بهترین روش کاشت مو چیست؟

کاشت مو یک راه آسان برای رهایی از طاسی

افراد زیادی در جامعه وجود دارند که از ریزش مو و طاس شدن موی سر خود ناراضی هستند و برای رفع این مشکل قصد داند که از روش” کاشت مو ” و برای رفع طاسی و کم پشتی سر خود استفاده کنند.

روش ها و متد های زیادی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو وجود دارد که بسیاری از افراد با آن ها آشنایی ندارند.

با پیشرفت دانش و تکنولوژی در زمینه علم پزشکی در هر دوره روش های متفاوتی برای پیوند مو ارائه شده است.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

 

 

امروزه کاشت مو با دو روش اصلی FUT، FIT و  روش های زیر مجموعه آنها انجام می شود.

به عنوان  مثال روش‌های  SUT، Micro FIT و ARTAS از روشهای مدرن کاشت به روش FIT است.

در این میان روش کاشت  ARTAS هنوز وارد کشور ما نشده؛ اما SUT و Micro FIT در حال حاضر بعنوان مدرن ترین روشهای کاشت مو در ایران استفاده می شوند و نتایج خوبی هم تاکنون داشته اند.

این روش‌های کاشت اگرچه از روش  FIT سنتی نشات گرفته اند ولی تا حدی با آن تفاوت دارند و این تفاوت در نوع برداشت گرافتهاست.

در این روش های کاشت مو گرافتها با  روشی بنام دو مرحله‌ای تیز و کند برداشته می‌شوند. در روش تیز و کند، با استفاده از یک وسیله تیز، سوراخی روی پوست سر ایجاد  و سپس با یک وسیله کندتر فولیکولهای آن برداشته می‌شوند. مهم ترین ویژگی و حسن این روش کاهش قابل توجه تعداد گرافتهای هدر رفته است

شاید به نوعی بتوان گفت بهترین روش کاشت مو برای هر کسی می تواند روش خاص او باشد چراکه شرایط هر فرد با دیگری فرق دارد بنابراین باید گفت هر روشی که برای شما بیشترین گرافتها را بگیرد و به محل کاشت انتقال داد بهترین روش کاشت موی شماست.

انواع روش های موجود برای کاشت مو

روش ها و متد های زیادی برای انجام عمل زیبایی کاشت مو در دنیا وجود دارد اما در زیر به مهم ترین و پر استفاده ترین روش ها اشاره شده است.

البته بین روش های ذکر شده شباهت هایی در نحوه انجام عمل زیبایی وجود دارد؛ اما در این بین تفاوت هایی وجود دارد که باعث می شود نتایج بدست آمده برای افراد متفاوت باشد.

یک از ابتدایی ترین و پر استفاده ترین روش های موجود برای کاشت مو که علیرغم ابتدایی بودن آن تا به امروز تعداد بسیار زیادی hair transplant به این روش انجام شده است و نتایج خوبی نیز به همراه داشته است، روش FUT می باشد.

 

 

در عمل زیبایی کاشت مو به روش FUT پزشک ابتدا محل سایت اهدا کننده را تعیین و سپس آن ناحیه را بی حس می کند و پس از آن اقدام به برداشت نوار کوچکی از پوست سر می کند و ناحیه برداشت شده توسط پزشک بخیه زده می شود.

  کاشت مو با تراکم بالا

پزشک نوار برداشت شده را با استفاده از میکروسکوپ به قسمت های کوچکی تقسیم می کند که ممکن است در هر قسمت از نوار یک یا دو تار مو وجود داشته باشد را آماده کاشت می کند.

پس از آن در ناحیه کم پشت موی سر سوراخ ها و حفره های ریزی ایجاد می کند تا بتواند نوار های تقسیم شده در آن جاگذاری کند. نوار های را با دقت زیادی و با ظرافت خاصی در سوراخ ها کاشت می کند.

این روش به نوبه خود ضعفهایی نیز دارد از جمله اینکه وجود زخمی هایی که در قسمت برش خورده پوست بوجود میآید و باقی می ماند البته این زخمها به مرور زمان و گذراندن دوره نقاهت از بین می رود . همچنین کشیدگی پوست در قسمت گردن از دیگر عوارض این روش کاشت مو است.

 

آیا کاشت به روش FUT بهترین روش کاشت مو می تواند باشد؟

کاشت مو به روش FUT  نیاز به عمل جراحی دارد که قطعا در کلینیک و  زیر نظر پزشک متخصص زیبایی انجام می گیرد. در این روش پزشک یک نوار به اندازه تقریبا 2 سانتی متری از قسمت بانک مو که اصولا ناحیه پشت سر می باشد برش انجام می دهد  و برای جدا کردن  فولیکول های مو این نوار را تکه تکه می کند تا فولکولهای جدا شده را در ناحیه مورد نظر قرار دهد.

اینکه روش fut بهترین روش است یا نه به طور قطع نمی توان گفت  چون این بستگی به تشخیص پزشک متخصص دارد که کدام روش برای شما بهترین انتخاب  است.

 

آیا کاشت با روش  FUT  درد دارد؟

اگرچه در کاشت با روش FUT وجود ورم و درد در محل برداشت گرافتها امری طبیعی است اما این موضوع قابل کنترل است.

با این وجود گزارشهایی از بیماران وجود دارد که نشان می دهد درد در این روش نسبت به روش FUE بیشتر است . در عین حال بیماران می توانند پس از کاشت به کارهای روزمره بپردازند. جراحی در این روش کاشت مو بدون بیهوشی عمومی بوده و سرپایی انجام می شود .

اسکارهای بجای مانده از محل برداشت گرافتها نیز آنقدر ظریف هستند که اغلب به چشم نمی آیند و خیلی زود هم برطرف می شوند.

استفاده از داروهای ترمیمی مو می تواند در سپری کردن این دوره و ترمیم محل برداشت گرافتها موثر باشد.

روش دیگری که در hair transplant کاربرد دارد و جدیدتر از و بروز تر از روش بالا می باشد FUE می باشد.

در کاشت مو با این متد، پزشک با استفاده از پانچ مخصوص از ناحیه سایت اهدا کننده یا همان بانک مو که معمولا پشت سر است، فولیکول های خارج پوست سر با ظرافت و دقت برداشت می شود.

پس از برداشت فولیکول ها آماده کاشت می شوند و پزشک متخصص آن ها را در سوراخ ها و حفره هایی که برای پیوند یا کاشت مو ایجاد کرده است با دقت و ظرافت و با توجه به زاویه و جهت رشد موی سر آن ها را در داخل سوراخ های ریز جا گذاری خواهد کرد.

  هزینه کاشت موی سر

و اما روش دیگری که امروزه برای hair transplant بسیار استفاده می شود، کاشت مو با روش Sut می باشد.

این روش از کاشت نسخه جدید و بروز روش FUE می باشد. تنها تفاوتی که در نحوه انجام این روش با روش ذکر شده وجود دارد این است که در این روش عمل زیبایی hair transplant بر عهده دستگاه هوشمند خواهد بود و پزشک دخالت کمتری در انجام کاشت مو دارد.

بر همین اساس برداشت فولیکول‌های مو در این روش تصادفی انجام می شود بنابر این کم شدن تراکم مو در محل برداشت مو بد فرم نیست و به گفته برخی افراد اصولا به چشم نمی آید! این موضوع را می توان وجه تمایز یا تفاوت دو روش کاشت  FUE و FUT خواند.

 

آیا کاشت به روش FUE درد دارد؟

در جراحی به روش FUE اصلا از بخیه استفاده نمی شود. این موضوع هم نه تنها باعث تسریع در عمل کاشت و مراحل پس از آن می شود بلکه موجب کاهش درد ، ناراحتی و زخمی های کمتری در مقایسه با سایر روشها خواهد شد.

بهترین روش کاشت مو چیست؟

روش های ذکر شده در بالا جزء بهترین و پر استفاده ترین روش های کاشت مو در دنیا می بند و نوعی منتخب روش های دیگر hair transplant می باشند؛ اما در بین روش های ذکر شده در بالا، روش کاشت مو SUT به عنوان بهترین و جدید ترین روش شناخته می شود.

امروزه روز به روز استفاده از این روش برای افراد کم پشت و طاس بیشتر از سایر روش ها است.

در روش SUT، عمده و اکثریت کار و مراحل انجام hair transplant بر عهده دستگاه هوشمند است که هم مراحل انجام برداشت فولیکول از سایت اهدا کننده را انجام می دهد و هم فرایند کاشت مو و فولیکول در سوراخ های ریز ایجاد شده را به صورت خوب و متمرکز انجام می دهد.

در عمل زیبایی کاشت مو SUT ابتدا پزشک دستگاه را بر روی ناحیه بانک مو تنظیم می کند و سپس دستگاه با تکنولوژی هوشمند خوب فولیکول ها را برداشت می کند. همین موضوع باعث می شود سرعت کار در این روش بالا باشد.

سپس آن ها را به سرعت فریز می کند تا احتمال از بین رفتن فولیکول کاهش یابد.

در نهایت نیز فولیکول ها را در در ناحیه کم پشت کاشت می کند و با استفاده از لیزر فولیکول ها را برای رشد تحریک می کند.

در مجموع استفاده از این روش کاشت مو دارای کمترین عوارض جانبی و بیشترین نتیجه برای بیمار خواهد بود.

نتایج مثبت بهترین روش کاشت مو

hair transplant به روش SUT نتایج به مراتب بهتر و مطلوبی نسبت به روش های دیگر دارد که عمده این تاثیرات خوب به علت استفاده از دستگاه با هوشمندی بالا می باشد.

  بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

از مهم ترین نتایج انجام کاشت مو SUT، تراکم بالای پیوند مو در ناحیه کم پشت یا طاس می باشد.

در واقع کاشت مو هر چقدر که تراکم بیشتری داشته باشد نتایج خوبی نیز به همراه داد.

یکی دیگر از نتایج خوب انجام عمل زیبایی کاشت مو SUT این است که در این روش پس از اتمام فرایند hair transplant جای هیچ گونه زخمی در ناحیه کاشت شده باقی نمی ماند.

 

 

تنها نقطه های ریزی بسیار کوچکی در ناحیه بانک مشاهده می شود که به علت برداشت فولیکول مو از آن ناحیه می باشد و دیگر مویی در آن ناحیه رشد نمی کند ولی می توان آن ها را به سادگی در میان موهای دیگر پنهان کرد.

از نتایج مثبت دیگر روش SUT این است که پس از اتمام فرایند عمل زیبایی کاشت مو در ناحیه کم پشت و یا طاس سر، دستگاه با استفاده از تکنولوژی هوشمند خود که مجهز به لیزر می باشد.

فولیکول های کاشته شده را به منظور رشد بیشتر و بهتر با لیزر تحریک می کند و در نهایت میزان رشد مو نیز بیشتر از سایر روش ها خواهد بود.

در این روش همچنین خط رویش کاشت مو طبیعی است و مو نیز از تراکم بالایی برخوردار خواهد بود بنابراین فولیکولهای مو از بین نخواهند رفت .

موهایی که با این روش کاشت می شوند معمولا بین ۱۵ تا ۲۰ سال ماندگاری دارند. مصرف برخی داروها مانند ماینوکسیدیل نیز در ماندگاری موهای جدید تاثیر دارد.

مزایای بهترین روش کاشت مو نسبت به سایر روش ها

مزیت های روش کاشت مو SUT به مراتب بسیار بیشتر و بهتر از سایر روش ها می باشد و به علت همین مزایا به عنوان بهترین روش برای hair transplant برای افرادی که قصد انجام کاشت مو را دارند پیشنهاد می شود.

  1. یکی از بهترین مزیت های آن انجام برداشت و کاشت مو با دقت و ظرافت بالا است. دقت دستگاه در حین برداشت فولیکول ها به قدری است که تقریبا احتمال تخریب فولیکول نزدیک به صفر است.
  2. مزیت دیگر این روش از hair transplant سرعت بالای دستگاه در انجام مراحل عمل زیبایی کاشت مو می باشد.
  3. مزیت دیگر عمل زیبایی کاشت مو با SUT تراکم بالای پیوند مو می باشد که این کار را در زمان کوتاه تر نسبت به سایر روش ها نیز انجام می دهد.
  4. در hair transplant با این روش، احتیاجی به استفاده از تیغ جراحی و بخیه زدن نیست.
  5. پیوند مو در SUT نیازی به بیهوشی ندارد و تنها با یک بی حس کننده موضعی انجام پذیر می باشد.

 

مزایای بهترین روش کاشت مو نسبت به سایر روش ها

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)