1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. کاشت مو به روش SUT (اس یو تی) – مزایا، عوارض و هزینه

کاشت مو به روش SUT (اس یو تی) – مزایا، عوارض و هزینه

پیوند مو به روش اس یو تی در کلینیک هلیا

در وضعیت کنونی و با توجه به حجم آلودگی‌ها و آسیب‌های محیطی و نیز تنش‌های موجود، داشتن موهایی سالم و شاداب به چالشی بحث برانگیز تبدیل شده است. بدیهی است که مو‌ها در جذابیت ظاهری افراد تاثیر بسزایی دارد. مسائلی که می‌توانند به این تارهای ظریف و جذاب آسیب وارد کنند، کم نیستند. هر‌گونه مشکل جسمی، روحی یا مسائل محیطی در سلامت موی انسان نقش دارد. بیماری‌های زمینه‌ای، نقص ژنتیکی، عملکرد ناقص ارگان‌ها همچون ترشح کم یا بیش از حد غده‌ی تیرویید منجر به ریزش موهای شما خواهد شد.

با نگاهی به چرخه‌ی فعالیت و تغذیه‌ی فولیکول‌ها متوجه علت حساسیت و ظرافت تارهای مو خواهید شد. افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش شدید موهای خود شده‌اند، به عنوان آخرین گزینه‌ی درمانی، کاشت مو را امتحان می‌کنند. امروزه روش‌های پیشرفته‌ای برای کاشت مو ابداع شده است. در این مقاله از کلینیک تخصصی هلیا به شکل تخصصی به بررسی یکی از روش‌های نوین کاشت مو با عنوان کاشت مو به روش SUT پرداخته می‌شود:

اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش SUT
اینفوگرافی راهنمای کاشت مو به روش SUT

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

نتیجه کاشت مو به روش اس یو تی

تا زمانی که فرد دارای موهای سالم و پرتراکمی باشد، مراقبت از مو را بی اهمیت می‌پندارد. درست زمانی که موها به مرور ضعیف شده و دچار ریزش می‌شوند، نگران شده و به دنبال راهی برای جبران خواهد بود. پیوند موی طبیعی برای افرادی که پاسخ امیدوار کننده‌ای از سایر روش‌های تقویت و درمان مو دریافت نکرده‌اند، پیشنهاد می‌شود. امروزه روش‌های مختلفی برای کاشت و پیوند مو در سراسر جهان اعمال می‌شود که با توجه به شرایط متقاضی انتخاب می‌شوند. کاشت مو به روش sut فرآیند نوین و پیشرفته‌ای است که با دستگاه‌های مجهز برای برداشت مو، بدون نیاز به تیغ جراحی و بیهوشی پیوند مو انجام می‌شود. این متد از جمله روش‌های کم تهاجمی است که جراحت‌های جزئی در سر ایجاد می‌کند که در مدت کوتاهی ترمیم شده و اثری از آن بجای نمی‌ماند. با استفاده از این روش امکان پیوند ۱۴ هزار رشته از مو ( تقریبا ۳ برابر بیشتر از روش‌های پیشین) فراهم شده است.

مطالب بیشتر: کاشت مو از ریش به سر

کاشت مو به روش SUT (اس یو تی)
کاشت مو به روش SUT (اس یو تی)

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

کاشت مو به روش SUT در واقع ترکیبی از چند روش پیوند طبیعی مو است که روش‌های پیشین را بهبود بخشیده است. هدف از ابداع روش‌های جدید ایمپلنت مو، رفع کاستی‌های روش‌های موجود و افزایش بازدهی کاشت آن­‌ها است.

در زمینه‌ی کلینیک‌های پوست و مو نیز این قاعده وجود دارد و امروزه از روش‌های متنوع و دستگاه‌های خاص برای کاشت مو استفاده می‌شود. این روش سریع و بی‌خطر است و کمترین آسیب را به نواحی مختلف اهدا‎کننده و دریافت‌کننده مو وارد می‌کند.

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

نحوه برداشت در کاشت مو به روش SUT

مراحل استخراج فولیکول در روش SUT طی مراحل زیر انجام می­شود:

 1. در این روش لازم است موی سر تقریبا به اندازه‌ی یک میلیمتر کوتاه شود تا پزشک تسلط کاملی به گرافت‌های مو داشته باشد.
 2. ناحیه بانک مو استریل شده و بعد از بی­‌حسی موضعی، برداشت مو انجام می‌گیرد.
 3. برای برداشت مو از میکرو موتورهای اتوماتیک استفاده می‌شود. کاشت مو به روش sut ظرافت بیشتری نسبت به بقیه روش‌ها دارد.

تصاویر کاشت مو sut

سپس فولیکول‌های موجود براساس تعداد تار مو پردازش و دسته‌بندی می‌شوند تا برای کاشت آماده گردند. برداشت مو اهمیت زیادی در پروسه‌ی پیوند مو دارد، چنانکه فولیکول‌های مو آسیب ببینند، امکان رشد مجدد آن‌ها وجود ندارد. بنابراین باید نهایت ظرافت و دقت در حین برداشت و جابجایی مو لحاظ شود.

نحوه برداشت مو در کاشت مو اس یو تی

آماده سازی و انتقال مو در کاشت مو به روش SUT

 1. ناحیه پیوند مو پس از استریل شدن، بی‌حس می‌شود.
 2. سپس شکافی به اندازه‌ی ۰.۷ میلیمتر در ناحیه طاس سر ایجاد شده و موهای برداشت شده از ناحیه‌ی بانک مو پس از آماده‌سازی در این منطقه پیوند زده می‌شود. علاوه بر اهمیت فرآیند برداشت مو، ناحیه‌ی کاشت مو نیز باید با نهایت دقت آماده شود.
 3. خط رویش در هر منطقه از سر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد تا خط رویش طبیعی را در موهای سر پس از کامل شدن شاهد باشیم. معمولاً واحدهای فولیکولی یک تار مویی برای خط رویش مو مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 4. در ادامه کار، فولیکول‌های ۲، ۳ و ۴ واحدی آماده‌ی کاشت می‌شوند. که در بخش‌های انتهایی سر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

توضیحات تصویری کاشت مو به روش SUT

نتیجه کاشت مو به روش SUT

موهایی که در نواحی مختلف سر کاشته شده‌اند، دارای مراحل رشد مختلفی هستند. حدود ۳ روز پس از پیوند، موها شروع به رشد می‌کنند اما دائمی نیستند و در طی پروسه سه ماهه تمامی موهای رشد یافته مجدداً دچار ریزش می‌شوند. این روند بخشی از فرآیند رویش مو بوده و در تمام موارد کاشت طبیعی مو رخ می‌دهد. پس نگران نباشید و منتظر نتایج نهایی کاشت مو بمانید. در یک دوره‌ی چندین هفته‌ای که گاهی تا ۱۰ هفته هم می‌رسد، مو وارد فاز استراحت می‌شود. سپس بسته به شرایط بدنی فرد در زمان مناسبی که فاز رشد مو شروع می­‌شود، موی سر مجدداً رشد کرده و به مرور ناحیه‌ی گیرنده، پرپشت‌تر و طبیعی‌تر می‌شود. ممکن است تا یک سال پس از عمل هنوز هم نتیجه‌ کامل آن را نتوانید مشاهده کنید.

نتیجه کاشت مو اس یو تی بعد از چند ماه

کاشت مو به روش SUT
کاشت موی SUTجدیدترین تکنولوژی کاشت مو در ایران و جهان است و در حالت کلی SUT از متد FUE پیروی می‌کند. طی این روش تعداد ۳۵۰۰ الی ۱۰۰۰۰ فولیکول مو از ناحیه اهدا کننده (غالبا در پشت سر) توسط یک دستگاه جدید برداشته می‌شود که این تعداد گرافت، برای درمان طاسی‌های گسترده سر بسیار مناسب است.
نحوه کاشت مو به روش SUT
 1. ابتدا پزشک توسط مارکر، خط رویش مورد نظر زیباجو را روی سرش می‌کشد تا موها در آن نواحی پیوند داده شوند.
 2. بعد ناحیه بانک مو و ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌شوند.
 3. سپس گرافت‌ها با استفاده از پانچ از ناحیه بانک مو (که معمولاً پشت سر است) برداشته می‌شوند.
 4. در مرحله بعد گرافت‌ها با دستگاه مخصوص به مناطق کچلی یا کم مو پیوند داده می‌شوند.
 5. در پایان کار هیچ نشانه‌ای از زخم و برش باقی نخواهد ماند بنابراین هیچ عارضه جدی برای این متد وجود نخواهد داشت.

در کلینیک زیبایی هلیا برای کاشت مو به روش SUT از دستگاه‌های کاملاً اتوماتیک تحت نظارت متخصص مجرب استفاده می‌شود.

مزایای کاشت مو به روش SUT
 1. با روش SUT، تمام دغدغه‌های ناشی از استرس داوطلبان برای عوارض جانبی و تاثیر نهایی کاشت مو، به طور کل به دست فراموشی سپرده شده است.
 2. در روش SUT رویش موها ۱۰۰ درصدی خواهد بود.
 3. این متد کوتاه ترین زمان برای کاشت مو را لازم دارد.
 4. دوره نقاهتش بسیار کوتاه است (حدود ۴ الی ۷ روز).
 5. روشی کاملا مکانیزه و بدون خونریزی می‌باشد.
 6. روش SUT تنها به یک جلسه کاشت نیاز دارد.
 7. بعد از گذشت چند ماه بهترین و پر تراکم‌ترین نتیجه را به نمایش خواهد گذاشت.

نتیجه کاشت مو به روش sut

مزایای روش کاشت مو به روش SUT

از برتری‌های کاشت مو به روش SUT می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. برخلاف روش‌های سنتی یعنی (FIT) و (FUT)، نیاز به چندین جلسه کاشت مو ندارید بلکه کل مرحله‌ کاشت در یک جلسه انجام می‌شود.
 2. مزیت دیگر کاشت مو به روش SUT، سرعت بالای کاشت است. چرا که در این روش بجای هولدرهای دستی، از سیستم اتوماتیک برداشت و پیوند مو استفاده می‌شود.
 3. خط رشد طبیعی و تراکم بالا از دیگر مزایای این روش کاشت مو است.
 4. در روش کاشت مو SUT همچنین احتمال مرگ فولیکول‌ها تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد. چرا که این فرآیند با ظرافت و دقت بالایی انجام می‌شود و در نتیجه کمترین آسیب متوجه فولیکول‌ها خواهد شد.
 5. کاشت مو با روش SUT در حال حاضر یکی از موفق‌ترین روش‌­های ایمپلنت مو محسوب می‌شود. جالب است بدانید که در این روش تراکم مورد نیاز توسط نرم افزار به بیمار نشان داده خواهد شد.
 6. در روش SUT کلیه مراحل توسط دستگاه­‌های تمام اتوماتیک و پیشرفته، لنزهای پانچی و دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود.
 7. پس از کاشت، شاهد تحریک مو و رشد سریع، بهبود و جوانسازی رشته‌های مو خواهید بود.
 8. پیوند طبیعی مو با روش sut امکان استفاده از موی سایر قسمت­‌های بدن برای کاشت را نیز فراهم می­‌کند.
 9. در هر جلسه می‎توان بیش از ۲۰۰۰ پیوند مو انجام داد.
 10. در این روش زخم و ناراحتی و درد کمتر است و به علت سرعت عمل بیشتر، خستگی بیمار و پزشک به مراتب کمتر خواهد بود.
 11. اینکه مدتی پس از اجرای روش هیچ اثری از زخم و جراحت روی پوست بجای نمی‌ماند، مزیت مهمی است. در واقع زمان بهبودی نسبت به دیگر روش‌ها، به مراتب کوتاه‌تر خواهد بود.
 12. برداشت موهای نازک پشت‌گوش به راحتی توسط روش SUT انجام می‌شود و در پیوند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عکس کاشت مو SUT

عوارض احتمالی کاشت مو به روش اس یو تی

از آنجایی که روش SUT یکی از جدیدترین متدهای کاشت مو به شمار می‌آید عوارض جانبی و معایب ناشی از آن در مقایسه با سایر متدهای پیوند مو به حداقل رسیده است. با این حال در برخی افراد ممکن است شاهد عوارض جانبی زیر باشیم:

 1. تورم در ناحیه پیشانی و چشم‌ها
 2. احساس بی‌حسی و گزگز در نواحی بانک مو و پیوند مو
 3. احساس خارش در ناحیه کاشت مو
 4. احساس درد
 5. ظاهر ناخوش آیند در موهای تازه رشد کرده

توجه داشته باشید که شدت این مشکلات از شخصی به شخص دیگر متفاوت بوده و وابستگی بسیار زیادی به انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص با تجربه دارد.

عکس کاشت مو اس یو تی از بالا

مشکلات کاشت مو به روش SUT

با توجه به دقت بالای کار در این روش، نمی‌توان معایب چندانی برای آن برشمرد. کاشت مو به روش SUT از جمله عمل‌های کم تهاجمی محسوب می‌شود بنابراین تورم احتمالی کمتر از سایر روش‌های پیوند مو است. بی‌حسی ایجاد شده در ناحیه‌ی سر نیز پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. برخی بیماران تراکم حاصل از اعمال این روش را کافی نمی‌دانند. البته این بدین معنا نیست که روش SUT تراکم کمی ایجاد می‌کند بلکه این تراکم در مقایسه با روش میکروگرافت کمتر است. لذا افرادی که متقاضی تراکم بالاتری از مو هستند، می‌توانند از روش میکروگرافت استفاده نمایند.

عوارض کاشت مو اس یو تی

متقاضی مناسب برای کاشت مو تکنیک اس یو تی

متقاضی مناسب برای کاشت مو به روش SUT شرایط زیر را باید داشته باشد:

 1. سن بالای ۲۵ سال
 2. توقف کامل ریزش مو و تعیین نهایی الگوی ریزش
 3. عدم اعتیاد به الکل و انواع دخانیات
 4. افرادی که بانک موی مناسب بر روی سر یا بدن خود دارند

کسانی که یکی از شرایط زیر را دارند، نباید از عمل کاشت مو به روش SUT استفاده کنند:

 1. دیابت
 2. فشار خون
 3. بیماری پوستی و التهابی
 4. مشکل انعقاد خون مانند کمبود فاکتور ۸
 5. بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی عروقی
 6. افراد طاس با حاشیه مویی مشخص

قبل و بعد از کاشت مو SUT

نکات قبل از پیوند مو به روش SUT

برای اینکه نتایج حاصل از کاشت مو به روش SUT مورد پسند بیمار باشد و در حین و بعد از انجام پیوند مو عوارض جانبی زیادی مشاهده نشود، رعایت برخی نکات قبل از آن اجباری است. این موارد در جلسه کاشت طبیعی مو به مراجعه کننده گفته می‌شود و فرد باید در رعایت آن‌ها نهایت توجه را به خرج دهد. در زیر به چند مورد از مهم‌ترین این موارد اشاره شده است:

 1. عدم مصرف مشروبات الکلی و دخانیات حداقل از یک هفته قبل
 2. عدم مصرف دارو بدون هماهنگی پزشک (این داروها می‌تواند شامل ویتامین‌ها و هر داروی دیگری باشد.)
 3. تغییر رژیم غذایی خود به سبک سالم
 4. هیدراته نگه‌داشتن بدن
 5. دوش گرفتن قبل از مراجعه به کلینیک برای شروع کاشت مو
 6. پوشیدن لباسی با یقه گشاد و دکمه دار در روز انجام پیوند مو
 7. اطلاع به متخصص درمورد حساسیت دارویی، حساسیت به ماده بی‌حسی و یا ابتلا به نوعی بیماری خاص

قبل از کاشت مو SUT

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش SUT

 1. برای مصرف مشروبات الکلی و دخانیات باید تا یک ماه صبر کنید. اما بهتر است دلیل این ممنوعیت را بدانید. تنباکو، اکسیژن‌رسانی را دچار مشکل خواهد کرد پس اکسیژن کافی به فولیکول‌ها نرسیده و همین موضوع باعث از دست رفتن آن‌ها خواهد شد. مشروبات الکلی نیز از طریق رقیق کردن خون، باعث می‌شوند خونریزی در محل زخم بیشتر شده و زخم‌ها دیرتر التیام پیدا کنند.
 2. تا مدتی که پزشک توصیه می‌کند به هیچ عنوان نباید سر را با سشوار خشک کنید به این دلیل که هوای داغ، برای فولیکول‌های تازه پیوند شده سم است. در ادامه همین مورد متذکر شویم که رفتن به سونا و جکوزی نیز به همین دلیل، ممنوع است.
 3. دارو‌هایی که متخصص تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 4. مصرف میوه‌ها و سبزیجات در رژیم غذایی بیشتر شود این مواد نه تنها بهترین مکمل غذایی حاوی پروتئین و ویتامین برای فولیکول‌ها هستند بلکه به دلیل غنی بودن از آنتی‌اکسیدان‌ها، سرعت بهبود زخم‌ها را بیشتر کرده و دوره نقاهت کوتاه‌تر می‌شود.
 5. برای شستن سر باید از شامپویی استفاده کنید که پزشک تجویز می‌کند.
 6. برای اینکه التهاب و ورم پوست در محل کاشت و بانک مو زودتر برطرف شود، می‌توانید کمپرس یخ را داخل پارچه گذاشته و سپس با احتیاط روی پوست قرار دهید.
 7. برای شروع ورزش و یا حتی فعالیت‌های سنگین، باید از پزشک خود اجازه بگیرید. چون این فعالیت‌ها باعث افزایش متابولیسم بدن شده و فولیکول‌ها تحت فشار قرار خواهند گرفت.
 8. در زمان خواب دقت کنید سر باید کمی بالاتر از بدن باشد. همچنین به محل پیوند مو فشار وارد نشود.
 9. خاراندن و ماساژ دادن پوست سر ممنوع است با این کار لطمه بزرگی به فولیکول‌ها خواهید زد.
 10. به هیچ عنوان در معرض گرد و غبار قرار نگیرید چون احتمال عفونت بالا می‌رود.

بعد از کاشت مو SUT

راهکارهای افزایش ماندگاری کاشت مو به روش SUT

متدهای مختلفی وجود دارند که به صورت ترکیبی با پیوند مو به جهت دریافت نتیجه‌ای سریع و پرتراکم‌تر می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. راهکارهایی همچون استفاده از مزوتراپی مو، پلاسمای غنی از پلاکت، لیزر درمانی، ماینوکسیدیل و فینستراید از جمله مواردی هستند که برای کمک به افزایش ماندگاری موی کاشته شده بسیار موثر هستند.

تصویر واقعی کاشت مو اس یو تی

دوره نقاهت پس از کاشت مو تکنیک اس یو تی چقدر است؟

کاشت SUT روشی جدید در مقایسه با سایر متدهای کاشت مو مانند FIT و FUT است. تمامی مراحل کاشت مو به روش اس یو تی توسط پزشک کنترل می‌شود و با دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌گیرد. در واقع طی کاشت SUT، فولیکول‌ها به صورت دستی برداشته و پیوند نمی‌شوند و در عوض با پانچ لیزری از محل اهدا کننده (که معمولاً پشت سر شما است) جدا شده، سپس منجمد و در نهایت به مناطق طاس پیوند زده می‌شوند. دوره نقاهت پس از کاشت مو تکنیک اس یو تی حساس اما کم دردسر است و لازم است که طی این مدت برخی از دستورالعمل‌های مراقبتی را رعایت کنید تا به نتایج دلخواهتان برسید. برخی از مهم‌ترین نکات در دوره نقاهت SUT عبارت هستند از:

به منظور اینکه افراد بتوانند به بهترین نتایج بعد از طی شدن پروسه کاشت مو برسند توصیه می‌شود حتما یکسری از موارد ضروری بعد از پیوند مو به روش SUT را انجام دهند. اصلی‌ترین مراقبت‌های بعد از کاشت مو به روش sut که انجام آن‌ها توسط تمامی پزشکان توصیه می‌شود در زیر آورده شده‌اند:

 1. ساعات ابتدایی پس از ایمپلنت را به استراحت بپردازید و حتما حواستان باشد که در هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن، سر خود را با زاویه ۴۵ درجه نسبت به سطح بدنتان قرار دهید.
 2. در صورت احساس ناراحتی و درد از داروهای تجویزی پزشک خود استفاده نمایید.
 3. یک کمپرس سرد می‌تواند به کاهش درد و عوارض ناشی از پیوند مو کمک نماید.
 4. حواستان باشد که از لمس و مالش ناحیه کاشت خودداری کنید.
 5. پس از حمام کردن نباید از حوله و لوازم خشک کن مانند سشوار یا اتو استفاده فرمایید.
 6. از انجام فعالیت‌های سنگین فیزیکی، ورزش، رابطه جنسی و … تا چند هفته پرهیز کنید. مطالب بیشتر: علت محدودیت رابطه جنسی بعد از کاشت مو چیست
 7. توصیه می‌شود تا یک هفته بعد از انجام کاشت مو به روش اس یو تی دخانیات و مشروبات الکلی مصرف نکنید.
 8. مواردی مانند شنا در استخرهای رو باز، استفاده از سالن سولاریوم و آفتاب گرفتن تا سه هفته بعد از کاشت موی طبیعی ممنوع است.

دوره نقاهت بعد از پیوند مو اس یو تی

دوره رشد مو پس از کاشت مو اس یو تی

شما می‌توانید بلافاصله بعد از پیوند مو، حالت اجمالی رشد مو در آینده را مشاهده کنید اما این تازه اول راه است. موهای جدید شما حدودا ۱ هفته بعد از کاشت بصورت خود به خودی شروع به ریزش می‌کنند که جای نگرانی ندارد و این نشانه‌ای از صحت پروسه رشد است. حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد رشد مو در ۳ تا ۴ ماه پس از کاشت مو مشاهده می‌شود و بعد از آن شما می‌توانید رشد حدودی ۵۰ درصدی موی خود را ۶ ماه پس از کاشت مو مشاهده نمایید. رشد ۸۰ درصدی موها بعد از ۸ تا ۹ ماه و رشد ۱۰۰ درصدی آن‌ها حدود ۹ تا ۱۲ ماه پس از کاشت مو قابل مشاهده خواهد بود. به این ترتیب شما را به صبر و شکیبایی دعوت می‌کنیم، موهایتان در یک پروسه تقریبا ۱ ساله به حداکثر میزان رشد خود خواهند رسید.

کاشت مو SUT کلینیک هلیا

هزینه کاشت مو به روش اس یو تی SUT

هزینه کاشت مو به روش SUT در هر شخصی با توجه به معیارهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل عنوان قیمتی ثابت برای آن ممکن نیست. از جمله پارامترهای مختلفی که در تعیین قیمت کاشت مو به روش اس یو تی موثر هستند شامل:

 1. میزان طاسی و تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای رسیدن به تراکم مورد نظر مو
 2. دستمزد پزشک
 3. نرخ کلینیک برای ارائه خدمات
 4. وضعیت بانک مو
 5. شرایط بیمار و …

سوالات متداول در مورد کاشت مو به روش SUT

روش SUT فناوری نسبتا نوینی است که کمتر فردی از جزئیات آن مطلع است. از این رو طبیعی است که کاندیدای کاشت مو در این خصوص ابهامات زیادی داشته باشند. در این بخش به پاسخ سوالاتی که عموما از مشاوران ما در مرکز هلیا پرسیده می‌شود، می‌پردازیم:

چند پایه مو در یک جلسه قابل پیوند است؟

هر چه تراکم مو در پشت سر فرد بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو بیشتر است. موهایی که از پشت سر برداشته می‌شوند ممکن است تک یا دسته‌ای باشند. برای مثال اگر ۱۰۰۰ رشته مو از بانک مو برداشت شود، می‌توان به همان تعداد پیوند را انجام داد اما اگر هر گرافت ۴ تایی باشد، به ۴۰۰۰ رشته مو ارتقا می‌یابد. بنابراین به نوع مو بستگی دارد. عیب روش‌های FIT و FUT این است که در ۳ روز متوالی، حداکثر می‌توان ۶ تا ۷ هزار رشته مو پیوند زد. در این روش‌ها جلسات مکرر پیوند و خستگی بیمار و در نهایت تراکم کم موهای پیوندی معمول است. اما با تکنیک SUT بیمار بدون تحمل درد و خستگی نتیجه خوبی را تجربه می‌کند.

چه نوع دستگاهی برای کاشت مو در روش SUT استفاده می شود؟

با توجه به اینکه در حال حاضر در سطح دنیا تبلیغات زیادی در رابطه با کاشت و پیوند مو صورت می‌گیرد باید در این رابطه خیلی دقت کنید تا دچار مشکل نشوید به خصوص تجهیزات مورد استفاده در این روش بسیار مهم هستند. کاشت مو در روش SUT توسط متخصصین پوست انجام می‌شود. در این روش در مرحله اول روی سر فرد خط رویش مو را ترسیم کرده و سپس پیوند توسط دستگاه‌های کاملاً خودکار انجام می‌شود که کیفیت بالایی در خط رشد دارد.

عکس کاشت مو از رو به رو اس یو تی

بعد از کاشت مو به روش SUT چه نکاتی را باید دنبال کنید؟

نتیجه‌ تمام مراحل کاشت مو، زمان و هزینه‌ای که در این راه صرف نموده‌اید، به مراقبت‌های پس از کاشت مو وابسته خواهد بود. لذا برای دریافت بهترین نتایج از کاشت مو به روش اس یو تی کافی است نکات مراقبتی توصیه شده توسط پزشک خود را رعایت کنید. برخی از اصولی که توسط متخصصان کلینیک زیبایی هلیا به مراجعه کنندگان توصیه می‌شود، در این بخش ذکر شده‌اند. ابتدا در دو یا سه هفته اول از ورزش سنگین خودداری کنید. در روزهای اول محل کاشت مو به هیچ عنوان نباید شسته شود. شستن ناحیه پیوند شده در دو هفته اول باید بسیار آرام باشد.

نظر شما برای متقاضیان کاشت مو طبیعی چیست؟

متقاضیان پیوند مو برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه باید این کار را تحت نظر متخصص مربوطه انجام دهند و باید به مراکزی مراجعه کنند که سابقه پیوند موفقی داشته‌اند.

کاشت مو کل سر به روش اس یو تی

آیا پیوند مو به روش اس یو تی دائمی است ؟

SUT بدون دخالت دست و با نظارت دقیق پزشک انجام می‌شود و همین ویژگی موجب کاهش احتمال بروز خطراتی همچون خطای انسانی و عفونت می‌شود. طی گزارشات مکرر کلینیک‌های زیبایی مطرح دنیا که از این روش برای کاشت مو استفاده می‌کنند مشخص شده است که رویش موها بعد از SUT تقریبا ۱۰۰ درصدی خواهد بود و در صورت کاشت اصولی، نتایج آن مادام العمر خواهند بود. علاوه بر مهارت‌های به کار گرفته شده توسط پزشک، رعایت نکات مراقبتی توسط زیباجو نیز در ماندگاری موهای کاشته شده تاثیر بسزایی دارد.

کاشت مو SUT با رویش طبیعی

موضوع مهمی که در ارتباط با این موضوع نباید نادیده گرفته شود فدا کردن کیفیت کار به قیمت آن است. زیرا برخی کلینیک‌ها با وعده هزینه کم سبب بروز عوارض جانبی جبران ناپذیری می‌شوند. کلینیک زیبایی هلیا یکی از بهترین‌ها در زمینه کاشت مو است که تمامی پروسه کار توسط پزشک مجرب کشوری دکتر خراسانی انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌ها می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو در تهران و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

آیا کاشت مو به روش sut دائمی است؟

بله در تمام روش‌های کاشت موی طبیعی، نتیجه کاملا دائمی خواهد بود؛ چرا که از فولیکول‌های خود فرد در منطقه پشت سر یا دیگر مناطق بدن که مناسب است، برداشت شده و در مناطق طاس سر کاشته می‌شود. در این شرایط شاهد هیچ‌گونه پس زدگی پیوند نخواهیم بود و رشد دائمی فولیکول‌های کاشته شده را خواهیم دید.

برای کاشت به روش sut نیاز به انجام آزمایش قبل از عمل هست؟

بله، پزشک متخصص برای اینکه از سلامت شما مطمئن شده و بتواند نتیجه خوبی را دریافت کند، آزمایشاتی را برای شما تعیین می‌کند. با انجام این آزمایشات، پزشک می‌تواند با فرآیندی درست، مراحل کاشت موی شما را به روش اس یو تی آغاز کند.

هزینه کاشت و پیوند مو به روش sut چه قدر است؟

برای تعیین هزینه کاشت مو به روش SUT باید ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پزشک پس از انجام معاینات لازم، بتواند حجم طاسی شما، سفت یا شل بودن پوست سر و دیگر موارد را بررسی کند تا بتواند محاسبه کند شما چه تعداد گرافت برای کاشت در محل طاس نیاز دارید. در نهایت با دانستن این نکته که تعداد گرافت‌های مورد نیاز چند تا است، هزینه کاشت موی شما محاسبه و اعلام می‌شود.

چند جلسه برای کاشت مو به روش اس یو تی نیاز است؟

به طور معمول به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته در این روش، عمل پیوند مو در یک جلسه انجام می‌شود؛ اما در شرایطی که حجم طاسی سر زیاد باشد ممکن است پزشک تشخیص دهد این فرآیند باید در دو جلسه انجام شود؛ که در این شرایط زمان جلسه بعد برای شما تعیین خواهد شد.

برای پیوند مو به روش اس یو تی نیاز به تراشیده شدن مو هست؟

بله موی سر تراشیده می‌شود چرا که روند کاشت مو به روش SUT با استفاده از دستگاه انجام می‌شود و حتما نیاز است محل برداشت و کاشت فولیکول ‌مو کاملا تراشیده شده باشد؛ البته نگران نباشید چرا که خیلی سریع موهای شما رشد خواهد کرد.

تفاوت این روش sut با روش fit چیست؟

روش SUT و FIT از این لحاظ شباهت دارند که در هر دو روش، فولیکول مو برداشت و در محل طاس سر کاشته می‌شود. روش SUT نسبت به روش‌های دیگرکاشت موهمچون FIT، جدیدتر است و تقریباً به صورت تمام اتوماتیک انجام می‌شود، از این رو بدون اینکه برشی در سطح پوست سر ایجاد شود، عمل کاشت مو انجام می‌شود. برداشت فولیکول‌های مو توسط پانج لیزری انجام می‌شود و پس از فریز کردن، در مناطق کم پشت و طاس سر کاشته می‌شود. به دلیل اینکه که فولیکول‌های مو فریز می‌شوند، امکان نگهداری آن‌ها بدون تخریب تا زمان کاشت وجود دارد.

۷ دیدگاه. دیدگاه جدید بگذارید

 • با سلام خدمت شما عزیزانِ کلینیک هلیا.سوالم این بود،در مقاله ی بالا فرمودین تکنسین دارای مهارت بالا،یعنی عمل کاشت را خود دکتر مربوطه یعنی دکتر خراسانی انجام نمی دهند؟لطفا راهماییم کنید.با تشکر.چون اگه قرار باشه از شهرستان کسی بیاد،معمولا بخاطر مهارت و دانش خودِ دکتر هستش که میان وگرنه در مراکز استان های دیگه هم تکنسین ها این کارها را انجام می دهند.

  پاسخ
  • باسلام خدمت شما دوست عزیز
   کاشت مو دارای مراحل تخصصی و نیمه تخصصی می باشد و زمان انجام این عمل طولانی و پروسه ای بین ۴ تا ۸ ساعت زمان خواهد برد. بنابراین مرحله تخصصی توسط خود پزشک انجام خواهد شد و مرحله نیمه تخصصی توسط پزشک و یا همراه با پزشک و زیر نظر ایشان انجام خواهد شد. در کنار پزشک دستیار های با سابقه ی ۱۰ ساله حضور دارند که از ابتدا در تیم پزشکی ایشان حضور داشته و دارند. این موضوع با مراکزی که تکنسین این عمل رو بدون نظارت پزشک انجام میدهد بسیار متفاوت است.

   پاسخ
 • سلام من موهای سرم چربه برای کاشت مو به مشکل نمی خورم ؟ ؟؟؟؟

  پاسخ
 • سلام هزینه این روش در حال حاضر چقدر میشه و ایا بیمه تکمیلی قبول می کنید ؟

  پاسخ
  • سلام و عرض ادب
   هزینه کاشت مو به روش sut در کلینیک هلیا به طور میانگین بین ۸ الی ۱۲ ملیون تومان می باشد. که بستگی به ناحیه طاسی سر دارد.
   شما دوست عزیز می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره ۰۲۱۲۲۸۱۰۰۸۹ درتماس باشید.

   پاسخ
 • سلام ببخشین مزوتراپی بعداز کاشت مو ضروریه یا نه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed