کاشت مو به روش میکروگرافت(micro graft) – برتری این روش نسبت به سایر روش های موجود

کاشت مو به روش میکروگرافت در ایران

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو ” طبیعی امروزه دغدغه بسیاری از زنان و مردان می باشد، و از آنجایی که مو در صورت و جذابیت ظاهری تاثیر بسزایی دارد. کاشت مو به قدری در ایران و جهان محبوب شده که حتی افرادی که برای تقویت مو و زیبا به نظر آمدن، به دنبال عمل کردن نیستند هم به کاشت مو به عنوان یک گزینه جدی نگاه می کنند.

در بخش های همچون موی سر، ابرو و ریش وجود و پرپشتی آنها حیاتی به نظر می رسد.

با توجه به گستردگی خدمات حوزه زیبایی و ازدیاد تبلیغات در این زمینه میخواهیم تا در این مقاله به بررسی روش های کاشت مو و معرفی بهترین تکنیک کاشت موی طبیعی با عنوان کاشت مو به روش میکروگرافت بپردازیم.

موهای روی سر، بر روی سطحی دسته مانند رشد می کنند. این دسته ها حاوی یک یا سه فولیکول هستند که توسط جراحان کاشت مو، با نام واحدهای فولیکولی خطاب می شوند.

این فولیکول ها توسط واحدهایی به نام میکروگرافت، در یک گرافت حفظ می شوند. اندازه این میکروگرافت ها معمولا اندازه یک دانه برنج هستند. تمامی این مقدمه چینی ها برای این بود که میکروگرافت را در ایران، به عنوان روشی کاملا پیشرفته و جا افتاده معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

روش میکروگرافت، نکات حساس بسیار زیادی دارد که پیش از اقدام برای انجام آن، باید از تمام مراحل آن آگاه باشید. با ما برای بررسی تمامی زوایا و جوانب کاشت مو به روش میکروگرافت همراه باشید.

Hair transplantation by micrograft method

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

چرا کاشت مو به روش میکروگرافت

برای درمان طاسی یا کم مویی در مردان و زنان در نواحی موی سر، ابرو و ریش از روش های متفاوتی استفاده میگردد.

از این قبیل میتوان به درمان های دارویی، استفاده از روش های سنتی و طب سنتی، پروتز مو یا موی مصنوعی ، تاتو در قسمت ابرو به ویژه برای خانم ها و غیره اشاره نمود.

اما به جرات میتوان گفت که شاید روش های ذکر شده تا حدودی مشکل را برطرف کنند اما در مواردی خود نیز مشکل آفرین خواهند بود.

و باعث افزایش ریزش مو، آسیب های پوستی ( به خصوص در هنگام استفاده از پروتز مو یا مو مصنوعی ) و غیره، میشوند و تنها روش مطمئن در درمان طاسی یا کم مویی کاشت مو یا پیوند موی طبیعی است.

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر روش ها

در تبلیغات مجموعه های مختلف فعال در عرصه کاشت مو شاهد عناوینی همچون ” کاشت مو به روش sut ” ، کاشت مو به روش fue ، پیشوند super در برخی از روش های کاشت مو مانند super fue یا super sut یا … پسوند plus ، ultra و … هستیم.

اما این موارد اغلب از نظر علمی هیچگونه اعتباری ندارند و فقط فرایند های تبلیغاتی برای بازاریابی و جذب مشتری میباشد.

البته تنها در روش sut  که میتوان آن را fit پیشرفته دانست در مرحله برداشت مو به جای استفاده از هولدرهای دستی از هولدرهای اتوماتیک استفاده میگردد.

روش Sut بدین شکل است که بدون استفاده از تیغ جراحی و داشتن درد و خونریزی، با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک که ضریب اشتباه آن ها کاملا پایین است، فرد دارای موهایی بسیار زیبا و باوقار می شود. در این روش با استفاده از پانچ، برش های کم و خفیفی زده می شود تا فولیکول های مورد نظر از ناحیه اهدا کننده درآیند و به موهای سر پیوند زده شوند.

این روش که مورد توجه افراد مشهور دنیای مد و بازیگری قرار گرفته و حتی در ورزش هایی چون فوتبال و والیبال هم ورزشکاران استفاده کرده اند، بهترین راه برای احیای مجدد موها است.

در روش Sut که در بخش برداشت گرافت های مو مقداری روش fit را بهبود بخشیده است.

The difference between micrograft hair transplantation and other methods

کاشت مو به طور کلی شامل سه مرحله کلی می باشد. که تفاوت روش های کاشت مو دقیقا در این موارد است.

1- برداشت مو از قسمت بانک مو که معمولا از پشت سر بیمار برداشته میشود در مواردی نیز میتوان از موهای قسمت ریش در آقایان و یا موهای بدن نیز استفاده کرد.

2- مرحله جداسازی و آماده سازی گرافت های مو برداشته شده از قسمت بانک موی بیمار

3- مرحله کاشت موی طبیعی بر محل طاسی سر

حال برای فهم بهتر روش های کاشت مو و انتخاب مناسب ترین روش به ادامه مطلب دقت کنید.

در ادامه به روش ها و تکنیک های مختلف کاشت مو طبیعی می پردازیم؛

کاشت مو به عمل انتقال گرافت های مو از محل بانک مو و پیوند آن ها به محل طاسی گفته میشود.

معمولا از یک پانچ برای برداشت گرافت های مو استفاده می شود. این گرافت ها از ناحیه پشت گردن برداشته می شود و سپس به ناحیه ای که قرار است مو کاشته شود، پیوند زده می شود. مشکل بزرگ این متد، این است که زخم های بزرگ دایره ای روی قسمت پشت سر باقی می ماند که غالباً ناخوشایند به نظر می رسد.

به طور علمی میتوان روش های کاشت مو را به سه روش کاشت مو fut و کاشت مو fit و کاشت مو micrograft تقسیم کرد.

اما تکنیک های دیگری نیز مورد استفاده قرار میگیرد که به دلیل مکمل بودنشان با روش های اصلی کاشت مو از آنها به عنوان تکنیک جداگانه نام نمی برند. اما در همین مقاله مختصری به آن می پردازیم :

الف ) کاشت مو به روش fut یا جراحی

نخستین روش کاشت مو طبیعی میباشد که با عنوان کاشت مو جراحی نیز از آن یاد میشود. به اینصورت که بافتی از پوست پشت سر به سایز 2*30 سانتی متر با عنوان فلپ برش داده و جدا میشود.

محل این برش با بخیه به هم بسته میشود. سپس فلپ جدا شده در مرحله آماده سازی در زیر میکروسکوپ جداسازی میشود.

و در ادامه به واحد های با عنوان گرافت تقسیم شده و در مرحله کاشت با ایجاد برش های میلی متری بر روی محل طاسی کاشته میشود.

از این روش همچنان برای کاشت ریش و ابرو نیز استفاده میگردد. امروزه میلیون ها زن و مرد، برای تقویت و درمان ریزش مو، به استفاده از کاشت مو روی می آورند که بر اساس انتخاب فرد، یک گزینه و راهکار به همراه روشی نوین از روش های ترمیم طبیعی مو انجام می گیرد.

این روزها دیگر روش Fut با توجه به عوارض زیادی که دارد، زیاد مورد توجه نیست و سایر گزینه ها، بیشتر در دسترس قرار گرفته اند. برخی از این عوارض عبارتند از:

ب ) عوارض کاشت مو fut

بیشتر در محل برداشت فلپ از بانک مو رویت میگردد و عوارضی همچون برجای ماندن اسکار، گوشت اضافی، التهاب و خارش، خونریزی، و غیره شاهد هستیم.

همچنین در مرحله کاشت نیز به دلیل استفاده از تیغ جراحی برای ایجاد برش های میلیمتری در صورت عدم انتخاب پزشک و تیم پزشکی مناسب امکان ایجاد نکروز و عفونت های شدید وجود دارد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

پ ) کاشت مو به روش fit یا fue یا بدون جراحی

به دلیل مشکلات عدیده کاشت مو fut روش کاشت موی fit مورد استفاده قرار گرفت که تنها تفاوت آن با کاشت موی fut در مرحله برداشت مو است.

لذا دیگر نیاز به جراحی و برداشت فلپ از محل بانک مو نیست و گرافت های مو به طور جداگانه با استفاده از هولدرهای دستی از پشت سر برداشته میشود. در این روش باید سر بیمار تراشیده شود.

ج ) عوارض کاشت مو fit

هر چند کاشت مو fit توانست تا حدود زیادی مشکلات کاشت مو fut را بهبود ببخشد اما همچنان مشکلات مرحله کاشت مو و استفاده از تیغ جراحی و احتمال وجود نکروز و عفونت در کاشت مو را به همراه داشت.

در ضمن در مرحله برداشت مو نیز استفاده از هولدرهای دستی باعث آسیب به گرافت های مو میشد که متاسفانه گرافت ها و فولیکول های آسیب دیده بعد از کاشت رشد نمیکردند و تراکم کاشت مو در این روش پایین تر از تمام روش های کاشت مو می باشد.

مراجعه کنندگانی که دنبال روش های کمتر تهاجمی هستند، Fit را یک روش و تکنیک ایده آل می دانند. در این عمل، حدودا دو یا سه روز بعد، هیچگونه آثاری از جای عمل دیده نمی شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو

با پیشرفت های روز افزون علم پزشکی در بخش کاشت مو شاهد تحولی بنیادی با عنوان کاشت مو میکروگرافت هستیم. دیگر اولویت ما برای انجام یک عمل کاشت مو، به سلامت سپری کردن عمل نیست، بلکه کمترین جراحت و سختی ممکن است و بر سر این موضوع، کلینیک ها و مراکز زیبایی رقابت شدیدی باهم دارند.

سال ها قبل، کاشت مو به روش میکروگرافت از یک موفقیت بزرگ در زمینه ترمیم مو خبر داد. در اوایل دهه 1980 این نوع متد کاشت مو، باب شد و برای اولین بار از تکنیک های ماکروگرافی برای ایجاد نتیجه نهایی زیباتر و طبیعی تر استفاده شد. در این روش، تعداد جلسات برای کاشت مو به مراتب کمتر شد و نتایج، شکل جدی تر و مهم تری به خود گرفتند.

قبل از به روی کار آمدن روش میکروگرافت، جراحان پیوند مو بخش های زیادی از مو را از ناحیه اهدا کننده استخراج می کردند که باعث می شد پس از ترمیم مو جای زخم های بزرگی باقی بماند. خوشبختانه دیگر خبری از این وضعیت نیست و همه چیز کاملا پیشرفته شده است.

خوشبختانه دیگر خبری از این وضعیت نیست و همه چیز کاملا پیشرفته شده است. در واقع پزشکان پیش از برداشت فولیکول و پیوند گرافت، کاملا تعداد تارهای موی مورد نیاز را می سنجند و سپس بر اساس آن، اقدام به برداشت می کنند.

این روش که به تایید سازمان FDA آمریکا و CE اروپا رسیده در سال 2008 برای نخستین بار در کشور آلمان مورد ارزیابی قرار گرفت.

کاشت مو به روش میکروگرافت، باعث می شود گرافت های بیشتری پیوند بزنید و البته در این روش به علت به دست آمدن ظاهری طبیعی برای فرد در ناحیه جلوی سر، گرافت های کمتری به کار گرفته می شود.

انجمن جراحان زیبایی و متخصصین پوست و مو آلمان بعد از بررسی و ارائه نتایج درخشان کاشت مو میکروگرافت این روش را به تایید سازمان های CE اروپا و FDA آمریکا رسانده اند.

هم اکنون در بیش از 20 کشور دنیا به صورت انحصاری بر اساس پروتکل های ارائه شده در حال انجام است.

لازم به ذکر است که تنها کشوری که از 4 سال پیش در منطقه خاورمیانه بر روی این متد فعالیت داشته کشور ترکیه می‌باشد.

The difference between micrograft hair transplantation is the latest method of transplantation

کاشت مو به روش میکروگرافت در ایران

با همت جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی , تیم پزشکی تحت نظارتشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود این روش ویژه کاشت مو به ایران شدند.

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام میشود ؟

  1. برداشت گرافت های مو بسته به نیاز بیمار با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون و در صورت نیاز و وجود سطح طاسی زیاد با روش تریکوفیتیک اسکارلت
  2. آماده سازی گرافت ها و چینش گرافت در دستگاه میکرو ایمپلنتر
  3. کاشت مو در سطح طاسی بدون نیاز به هیچگونه برش و جای زخم تنها با دستگاه و با پانچ های ایمپلنتر در سایز میکرو
  4. معمولا بین 2 تا 8 ساعت طول می کشد تا عمل انجام شود. یکی از فواید این عمل، داشتن ظاهری طبیعی است.

How is hair transplantation done by micrograft method?

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

میکروموتورهای اتوماتیک کاشت مو میکروگرافت تا 0.4 میکرون ظریف تر و دقیق تر از سایر هولدرها در روش های دیگر عمل کرده و این باعث برداشت گرافت هابی سالم تر و بیشتر از محل بانک مو میگردد.

این عمل می تواند نسبت به یک فرد تا فرد دیگر میزان درد متفاوتی را به همراه داشته باشد اما بسیاری از افرادی که این عمل را انجام داده اند، از آن به عنوان یک عمل و روش درمانی بدون درد یاد می کنند. بعد از عمل نیز ممکن است کبودی و تورم را تجربه کنید اما استفاده از کمپرس یخ این وضعیت را بهبود خواهد داد.

بسیاری از پزشکان و متخصصان زیبایی، پس از آشنایی با روش میکروگرافت، اذعان کرده اند این روش کارشان را بسیار راحت کرده و میزان رضایت مراجعه کنندگان از عمل را به شدت بالا برده است.

همچنین گاها در صورتی که نیاز به برداشت میکروگرافت ترکیبی از بانک مو باشد ( در مواردی که بانک مو بیمار ضعیف یا مساحت سطح طاسی زیاد باشد ) از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت فلپ مو استفاده میگردد.

که دیگر هیچکدام از عوارض کاشت مو fut را به همراه ندارد. هیچگونه اسکاری در پشت سر برجای نمیگذارد و کوچکترین آسیبی را در محل برداشت مو از بانک مو ایجاد نمیکند.

مرحله آماده سازی گرافت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

گرافت های برداشت شده در مرحله قبل در این مرحله در مایع نگهدارنده متشکل از سلول های بنیادی بیمار نگهداری میگردد.

و باعث تقویت فولیکول های مو شده، این امر افزایش ضخامت تارهای مو بعد از کاشت را تضمین میکند، از طرفی گرافت ها با تکنیک های تخصصی کاشت آماده چینش در دستگاه مخصوص کاشت مو میگردند.

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

محل طاسی بیمار با دستگاه های ویژه بی حسی به طوری که بدون درد باشد بی حس شده و آماده کاشت گرافت های مو میشود.

سپس توسط دستگاه ویژه میکروگرافت که گرافت های مو در مرحله قبل در آنها چیده شده است کاشت مو انجام میگردد. در این مرحله هم نه خبری از درد خواهد بود و نه عوارض جانبی ترسناک که گاهی به گوشتان می خورد.

به دلیل کاشت در سایز میکرو در این روش در 1 سانتی متر مربع میتوان تا 3 برابر روش های قدیمی تراکم بالاتری را داشت.

همچنین به دلیل ظرافت این کار هیچگونه اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و حالت بسیار طبیعی را به همراه دارد.

Stages of hair transplantation by micrograft method

یک تکنیک دیگر وجود دارد که بدون لمس انجام می شود. در این روش با استفاده از یک قلم، به صورت مستقیم فولیکول های مو پیوند زده می شود تا سطح آسیب به سر کاهش یابد. معمولا هر چه کمتر به فولیکول های مو دست زده شود یا لمس شود، شانس موفقیت عمل بیشتر خواهد شد.

در این متد، مسکن و بی حسی کمتری مورد استفاده قرار می گیرد که هم برای مراجعه کننده و هم برای پزشک، مزیت های خوبی را به همراه خواهد داشت. روش «بدون لمس» روشی است که در آن فولیکول ها نه آسیب می بینند و نه هنگام پیوند زده شدن، با ریزش دچار می شوند. به همین دلیل قطعا مورد علاقه بسیاری از افراد است.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

1. افزایش میزان برداشت از بانک مو با توجه به ویژگی های بانک مو بیمار تا 2 برابر تراکم برداشت بیشتر در تک روش و تا 4 برابر تراکم بیشتر برداشت از بانک مو در روش ترکیبی میکروگرافت

2. نداشتن هیچگونه اسکار در محل برداشت و در محل کاشت مو به دلیل استفاده از میکروموتور های ظریف، ایمپلنترهای میکرو و تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت

3. افزایش تراکم کاشت به بیش از 3 برابر روش های قدیمی به دلیل کاشت مو در سایز میکرو

4. دوره نقاهت بسیار کوتاه تر نسبت به روش های قدیمی

5. رفع مشکل اسکار و نکروز به طور قطعی

6. رویش سریع تر و حصول نتیجه کاشت مو زودتر از سایر روش ها بدلیل استفاده از تکنیک سلول های بنیادی

7. افزایش سرعت عمل کاشت مو و در نتیجه پیوند گرافت های سالم تر

لازم به ذکر است که کاشت مو میکروگرافت به طور مستقیم توسط دکتر حمیدرضا خراسانی و تیم پزشکی ایشان به صورت انحصاری در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا انجام میگردد.

The benefits of micrograft hair transplantation

عوارض احتمالی کاشت مو به روش میکروگرافت

در واقع میتوان گفت کاشت مو میکروگرافت عنوان جدیدترین و کم عارضه ترین تکنیک کاشت مو در دنیا را با خود به همراه دارد.

لزوم انجام این روش توسط پزشک متخصص و استفاده از ظریف ترین دستگاهای کاشت مو سبب شده تا تقریبا هیچگونه عارضه ای در کاشت مو به روش میکروگرافت ثبت نگردیده است.

کسانی که تحت عمل پیوند مو قرار گرفته اند، بی حسی یا گزگز در ناحیه پیوند زده شده را احساس کرده اند. این امر تا چند هفته بعد از عمل ترمیم مو قابل احساس است. این بی حسی یا لمس شدگی عموماً به دلیل کاهش گردش خون در مویرگ ها ایجاد می شود.

به خاطر داشته باشید که پوست سر شما دچار جراحت شده است. تا زمانی که این رگ ها خود را دوباره احیا کرده و بافتهای اطراف فولیکول های مو را تقویت کنند. این روند موقت حفظ خواهد شد و دلیلی برای نگرانی شما نیست.

اگر می خواهید خیلی سریع مویرگ های اطراف فولیکول را جریان ببخشید و دوباره وارد چرخه کنید، بهتر است حتی الامکان، از مصرف الکل، دخانیات و برخی قرص های استروئیدی خودداری کنید. همچنین مصرف زیاد آب و استفاده از رژیم غذایی درست، سلامت شما را تضمین خواهد کرد.

به طور کلی، عوارض جانبی ذکر شده در بالا، عارضه های طبیعی ای برای اکثر بیماران است. مهمترین چیز این است که این نارضایتی ها فقط موقتی هستند و تقریباً همه آنها طی دو هفته از بین می روند. داروهایی وجود دارد که پزشک شما می تواند تجویز کند تا سریع تر بهبود پیدا کنید.

اما مواردی را به صورت احتمالی برای مراجعین عزیز ذکر میکنیم تا دقت کافی را در اجرای دستورات قبل و بعد از عمل میکروگرافت داشته باشند.

1- احتمال خارش یک الی دو روز بعد از عمل (نباید به هیچ وجه به این خارش ها واکنش نشان دهید. معمولا لوسیون هایی که پزشک تجویز می کند، چاره گشا خواهند بود.)

2- احتمال کبودی یا ورم کوتاه مدت در قسمت هایی از پیشانی و اطراف سر که پس از دو روز کاملا محو می شوند.

3- احتمال تعطیل کردن تمام فعالیت های ورزشی به مدت یک ماه
ورزش کردن بدون وارد کردن فشار به بدن ممکن نیست، باو وارد کردن فشار به بدن ممکن است رگ ها و مویرگ های سطح سر پاره شوند و زخم ها دوباره باز شوند. هنگامی که زخم ها دوباره باز می شوند، خونریزی ایجاد می شود و باکتری ها می توانند از طریق بریدگی های کوچکی که در طول میکروگرافت ایجاد شده، وارد شوند. این باعث می شود که شما در معرض عفونت قرار بگیرید.

4- احتمال وجود درد تا نهایتا یک الی دو روز بعد از عمل ( البته به دلیل استفاده از سایز میکرو معمولا درد خاصی احساس نمیشود )

5- احتمال دارد تا چند روز، از آنتی بیوتیک و داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن استفاده کنید. البته از آنجایی که این عمل بدون درد و خونریزی است، استفاده از داروهای ضد التهاب بر عهده خود فرد خواهد بود.

دقت شود که مراقبت ها و دستورات بعد از عمل جدی گرفته شود و با نظر پزشک معالج کلیه مراحل به طور دقیق انجام گردد.

از آنجایی که عمل کاشت مو به روش میکروگرافت دقت و حساسیت بسیار زیادی می طلبد، توصیه می شود تمام افراد حاضر در اتاق عمل، تجربه و سابقه خوبی در این زمینه داشته باشند.

بسیاری از پزشکان، از یک تیم چهار نفره استفاده می کنند که هرکدام در اتاق عمل، وظیفه خاصی برعهده دارند. هرچه افراد حاضر در اتاق بیشتر با یکدیگر منطبق حرکت کنند، میزان موفقیت عمل همان اندازه بالا خواهد رفت.

قیمت کاشت مو به روش میکروگرافت

تقریبا میتوان گفت برای انجام میکروگرافت هزینه نمیکنیم و خود نوعی سرمایه گذاری است، در این روش پیوند مو حصول نتیجه قطعی است و موهای کاشته شده به صورت کاملا دائمی می باشند.

به طوری که اطمینان از این روش سبب شده تا در تمام دنیا ضمانت نامه ی کتبی به مراجعین تقدیم شود.

شما اکثرا برای یک بار در زندگی، به عمل کاشت مو روی خواهید آورد، بنابراین توصیه می شود نزد پزشکی بروید که سابقه و تجربه مناسبی در زمینه کاشت مو با میکروگرافت داشته باشد.

در کشور ایران، عمل کاشت مو با میکروگرافت چندان زیاد انجام نمی گیرد اما در ادامه، بیشتر با مطب های وارد به این حوزه آشنا خواهید شد.

در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا نیز کاشت مو میکروگرافت با ضمانت نامه کتبی بیمه ایران و ضمانت نامه کتبی و مستقیم مدرس و متخصص کاشت مو دکتر خراسانی تضمین شده است.

از طرفی انجام کار توسط پزشک متخصص، سطح طاسی بیمار، بانک مو و میزان تراکم مورد نیاز مواردی است که قیمت کاشت مو میکروگرافت را مشخص میکند.

The price of hair transplantation by micrograft method

کاشت مو به روش میکروگرافت در یزد، شیراز و اصفهان

گرچه با پیشرفت تکنولوژی، کلینیک های زیبایی به سراسر ایران رسیده اند و فعالیت های گسترده ای انجام می دهند اما هنوز در برخی شهرهای ایران، مراجعه کنندگان به کاشت مو، مخصوصا روش میکروگرافت، در پایان کاملا با نا امیدی مطب را ترک می کنند.

در چنین شرایطی باید کاملا فرد متقاضی را درک کرد و به احتیاجاتش گوش سپرد. هرگونه اشتباه در این عمل، برداشت اضافی گرافت و یا پیوند بد فولیکول ها، نتایج فاجعه باری به همراه خواهد داشت.

در شهرهای شیراز، یزد و اصفهان، کاشت مو انجام می گیرد اما اینکه آیا به روش میکروگرافت مسلط هستند یا نه، کاملا نامشخص است. از طرفی نمی توان با تکیه بر چنین اطلاعات ناشناخته ای، به استقبال چنین عملی رفت.

توصیه ما در این لحظه، این است که برای انجام کاشت مو به روش میکروگرافت، به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا مراجعه کنید تا زیر نظر برترین پرستاران و پزشکانی چون دکتر خراسانی، بهترین کاشت مو را تجربه کنید.

و سخن آخر ما مفتخر به آنیم که اعلام کنیم کاشت مو میکروگرافت در ایران تنها در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با همکاری و دریافت مجوز معتبر از ترکیه و آلمان قابل انجام است.

و مجوز انحصاری این روش در اختیار کلینیک هلیا و دکتر خراسانی است. و با افتخار منتظر حضور شما در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا هستیم.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)