مامو پلاستی بهترین انتخاب برای تغییر سایز سینه ها

عمل ماموپلاستی در کلینیک بین المللی هلیا

بسیاری از زنان به دلایل مختلفی از بزرگی یا افتادگی سینه‌های خود شکایت دارند. علت بروز چنین مشکلاتی را می‌توان ژنتیک، اضافه وزن، بارداری و شیردهی و بسیاری موارد دیگر عنوان کرد. خوشبختانه برای زنانی که از چنین مشکلاتی شکایت دارند می‌توان روش ماموپلاستی را پیشنهاد داد. این روش نوعی عمل جراحی زیبایی محسوب شده و اعتماد به نفس و زیبایی دوباره اندام را به شما باز خواهد گرداند. اگر شما نیز جز دسته‌ای از افراد هستید که از فرم کنونی سینه‌های خود رضایت ندارید همین الان می‌توانید دست به کار شده و تجربه عمل ماموپلاستی را به دست آورید. این روش در حال حاضر به عنوان بهترین انتخاب برای تغییر سایز سینه‌ها محسوب می‌شود و بدون شک ظاهری فوق‌العاده را برای شما به ارمغان خواهد آورد. برای آشنایی بیشتر با روش ماموپلاستی و هر آنچه ک ه بهتر است قبل از اقدام در این خصوص بدانید را از جمله هزینه ماموپلاستی، عوارض ماموپلاستی و بسیاری موارد دیگر در این مقاله آورده شده است. بنابراین شما را به خواندن مطالب این مقاله دعوت می‌کنیم.

بررسی مراحل ماموپلاستی با اینفوگرافیک
بررسی مراحل ماموپلاستی با اینفوگرافیک

مامو پلاستی از عمل های زیبایی سینه است که به کمک آن طیف وسیعی از کارها انجام می شود. با این روش می توان سینه ها را کوچک یا بزرگ کرد. همچنین عمل هایی مانند لیفت سینه و بالا کشیدن آن نیز قابل انجام است و می توان از آن برای تناسب اندام استفاده کرد. تناسب اندام بانوان به مقدار زیادی متناسب با زیبایی و سایز استاندارد سینه‌های آن‌ها است. عمل ماموپلاستی یکی از روش‌های زیبایی درمانی است که بر روی سینه انجام می‌گیرد.

مامو پلاستی و کاربرد این نوع عمل

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی (پادکست)  گوش نمایید.

داشتن سینه هایی بسیار بزرگ، ممکن است مشکلاتی در زندگی روزمره افراد مختلف به وجود بیاورد. شاید این موضوع برای گروهی از افراد جالب و جذاب به نظر برسد اما بعضی های دیگر، تحمل چنین وضعیتی را ندارند و ممکن است به خاطر داشتن سینه های بزرگ، با مشکلات زیادی مواجه شوند. یکی از کارهای ماموپلاستی، این است که به آن ها فرصت می دهد تا سایز سینه های خود را به شکل دلخواه تغییر دهند. ماموپلاستی برای ترمیم سینه ها به کار می رود و کاربردهای بسیار زیادی دارد. کاربرد هایی که از یک سو تعادل را به بدن فرد برمی گردانند و از سوی دیگر می توانند خواص درمانی نیز داشته باشند.

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی به عمل زیبایی سینه گفته می شود که برای بانوان انجام می گیرد. این روش ممکن است به صورت کاهشی یا افزایشی استفاده شود. عمل ماموپلاستی کاهشی برای سینه هایی که سایز بزرگ دارند و عمل ماموپلاستی افزایشی برای کسانی که مشکل سینه های کوچک دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

در ویدیو زیر توضیح مختصری در خصوص عمل ماموپلاستی داده شده است. استفاده از روش ماموپلاستی برای خانم‌هایی که سینه‌های درشت دارند و یا در اثر شیر دهی دچار افتادگی سینه شده‌اند گزینه بسیار خوبی خواهد بود. علاوه بر آن زنانی که از داشتن سینه‌های کوچک ناراضی هستند نیز می‌توانند به کلینیک تخصصی زیبایی هلیا مراجعه کرده و جهت حل مشکل خود اقدام به انجام ماموپلاستی کنند. کلیت پروسه کار به این صورت است که یک برش T شکل در زیر سینه توسط متخصص جراح پلاستیک اعمال شده و عملیات شروع می‌شود. در طول انجام ماموپلاستی بیمار به طور کامل بیهوش شده و دوره نقاهت ۱۰ روزه را باید بگذراند. البته برای مشاهده نتیجه نهایی کار باید مدت زمانی در حدود ۶ ماه را سپری کنید تا سینه فرم نهایی خود را به دست آورد.

بسیاری از افراد، از سایز و فرم سینه های خود راضی نیستند و ماموپلاستی برای رسیدن به ظاهر دلخواه به آن ها کمک می کند. ماموپلاستی یک روش کاملا امن به شمار می رود و ریسک چندانی را برای فرد به وجود نمی آورد. این فعالیت زیبایی امروز هواداران بسیار زیادی در سراسر دنیا به دست آورده است. در هنگام عمل از سینه ممکن است عملکردهای مختلفی انجام گیرد. به عنوان مثال می توان افتادگی را با کشیدن سینه به سمت بالا و برداشتن پوست و بافت های چربی اضافی درمان کرد. از این رو عمل ماموپلاستی نه تنها سایز سینه را تغییر می دهد بلکه حالت آن را هم می تواند اصلاح کند. همچنین برای تقارن، استحکام، تغییر حجم و … مورد استفاده قرار می گیرد. از این عمل برای کسانی که سینه های بزرگی دارند و ممکن است احساس خستگی یا سوزش در زیر سینه های خود کنند نیز استفاده می شود.

مامو پلاستی چیست ؟

به وجود آوردن تعادل و تناسب در بدن، یکی از تاثیرات مثبت ماموپلاستی به شمار می رود. این کار موجب می شود که اعضای مختلف بدن فرد، تناسب بیشتری با هم داشته باشند و این تناسب، یکی از مقدمه های مهم رسیدن به زیبایی دلخواه در افراد به شمار می رود.

چه کسانی به عمل ماموپلاستی نیاز دارند؟

ماموپلاستی از جمله عمل های زیبایی است که اکثر افراد برای متناسب کردن اندام خود از آن بهره می برند. افراد با اهداف مختلفی به سمت این عمل می آیند که شامل موارد زیر است:

  1. سایز سینه های بسیار بزرگ دارند که از نظر زیبایی اندام آن ها را دچار مشکل کرده است. همچنین ممکن است این افراد در سنین بالاتر به مشکلاتی مانند درد شانه ها و قفسه سینه بر اثر وزن سینه ها دچار شوند. از این رو برای کاهش سایز سینه مراجعه می کنند. این موضوع ممکن است افراد را در زمان انجام بعضی از فعالیت های روزانه با مشکلاتی روبرو کند. همچنین آن هایی که به صورت جدی ورزش می کنند، ممکن است به خاطر بیش از حد بزرگ بودن سینه های خود، در فعالیت های ورزشی با دردسرهایی روبرو شوند. این افراد معمولا دغدغه سایز لباس های خود را نیز دارند و این موضوع به مرور زمان به یک چالش جدی برای آن ها تبدیل می شود.
  2. برخی افراد سایز سینه بسیار کوچکی دارند و هدف آن ها از انجام مامو پلاستی بزرگ کردن سینه است. روش هایی مانند مامو پکسی و قرار دادن پروتز برای این افراد قابل انجام است. این افراد معمولا از اعتماد به نفس کافی برخوردار نیستند و علاقه زیادی دارند تا یک تغییر محسوس و دلچسب در ظاهر خود به وجود بیاورند. به کمک ماموپکسی و استفاده از پروتز، این تغییر برای آن ها ایجاد می شود تا کوچکی بیش از حد سایز سینه ها، دیگر برای آن ها آزاردهنده نباشد.
  3. ممکن است فرد با سایز سینه ی خود مشکلی نداشته باشد و هدف او از انجام این عمل افزایش استحکام و رفع افتادگی سینه باشد. معمولاً پس از شیردهی و با افزایش سن، ممکن است مشکلاتی مانند افتادگی عضله های سینه اتفاق بیفتد. همچنین با بالا رفتن سن نیز ممکن است معضل افتادگی سینه به شکل جدی برای افراد اتفاق بیافتد. در نتیجه آن ها به سراغ انجام ماموپلاستی می روند تا این مشکل را برای خودشان برطرف کنند.
  4. این حالت قطعاً بر روی زیبایی ظاهری فرد تاثیر به سزایی دارد. به همین علت بسیاری از متقاضیان عمل مامو پلاستی استفاده از روش هایی است که به کمک آن ها سینه بالا کشیده شده و حالت اولیه ی خود را به دست می آورد.
  5. عمل های ترکیبی از بالا کشیدن سینه و سفت کردن آن در کنار کاهش یا افزایش سایز قابل انجام است و افرادی نیز برای این منظور به مامو پلاست مراجعه می کنند.
  6. برخی افراد دچار عدم تقارن در سینه های خود هستند. افرادی که مشکل این گونه ای دارند از دیگر متقاضیان ماموپلاستی هستند. عدم تقارن سینه ها، نگرانی های زیادی برای افراد ایجاد می کند و زیبایی ظاهری آن ها را هدف قرار می دهد. این دغدغه اما کاملا رفع شدنی است و به کمک ماموپلاستی، می توان تقارن را در سینه های افراد به وجود آورد و برای رسیدن به شکل ظاهری مطلوب، به آن ها کمک کرد.

چه کسانی به مامو پلاستی نیاز دارند ؟

عمل ماموپلاستی چه مزایایی دارد؟

انجام عمل های مختلفی که بر روی سینه و برای بهبود زیبایی آن انجام می شود ممکن است مشکلات متعددی را در فرد برطرف کند. شاید بتوان گفت مهم ترین مزیتی که ماموپلاستی دارد، داشتن یک عمل زیبایی اندام است. سایز و حالت سینه ها تاثیر زیادی بر اندام فرد دارد و در صورتی که سایز و حالت متناسبی نداشته باشد باعث می شود تا تناسب اندام به مشکل بربخورد. در نتیجه افرادی که به سایز و حالت متناسبی در اندام خود رسیده اند، احساس رضایت بیشتری را نسبت به خود تجربه می کنند و این موضوع موجب افزایش چشمگیر اعتماد به نفس در آن ها نیز خواهد شد. رسیدن به اعتماد به نفس بیشتر، یکی از دلایل مهم بسیاری از عمل های زیبایی به شمار می رود. این یکی از مزیت های مهم ماموپلاستی است.

به خصوص افرادی که برای افزایش سایز سینه اقدام می کنند بیشتر جنبه ی ظاهری آن را در نظر می گیرند. عمل کاهش سایز سینه نه تنها برای زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. بلکه می تواند دردهای ناحیه ی کمر، شانه، سینه و دست ها را هم کاهش دهد. برخی اوقات فرد پس از انجام این عمل احساس سبکی زیادی می کند و متوجه می شود دلیل بسیاری از دردهای این بخش ها مربوط به وزن بالای سینه و کشیدگی آن ها بوده است. افتادگی سینه سبب می شود تا قسمت های زیر آن دچار التهاب و سوزش شود. به خصوص در هوای گرم افتادگی سینه می تواند بخش های پایین تر سینه را دچار مشکلات زیادی کند. از این رو عمل ماموپلاستی در درمان سوزش و عرق سوز شدن زیر سینه ها نیز مؤثر است.

مامو پلاستی چه مزایایی دارد ؟

امروزه ثابت شده است زنانی که سینه های آنان بیش از حد بزرگ است، سردرد های شدیدی را تجربه می کنند و این سایز بزرگ، رابطه مستقیمی با سردردهای طولانی مدت دارد. به همین خاطر ماموپلاستی در کاهش سردرد ها در فرد کاملا موثر به نظر می رسد. افرادی که سینه های بزرگی دارند، بیشتر از دیگران در معرض سرطان سینه هستند. البته سرطان سینه به طور کلی دلایل متعدد و متنوعی دارد اما بزرگ تر بودن سینه ها، این ریسک را برای افراد افزایش می دهد و به کمک ماموپلاستی، می توان این ریسک را کاهش داد. با انجام عمل ماموپلاستی کاهشی، افراد می توانند فعالیت های جسمی را در زندگی خود به شکل به مراتب بهتری نسبت به گذشته انجام بدهند و حتی با مشکلات به مراتب کم تری، به سراغ فعالیت های ورزشی بروند.

استفاده از پروتز سینه و ماموپلاستی

افرادی که قصد افزایش سایز سینه را دارند معمولاً از پروتز سینه استفاده می کنند. این پروتز ها از مواد مختلفی مانند پوسته سیلیکونی که حاوی محلول نمکی یا ژل است تشکیل شده اند. امروزه پروتزهای مختلفی در دسترس است که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. همچنین ممکن است از پروتزهایی که از بدن حیوانات گرفته شده است نیز در انجام این روش استفاده کرد. برای قرار دادن پروتز باید برش هایی در قسمت هایی از سینه انجام شود. به عنوان مثال منطقه اطراف نوک سینه، زیر بغل و پایین تر از قرار گیری خط سوتین این برش را انجام داد پروتز را در سینه جایگذاری کرد.

پروتز حالتی کاملا طبیعی برای سینه به وجود می آورد و به هیچ وجه از بیرون مشخص نمی شود که این فرد در سینه های خود از پروتز استفاده کرده است. افرادی که شکل ظاهری سینه های آن ها با هم متفاوت است، گزینه های ایده آلی برای استفاده از پروتز به شمار می روند. پروتزهای مورد استفاده برای سینه، شکل، سایز و شرایط متفاوتی دارند و بسته به نیاز هر فرد و خواسته ها و انتظارات او، از انواع متفاوتی از پروتز ها برای هر فرد استفاده می شود.

همه چیز در مورد مامو پکسی

مامو پکسی به عمل لیفت سینه گفته می شود که برای سینه هایی با مشکل افتادگی و عدم استحکام مورد استفاده قرار می گیرد. در عمل ماموپکسی برش هایی در اطراف نوک سینه و یک خط عمودی در زیر آن ایجاد می شود که با این برش ها ترمیم و لیفت سینه انجام می گیرد. این عمل حدود ۲ تا ۴ ساعت به طول می انجامد و زمان بستری پس از آن معمولاً ۶ ساعت پس از بی هوشی است. اگر بیمار مشکلی نداشت می تواند به منزل برود. پس از عمل بیمار باید از سوتین های مخصوص که پزشک برای او تجویز می کند برای مدتی استفاده کند. به طور معمول یک آزمایش ساده، نشان می دهد که آیا سینه های افراد به این روش از لیفت نیاز دارد یا خیر. افراد می توانند یک مداد را زیر سینه های خود قرار بدهند. اگر این مداد همان جا ماند و حرکت نکرد، می توان گفت که ماموپکسی یک انتخاب برای آن ها خواهد بود. البته این فقط در حد حدس و گمان است و افراد باید آزمایش های لازم را نیز در این مورد پشت سر بگذارند و پزشک پیش از انجام عمل، باید همه معاینه ها را برای آن ها در نظر بگیرد.

تفاوت ماموپلاستی با سایر عمل های جراحی

یکی از روش هایی که برای کاهش سایز سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد، لیپوساکشن است. این روش برای کسانی که بافت چربی زیادی در این ناحیه دارند و می خواهند عمل و خط بخیه بر روی سینه خود نداشته باشند مناسب است. لیپوساکشن یک نوع جراحی به شمار نمی رود. این فرآیند بدون استفاده از جراحی انجام می شود و معمولا بسیار موثر نیز هست اما به طور کلی ریسک انجام لیپوساکشن کمی بالا به نظر می رسد و احتمال برخی از آسیب ها در فرآیند وجود خواهد داشت. عمل ماموپلاستی اما یک روش کم ریسک تر محسوب می شود و به همین خاطر افراد زیادی این متد را برای خودشان در نظر می گیرند. در جراحی سینه، به کمک دستگاه بافت چربی از زیر پوست خارج شده و سایز سینه کاهش می یابد.

تفاوت ماموپلاستی با سایر عمل های جراحی

اما اکثر افراد پس از لیپوساکشن نیازمند عمل مامو پلاستی می شوند؛ زیرا پوست اضافی بر روی سینه ها ایجاد می شود و حالتی نازیبا به خود می گیرد. در عمل ماموپلاستی تمامی این کارها را می توان همزمان انجام داد و فرد با یک عمل هم کاهش سایز را انجام داده و هم عمل لیفت و بالا کشیده سینه را درخواست دهد. از این رو نیازی به چندین عمل نیست. در روش های مختلف ماموپلاستی می توان در نهایت سینه های زیبا و خوش حالت و در اندازه ی مناسب بر روی بدن ایجاد کرد. البته باید یک سری مراقبت های بعد از عمل را در نظر داشته باشید. به عنوان مثال سینه بندهای مخصوص باید تا مدتی مورد استفاده قرار گیرند.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

اطلاعاتی مفید از عمل ماموپلاستی

ماموپلاستی شامل چند نوع عمل زیبایی سینه است که برای فرد می تواند مؤثر باشد. این عمل به طور کلی جزو عمل های زیبایی است ولی گاهی اوقات کاربرد درمانی برای کاهش درد شانه ها و سینه را هم دارد. در واقع افراد همیشه ماموپلاستی را برای رسیدن به زیبایی مطلوب انجام نمی دهند. گاهی دردهای مختلف برای آن ها به اندازه ای زیاد می شود که آن ها عملا چاره ای به جز کوچک کردن سینه های خود نخواهند داشت. این کار، روی مسائل زیادی در بدن فرد تاثیر می گذارد و حتی می تواند برای راحت تر خوابیدن آن ها، شرایط مطلوب تری به وجود بیاورد. یک سری مراقبت ها قبل و بعد از عمل باید انجام گیرد که به آن باید توجه کنید.

مامو پلاستی از جمله عمل های زیبایی است که می تواند جنبه ی درمانی نیز داشته باشد. از این عمل در موارد مختلفی برای افزایش سایز سینه، کاهش سایز سینه، رفع افتادگی سینه و لیفتینگ و … استفاده می شود. این عمل بیشتر در خانم هایی که سن بالا دارند و در اثر بارداری و شیردهی یا افزایش سن سینه های آن ها افتادگی پیدا کرده است مورد استفاده قرار می گیرد. بسته به این که مشکل فرد چه باشد و چه عمل برای وی باید انجام گیرد، یک سری مراقبت های قبل و بعد از عمل باید صورت گیرد.

توجه به این مراقبت ها برای رسیدن به نتیجه مطلوب از این عمل، بسیار کلیدی به نظر می رسد. پزشک قبل و بعد از انجام ماموپلاستی، این اصول مراقبتی را به طور کامل با فرد در میان می گذارد. این اصول، چندان سخت و پیچیده نیستند اما رعایت کردن آن ها، تاثیر چشمگیری در نتایج نهایی حاصل از این فرآیند خواهد داشت. رعایت کردن این نکات همچنین موجب می شود که دوران رسیدن به بهبودی کامل برای فرد، کوتاه تر شود.

مراقبت های قبل از عمل ماموپلاستی

قبل از این که برای عمل ماموپلاستی آماده شوید باید یک سری فرایندها را پشت سر بگذرانید. به عنوان مثال باید سابقه ی پزشکی تان توسط پزشک جراح بررسی شود و سلامتی کلی شما ارزیابی گردد. این کار موجب می شود که در جریان انجام عمل، مشکل خاصی برای شما به وجود نیاید. افرادی که سابقه دارویی و درمانی خود را به هر دلیلی با پزشک در میان نمی گذارند، به استقبال یک ریسک بزرگ و نگران کننده می روند.

طبیعتا هر چقدر که اطلاعات پزشک در مورد شرایط جسمی فرد بیشتر باشد، عمل نیز به شکل مطلوب تری انجام خواهد شد. در بسیاری از موارد تاثیر دارو ها حتی مدتی بعد از قطع مصرف آن ها در بدن باقی می ماند. به همین دلیل پزشک باید به طور کامل در جریان دارو های مصرف شده توسط فرد باشد.

قبل از این که وارد مرحله ی عمل شوید، انتظاراتی را که از عمل و ظاهر سینه ی خود دارید مورد بررسی قرار دهید و در این مورد با پزشک خود صحبت کنید. مشورت با پزشک، می تواند انتظار شما از این عمل را به یک انتظار منطقی تبدیل کند. افرادی که انتظاری غیرمعقول از نتیجه عمل سینه دارند، در نهایت به نتایج دلخواه خود نمی رسند و این موضوع، برای آن ها شکل آزاردهنده پیدا خواهد کرد. سینه شما مورد عکس برداری قرار می گیرد تا از آن برای تکمیل پرونده استفاده شود. یک سری آزمایشات نیز برایتان تجویز شده و باید آن ها را انجام دهید. برخی اوقات پزشک از شما می خواهد که یک ماموگرافی انجام دهید و نتیجه را بر روی پرونده قرار دهید. قبل از این که وارد عمل سینه شوید، حداقل دو روز سیگار نکشید. مصرف آسپرین و دیگر داروهای ضد التهابی در روزهای قبل از عمل نیز برای کاهش خونریزی در حین عمل ممنوع است.

این دارو ها خاصیت رقیق کنندگی خون دارند و مصرف آن ها، می تواند در جریان عمل، شرایط ناخوشایندی را برای فرد به وجود بیاورد و مانع از قطع خونریزی در بدن او شود. همچنین داروها و مکمل های گیاهی ضد التهابی نیز مصرف نشوند. بسته به شرایط شما ممکن است یک شب در بیمارستان بستری شوید. پس باید قبل از اقدام به عمل با یک نفر هماهنگ کنید تا پس از عمل همراه شما باشد و در صورت بستری نشدن شما را به خانه برساند.

ماموپلاستی یک فرآیند کاملا امن به شمار می رود. در نتیجه افراد باید با آرامش و اطمینان کافی به سراغ پشت سر گذاشتن این فعالیت بروند. در روز انجام عمل، هیچ دلیلی برای وقوع اضطراب و نگرانی از سوی فرد وجود ندارد. چرا که این فرآیند در شرایط استاندارد، هیچ خطری را به همراه نخواهد داشت.

مراقبت های بعد از عمل ماموپلاستی

یک سری مراقبت ها نیز باید بعد از عمل انجام شود که اهمیت بالایی در نتیجه ی عمل خواهد داشت. معمولاً همان روز عمل فرد بعد از چک شدن علائم حیاتی و بررسی وضعیت او در صورت عدم وجود مشکل ترخیص می شود. پس از ترخیص باید مراقب محل عمل باشید و از آن به خوبی مراقبت کنید. ابتدا باید با نوشیدن مایعات رژیم غذایی خود را شروع کنید و بعد از دو روز می توانید حمام کنید.

مراقبت های بعد از عمل مامو پلاستی

هنگامی که می خواهید استراحت کنید، باید به حالتی بخوابید تا فشاری به سینه ها وارد نشود. وارد شدن هر گونه فشاری به سینه ها، برای نتایج نهایی ناشی از عمل ماموپلاستی به شدت مضر خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود افراد برای مدت دو هفته پس از عمل، هیچ گونه فعالیت سنگین ورزشی انجام ندهند و جلوی وارد شدن فشار شدید به سینه های خود را بگیرند. البته بهتر است خیلی دراز نکشید و به آرامی راه بروید. تا مدتی که پزشک برایتان شرح داده است کار سنگین نکنید.

تا دو هفته پس از عمل نباید از مشروبات الکلی و استعمال دخانیات استفاده کنید. همچنین داروهایی که پزشک معالج برای شما تجویز کرده است را به صورت مرتب مصرف کنید. دخانیات و مشروبات الکلی، برای سلامتی شما مضر هستند و روند بهبودی شما را نیز به شدت کند می کنند. تجربه نشان می دهد افرادی که در دوران ریکاوری ماموپلاستی به سراغ مصرف دخانیات می روند، به مراتب دیرتر از دیگران به شرایط عادی برمی گردند و نتایج نهایی این فرآیند برای آن ها به اندازه دیگران مطلوب نخواهد بود. مصرف همه دارو ها در این بازه زمانی نیز باید با مشورت کامل پزشک صورت بگیرد. افرادی که به صورت خودسرانه پس از عمل ماموپلاستی دارو های مختلف مصرف می کنند، ممکن است به نتایج نهایی این فرآیند و البته سلامتی خودشان، لطمه بزنند.

کرم های مرطوب کننده را می توانید بر روی پوست های خشک سینه استفاده کنید ولی از دست کاری محل زخم خودداری کنید. استفاده از سینه بند های فشرده، می تواند برای نتایج نهایی این فعالیت ثمربخش باشد. البته این سینه بند ها نباید فشار زیادی به سینه ها وارد کنند اما استفاده از آن ها می تواند کاهش تورم و التهاب را در پی داشته باشد. آثار زخم باقی مانده از این فعالیت، کاملا طبیعی هستند و دلیلی برای نگرانی فرد در خصوص این علائم وجود ندارد. چرا که همه آثار جانبی ناشی از ماموپلاستی در بدن افراد، به مرور زمان و در زمانی نسبتا کوتاه، از بین خواهد رفت. در روزهای پس از انجام عمل عمل ماموپلاستی بهتر است به جای غذاهای چرب و روغنی، حتما از غذاهای سالم و طبیعی استفاده کنید. در کنار مصرف مایعات، میوه ها و سبزیجات نیز باید همواره بخشی از رژیم غذایی افراد در روزهای پس از انجام ماموپلاستی باشند.

نتیجه ماموپلاستی بعد از عمل چگونه است؟

نتیجه ی عمل زیبایی سینه معمولاً بعد از عمل تا حدودی مشخص است. اگر درخواست کاهش یا افزایش سایز سینه را داشتید یا می خواستید لیفتینگ سینه انجام دهید، بعد از عمل متوجه تغییراتی در این زمینه می شوید. افرادی که به خاطر احساس درد در شانه ها، گردن و یا سینه ها،  به سراغ انجام عمل ماموپلاستی رفته اند، خیلی زود با کاهش این درد روبرو می شوند و احساس به مراتب بهتری نسبت به گذشته پیدا می کنند. زخم ها معمولاً چند هفته طول می کشد تا کاملاً خوب شوند و آثار آن ها محو شود. همچنین تورم و التهاب سینه تا مدت ها ادامه دارد.

شما نتیجه کامل و پایدار ماموپلاستی را ممکن است تا دو ماه پس از انجام عمل هم نبینید و هنوز آثار تورم سینه افزایش دهد.

توصیه می شود که برای مشاهده نتایج نهایی حاصل از این فرآیند، به اندازه کافی صبور باشید. ماموپلاستی اساسا یک فرآیند سریع نیست و به ثمر نشستن آن، به زمان زیادی نیاز دارد. در نتیجه افرادی که این فرآیند را پشت سر می گذارند، باید حوصله کافی را داشته باشند و برای مشاهده نتایج نهایی، عجله به خرج ندهند. معمولاً پس از این که نتیجه کامل شد، سینه ها سایز مناسبی دارند و افتادگی و عدم تقارن نیز در آن ها رفع شده است. با انجام لیفتینگ سینه، پوست های اضافی بر روی آن برداشته می شود و از این طریق سینه بالا کشیده می شود. علاوه بر این، محدودیت هایی که افراد به خاطر سایز سینه ها در گذر زمان با آن ها روبرو بوده اند، از بین خواهند رفت تا فرد به شرایط مطلوب تری از گذشته برسد.

نتیجه عمل مامو پلاستی بعد از عمل چگونه ست ؟

عوارض ماموپلاستی چه مواردی است؟

عمل بهبود زیبایی سینه مانند هر عمل دیگری ممکن است یک سری عوارض را به همراه داشته باشد. البته اگر روند عمل زیبایی به درستی پیش رود، این عوارض گذرا هستند و به مرور از بین می روند. علائمی مانند کبودی در ناحیه ی عمل، سردرد، سرگیجه و … را ممکن است بعد از عمل شاهد باشید. خونریزی از ناحیه ی عمل ممکن است تا چند ساعت بعد از عمل وجود داشته باشد. همچنین درد در این ناحیه وجود دارد که با مصرف داروهای مسکن به راحتی از بین می رود.

هزینه ماموپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه ی عمل زیبایی سینه طیف گسترده ای را در بر می گیرد. با توجه به این که چندین نوع عمل وجود دارد و ممکن است عمل تغییر سایز و لیفتینگ و رفع افتادگی با هم انجام شود، بسته به خدماتی که فرد دریافت می کند، هزینه نیز می تواند متفاوت باشد. در حقیقت هر فرد، شرایط ظاهری اولیه و انتظارهای خاص خودش را از نتیجه فعالیت های زیبایی دارد. همین موضوع موجب می شود که هزینه انجام عمل های زیبایی در افراد مختلف، متفاوت باشد. با این وجود کلینیک های مختلف نیز، ممکن است هزینه های متفاوتی از افراد دریافت کنند. برای انجام عمل ماموپلاستی، باید کلینیکی را انتخاب کنید که در عین ارائه خدمات خوب و انجام عمل در شرایط استاندارد، رقم منصفانه ای را نیز از شما دریافت کند.

عواملی مانند هزینه بی هوشی، لباس های مخصوص عمل و بخش، نسخه، هزینه دستمزد جراح و آزمایشات پزشکی بر روی هزینه های تمام شده ی عمل تأثیر می گذارند. بسته به این که خدمات کلینیک در چه سطحی باشد، ممکن است هزینه ها متفاوت باشد. هر کلینیک هزینه تمام شده ی مربوط به خود را دارد و می تواند در افزایش و کاهش هزینه ها تأثیر داشته باشد.

سؤالات متداول در زمینه ماموپلاستی

کسانی که متقاضی انجام عمل مامو پلاستی هستند ممکن است یک سری سؤال برای آن ها پیش آید که مهم ترین موارد را در زیر مورد بررسی قرار می دهیم:

۱- چه افرادی نمی توانند عمل زیبایی سینه انجام دهند ؟

با توجه به این که این عمل ممکن است بر روی بافت سینه تأثیر بگذارد، کسانی که در دوران شیردهی به سر می برند یا قصد دارند در آینده باردار شوند نمی توانند این عمل زیبایی را انجام دهند؛ زیرا شیردهی با سینه که عمل روی آن انجام گرفته است ممکن است به راحتی انجام نشود.

حتی افرادی که به تازگی شیردهی را به پایان رسانده اند، گزینه های مناسبی برای انجام عمل ماموپلاستی به شمار نمی روند و برای انجام این کار، باید زمان بیشتری صبر کنند.

افرادی که در سینه های خود با بیماری ها و عوارض مختلفی دست و پنجه نرم می کنند، افرادی که از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار نیستند، افرادی که دائما سیگار و دخانیات مصرف می کنند و افرادی که به بیماری های خونی و یا عفونی دچار هستند، کاندیداهای مناسبی برای عمل زیبایی سینه به شمار نمی روند.

۲- بعد از عمل سینه می توان از لباس زیر تنگ استفاده کرد ؟

استفاده از سینه بند های مخصوص پس از انجام عمل زیبایی سینه الزامی است. این سینه بند در داروخانه ها و مراکز فروش لوازم طبی وجود دارد و می توان از آن ها استفاده کرد. استفاده از این نوع سینه بند برای عدم خونریزی و فشار به ناحیه ی سینه بعد از عمل انجام می گیرد.

۳- لیفتینگ سینه چه تفاوتی با ماموپلاستی دارد ؟

عمل لیفتینگ سینه بدون تغییر سایز انجام می شود و در این عمل پوست های اضافی برداشته شده و سینه به سمت بالا کشیده می شود؛ اما در عمل ماموپلاستی تغییر سایز صورت می‌گیرد و سینه های با اندازه کوچک یا بزرگ ترمیم می شود.

۴- آیا عمل زیبایی سینه می تواند در حس لامسه این ناحیه تأثیر داشته باشد ؟

با توجه به این که حس لامسه ممکن است در ناحیه ی عمل و به علت برش پوست کم تر شود، برخی اوقات نوک سینه ها حس خود را از دست می دهند یا ممکن است این حس کمرنگ تر شود.

۵- آیا در سنین پایین می توان ماموپلاستی انجام داد ؟

عمل مربوط به زیبایی سینه برای افزایش یا کاهش حجم ممکن است توسط بانوانی که در سنین پایین هستند تقاضا شود؛ اما به علت این که ممکن است در آینده بخواهند باردار شوند و پروسه شیردهی را پشت سر بگذرانند، انجام این عمل به آن ها توصیه نمی شود. بسیاری از نوجوانان نسبت به افراد هم سن و سال خود احساس رقابت دارند و به همین خاطر خیلی زود به سراغ عمل های زیبایی می روند. آن ها اما به هیچ وجه نباید برای انجام چنین عمل هایی عجله به خرج بدهند. چرا که ممکن است در آینده از این تصمیم پشیمان شوند و یا اینکه به مرور زمان، نتایج حاصل از این کار برای آن ها در معرض آسیب قرار بگیرد. اگر در یک فرد روند رشد سینه ها هنوز کامل نشده باشد، او نباید ماموپلاستی را برای خودش در نظر بگیرد. به همین خاطر افراد زیر ۲۰ سال، نباید چنین عملی انجام بدهند.

سوالات متداول در زمینه مامو پلاستی

۶- آیا نتایج حاصل از ماموپلاستی، دائمی است؟

نتایج حاصل از عمل ماموپلاستی برای زمان بسیار زیادی همراه فرد باقی خواهد ماند. در نتیجه، افرادی که این فرآیند را تجربه می کنند، تا سال های زیادی شکل بسیار مطلوبی در سینه های خود خواهند داشت. با این وجود ممکن است عواملی مثل بارداری و بالا رفتن سن، بار دیگر شکل ظاهری ایده آل سینه افراد را با تغییر مواجه کنید. به همین خاطر نمی توان نتایج ناشی از انجام فرآیند ماموپلاستی را دائمی دانست.

۷- آیا ماموپلاستی، دردناک است؟

در جریان فرآیند ماموپلاستی، درد خاصی برای شما به وجود نخواهد آمد اما در روزهای پس از انجام عمل، ممکن است احساس درد و کمی خستگی و یا ضعف داشته باشید. این حالت ها اصلا غیرطبیعی نیستند وبه مرور زمان و با استراحت کافی از بین می روند. پزشک برای کاهش درد شما، ممکن است برخی از مسکن ها را تجویز کند. همچنین استفاده از کمپرس یخ، می تواند در کاهش احساس درد موثر باشد. البته در زمان استفاده از این کمپرس، نباید فشار زیادی به سینه خود وارد کنید.

۸- آیا ماموپلاستی خطرناک است؟

همانند همه عمل‌های دیگر مربوط به زیبایی، ماموپلاستی نیز ریسک های خاص خودش را دارد. این ریسک ها معمولا به عفونت و یا بیهوشی مربوط هستند. با این وجود به طور کلی ماموپلاستی یک فرآیند خطرناک به شمار نمی رود و به عنوان یک عمل پرریسک ارزیابی نمی‌شود.

۹- آیا ماموپلاستی موجب سرطان سینه می شود؟

بر خلاف بعضی از شایعات در مورد رابطه مستقیم بین ماموپلاستی و سرطان سینه، این شایعه‌ها به هیچ وجه حقیقت ندارند. ماموپلاستی نه تنها موجب ابتلای افراد به سرطان سینه نمی شود، بلکه کاملا برعکس، می تواند احتمال ابتلای بانوان به سرطان سینه را نیز کاهش بدهد. به ویژه ماموپلاستی برای کاهش سایز سینه ها، یکی از عواملی است که می تواند به کاهش ریسک ابتلای سرطان سینه در خانم ها ختم شود.

۱۰- چگونه پزشک متخصص ماموپلاستی را انتخاب کنیم؟

برای انجام عمل حساس و ظریف ماموپلاستی، حتما باید به یک پزشک معتبر مراجعه کنید. در غیر این صورت، سلامتی شما با تهدید روبرو خواهد شد. در کلینیک های غیرمجاز به جای پزشک های متعهد و با تجربه، از افرادی استفاده می شود که تخصص کافی را در زمینه ماموپلاستی ندارند. این افراد به خوبی با شرایط انجام این فعالیت آشنا نیستند و ممکن است عوارض جانبی بسیار زیادی برای افراد متقاضی به وجود بیاورند. برای انجام یک عمل ماموپلاستی موفقیت آمیز، حتما به یک کلینیک معتبر مراجعه کنید و حتما تحقیقات لازم را در مورد مهارت و تخصص پزشک انجام بدهید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.