کاشت مو

هزینه کاشت موی سر

5
(3)

ریزش موهای سر و طاسی از مشکلات شایعی است که در بسیاری از جوامع به چشم می‌خورد. مشکلات طاسی سر در میان مردان به ویژه در میان سالی پدیده‌ای طبیعی است که برخی افراد آن را می‌پذیرند. اما ظهور طاسی به ویژه در سنین پایین‌تر مسئله‌ی مهمی است که نه تنها زیبایی بلکه روحیه و اعتماد بنفس افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. طاسی در زنان به مراتب بحران جدی‌تری است؛ چرا که زنان به زیبایی بیش از مردان اهمیت می‌دهند و ریزش موها و طاسی در این زیبایی تاثیرگذار خواهد بود. با توجه به این مسئله، چندان دور از انتظار نیست که روش‌های ترمیم و کاشت مو محبوبیت زیادی در میان مردم داشته باشند. اما سوالی که  در این رابطه پیش می‌آید این است که هزینه کاشت موی سر چقدر است؟ در این مقاله به منظور اطلاع رسانی بهتر برای مخاطبان کلینیک هلیا، هزینه کاشت موی ‎سر بررسی می‌شود:

اینفوگرافی راهنمای هزینه کاشت مو

هزینه‌های ناشی از کاشت مو در سال ۱۴۰۰

با گسترش مشکلات ریزش مو و افزایش متقاضیان کاشت موی طبیعی در دنیا نیز رو به افزایش هستند. برای پاسخگویی به نیاز این افراد روش‌های گسترده‌ای ابداع شده است که هریک به نوعی طاسی‌ را درمان می‌کنند. مسلما قیمت هریک از روش‌های کاشت مو متفاوت است؛ دلیل این تفاوت‌ها با فاکتورهای تجهیزات، مواد مصرفی و دیگر خدمات ارائه شده از سوی کلینیک تعیین می‌شود. به ویژه ایران قیمت‌های متفاوتی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو توسط کلینیک‌ها و پزشکان دریافت می‌شود. هریک از این مراکز براساس خدمات و مزایایی که برای فرد ارائه می‌دهند، تعرفه‌های مختلفی دارند. یکی از عوامل تعیین کننده هزینه کاشت موی طبیعی روش انتخابی توسط پزشک است. روش‌های متفاوتی برای انجام کاشت موی طبیعی در دنیا وجود دارد که هر کدام بسته به نیاز بیمار انتخاب می‌شوند.

هزینه های ناشی از کاشت مو چقدر است و به چه عواملی بستگی دارد ؟

امروزه دو تکنیک شناخته شده و موثر برای کاشت مو وجود دارد. یکی از این تکنیک‌ها انجام عمل زیبایی به روش FUE و دیگری به روش FUT است. تفاوت این دو روش در نحوه برداشت فولیکول‌ها و کاشت آنها در نقاط مورد نظر می‌باشد. روش FUE کمی مدرن‌تر بوده و با استفاده از سوزن‌های مخصوص شروع به جداسازی فولیکول‌ها و جایگذاری آنها در مکان‌های مناسب خواهند کرد در حالی که در روش FUT پزشک متخصص نواری از فولیکول‌ها برداشته و کاشت مو را آغاز خواهد کرد. اما اگر مقایسه در رابطه با هزینه ناشی از هر یک از این دو روش صورت گیرد، باید گفت که با انجام عمل زیبایی کاشت مو به روش FUE کمی هزینه بیشتری متقبل خواهید شد زیرا این روش با استفاده از فناوری مدرن انجام شده، بروزتر بوده و رسیدن به نتایج دلخواه در این روش آسان تر خواهد بود.

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی کاشت مو، تعداد جلسات مورد نیاز پیوند فولیکولی مو خواهد بود. به طور معمول اکثر متقاضیان عمل زیبایی کاشت مو تنها به یک جلسه درمان و کاشت مو برای از بین بردن طاسی و نقاط کم پشت سر خود احتیاج خواهند داشت. یعنی تقریبا بین 5 الی 8 ساعت تمامی پیوندهای مورد نظر انجام خواهد شد اما در این بین افرادی نیز وجود دارند که به علت طاسی بیشتر موها به تعداد پیوندهای بیشتری برای پر کردن نقاط خالی سر احتیاج خواهند داشت.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

هزینه‌ی کاشت مو بر حسب تعداد گرافت ها

میانگین تعداد فولیکول‌ها و پیوندهایی که در یک جلسه کاشته خواهند شد، بین 3000 الی 4000 فولیکول خواهد بود اما اگر فردی با تشخیص پزشک متخصص به بیش از 5000 گرافت احتیاج داشته باشد، سایر پیوندها به روز بعد موکول خواهد شد که در نتیجه هزینه بیشتری را برای بیمار دربر خواهد داشت. انتخاب روش کاشت مو بستگی به صلاح دید پزشک متخصص خواهد داشت. یکی دیگر از عامل‌های تاثیرگذار در هزینه‌های پیوند موی طبیعی، میزان گستردگی و وسعت کم پشتی و یا طاسی موی سر می‌باشد. هر چقدر که وسعت بیشتری داشته باشد باید تعداد کاشت مو بیشتری انجام شود و همچنین ایجاد تراکم بالا در کاشت مو دشوارتر خواهد شد. پس با توجه به سخت و دشواری که وجود دارد، هزینه بیشتری نیز بابت پیوند مو دریافت می‌شود.

قیمت کاشت مو بر حسب موقعیت جغرافیایی

علاوه بر عوامل ذکر شده در بالا، فاکتور دیگری که در هزینه‌های کاشت موی طبیعی نقش دارد، موقعیت جغرافیایی می‌باشد. در برخی از شهرها و یا کشورها انجام کاشت مو هزینه‌های کمتری نسبت به سایر نقاط دارد. خوشبختانه ایران یکی از بهترین و ارزان‌ترین کشور‌ها برای انجام کاشت مو می‌باشد؛ که کمترین هزینه کاشت مو را نسبت به سایر کشورها از بیمار دریافت می‌شود. با توجه به قیمت پایین پیوند مو در ایران و نیز اختلاف ارزش ارزی کشور در مقایسه با کشورهای اروپایی، طبیعی است که بسیاری برای کاشت موی طبیعی به ایران سفر کنند. مهارت و تخصص پزشکان در مقابل هزینه‌ی تمام شده برای کاشت مو بسیاری از متقاضیان را برای پیوند مو در ایران و کشورهایی نظیر ترکیه ترغیب می‌کند. خوشبختانه ایران یکی از بهترین و ارزان‌ترین کشور‌ها برای انجام کاشت مو می‌باشد و کمترین هزینه کاشت مو را نسبت به سایر کشورها از بیمار دریافت می‌شود.

آیا کلینیک در هزینه‌های کاشت مو موثر است؟

یکی از سوالات مهمی که همواره قبل از انجام عمل کاشت در ذهن بیمار نقش می‌بندد این است که آیا کلینیک در هزینه کاشت مو تاثیر گذار است و یا خیر؟ امروزه کلینیک‌های زیادی در جهت عمل زیبایی کاشت مو در حال فعالیت می‌باشند و هر کدام نیز دارای روش‌ها و متدهای خاصی برای انجام عمل پیوند فولیکولی مو هستند. برخی از کلینیک‌ها وجود دارند که به علت داشتن تخصص و مهارت بالا در انجام عمل زیبایی کاشت مو اقدام به دریافت هزینه‌های بیشتری از بیماران می‌کنند. برخی دیگر از کلینیک‌ها نیز وجود دارند که به علت داشتن سوابق درخشان و خوبی که دارند و همچنین تضمین‌هایی که بیماران برای انجام عمل زیبایی کاشت مو می‌دهند هزینه‌های بیشتری نیز دریافت می‌کنند.

معمولا این دسته از کلینیک‌ها با ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت‌تر از سایر کلینیک‌ها به بیمار اقدام به بالا بردن تعرفه خود می‌کنند. البته در این بین نیز کلینیک‌های معتبر و خوب دیگری نیز وجود دارند که عمل زیبایی کاشت مو را با کیفیت مطلوبی برای بیماران انجام می‌دهند و در قبال آن نیز هزینه‌های منطقی و متعارفی را دریافت می‌کند.

آیا هزینه کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک است؟

کلینیک‌های زیادی در حال حاضر در زمینه انجام عمل زیبایی کاشت مو فعالیت می‌کنند؛ همین عامل سبب شده است جو رقابتی سنگینی بین این مراکز ایجاد شود. این رقابت تاثیر مستقیمی بر هزینه‌ی خدمات ارائه شده توسط مراکز گذاشته است. این در حالی است که اتحادیه و سازمان‌های درمانی معیار‌های مشخصی در این زمینه تعیین نموده‌اند. امروزه به دلیل رقابتی بودن فعالیت‌های کاشت مو بین کلینیک‌ها تعرفه‌های متفاوتی اعلام می‌شود. برخی از این مراکز هزینه‌های کمتر و گرووهی دیگر به دلیل ارائه کیفیت بالاتری از خدمات، هزینه بیشتری دریافت کنند. در بین کلینیک‌هایی که هزینه و تعرفه کمتری نسبت به سایر کلینیک‌ها دارد، کلینیک‌هایی وجود دارد که برای جذب مشتری بیشتر برای کاشت موی طبیعی هزینه‌های دریافتی خود را پایین می‌آورند؛ اما از طرفی حاضر نیستند سود کمتری از هر کاشت مو داشته باشند. در نتیجه کیفیت خدمات کاشت مو را پایین می‌آورند. این کار نوعی سود جویی و کلاهبرداری از بیماران خواهد بود.

در نهایت می‌توان چنین برداشت نمود که هزینه اعلام شده برای کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک و یا کلینیک نیست. چرا که برخی کلینیک‌ها تنها سود و منافع خود را در نظر می‌گیرند و رضایت مشتری هیچ اهمیتی برای این افراد ندارد. اما در مواردی هم  پزشک متخصص از تجربه و مهارت بالایی برخوردار است؛ این را می‌توان از سابقه‌ی کاری و رضایت مراجعه‌کنندگان دریافت. در نتیجه کاشت مو تحت نظر این متخصصان همراه با رضایت کامل و نتایج دلخواه و بهتری خواهد بود. طبیعتا این پزشکان به سبب تخصص و مهارت خود هزینه بیشتری در نظر خواهند گرفت.

توجه کنید که:

هیچ گاه هزینه‌های اعلام شده را ملاکی برای انتخاب پزشک خود قرار ندهید.  بالا بودن قیمت‌ها صرفا به معنای ارائه‌ی بهترین خدمات و دریافت بهترین نتایج نخواهد بود. همانطور که قیمت نسبتا پایین به معنای کیفیت پایین کار نیست. انجام عمل های زیبایی نظیر کاشت مو نیازمند دقت بالا برای انتخاب پزشک و کلینیک خواهد بود. لازم است قبل از هر اقدامی تحقیقات اولیه را در خصوص کلینیک‌های معتبر و سابقه‌ی کاری متخصصان فعال در آن مراکز انجام دهید. سعی کنید کلینیکی انتخاب کنید که ضمن برخورداری از سابقه خوب و کیفیت مطلوب خدمات، هزینه‌‌ی منطقی نیز دریافت کنند.

آیا هزینه کاشت مو معیار مناسبی برای انتخاب پزشک است ؟

آیا انتخاب بانک مو مناسب در هزینه کاشت مو تاثیرگذار است؟

اغلب از موهای اطراف سر برای کاشت مو استفاده می‌شود. زیرا فولیکول‌های ناحیه‌ی سر مراحل رشد متفاوتی نسبت به موهای بدن دارند. لذا بانک موی پشت و اطراف سر بهترین گزینه برای کاشت مو است. اما در شرایطی که متقاضی فاقد فولیکول‌های سالم و مناسب برای کاشت مو باشد، روش دیگری برای پیوند مو اعمال می‌شود. در این روش پزشک از فولیکول‌های نواحی دیگری نظیر ریش و یا سینه بیمار، استفاده می‌کند. استخراج فولیکول‌ها از سایر قسمت‌های بدن نیازمند دقت و مهارت بیشتری خواهد بود. بنابراین رویه کلی کاشت با تغییراتی همراه خواهد بود. این تغییرات هزینه‌ی پیوند مو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هزینه مشاوره کلینیک‌ها، از دیگر فاکتورهای موثر در هزینه ناشی از کاشت مو می‌باشد. برخی از کلینیک‌ها برای مشاوره بیماران قبل از کاشت مو، هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند در حالی که گروهی دیگر برای جلسات مشاوره نیز مبلغی در نظر می‌گیرند. در جلسه مشاوره روش‌های مختلف کاشت مو، هزینه، دوران نقاهت و هر مسئله‌ای که برای شما مبهم است، بیان می‌شود.

تا اینجا برخی از فاکتورها و عوامل تاثیرگذار بر هزینه عمل زیبایی کاشت مو بررسی شد. اما بسیاری از افراد بر این باورند هزینه پیوند مو تنها دستمزد پزشک و یا موارد ذکر شده است. نکته دیگری که باید به آن توجه شود، هزینه‌های احتمالی دوران نقاهت و ریکاوری می‌باشد.

برخی از افراد در دوران نقاهت و پس از انجام کاشت مو احساس درد خواهند شد. داروهایی که معمولا پزشکان پس از کاشت مو تجویز می‌کنند، موارد زیر خواهند بود.

هزینه مراقبت های پس از کاشت مو

پس از فرآیند کاشت مو مصرف برخی داروها توسط پزشک به شما توصیه می‌شود. وظیفه‌ی این داروها برطرف نمودن التهاب، ترمیم زخم‌ها و پیشگیری از بروز عفونت‌های احتمالی است. در شرایطی که فرد دچار سردردهای خفیفی می‌شود، این داروهای مسکن التیام دهنده‌ی این دردهاست. انواع مسکن‌ها، آنتی بیوتیک‌ها و داروهای ضدالتهاب سه مجموعه‌ی اصلی این داروها هستند. از طرفی تقویت بدن برای رویش و رشد موها لازم است. گاهی  بدن بیمار در دوران نقاهت ضعیف می‌شود. در این شرایط مصرف مکمل‌های ویتامینه و رژیم غذایی کامل الزامی است. در مواقعی بیمار دچار عوارض جانبی مانند عفونت خواهد شد. در نتیجه نیازمند به درمان از طریق دارو خواهد داشت. همچنین برخی از پزشکان برای رشد بیشتر مو پس از کاشت مو، داروی ماینوکسیدیل را پیشنهاد می‌کنند. مجموعه‌ی این داروها رقم قابل توجهی خواهد بود که باید در کنار سایر هزینه‌ی کاشت مو لحاظ شود.

آیا می‌توان از بیمه برای هزینه‌های پیوند مو استفاده کرد؟

به طور کلی شرکت‌های بیمه در قبال دریافت هزینه‌های سالیانه از افراد، همه یا بخشی از هزینه‌های درمانی فرد را پرداخت می‌کنند. اما مسئله این است که شرکت‌های بیمه هزینه‌ای بابت کاشت مو پرداخت نمی‌کنند. چرا که کاشت مو در لیست عمل‌های ضروری قرار نمی‌گیرد. مگر در شرایطی خاص! در هر حال برای اطلاع از اینکه آیا عمل کاشت مو تحت پوشش قرار می‌گیرد یا خیر می‌توانید با شرکت حامی خود تماس حاصل کنید. بیمه تماس علت نپذیرفتن هزینه‌های کاشت موی طبیعی، به صرفه نبودن آن از لحاظ اقتصادی برای شرکت‌های بیمه می باشد. با توجه به هزینه‌های اندکی که بیمه‌ها برای تامین خدمات درمانی دریافت می‌کنند و هزینه‌‌ی بالای کاشت مو، پذیرفتن هزینه‌هاجغرافیاییی این عمل برای آن‌ها سودی به همراه ندارد. شرکت‌های بیمه برای درمان‌های ضروری که در جهت ترمیم و بازسازی انجام می‌شود، پشتیبانی مالی می‌کند.

آیا می توان از بیمه برای هزینه‌های پیوند مو استفاده کرد؟

به دلیل اینکه انجام عمل زیبایی کاشت مو یک عمل غیر ضروری بوده و انجام ندادن پیوند مسکن‌هاهیچ تاثیری منفی در سلامتی شخص ندارد. و افراد بدون داشتن مو نیز می‌توانند به روند زندگی خود ادامه دهند، پیوند مو توسط شرکت‌های بیمه پشتیبانی نمی‌شود و تمام هزینه‌ها بر عهده بیمار خواهد بود. هزینه کاشت موی سر را مورد بررسی قرار دادیم، به امید آنکه به سوالات شما به صورت کامل پاسخ داده باشیم.

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت پیوند مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

هزینه کاشت مو در ایران چقدر است؟
هزینه کاشت مو در ایران با توجه به پزشک انتخابی شما و تبحر و سابقه او و همچنین کلینیک انتخابی شما متفاوت است؛ لذا برای کسب اطلاع از هزینه کاشت مو در ایران با توجه به مهارت‌ها، تجهیزات به کار رفته و روش مورد استفاده درعمل کاشت مو با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

آیا می‌ توان از بیمه برای هزینه ‌های پیوند مو استفاده کرد؟
به دلیل اینکه کاشت مو یک عمل زیبایی حساب می‌شود به طور معمول هیچ بیمه‌ای به آن تعلق نمی‌گیرد؛ اما اگر فردی ادعا می‌کند که بیمه‌ای خاص دارد که این هزینه را تقبل می‌کند، باید به اداره بیمه خود مراجعه کرده و حق بیمه را دریافت کند.

هزینه کاشت هر تار مو (گرافت مو) چه قدر است ؟
قیمت کاشت مو اصولا بر اساس تعداد گرافت موی پیوند داده شده، تعیین می‌شود؛ تعیین هزینه برای هر گرافت مو در هر شخص متفاوت است و ممکن است با جستجو در اینترنت با ارقام متفاوتی مواجه شوید؛ لذا بهترین کار مراجعه و پزشک و تعیین هزینه با توجه به تمام معیارهای لازم است.

قیمت کاشت مو جلوی سر با سایر نواحی متفاوت است ؟
بله، افراد معمولا به علت کم پشت شدن موهای جلوی سر، تصمیم بر کاشت مو می‌گیرند و هدف فقط افزایش تراکم مو در جلوی سر است، در نتیجه تعداد گرافت‌های کمتری درگیر می‌شوند؛ اما زمانی که تصمیم بر کاشت مو در نواحی طاس سر است، تعداد گرافت‌ها بیشتر شده و در نتیجه هزینه نسبت به کاشت فقط در جلوی سر بیشتر خواهد بود.

هزینه کاشت مو خانم‌ها با آقایان متفاوت است؟
بله، هزینه برای آقایان و بانوان متفاوت است، چرا که اکثر آقایان به دلایلی همچون وراثت دچار طاسی می‌شوند و حجم موی زیادی را از دست می‌دهند؛ اما بانوان بر اثر عواملی همچون شیردهی، رنگ مو و… دچار کم پشتی شده و عامل طاسی وراثتی در بانوان کم‌تر است. بنابراین تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای کاشت مو در سرآقایان بیشتر بوده و در نتیجه هزینه بیشتری خواهد داشت.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. 3

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

‫15 دیدگاه ها

 1. من می‌خوام کاشت مو انجام بدم برای جلوی سرم بانک مو ندارم هزینه اون چقد رمیشه ؟

  1. سلام دوست من
   وقتتون بخیر
   با این شماره از طریق واتساپ با مشاورین ما در تماس باشید.
   09120687738

 2. سلام دکتر جان انشالله که سلامت باشید. دکتر؟ همسرم میخوان کاشت انجام بدن قیمت هر تار مو رو میخواستم بدونم. سفارش شما رو یکی از دوستان کردند. ممنون میشم پاسخ بدین –

  1. سلام دوست من
   سلامت باشید.
   جهت بررسی دقیق و قطعی هزینه کاشت مو در کلینیک هلیا، از طریق این شماره 09120687738 با مشاورین ما در تماس باشید.
   پیروز و استوار باشید.

 3. ریزش مو سکه ای دارم و به اندازه دو کف دست میخوام کاشت انجام بشه ؟ هزینه هر گرافت چقد میشه ؟

  1. سلام دوست من
   جهت اطلاع از هزینه دقیق کاشت مو در کلینیک هلیا، با مشاورین ما در ارتباط باشید.
   سپاس

 4. سلام خسته نباشید .
  ممنون واسه مطالب کامل و مفید
  میخواستم بدونم قیمت هر تار مو چقدر هستش؟!

 5. باسلام و عرض ادب
  مطلب جامع و بسیار مفیدی بود، من به پاسخ بسیاری از سوالاتم رسیدم، متشکرم

 6. سلام
  روز بخیر
  چطوری میتونم برای رزرو کاشت مو در کلینیک شما اقدام کنم؟
  هزینه کاشت مو به چه صورت هستش و امکانش هست روش های کاشت رو توضیح مختصر بدید؟

  1. درود
   جهت رزرو وقت و مشاوره حضوری و آنلاین کاشت مو در کلینیک هلیا با مشاورین زیبایی ما در ارتباط باشید (tel:+989120687738)
   قیمت کاشت مو در کلینیک کاشت موی هلیا به طور میانگین بین 8 الی 12 میلیون تومان می باشد و در برخی موارد تا 15 ملیون تومان هم هزینه دربر خواهد داشت.
   تعیین دقیق هزینه کاشت موی طبیعی وابسته به میزان طاسی سر و سایر موارد مرتبط می باشد.
   پیروز و استوار باشید

 7. سلام من فقط قسمت جلویی مو رو میخوام بکارم که پرتر دیده بشه هزینه قسمت جلومو چقد میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button