کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش میکروگرافت

2.5
(4)

کاشت مو امروزه به یک چالش جدی در میان مردم تبدیل شده است. تاثیر وجود مو در زیبایی و جذابیت چهره بر کسی پوشیده نیست. اینجاست که با آسیب دیدن موها و یا ریزش آنها تغییراتی در شادابی چهره ایجاد می‌شود. این تغییرات به مرور بر روحیه و اعتماد بنفس فرد نیز تاثیرگذار خواهد بود. کاشت مو تنها به موهای سر محدود نمی‌شود. روش‌های مختلف کاشت برای نواحی ریش، سبیل و ابرو نیز نتایج مثبتی به دنبال داشته است. کلینیک هلیا به منظور آشنایی مخاطبان با روش‌های کاشت مو به معرفی روش‌های مختلف کاشت و بهترین تکنیک کاشت موی طبیعی با عنوان کاشت مو به روش میکروگرافت بپردازیم.

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش میکروگرافت

مشاهده نمونه کارها

موهای روی سر، بر روی سطحی دسته مانند رشد می کنند. این دسته ها حاوی یک یا سه فولیکول هستند که توسط جراحان کاشت مو، با نام واحدهای فولیکولی خطاب می شوند.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

این فولیکول ها توسط واحدهایی به نام میکروگرافت، در یک گرافت حفظ می شوند. اندازه این میکروگرافت ها معمولا اندازه یک دانه برنج هستند. تمامی این مقدمه چینی ها برای این بود که میکروگرافت را در ایران، به عنوان متدی کاملا پیشرفته و جا افتاده معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

روش میکروگرافت، نکات حساس بسیار زیادی دارد که پیش از اقدام برای انجام آن، باید از تمام مراحل آن آگاه باشید. با ما برای بررسی تمامی زوایا و جوانب کاشت مو به متد میکروگرافت همراه باشید.

کاشت مو به روش میکروگرافت
کاشت مو روش میکروگرافت در کلینیک هلیا

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

چرا کاشت مو به روش میکروگرافت

مشکل طاسی یا کم مویی در مردان و زنان در نواحی موی سر، ابرو و ریش با استفاده از روش‌های متفاوتی درمان می‌شود. درمان دارویی، برخورداری از طب سنتی و داروهای گیاهی از درمان‌های اولیه‌ی برای ترمیم ریزش موها هستند. در صورتی که این روش‌های درمانی بی‌نتیجه باشند، از روش‌های مدرن کاشت مو استفاده می‌شود. به عنوان آخرین مرحله‌ پروتز مو یا موی مصنوعی برای ترمیم موها به کار برده می‌شود. این روش‌ها در شرایطی است که کاشت مو به هر روشی برای فرد مناسب نباشد.اگرچه این روش‌ها تا حدودی مشکل را برطرف کنند اما در مواردی خود نیز مشکل آفرین خواهند بود. گاها پروتز مو باعث افزایش ریزش مو، آسیب های پوستی می‌شود.

به جرات میتوان گفت که شاید روش های ذکر شده تا حدودی مشکل را برطرف کنند اما در مواردی خود نیز مشکل آفرین خواهند بود. و باعث افزایش ریزش مو، آسیب های پوستی ( به خصوص در هنگام استفاده از پروتز مو یا مو مصنوعی ) و غیره، میشوند و تنها راه مطمئن در درمان طاسی یا کم مویی کاشت مو یا پیوند موی طبیعی است.

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر متدها

در تبلیغات مجموعه های مختلف فعال در عرصه کاشت مو شاهد عناوینی همچون کاشت مو به روش sut، کاشت مو fue ، پیشوند super در برخی از روش‌های کاشت مو مانند super fue یا super sut یا … پسوند plus ، ultra و … هستیم. اما این موارد اغلب از نظر علمی هیچگونه اعتباری ندارند و فقط فرایند های تبلیغاتی برای بازاریابی و جذب مشتری میباشد. البته تنها در متد sut  که میتوان آن را fit پیشرفته دانست در مرحله برداشت مو به جای استفاده از هولدرهای دستی از هولدرهای اتوماتیک استفاده میگردد. در واقع تفاوت این روش با روش fit در اتوماتیک بودن هولدر آن است. متد Sut بدین شکل است که بدون استفاده از تیغ جراحی و داشتن درد و خونریزی، با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک که ضریب اشتباه آن ها کاملا پایین است، فرد دارای موهایی بسیار زیبا و باوقار می شود. در این روش با استفاده از پانچ، برش های کم و خفیفی زده می شود تا فولیکول های مورد نظر از ناحیه اهدا کننده درآیند و به موهای سر پیوند زده شوند.

تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر متدها
تفاوت کاشت مو به روش میکروگرافت با سایر متدها
میکروگرافت و FUT1. در طی روش میکروگرافت، فولیکول‌های مو را به صورت تکی با استفاده از یک هولدر مخصوص و الکتریکی برمی دارند. بنابراین احتمال خطای انسانی به شدت کاهش می‌یابد.
2. در پایان هیچ جای زخم و اسکاری باقی نخواهد ماند.
3. دوره نقاهت کوتاه است.
4. در روش میکروگرافت نیازی به تراشیدن موی سر نیست.
1. در طی روش FUT، فولیکول‌های مو به صورت یک نوار بیضوی از پشت سر با تیغ مخصوص برداشته می‌شود.
2. در پایان کار یک اسکار بیضوی در پشت سر باقی خواهد ماند.
3. دوره نقاهت نسبت به میکروگرافت طولانی است.
4. نیاز به تراشیدن مو سر دارد
میکروگرافت و FUE1. در طی روش میکروگرافت، فولیکول‌های مو را به صورت تکی با یک دستگاه مخصوص جدا می‌کنند.
2. نیاز به ایجاد برش در ناحیه کاشت مو نمی‌باشد.
3. زمان کوتاهی برای انجام این روش نیاز می‌باشد.
1. طی روش FUE، نیز فولیکول‌ها به حالت تکی اما به صورت دستی از ناحیه بانک مو برداشته می‌شوند.
2. قبل از پیوند مو، نیاز به ایجاد برش در نواحی طاس شده وجود دارد.
3. زمان انجام این روش نسبت به میکروگرافت طولانی‌تر است.
میکروگرافت و SUT1. در این روش تعداد 1500 تا 4000 گرافت را می‌توان پیوند زد
2. دقت هولدر میکروگرافت بین 0.4 تا 0.9 می‌باشد. یعنی بسیار ظریف‌تر نسبت به روش‌های مکانیزه دیگر عمل می‌کند.
3. زمان مورد نیاز برای این روش، حتی با اینکه دقیق تر انجام می‌گیرد، تفاوت چندانی با زمان SUT ندارد
1. در این روش تعداد 1500 تا 2000 گرافت را می‌توان پیوند زد
2. دقت دستگاه SUT کمتر از هولدر میکروگرافت است
3. زمان مورد نیاز این روش بین 3 الی 6 ساعت خواهد بود. این زمان بستگی به گستردگی ناحیه طاسی و نوع و تعداد فولیکول‌های موجود در بانک مو دارد.

این متد که مورد توجه افراد مشهور دنیای مد و بازیگری قرار گرفته و حتی در ورزش هایی چون فوتبال و والیبال هم ورزشکاران استفاده کرده اند، بهترین راه برای احیای مجدد موها است. در روش Sut که در بخش برداشت گرافت های مو مقداری fit را بهبود بخشیده است.

مراحل کاشت مو میکرو گرافت MicroGraft

کاشت مو به طور کلی شامل سه مرحله کلی می باشد. این مراحل روش‌های کاشت مو را از یکدیگر متمایز می‌کند:

 1.  برداشت مو از قسمت بانک مو که معمولا از پشت سر بیمار برداشته میشود در مواردی نیز میتوان از موهای قسمت ریش در آقایان و یا موهای بدن نیز استفاده کرد.
 2. مرحله جداسازی و آماده سازی گرافت های مو برداشته شده از قسمت بانک موی بیمار
 3. مرحله پیوند گرافت‌های مو در نواحی خالی سر

برای آشنایی بهتر با متدهای کاشت مو و انتخاب مناسب‌ترین با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید:

روش‌های کاشت مو بسیار گسترده‌اند. شناخته شده‌ترین این روش‌ها سه متد کاشت مو fut، کاشت مو fit و کاشت مو micrograft هستند. تکنیک های دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که به دلیل مکمل بودنشان با روش های اصلی کاشت مو از آنها به عنوان تکنیک جداگانه نام نمی برند. اما در همین مقاله مختصری به آن می پردازیم:

مراحل کاشت مو میکرو گرافت
مراحل کاشت مو میکرو گرافت

الف ) کاشت مو fut یا جراحی

اولین روش کاشت مو طبیعی می‌باشد که با عنوان کاشت مو جراحی نیز از آن یاد می‌شود. به اینصورت که بافتی از پوست پشت سر به سایز 2*30 سانتی متر با عنوان فلپ برش داده و جدا می‌شود. محل این برش بخیه زده می‌شود. سپس فلپ جدا شده در مرحله آماده سازی در زیر میکروسکوپ جداسازی می‌شود. این نوار باریک به گرافت‌هایی تقسیم و با ایجاد برش های میلی متری بر نواحی طاس کاشته می‌شود. در مواردی از این متد برای کاشت ریش و ابرو نیز استفاده می‌گردد. امروزه روش  Fut به دلیل عوارض زیاد، چندان مورد استقبال قرار نمی‌گیرد و از روش‌های جدیدتری با عوارض کمتر بهره می‌برند.

عوارض کاشت مو futبیشتر در محل برداشت فلپ از بانک مو نمود پیدا می‌کند. برجای ماندن اسکار، پوست اضافی، التهاب و خارش و گاها خونریزی از عوارض احتمالی این روش است. همچنین در مرحله کاشت نیز به دلیل استفاده از تیغ جراحی برای ایجاد برش ممکن است عفونت های شدید پیش آید. این عوارض در صورتی بروز می‌کند که کادر پزشکی عملکرد ضعیفی داشته باشند.

بیشتر در محل برداشت فلپ از بانک مو رویت میگردد و عوارضی همچون برجای ماندن اسکار، گوشت اضافی، التهاب و خارش، خونریزی، و غیره شاهد هستیم. همچنین در مرحله کاشت نیز به دلیل استفاده از تیغ جراحی برای ایجاد برش های میلیمتری در صورت عدم انتخاب پزشک و تیم پزشکی مناسب امکان ایجاد نکروز و عفونت های شدید وجود دارد.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

پ ) کاشت مو fit یا fue یا بدون جراحی

به دلیل مشکلات عدیده کاشت مو fut، کاشت موی fit مورد استفاده قرار گرفت. تفاوت آن با کاشت موی fut در مرحله برداشت مو است. در این روش نیازی به جراحی و برداشت فلپ از محل بانک مو نیست و گرافت های مو به طور جداگانه با استفاده از هولدرهای دستی از پشت سر برداشته می‌شود. در این روش باید سر بیمار تراشیده شود. کاشت مو fit توانست تا حد زیادی مشکلات کاشت مو fut را بهبود ببخشد. اما همچنان مشکلات مرحله کاشت مو و استفاده از تیغ جراحی و احتمال وجود نکروز و عفونت در کاشت مو را به همراه داشت.در مرحله برداشت مو نیز استفاده از هولدرهای دستی باعث آسیب به گرافت های مو می‌شود. متاسفانه فولیکول‌های آسیب دیده بعد از کاشت رشد نمی‌کنند و تراکم کاشت مو در این روش کمتر می‌شود. مخاطبانی که دنبال راهکارهای کمتر تهاجمی هستند، Fit  را یک تکنیک ایده‌آل می‌دانند.

روش FUE در واقع روش پیشرفته‌تری از فرآیند fit است. در این روش واحدهای فولیکولار مو با استفاده از هولدر و با نهایت ظرافت و دقت برداشته می‌شوند. تا اینجا بنظر می‌رسد روش fue تفاوتی با روشfit  ندارد. اما در این روش نوین می‌توان تراکم بیشتری از مو را در سر ایجاد نمود. از طرفی برای کاشت مو به جای تیغ جراحی از سوزن‌های بسیار ریزی استفاده می‌شود. در نتیجه جراحت ایجاد شده بسیار جزئی‌تر خواهد بود. ظرافت بالا در حین برداشت و کاشت فولیکول‌ها در این روش سبب می‌شود کمترین آسیب به فولیکول‌ها وارد شود. در نتیجه بازدهی بالاتری در مقایسه با روش fit شاهد خواهیم بود. روش fue روز بروز توسعه یافت. امروزه از تکنیک‌های گسترده‌ای برای بهبود عملکرد این روش و برطرف نمودن کاستی‌های آن استفاده می‌شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت جدیدترین متد کاشت مو

با پیشرفت های روز افزون علم پزشکی در بخش کاشت مو شاهد تحولی بنیادی با عنوان کاشت مو میکروگرافت هستیم. دیگر اولویت ما برای انجام یک عمل کاشت مو، به سلامت سپری کردن عمل نیست؛ بلکه هدف کمترین جراحت و سختی ممکن در عین دستیابی به بهترین نتایج مد نظر است. در این خصوص، کلینیک‌ها و مراکز زیبایی رقابت شدیدی با یکدیگر دارند.

سال ها قبل، تحقیقات در زمینه‌ی کاشت مو از یک موفقیت بزرگ در این راه خبر داد. در اوایل دهه 1980 این متد کاشت مو، ابداع شد؛ در این دوره برای اولین بار از تکنیک های ماکروگرافی برای ایجاد نتیجه طبیعی‌تر استفاده شد. در نهایت تعداد جلسات کاشت مو به مراتب کمتر شد و نتایج، شکل جدی‌تر و مهم‌تری به خود گرفتند. پیش از معرفی میکروگرافت، جراحان برای استخراج مو زخم‌های گسترده‌ای ایجاد می‌کردند که باعث می شد پس از ترمیم مو جای این جراحات باقی بماند. اما در این روش دیگر خبری از این جراحات نیست و به نسبت دوره نقاهت کوتاه‌تر شده است.

پزشکان برای برداشت فولیکول و پیوند گرافت، تارهای موی مورد نیاز را محاسبه و براساس آن، اقدام به برداشت می‌کنند. این متد به تایید سازمان FDA آمریکا و CE اروپا رسیده است. روشی که در سال 2008 برای نخستین بار در کشور آلمان مورد ارزیابی قرار گرفت. در کاشت مو به روش میکروگرافت امکان پیوند تارهای بیشتری وجود دارد. البته به منظور ایجاد ظاهری طبیعی برای فرد در ناحیه جلوی سر، گرافت‌های کمتری کاشته می‌شود. این فناوری هم اکنون در بیش از 20 کشور دنیا براساس پروتکل‌های استاندارد اجرا می‌شود. ترکیه تنها کشور در منطقه خاورمیانه است در 4 سال گذشته در منطقه خاورمیانه این متد را بر روی بیماران اجرا نموده‌ است.

کاشت مو به روش میکروگرافت جدیدترین متد کاشت مو
کاشت مو روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکروگرافت در ایران

با همت جناب آقای دکتر حمیدرضا خراسانی , تیم پزشکی تحت نظارتشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود این متد ویژه کاشت مو به ایران شدند.

کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام میشود ؟

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت به شرح زیر می‌باشد:

 1. برداشت گرافت های مو بسته به نیاز بیمار با دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک در سایز میکرون و در صورت نیاز و وجود سطح طاسی زیاد با روش تریکوفیتیک اسکارلت
 2. آماده سازی گرافت ها و چینش گرافت در دستگاه میکرو ایمپلنتر
 3. کاشت مو در سطح طاسی بدون نیاز به هیچگونه برش و جای زخم تنها با دستگاه و با پانچ های ایمپلنتر در سایز میکرو
 4. معمولا بین 2 تا 8 ساعت طول می کشد تا عمل انجام شود. یکی از فواید این عمل، داشتن ظاهری طبیعی است.
کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام میشود ؟
کاشت مو به روش میکروگرافت چگونه انجام میشود ؟

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

میکروموتورهای اتوماتیک کاشت مو میکروگرافت تا 0.4 میکرون ظریف‌تر و دقیق تر از سایر هولدرها در روش‌های دیگر عمل می‌کند. این باعث برداشت گرافت های بیشتر و سالم‌تری از محل بانک مو می‌گردد. درد نسبی ایجاد شده در این عمل برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد. اما بسیاری از افرادی که تجربه‌ی این عمل را دارند، از آن به عنوان یک عمل درمانی بدون درد یاد می‌کنند. بعد از عمل نیز ممکن است کبودی و تورم را تجربه کنید. اما استفاده از کمپرس یخ در صورت تایید پزشک این وضعیت را بهبود خواهد داد. بسیاری از متخصصان زیبایی، پس از آشنایی با روش میکروگرافت، اذعان کرده‌اند این روش عمل کاشت مو را بسیار راحت نموده است. در نتیجه اینکه میزان رضایت مراجعه کنندگان از عمل را به شدت بالا برده است.

همچنین گاها در صورتی که نیاز به برداشت میکروگرافت ترکیبی از بانک مو باشد (در مواردی که بانک مو بیمار ضعیف یا مساحت سطح طاسی زیاد باشد) از تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت برای برداشت فلپ مو استفاده می‌شود. به این ترتیب هیچکدام از عوارض کاشت مو fut را به همراه ندارد. هیچگونه اسکاری در پشت سر برجای نمی‌گذارد. در نهایت کوچکترین آسیبی در محل برداشت مو از بانک مو ایجاد نمی‌کند.

مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت
مرحله برداشت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

مرحله آماده سازی گرافت مو در کاشت مو به روش میکروگرافت

گرافت های برداشت شده در مرحله قبل در این مرحله در مایع نگهدارنده متشکل از سلول های بنیادی بیمار نگهداری میگردد؛ و باعث تقویت فولیکول های مو شده، این امر افزایش ضخامت تارهای مو بعد از کاشت را تضمین میکند، از طرفی گرافت ها با تکنیک های تخصصی کاشت آماده چینش در دستگاه مخصوص کاشت مو میگردند.

مراحل کاشت مو به روش میکروگرافت

محل طاسی بیمار با دستگاه های ویژه بی حسی به طوری که بدون درد باشد بی حس شده و آماده کاشت گرافت های مو میشود. سپس توسط دستگاه ویژه میکروگرافت که گرافت های مو در مرحله قبل در آنها چیده شده است کاشت مو انجام میگردد. در این مرحله هم نه خبری از درد خواهد بود و نه عوارض جانبی ترسناک که گاهی به گوشتان می خورد. به دلیل کاشت در سایز میکرو در این روش در 1 سانتی متر مربع میتوان تا 3 برابر متدهایی قدیمی تراکم بالاتری را داشت.

همچنین به دلیل ظرافت این کار هیچگونه اسکاری بر روی سر باقی نمی ماند و حالت بسیار طبیعی را به همراه دارد.

 

یک تکنیک دیگر وجود دارد که بدون لمس انجام می شود. در این روش با استفاده از یک قلم، به صورت مستقیم فولیکول های مو پیوند زده می شود تا سطح آسیب به سر کاهش یابد. معمولا هر چه کمتر به فولیکول های مو دست زده شود یا لمس شود، شانس موفقیت عمل بیشتر خواهد شد.

در این روش از بی‌حسی کمتری استفاده می‌شود که برای بیمار و هم برای پزشک، مفید خواهد بود. در متد «بدون لمس» فولیکول ها نه آسیب می‌بینند و نه هنگام پیوند، با ریزش دچار می‌شوند. به همین دلیل قطعا مورد علاقه بسیاری از افراد است.

مزایای کاشت مو به روش میکروگرافت

1. افزایش میزان برداشت از بانک مو با توجه به ویژگی های بانک مو بیمار تا 2 برابر تراکم برداشت بیشتر در تک روش و تا 4 برابر تراکم بیشتر برداشت از بانک مو در روش ترکیبی میکروگرافت

2. نداشتن هیچگونه اسکار در محل برداشت و در محل کاشت مو به دلیل استفاده از میکروموتور های ظریف، ایمپلنترهای میکرو و تکنیک جراحی پلاستیک تریکوفیتیک اسکارلت

3. افزایش تراکم کاشت به بیش از 3 برابر روش های قدیمی به دلیل کاشت مو در سایز میکرو

4. دوره نقاهت بسیار کوتاه تر نسبت به روش های قدیمی

5. رفع مشکل اسکار و نکروز به طور قطعی

6. رویش سریع تر و حصول نتیجه کاشت مو زودتر از سایر متدی بدلیل استفاده از تکنیک سلول های بنیادی

7. افزایش سرعت عمل کاشت مو و در نتیجه پیوند گرافت های سالم تر

لازم به ذکر است که کاشت مو میکروگرافت به طور مستقیم توسط دکتر حمیدرضا خراسانی و تیم پزشکی ایشان به صورت انحصاری در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا انجام میگردد.

عوارض احتمالی و معایب کاشت مو به روش میکروگرافت

در واقع میتوان گفت کاشت مو میکروگرافت عنوان جدیدترین و کم عارضه ترین تکنیک کاشت مو در دنیا را با خود به همراه دارد. لزوم انجام این متد توسط پزشک متخصص و استفاده از ظریف ترین دستگاهای کاشت مو سبب شده تا تقریبا هیچگونه عارضه ای در کاشت مو به روش میکروگرافت ثبت نگردیده است. کسانی که تحت عمل پیوند مو قرار گرفته اند، بی حسی یا گزگز در ناحیه پیوند زده شده را احساس کرده اند. این امر تا چند هفته بعد از عمل ترمیم مو قابل احساس است. این بی حسی یا لمس شدگی عموماً به دلیل کاهش گردش خون در مویرگ ها ایجاد می شود.

به خاطر داشته باشید که پوست سر شما دچار جراحت شده است. تا زمانی که این رگ ها خود را دوباره احیا کرده و بافتهای اطراف فولیکول های مو را تقویت کنند. این روند موقت حفظ خواهد شد و دلیلی برای نگرانی شما نیست. اگر می خواهید خیلی سریع مویرگ های اطراف فولیکول را جریان ببخشید و دوباره وارد چرخه کنید، بهتر است حتی الامکان، از مصرف الکل، دخانیات و برخی قرص های استروئیدی خودداری کنید. همچنین مصرف زیاد آب و استفاده از رژیم غذایی درست، سلامت شما را تضمین خواهد کرد.

به طور کلی، عوارض جانبی ذکر شده در بالا، عارضه های طبیعی ای برای اکثر بیماران است. مهمترین چیز این است که این نارضایتی ها فقط موقتی هستند و تقریباً همه آنها طی دو هفته از بین می روند. داروهایی وجود دارد که پزشک شما می تواند تجویز کند تا سریع تر بهبود پیدا کنید. اما مواردی را به صورت احتمالی برای مراجعین عزیز ذکر میکنیم تا دقت کافی را در اجرای دستورات قبل و بعد از عمل میکروگرافت داشته باشند.

 1. احتمال خارش یک الی دو روز بعد از عمل (نباید به هیچ وجه به این خارش ها واکنش نشان دهید. معمولا لوسیون هایی که پزشک تجویز می کند، چاره گشا خواهند بود.)
 2. احتمال کبودی یا ورم کوتاه مدت در قسمت هایی از پیشانی و اطراف سر که پس از دو روز کاملا محو می شوند.
 3. احتمال تعطیل کردن تمام فعالیت های ورزشی به مدت یک ماه. ورزش کردن بدون وارد کردن فشار به بدن ممکن نیست، باو وارد کردن فشار به بدن ممکن است رگ ها و مویرگ های سطح سر پاره شوند و زخم ها دوباره باز شوند. هنگامی که زخم ها دوباره باز می شوند، خونریزی ایجاد می شود و باکتری ها می توانند از طریق بریدگی های کوچکی که در طول میکروگرافت ایجاد شده، وارد شوند. این باعث می شود که شما در معرض عفونت قرار بگیرید.
 4. احتمال وجود درد تا نهایتا یک الی دو روز بعد از عمل ( البته به دلیل استفاده از سایز میکرو معمولا درد خاصی احساس نمیشود )
 5. احتمال دارد تا چند روز، از آنتی بیوتیک و داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن استفاده کنید. البته از آنجایی که این عمل بدون درد و خونریزی است، استفاده از داروهای ضد التهاب بر عهده خود فرد خواهد بود.

دقت شود که مراقبت ها و دستورات بعد از عمل جدی گرفته شود و با نظر پزشک معالج کلیه مراحل به طور دقیق انجام گردد. به طور کلی، عوارض جانبی ذکر شده کاملا جزئی و موقتی هستند. بنابراین هیچگونه نگرانی از این بابت نداشته باشید و با آرامش دوره‌ی نقاهت خود را بگذرانید.

مراقبت های پس از کاشت مو به روش میکروگرافت

طبیعتا پس از عمل پوست سر شما دچار جراحت‌های جزئی می‌شود. این رگ‌ها برای احیای مجدد ترمیم بافتهای اطراف فولیکول‌های مو نیاز به زمان دارند. بنابراین دوره‌ی نقاهت معمولا با این مسائل همراه خواهد بود. در طول این مدت بهتر است از مصرف الکل، دخانیات و برخی قرص‌های استروئیدی خودداری کنید. مصرف زیاد آب و استفاده از رژیم غذایی درست، سلامت شما را تضمین خواهد کرد.

هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت

تقریبا میتوان گفت برای انجام روش میکروگرافت هزینه نمیکنیم و خود نوعی سرمایه گذاری است، در این پیوند مو حصول نتیجه قطعی است و موهای کاشته شده به صورت کاملا دائمی می باشند. به طوری که اطمینان از این متد سبب شده تا در تمام دنیا ضمانت نامه ی کتبی به مراجعین تقدیم شود. شما اکثرا برای یک بار در زندگی، به عمل کاشت مو روی خواهید آورد، بنابراین توصیه می شود نزد پزشکی بروید که سابقه و تجربه مناسبی در زمینه کاشت مو با میکروگرافت داشته باشد.

در کشور ایران، عمل کاشت مو با میکروگرافت چندان زیاد انجام نمی گیرد اما در ادامه، بیشتر با مطب های وارد به این حوزه آشنا خواهید شد. در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا نیز کاشت مو میکروگرافت با ضمانت نامه کتبی بیمه ایران و ضمانت نامه کتبی و مستقیم مدرس و متخصص کاشت مو دکتر خراسانی تضمین شده است.

از طرفی انجام کار توسط پزشک متخصص، سطح طاسی بیمار، بانک مو و میزان تراکم مورد نیاز مواردی است که قیمت کاشت مو میکروگرافت را مشخص میکند.

کاشت مو به روش میکروگرافت در یزد، شیراز و اصفهان

گرچه با پیشرفت تکنولوژی، کلینیک های زیبایی به سراسر ایران رسیده اند و فعالیت های گسترده ای انجام می دهند اما هنوز در برخی شهرهای ایران، مراجعه کنندگان به کاشت مو، مخصوصا روش میکروگرافت، در پایان کاملا با نا امیدی مطب را ترک می کنند.

در چنین شرایطی باید کاملا فرد متقاضی را درک کرد و به احتیاجاتش گوش سپرد. هرگونه اشتباه در این عمل، برداشت اضافی گرافت و یا پیوند بد فولیکول ها، نتایج فاجعه باری به همراه خواهد داشت.

در شهرهای شیراز، یزد و اصفهان، کاشت مو انجام می گیرد اما اینکه آیا به روش میکروگرافت مسلط هستند یا نه، کاملا نامشخص است. از طرفی نمی توان با تکیه بر چنین اطلاعات ناشناخته ای، به استقبال چنین عملی رفت.

توصیه ما در این لحظه، این است که برای انجام کاشت مو به روش میکروگرافت، به کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا مراجعه کنید تا زیر نظر برترین پرستاران و پزشکانی چون دکتر خراسانی، بهترین کاشت مو را تجربه کنید.

و سخن آخر ما مفتخر به آنیم که اعلام کنیم کاشت مو میکروگرافت در ایران تنها در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا با همکاری و دریافت مجوز معتبر از ترکیه و آلمان قابل انجام است.

و مجوز انحصاری این متد در اختیار کلینیک هلیا و دکتر خراسانی است. و با افتخار منتظر حضور شما در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا هستیم.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 2.5 / 5. 4

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

‫20 دیدگاه ها

 1. با سلام
  آقای دکتر در خیابان ستارخان نیز فعالیت دارند؟ لطفا شماره تلفن کلینک ایشان در ستارخان را اعلام فرمائید.

  1. سلام دوست من
   وقتتون بخیر
   بله کاشت مو به روش میکروگرافت جدیدترین روش کاشت مو در ایران و در انحصار کلینیک هلیا می باشد.
   در این روش از دستگاه میکروایمپلنتر جهت کاشت کمک گرفته می شود.
   موفق باشید

   1. بسیار عالی توضیحات عالی و رسایی بود با تحقیقاتی ک انجام دادم فکر می کنم این روش خیلی بهتر و عوارض کمتری داره

  1. سلام و خسته نباشید
   کاشت مو به روش میکروگرافت برای تمامی کیس های کاشت مناسب می باشد.
   این روش جز جدیدترین روش های کاشت مو در ایران و جهان میباشد که تنها در کلینیک هلیا مورد استفاده میگردد.
   جهت مشاوره رایگان با مشاورین ما در تماس باشید.

 2. سلام
  کاشت مو به روش میکروگرافت چقدر هزینه داره؟ توسط خود دکتر خراسانی انجام میشه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و غرض ادب
   هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت در کلینیک هلیا از 8 الی12 ملیون تومان متغییر می باشد و بستگی به میزان طاسی سر دارد.
   ( این قیمت به صورت میانگین می باشد و امکان افزایش یا کاهش هزینه مذکور وجود دارد.
   موفق باشید.

 3. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
  سوالی که داشتم الان در دوران کرونا کاشت انجام میشود ؟ بابت کرونا کمی نگرانی هایی دارم. هزینه این روش رو هم کر بفرمایید.

  1. سلام و عرض ادب
   بله تمامی پروتکل های بهداشتی در کلینیک کاشت موی هلیا با استانداردهای روز رعایت میگردد.
   هزینه کاشت مو به روش میکروگرافت بستگی به نواحی طاس سر دارد. جهت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه دقیق می توانید با مشاورین آنلاین و تلفنی ما ارتباط برقرار نمایید.
   پیروز و استوار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)