کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش های مختلفی قابل انجام است. هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب خود هستند. کاشت مو به روش FUT از جمله روش هایی است که به کمک آن می توان با استفاده از ناحیه پشت سر، تراکم موی مناسبی را در ناحیه جلوی سر ایجاد کرد.

مو، تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی دارد، به همین علت روز به روز تقاضا برای پیوند مو بیشتر می شود.

حدود 60 درصد از مردان و 50 درصد از زنان در سراسر جهان به نوعی با ریزش مو سر و کار دارند. برخی از آنها از محصولات ترمیم و ضد ریزش مو استفاده کرده و برخی نیز پیوند مو را برای درمان انتخاب می کنند. بنابر جدیدترین آمار جهانی با این روش 10 تا 80 درصد موهای پیوند زده شده طی 3 تا 4 ماه بطور کامل رشد می کنند.

روش های کاشت مو” متعدد هستند که نقص های موجود در آن ها به مرور رفع شده اند.

کاشت مو به روش FUT از سری روش هایی است که امروزه به وفور مورد استفاده برای پیوند مو قرار می گیرد.

 

کاشت مو به روش FUT

 

کاشت مو به روش FUT چیست ؟

FUT یا روش پیوند واحد فولیکولار از جمله روش هایی است که می توان به کمک آن یک پیوند موی طبیعی را ایجاد کرد.

در این روش نواری از پوست پشت یا طرفین سر به دقت برداشته شده و جدا می شود. این مرحله خیلی حساس است چرا که باید فولیکول های مو سالم از بافت جدا و جای آن بخیه شود.

سپس فولیکول های برداشته شده در محلهای مورد نظر که موی ضخیم تری دارند پیوند زده می شوند. در این روش معمولا یک برش افقی از فولیکول های مو برداشته می شود.

در این روش، محل برداشت فولیکول ها بوسیله موی شخص پوشیده شده، پس از حدود 6 ماه بهبود قابل توجهی در تراکم و پوشش مو ایجاد و پس از 12 ماه نیز کاملا محل برداشت فولیکول ها از بین می رود.

روند رشد موها نیز 18 ماه به طول می انجامد با این وجود موهای جدید دارای تراکم خوبی بوده و بطور نامحدود ماندگار است. فرد در کنار استفاده از این روش می تواند از داروهای ریزش مو یا پلاسمای غنی از پلاکت هم استفاده کند تا از ریزش موی او در آینده جلوگیری شود.

در این روش اسکار به جای مانده قابل تشخیص نیست و نتیجه کاملاً رضایت بخشی دارد. برداشت مو به صورت یک نوار انجام می گیرد.

و گروه های طبیعی از 1 تا 4 فولیکول مو در هر گرافت مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش نسبت به دیگر روش های کاشت مو مزایایی دارد که می توان به طبیعی و بدون درد بودن آن اشاره کرد.

دوره پس از عمل کاشت نیز فرد راحت تر زندگی عادی خود را ادامه می دهد.

 

 

فرق روش کاشت (FUT) با روش (FUE) چیست؟

هر دوی این روشها، از روشهای درمانی اصلی ریزش مو هستند و تاکنون موفقیت بالایی داشته اند

فقط در روش FUE نوار و برش واحد و در روش FUT واحد فولیکول مو برداشته می شود. جراح باید در هر دو روش دقت بالایی داشته باشد تا بتواند توزیع درستی داشته باشد و اطمینان حاصل کند که کاشت بطور یکدست انجام شده است.

قبل از کاشت مو به روش FUT چه باید کرد ؟

طبیعتاً قبل از کاشت مو با هر روش، باید یک یا چند جلسه مشاوره با پزشک برگزار کرد. ممکن است پزشک شما با بررسی شرایط بانک مو و ناحیه ی گیرنده، روش مورد نظر را انتخاب یا رد کند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

از این رو بهتر است روش را به وی بسپارید. همچنین قبل از عمل باید آزمایشاتی را انجام دهید و نتیجه را به پزشک اعلام کنید.

  روش های جدید ترمیم مو

مراقبت های قبل و بعد از عمل و هزینه ی جراحی کاشت مو به شما ارائه می شود تا برنامه ریزی های لازم را در این خصوص داشته باشید.

 

قبل از کاشت مو به روش FUT چه باید کرد ؟

 

روش برداشت مو برای کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT با بی حسی موضعی انجام می گیرد و نیازی به بی هوشی نیست. منطقه بانک مو، نشانه گذاری می شود و منطقه ی اهدا کننده تراشیده می شود.

ناحیه بانک مو بخش پشت سر است و پزشک یک نوار از بافت پوست برداشت می کند. این کار باید با دقت بالا انجام گیرد تا مشکلی برای واحدهای فولیکولی اطراف به وجود نیاید.

از این رو مهارت پزشک اهمیت بالایی در نتیجه کار دارد. ابعاد این نوار بسته به واحدهای فولیکولی مورد نیاز متفاوت است. سپس ناحیه صاف شده و بخیه به روش های جدید اعمال می شود.

این نوارها در زیر میکروسکوپ قرار داده می شوند و به واحدهای فولیکولی 1 تا 4 تار مو تقسیم می شوند، این واحدها بسته به تعداد مو دسته بندی می شود و در یک محلول با دمای خاص ذخیره می شوند.

 

روش برداشت مو برای کاشت مو به روش FUT

کاشت مو در ناحیه گیرنده چگونه است ؟

برای کاشت مو به روش FUT پزشک خط مو را طراحی می کند و بخش مورد نظر را در سر علامت گذاری می کند.

به کمک دستگاه های خاص که از سوزن نازک در آن ها استفاده شده است، سوراخ هایی در محل دریافت کننده مو، ایجاد می شود.

یک سری استانداردها مانند اندازه، جهت و نحوه توزیع آن ها نیز باید رعایت شود. برای این که حداکثر تراکم ایجاد شود، سایت های دریافت کننده مو باید به اندازه قابل ملاحظه ای کوچک باشند.

سپس واحدهای فولیکولی در برش های ایجاد شده قرار داده می شوند. طرح قرار گرفتن مو و زاویه و جهت رویش آن ها باید کاملاً طبیعی باشد.

 

کاشت مو با روش FUT برای چه کسانی مناسب است ؟

بیشتر زنان و مردان میانسالی که مبتلا به ریزش موی ژنتیکی هستند می توانند کاندید خوبی برای استفاده ازروش FUT باشند. با این وجود درک این نکته که این روش کاشت برای تمام افراد مناسب نیست ضروری است.

از نکات مهم در این روش می توان گفت که محدودیت سنی برای آن وجود ندارد. همچنین با وجود اینکه خانمها کمتر برای کاشت مو اقدام می کنند ولی در صورت لزوم می توانند از این روش نتایج خوبی بگیرند.

توصیه می شود سوابق پزشکی و درمانی تان را با جراح در میان بگذارید تا در صورت وجود مشکل از روشهای دیگر برای ترمیم مویتان استفاده شود مثلا افرادی که خونشان رقیق است ترجیحا بهتر است از این روش در کاشت مو استفاده نکنند.

  کاشت مو به روش sut

این روش برای مردانیکه حدود 5 سال از ریزش مویشان می گذرد و در ردیف Norwood Scale Class 3 یا بالاتر هستند، مناسب است. همچنین ممکن است این روش برای برخی از آقایانی که به درمانهای دیگر پاسخ نداده باشند می تواند تنها روش درمان باشد. ولی در عین حال مردانی هم که طاسی شان زیاد است برای این روش مناسب نیستند.

این روش برای کسانیکه به دلیل آسیب هایی مانند سوختگی یا پارگی (شکستگی) موهایشان را از دست دادند نیز مناسب است.

این روش برای کسانی مناسب است که مقدار طاسی در آن ها کم است. به طور معمول در طاسی های کمتر از 8 سانتی متر بعد از خط رویش مو از روش کاشت مو FUT استفاده می شود.

همچنین مو باید از ناحیه پشت سر به صورت نواری برداشته شود و در نهایت پوست سر به هم متصل شود. بهترین افراد کسانی هستند که دارای پوستی شل در ناحیه سر می باشند تا بتوانند موی مورد نیاز را تأمین کنند.

همچنین افرادی که موی پرپشت تری دارند بهترین کاندید برای این روش می باشند؛ زیرا در حدود 1.5 سانت نوار مو که از پشت سر برداشته می شود تعداد گرافت های بیشتری حاصل می شود و نیاز ناحیه دریافت کننده مو را برطرف می کند.

کاشت مو به روش FUT برای کسانی که ناحیه محدودی در دو بخش جلویی سمت راست و چپ سر عارضه طاسی را دارند می توان بهره برد و کارایی بالایی دارد.

مراقبتهای پس از کاشت مو به روش FUT

با وجود اینکه این روش کاشت مو یکی از مدرن ترین روش های مرسوم است با این وجود پس از کاشت باید به نکات ذیل توجه فرمایید:

  • پس از عمل از چند تا بالش به صورت 45 درجه در زیر سرتان استفاده کنید این امر باعث تسریع تورم محل عمل می شود.
  • حداقل تا یک ماه پس از عمل از ورزش ها و تحرکات سنگین خود داری کنید.
  • برای جلوگیری از عفونت زخم ها باید روی آنها را بپوشانید.
  • اصولا دو روز پس از عمل می توانید سرتان را به آرامی و بدون هیچ گونه خراشیدن و مالیدن قسمتی که فولیکول های مو در آنجا کاشته شده است با شامپو بشوئید؛ البته دقت داشته باشید که بستگی به نظر پزشکتان دارد
  • سرتان را با یک کلاه که نسبتا گشاد باشد بپوشانید تا هم از برخورد ناگهانی دست به سرتان جلوگیری شود و هم از اشعه هایی مانند uv محافظت کند.
  • داروهای تجویز شده را (آنتی بیوتیک و مسکن) ها را بطور مرتب مصرف کنید.
  • تا دو هفته بعد از کاشت از کشیدن و مصرف الکل باید خودداری کنید.

از لمس، خراشیدن و ماساژ ناحیه ای که فولیکول های مو کاشت و برداشت شده اند خودداری کنید.

مزایای کاشت مو به روش FUT

اگر بخواهیم مزایای کاشت مو به روش FUT را برای پیوند مو شرح دهیم، با موارد زیر روبرو می شویم:

1. برای انجام کاشت مو به روش FUT، نیازی به بی هوشی نیست و می توان با یک بی حسی موضعی کار را انجام داد.

2. با توجه به این که زمان عمل بسته به وسعت طاسی سر ممکن است تغییر کند، زمان عمل بین 2 تا چند ساعت طول می کشد.

3. در کاشت مو به روش FUT ، پس از تزریق ماده ی بی حسی درد در ناحیه عمل احساس نمی شود.

4. همین طور پس از رفع بی حسی در ناحیه ی بانک مو و کاشت مو، درد بسیار خفیف است که با داروهای مسکن به راحتی رفع می شود.

  علائم عفونت بعد از کاشت مو طبیعی چیست؟

5. اسکار نامرئی از دیگر مزایای استفاده از این روش است. یکی از مشکلات افرادی که کاشت مو را انجام می دادند، اسکارهای به جای مانده در ناحیه بانک مو بود.

 

مزایای کاشت مو به روش FUT

 

بستن زخم در این ناحیه به کمک بهترین متدهای جراحی پلاستیک انجام می شود و این امر سبب می شود تا اسکار در حد یک خراش بسیار کوچک باشد و به راحتی زیر یک موی کوتاه هم پنهان شود.

6. عدم وجود تورم زیادی در پیشانی پس از عمل باعث می شود تا به راحتی بتوانید به زندگی عادی خود برگردید.

7. حالت طبیعی مو پس از دوره رشد کامل سبب می شود تا کمتر کسی تشخیص دهد که عمل کاشت مو انجام داده اید. دوره درمان پس از عمل کوتاه مدت است و در چند روز درد و زخم ناشی از عمل بهبود می یابد.

8. نتیجه عمل پایدار است و نیازی به ترمیم مو برای چندین مرحله وجود ندارد.

9. اگر مراقبت های قبل و بعد از کاشت مو به خوبی انجام گیرد تأثیر بسیار رضایت بخشی دارد. به علت این که قسمت های پشت سر دچار ریزش موی ارثی نمی شوند، نگرانی از بابت ریزش مجدد آن ها وجود ندارد.

 

معایب کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT در کنار مزایایی که دارد، ممکن است یک سری معایب را هم به خود اختصاص دهد.

به عنوان مثال هنگامی که از این روش استفاده می کنید ممکن است نتوان پرپشتی لازم را در ناحیه طاسی ایجاد کرد.

همچنین اگر بخیه و ترمیم ناحیه بانک مو به خوبی انجام نگیرد، ممکن است مشکلاتی مانند اسکارهای بزرگ ایجاد شود.

کسانی که از روش FUT برای پیوند مو استفاده می کنند، حداکثر دو بار می توانند از بانک موی خود استفاده کنند؛ زیرا پوست سر کشش بیشتری نخواهد داشت.

خونریزی بیش از حد، تورم یا کبودی، عفونت و اکنش آلرژیک از دیگر معایب این روش است.

آیا پس از کاشت مو با این روش سر زخم می شود؟

بله ولی گاهی اوقات زخم هایی ظاهر می شود که دلایل مختلی دارد و البته بسیار طبیعی است و جای نگرانی نیست. زخم ها معمولا چند روز بعد از عمل جراحی مو کاملا از بین می روند. در عین حال باید بدانید خواه ناخواه یک اسکار نازک از آن بجای می ماند ولی با موهای دیگر پوشیده می شود.

 

آیا این روش دردناک است؟

وقتی صحبت از درد می شود باید بین درد و ناراحتی پس از کاشت با این روش تفاوت قائل شد. در این روش با توجه به استفاده از مواد بی حسی موضعی برای شماره گذاری محل درمان، درد حس نمی کنید ولی پس از تمام شدن اثر این مواد احتمالا تا 24 ساعت احساس ناراحتی دارید ولی موقتی است و زود برطرف می شود.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)