کاشت مو

کاشت مو با ربات

از دست دادن تدریجی موهای سر برای هر فردی ناراحت‌کننده خواهد بود. موی سر در مردان و زنان به عنوان یکی از اجزای زیبایی بخش چهره شناخته می‌شود. دلایل ژنتیکی، بیماری، تغذیه‌، استرس یا هر دلیل دیگری ممکن است باعث ریزش موهای شما شده باشد؛ اما شما مجبور نیستید این مشکل را بپذیرید. چرا که تاکنون راه‌های زیادی برای رشد مجدد مو یا ترمیم و رفع طاسی سر ابداع شده است. کاشت مو در دهه‌ی اخیر یکی از بهترین روش‌های درمان طاسی سر است که هر روزه از فناوری جدیدتری برای بهبود آن استفاده می‌شود. کاشت مو به روش artas یا به عبارتی روش کاشت مو با ربات هوشمند از جمله‌ی فناوری‌های نوینی است که مزایای متعددی را در اختیار متقاضیان کاشت مو قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید با مرکز تخصصی پوست و موی هلیا در تماس باشید.

توجه : این مطلب صرفا جهت آگاهی شما کاربر عزیز در سایت قرار داده شده است و در کلینیک هلیا انجام نخواهد گردید.
اینفوگرافیک کاشت مو با ربات
اینفوگرافیک کاشت مو با ربات

کاشت مو با ربات چگونه است؟

در شرایطی که سایر روش‌های تقویت و درمانی پاسخ قابل قبولی برای درمان ریزش مو ارائه ندهد، پیوند مو پیشنهاد می‌شود. کاشت مو به روش artas زمانی تجویز می‌شود که درمان‌هایی دارویی همانند ماینوکسیدیل یا پلاسمای غنی از پلاکت، نتیجه‌ مفیدی نداشته باشد. در واقع این روش آخرین مرحله برای درمان مو و رشد مجدد موهای از دست رفته است. روش کاشت مو با دستگاه artas تکنولوژی پیشرفته‌ ترمیم مو به کمک ربات است. این فناوری برای برطرف نمودن بسیاری از کاستی‌های موجود در روش‌های کاشت مو به روش FIT ابداع شده است. به عبارتی جراحت و آسیب کمتر پوست، عوارض کمتر و در نتیجه دوره‌ نقاهت کوتاه‌تری در مقایسه با روش FIT دارد. کاشت مو با ربات یکی از روش‌های غیر تهاجمی برای ترمیم موی سر است که طی مراحل زیر انجام می‌شود:

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

کاشت مو با ربات چگونه است

مرحله اول: آماده‌سازی در روش artas

در صورتی که متخصص صلاحیت شما را در کاشت طبیعی مو با روبات تایید کرد، در اولین قدم باید منطقه بانک مو اصلاح شود به حدی که اندازه موها به کمتر از یک میلی‌متر برسد. با توجه به اینکه اصلاح کردن مو تحت نظر برنامه کامپیوتری انجام می‌شود، لذا هم دقت کار بالا رفته و هم بعد از آن، پوست سر آسیب نخواهد دید.

مرحله دوم: برداشت فولیکول مو

مرحله استخراج فولیکول، بسیار حساس است. از یک‌سو باید با دقت بالا صورت گیرد تا فولیکول آسیب ندیده و از سویی دیگر باید قوی‌ترین فولیکول‌ها استخراج شوند تا نتیجه پیوند مو، ماندگاری بالایی داشته باشد. در این روبات، سیستم بینایی استریوسکوپی تعبیه شده است که قدرت تجزیه و تحلیل بالایی در شناسایی فولیکول‌ها دارد. در نتیجه کمک می‌کند نه‌تنها منطقه بانک مو بعد از برداشت فولیکول، طبیعی و بدون مشکل به نظر برسد بلکه کاشت مو نیز بهترین نتیجه را ارائه نماید.

مرحله سوم: پیوند مو

در ادامه، سیستم artas می‌تواند بهترین مکان‌های کاشت فولیکول را در پشت خط رشد مو انتخاب کرده و فولیکول‌ها در داخل آن قرار گیرند. همانگونه که متوجه شدید، پیوند مو با روش artas برای مناطق قبل از خط رویش مو انجام گرفته و کاشت مو در خط مو، به صورت دستی و توسط جراح صورت می‌گیرد.

مرحله چهارم: نقاهت و بهبودی

با توجه به اینکه پیوند طبیعی مو با روش artas با دقت میکرون صورت می‌گیرد، کمترین آسیب را به پوست وارد کرده و به همین دلیل دوره نقاهت بسیار کوتاه خواهد بود. همچنین کاشت مو با روبات کمترین درد را خواهد داشت.

تکنولوژی کاشت مو با ربات هوشمند

افرادی که به دنبال روشی کاملا طبیعی برای درمان طاسی‌ سر هستند، کاشت مو با ربات هوشمند فولیکول‌های از دست رفته در نواحی طاس سر را بازمی‌گرداند. این روش نتایجی به مراتب طبیعی‌تر و زیباتر به همراه خواهد داشت. صحت این مطلب را می‌توانید با مقایسه‌ موهای کاشته شده به روش ARTAS و FUT یا FIT ببینید.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت مو

کاشت مو با ربات هوشمند

کاشت مو به روش artas با استفاده از شبیه‌سازی سه بعدی از نواحی مختلف سر صورت می‌گیرد که یک الگوی منظم و کاملا طبیعی برای کاشت فولیکول‌ها را طراحی می‌کند. ربات artas با کمک بازوی هوشمند، هر فولیکول را با نهایت ظرافت از بانک مو خارج نموده و در نقاط تعیین شده کاشت می‌کند. در نهایت پیوند موها با توزیع یکنواخت انجام خواهد شد. در روش کاشت مو با ربات آرتاس با کمک الگوریتم از پیش طراحی شده‌، بهترین موها برای برداشت انتخاب می‌شوند.

مزایا و معایب کاشت مو آرتاس 

هر روش درمانی مزایا و معایب خاص خود را دارد. لذا متقاضیان کاشت طبیعی مو به روش artas لازم است نسبت به کلیه‌ این مزایا و معایب آگاه باشند تا بتوانند انتخاب صحیح‌تری داشته باشند:

 • مزایای کاشت مو آرتاس

فرآیند کاشت مو به روش artas مزایای متعددی به همراه دارد که عبارتند از:

 1. سرعت عمل این روش پیوند مو نسبت به سایر روش‌ها، بسیار بالاتر است.
 2. همچنین دقت عمل و ظرافت کار بالایی دارد.
 3. همانگونه که متوجه شدید، برای تعیین محل‌های پیوند مو، از برنامه‌های شبیه‌سازی استفاده می‌شود لذا فولیکول‌ها توزیع یکنواختی روی سر خواهند داشت.
 4. جالب است بدانید در پیوند مو با روبات، هیچ دردی حس نخواهد شد.
 5. همچنین با توجه به اینکه در این روش جراحی صورت نمی‌گیرد، لذا خطر عفونت، خونریزی و تشکیل اسکار وجود ندارد.
 6. این روبات قابلیت تصویربرداری دیجیتال کاملا پیشرفته را دارد.
 7. روبات هوشمند کاشت مو می‌تواند بهترین و قوی‌ترین فولیکول‌ها را شناسایی کند که این مسئله موفقیت پیوند مو را بالاتر خواهد برد.
 8. پیوند طبیعی مو artas دوره نقاهت بسیار کوتاهی داشته و خیلی زود می‌توانید به روال عادی زندگی برگردید.

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت مو

مزایا و معایب کاشت مو با ربات

 • معایب کاشت مو به روش artas

در کنار تمام مزایایی که می‌توان برای این تکنولوژی برشمرد، نباید از معایب و محدودیت‌های آن غافل شد:

 1. کاندیدای کاشت مو به روش آرتاس باید ذاتا دارای موهای صاف و تیره باشد.
 2. بانک موی فرد باید در ناحیه پشت و اطراف سر باشد. در غیر این صورت نمی‌توان از بانک موی بدن برای کاشت موی فرد استفاده کرد.
 3. پانچ برداشت مو تا حدی ضخیم‌تر از نمونه‌ مشابه آن در روش کاشت مو FIT است. از این رو ممکن است به فولیکول‌های اطراف آسیب وارد کند.

در نهایت این وظیفه پزشک است که تشخیص می‌دهد کدام روش بیشترین بازدهی را برای رویش مجدد موهای شما دارد. به این ترتیب پیش از هر اقدامی لازم است توسط یک پزشک متخصص با تجربه معاینه شوید. در این راستا مرکز تخصصی هلیا، کادر تخصصی خود را به شما عزیزان معرفی می‌نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص روش‌های کاشت مو می‌توانید با مشاوره آنلاین این مرکز تماس حاصل فرمایید.

کاشت مو با ربات هوشمند

فرآیند کاشت مو همچون هر پروسه‌ دیگری به مرور زمان توسعه یافت تا به مرحله‌ کاشت مو با ربات رسید. آنچه این روش را متفاوت می‌کند، بهره‌گیری از فناوری رباتیک و هوش مصنوعی به منظور شناسایی بهترین فولیکول‌ها برای برداشت مو است. پیش از برداشت، منافذ موجود در نواحی طاس سر برای دریافت فولیکول‌های مو توسط پزشک آماده‌سازی می‌شوند. نتایج پیوند طبیعی مو با artas پس از گذشت 6 ماه از زمان کاشت به صورت کامل نمودار می‌شود. رشد طبیعی موها در این روش تا 14 ماه پس از پیوند ادامه پیدا می‌کند. بنابراین در طول این مدت باید توصیه‌های پزشک خود را به دقت گوش بدهید.

مقایسه کاشت مو ARTAS با روش های سنتی

پیوند مو با روبات به‌عنوان یک تکنولوژی بسیار پیشرفته در درمان ریزش مو شناخته شده و نسبت به روش‌های سنتی کاشت مو، برتری‌های چشمگیری دارد:

 1. کاشت مو با روش FIT، بسیار زمان‌بر است چرا که استخراج فولیکول به زمان زیادی نیاز دارد در حالی که روبات هوشمند، با دقت و سرعت بسیار بالا، این کار را انجام می‌دهد.
 2. از سویی دیگر در روش FIT به دلیل اینکه فاصله زیادی بین استخراج و کاشت فولیکول هدر می رود، احتمال آسیب به فولیکول وجود دارد اما چنین اتفاقی در پیوند طبیعی مو با روش artas وجود ندارد.
 3. همانگونه که گفته شد، تکنولوژی هوشمند پیوند طبیعی مو artas کمک می‌کند بهترین فولیکول‌ها انتخاب شوند اما در روش‌های سنتی شما نمی‌توانید تفاوتی بین فولیکول قوی و ضعیف قائل شوید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

کاشت مو با دستگاه artas برای چه افرادی مناسب است؟

تکنولوژی هوشمند آرتاس با تمام مزایایی که دارد، دارای برخی محدودیت‌هایی است که آن را تنها برای گروهی از متقاضیان مناسب می‌سازد. محدودیت آرتاس به دلیل برنامه‌نویسی است که برای این سیستم تعریف شده است. دستگاه آرتاس برای افرادی که از بانک موی قوی در پست سر برخوردار هستند، کاربرد دارد. لذا افرادی که بانک موی مناسبی در سر ندارند و باید از سایر نقاط بدن فولیکول استخراج کنند، نمی‌توانند از امکانات این دستگاه استفاده کنند. محدودیت دیگری که برای این سیستم ذکر شده است، مشکل کاشت موهای رنگی است. در واقع کاشت مو آرتاس تنها برای مراجعینی که دارای موهای سیاه هستند، به خوبی نتیجه می‌دهد. اگر موی مشکی ندارید، بهتر است از روش‌های دستی FIT استفاده کنید.

مطالب بیشتر: کاشت مو میکروگرافت

قیمت کاشت مو با دستگاه آرتاس

عوامل مختلفی بر هزینه‌ کاشت مو با روش آرتاس تاثیر می‌گذارند. یک کلینیک تخصصی کاشت مو بر اساس چندین فاکتور هزینه‌ نهایی کاشت مو را مشخص می‌کند:

 1. مورد اول میزان تراکم درخواستی است. هر چه شدت ریزش مو کمتر باشد، مسلما قیمت کاشت مو با روبات نیز کمتر خواهد شد. در واقع هر چه گرافت‌های کاشته شده بیشتر باشند، هزینه پیوند مو نیز بیشتر می‌شود.
 2. مورد دیگر مهارت و تجربه‌ کادر تخصصی کاشت مو است.
 3. البته متقاضی پیوند مو باید از سایر هزینه‌ها نظیر خرید داروها و هزینه‌‌ مراقبت های پس از کاشت مو آرتاس را نیز در نظر داشته باشند.

در یک کلام خطاب به مخاطبان کاشت مو به روش artas یا هر روش دیگری، باید بگوییم که: برای کسب بهترین نتایج، ابتدا باید مرکز مورد اعتماد خود را انتخاب کنید. با معرفی کلینیک کاشت مو هلیا به عنوان یکی از مراکز معتبر کاشت مو در سطح کشور مسیر جستجوی شما را کوتاه‌تر ‌کرده‌ایم. این مرکز به لطف حضور کادر تخصصی باتجربه و با برخورداری از دانش روز دنیا رضایت حداکثری مخاطبان خود را کسب نموده است.

مقالات بیشتر: کاشت مو به روش sut

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *