کاشت مو
موضوعات داغ

کاشت مو به روش SUT (اس یو تی) – مزایا، عوارض و هزینه

1
(1)

در وضعیت کنونی و با توجه به حجم آلودگی‌ها و آسیب‌های محیطی و نیز تنش‌های موجود، داشتن موهایی سالم و شاداب به چالشی بحث برانگیز تبدیل شده است. بدیهی است که مو ها در جذابیت ظاهری افراد تاثیر بسزایی دارد. مسائلی که می‌توانند به این تارهای ظریف و جذاب آسیب وارد کنند، کم نیستند. هر گونه مشکل جسمی، روحی یا مسائل محیطی در سلامت موی انسان نقش دارد. بیماری‌های زمینه‌ای، نقص ژنتیکی، عملکرد ناقص ارگان‌ها همچون ترشح کم یا بیش از حد غده‌ی تیرویید منجر به ریزش موهای شما خواهد شد. با نگاهی به چرخه‌ی فعالیت و تغذیه‌ی فولیکول‌ها متوجه علت حساسیت و ظرافت تارهای مو خواهید شد. افرادی که به هر دلیلی دچار ریزش شدید موهای خود شده‌اند، به عنوان آخرین گزینه‌ی درمانی، کاشت مو را امتحان می‌کنند. امروزه روش‌های پیشرفته‌ای برای کاشت مو ابداع شده است. در این مقاله از کلینیک تخصصی هلیا به شکل تخصصی به بررسی یکی از روش‌های نوین کاشت مو با عنوان کاشت مو به روش SUT پرداخته می‌شود:


برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.


 

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

تا زمانی که فرد دارای موهای سالم و پرتراکمی باشد، مراقبت از مو را بی اهمیت می‌پندارد. درست زمانی که موها به مرور ضعیف شده و دچار ریزش می‌شوند، نگران شده و به دنبال راهی برای جبران خواهد بود. پیوند موی طبیعی برای افرادی که پاسخ امیدوار کننده‌ای از سایر روش‌های تقویت و درمان مو دریافت نکرده‌اند، پیشنهاد می‌شود. امروزه روش‌های مختلفی برای کاشت و پیوند مو در سراسر جهان اعمال می‌شود که با توجه به شرایط متقاضی انتخاب می‌شوند. کاشت مو به روش sut  فرآیند نوین و پیشرفته‌ای است که  با دستگاه‌های مجهز برای برداشت مو، بدون نیاز به تیغ جراحی و بیهوشی پیوند مو انجام می‌شود. این متد از جمله روش‌های کم تهاجمی است که جراحت‌های جزئی در سر ایجاد می‌کند که در مدت کوتاهی ترمیم شده و اثری ز آن بجای نمی‌ماند.  با استفاده از این روش امکان پیوند 14 هزار رشته از مو ( تقریبا 3 برابر بیشتر از روش‌های پیشین) فراهم شده است.

پیوند موی طبیعی به روش sut

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

کاشت مو به روش SUT در واقع ترکیبی از چند روش کاشت مو است که روش‌های پیشین را بهبود بخشیده است. هدف از ابداع روش‌های جدید کاشت مو، رفع کاستی‌های روش‌های موجود و افزایش بازدهی کاشت آنهاست؛ که خوشبختانه در روش SUT موفقیت آمیز بوده است.

 

در زمینه‌ی کلینیک‌های پوست و مو نیز این قاعده وجود دارد و امروزه از روش‌های متنوع و دستگاه‌های خاص برای کاشت مو استفاده می‌شود. این روش سریع و بی‌خطر است و کمترین آسیب را به نواحی مختلف اهدا‎کننده و دریافت‌کننده مو وارد می‌کند.

کاشت مو به روش SUT چگونه است؟

نحوه برداشت در کاشت مو به روش SUT

ایجاد بی‌حسی موضعی در نواحی بانک مو اولین اقدام است. در این روش لازم است موی سر کوتاه شود تا پزشک تسلط کاملی به گرافت‌های مو داشته باشد. قاعدتا موها به اندازه‌ی یک میلیمتر شیو می‌شود. ناحیه بانک مو استریل شده و برداشت مو انجام می‌شود. برای برداشت مو از میکرو موتورهای اتوماتیک استفاده می‌شود. کاشت مو به روش sut ظرافت بیشتری نسبت به بقیه روش‌ها دارد. سپس فولیکول‌های موجود براساس تعداد تار مو پردازش و دسته‌بندی می‌شوند تا برای کاشت آماده شوند. برداشت مو اهمیت زیادی در پروسه‌ی پیوند مو دارد، چنانکه فولیکول‌های مو آسیب ببینند، امکان رشد مجدد آن‌ها وجود ندارد. بنابراین باید نهایت ظرافت و دقت در حین برداشت و جابجایی مو لحاظ شود.

کاشت مو به روش SUT چگونه است ؟

آماده سازی و انتقال مو در کاشت مو به روش SUT

ناحیه کاشت مو پس از استریل شدن، بی‌حس می‌شود. سپس شکافی به اندازه‌ی 0.7 میلیمتر در ناحیه خالی سر ایجاد می‌شود. موهای برداشت شده از ناحیه‌ی بانک مو پس از آماده سازی در این منطقه پیوند زده می‌شود. علاوه بر اهمیت فرآیند برداشت مو، ناحیه‌ی کاشت مو نیز باید با نهایت دقت آماده شود.

خط رویش در هر منطقه از سر باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد؛ تا خط رویش طبیعی را در موهای سر پس از کامل شدن شاهد باشیم. معمولاً واحدهای فولیکولی یک تار مویی برای خط رویش مو مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ در ادامه به فولیکول‌های 2، 3 و 4 واحدی آماده‌ی کاشت می‌شوند. که در بخش‌های انتهایی سر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

نتیجه کاشت مو به روش SUT

موهایی که در نواحی مختلف سر کاشته شده‌اند، دارای مراحل رشد مختلفی هستند. حدود 3 روز پس از کاشت موها شروع به رشد می‌کنند. اما این موها دائمی نیستند و در طی پروسه سه ماهه تمامی موهای رشد یافته مجدداً دچار ریزش می‌شوند. این روند بخشی از فرآیند رویش موهاست و در تمام موارد کاشت مو رخ می‌دهد. پس نگران نباشید و منتظر نتایج نهایی کاشت مو باشید. در یک دوره‌ی چندین هفته‌ای که گاهی تا 10 هفته هم می‌رسد، مو وارد فاز استراحت می‌شود. سپس بسته به شرایط بدنی فرد در زمان مناسبی که فاز رشد مو شروع می شود، موها مجدداً رشد کرده و به مرور موهای ناحیه‌ی گیرنده، پرپشت‌تر و طبیعی‌تر می‌شوند. ممکن است تا یک سال پس از عمل هنوز هم نتیجه‌ی کامل آن را نتوانید مشاهده کنید.

نتیجه عمل پیوند مو SUT کاملاً طبیعی است؛ تنها به شرطی که فرآیند کاشت با دقت توسط پزشک با تجربه انجام شود.

نتیجه کاشت مو به روش sut

مزایای روش کاشت مو  به روش SUT

از برتری های کاشت مو به روش SUT می‌توان به این مورد اشاره کرد که برخلاف روش‌های سنتی یعنی (FIT) و (FUT)، نیاز به چندین جلسه کاشت مو ندارید؛ بلکه کل مرحله‌ی کاشت در یک جلسه انجام می‌شود.

 1. مزیت دیگر کاشت مو به روش SUT، سرعت بالای کاشت است. چرا که در این روش بجای هولدرهای دستی، از سیستم اتوماتیک برداشت و پیوند مو استفاده می‌شود. خط رشد و تراکم بالا از دیگر مزایای این روش کاشت مو است.
 2. در روش کاشت مو SUT همچنین احتمال مرگ فولیکول‌ها تا حد قابل توجهی کاهش می‌یابد. چرا که این فرآیند با ظرافت و دقت بالایی انجام می‌شود و در نتیجه کمترین آسیب متوجه فولیکول‌ها خواهد شد.
 3. کاشت مو با روش SUT در حال حاضر یکی از موفق‌ترین روش کاشت مو محسوب می‌شود که نتایج رضایت بخشی حاصل نموده است. در این روش تراکم مورد نیاز توسط نرم افزار به بیمار نشان داده می‌شود.
 4. در روش SUT کلیه مراحل توسط دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته، لنزهای پانچی و دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌شود. فرایند کاشت تحت نظر متخصصین است. با مقایسه این روش با سایر روش‌های کاشت مو متوجه برتری‌های آن می‌شوید.
 5. پس از کاشت شاهد تحریک مو و رشد سریع ، بهبود و جوانسازی رشته‌های مو خواهید بود. در کاشت مو به روش sut می‌توان از موهای بدن نیز برای مواردی که بانک موی مساعدی در منطقه‌ی سر ندارند استفاده کرد.
 6. در هر جلسه می‎توان بیش از 2000 پیوند مو انجام داد. در این روش زخم و ناراحتی و درد کمتر است و به علت سرعت عمل بیشتر، خستگی بیمار و پزشک به مراتب کمتر خواهد بود.

اینکه مدتی پس از اجرای روش هیچ اثری از زخم و جراحت روی پوست بجای نمی‌ماند، مزیت مهمی است. زمان بهبودی به مراتب نسبت به دیگر روش‌ها کوتاه‌تر است. برداشت موهای نازک پشت‌گوش به راحتی توسط روش SUT  انجام می‌شود و در پیوند مورد استفاده قرار می‌گیرد. برداشت مو توسط دستگاه امکان عفونت را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. طبیعتا دخالت دست منجر به آسیب رسیدن به فولیکول‌ها، بروز عفونت‌های احتمالی و زخم‌های بزرگ‌تر در ناحیه‌ی بانک مو می‌شود.

 

نکات قبل از پیوند مو به روش SUT

برای اینکه نتایج حاصل از کاشت مو به روش SUT مورد پسند بیمار باشد و در حین و بعد از انجام پیوند مو عوارض جانبی زیادی مشاهده نشود رعایت برخی نکات قبل از آن اجباری است. این موارد چند روز قبل از جلسه کاشت مو به بیمار گفته می‌شود و او باید در رعایت آن‌ها نهایت توجه را به خرج دهد. در زیر به چند مورد از مهم‌ترین این موارد اشاره شده است:

 1. عدم مصرف مشروبات الکلی و دخانیات از یک هفته قبل
 2. عدم مصرف دارو بدون هماهنگی پزشک (این داروهای می‌تواند شامل ویتامین‌ها و هر داروی دیگری باشد)
 3. تغییر رژیم غذایی خود به سبک سالم
 4. هیدراته نگه داشتن بدن
 5. دوش گرفتن قبل از مراجعه به کلینیک برای شروع کاشت مو
 6. پوشیدن لباسی با یقه گشاد و دکمه دار در روز انجام پیوند مو

حتما از پزشک خود بخواهید تا در جلسه مشاوره‌ای که قبل از انجام کاشت مو صورت می‌گیرد تمامی مراقبت‌های لازم را با جزئیات کامل به شما عزیزان توضیح دهد.

 

عوارض احتمالی کاشت مو به روش اس یو تی

از آنجایی که روشSUT  یکی از جدیدترین متدهای کاشت مو به شمار می‌آید عوارض جانبی و معایب ناشی از آن در مقایسه با سایر متدهای پیوند مو به حداقل رسیده است. با این حال در برخی افراد می‌توان شاهد عوارض جانبی احتمالی بود. از جمله این موارد عبارتند از:

 1. تورم در ناحیه پیشانی و چشم‌ها
 2. احساس بی‌حسی و گزگز در نواحی بانک مو و پیوند مو
 3. احساس خارش در ناحیه کاشت مو
 4. احساس درد
 5. ظاهر ناخوش آیند در موهای تازه رشد کرده

توجه داشته باشید که شدت این مشکلات از شخصی به شخص دیگر متفاوت بوده و وابستگی بسیار زیادی به انتخاب کلینیک معتبر و پزشک متخصص با تجربه دارد.

 

چند پایه مو در یک جلسه قابل پیوند است؟

هرچه تراکم مو در پشت سر فرد بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو بیشتر است. موهایی که از پشت سر برداشته می‌شوند ممکن است تک یا دسته‌ای باشند. فرضا اگر 1000 رشته مو از بانک مو برداشت شود، می‌توان به همان تعداد پیوند زد. اما اگر هرگرافت 4 تایی باشد، به 4000 رشته مو ارتقا می‌یابد. بنابراین به نوع مو بستگی دارد. عیب روش‌های FIT و FUT  این است که در 3 روز متوالی، حداکثر می‌توان 6 تا 7 هزار رشته مو پیوند زد. در این روش‌ها جلسات مکرر پیوند و خستگی بیمار و در نهایت تراکم کم موهای پیوندی معمول است. اما با تکنیک SUT بیمار بدون تحمل درد و خستگی نتیجه خوبی را تجربه می‌کند.

مشکلات کاشت مو به روش SUT

با توجه به دقت بالای کار در این روش، نمی‌توان معایب چندانی برای آن برشمرد. کاشت مو به روش SUT در گروه عمل‌های کم تهاجمی محسوب می‌شود؛ بنابراین تورم احتمالی کمتر از سایر روش‌های کاشت مو است. بی‌حسی ایجاد شده در ناحیه‌ی سر نیز پس از مدت کوتاهی برطرف می‌شود. برخی بیماران تراکم حاصل از اعمال این روش را کافی نمی‌دانند. البته این بدین معنا نیست که روش SUT تراکم کمی ایجاد می‌کند. بلکه این تراکم در مقایسه با روش میکروگرافت کمتر است. لذا افرادی که متقاضی تراکم بالاتری از توزیع موها هستند، می‌توانند از روش میکروگرافت استفاده نمایند.

کاشت موی طبیعی به وش SUT (اس یو تی)

سوالات متداول در مورد کاشت مو به روش SUT

روش SUT فناوری نسبتا نوینی است که کمتر فردی از جزئیات آن مطلع است. از این رو طبیعی است که کاندیداهای کاشت مو در این خصوص ابهامات زیادی داشته باشند. در این بخش به پاسخ سوالاتی که عموما از مشاوران ما در مرکز هلیا پرسیده می‌شود، می‌پردازیم:

چه نوع دستگاهی برای کاشت مو در روش SUT استفاده می شود؟

با توجه به اینکه در حال حاضر در سطح دنیا تبلیغات زیادی در رابطه با کاشت و پیوند مو صورت می‌گیرد باید در این رابطه خیلی دقت کنید تا دچار مشکل نشوید بخصوص تجهیزات مورد استفاده در این روش خیلی مهم هستند. کاشت مو در روش SUT توسط متخصصین پوست انجام می‌شود. در این روش در مرحله اول روی سر فرد خط رویش مو را ترسیم کرده و سپس پیوند توسط دستگاه‌های کاملاً خودکار انجام می شود که کیفیت بالایی در خط رشد دارد. در نهایت، بیمار و بستگان اغلب کاملاً راضی هستند.

بعد از کاشت مو به روش SUT  چه نکاتی را باید دنبال کنید؟

نتیجه‌ی تمام مراحل کاشت مو و زمان هزینه‌ای که در این راه صرف نموده‌اید، به مراقبت‌های پس از کاشت مو وابسته خواهد بود. لذا برای دریافت بهترین نتایج از عمل کاشت مو به روش ای یو تی کافیست نکات مراقبتی توصیه شده توسط پزشک خود را رعایت کنید. برخی از اصولی که توسط متخصصان کلینیک زیبایی هلیا به مراجعه کنندگان توصیه می‌شود، در این بخش ذکر شده‌اند. ابتدا در دو یا سه هفته اول از ورزش سنگین خودداری کنید. در روزهای اول محل کاشت مو به عیچ عنوان نباید شستشو شود. شستن ناحیه پیوند شده در دو هفته اول باید بسیار آرام باشد.

نظر شما برای متقاضیان کاشت مو طبیعی چیست؟

متقاضیان پیوند مو برای جلوگیری از بروز هرگونه عارضه باید این کار را تحت نظر متخصص مربوطه انجام دهند و باید به مراکزی مراجعه کنند که سابقه پیوند موفقی داشته‌اند.

 

هزینه کاشت مو به روش اس یو تی SUT

هزینه کاشت مو به روش SUT در هر شخصی با توجه به معیارهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل عنوان قیمتی ثابت برای آن ممکن نیست. از جمله پارامترهای مختلفی که در تعیین قیمت کاشت مو به روش اس یو تی متفاوت هستند می‌توان به میزان طاسی و تعداد فولیکول‌های مورد نیاز برای رسیدن به حجم مورد نظر مو، اجرت پزشک، نرخ کلینیک برای ارائه خدمات، وضعیت بانک مو شرایط بیمار و … اشاره کرد. موضوع مهمی که در ارتباز با این موضوع نباید نادیده گرفته شود فدا کردن کیفیت کار به قیمت آن است. زیرا برخی کلینیک‌ها با وعده هزینه کم سبب بروز عوارض جانبی جبران ناپذیری می‌شوند. کلینیک زیبایی هلیا یکی از بهترین‌ها در زمینه کاشت مو است که تمامی پروسه کار توسط پزشک مجرب کشوری دکتر خراسانی انجام می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه‌ها می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

 

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو در تهران و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

آیا کاشت مو به روش sut دائمی است؟

بله در تمام روش‌های کاشت موی طبیعی، نتیجه کاملا دائمی خواهد بود؛ چرا که از فولیکول‌های خود فرد در منطقه پشت سر یا دیگر مناطق بدن که مناسب است، برداشت شده و در مناطق طاس سر کاشته می‌شود. در این شرایط شاهد هیچ‌گونه پس زدگی پیوند نخواهیم بود و رشد دائمی فولیکول‌های کاشته شده را خواهیم دید.

برای کاشت به روش sut نیاز به انجام آزمایش قبل از عمل هست؟

بله، پزشک متخصص برای اینکه از سلامت شما مطمئن شده و بتواند نتیجه خوبی را دریافت کند، آزمایشاتی را برای شما تعیین می‌کند. با انجام این آزمایشات، پزشک می‌تواند با فرآیندی درست، مراحل کاشت موی شما را به روش اس یو تی آغاز کند.

هزینه کاشت و پیوند مو به روش sut چه قدر است ؟

برای تعیین هزینه کاشت مو به روش SUT باید ابتدا به پزشک متخصص مراجعه کنید تا پزشک پس از انجام معاینات لازم، بتواند حجم طاسی شما، سفت یا شل بودن پوست سر و دیگر موارد را بررسی کند تا بتواند محاسبه کند شما چه تعداد گرافت برای کاشت در محل طاس نیاز دارید. در نهایت با دانستن این نکته که تعداد گرافت‌های مورد نیاز چند تا است، هزینه کاشت موی شما محاسبه و اعلام می‌شود.

چند جلسه برای کاشت مو به روش اس یو تی نیاز است ؟

به طور معمول به دلیل استفاده از دستگاه‌های پیشرفته در این روش، عمل پیوند مو در یک جلسه انجام می‌شود؛ اما در شرایطی که حجم طاسی سر زیاد باشد ممکن است پزشک تشخیص دهد این فرآیند باید در دو جلسه انجام شود؛ که در این شرایط زمان جلسه بعد برای شما تعیین خواهد شد.

برای پیوند مو به روش اس یو تی نیاز به تراشیده شدن مو هست؟

بله موی سر تراشیده می‌شود چرا که روند کاشت مو به روش SUT با استفاده از دستگاه انجام می‌شود و حتما نیاز است محل برداشت و کاشت فولیکول ‌مو کاملا تراشیده شده باشد؛ البته نگران نباشید چرا که خیلی سریع موهای شما رشد خواهد کرد.

تفاوت این روش sut با روش fit چیست ؟

روش SUT و FIT از این لحاظ شباهت دارند که در هر دو روش، فولیکول مو برداشت و در محل طاس سر کاشته می‌شود. روش SUT نسبت به روش‌های دیگرکاشت موهمچون FIT، جدیدتر است و تقریباً به صورت تمام اتوماتیک انجام می‌شود، از این رو بدون اینکه برشی در سطح پوست سر ایجاد شود، عمل کاشت مو انجام می‌شود. برداشت فولیکول‌های مو توسط پانج لیزری انجام می‌شود و پس از فریز کردن، در مناطق کم پشت و طاس سر کاشته می‌شود. به دلیل اینکه که فولیکول‌های مو فریز می‌شوند، امکان نگهداری آن‌ها بدون تخریب تا زمان کاشت وجود دارد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

‫5 دیدگاه ها

 1. با سلام خدمت شما عزیزانِ کلینیک هلیا.سوالم این بود،در مقاله ی بالا فرمودین تکنسین دارای مهارت بالا،یعنی عمل کاشت را خود دکتر مربوطه یعنی دکتر خراسانی انجام نمی دهند؟لطفا راهماییم کنید.با تشکر.چون اگه قرار باشه از شهرستان کسی بیاد،معمولا بخاطر مهارت و دانش خودِ دکتر هستش که میان وگرنه در مراکز استان های دیگه هم تکنسین ها این کارها را انجام می دهند.

  1. باسلام خدمت شما دوست عزیز
   کاشت مو دارای مراحل تخصصی و نیمه تخصصی می باشد و زمان انجام این عمل طولانی و پروسه ای بین 4 تا 8 ساعت زمان خواهد برد. بنابراین مرحله تخصصی توسط خود پزشک انجام خواهد شد و مرحله نیمه تخصصی توسط پزشک و یا همراه با پزشک و زیر نظر ایشان انجام خواهد شد. در کنار پزشک دستیار های با سابقه ی 10 ساله حضور دارند که از ابتدا در تیم پزشکی ایشان حضور داشته و دارند. این موضوع با مراکزی که تکنسین این عمل رو بدون نظارت پزشک انجام میدهد بسیار متفاوت است.

  1. سلام و عرض ادب
   هزینه کاشت مو به روش sut در کلینیک هلیا به طور میانگین بین 8 الی 12 ملیون تومان می باشد. که بستگی به ناحیه طاسی سر دارد.
   شما دوست عزیز می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 02122810089 درتماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)