کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش SUT

انسان یک موجود زیبا پسند است و مو در زیبایی انسان نقش زیادی دارد. ریزش مو در انسان نیز به همین دلیل همیشه نوعی بیماری محسوب شده و بعضا باعث افسردگی افراد می شد اما امروزه با استفاده از روشهای مدرن کاشت و پیوند مو مردان و زنان می توانند در تمام طول عمر خود از داشتن موهای زیبا لذت ببرند.

کاشت مو ” به روش sut یکی از روش های پرکاربرد است که برای پیوند مو از آن استفاده می شود. کاشت مو بدین صورت با بی حسی و معمولاً در یک جلسه انجام می گیرد و کمترین آسیب به بانک مو وارد می شود.

در کاشت مو به روش sut از دستگاه های مجهزتری برای برداشت مو استفاده می شود.

امروزه روشهای مختلفی برای کاشت و پیوند مو در سراسر جهان وجود دارد که افراد با توجه به شرایطشان از این روشها برای درمان ریزش مو استفاده می کنند.

در کاشت مو به روش sut با استفاده از دستگاه های مجهز برای برداشت مو، بدون نیاز به تیغ جراحی و بیهوشی پیوند مو انجام می شود. پس از کاشت نیز زخم و برشی روی آن نخواهد ماند.

در حال حاضر با این روش 14 هزار رشته از مو (که 3 برابر بیشتر از روشهای قدیمی است) به فرد پیوند زده می شود و کاشت به گونه ای است که برای هیچ کسی قادر به تشخیص نیست.

در این روش برخلاف روشهای سنتی یعنی  (FIT) و (FUT) ، فرد نیاز به جلسات مکرر ندارد و با طی کردن مراحل متعدد خسته نمی شود.

کاشت مو روز به روز راحت تر و با تکنولوژی های جدیدتری انجام می گیرد. امروزه بسیاری از دستگاه های مورد استفاده در جراحی به سمت اتوماتیک شدن پیش می روند تا دخالت انسان را در پروسه های انجام کار به مراتب کمتر کنند.

 

کاشت مو به روش sut

 

کاشت مو به روش SUT چگونه ست ؟

اگر بخواهیم به بررسی کاشت مو به روش SUT بپردازیم، در اصل داریم ترکیبی از چند روش مختلف را مورد مطالعه قرار می دهیم.

متخصصان پوست و مو و جراحی زیبایی که در زمینه ی ترمیم مو کار می کنند، با خلاقیت هایی که دارند می توانند به خصوص در قسمت برداشت مو تغییراتی را به وجود آورند و روش های جدیدی را ابداع کنند که ترکیبی از انواع دیگر روش ها است.

 

 

در زمینه ی کلینیک های پوست و مو نیز این قاعده وجود دارد و امروزه از روش های متنوع و دستگاه های خاص برای کاشت مو استفاده می شود.

این روش سریع و بی خطر است و کمترین آسیب را به نواحی مختلف اهدا کننده و دریافت کننده مو وارد می کند.

 

کاشت مو به روش SUT چگونه ست ؟

 

نحوه برداشت در کاشت مو به روش SUT

ابتدا ناحیه ی مورد نظر را به صورت موضعی بی حس می کنند. سپس موی ناحیه ای که قرار است برداشت فولیکول های مورد نیاز از آن جا انجام گیرد ( معمولاً پشت سر و پشت گوش ) به اندازه ی یک میلی متر شیو می شود.

ناحیه استریل شده و کار شروع می شود. برای برداشت مو از میکرو موتورهای اتوماتیک استفاده می شود. که کاشت مو به روش sut ظرافت بیشتری نسبت به بقیه روش ها دارد.

روش های جدید ترمیم مو

سپس فولیکول های موجود بر اساس تعداد تار مو پردازش و دسته بندی می شوند تا برای کاشت آماده شوند. برداشت مو یک بخش مهم از پروسه ی پیوند مو است، زیرا اگر آسیبی به فولیکول های مو برسد، امکان رشد مجدد آن ها وجود ندارد و مو از دست می رود. از این رو بهتر است در این مورد دقت بالایی اعمال شود.

 

کاشت مو به روش SUT چگونه ست ؟

 

آماده سازی و انتقال مو در کاشت مو به روش SUT

ناحیه کاشت مو نیز تمیز شده و بی حس می شود. سپس شکافی در حد 0.7 میلی متر در ناحیه کاشت مو ایجاد شده و مویی که از این ناحیه ی بانک مو برداشت شده و برای کاشت آماده شده است، در این منطقه قرار داده می شود.

علاوه بر اهمیت فرایند برداشت مو، ناحیه ی کاشت مو نیز باید با نهایت دقت آماده شود.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

خط رویش در هر منطقه از سر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا خط رویش طبیعی را در موهای سر پس از کامل شدن نتیجه شاهد باشیم.

معمولاً واحدهای فولیکولی یک تار مویی برای خط رویش مو مورد استفاده قرار می گیرند و در ادامه به فولیکول های 2، 3 و 4 واحدی پرداخته می شود که در قسمت های انتهایی سر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

نتیجه کاشت مو به روش SUT

موهایی که در نواحی مختلف سر کاشته شده اند، دارای مراحل رشد مختلفی هستند. حدود 3 روز بعد تمام موهای کاشته شده دارای ریشه می شوند.

در طی پروسه سه ماهه موها رشد کرده و مجدداً دچار ریزش می شوند. این روند کاملاً عادی است و نگرانی از بابت آن وجود ندارد.

در یک دوره ی چندین هفته ای که گاهی تا 10 هفته هم می رسد، مو وارد فاز استراحت می شود.

سپس بسته به شرایط بدنی هر فرد در زمان مناسبی که فاز رشد مو شروع می شود، موها مجدداً رشد کرده و کم کم موهای ناحیه ی گیرنده، پرپشت تر و طبیعی تر می شوند.

ممکن است تا یک سال پس از عمل هنوز هم نتیجه ی کامل آن را نتوانید مشاهده کنید.

نتیجه عمل پیوند مو SUT کاملاً طبیعی است و ناحیه بانک مو نیز اگر کار به درستی انجام شود و پزشک یا تکنسین دارای مهارت کافی باشد، آسیبی نمی بیند از این رو نسبت به دیگر روش های کاشت و پیوند مو مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین یک  از روش های ترمیم مو است که در اکثر موارد پرپشتی خود را حفظ می کند.

 

نتیجه کاشت مو به روش sut

مزایای روش کاشت مو  به روش SUT

کاشت با روش SUT یک روش غیر تهاجمی است و در محل جراحی هیچ زخم یا آثاری بجا نمی ماند. خط رشد و تراکم بالا از دیگر مزایای این روش کاشت مو است.

در این روش که جدیدترین روش کاشت مو در آمریکا و اروپا است مشکلات و ناراحتی پس از جراحی مانند درد، خونریزی، اسکار و … در محل برداشتن پیوند بوجود نمی آید.

کاشت مو برای موهای کم پشت

طبیعی بودن موهای پیوندی از دیگر مزایای این روش است. در روش کاشت مو SUT همچنین ضریب ریزش فولیکول ها به صفر می رسد چرا که در طی فرآیند برداشتن و انجماد موها فولیکول ها، تمام برداشت ها سالم مانده و توسط پزشک متخصص بسیار ظریف و دقیق در محل مورد نظر انجام می شود.

کاشت مو با روش SUT  در حال حاضر موفق ترین روش کاشت مو است و میزان تراکم مورد نیاز توسط مشاوران مرکز توصیف می شود که توسط نرم افزار خاصی به بیمار نشان داده می شود.

در روش SUT کلیه مراحل کاشت تا برداشت توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته، لنزهای پانچی و دستگاههای پیشرفته انجام می شود و فرایند آن بطور کامل زیر نظر متخصصین است.

چنانچه شما این روش را با سایر روشهای کاشت مو مقایسه کنید در می یابید که تکامل در پیوند موهای زنده و قابل رشد هستند. همچنین پس از کاشت شما شاهد تحریک مو و رشد سریع ، بهبود و جوانسازی رشته های مو هستیم.

بعد از کاشت مو ، با دستگاه های لیزر این کلینیک می توان رشد سریع موها ، تقویت و ترمیم موها را مشاهده کرد.

در کاشت مو به روش sut می توان از موهای بدن نیز برای کسانی که بانک موی مساعدی در منطقه ی سر ندارند استفاده کرد.

آسیب به فولیکول های مو به مقدار زیادی کاهش می یابد. در روش دستی برداشت مو امکان تخریب دیگر فولیکول و کم پشت شدن ناحیه ی بانک مو یکی از مشکلات آن بود.

در هر جلسه می توان بیش از 2000 پیوند مو انجام داد. در این روش زخم و ناراحتی و درد کمتر است و به علت سرعت عمل بیشتر، خستگی بیمار و پزشک به مراتب کمتر خواهد بود.

زخم خطی بر روی سر ایجاد نمی شود و زمان بهبودی به مراتب نسبت به دیگر روش ها کمتر است.

خطوط موی طبیعی است و می توان بیشترین تراکم را ایجاد کرد. برداشت موهای نازک پشت گوش به راحتی توسط روش SUT برداشت شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

با توجه به این که برداشت مو با دستگاه انجام می گیرد، امکان عفونت به مراتب کاهش می یابد و دخالت دست انسان باعث آسیب و زخم های بزرگ تر در ناحیه ی بانک مو نمی شود.

چند پایه مو در یک جلسه قابل پیوند است؟

هرچه تراکم مو در پشت سر فرد بیشتر باشد ، تعداد واحدهای فولیکول مو بیشتر است. موهایی که از پشت سر برداشته می شوند ممکن است تک یا دسته ای باشند.

به عنوان مثال: اگر 1000 رشته مو از شخص برداشته شود ، می توان به همان تعداد پیوند زد. اما اگر مو چهار گوش باشد ، به 4000 رشته مو ارتقا می یابد. بنابراین به نوع مو بستگی دارد.

به طور کلی ، یکی از مشکلات رایج در روشهای سنتی FIT و FUT  این است که در 3 روز متوالی ، بیش از 6 تا 7 هزار رشته مو قابل پیوند نیست. همچنین در این روشهای متداول، جلسات مکرر پیوند و خستگی بیمار و در نهایت تراکم کم موهای پیوندی مشاهده می شود. اما با تکنیک SUT ، فردی که پیوند مو دارد می تواند بدون تحمل درد و خستگی  نتیجه خوبی را تجربه کند.

کاشت مو به روش fut

مشکلات کاشت مو به روش SUT

هر روشی که برای کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است یک سری ایرادات نیز داشته باشد.

اگر عمل در یک کلینیک معتبر انجام نشود ممکن است مسائلی مانند عدم تمیز و استریل کردن کامل دستگاه وجود داشته باشد.

از این رو از معتبر بودن کلینیک که در آن اقدام به کاشت مو می کنید برای مطمئن بودن از تمیزی دستگاه ها و تمامی مراحل کار اطمینان حاصل کنید.

ممکن است تا مدتی احساس بی حسی در ناحیه ی ” بانک مو ” داشته باشید که معمولاً پس از چند هفته از بین می رود.

 

مشکلات کاشت مو به روش sut

 

رشد موها ممکن است با تأخیر و به صورت نابرابر انجام گیرد. البته این مشکل پس از مدتی از بین رفته و موهایی یک دست و طبیعی خواهید داشت.

احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت مو.

ایجاد تخریب در نواحی که مو برداشت و نواحی که کاشت می شود.

درصد زیادی از گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین می روند که از مهم ترین مشکلات پیوند مو به روش sut می باشد.

 

چه نوع دستگاهی برای کاشت مو  در روش SUT  استفاده می شود؟

با توجه به اینکه در حال حاضر در سطح دنیا تبلیغات زیادی در رابطه با کاشت و پیوند مو صورت می گیرد باید در این رابطه خیلی دقت کنید تا دچار مشکل نشوید بخصوص تجهیزات مورد استفاده در این روش خیلی مهم هستند.

کاشت مو در روش SUT توسط متخصصین پوست انجام می شود. در این روش در مرحله اول روی سر فرد خط رویش مو را ترسیم کرده و سپس پیوند توسط دستگاه های کاملاً خودکار انجام می شود که کیفیت بالایی در خط رشد دارد. در نهایت، بیمار و بستگان اغلب کاملاً راضی هستند.

 

بعد از کاشت مو به روش SUT  چه نکاتی را باید دنبال کنید؟

بعد از عمل کاشت مو ، فقط در دو یا سه هفته اول از ورزش سنگین خودداری کنید و شستن ناحیه پیوندی فقط برای دو هفته اول باید بسیار آرام باشد، بعد از این مدت، موها اصلا نیاز به مراقبت ویژه ندارند و رشد می کنند به طوری که حتی پس از رشد می توانید موهایتان را به طور کامل اصلاح یا کوتاه کنید.

 

نظر شما برای متقاضیان کاشت مو طبیعی چیست؟

متقاضیان پیوند مو برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه باید این کار را تحت نظر متخصص مربوطه انجام دهند و باید به مراکزی مراجعه کنند که سابقه پیوند موفقی داشته اند.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

2 دیدگاه

  • با سلام خدمت شما عزیزانِ کلینیک هلیا.سوالم این بود،در مقاله ی بالا فرمودین تکنسین دارای مهارت بالا،یعنی عمل کاشت را خود دکتر مربوطه یعنی دکتر خراسانی انجام نمی دهند؟لطفا راهماییم کنید.با تشکر.چون اگه قرار باشه از شهرستان کسی بیاد،معمولا بخاطر مهارت و دانش خودِ دکتر هستش که میان وگرنه در مراکز استان های دیگه هم تکنسین ها این کارها را انجام می دهند.

    • باسلام خدمت شما دوست عزیز
      کاشت مو دارای مراحل تخصصی و نیمه تخصصی می باشد و زمان انجام این عمل طولانی و پروسه ای بین 4 تا 8 ساعت زمان خواهد برد. بنابراین مرحله تخصصی توسط خود پزشک انجام خواهد شد و مرحله نیمه تخصصی توسط پزشک و یا همراه با پزشک و زیر نظر ایشان انجام خواهد شد. در کنار پزشک دستیار های با سابقه ی 10 ساله حضور دارند که از ابتدا در تیم پزشکی ایشان حضور داشته و دارند. این موضوع با مراکزی که تکنسین این عمل رو بدون نظارت پزشک انجام میدهد بسیار متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
Map