انسان یک موجود زیبا پسند است و مو در زیبایی انسان نقش زیادی دارد. ریزش مو در انسان نیز به همین دلیل همیشه نوعی بیماری محسوب شده و بعضا باعث افسردگی افراد می‌شد اما امروزه با استفاده از روش‌های مدرن کاشت و پیوند مو مردان و زنان می‌توانند در تمام طول عمر خود از داشتن موهای زیبا لذت ببرند. کاشت مو به روش sut یکی از روش‌های پرکاربرد است که برای پیوند مو از آن استفاده می‌شود. کاشت مو بدین صورت با بی حسی و معمولاً در یک جلسه انجام می‌گیرد و کمترین آسیب به بانک مو وارد می‌شود.

در کاشت مو به روش sut از دستگاه‌های مجهزتری برای برداشت مو استفاده می‌شود. امروزه روش‌های مختلفی برای کاشت و پیوند مو در سراسر جهان وجود دارد که افراد با توجه به شرایط آن‌ها از این روش‌ها برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنند. در کاشت مو به روش sut با استفاده از دستگاه‌های مجهز برای برداشت مو، بدون نیاز به تیغ جراحی و بیهوشی پیوند مو انجام می‌شود. پس از کاشت نیز زخم و برشی روی آن نخواهد ماند. در حال حاضر با این روش 14 هزار رشته از مو (که 3 برابر بیشتر از روش‌های قدیمی است) به فرد پیوند زده می‌شود و کاشت به گونه‌ای است که برای هیچ کسی قادر به تشخیص نیست.

در این روش برخلاف روش‌های سنتی یعنی (FIT) و (FUT)، فرد نیاز به جلسات مکرر ندارد و با طی کردن مراحل متعدد خسته نمی‌شود. کاشت مو روز به روز راحت تر و با تکنولوژی‌های جدیدتری انجام می گیرد. امروزه بسیاری از دستگاه‌های مورد استفاده در جراحی به سمت اتوماتیک شدن پیش می‌روند تا دخالت انسان را در پروسه‌های انجام کار به مراتب کمتر کنند.

 

پیوند موی طبیعی به روش sut

 

کاشت مو به روش SUT چگونه ست ؟

اگر بخواهیم به بررسی کاشت مو به روش SUT بپردازیم، در اصل داریم ترکیبی از چند روش مختلف را مورد مطالعه قرار می‌دهیم. متخصصان پوست و مو و جراحی زیبایی که در زمینه‌ی ترمیم مو کار می‌کنند، با خلاقیت‌هایی که دارند می‌توانند به خصوص در قسمت برداشت مو تغییراتی را به وجود آورند و روش‌های جدیدی را ابداع کنند که ترکیبی از انواع دیگر روش‌ها است.

 

 

در زمینه‌ی کلینیک‌های پوست و مو نیز این قاعده وجود دارد و امروزه از روش‌های متنوع و دستگاه‌های خاص برای کاشت مو استفاده می‌شود. این روش سریع و بی‌خطر است و کمترین آسیب را به نواحی مختلف اهدا‎کننده و دریافت‌کننده مو وارد می‌کند.

 

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

 

نحوه برداشت در کاشت مو به روش SUT

ابتدا ناحیه‌ی مورد نظر را به صورت موضعی بی‌حس می‌کنند. سپس موی ناحیه‌ای که قرار است برداشت فولیکول‌های مورد نیاز از آنجا انجام گیرد (معمولاً پشت‌سر و پشت‌گوش) به اندازه‌ی یک میلی متر شیو می‌شود. ناحیه استریل شده و کار شروع می‌شود. برای برداشت مو از میکرو موتورهای اتوماتیک استفاده می‌شود. که کاشت مو به روش sut ظرافت بیشتری نسبت به بقیه روش‌ها دارد. سپس فولیکول‌های موجود بر اساس تعداد تار مو پردازش و دسته‌بندی می‌شوند تا برای کاشت آماده شوند. برداشت مو یک بخش مهم از پروسه‌ی پیوند مو است، زیرا اگر آسیبی به فولیکول‌های مو برسد، امکان رشد مجدد آن‌ها وجود ندارد و مو از دست می‌رود. از این رو بهتر است در این مورد دقت بالایی اعمال شود.

 

کاشت مو به روش SUT چگونه است ؟

 

آماده سازی و انتقال مو در کاشت مو به روش SUT

ناحیه کاشت مو نیز تمیز شده و بی‌حس می‌شود. سپس شکافی در حد 0.7 میلی متر در ناحیه کاشت مو ایجاد شده و مویی که از این ناحیه‌ی بانک مو برداشت شده و برای کاشت آماده شده است، در این منطقه قرار داده می‌شود. علاوه بر اهمیت فرآیند برداشت مو، ناحیه‌ی کاشت مو نیز باید با نهایت دقت آماده شود.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

خط رویش در هر منطقه از سر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا خط رویش طبیعی را در موهای سر پس از کامل شدن نتیجه شاهد باشیم. معمولاً واحدهای فولیکولی یک تار مویی برای خط رویش مو مورد استفاده قرار می‌گیرند و در ادامه به فولیکول‌های 2، 3 و 4 واحدی پرداخته می‌شود که در قسمت‌های انتهایی سر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

نتیجه کاشت مو به روش SUT

موهایی که در نواحی مختلف سر کاشته شده‌اند، دارای مراحل رشد مختلفی هستند. حدود 3 روز بعد تمام موهای کاشته شده دارای ریشه می‌شوند. در طی پروسه سه ماهه موها رشد کرده و مجدداً دچار ریزش می‌شوند. این روند کاملاً عادی است و نگرانی از بابت آن وجود ندارد. در یک دوره ی چندین هفته‌ای که گاهی تا 10 هفته هم می‌رسد، مو وارد فاز استراحت می‌شود. سپس بسته به شرایط بدنی هر فرد در زمان مناسبی که فاز رشد مو شروع می شود، موها مجدداً رشد کرده و کم کم موهای ناحیه‌ی گیرنده، پرپشت‌تر و طبیعی‌تر می‌شوند. ممکن است تا یک سال پس از عمل هنوز هم نتیجه‌ی کامل آن را نتوانید مشاهده کنید.

نتیجه عمل پیوند مو SUT کاملاً طبیعی است و ناحیه بانک مو نیز اگر کار به درستی انجام شود و پزشک یا تکنسین دارای مهارت کافی باشد، آسیبی نمی‌بیند از این رو نسبت به دیگر روش‌های کاشت و پیوند مو، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین یکی از روش‌های ترمیم مو است که در اکثر موارد پرپشتی خود را حفظ می‌کند.

 

نتیجه کاشت مو به روش sut

 

مزایای روش کاشت مو  به روش SUT

کاشت با روش SUT یک روش غیر تهاجمی است و در محل جراحی هیچ زخم یا آثاری بجا نمی‌ماند. خط رشد و تراکم بالا از دیگر مزایای این روش کاشت مو است. در این روش که جدیدترین روش کاشت مو در آمریکا و اروپا است مشکلات و ناراحتی پس از جراحی مانند درد، خونریزی، اسکار و … در محل برداشتن پیوند بوجود نمی‌آید. طبیعی بودن موهای پیوندی از دیگر مزایای این روش است. در روش کاشت مو SUT همچنین ضریب ریزش فولیکول‌ها به صفر می‌رسد چرا که در طی فرآیند برداشتن و انجماد موها فولیکول‌ها، تمام برداشت‌ها سالم مانده و توسط پزشک متخصص بسیار ظریف و دقیق در محل مورد نظر انجام می‌شود. کاشت مو با روش SUT  در حال حاضر موفق ترین روش کاشت مو است و میزان تراکم مورد نیاز توسط مشاوران مرکز توصیف می‌شود که توسط نرم افزار خاصی به بیمار نشان داده می‌شود.

در روش SUT کلیه مراحل کاشت تا برداشت توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته، لنزهای پانچی و دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود و فرایند آن بطور کامل زیر نظر متخصصین است. چنانچه شما این روش را با سایر روش‌های کاشت مو مقایسه کنید در می یابید که تکامل در پیوند موهای زنده و قابل رشد هستند. همچنین پس از کاشت شما شاهد تحریک مو و رشد سریع ، بهبود و جوانسازی رشته‌های مو هستیم. بعد از کاشت مو ، با دستگاه‌های لیزر این کلینیک می‌توان رشد سریع موها ، تقویت و ترمیم موها را مشاهده کرد. در کاشت مو به روش sut می‌توان از موهای بدن نیز برای کسانی که بانک موی مساعدی در منطقه‌ی سر ندارند استفاده کرد.

آسیب به فولیکول‌های مو به مقدار زیادی کاهش می‌یابد. در روش دستی برداشت مو امکان تخریب دیگر فولیکول‌ها و کم پشت شدن ناحیه‌ی بانک مو یکی از مشکلات آن بود. در هر جلسه می‎توان بیش از 2000 پیوند مو انجام داد. در این روش زخم و ناراحتی و درد کمتر است و به علت سرعت عمل بیشتر، خستگی بیمار و پزشک به مراتب کمتر خواهد بود.

زخم خطی بر روی سر ایجاد نمی‌شود و زمان بهبودی به مراتب نسبت به دیگر روش‌ها کمتر است. خطوط موی، طبیعی است و می توان بیشترین تراکم را ایجاد کرد. برداشت موهای نازک پشت‌گوش به راحتی توسط روش SUT برداشت شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. با توجه به این که برداشت مو با دستگاه انجام می‌گیرد، امکان عفونت به مراتب کاهش می‌یابد و دخالت دست انسان باعث آسیب و زخم‌های بزرگ تر در ناحیه‌ی بانک مو نمی‎شود.

 

چند پایه مو در یک جلسه قابل پیوند است؟

هرچه تراکم مو در پشت سر فرد بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو بیشتر است. موهایی که از پشت سر برداشته می‌شوند ممکن است تک یا دسته‌ای باشند. به عنوان مثال: اگر 1000 رشته مو از شخص برداشته شود، می‌توان به همان تعداد پیوند زد. اما اگر مو چهار گوش باشد، به 4000 رشته مو ارتقا می‌یابد. بنابراین به نوع مو بستگی دارد. به طور کلی، یکی از مشکلات رایج در روش‌های سنتی FIT و FUT  این است که در 3 روز متوالی، بیش از 6 تا 7 هزار رشته مو قابل پیوند نیست. همچنین در این روش‌های متداول، جلسات مکرر پیوند و خستگی بیمار و در نهایت تراکم کم موهای پیوندی مشاهده می‌شود. اما با تکنیک SUT، فردی که پیوند مو دارد می تواند بدون تحمل درد و خستگی نتیجه خوبی را تجربه کند.

 

مشکلات کاشت مو به روش SUT

هر روشی که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد، ممکن است یک سری ایرادات نیز داشته باشد. اگر عمل در یک کلینیک معتبر انجام نشود ممکن است مسائلی مانند عدم تمیز و استریل کردن کامل دستگاه وجود داشته باشد. از این رو از معتبر بودن کلینیک که در آن اقدام به کاشت مو می‌کنید برای مطمئن بودن از تمیزی دستگاه‌ها و تمامی مراحل کار اطمینان حاصل کنید. ممکن است تا مدتی احساس بی‌حسی در ناحیه‌ی بانک مو داشته باشید که معمولاً پس از چند هفته از بین می‌رود.

 

کاشت موی طبیعی به وش SUT (اس یو تی)

 

رشد موها ممکن است با تأخیر و به صورت نابرابر انجام گیرد. البته این مشکل پس از مدتی از بین رفته و موهایی یک دست و طبیعی خواهید داشت. احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت‌های دستگاه به خصوص تیوب‌های انتقال دهنده‌ی گرافت مو. ایجاد تخریب در نواحی که مو برداشت و نواحی که کاشت می‌شود. درصد زیادی از گرافت‌های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین می‎روند که از مهم‌ترین مشکلات پیوند مو به روش sut می‌باشد.

 

چه نوع دستگاهی برای کاشت مو  در روش SUT  استفاده می شود؟

با توجه به اینکه در حال حاضر در سطح دنیا تبلیغات زیادی در رابطه با کاشت و پیوند مو صورت می‌گیرد باید در این رابطه خیلی دقت کنید تا دچار مشکل نشوید بخصوص تجهیزات مورد استفاده در این روش خیلی مهم هستند. کاشت مو در روش SUT توسط متخصصین پوست انجام می‌شود. در این روش در مرحله اول روی سر فرد خط رویش مو را ترسیم کرده و سپس پیوند توسط دستگاه‌های کاملاً خودکار انجام می شود که کیفیت بالایی در خط رشد دارد. در نهایت، بیمار و بستگان اغلب کاملاً راضی هستند.

 

بعد از کاشت مو به روش SUT  چه نکاتی را باید دنبال کنید؟

بعد از عمل کاشت مو، فقط در دو یا سه هفته اول از ورزش سنگین خودداری کنید و شستن ناحیه پیوندی فقط برای دو هفته اول باید بسیار آرام باشد، بعد از این مدت، موها اصلا نیاز به مراقبت ویژه ندارند و رشد می‌کنند به طوری که حتی پس از رشد می‌توانید موهای خود را به طور کامل اصلاح یا کوتاه کنید.

 

نظر شما برای متقاضیان کاشت مو طبیعی چیست؟

متقاضیان پیوند مو برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه باید این کار را تحت نظر متخصص مربوطه انجام دهند و باید به مراکزی مراجعه کنند که سابقه پیوند موفقی داشته‌اند.

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو در تهران و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

آیا کاشت مو به روش sut دائمی است؟

بله در تمام روش‌های کاشت موی طبیعی، نتیجه کاملا دائمی خواهد بود؛ چرا که از فولیکول‌های خود فرد در منطقه پشت سر یا دیگر مناطق بدن که مناسب است، برداشت شده و در مناطق طاس سر کاشته می‌شود. در این شرایط شاهد هیچ‌گونه پس زدگی پیوند نخواهیم بود و رشد دائمی فولیکول‌های کاشته شده را خواهیم دید.

برای کاشت به روش sut نیاز به انجام آزمایش قبل از عمل هست؟

بله، پزشک متخصص برای اینکه از سلامت شما مطمئن شده و بتواند نتیجه خوبی را دریافت کند، آزمایشاتی را برای شما تعیین می‌کند. با انجام این آزمایشات، پزشک می‌تواند با فرآیندی درست، مراحل کاشت موی شما را به روش اس یو تی آغاز کند.

هزینه کاشت و پیوند مو به روش sut چه قدر است ؟

برای تعیین هزینه کاشت مو به روش SUT باید ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پزشک پس از انجام معاینات لازم، بتواند حجم طاسی شما، سفت یا شل بودن پوست سر و دیگر موارد را بررسی کند تا بتواند محاسبه کند شما چه تعداد گرافت برای کاشت در محل طاس نیاز دارید. در نهایت با دانستن این نکته که تعداد گرافت‌های مورد نیاز چند تا است، هزینه کاشت موی شما محاسبه و اعلام می‌شود.

چند جلسه برای کاشت مو به روش اس یو تی نیاز است ؟

به طور معمول به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته در این روش، عمل پیوند مو در یک جلسه انجام می‌شود؛ اما در شرایطی که حجم طاسی سر زیاد باشد ممکن است پزشک تشخیص دهد این فرآیند باید در دو جلسه انجام شود؛ که در این شرایط زمان جلسه بعد برای شما تعیین خواهد شد.

برای پیوند مو به روش اس یو تی نیاز به تراشیده شدن مو هست؟

بله موی سر تراشیده می‌شود چرا که روند کاشت مو به روش SUT با استفاده از دستگاه انجام می‌شود و حتما نیاز است محل برداشت و کاشت فولیکول ‌مو کاملا تراشیده شده باشد؛ البته نگران نباشید چرا که خیلی سریع موهای شما رشد خواهد کرد.

تفاوت این روش sut با روش fit چیست ؟

روش SUT و FIT از این لحاظ شباهت دارند که در هر دو روش، فولیکول مو برداشت و در محل طاس سر کاشته می‌شود. روش SUT نسبت به روش‌های دیگرکاشت موهمچون FIT، جدیدتر است و تقریباً به صورت تمام اتوماتیک انجام می‌شود، از این رو بدون اینکه برشی در سطح پوست سر ایجاد شود، عمل کاشت مو انجام می‌شود. برداشت فولیکول‌های مو توسط پانج لیزری انجام می‌شود و پس از فریز کردن، در مناطق کم پشت و طاس سر کاشته می‌شود. به دلیل اینکه که فولیکول‌های مو فریز می‌شوند، امکان نگهداری آن‌ها بدون تخریب تا زمان کاشت وجود دارد.

کاشت مو

2 دیدگاه

  • با سلام خدمت شما عزیزانِ کلینیک هلیا.سوالم این بود،در مقاله ی بالا فرمودین تکنسین دارای مهارت بالا،یعنی عمل کاشت را خود دکتر مربوطه یعنی دکتر خراسانی انجام نمی دهند؟لطفا راهماییم کنید.با تشکر.چون اگه قرار باشه از شهرستان کسی بیاد،معمولا بخاطر مهارت و دانش خودِ دکتر هستش که میان وگرنه در مراکز استان های دیگه هم تکنسین ها این کارها را انجام می دهند.

    • باسلام خدمت شما دوست عزیز
      کاشت مو دارای مراحل تخصصی و نیمه تخصصی می باشد و زمان انجام این عمل طولانی و پروسه ای بین 4 تا 8 ساعت زمان خواهد برد. بنابراین مرحله تخصصی توسط خود پزشک انجام خواهد شد و مرحله نیمه تخصصی توسط پزشک و یا همراه با پزشک و زیر نظر ایشان انجام خواهد شد. در کنار پزشک دستیار های با سابقه ی 10 ساله حضور دارند که از ابتدا در تیم پزشکی ایشان حضور داشته و دارند. این موضوع با مراکزی که تکنسین این عمل رو بدون نظارت پزشک انجام میدهد بسیار متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)