده‌ است.

عکس نتیجه کاشت مو میکروگرافت

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

 1. در طی روش میکروگرافت فولیکول‌های مو را به صورت تکی با استفاده از یک هولدر مخصوص و الکتریکی برمی دارند؛ بنابراین احتمال خطای انسانی به شدت کاهش می‌یابد.
 2. افزایش میزان برداشت از بانک مو با توجه به ویژگی­‌های بانک موی فرد (تا ۲ برابر تراکم برداشت بیشتر در تک روش و تا ۴ برابر تراکم برداشت بیشتر در روش ترکیبی میکروگرافت)
 3. عدم تشکیل اسکار در محل برداشت و در محل کاشت مو به دلیل استفاده از میکروموتور­های ظریف، ایمپلنترهای میکرو و تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت
 4. افزایش تراکم کاشت به بیش از ۳ برابر روش‌­های قدیمی به دلیل پیوند مو در سایز میکرو
 5. دوره نقاهت بسیار کوتاه‌تر نسبت به روش­‌های قدیمی
 6. رفع مشکل اسکار و نکروز به طور قطعی
 7. رویش سریع­‌تر مو نسبت به سایر متدها بدلیل استفاده از تکنیک سلول­‌های بنیادی
 8. افزایش سرعت عمل ایمپلنت مو و در نتیجه پیوند گرافت­‌های سالم‌­تر

لازم به ذکر است که کاشت مو با روش میکروگرافت به طور مستقیم توسط دکتر حمیدرضا خراسانی و تیم پزشکی ایشان به صورت انحصاری در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا انجام می­گردد.

مزایای کاشت مو میکروگرافت
مزایای کاشت مو میکروگرافت

عوارض احتمالی و معایب کاشت مو به روش میکروگرافت

در واقع می­توان گفت کاشت مو به روش میکروگرافت به عنوان جدیدترین و کم عارضه­‌ترین تکنیک کاشت مو در دنیا شناخته شده است. لزوم انجام این متد توسط پزشک متخصص و استفاده از ظریف­‌ترین دستگاه‌های کاشت مو سبب شده تا تقریبا هیچگونه عارضه­‌ای در پیوند مو به روش میکروگرافت ثبت نگردد. کسانی که این روش پیوند موی طبیعی را انجام داده‌­اند، بی‌­حسی یا گزگز در ناحیه پیوند زده شده را احساس کرده‌­اند. این امر تا چند هفته بعد از عمل ترمیم مو قابل احساس است. این بی‌­حسی یا لمس شدگی عموماً به دلیل کاهش گردش خون در مویرگ‌­ها ایجاد می­‌شود.

به خاطر داشته باشید که پوست سر شما دچار جراحت شده است. تا زمانی که این رگ‌­ها دوباره احیا شده و بافت­‌های اطراف فولیکول‌­های مو را تقویت کنند، این روند موقت حفظ خواهد شد و دلیلی برای نگرانی شما نیست. اگر می­‌خواهید خیلی سریع مویرگ­‌های اطراف فولیکول را جریان ببخشید و دوباره وارد چرخه کنید، بهتر است حتی­‌الامکان، از مصرف الکل، دخانیات و برخی قرص­‌های استروئیدی خودداری کنید. همچنین مصرف زیاد آب و استفاده از رژیم غذایی درست، سلامت شما را تضمین خواهد کرد.

عکس پیوند مو میکروگرافت

به طور کلی، عوارض جانبی ذکر شده در بالا، عارضه­‌های طبیعی هستند و تقریباً همه آن‌ها طی دو هفته از بین می‌روند. پزشک شما داروهایی تجویز می­‌کند تا سریع‌­تر بهبود پیدا کنید. اما مواردی را به صورت احتمالی برای مراجعین عزیز ذکر می­‌کنیم تا دقت کافی را در اجرای دستورات قبل و بعد از روش میکروگرافت داشته باشند.

 1. احتمال خارش یک الی دو روز بعد از پیوند (نباید به هیچ‌وجه به این خارش­‌ها واکنش نشان دهید. معمولا لوسیون­‌هایی که پزشک تجویز می‌­کند، چاره‌گشا خواهند بود.)
 2. احتمال کبودی یا ورم کوتاه مدت در قسمت­‌هایی از پیشانی و اطراف سر که پس از دو روز کاملا محو می­‌شوند.
 3. کنار گذاشتن تمام فعالیت­‌های ورزشی و کارهای سنگین به مدت یک ماه برای جلوگیری از پارگی رگ­‌ها و مویرگ­‌های سطح سر و باز شدن مجدد زخم‌­ها (خونریزی دوباره از محل زخم، نتیجه پیوند را با شکست مواجه می­‌کند.)
 4. احتمال وجود درد تا نهایتا یک الی دو روز بعد از کاشت (البته به دلیل استفاده از سایز میکرو معمولا درد خاصی احساس نمی­‌شود.)

به طور کلی، عوارض جانبی ذکر شده کاملا جزئی و موقتی هستند. بنابراین هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشید و با آرامش دوره‌ نقاهت خود را بگذرانید.

نتیجه نهایی کاشت مو میکروگرافت

مراقبت های قبل از پیوند طبیعی مو به روش میکروگرافت

در جلسه مشاوره با متخصص، توصیه‌هایی قبل از شروع کار به شما خواهد شد که باید آن‌ها را جدی بگیرید:

 1. اگر می‌خواهید نتیجه کار با شکست مواجه نشود و هزینه و وقت خود را از دست ندهید، حتما به مدت یک ماه قبل از کار، دخانیات و مشروبات الکلی را کنار بگذارید.
 2. در جلسه مشاوره باید اطلاعات مرتبط با سلامتی خود همانند ابتلا به بیماری خاص و حساسیت دارویی را در اختیار پزشک قرار دهید.
 3. شب قبل از کاشت مو باید استحمام کنید تا آلودگی‌های پوستی برطرف گردند.
 4. در روز پیوند مو حتما لباس دکمه‌دار بپوشید تا برای تعویض، به سر فشار وارد نشود.
 5. مصرف دارو‌های رقیق‌کننده خون همانند آسپرین، دو هفته قبل از ایمپلنت مو ممنوع است.

عکس از بالای سر روش میکروگرافت

مراقبت های پس از کاشت مو به روش میکروگرافت

طبیعتا پس از پیوند مو، پوست سر شما دچار جراحت‌های جزئی می‌شود. این رگ‌ها برای احیای مجدد و ترمیم بافت­‌های اطراف فولیکول‌های مو نیاز به زمان دارند. بنابراین دوره‌ نقاهت معمولا با این مسائل همراه خواهد بود.

چند توصیه زیر را جدی بگیرید تا بعد از کاشت مو، نتیجه خوبی به دست آید:

 1. آیا می‌دانید همچنان نباید تا یک ماه به سراغ مشروبات الکلی و دخانیات بروید؟
 2. باید رژیم غذایی مناسبی داشته باشید به این معنا که میوه‌ها و سبزیجات را بیشتر کنید تا زخم‌ها زودتر بهبود پیدا کرده و خطر عفونت کاهش یابد.
 3. همچنین مصرف آب را بیشتر کنید تا خون‌رسانی در بدن تقویت گشته و فولیکول‌ها دچار کمبود مواد مغذی و اکسیژن نشوند.
 4. در زمان خواب دقت کنید به هیچ عنوان نباید به محل پیوند فشار وارد شود. حتی در طول روز نباید این قسمت را ماساژ دهید.
 5. موقع خواب باید سر بالاتر از بدن باشد.
 6. برای رفتن به سونا، جکوزی، ورزش کردن و انجام فعالیت‌های سنگین باید از پزشک اجازه بگیرید.
 7. دارو‌های تجویز شده را به طور کامل مصرف کنید.
 8. تا مدتی باید از شامپویی استفاده کنید که پزشک تجویز کرده است.
 9. خشک کردن مو با سشوار تا مدتی ممنوع است در غیر این صورت فولیکول از دست می‌رود.
 10. برای استفاده از از مواد شیمیایی همانند رنگ مو، ژل، اسپری و … می‌بایست تا یک ماه پرهیز کنید.

مراقبت های پس از کاشت مو به روش میکروگرافت

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت

تقریبا میتوان گفت برای انجام روش میکروگرافت هزینه نمی‌کنیم و خود نوعی سرمایه گذاری است، در این روش پیوند مو حصول نتیجه قطعی است و موهای کاشته شده به صورت کاملا دائمی می باشند.به طوری که اطمینان از این متد سبب شده تا در تمام دنیا ضمانت­‌نامه‌­ای کتبی به مراجعین تقدیم شود. شما اکثرا برای یک بار در زندگی، به کاشت مو روی خواهید آورد، بنابراین توصیه می­‌شود نزد پزشکی بروید که سابقه و تجربه مناسبی در زمینه کاشت مو با میکروگرافت داشته باشد.

پیوند موی میکروگرافت توسط متخصص دکتر خراسانی

در کشور ایران، کاشت طبیعی مو با میکروگرافت چندان زیاد انجام نمی­‌گیرد اما در ادامه، کلینیک و مطب­‌هایی وارد به این حوزه خواهند شد که تجربه و مهارت و تجهیزات کافی نخواهند داشت. در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا نیز کاشت مو میکروگرافت با ضمانت­نامه کتبی بیمه ایران و ضمانت­‌نامه کتبی و نظارت مستقیم مدرس و متخصص کاشت مو دکتر خراسانی انجام می­‌شود.

از طرفی انجام کار توسط پزشک متخصص، شدت طاسی بیمار، بانک مو و میزان تراکم مورد نیاز مواردی است که قیمت کاشت مو میکروگرافت را مشخص می­‌کنند.

کلینیک های کاشت مو به روش میکروگرافت در تهران

کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا، تنها مرکز معتبر ارائه دهنده متد انحصاری میکروگرافت در کلان شهر تهران می باشد.

مراکز تخصصی پیوند مو روش میکروگرافت در تهران

کاشت مو به روش میکروگرافت در یزد، شیراز و اصفهان

گرچه با پیشرفت تکنولوژی، کلینیک‌های زیبایی به سراسر ایران رسیده‌اند و فعالیت‌های گسترده‌ای انجام می‌دهند اما هنوز در برخی شهر‌های ایران، مراجعه‌کنندگان به کاشت مو، مخصوصا روش میکروگرافت، در پایان کاملا با نا‌امیدی مطب را ترک می‌کنند. در چنین شرایطی باید کاملا فرد متقاضی را درک کرد و به احتیاجاتش گوش سپرد. هرگونه اشتباه در این عمل، برداشت اضافی گرافت و یا پیوند بد فولیکول‌ها، نتایج فاجعه باری به همراه خواهد داشت. در شهر‌های شیراز، یزد و اصفهان، کاشت مو انجام می‌گیرد اما اینکه آیا به روش میکروگرافت مسلط هستند یا نه، کاملا نا‌مشخص است. از طرفی نمی‌توان با تکیه بر چنین اطلاعات ناشناخته‌ای، به استقبال چنین عملی رفت.

عکس قبل و بعد پیوند مو با روش تخصصی میکروگرافت

توصیه ما در این لحظه، این است که برای انجام کاشت مو به روش میکروگرافت، به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا مراجعه کنید تا زیر نظر برترین پرستاران و پزشکانی چون دکتر خراسانی، بهترین کاشت مو را تجربه کنید. و سخن آخر ما مفتخر به آنیم که اعلام کنیم کاشت مو میکروگرافت در ایران تنها در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با همکاری و دریافت مجوز معتبر از ترکیه و آلمان قابل انجام است. و مجوز انحصاری این متد در اختیار کلینیک هلیا و دکتر خراسانی است. و با افتخار منتظر حضور شما در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا هستیم.

نمونه واقعی کاشت میکروگرافت در تهران

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

۲۶ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code