کاشت مو

هزینه کاشت موی سر

ریزش موهای سر و طاسی از مشکلات شایعی است که در بسیاری از جوامع به چشم می‌خورد. مشکلات طاسی سر در میان مردان به ویژه در میان سالی پدیده‌ای طبیعی است که برخی افراد آن را می‌پذیرند. اما ظهور طاسی به ویژه در سنین پایین‌تر مسئله‌ی مهمی است که نه تنها زیبایی بلکه روحیه و اعتماد بنفس افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. طاسی در زنان به مراتب بحران جدی‌تری است؛ چرا که زنان به زیبایی بیش از مردان اهمیت می‌دهند و ریزش موها و طاسی در این زیبایی تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به این مسئله، چندان دور از انتظار نیست که روش‌های ترمیم و کاشت مو محبوبیت زیادی در میان مردم داشته باشند.

اما سوالی که  در این رابطه پیش می‌آید این است که هزینه کاشت موی سر چقدر است؟ در این مقاله به منظور اطلاع رسانی بهتر برای مخاطبان کلینیک هلیا، هزینه کاشت موی ‎سر بررسی می‌شود:

اینفوگرافی راهنمای هزینه کاشت مو

نمونه کارهای ما مشاوره واتساپ اینستاگرام

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

هزینه‌های ناشی از کاشت مو در سال ۱۴۰۰

با گسترش مشکلات ریزش مو، تعداد متقاضیان کاشت موی طبیعی در دنیا رو به افزایش است. برای پاسخگویی به نیاز این افراد، روش‌های گسترده‌ای ابداع شده است که هر یک به نحوی طاسی‌ را درمان می‌کنند. مسلما قیمت هر یک از روش‌های کاشت طبیعی مو متفاوت است. دلیل این تفاوت‌ها با فاکتورهای تجهیزات، مواد مصرفی و دیگر خدمات ارائه شده از سوی کلینیک تعیین می‌شود. به ویژه در ایران که قیمت‌های متفاوتی برای انجام عمل زیبایی پیوند مو توسط کلینیک‌ها و پزشکان اعلام می‌شود. هر یک از این مراکز براساس خدمات و مزایایی که برای فرد ارائه می‌کنند، تعرفه‌های مختلفی دارند. یکی از عوامل تعیین‌کننده هزینه کاشت موی طبیعی روش انتخابی توسط پزشک است. روش‌های متفاوتی برای انجام کاشت موی طبیعی در دنیا وجود دارد که هر کدام براساس نیاز فرد انتخاب می‌شوند.

قیمت کاشت هر تار مو در کلینیک هلیا

در حال حاضر دو تکنیک رایج و موثر برای کاشت مو وجود دارد. یکی از این تکنیک‌ها ایمپلنت مو به روش FIT و دیگری به روش FUT است. تفاوت این دو روش در نحوه برداشت فولیکول‌ها و کاشت آن‌ها در نقاط مورد نظر می‌باشد. روش FIT کمی مدرن‌تر بوده و با استفاده از سوزن‌های مخصوص شروع به جداسازی فولیکول‌ها و جایگذاری آن‌ها در مکان‌های مناسب می‌کند در حالی که در روش FUT پزشک متخصص نواری از فولیکول‌ها برداشته و کاشت مو را آغاز خواهد کرد. اما در مورد قیمت کار باید گفت پیوند مو به روش FIT کمی هزینه بیشتری نیاز خواهد داشت زیرا این روش با استفاده از فناوری مدرن انجام شده، بروزتر بوده و در نتیجه رسیدن به نتایج دلخواه در این روش آسان‌تر خواهد بود.

هزینه های ناشی از کاشت مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ؟

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی کاشت مو، تعداد جلسات مورد نیاز پیوند فولیکولی مو خواهد بود. به طور معمول اکثر متقاضیان عمل زیبایی کاشت مو تنها به یک جلسه درمان و کاشت مو برای از بین بردن طاسی و نقاط کم‌پشت سر خود احتیاج خواهند داشت. یعنی تقریبا بین 5 الی 8 ساعت تمامی پیوندهای مورد نظر انجام خواهد شد اما در این بین افرادی نیز وجود دارند که به علت طاسی بیشتر موها به تعداد پیوندهای بیشتری برای پر کردن نقاط خالی سر احتیاج خواهند داشت.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

هزینه کاشت مو در کلینیک هلیا

مشاوره تلفنی رایگان – 02179547

هزینه‌ی کاشت مو بر حسب تعداد گرافت ها

میانگین تعداد فولیکول‌ها و پیوندهایی که در یک جلسه کاشته می‌شوند، بین 3000 الی 4000 فولیکول خواهد بود اما اگر فردی با تشخیص پزشک متخصص به بیش از 5000 گرافت احتیاج داشته باشد، ادامه کار به روز بعد موکول می‌گردد که در نتیجه هزینه بیشتری را برای فرد در بر خواهد داشت. انتخاب روش کاشت مو بستگی به صلاح‌دید پزشک متخصص دارد. یکی دیگر از عامل‌های تاثیرگذار در هزینه‌های پیوند موی طبیعی، وسعت کم‌پشتی و یا طاسی موی سر می‌باشد. هر چقدر که ریزش مو بیشتر باشد، باید تعداد فولیکول مو بیشتر باشد و همچنین ایجاد تراکم بالا در کاشت مو، دشوارتر خواهد شد. پس با توجه به سختی و دشواری که وجود دارد، هزینه بیشتری بابت پیوند مو دریافت می‌شود.

قیمت کاشت مو جلوی سر

قیمت کاشت مو بر حسب موقعیت جغرافیایی

علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا، فاکتور دیگری که در هزینه‌های کاشت موی طبیعی نقش دارد، موقعیت جغرافیایی است. در برخی از شهرها و یا کشورها انجام کاشت مو هزینه‌های کمتری نسبت به سایر نقاط دارد. خوشبختانه ایران یکی از بهترین و ارزان‌ترین کشور‌ها برای انجام کاشت مو می‌باشد که کمترین هزینه کاشت مو را نسبت به سایر کشورها از افراد دریافت می‌کند. با توجه به قیمت پایین پیوند مو در ایران و نیز اختلاف ارزش ارزی کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی، طبیعی است که بسیاری از مردم برای کاشت موی طبیعی به ایران سفر کنند. مهارت و تخصص پزشکان در مقابل هزینه‌ تمام شده برای ایمپلنت مو، بسیاری از متقاضیان را برای پیوند مو در ایران و کشورهایی نظیر ترکیه ترغیب می‌کند.

هزینه کاشت مو در تهران

آیا کلینیک در هزینه‌های کاشت مو موثر است؟

یکی از سوالات مهمی که همواره قبل از انجام پیوند طبیعی مو در ذهن مراجعه‌کننده نقش می‌بندد این است که آیا انتخاب کلینیک در هزینه کاشت مو تاثیر گذار است یا خیر؟ در حال حاضر کلینیک‌های زیادی در زمینه کاشت طبیعی مو فعالیت می‌کنند و هر کدام نیز دارای روش‌ها و متدهای خاصی برای پیوند فولیکول مو هستند. کلینیک‌هایی وجود دارند که به علت داشتن تخصص و مهارت بالا در پیوند مو، اقدام به دریافت هزینه‌های بیشتری از مراجعه‌کنندگان می‌کنند. گروهی دیگر از کلینیک‌ها نیز وجود دارند که به علت داشتن سوابق درخشان و همچنین تضمین‌هایی که برای کاشت مو به افراد می‌دهند، هزینه‌های بیشتری دریافت می‌کنند. معمولا این دسته از کلینیک‌ها با ارائه خدمات بیشتر و باکیفیت‌تر نسبت به سایر مراکز، اقدام به بالا بردن تعرفه خود می‌کنند. البته در این بین نیز کلینیک‌های معتبر و خوب دیگری نیز وجود دارند که کاشت مو را با کیفیت مطلوبی برای افراد انجام می‌دهند و در قبال آن نیز هزینه‌های منطقی و متعارفی را دریافت می‌کنند.

عکس هزینه کاشت موی سر

آیا هزینه کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک است؟

در حال حاضر کلینیک‌های زیادی در زمینه کاشت طبیعی مو فعالیت می‌کنند و همین عامل سبب شده است جو رقابتی سنگینی بین این مراکز ایجاد شود. این رقابت تاثیر مستقیمی بر هزینه‌ خدمات ارائه شده توسط مراکز دارد. این در حالی است که اتحادیه و سازمان‌های درمانی، معیار‌های مشخصی در این زمینه تعیین نموده‌اند. که با این وجود، به دلیل رقابتی بودن فعالیت‌های کاشت مو بین کلینیک‌ها، تعرفه‌های متفاوتی اعلام می‌شود. برخی از این مراکز هزینه‌های کمتر و گروهی دیگر به دلیل ارائه کیفیت بالاتری از خدمات، هزینه بیشتری دریافت کنند. در این میان، مراکزی وجود دارد که برای جذب مشتری بیشتر برای کاشت موی طبیعی، هزینه‌های دریافتی خود را پایین می‌آورند اما از طرفی حاضر نیستند سود کمتری از هر کاشت موی طبیعی داشته باشند. در نتیجه کیفیت خدمات کاشت مو را پایین می‌آورند. این کار نوعی سود‌جویی و کلاهبرداری از مردم است.

در نهایت می‌توان چنین برداشت نمود که هزینه اعلام شده برای کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک و یا کلینیک نیست. چرا که برخی کلینیک‌ها تنها سود و منافع خود را در نظر می‌گیرند و رضایت مشتری هیچ اهمیتی برای این افراد ندارد. اما در مواردی هم پزشک متخصص از تجربه و مهارت بالایی برخوردار است که این موضوع را می‌توان از سابقه‌ کاری و رضایت مراجعه‌کنندگان دریافت. در نتیجه، کاشت مو تحت نظر این متخصصان همراه با رضایت کامل و نتایج دلخواه و بهتری خواهد بود. طبیعتا این پزشکان به سبب تخصص و مهارت خود هزینه بیشتری در نظر خواهند گرفت.

توجه کنید که:

هیچ‌گاه هزینه‌های اعلام شده را ملاکی برای انتخاب پزشک خود قرار ندهید. بالا بودن قیمت‌ها صرفا به معنای ارائه‌ بهترین خدمات و دریافت بهترین نتایج نخواهد بود. همانطور که قیمت نسبتا پایین به معنای کیفیت پایین کار نیست. انجام عمل‌های زیبایی نظیر کاشت مو نیازمند دقت بالا برای انتخاب پزشک و کلینیک هستند. لازم است قبل از هر اقدامی تحقیقات اولیه را در خصوص کلینیک‌های معتبر و سابقه‌ کاری متخصصان فعال در آن مراکز انجام دهید. سعی کنید کلینیکی انتخاب نمایید که ضمن برخورداری از سابقه خوب و کیفیت مطلوب خدمات، هزینه‌‌ منطقی نیز دریافت کنند.

آیا هزینه کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک است ؟

آیا انتخاب بانک مو مناسب در هزینه کاشت مو تاثیرگذار است؟

در اغلب موارد از موهای اطراف سر برای کاشت مو استفاده می‌شود زیرا فولیکول‌های ناحیه‌ی سر مراحل رشد متفاوتی نسبت به موهای بدن دارند. لذا بانک موی پشت و اطراف سر بهترین گزینه برای پیوند طبیعی مو است. اما در شرایطی که متقاضی فولیکول‌های سالم و مناسب در پشت سر برای کاشت مو نداشته باشد، روش دیگری برای پیوند مو اعمال می‌شود. در این روش پزشک از فولیکول‌های نواحی دیگری نظیر ریش و یا سینه فرد، استفاده می‌کند. استخراج فولیکول‌ها از سایر قسمت‌های بدن نیازمند دقت و مهارت بیشتری خواهد بود. بنابراین رویه کلی کاشت با تغییراتی همراه است. این تغییرات هزینه‌ پیوند موی طبیعی را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

هزینه مشاوره کلینیک‌ها، از دیگر فاکتورهای موثر در هزینه کاشت موی طبیعی می‌باشد. برخی از کلینیک‌ها برای مشاوره افراد قبل از ایمپلنت مو، هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند در حالی که گروهی دیگر برای جلسات مشاوره نیز مبلغی در نظر می‌گیرند. در جلسه مشاوره روش‌های مختلف کاشت مو، هزینه، دوران نقاهت و هر مسئله‌ای که برای شما مبهم است، بیان می‌شود.

تا اینجا برخی از فاکتورها و عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی کاشت مو بررسی شد. اما بسیاری از افراد بر این باور هستند که هزینه پیوند مو تنها دستمزد پزشک و یا موارد ذکر شده است. نکته دیگری که باید به آن توجه شود، هزینه‌های احتمالی دوران نقاهت و ریکاوری می‌باشد. متخصص برای شما داروهایی تجویز می‌کند تا احساس درد قابل تحمل شده و از سویی دیگر دچار عوارضی همانند عفونت نشوید. باید هزینه داروها را نیز در نظر گرفت. همچنین درمان سایر عوارض احتمالی، هزینه بر خواهد بود که این مشکلات در اثر عدم مهارت متخصص و عدم مراقبت از خود بعد از کاشت رخ می دهند.

هزینه مراقبت های پس از کاشت مو

پس از فرآیند کاشت مو، مصرف برخی داروها توسط پزشک به شما توصیه می‌شود. وظیفه‌ این داروها برطرف نمودن التهاب، ترمیم زخم‌ها و پیشگیری از بروز عفونت‌های احتمالی است. در شرایطی که فرد دچار سردردهای خفیفی می‌شود، این داروهای مسکن التیام دهنده‌ درد هستند. انواع مسکن‌ها، آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضدالتهاب سه مجموعه‌ی اصلی این داروها به شمار می‌روند. از طرفی تقویت بدن برای رویش و رشد موها لازم است. گاهی  بدن فرد در دوران نقاهت ضعیف می‌شود. در این شرایط مصرف مکمل‌های ویتامینه و رژیم غذایی کامل الزامی است. در مواردی ممکن است مراجعه کننده دچار عوارض جانبی مانند عفونت شود. در نتیجه نیاز به درمان از طریق دارو خواهد بود. همچنین برخی از پزشکان برای رشد بیشتر مو پس از کاشت مو، داروی ماینوکسیدیل را پیشنهاد می‌کنند. مجموعه‌ این داروها رقم قابل توجهی خواهد بود که باید در کنار سایر هزینه‌های کاشت طبیعی مو لحاظ شود.

آیا می‌توان از بیمه برای هزینه‌های پیوند مو استفاده کرد؟

به طور کلی شرکت‌های بیمه در قبال دریافت هزینه‌های سالیانه از افراد، همه یا بخشی از هزینه‌های درمانی فرد را پرداخت می‌کنند. اما مسئله این است که شرکت‌های بیمه هزینه‌ای بابت کاشت مو پرداخت نمی‌کنند چرا که پیوند مو در لیست عمل‌های ضروری قرار نمی‌گیرد. مگر در شرایطی خاص!

آیا می توان از بیمه برای هزینه‌های پیوند مو استفاده کرد؟

در هر حال برای اطلاع از اینکه آیا ایمپلنت مو تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد یا خیر، می‌توانید با شرکت حامی خود تماس حاصل کنید. علت نپذیرفتن هزینه های کاشت موی طبیعی، به صرفه نبودن آن از لحاظ اقتصادی برای شرکت‌های بیمه می باشد. با توجه به هزینه‌های اندکی که بیمه‌ها برای تامین خدمات درمانی دریافت می‌کنند و هزینه‌‌ بالای کاشت مو، پذیرفتن هزینه های پیوند مو برای آن‌ها سودی به همراه ندارد.

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

هزینه کاشت مو در ایران چقدر است؟
هزینه کاشت مو در ایران با توجه به پزشک انتخابی شما و تبحر و سابقه او و همچنین کلینیک انتخابی شما متفاوت است؛ لذا برای کسب اطلاع از هزینه کاشت مو در ایران با توجه به مهارت‌ها، تجهیزات به کار رفته و روش مورد استفاده درعمل کاشت مو با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

آیا می‌ توان از بیمه برای هزینه ‌های پیوند مو استفاده کرد؟
به دلیل اینکه کاشت مو یک عمل زیبایی حساب می‌شود به طور معمول هیچ بیمه‌ای به آن تعلق نمی‌گیرد؛ اما اگر فردی ادعا می‌کند که بیمه‌ای خاص دارد که این هزینه را تقبل می‌کند، باید به اداره بیمه خود مراجعه کرده و حق بیمه را دریافت کند.

هزینه کاشت هر تار مو (گرافت مو) چه قدر است؟
قیمت کاشت مو اصولا بر اساس تعداد گرافت موی پیوند داده شده، تعیین می‌شود؛ تعیین هزینه برای هر گرافت مو در هر شخص متفاوت است و ممکن است با جستجو در اینترنت با ارقام متفاوتی مواجه شوید؛ لذا بهترین کار مراجعه و پزشک و تعیین هزینه با توجه به تمام معیارهای لازم است.

قیمت کاشت مو جلوی سر با سایر نواحی متفاوت است؟
بله، افراد معمولا به علت کم پشت شدن موهای جلوی سر، تصمیم بر کاشت مو می‌گیرند و هدف فقط افزایش تراکم مو در جلوی سر است، در نتیجه تعداد گرافت‌های کمتری درگیر می‌شوند؛ اما زمانی که تصمیم بر کاشت مو در نواحی طاس سر است، تعداد گرافت‌ها بیشتر شده و در نتیجه هزینه نسبت به کاشت فقط در جلوی سر بیشتر خواهد بود.

هزینه کاشت مو خانم‌ها با آقایان متفاوت است؟
بله، هزینه برای آقایان و بانوان متفاوت است، چرا که اکثر آقایان به دلایلی همچون وراثت دچار طاسی می‌شوند و حجم موی زیادی را از دست می‌دهند؛ اما بانوان بر اثر عواملی همچون شیردهی، رنگ مو و… دچار کم پشتی شده و عامل طاسی وراثتی در بانوان کم‌تر است. بنابراین تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت مو در سرآقایان بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بیشتری خواهد داشت.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫15 دیدگاه ها

 1. من می‌خوام کاشت مو انجام بدم برای جلوی سرم بانک مو ندارم هزینه اون چقد رمیشه ؟

  1. سلام دوست من
   وقتتون بخیر
   با این شماره از طریق واتساپ با مشاورین ما در تماس باشید.
   09120687738

 2. سلام دکتر جان انشالله که سلامت باشید. دکتر؟ همسرم میخوان کاشت انجام بدن قیمت هر تار مو رو میخواستم بدونم. سفارش شما رو یکی از دوستان کردند. ممنون میشم پاسخ بدین –

  1. سلام دوست من
   سلامت باشید.
   جهت بررسی دقیق و قطعی هزینه کاشت مو در کلینیک هلیا، از طریق این شماره 09120687738 با مشاورین ما در تماس باشید.
   پیروز و استوار باشید.

 3. ریزش مو سکه ای دارم و به اندازه دو کف دست میخوام کاشت انجام بشه ؟ هزینه هر گرافت چقد میشه ؟

  1. سلام دوست من
   جهت اطلاع از هزینه دقیق کاشت مو در کلینیک هلیا، با مشاورین ما در ارتباط باشید.
   سپاس

 4. سلام خسته نباشید .
  ممنون واسه مطالب کامل و مفید
  میخواستم بدونم قیمت هر تار مو چقدر هستش؟!

 5. باسلام و عرض ادب
  مطلب جامع و بسیار مفیدی بود، من به پاسخ بسیاری از سوالاتم رسیدم، متشکرم

 6. سلام
  روز بخیر
  چطوری میتونم برای رزرو کاشت مو در کلینیک شما اقدام کنم؟
  هزینه کاشت مو به چه صورت هستش و امکانش هست روش های کاشت رو توضیح مختصر بدید؟

  1. درود
   جهت رزرو وقت و مشاوره حضوری و آنلاین کاشت مو در کلینیک هلیا با مشاورین زیبایی ما در ارتباط باشید (tel:+989120687738)
   قیمت کاشت مو در کلینیک کاشت موی هلیا به طور میانگین بین 8 الی 12 میلیون تومان می باشد و در برخی موارد تا 15 ملیون تومان هم هزینه دربر خواهد داشت.
   تعیین دقیق هزینه کاشت موی طبیعی وابسته به میزان طاسی سر و سایر موارد مرتبط می باشد.
   پیروز و استوار باشید

 7. سلام من فقط قسمت جلویی مو رو میخوام بکارم که پرتر دیده بشه هزینه قسمت جلومو چقد میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *