کاشت مو

کاشت مو به روش fut

0
(0)

کاشت مو به روش‌های مختلفی قابل انجام است. هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند. کاشت مو به روش FUT از جمله روش‌هایی است که به کمک آن می‌توان با استفاده از ناحیه پشت سر، تراکم موی مناسبی را در ناحیه جلوی سر ایجاد کرد .مو تأثیر بسیار زیادی بر زیبایی دارد، به همین علت روز به روز تقاضا برای پیوند مو بیشتر می‌شود. حدود 60 درصد از مردان و 50 درصد از زنان در سراسر جهان به نوعی با ریزش مو سر و کار دارند. برخی از آن‌ها از محصولات ترمیم و ضد ریزش مو استفاده می‌کنند. برخی دیگر نیز پیوند مو را برای درمان انتخاب می‌کنند. بنابر جدیدترین آمار جهانی با این روش 10 تا 80 درصد موهای پیوند زده شده طی 3 تا 4 ماه بطور کامل رشد خواهند کرد.

روش های کاشت مو متعدد هستند که نقص‌های موجود در آن‌ها به مرور رفع شده‌اند. پیوند مو به روش FUT  از سری روش‌هایی است که امروزه برای پیوند مو به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

 

کاشت مو به روش FUT چیست ؟

FUT یا روش پیوند واحد فولیکولار از جمله روش‌هایی است که می‌توان به کمک آن یک پیوند موی طبیعی را ایجاد کرد. در این روش، نواری از پوست پشت یا طرفین سر به دقت برداشته شده و جدا می‌شود. این مرحله خیلی حساس است چرا که باید فولیکول‌های مو سالم از بافت جدا و جای آن بخیه شود. سپس فولیکول‌های برداشته شده در محل‌های مورد نظر که موی ضخیم‌تری دارند پیوند زده می‌شوند. در این روش معمولا یک برش افقی از فولیکول‌های مو برداشته می‌شود. در این روش، محل برداشت فولیکول‌ها بوسیله موی شخص پوشیده می‌شود. پس از حدود 6 ماه بهبود قابل توجهی در تراکم و پوشش مو ایجاد می‌گردد. و پس از 12 ماه نیز کاملا محل برداشت فولیکول‌ها از بین می‌رود. روند رشد موها نیز 18 ماه به طول می‌انجامد.

کاشت مو به روش fut
کاشت مو به روش fut تحت نظر دکتر خراسانی

با این وجود موهای جدید دارای تراکم خوبی بوده و بطور نامحدود ماندگار است. فرد در کنار استفاده از این روش می‌تواند از داروهای ریزش مو یا پلاسمای غنی از پلاکت هم استفاده کند تا از ریزش موی او در آینده جلوگیری شود. در این روش اسکار به جای مانده قابل تشخیص نیست و نتیجه کاملاً رضایت بخشی دارد. برداشت مو به صورت یک نوار انجام می گیرد. و گروه های طبیعی از 1 تا 4 فولیکول مو در هر گرافت مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش نسبت به دیگر روش‌های کاشت مو مزایایی دارد که می‌توان به طبیعی و بدون درد بودن آن اشاره کرد. پس از دوره عمل کاشت نیز فرد راحت‌تر زندگی عادی خود را ادامه می‌دهد.

 

در پیوند مو روش FUT نواری باریک از پشت سر بیمار برداشته می‌شود. به طور معمول این نوع پیوند مو یک روزه انجام می‌شود. این روش دوران نقاهت خاصی ندارد. و این بدان دلیل است که که در این روش از بیهوشی استفاده نمی‌گردد و از بی‌حسی موضعی کمک گرفته می‌شود. دو هفته پس از انجام کاشت می‌توان برای کشیدن بخیه‌ها به پزشک مربوطه مراجعه کرد. اما تمامی مراجعین نمی‌توانند کاندیدای این روش باشند. بلکه انتخاب روش بستگی به صلاحدید پزشک دارد.

 

فرق روش کاشت (FUT) با روش (FUE) چیست؟

در روش کاشت مو FUE اما خط‌های زخمی که در ناحیه اهدا در  FUT مشهود بود بصورت کامل استتار می‌گردد. و این امر به دلیل امکان استفاده از جدیدترین ابزارها میسر می‌شود. برخی از مراجعان از سادگی برداشت واحد فولیکولی در کاشت اف یو ای لذت می‌برند. چراکه این روش در برابر پیوند موی FUT غیرتهاجمی‌تر می‌باشد. بطوریکه می‌توان گفت در این روش اصلا جراحی صورت نمی‌گیرد. واقعیت امر آن است که هر دو روش FUT و FUE جزو روش‌های جراحی تهاجمی به حساب می‌آیند. و در هر دو روش جراحی به شکل عمیق صورت می گیرد. این بدان معنی است که جراحی به لایه‌های چربی در زیر منطقه دارای فولیکول مو می‌رسد. و در واقع عمق یکسانی در هردو، مورد عمل قرار می‌گیرد.

تفاوت اصلی آن‌ها در حقیقت در نوع ایجاد زخم‌ها و جراحات جراحی می‌باشد. در روش FUE چندین زخم دایره‌ای شکل و پراکنده در نقاط مختلف ناحیه اهدا ایجاد می‌گردد. اما در کاشت مو به شیوه FUT زخمی نسبتا عمیق در میانه‌های ناحیه اهدا یعنی پشت سر ایجاد می‌شود. در روش FUE همچنین می‌توان نواحی برداشت و فواصلشان را تعیین کرد.

 

قبل از پیوند مو به روش FUT چه باید کرد ؟

طبیعتاً قبل از پیوند مو با هر روش، باید یک یا چند جلسه مشاوره با پزشک برگزار کرد. ممکن است پزشک شما با بررسی شرایط بانک مو و ناحیه ی گیرنده، روش مورد نظر را انتخاب یا رد کند. از این رو بهتر است روش را به وی بسپارید. همچنین قبل از عمل باید آزمایشاتی را انجام دهید و نتیجه را به پزشک اعلام کنید.

مراقبت‌های قبل و بعد از عمل و هزینه جراحی پیوند مو اف یو تی به شما ارائه می‌شود تا برنامه‌ریزی‌های لازم را در این خصوص داشته باشید.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

قبل از پیوند مو به روش FUT چه باید کرد ؟

روش برداشت مو برای پیوند مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد و نیازی به بی‌هوشی نیست. منطقه بانک مو، نشانه‌گذاری می‌شود و منطقه اهدا کننده تراشیده میشود. ناحیه بانک مو بخش پشت سر است و پزشک یک نوار از بافت پوست برداشت می‌کند. این کار باید با دقت بالا انجام گیرد تا مشکلی برای واحدهای فولیکولی اطراف به وجود نیاید. از این رو مهارت پزشک اهمیت بالایی در نتیجه کار دارد. ابعاد این نوار بسته به واحدهای فولیکولی مورد نیاز متفاوت است. سپس ناحیه صاف شده و بخیه به روش‌های جدید اعمال می شود.

این نوارها در زیر میکروسکوپ قرار داده می شوند و به واحدهای فولیکولی 1 تا 4 تار مو تقسیم می شوند، این واحدها بسته به تعداد مو دسته بندی می شود و در یک محلول با دمای خاص ذخیره می شوند.

روش برداشت مو برای پیوند مو به روش FUT
روش برداشت مو برای پیوند مو به روش FUT

 

پیوند مو fut در ناحیه گیرنده چگونه است ؟

برای کاشت مو به روش FUT پزشک خط مو را طراحی می‌کند و بخش مورد نظر را در سر علامت‌گذاری می‌کند. به کمک دستگاه‌های خاص که از سوزن نازک در آن‌ها استفاده شده است، سوراخ‌هایی در محل دریافت کننده مو، ایجاد می‌شود.

یک سری استانداردها مانند اندازه، جهت و نحوه توزیع آن‌ها نیز باید رعایت شود. برای این که حداکثر تراکم ایجاد شود، سایت‌های دریافت کننده مو باید به اندازه قابل ملاحظه‌ای کوچک باشند. سپس واحدهای فولیکولی در برش‌های ایجاد شده قرار داده می‌شوند. طرح قرار گرفتن مو و زاویه و جهت رویش آن‌ها باید کاملاً طبیعی باشد.

 

پیوند مو با روش FUT برای چه کسانی مناسب است ؟

بیشتر زنان و مردان میانسالی که مبتلا به ریزش موی ژنتیکی هستند می‌توانند کاندید خوبی برای استفاده از پیوند مو به روش FUT باشند. با این وجود درک این نکته که این روش کاشت برای تمام افراد مناسب نیست ضروری است. از نکات مهم در این روش می‌توان گفت که محدودیت سنی برای آن وجود ندارد. همچنین با وجود اینکه خانم‌ها کمتر برای کاشت مو اقدام می‌کنند ولی در صورت لزوم می‌توانند از این روش نتایج خوبی بگیرند. توصیه می‌شود سوابق پزشکی و درمانیتان را با جراح در میان بگذارید تا در صورت وجود مشکل از روش‌های دیگر برای ترمیم مویتان استفاده شود مثلا افرادی که خونشان رقیق است ترجیحا بهتر است از این روش در کاشت مو استفاده نکنند.

این روش برای مردانی که حدود 5 سال از ریزش مویشان می گذرد و در ردیف Norwood Scale Class 3 یا بالاتر هستند، مناسب است. همچنین ممکن است این روش برای برخی از آقایانی که به درمان‌های دیگر پاسخ نداده باشند می‌تواند تنها روش درمان باشد. ولی در عین حال مردانی هم که طاسی شان زیاد است برای این روش مناسب نیستند. این روش برای کسانی که به دلیل آسیب‌هایی مانند سوختگی یا پارگی (شکستگی) موهایشان را از دست دادند نیز مناسب است. این روش برای کسانی مناسب است که مقدار طاسی در آن ها کم است. به طور معمول در طاسی‌های کمتر از 8 سانتی متر بعد از خط رویش مو از روش پیوند مو FUT استفاده می‌شود.

همچنین مو باید از ناحیه پشت سر به صورت نواری برداشته شود و در نهایت پوست سر به هم متصل شود. بهترین افراد کسانی هستند که دارای پوستی شل در ناحیه سر می‌باشند تا بتوانند موی مورد نیاز را تأمین کنند. همچنین افرادی که موی پرپشت تری دارند بهترین کاندید برای این روش می‌باشند؛ زیرا در حدود 1.5 سانت نوار مو که از پشت سر برداشته می‌شود تعداد گرافت‌های بیشتری حاصل می‌شود و نیاز ناحیه دریافت کننده مو را برطرف می‌کند. کاشت مو به روش FUT برای کسانی که ناحیه محدودی در دو بخش جلویی سمت راست و چپ سر عارضه طاسی را دارند می‌توان بهره برد و کارایی بالایی دارد.

 

مراقبت های پس از کاشت مو به روش FUT

با وجود اینکه این پیوند مو اف یو تی یکی از مدرن‌ترین روش‌های مرسوم است باید به نکات ذیل توجه فرمایید:

 1. پس از عمل از چند تا بالش به صورت 45 درجه در زیر سرتان استفاده کنید این امر باعث تسریع تورم محل عمل می‌شود.
 2. حداقل تا یک ماه پس از عمل از ورزش‌ها و تحرکات سنگین خود‌داری کنید.
 3. برای جلوگیری از عفونت زخم‌ها باید روی آنها را بپوشانید.
 4. اصولا دو روز پس از عمل می‌توانید سرتان را به آرامی و بدون هیچ گونه خراشیدن و مالیدن قسمتی که فولیکول‌های مو در آنجا کاشته شده است با شامپو بشوئید؛ البته دقت داشته باشید که بستگی به نظر پزشکتان دارد.
 5. سرتان را با یک کلاه که نسبتا گشاد باشد بپوشانید تا هم از برخورد ناگهانی دست به سرتان جلوگیری شود و هم از اشعه هایی مانند uv محافظت کند.
 6. داروهای تجویز شده را (آنتی بیوتیک و مسکن) ها را بطور مرتب مصرف کنید.
 7. تا دو هفته بعد از کاشت از کشیدن و مصرف الکل باید خودداری کنید.

از لمس، خراشیدن و ماساژ ناحیه ای که فولیکول‌های مو کاشت و برداشت شده اند خودداری کنید.

 

مزایای کاشت مو به روش FUT

اگر بخواهیم مزایای پیوند مو به روش FUT را برای پیوند مو شرح دهیم، با موارد زیر روبرو می شویم:

 1. برای انجام کاشت مو به روش FUT، نیازی به بی هوشی نیست و می توان با یک بی حسی موضعی کار را انجام داد.
 2. با توجه به این که زمان عمل بسته به وسعت طاسی سر ممکن است تغییر کند، زمان عمل بین 2 تا چند ساعت طول می‌کشد.
 3. در عمل کاشت مو به روش اف یو تی، پس از تزریق ماده ی بی حسی درد در ناحیه عمل احساس نمی‌شود.
 4. همین طور پس از رفع بی حسی در ناحیه ی بانک مو و کاشت مو، درد بسیار خفیف است که با داروهای مسکن به راحتی رفع می‌شود.
 5. اسکار نامرئی از دیگر مزایای استفاده از این روش است. یکی از مشکلات افرادی که کاشت مو را انجام می دادند، اسکارهای به جای مانده در ناحیه بانک مو بود. بستن زخم در این ناحیه به کمک بهترین متدهای جراحی پلاستیک انجام می شود و این امر سبب می شود تا اسکار در حد یک خراش بسیار کوچک باشد و به راحتی زیر یک موی کوتاه هم پنهان شود.
 6. عدم وجود تورم زیادی در پیشانی پس از عمل باعث می‌شود تا به راحتی بتوانید به زندگی عادی خود برگردید.
 7. حالت طبیعی مو پس از دوره رشد کامل سبب می‌شود تا کمتر کسی تشخیص دهد که عمل کاشت مو انجام داده اید. دوره درمان پس از عمل کوتاه مدت است و در چند روز درد و زخم ناشی از عمل بهبود می‌یابد.
 8. نتیجه عمل پایدار است و نیازی به ترمیم مو برای چندین مرحله وجود ندارد.
 9. اگر مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت مو به خوبی انجام گیرد تأثیر بسیار رضایت بخشی دارد. به علت این که قسمت‌های پشت سر دچار ریزش موی ارثی نمی‌شوند، نگرانی از بابت ریزش مجدد آن ها وجود ندارد.
مزایای کاشت مو به روش FUT
مزایای کاشت مو به روش FUT

معایب کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FUT در کنار مزایایی که دارد، ممکن است یک سری معایب را هم به خود اختصاص دهد. به عنوان مثال هنگامی که از این روش استفاده می‌کنید ممکن است نتوان پرپشتی لازم را در ناحیه طاسی ایجاد کرد. همچنین اگر بخیه و ترمیم ناحیه بانک مو به خوبی انجام نگیرد، ممکن است مشکلاتی مانند اسکارهای بزرگ ایجاد شود. کسانی که از روش FUT برای پیوند مو استفاده می کنند، حداکثر دو بار می‌توانند از بانک موی خود استفاده کنند؛ زیرا پوست سر کشش بیشتری نخواهد داشت.خونریزی بیش از حد، تورم یا کبودی، عفونت و اکنش آلرژیک از دیگر معایب این روش است.

 

آیا پس از کاشت مو با این روش سر زخم می شود؟

بله ولی گاهی اوقات زخم هایی ظاهر می شود که دلایل مختلی دارد و البته بسیار طبیعی است و جای نگرانی نیست. زخم‌ها معمولا چند روز بعد از عمل جراحی مو کاملا از بین می روند. در عین حال باید بدانید خواه ناخواه یک اسکار نازک از آن بجای می ماند ولی با موهای دیگر پوشیده می‌شود.

 

آیا این روش دردناک است؟

وقتی صحبت از درد می‌شود باید بین درد و ناراحتی پس از کاشت با این روش تفاوت قائل شد. در این روش با توجه به استفاده از مواد بی حسی موضعی برای شماره گذاری محل درمان، درد حس نمی‌کنید ولی پس از تمام شدن اثر این مواد احتمالا تا 24 ساعت احساس ناراحتی دارید ولی موقتی است و زود برطرف می‌شود.

 

هزینه کاشت مو به روش اف یو تی

کاشت مو به روش‌های مختلف نیازمند صرف هزینه است. هر روشی به اقتضای شرایط، امکانات و تجهیزاتی که نیاز دارد، هزینه‌های متفاوت‌تری می‌طلبد. فاکتورهای مختلفی هزینه کاشت مو به روش fut دخیل هستند. از مهم‌ترین این عوامل، میزان تخصص و مهارت پزشک متخصص می‌باشد. برای اطلاع از این مورد می‌توانید سابقه‌ی کاری پزشک را جستجو کنید و با افرادی که پیش از این تحت درمان قرار گرفته‌اند، مشورت کنید.  دقت داشته باشید که علاوه بر هزینه‌های فرآیند کاشت درمان، بخش دیگری از هزینه‌ها مرتبط با مراقبت‌های پس از درمان است. لذا در هنگام محاسبات خود این مسئله را هم لحاظ کنید. اما در کل هزینه‌های دقیق کاشت مو توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود. تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت و تراکم دلخواه شما، هزینه‌ی رفت و آمد، تجهیزات، مواد و داروها همه در قیمت تمام شده‌ی کاشت مو موثرند.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)