کاشت مو

درمان ریزش موهای جلوی سر با کاشت مو

درمان ریزش موهای جلوی سر با کاشت مو

درمان ریزش موهای جلوی سر با کاشت مو

افراد بسیار زیادی در دنیا هستند که از مشکل ریزش موی سر رنج می برند و این مشکل سبب کاهش اعتماد به نفس آن ها و همچنین ایجاد برخی مشکلات برای حضور او در اجتماعات به وجود آورده است. به ویژه در کشور ایران به دلایل ژنتیکی و برخی دیگر از معیار ها مشکل ریزش مو و کچلی موی سر بسیار شایع می باشد.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

درمان ریزش موهای جلوی سر با کاشت مو

 

برای رفع چنین مشکلاتی چندین راهکار وجود دارد اما اکثر آن ها دارای نتایج طبیعی و دائمی نمی باشد لذا این دسته از افراد از متد ها و راهکار هایی هم چون کاشت مو طبیعی بسیار استقبال می کنند و به همین علت عمل زیبایی کاشت مو طبیعی در سال های اخیر کاربران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است.

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

بسیاری از روش‌هایی که به  جای کاشت مو در نظر گرفته می‌شوند، فاقد فاکتور مهم و تعیین‌کننده‌ای به نام ماندگاری هستند. در واقع همیشه این نگرانی و اضطراب در فرد وجود خواهد داشت که ممکن است این راهکار جدید، در یک شرایط خاص از دست برود و دائما هزینه‌های مالی و خسارت‌های زمانی بیشتری روی دست او بگذارد.

کاشت مو یک بار برای همیشه، می‌تواند این نگرانی را به خاطره‌ ای از گذشته تبدیل کند. در حقیقت به جای انتخاب‌ روش‌های موقت و ناپایدار، می‌توان به سراغ یک روش بادوام رفت و در ادامه سال‌های زندگی، به خوبی و به راحتی از آن استفاده کرد. این همان چیزی است که از کاشت مو، یک تجربه خوشایند برای بسیاری از افراد می‌سازد.

برای چه نواحی از سر می توان کاشت مو انجام داد؟

افراد بسیار زیادی دارای مشکلات ریزش مو هستند و موهای سر خود را به مرور زمان از دست می دهند که معمولا دارای عواملی مانند ژنتیک، بیماری های خاص، نگهداری نامناسب مو ها و از بین رفتن پیاز مو و سایر دلایل دیگر می باشد.

اما میزان ریزش مو و همچنین نواحی که دچار ریزش مو می شوند در همه افراد یکسان نمی باشد اما به طور عمده اکثر افراد در ناحیه وسط سر خود موهای خود را از دست می دهند و تنها قسمتی از کناره و همچنین پشت می سر فرد باقی می ماند که علت عمده آن به دلیل باکیفیت بودن مو های موجود در این نواحی و همچنین دلایل ژنتیکی می باشد.

 

برای چه نواحی از سر می توان کاشت مو انجام داد؟

 

اما در همه افراد این گونه نیست و برخی از افراد به کلی و همه موهای سر خود را از دست می دهند و به نوعی طاس می شوند. این دسته از افراد برای انجام کاشت مو دارای شانس پایین تری نسبت به سایر افراد می باشند و تراکمی که در سر پس از پیوند مو به وجود خواهد آمد کمتر از افرادی است که تنها وسط موهای خود را از دست داده اند.

پس به طور کلی می توان کاشت مو در در تمامی نواحی موی سر هر فردی انجام داد و هر فردی که در قسمتی از سر خود دچار ریزش مو شده است می تواند ترمیم مو را زیر نظر یک پزشک متخصص انجام دهد.

 

آیا می توان ریز موی جلوی سر را با کاشت مو کنترل کرد؟

تقریبا در تمامی افرادی که دچار مشکل ریزش مو می شوند، اولین و مشترک ترین قسمتی که دچار ریزش مو می شود قسمت جلوی سر می باشد که تقریبا در تمامی افراد این عامل مشترک می باشد.

 

آیا می توان ریز موی جلوی سر را با کاشت مو کنترل کرد؟

 

ریزش موی های جلوی سر هر فردی به دلیل این که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره هر شخصی دارد از اهمیت به سزایی برخوردار است به نوعی مهم ترین قسمت موی سر به حساب می آید.

ریزش مو در جلوی سر برای مخاطبان فرد در دید مستقیم قرار دارد و به سادگی قابل مشاهده می باشد به همین دلایل فردی که مو های خود را در این ناحیه از دست می دهد و با مشکل ریزش مو روبرو می شود به فکر یافتن راهکار مناسب برای رفع آن می افتد.

امروزه روش های بسیار زیادی برای رفع مشکل ریزش مو از جمله دارو های گیاهی و شیمیایی یا انجام برخی روش های خانگی وجود دارد که هدف از همه آن ها جلوگیری از ریزش مو می باشد، اما تنها عده بسیار کمی می توانند مشکل خود را با انجام این نکات رعایت رفع کنند و اکثر آن ها دارای نتایج مثبت و مطلوبی نمی باشد.

اگر به صورت ژنتیکی مستعد ریزش مو نباشیم و این مورد را به طور ارثی از خانواده نگیریم و البته اگر یک سبک سالم از زندگی را انتخاب کنیم و همواره خودمان را در معرض استرس و نگرانی قرار ندهیم، از خطر ریزش مو در امان خواهیم بود.

شاید خیلی از افراد ندانند اما واکنش‌هایی که ما غالبا در مواجهه با عوامل استرس از خودمان بروز می‌دهیم، خیلی وقت‌ها به دلایلی مهم برای ریزش مو مبدل می‌شوند. تا قبل از اینکه ریزش مو اتفاق بیافتد، در مواردی می‌توان مانع آن شد اما وقتی این اتفاق رخ داد، دیگر تصور اینکه داروهای گیاهی می‌توانند موهای از دست رفته را به شکلی سحرآمیز به حالت اولیه برگردانند، کمی ساده‌انگارانه به نظر می‌رسد.

شاید بعضی از این داروها قبل از ریزش، در دوام مو موثر باشند اما باور داشتن به ایجاد یک تغییر بزرگ از سوی چنین داروهایی، ریشه علمی ندارد. ریزش مو، حقیقتی است که وقتی در زندگی با آن روبرو شدیم، باید آن را بپذیریم. چرا که واقعیتی انکارنشدنی به نظر می‌رسد.

این اتفاق در قیاس با بسیاری از اتفاقاتی که می‌توانند در مسیر زندگی برای فرد رخ بدهند، اصلا هم فاجعه‌بار و تلخ نیست. اگر با آن مشکلی نداریم، هیچ دلیلی برای ناراحتی در این مورد وجود ندارد و اگر هم قصد عوض کردن ظاهرمان را داریم، روشی مثل کاشت مو می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

اما در بین روش های موجود برای رفع ریزش مو، یکی از مشهور ترین و محبوب ترین روش هایی که در دنیا وجود دارد و سالانه توسط هزاران نفر در سراسر دنیا انجام می شود، کاشت مو طبیعی می باشد. کاشت مو در ناحیه جلوی سر می تواند علاوه بر پیشگیری از ریزش مو در این ناحیه سبب افزایش تراکم و پر پشتی موها در این ناحیه نیز خواهد شد.

 

تارهای مو استفاده شده برای کاشت موی جلوی سر

از جمله مهم ترین بخش های انجام پیوند مو طبیعی مربوط به برداشت موها از ناحیه اهدا کننده می باشد که از اهمیت بسیار زیاد برخوردار بوده و با میزان موفقیت آمیز بودن نتایج حاصل ترمیم مو ارتباط نزدیکی دارد.

 

تارهای مو استفاده شده برای کاشت موی جلوی سر

 

اصلاح ‌کردن مو پیش از عمل کاشت، یکی از ماجراهایی است که معمولا در میان پرسش‌های اولیه متقاضیان کاشت مو قرار می‌گیرد. بخشی از این موضوع در نهایت به انتخاب خوب فرد بستگی خواهد داشت. فرد می‌تواند تنها مناطقی از مو که ریشه‌ها قرار است از آن برداشته شوند را اصلاح کنند و هم می‌تواند برای رسیدن به یک حالت یکنواخت و هم‌سطح، همه موهای خود را به صورت یک‌دست کوتاه کند. به طور معمول بیشتر افرادی که برای کاشت مو آماده می‌شوند، راه دوم را انتخاب می‌کنند و ترجیح می‌دهند همه موهای همه نقاط سرشان را کوتاه کنند.

معمولا پزشکان برای انجام کاشت مو سعی می کنند از نواحی و مناطقی از موی سر برداشت مو را انجام دهند که دارای کیفیت مناسب و قطر و ضخامت مناسبی باشند و همرنگ با سایر موهای آن ناحیه باشد. زیرا از مواردی که تاثیر به سزایی در نتایج حاصل کاشت مو طبیعی دارد قطر موهای برداشت شده می باشد که علاوه بر داشتن کیفیت مناسب، می تواند در بالا بودن تراکم موها پس از کاشت مو نیز تاثیر زیادی داشته باشد.

به همین منظور معمولا پزشک متخصص نواحی پشت سر هر فردی را بهترین ناحیه برای برداشت تعیین می کنند و آن را به عنوان بانک مو برای ترمیم مو مشخص می کنند. این ناحیه تمامی ویژگی های موی مناسب برای برداشت و پیوند مو را داراست و در اکثریت افرادی که از موهای پشت سر برای ترمیم مو استفاده کرده اند به نتایج مثبت و دلخواه دست یافته اند.

وقتی کاشت مو صورت گرفت، بانک مو یا همان منطقه اهداکننده فولیکول‌ها استریل می‌شود تا فرد در این نواحی عفونت و عارضه‌های دیگر را تجربه نکند. استفاده از آنتی‌بیوتیک و مسکن‌ها نیز در این مورد موثر خواهد بود. ممکن است فرد برای مدت کوتاهی در این ناحیه از سر، احساس نسبتا ناخوشایندی داشته باشد اما نباید فراموش کرد که اساسا در هیچ عملی، همه چیز به صورت کاملا دلخواه پیش نمی‌رود و حتما عوارضی نیز وجود خواهد داشت. به طور کلی بانک مو به ویژه در نواحی پشت سر، روی نتیجه عمل کاشت مو تاثیر زیادی خواهد داشت.

البته برای افرادی که در این ناحیه دارای تراکم موی مناسب و همچنین موی با کیفیت برای پیوند مو نمی باشند نیز راهکاری وجود دارد و این دسته از افراد می توانند برای ترمیم موهای خود از سایر قسمت های بدن که دارای ویژگی های ذکر شده می باشد استفاده کنند.

در مردان، ریش و موی سینه گاهی در عمل کاشت موی سر مورد استفاده قرار می‌گیرند. موهای این نواحی از بدن بر خلاف موی وسط سر، به خودی خود دچار ریزش نمی‌شوند و مقاوم هستند. پس وقتی فولیکول‌ها از این ناحیه انتقال پیدا می‌کنند، دیگر در منطقه جدید خبری از ریزش مو نخواهد بود.

به این نکته مهم نیز باید توجه کرد که وقتی از موهای پشت سر برای کاشت مو در میانه سر استفاده می‌کنیم، موهای منطقه بانک مو دیگر به حالت اولشان برنمی‌گردند. چرا که فولیکول‌ها رشد را در یک نقطه جدید تجربه می‌کنند.

به همین خاطر پزشک‌ها، سعی می‌کنند انتقال مو را از یک منطقه وسیع‌تر در پشت سر انجام بدهند که تفاوت میان موهای جدید و موهای باقی مانده قدیمی، چندان ملموس نباشد. استفاده از موی بدن به عنوان منطقه اهداکننده مو، البته مخالفانی نیز دارد که معتقدند این موها حالت طبیعی اولیه را پیدا نخواهند کرد. به طور کلی انجام این کار کمی سخت‌تر است و البته هزینه بیشتری نیز به همراه دارد.

 

آیا کاشت موی جلوی سر دائمی است؟

پس از انجام کاشت مو طبیعی در سر بیمار یک دوره نقاهت دو هفته ای خواهد داشت و در این مدت باید به خوبی از موها و فولیکول های کاشت شده در محل هدف به خوبی مراقبت کند. پس از گذشت دو هفته به مرور تمامی موهای کاشت شده در سر فرد به طور کلی ریزش می کند و این ناحیه خالی از مو های کاشت شده می شود.

 

آیا کاشت موی جلوی سر دائمی است؟

 

این امر یک روند طبیعی میباشد و بیمار نباید نگران آن باشد و جزئی از روند بهبودی و پیشرفت در شخص محسوب می شود. پس از آن موهای جدیدی در ناحیه هدف شخص شروع به جوانه زدن و رشد می کنند و به مرور و در طول چند ماه روند رشد آن ها به تکامل می رسد.

موهای جدید تمامی ویژگی های یک موی طبیعی از جمله رنگ و ضخامت و فرم آن را دارا خواهد بود و همانند سایر موهای طبیعی به نظر خواهد رسید. این موها برای مدت های طولانی و به طور دائمی بدون تغییر در سر فرد باقی خواهد ماند.

شاید در گروهی از افراد، رسیدن به مطلوب‌ترین فرم ممکن در کاشت مو، به چند عمل نیاز داشته باشد. با این حال در وضعیت عادی با توجه به برنامه‌ریزی ژنتیکی فولیکول‌ها، مشکلی برای رشد موهای جدید در جلوی سر وجود نخواهد داشت.

عوامل مختلفی در میزان رشد موهای جدید، موثر هستند. رشد مو در قسمت جلویی و میانی سر، معمولا مهم‌ترین دغدغه افرادی است که به سراغ کاشت مو می‌روند و برای آن‌ها بسیار مهم است که این رشد، چشمگیر و کاملا قابل تشخیص باشد. آن‌ها به این موضوع اهمیت زیادی می‌دهند و خواهان رسیدن به مطلوب‌ترین نتیجه ممکن هستند.

پس به طور کلی نتایج و تاثیرات حاصل از ترمیمی مو دائمی و ماندگار محسوب می شود و شخص می تواند دیگر با ریزش موهای خود خداحافظی کند زیرا موهای جدید کاملا ماندگار بوده و از بین نخواهند رفت. البته لازم به ذکر است که مراقبت های شخص پس از انجام کاشت مو (hair transplantation) طبیعی تاثیر زیادی در ماندگاری تاثیرات پیوند مو دارد و عدم توجه به آن می تواند تاثیرات منفی را در پی داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)