ماموپلاستی بهترین انتخاب برای تغییر سایز سینه ها

 

مامو پلاستی و کاربرد این نوع عمل

مامو پلاستی از عمل های زیبایی سینه است که به کمک آن طیف وسیعی از کارها انجام می شود.

با این روش می توان سینه ها را کوچک یا بزرگ کرد. همچنین عمل هایی مانند لیفت سینه و بالا کشیدن آن نیز قابل انجام است و می توان از آن برای تناسب اندام استفاده کرد.

تناسب اندام بانوان به مقدار زیادی متناسب با زیبایی و سایز استاندارد سینه های آن ها است. مامو پلاستی یکی از روش های زیبایی درمانی است که بر روی سینه انجام می گیرد.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

مامو پلاستی و کاربرد این نوع عمل

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

مامو پلاستی چیست ؟

مامو پلاستی به عمل زیبایی سینه گفته می شود که برای بانوان انجام می گیرد. این روش ممکن است به صورت کاهشی یا افزایشی استفاده شود.

مامو پلاستی کاهشی برای سینه هایی که سایز بزرگ دارند و مامو پلاستی افزایشی برای کسانی که مشکل سینه های کوچک دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

در این عمل از سینه ممکن است عملکردهای مختلفی انجام گیرد. به عنوان مثال می توان افتادگی را با کشیدن سینه به سمت بالا و برداشتن پوست و بافت های چربی اضافی درمان کرد.

از این رو مامو پلاستی نه تنها سایز سینه را تغییر می دهد بلکه حالت آن را هم می تواند اصلاح کند.

همچنین برای تقارن، استحکام، تغییر حجم و … مورد استفاده قرار می گیرد. از این عمل برای کسانی که سینه های بزرگی دارند و ممکن است احساس خستگی یا سوزش در زیر سینه های خود کنند نیز استفاده می شود.

 

مامو پلاستی چیست ؟

 

چه کسانی به مامو پلاستی نیاز دارند ؟

مامو پلاستی از جمله عمل های زیبایی است که اکثر افراد برای متناسب کردن اندام خود از آن بهره می برند. افراد با اهداف مختلفی به سمت این عمل می آیند که شامل موارد زیر است:

  1. سایز سینه های بسیار بزرگ دارند که از نظر زیبایی اندام آن ها را دچار مشکل کرده است. همچنین ممکن است این افراد در سنین بالاتر به مشکلاتی مانند درد شانه ها و قفسه سینه بر اثر وزن سینه ها دچار شوند. از این رو برای کاهش سایز سینه مراجعه می کنند.
  2. برخی افراد سایز سینه بسیار کوچکی دارند و هدف آن ها از انجام مامو پلاستی بزرگ کردن سینه است. روش هایی مانند مامو پکسی و قرار دادن پروتز برای این افراد قابل انجام است.
  3. ممکن است فرد با سایز سینه ی خود مشکلی نداشته باشد و هدف او از انجام این عمل افزایش استحکام و رفع افتادگی سینه باشد. معمولاً پس از شیردهی و با افزایش سن، ممکن است مشکلاتی مانند افتادگی عضله های سینه اتفاق بیفتد.
  4. این حالت قطعاً بر روی زیبایی ظاهری فرد تاثیر به سزایی دارد. به همین علت بسیاری از متقاضیان عمل مامو پلاستی استفاده از روش هایی است که به کمک آن ها سینه بالا کشیده شده و حالت اولیه ی خود را به دست می آورد.
  5. عمل های ترکیبی از بالا کشیدن سینه و سفت کردن آن در کنار کاهش یا افزایش سایز قابل انجام است و افرادی نیز برای این منظور به مامو پلاست مراجعه می کنند.
  6. برخی افراد دچار عدم تقارن در سینه های خود هستند. افرادی که مشکل این گونه ای دارند از دیگر متقاضیان مامو پلاستی هستند.

 

چه کسانی به مامو پلاستی نیاز دارند ؟

مامو پلاستی چه مزایایی دارد ؟

انجام عمل های مختلفی که بر روی سینه و برای بهبود زیبایی آن انجام می شود ممکن است مشکلات متعددی را در فرد برطرف کند.

شاید بتوان گفت مهم ترین مزیتی که مامو پلاستی دارد، داشتن یک عمل زیبایی اندام است. سایز و حالت سینه ها تاثیر زیادی بر اندام فرد دارد و در صورتی که سایز و حالت متناسبی نداشته باشد باعث می شود تا تناسب اندام به مشکل بربخورد.

به خصوص افرادی که برای افزایش سایز سینه اقدام می کنند بیشتر جنبه ی ظاهری آن را در نظر می گیرند.

عمل کاهش سایز سینه نه تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. بلکه می تواند دردهای ناحیه ی کمر، شانه، سینه و دست ها را هم کاهش دهد.

برخی اوقات فرد پس از انجام این عمل احساس سبکی زیادی می کند و متوجه می شود دلیل بسیاری از دردهای این بخش ها مربوط به وزن بالای سینه و کشیدگی آن ها بوده است.

افتادگی سینه سبب می شود تا قسمت های زیر آن دچار التهاب و سوزش شود. به خصوص در هوای گرم افتادگی سینه می تواند بخش های پایین تر سینه را دچار مشکلات زیادی کند.

از این رو مامو پلاستی در درمان سوزش و عرق سوز شدن زیر سینه ها نیز مؤثر است.

 

 

مامو پلاستی چه مزایایی دارد ؟

استفاده از پروتز سینه و مامو پلاستی

افرادی که قصد افزایش سایز سینه را دارند معمولاً از پروتز سینه استفاده می کنند. این پروتز ها از مواد مختلفی مانند پوسته سیلیکونی که حاوی محلول نمکی یا ژل است تشکیل شده اند.

امروزه پروتزهای مختلفی در دسترس است که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. همچنین ممکن است از پروتزهایی که از بدن حیوانات گرفته شده است نیز در انجام این روش استفاده کرد.

برای قرار دادن پروتز باید برش هایی در قسمت هایی از سینه انجام شود. به عنوان مثال منطقه اطراف نوک سینه، زیر بغل و پایین تر از قرار گیری خط سوتین این برش را انجام داد پروتز را در سینه جایگذاری کرد.

 

همه چیز در مورد مامو پکسی

مامو پکسی به عمل لیفت سینه گفته می شود که برای سینه هایی با مشکل افتادگی و عدم استحکام مورد استفاده قرار می گیرد.

در این عمل برش هایی در اطراف نوک سینه و یک خط عمودی در زیر آن ایجاد می شود که با این برش ها ترمیم و لیفت سینه انجام می گیرد.

این عمل حدود 2 تا 4 ساعت به طول می انجامد و زمان بستری پس از آن معمولاً 6 ساعت پس از بی هوشی است.

در این زمان اگر بیمار مشکلی نداشت می تواند به منزل برود. پس از عمل بیمار باید از سوتین های مخصوص که پزشک برای او تجویز می کند برای مدتی استفاده کند.

 

تفاوت مامو پلاستی با سایر عمل های جراحی

یکی از روش هایی که برای کاهش سایز سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد، لیپوساکشن است.

این روش برای کسانی که بافت چربی زیادی در این ناحیه دارند و می خواهند عمل و خط بخیه بر روی سینه خود نداشته باشند مناسب است.

در این جراحی سینه، به کمک دستگاه بافت چربی از زیر پوست خارج شده و سایز سینه کاهش می یابد.

البته در این عمل جراحی معمولاً به افراد گفته می شود که پوست خود به خود جمع شده و مشکلی در مراحل درمان نخواهید داشت.

 

تفاوت ماموپلاستی با سایر عمل های جراحی

 

اما اکثر افراد پس از لیپوساکشن نیازمند عمل مامو پلاستی می شوند؛ زیرا پوست اضافی بر روی سینه ها ایجاد می شود و حالتی نازیبا به خود می گیرد.

در عمل مامو پلاستی تمامی این کارها را می توان همزمان انجام داد و فرد با یک عمل هم کاهش سایز را انجام داده و هم عمل لیفت و بالا کشیده سینه را درخواست دهد. از این رو نیازی به چندین عمل نیست.

در روش های مختلف مامو پلاستی می توان در نهایت سینه های زیبا و خوش حالت و در اندازه ی مناسب بر روی بدن ایجاد کرد.

البته باید یک سری مراقبت های بعد از عمل را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال سینه بندهای مخصوص باید تا مدتی مورد استفاده قرار گیرند.

 

اطلاعاتی مفید از عمل مامو پلاستی

مامو پلاستی شامل چند نوع عمل زیبایی سینه است که برای فرد می تواند مؤثر باشد. این عمل به طور کلی جزو عمل های زیبایی است ولی گاهی اوقات کاربرد درمانی برای کاهش درد شانه ها و سینه را هم دارد.

یک سری مراقبت ها قبل و بعد از عمل باید انجام گیرد که به آن باید توجه کنید.

مامو پلاستی از جمله عمل های زیبایی است که می تواند جنبه ی درمانی نیز داشته باشد. از این عمل در موارد مختلفی برای افزایش سایز سینه، کاهش سایز سینه، رفع افتادگی سینه و لیفتینگ و … استفاده می شود.

این عمل بیشتر در خانم هایی که سن بالا دارند و در اثر بارداری و شیردهی یا افزایش سن سینه های آن ها افتادگی پیدا کرده است مورد استفاده قرار می گیرد.

بسته به این که مشکل فرد چه باشد و چه عمل برای وی باید انجام گیرد، یک سری مراقبت های قبل و بعد از عمل باید صورت گیرد.

 

مراقبت های قبل از عمل مامو پلاستی

قبل از این که برای عمل مامو پلاستی آماده شوید باید یک سری فرایند ها را پشت سر بگذرانید.

به عنوان مثال باید سابقه ی پزشکی تان توسط پزشک جراح بررسی شود و سلامتی کلی شما ارزیابی گردد.

قبل از این که وارد مرحله ی عمل شوید، انتظاراتی را که از عمل و ظاهر سینه ی خود دارید مورد بررسی قرار دهید و در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.

سینه شما مورد عکس برداری قرار می گیرد تا از آن برای تکمیل پرونده استفاده شود. یک سری آزمایشات نیز برایتان تجویز شده و باید آن ها را انجام دهید.

برخی اوقات پزشک از شما می خواهد که یک ماموگرافی انجام دهید و نتیجه را بر روی پرونده قرار دهید.

قبل از این که وارد عمل سینه شوید، حداقل دو روز سیگار نکشید. مصرف آسپرین و دیگر داروهای ضد التهابی در روزهای قبل از عمل نیز برای کاهش خونریزی در حین عمل ممنوع است.

همچنین داروها و مکمل های گیاهی ضد التهابی نیز مصرف نشوند.

بسته به شرایط شما ممکن است یک شب در بیمارستان بستری شوید. پس باید قبل از اقدام به عمل با یک نفر هماهنگ کنید تا پس از عمل همراه شما باشد و در صورت بستری نشدن شما را به خانه برساند.

 

مراقبت های بعد از عمل مامو پلاستی

یک سری مراقبت ها نیز باید بعد از عمل انجام شود که اهمیت بالایی در نتیجه ی عمل خواهد داشت.

معمولاً همان روز عمل فرد بعد از چک شدن علائم حیاتی و بررسی وضعیت او در صورت عدم وجود مشکل ترخیص می شود.

پس از ترخیص باید مراقب محل عمل باشید و از آن به خوبی مراقبت کنید. ابتدا باید با نوشیدن مایعات رژیم غذایی خود را شروع کنید و بعد از دو روز می توانید حمام کنید.

 

مراقبت های بعد از عمل مامو پلاستی

 

هنگامی که می خواهید استراحت کنید، باید به حالتی بخوابید تا فشاری به سینه ها وارد نشود.

البته بهتر است خیلی دراز نکشید و به آرامی راه بروید. تا مدتی که پزشک برایتان شرح داده است کار سنگین نکنید.

تا دو هفته پس از عمل نباید از مشروبات الکلی و استعمال دخانیات استفاده کنید. همچنین داروهایی که پزشک معالج برای شما تجویز کرده است را به صورت مرتب مصرف کنید.

کرم های مرطوب کننده را می توانید بر روی پوست های خشک سینه استفاده کنید ولی از دست کاری محل زخم خودداری کنید.

 

نتیجه مامو پلاستی بعد از عمل چگونه است ؟

نتیجه ی عمل زیبایی سینه معمولاً بعد از عمل تا حدودی مشخص است.

اگر درخواست کاهش یا افزایش سایز سینه را داشتید یا می خواستید لیفتینگ سینه انجام دهید، بعد از عمل متوجه تغییراتی در این زمینه می شوید.

زخم ها معمولاً چند هفته طول می کشد تا کاملاً خوب شوند و آثار آن ها محو شود. همچنین تورم و التهاب سینه تا مدت ها ادامه دارد.

شما نتیجه کامل و پایدار مامو پلاستی را ممکن است تا دو ماه پس از انجام عمل هم نبینید و هنوز آثار تورم سینه افزایش دهد.

معمولاً پس از این که نتیجه کامل شد، سینه ها سایز مناسبی دارند و افتادگی و عدم تقارن نیز در آن ها رفع شده است.

با انجام لیفتینگ سینه، پوست های اضافی بر روی آن برداشته می شود و از این طریق سینه بالا کشیده می شود.

 

نتیجه عمل مامو پلاستی بعد از عمل چگونه ست ؟

عوارض مامو پلاستی چه مواردی است ؟

عمل بهبود زیبایی سینه مانند هر عمل دیگری ممکن است یک سری عوارض را به همراه داشته باشد. البته اگر روند عمل زیبایی به درستی پیش رود، این عوارض گذرا هستند و به مرور از بین می روند.

علائمی مانند کبودی در ناحیه ی عمل، سردرد، سرگیجه و … را ممکن است بعد از عمل شاهد باشید.

خونریزی از ناحیه ی عمل ممکن است تا چند ساعت بعد از عمل وجود داشته باشد. همچنین درد در این ناحیه وجود دارد که با مصرف داروهای مسکن به راحتی از بین می رود.

 

هزینه مامو پلاستی به چه عواملی بستگی دارد ؟

هزینه ی عمل زیبایی سینه طیف گسترده ای را در بر می گیرد. با توجه به این که چندین نوع عمل وجود دارد و ممکن است عمل تغییر سایز و لیفتینگ و رفع افتادگی با هم انجام شود، بسته به خدماتی که فرد دریافت می کند، هزینه نیز می تواند متفاوت باشد.

عواملی مانند هزینه بی هوشی، لباس های مخصوص عمل و بخش، نسخه، هزینه دستمزد جراح و آزمایشات پزشکی بر روی هزینه های تمام شده ی عمل تأثیر می گذارند. بسته به این که خدمات کلینیک در چه سطحی باشد، ممکن است هزینه ها متفاوت باشد.

هر کلینیک هزینه تمام شده ی مربوط به خود را دارد و می تواند در افزایش و کاهش هزینه ها تأثیر داشته باشد.

 

سؤالات متداول در زمینه مامو پلاستی

کسانی که متقاضی انجام عمل مامو پلاستی هستند ممکن است یک سری سؤال برای آن ها پیش آید که مهم ترین موارد را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم:

1. چه افرادی نمی توانند عمل زیبایی سینه انجام دهند ؟

با توجه به این که این عمل ممکن است بر روی بافت سینه تأثیر بگذارد، کسانی که در دوران شیردهی به سر می برند یا قصد دارند در آینده باردار شوند نمی توانند این عمل زیبایی را انجام دهند؛ زیرا شیردهی با سینه که عمل روی آن انجام گرفته است ممکن است به راحتی انجام نشود.

2. بعد از عمل سینه می توان از لباس زیر تنگ استفاده کرد ؟

استفاده از سینه بند های مخصوص پس از انجام عمل زیبایی سینه الزامی است. این سینه بند در داروخانه ها و مراکز فروش لوازم طبی وجود دارد و می توان از آن ها استفاده کرد. استفاده از این نوع سینه بند برای عدم خونریزی و فشار به ناحیه ی سینه بعد از عمل انجام می گیرد.

3. لیفتینگ سینه چه تفاوتی با مامو پلاستی دارد ؟

عمل لیفتینگ سینه بدون تغییر سایز انجام می شود و در این عمل پوست های اضافی برداشته شده و سینه به سمت بالا کشیده می شود؛ اما در عمل مامو پلاستی تغییر سایز صورت می گیرد و سینه های با اندازه کوچک یا بزرگ ترمیم می شود.

4. آیا عمل زیبایی سینه می تواند در حس لامسه این ناحیه تأثیر داشته باشد ؟

با توجه به این که حس لامسه ممکن است در ناحیه ی عمل و به علت برش پوست کم تر شود، برخی اوقات نوک سینه ها حس خود را از دست می دهند یا ممکن است این حس کمرنگ تر شود.

5. آیا در سنین پایین می توان ماموپلاستی انجام داد ؟

عمل مربوط به زیبایی سینه برای افزایش یا کاهش حجم ممکن است توسط بانوانی که در سنین پایین هستند تقاضا شود؛ اما به علت این که ممکن است در آینده بخواهند باردار شوند و پروسه شیردهی را پشت سر بگذرانند، انجام این عمل به آن ها توصیه نمی شود.

 

سوالات متداول در زمینه مامو پلاستی

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

مشاوره رایگان
Map