کاشت مو

هزینه کاشت موی سر

مو یکی از تاثیر گذارترین عوامل در زیبایی و جوانی ظاهری هر شخصی به شمار می‌رود. در دنیای امروز افراد زیادی در دنیا و به ویژه ایران وجود دارند که در ناحیه موی‎ سر و یا سایر نواحی دیگر دچار ریزش مو و یا طاسی موی سر هستند و قصد دارند با استفاده از انجام عمل زیبایی کاشت مو دوباره زیبایی و جوانی خود را بدست بیاورند. اما یکی از مهم ترین سوال‌هایی که به طور طبیعی و در اکثر این دسته از افراد به وجود می‌آید این است که هزینه کاشت مو چقدر است؟ در این مقاله هزینه کاشت موی ‎سر را مورد بررسی قرار می‌دهیم، با ما همراه باشید.

 

هزینه‌های ناشی از کاشت مو به چه عواملی بستگی دارد؟

امروزه با توجه به فراگیر شدن و افزایش نرخ کاربران hair transplant در دنیا و به ویژه ایران قیمت‌های متفاوتی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو توسط کلینیک‌ها و پزشکان دریافت می‌شود و هر کدام نیز بر اساس خدمات و مزایایی که برای افراد ارائه می‌دهند تعرفه های مختلفی دارند. اما به طور کلی هزینه‌های ناشی از hair transplant به چندین عامل و معیار بستگی دارد. یکی از این عامل‌ها نوع و شیوه انجام کاشت مو می‌باشد، روش‌های متفاوتی برای انجام hair transplant در دنیا وجود دارد که هر کدام بسته به نیاز بیمار و تاثیری که بر روی آن دارد هزینه‌های متفاوتی نیز دارد.

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

هزینه های ناشی از کاشت مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ؟

 

امروزه دو تکنیک شناخته شده و موثر برای کاشت مو وجود دارد. یکی از این تکنیک‌ها انجام عمل زیبایی به روش FUE و دیگری به روش FUT است. تفاوت این دو روش در نحوه برداشت فولیکول‌ها و کاشت آنها در نقاط مورد نظر می‌باشد. روش FUE کمی مدرن‌تر بوده و با استفاده از سوزن‌های مخصوص شروع به جداسازی فولیکول‌ها و جایگذاری آنها در مکان‌های مناسب خواهند کرد در حالی که در روش FUT پزشک متخصص نواری از فولیکول‌ها برداشته و کاشت مو را آغاز خواهد کرد. اما اگر مقایسه در رابطه با هزینه ناشی از هر یک از این دو روش صورت گیرد، باید گفت که با انجام عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE کمی هزینه بیشتری متقبل خواهید شد زیرا این روش با استفاده از فناوری مدرن انجام شده، بروزتر بوده و رسیدن به نتایج دلخواه در این روش آسان تر خواهد بود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی کاشت مو، تعداد جلسات مورد نیاز hair transplant خواهد بود. به طور معمول اکثر متقاضیان عمل زیبایی کاشت مو تنها به یک جلسه درمان و کاشت مو برای از بین بردن طاسی و نقاط کم پشت سر خود احتیاج خواهند داشت. یعنی تقریبا بین 5 الی 8 ساعت تمامی پیوندهای مورد نظر انجام خواهد شد اما در این بین افرادی نیز وجود دارند که به علت طاسی بیشتر موها به تعداد پیوندهای بیشتری برای پر کردن نقاط خالی سر احتیاج خواهند داشت.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

میانگین تعداد فولیکول‌ها و پیوندهایی که در یک جلسه کاشته خواهند شد، بین 3000 الی 4000 فولیکول خواهد بود اما اگر فردی با تشخیص پزشک متخصص به بیش از 5000 گرافت احتیاج داشته باشد، سایر پیوندها به روز بعد موکول خواهد شد که در نتیجه هزینه بیشتری را برای بیمار دربر خواهد داشت. انتخاب روش کاشت مو بستگی به صلاح دید پزشک متخصص خواهد داشت. یکی دیگر از عامل‌های تاثیرگذار در هزینه‌های hair transplant، میزان گستردگی و وسعت کم پشتی و یا طاسی موی سر می‌باشد. هر چقدر که وسعت بیشتری داشته باشد باید تعداد کاشت مو بیشتری انجام شود و همچنین ایجاد تراکم بالا در کاشت مو دشوارتر خواهد شد. پس با توجه به سخت و دشواری که وجود دارد، هزینه بیشتری نیز بابت پیوند مو دریافت می‌شود. علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا، عامل دیگری نیز در هزینه‌های ناشی از عمل زیبایی hair transplant تاثیر دارد، موقعیت جغرافیایی می‌باشد. در برخی از شهرها و یا کشورها انجام کاشت مو هزینه‌های کمتری نسبت به سایر نقاط دارد.

خوشبختانه ایران یکی از بهترین و ارزان‌ترین کشور‌ها برای انجام کاشت مو می‌باشد و کمترین هزینه کاشت مو را نسبت به سایر کشورها از بیمار دریافت می‌شود.

 

آیا کلینیک در هزینه‌های کاشت مو موثر است؟

یکی از سوالات مهمی که همواره قبل از انجام hair transplant در ذهن بیمار نقش می‌بندد این است که آیا کلینیک در هزینه کاشت مو تاثیر گذار است و یا خیر؟ امروزه کلینیک‌های زیادی در جهت عمل زیبایی کاشت مو در حال فعالیت می‌باشند و هر کدام نیز دارای روش‌ها و متدهای خاصی برای انجام hair transplant هستند. برخی از کلینیک‌ها وجود دارند که به علت داشتن تخصص و مهارت بالا در انجام عمل زیبایی کاشت مو اقدام به دریافت هزینه‌های بیشتری از بیماران می‌کنند. برخی دیگر از کلینیک‌ها نیز وجود دارند که به علت داشتن سوابق درخشان و خوبی که دارند و همچنین تضمین‌هایی که بیماران برای انجام عمل زیبایی کاشت مو می‌دهند هزینه‌های بیشتری نیز دریافت می‌کنند.

معمولا این دسته از کلینیک‌ها با ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت‌تر از سایر کلینیک‌ها به بیمار اقدام به بالا بردن تعرفه خود می‌کنند. البته در این بین نیز کلینیک‌های معتبر و خوب دیگری نیز وجود دارند که عمل زیبایی کاشت مو را با کیفیت مطلوبی برای بیماران انجام می‌دهند و در قبال آن نیز هزینه‌های منطقی و متعارفی را دریافت می‌کند.

 

آیا هزینه کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک است؟

کلینیک‌های زیادی در حال حاضر در زمینه انجام عمل زیبایی کاشت مو فعالیت می‌کنند و همین عامل سبب شده است که با وجود معیار‌های رسمی و منطقی که توسط اتحادیه و سازمان‌های درمانی در بین آن ها اعلام شده است. امروزه به دلیل رقابتی بودن بازار کاشت مو بین کلینیک‌ها تعرفه‌های متفاوتی وجود داشته باشد که برخی از آن‌ها هزینه‌های کمتری و بعضی دیگر به خاطر خدمات و کیفیتی که ارائه می‌دهند هزینه بیشتری از بیماران دریافت کنند. در بین کلینیک‌هایی که هزینه و تعرفه کمتری نسبت به سایر کلینیک‌ها دارد، کلینیک‌هایی وجود دارد که برای جذب مشتری بیشتر برای hair transplant هزینه‌های دریافتی خود را پایین می‌آورند؛ اما از جهتی نیز دوست ندارند سود کمتری از هر کاشت مو داشته باشند.

در نتیجه کیفیت انجام کاشت مو و ابزار و مواردی که استفاده می‌کنند را پایین می‌آورند و با این کار سود خود را بیشتر می‌کنند. پس برای پاسخ به این سوال که آیا هزینه کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک و یا کلینیک است یا خیر؟ به دلیل وجود برخی از پزشکان و کلینیک‌هایی که تنها به فکر سود و منافع خود هستند باید پاسخ منفی داد. اما گاهی نیز پزشک متخصص از تجربه و مهارت بالا برخوردار بوده و بر اثر تجربه زیاد، بیماران آن پزشک شاهد نتایج دلخواه و بهتری نسبت به سایر پزشکان خواهند بود. اینگونه پزشکان علاوه بر هزینه مشاوره، هزینه بیشتری برای مطمئن بودن از نتایج و تجربه خود، در نظر خواهند گرفت.

اما بطور کلی بهتر است هزینه را ملاکی برای انتخاب پزشک خود قرار ندهید زیرا زیبایی و انجام عمل های زیبایی نظیر کاشت مو نیازمند دقتی بالا برای انتخاب پزشک و انتخاب کلینیک خواهد بود. بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی کاشت مو، از پزشک نمونه کارهای انجام شده وی را طلب کرده و با سایر پزشکان مقایسه نمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. پس سعی کنید قبل از انجام عمل زیبایی hair transplant، کلینیک و پزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن سابقه خوب و درخشان و ارائه کیفیت مطلوب و مناسب، هزینه‌های منطقی و مناسبی نیز در قبال کاشت مو دریافت کنند.

 

آیا هزینه کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک است ؟

 

آیا انتخاب بانک مو مناسب نیز در هزینه ناشی از hair transplant موثر است؟

همانطور که میدانید، بیشتر پزشکان از موهای اطراف سر برای کاشت مو استفاده خواهند کرد. زیرا فولیکول‌های این نواحی صفات و شباهت‌های بیشتری از نظر رنگ مو، ضخامت مو و حتی طول مو به نواحی وسط سر خواهند داشت در نتیجه اطراف سر، بهترین گزینه برای انتخاب بانک مو خواهد بود. اما گاهی بیمار فولیکول‌های سالم و مناسب برای انجام عمل زیبایی کاشت مو  را ندارد در نتیجه پزشک مجبور می‌شود از نواحی دیگری نظیر ریش و یا سینه بیمار، فولیکول‌ها را جدا کرده و در نقاط مورد نظر بکارد. استخراج فولیکول‌ها از سایر قسمت‌های بدن نیازمند دقت و مهارت بیشتری خواهد بود بنابراین رویه کلی عمل زیبایی کاشت کمی جابجا خواهد شد که هزینه ناشی از عمل را تحت تاثیر خواهد گذاشت.

جلسه مشاوره کلینیک‌ها برای انجام کاشت مو، از دیگر فاکتورهای مورد نظر برای هزینه ناشی از عمل زیبایی می‌باشد. برخی از کلینیک‌ها برای مشاوره بیماران قبل از کاشت مو، هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند در حالی که برخی دیگر از کلینیک‌ها برای جلسه مشاوره نیز هزینه‌ای در نظر می‌گیرند.در جلسه مشاوره با جنبه‌ها و روش‌های مختلف کاشت مو، هزینه نهایی، دوران نقاهت و هر مسئله دیگری که موجب نگرانی شما شده و یا از نظر پزشک حائز اهمیت است که بدانید، بازگو خواهد شد. تا اینجا برخی از فاکتورها و عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی کاشت مو بررسی شد. اما بسیاری از افراد بر این باورند که هزینه عمل‌های زیبایی تنها مختص به دستمزد پزشک و یا گزینه‌های بازگو شده است. نکته دیگری که باید به آن توجه شود، هزینه‌های احتمالی دوران نقاهت و ریکاوری می‌باشد.

برخی از افراد در دوران نقاهت و پس از انجام کاشت مو احساس درد خواهند شد. داروهایی که معمولا پزشکان پس از کاشت مو تجویز می‌کنند، موارد زیر خواهند بود.

 • انواع مسکن‌ها
 • آنتی بیوتیک‌ها
 • و داروهای ضدالتهاب

گاهی نیز بدن بیمار نسبت به عمل زیبایی انجام شده حساس و ضعیف می‌شود که در مواقعی بیمار دچار عوارض جانبی مانند عفونت خواهد شد در نتیجه نیازمند به درمان از طریق دارو خواهد داشت. همچنین برخی از پزشکان برای رشد بیشتر مو پس از کاشت مو، داروی ماینوکسیدیل را پیشنهاد می‌کنند که می‌تواند کمی گران باشد.

 

آیا می‌توان از بیمه برای هزینه‌های پیوند مو استفاده کرد؟

به طور کلی شرکت‌های بیمه در قبال دریافت هزینه‌های ماهیانه و یا سالیانه از افراد، هزینه‌های اکثر خدمات درمانی و بهداشتی را برای افراد به طور کامل و یا درصدی از آن را پرداخت می‌کنند. اما مهم‌ترین نکته ای که در این میان وجود دارد این است که شرکت های بیمه بر خلاف کاشت مو تنها هزینه های خدمات درمانی ضروری و ترمیمی را پرداخت می کنند. علت عمده نپذیرفتن هزینه های ناشی از عمل زیبایی hair transplant، به صرفه نبودن آن از لحاظ اقتصادی برای شرکت های بیمه می باشد. با توجه به هزینه‌های اندکی که بیمه‌ها برای تامین خدمات درمانی دریافت می‌کنند و همچنین هزینه‌های ناشی از کاشت مو، پذیرفتن هزینه‌های این عمل برای آن‌ها سود منفی به همراه خواهد داشت. شرکت‌های بیمه برای بیماری‌ها و یا اقداماتی که در جهت ترمیم و بازسازی انجام می‌شود و در صورت انجام ندادن آن‌ها سلامتی فرد به خطر می‌افتند را پشتیبانی مالی می‌کند.

 

آیا می توان از بیمه برای هزینه‌های پیوند مو استفاده کرد؟

 

به دلیل اینکه انجام عمل زیبایی کاشت مو یک عمل غیر ضروری بوده و انجام ندادن hair transplant هیچ تاثیری منفی در سلامتی شخص ندارد. و افراد بدون داشتن مو نیز می‌توانند به روند زندگی خود ادامه دهند، پیوند مو توسط شرکت‌های بیمه پشتیبانی نمی‌شود و تمام هزینه‌ها بر عهده بیمار خواهد بود. هزینه کاشت موی سر را مورد بررسی قرار دادیم، به امید آنکه به سوالات شما به صورت کامل پاسخ داده باشیم.

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

هزینه کاشت مو در ایران چقدر است؟

هزینه کاشت مو در ایران با توجه به پزشک انتخابی شما و تبحر و سابقه او و همچنین کلینیک انتخابی شما متفاوت است؛ لذا برای کسب اطلاع از هزینه کاشت مو در ایران با توجه به مهارت‌ها، تجهیزات به کار رفته و روش مورد استفاده درعمل کاشت مو با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

آیا می‌ توان از بیمه برای هزینه ‌های پیوند مو استفاده کرد؟

به دلیل اینکه کاشت مو یک عمل زیبایی حساب می‌شود به طور معمول هیچ بیمه‌ای به آن تعلق نمی‌گیرد؛ اما اگر فردی ادعا می‌کند که بیمه‌ای خاص دارد که این هزینه را تقبل می‌کند، باید به اداره بیمه خود مراجعه کرده و حق بیمه را دریافت کند.

هزینه کاشت هر تار مو (گرافت مو) چه قدر است ؟

قیمت کاشت مو اصولا بر اساس تعداد گرافت موی پیوند داده شده، تعیین می‌شود؛ تعیین هزینه برای هر گرافت مو در هر شخص متفاوت است و ممکن است با جستجو در اینترنت با ارقام متفاوتی مواجه شوید؛ لذا بهترین کار مراجعه و پزشک و تعیین هزینه با توجه به تمام معیارهای لازم است.

قیمت کاشت مو جلوی سر با سایر نواحی متفاوت است ؟

بله، افراد معمولا به علت کم پشت شدن موهای جلوی سر، تصمیم بر کاشت مو می‌گیرند و هدف فقط افزایش تراکم مو در جلوی سر است، در نتیجه تعداد گرافت‌های کمتری درگیر می‌شوند؛ اما زمانی که تصمیم بر کاشت مو در نواحی طاس سر است، تعداد گرافت‌ها بیشتر شده و در نتیجه هزینه نسبت به کاشت فقط در جلوی سر بیشتر خواهد بود.

هزینه کاشت مو خانم‌ها با آقایان متفاوت است؟

بله، هزینه برای آقایان و بانوان متفاوت است، چرا که اکثر آقایان به دلایلی همچون وراثت دچار طاسی می‌شوند و حجم موی زیادی را از دست می‌دهند؛ اما بانوان بر اثر عواملی همچون شیردهی، رنگ مو و… دچار کم پشتی شده و عامل طاسی وراثتی در بانوان کم‌تر است. بنابراین تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت مو در سرآقایان بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بیشتری خواهد داشت.

نوشته های مشابه

‫6 نظرها

 1. سلام دکتر جان انشالله که سلامت باشید. دکتر؟ همسرم میخوان کاشت انجام بدن قیمت هر تار مو رو میخواستم بدونم. سفارش شما رو یکی از دوستان کردند. ممنون میشم پاسخ بدین –

  1. سلام دوست من
   سلامت باشید.
   جهت بررسی دقیق و قطعی هزینه کاشت مو در کلینیک هلیا، از طریق این شماره 09120687738 با مشاورین ما در تماس باشید.
   پیروز و استوار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)