کاشت مو

بهترین روش کاشت مو – کدام متد را برای پیوند انتخاب کنیم؟

افراد زیادی در جامعه وجود دارند که از ریزش مو و طاس شدن موی سر خود ناراضی هستند و برای رفع این مشکل قصد دارند که از روش کاشت مو برای رفع طاسی و کم پشتی سر خود استفاده کنند. روش‌ها و متدهای زیادی برای انجام عمل پیوند فولیکول مو وجود دارد که بسیاری از افراد با آن‌ها آشنایی ندارند.با پیشرفت دانش و تکنولوژی درزمینه علم پزشکی در هر دوره روش‌های متفاوتی برای پیوند مو ارائه شده است. هر چند افرادی که قصد پیوند موی طبیعی دارند درباره‌ی بهترین روش کاشت مو در جهان مطالعه خواهند کرد، تا بهترین نتیجه را کسب کنند. در این مطلب از کلینیک هلیا به معرفی بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا پرداخته‌ایم:

 

امروزه پیوند فولیکلول با دو روش اصلی FUT، FIT و  روش‌های زیر مجموعه آن‎ها انجام می‌شود. به عنوان مثال روش‌های SUT، Micro FIT و ARTAS از روش‌های مدرن پیوند مو به روش FIT است. در این میان روش کاشت  ARTAS هنوز وارد کشور ما نشده؛ اما SUT و Micro FIT در حال حاضر به عنوان مدرن‌ترین روش‌ کاشت مو در ایران و در کلینیک تخصصی هلیا انجام می‌شوند و نتایج خوبی نیز تاکنون داشته است. این متدهااگرچه از روش FIT سنتی نشات گرفته‌اند ولی تا حدی با آن تفاوت دارند و این تفاوت در نوع برداشت گرافت‌ است. در بهترین روش کاشت مو، گرافت‌ها با روشی به نام دو مرحله‌ای تیز و کند برداشته می‌شوند.

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

در روش تیز و کند، با استفاده از یک وسیله تیز، سوراخی روی پوست سر ایجاد و سپس با یک وسیله کندتر فولیکول‌های آن برداشته می‌شوند. مهم‌ترین ویژگی و حسن بهترین روش پیوند موی طبیعی کاهش قابل توجه تعداد گرافت‌های هدر رفته است. شاید به نوعی بتوان گفت بهترین روش کاشت مو برای هر کسی می‌تواند روش خاص او باشد چرا که شرایط هر فرد با دیگری فرق دارد بنابراین باید گفت هر روشی که برای شما بیشترین گرافت‌ها را برداشت کند و به محل کاشت انتقال دهد، بهترین متد کاشت موی شما است. متخصصین کلینیک تخصصی هلیا در انتخاب بهترین روش کاشت مو مناسب برای شما، نهایت دقت را به کار می‌برند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

معرفی بهترین روش کاشت مو

روش‌ها و متدهای زیادی برای انجام عمل پیوند در دنیا وجود دارد اما در زیر به مهم‌ترین و پر استفاده‌ترین روش‌ها اشاره شده است؛ چرا که برای برخی این سوال پیش می‌آید که بهترین متد کاشت مو برای افراد کم پشت چیست؟ یا بهترین روش پیوند مو کدام است؟ البته بین روش‌های ذکر شده شباهت‌هایی در نحوه انجام عمل وجود دارد؛ اما در این بین تفاوت‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود نتایج بدست آمده برای افراد متفاوت باشد.‌ یکی از ابتدایی‌ترین و پر استفاده‌ترین روش‌های موجود برای عمل پیوند فولیکول که علی‌رغم ابتدایی بودن آن تا به امروز تعداد بسیار زیادی hair transplant به این روش انجام شده است و نتایج خوبی نیز به همراه داشته است، روش FUT می‌باشد. بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا به بهترین شکل در کلینیک تخصصی هلیا انجام می‌شود.

A variety of methods available for hair transplantation

در عمل کاشت مو به روش FUT پزشک ابتدا محل اهدا کننده را تعیین و سپس آن ناحیه را بی حس می‌کند و پس از آن اقدام به برداشت نوار کوچکی از پوست سر می‌کند و ناحیه برداشت شده توسط پزشک بخیه زده می‌شود. پزشک متخصص کلینیک پوست و مو هلیا، نوار برداشت شده را با استفاده از میکروسکوپ به قسمت‌های کوچکی تقسیم می‌کند که ممکن است در هر قسمت از نوار یک یا دو تار مو وجود داشته باشد را آماده کاشت می‌کند.پس از آن در ناحیه کم پشت موی سر سوراخ‌ها و حفره‌های ریزی ایجاد می‌کند تا بتواند نوارهای تقسیم شده را درآن جاگذاری کند. نوارها را با دقت زیادی و با ظرافت خاصی در سوراخ‌ها کاشت می‌کند.

این روش به نوبه خود ضعف‌هایی نیز دارد از جمله اینکه وجود زخمی‌هایی که در قسمت برش خورده پوست بوجود می‌آید و باقی می‌ماند؛ البته این زخم‌ها به مرور زمان و گذراندن دوره نقاهت از بین می‌رود. همچنین کشیدگی پوست در قسمت گردن از دیگر عوارض این روش کاشت مو است.

آیا کاشت به روش FUT بهترین روش کاشت مو می تواند باشد؟

در اینجا به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا FUT بهترین روش پیوند مو است یا خیر. کاشت مو به روش FUT  نیاز به عمل جراحی دارد که قطعا در کلینیک هلیا و زیر نظر پزشک متخصص زیبایی انجام می‌گیرد. در این روش پزشک یک نوار به اندازه تقریبا 2 سانتی متری از قسمت بانک مو که اصولا ناحیه پشت سر می‌باشد برش انجام می‌دهد و برای جدا کردن  فولیکول‌های مو این نوار را تکه تکه می‌کند تا فولیکول‌های جدا شده را در ناحیه مورد نظر قرار دهد. اینکه روش fut بهترین روش کاشت مو است یا نه به طور قطع نمی‌توان گفت چون این بستگی به تشخیص پزشک متخصص دارد که کدام روش برای شما به عنوان بهترین روش کاشت مو با تراکم بالا انتخاب است.

آیا کاشت با روش  FUT  درد دارد؟

اگرچه در کاشت با روش FUT وجود ورم و درد در محل برداشت گرافت‌ها امری طبیعی است اما این موضوع در مرکز تخصصی کاشت موی هلیا با به کار بردن بهترین متد کاشت مو، قابل کنترل است. با این وجود گزارش‌هایی از بیماران وجود دارد که نشان می‌دهد درد در این روش نسبت به روش FUE بیشتراست. در عین حال بیماران می‌توانند پس از کاشت با بهترین روش پیوند مو به کارهای روزمره خود بپردازند. جراحی در این روش کاشت مو بدون بیهوشی عمومی بوده و سرپایی انجام می‌شود. اسکارهای به جای مانده از محل برداشت گرافت‌ها در بهترین روش کاشت مو نیز آنقدر ظریف هستند که اغلب به چشم نمی‌آیند و خیلی زود نیز برطرف می‌شوند. متخصصین کلینیک تخصصی هلیا در این در بهترین روش کاشت مو دقت بالایی دارند. استفاده از داروهای ترمیمی مو می‌تواند در سپری کردن این دوره و ترمیم محل برداشت گرافت‌ها موثر باشد.

روش دیگری که در hair transplant کاربرد دارد و جدیدتر از و بروز تر از روش بالا می‌باشد FUE است. در کاشت مو با این متد، پزشک کلینیک تخصصی هلیا با استفاده از پانچ مخصوص از ناحیه سایت اهدا کننده یا همان بانک مو که معمولا پشت سر است، فولیکول‌های خارج پوست سر با ظرافت و دقت برداشت می‌شود.پس از برداشت، فولیکول‌ها آماده کاشت می‌شوند و پزشک متخصص در کلینیک هلیا با بهترین روش کاشت مو، آن‌ها را در سوراخ‌ها و حفره‌هایی که برای پیوند یا کاشت مو ایجاد کرده است با دقت و ظرافت و با توجه به زاویه و جهت رشد موی سر آن‌ها را در داخل سوراخ‌های ریز جا گذاری خواهد کرد. و اما روش دیگری که امروزه به عنوان بهترین روش کاشت مو، بسیار استفاده می‌شود، کاشت مو با روش Sut می‌باشد.

این روش از کاشت نسخه جدید و بروز روش FUE می‌باشد. تنها تفاوتی که در نحوه انجام این روش با روش ذکر شده وجود دارد این است که در بهترین روش کاشت مو بر عهده دستگاه هوشمند خواهد بود و پزشک دخالت کمتری در انجام کاشت مو دارد.بر همین اساس برداشت فولیکول‌های مو در این روش تصادفی انجام می‌شود بنابراین کم شدن تراکم مو در محل برداشت مو بد فرم نیست و به گفته برخی افراد اصولا به چشم نمی‌آید! این موضوع را می‌توان وجه تمایز یا تفاوت دو روش کاشت  FUE و FUT خواند.

آیا کاشت به روش FUE درد دارد؟

در جراحی به روش FUE اصلا از بخیه استفاده نمی‌شود. این موضوع نیز نه تنها باعث تسریع در عمل کاشت و مراحل پس از آن می‌شود، بلکه موجب کاهش درد، ناراحتی و زخم‌های کمتری در مقایسه با سایر ‌روش‌ها خواهد شد. در بهترین روش کاشت مو درست است که از هیچ‌گونه بخیه‌ای استفاده نشود.

بهترین روش کاشت مو در جهان کدام است؟

روش‌های ذکر شده در بالا، جزء بهترین روش‌های کاشت مو در دنیا می‌باشند و نوعی منتخب روش‌های دیگر hair transplant می‌باشند؛ اما در بین روش‌های ذکر شده در بالا، روش کاشت مو SUT به عنوان بهترین و جدید ترین روش کاشت مو شناخته می‌شود. امروزه، روز به روز استفاده از بهترین روش کاشت مو برای افراد کم پشت و طاس بیشتر از سایر روش‌ها است.در روش SUT، عمده و اکثریت کار و مراحل انجام بهترین روش کاشت مو بر عهده دستگاه هوشمند است که هم مراحل انجام برداشت فولیکول از سایت اهدا کننده را انجام می‌دهد و هم فرآیند کاشت مو و فولیکول در سوراخ‌های ریز ایجاد شده را به صورت خوب و متمرکز انجام می‌دهد.

در متد SUT ابتدا پزشک دستگاه را بر روی ناحیه بانک مو تنظیم می‌کند و سپس دستگاه با تکنولوژی هوشمند خوب فولیکول‌ها را برداشت می‌کند. همین موضوع باعث می‌شود سرعت کار در این روش بالا باشد. سپس آن‌ها را به سرعت فریز می‌کند تا احتمال از بین رفتن فولیکول کاهش یابد. در نهایت نیز فولیکول‌ها را در در ناحیه کم پشت کاشت می‌کند و با استفاده از لیزر فولیکول‌ها را برای رشد تحریک می‌کند. در مجموع استفاده از این روش کاشت مو دارای کمترین عوارض جانبی و بیشترین نتیجه برای بیمار خواهد بود.

نتایج مثبت بهترین روش کاشت مو در جهان

در نتایج بهترین روش کاشت مو باید گفت، hair transplant به روش SUT نتایج به مراتب بهتر و مطلوبی نسبت به روش‌های دیگر دارد که عمده این تاثیرات خوب به علت استفاده از دستگاه با هوشمندی بالا می‌باشد. از مهم‌ترین نتایج انجام کاشت مو SUT، تراکم بالای پیوند مو در ناحیه کم پشت یا طاس می‌باشد.در واقع کاشت مو هر چقدر که تراکم بیشتری داشته باشد نتایج خوبی نیز به همراه داد. یکی دیگر از نتایج خوب انجام  کاشت مو SUT این است که در این روش پس از اتمام فرآیند hair transplant جای هیچ گونه زخمی در ناحیه کاشت شده باقی نمی‌ماند. یکی از ویژگی‌های بهترین روش کاشت مو عدم وجود زخم پس از عمل است و همچنین بهترین پیوند موی طبیعی بهترین تراکم را نیز به همراه دارد.

Hair Transplantation

تنها نقطه‌های ریزی بسیار کوچکی در ناحیه بانک مشاهده می‌شود که به علت برداشت فولیکول مو از آن ناحیه می‌باشد و دیگر مویی در آن ناحیه رشد نمی‌کند ولی می‌توان آن‌ها را به سادگی در میان موهای دیگر پنهان کرد. از نتایج مثبت دیگر روش SUT این است که پس از اتمام فرایند کاشت در ناحیه کم پشت و یا طاس سر، دستگاه با استفاده از تکنولوژی هوشمند خود که مجهز به لیزر می‌باشد. فولیکول‌های کاشته شده در بهترین روش کاشت مو را به منظور رشد بیشتر و بهتر با لیزر تحریک می‌کند و در نهایت میزان رشد مو نیز بیشتر از سایر روش‌ها خواهد بود. در این روش همچنین خط رویش کاشت مو طبیعی است و مو نیز از تراکم بالایی برخوردار خواهد بود بنابراین فولیکول‌های مو از بین نخواهند رفت . موهایی که با بهترین روش کاشت مو، کاشته می‌شوند معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ سال ماندگاری دارند. مصرف برخی داروها مانند ماینوکسیدیل نیز در ماندگاری موهای جدید تاثیر دارد.

مزایای بهترین روش کاشت مو نسبت به سایر روش ها

مزیت‌های روش کاشت مو SUT به مراتب بسیار بیشتر و بهتر از سایر روش‌ها می‌باشد و به علت همین مزایا به عنوان بهترین روش پیوند مو برای افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند پیشنهاد می‌شود.

  1. یکی از بهترین مزیت‌های آن انجام برداشت و کاشت مو با دقت و ظرافت بالا است. دقت دستگاه در حین برداشت فولیکول‌ها به قدری است که تقریبا احتمال تخریب فولیکول نزدیک به صفر است.
  2. مزیت دیگر این روش از hair transplant سرعت بالای دستگاه در انجام مراحل عمل زیبایی کاشت مو می‌باشد.
  3. مزیت دیگر عمل کاشت مو با SUT تراکم بالای پیوند مو می‌باشد که این کار را در زمان کوتاه تر نسبت به سایر روش‌ها نیز انجام می‌دهد.
  4. در hair transplant با این روش، احتیاجی به استفاده از تیغ جراحی و بخیه زدن نیست.
  5. پیوند مو در SUT نیازی به بیهوشی ندارد و تنها با یک بی حس کننده موضعی انجام پذیر می‌باشد.

Advantages of the best hair transplant method compared to other methods

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید.

جهت مشاوره می‌توانید با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)