کاشت مو

کاشت مو برای موهای کم پشت

0
(0)

امروزه متدهای مراقبت از زیبایی در سراسر جهان با استقبال بی نظیری از سمت مردم اعم از زن و مرد مواجه شده است. یکی از روش‌های به شدت پرطرفدار در این زمینه، کاشت موی طبیعی با بهره گیری از موی خود فرد زیباجو می‌باشد. کاشت مو یک روش طبیعی، غیر تهاجمی و تضمینی می‌باشد که جهت بازگرداندن مو به سر و دیگر نقاط بدن بسیار موثر واقع شده است. معمولا اکثر داوطلبین این روش، آقایانی و با فراوانی کمتر، خانم‌هایی هستند که در اثر عوامل مختلف (مانند سابقه ژنتیکی، بیماری، سوانح و …) دچار طاسی شده‌اند. در این بین افرادی هستند که موهایی کم حجم و تنک دارند. آن‌ها نیز به طور دائم به دنبال پاسخ این سوال خود می‌گردند: آیا کاشت مو برای موهای کم پشت نیز انجام پذیر است؟

جواب این سوال تا حد زیادی بستگی به وضعیت سر و موی هر شخص دارد. اما خبر خوب این است که دکتر حمیدرضا خراسانی، پزشک حاذق و با تجربه کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا با استفاده از روش‌های نوین و ابزارهای استاندارد کاشت مو برای موهای کم پشت مردان را با بالاترین میزان ماندگاری و کم‌ترین عوارض جانبی انجام می‌دهند. در این مقاله به بررسی تمام جوانب این روش می‌پردازیم.

کاشت مو برای افرادی که موهای کم پشت دارند

امروزه هر شخصی ممکن است مشکل ریزش مو و کم پشتی را داشته باشد و طبق تحقیقات انجام شده 40 درصد ایرانیان مشکل ریزش مو و کم پشتی مو را دارند. این مشکل نه جنسیت می شناسد و نه سن. چیزی هم نیست که از آن خجالت بکشید یا پنهانش کنید، برعکس باید با سری بالا به راه چاره بیندیشید.

البته کارتان برای پیدا کردن راه چاره، راحت است زیرا این در حالی است که روز به روز این مشکل در حال فراگیر شدن است و تنها با روش های ساده ای مانند عمل کاشت مو مشکلتان به راحتی برطرف خواهد شد.

با توجه به اینکه مو یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین عوامل در زیبایی ظاهری است.

افراد برای بهبود کم پشتی موی خود راه ها و روش های مختلفی را مانند استفاده از شامپو ها، دارو های شیمیایی و گیاهی و غیره امتحان می کنند.

درخواست مشاوره رایگان کاشت مو

برخی داروها جواب می دهند و حتی تا چند ماه باعث رشد مجدد موها می شوند اما به دلیل دائمی نبودن، دوباره طاسی یا کم پشتی مو سراغ افراد می آید.

در نتیجه می توان گفت ولی عمده آن ها نتیجه ای از این روش ها نمی گیرند. در واقع این روش ها نتایجی در بر ندارد زیرا فولیکول های مو باید رشد کنند و شامپوها و داروها، چاره کار نیستند. در این صورت عمل کاشت مو برای موهای کم پشت می تواند بهترین و موثر ترین شیوه برای درمان کم پشتی مو باشد.

کاشت مو برای افرادی که موهای کم پشت دارند

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

کاشت مو برای موهای کم پشت چگونه انجام خواهد شد ؟

یکی از رایج ترین و جدید ترین روش های کاشت مو، کاشت مو به روش FUT و FUE است، در هر دو روش باید قبل انجام عمل پیوند مو ، پزشک قسمتی که قرار است فولیکول های مو از آن برداشت شود را استریل کرده و آن را به یک بی حس کننده موضعی آغشته کند. همچنین شما پزشک متخصص شما می تواند از آرام بخش استفاده کند تا عمل کاشت مو زمانی که شما در خواب هستید انجام شود. البته بسیاری ترجیح می دهند از بی حسی موضعی استفاده کنند که در حین عمل، حتی به تماشای فیلم و تلویزیون بپردازند تا گذر زمان احساس نشود.

در روش FUE پزشک در محل عمل زیبایی کاشت مو حفره های ریزی را ایجاد می کند و فولیکول های استخراج شده را در آن حفره ها با دقت در عمق و زاویه ی خاصی وارد می کند.

در واقع ریشه ها توسط میکروموتورهای بسیار ریز، برداشت می شوند و بدون اینکه نیاز به بخیه باشد، از این بانک مو برای کاشت مو استفاده می کنند. این روش کاملا بدون درد است و به قدری احساس راحتی خواهید کرد که انگار عمل نکرده اید.

به لطف Fue Engine، گرافت های بیشتری از ناحیه پشت گردن برداشت می شود که نه تنها برای کاشت مو برای موهای کم پشت مناسب خواهد بود، بلکه قابلیت فریز کردن برای عمل های بعدی را خواهد داشت. در واقع اگر بخواهید، می توانید به پزشک خود بگویید این گرافت ها را نگه دارد.

صرف نظر از برداشت فولیکول های پوست سر شما یا پشت گردن، مهم ترین بخش از عمل Hair Transplant، کاشت درست و مناسب و همچنین اصولی فولیکول ها است.

فولیکول های مو به سبب این که در جهت و زاویه ی خاصی نسب به سطح رشد می کنند، به همین خاطر حتما در هنگام وارد کردن فولیکول به حفره، پزشک متخصص باید آن را در همان جهت و زاویه ی درست قرار دهد.

کاشت مو برای موهای کم پشت چگونه انجام خواهد شد ؟

اشتباهاتی که به واسطه کاشت بد زاویه موها پدید آمده، از حد و مرز خود گذشته و دیگر نمی توان به هر پزشکی اعتماد کرد و این عمل مهم را به او سپرد.

پس لازم است برای انجام این روش حتما از خدمات و تجربه یک پزشک متخصص که در زمینه عمل زیبایی کاشت مو مهارت دارد استفاده کنید. پیدا کردن یک مرکز زیبایی با پزشکانی با تجربه و با سابقه، می تواند روال یک عمل کاشت مو را کاملا ساده کند.

تعداد تار های استخراج شده و فولیکول های برداشت شده ای که برای پیوند مورد استفاده قرار خواهد گرفت می تواند به عوامل زیر بستگی داشته باشد.

 1. نوع تار های موی شما
 2. اندازه و وسعت محل انجام عمل زیبایی کاشت مو
 3. کیفیت مو ( از جمله ضخامت )
 4. رنگ مو
 5. سن (با گذشت سن، قدرت موهای پشت گردن ضعیف تر می شود)
 6. پراکندگی و تراکم فولیکول های مو
 7. حجم تار های موی ریزش پیدا کرده و کم پشت

اما می توان گفت با این روش هایی که ذکر شدند، 2500 تا 3000 تارمو در یک جلسه پیوند زده می شوند که عدد بزرگی است و این از عالی بودن تکنیک FUE نشات می گیرد. روش FUE، برخلاف روش FUT، هم بدون اسکار است و هم کوتاه تر انجام می گیرد و در یک کلمه، بهترین راه برای کاشت مو برای موهای کم پشت است.

محدودیت‌های کاشت مو برای موهای کم پشت چیست؟

افرادی که موی کم پشت دارند، معمولا خزانه فولیکولی کامل و زیادی برای استخراج و پیوند زدن مو به نقاط کم پشت سرشان نیز ندارند. از این رو ممکن است کاشت مو برای موهای کم پشت در آن‌ها به خوبی جواب ندهد. البته این افراد به لطف معرفی روش BHT یا کاشت مو با استفاده از موهای بدن، می‌توانند به خوبی و با احتمال موفقیت بالا (حدود 80%) از کاشت مو بهره ببرند. این روش به افراد این فرصت را می‌دهد علاوه بر اینکه از فولیکول‌های موی پشت سرشان استفاده نکنند، بلکه هیچ خط زخمی در اثر این روش در سرشان باقی نماند. در حالت کلی تیم پزشکی ما با حضور دکتر خراسانی روش‌های متعددی را در مجموعه کلینیک هلیا جهت پیوند فولیکول بین موهای فرد انجام می‌دهد. نتیجه این زحمات، حجیم و پرپشت شدن موی سر زیباجویان عزیز خواهد بود.

تاثیرات کاشت مو برای موهای کم پشت

پس از جراحی، پوست سر شما ممکن است بسیار بی حس باشد. به عنوان مثال ممکن است برای چند روز داروهای ضد درد مصرف کنید و جراح متخصص زیبایی از شما بخواهد که حداقل یک یا دو روز باند را روی پوست سر خود نگه دارید. هم چنین ممکن است مصرف آنتی بیوتیک یا دارو ضد التهابی را برای چند روز تجویز کند تا از عفونت های احتمالی یا درد های خفیف شما جلوگیری به عمل آید. مصرف این داروها به عهده مراجعه کننده است. شاید برخی با مصرف چنین مسکن هایی راحت نباشند و ترجیح دهند این درد را تحمل کنند که از این بابت هم مشکلی وجود نخواهد داشت. اکثر کسانی که نسبت به انجام عمل زیبایی کاشت مو اقدام می کنند می توانند بعد از 2 تا 5 روز به روند عادی زندگی و کار خود بپردازند و بدون هیچ مشکلی شاهد نتایج دلپذیر عمل زیبایی کاشت مو باشند.

البته  معمولا پزشکان توصیه هایی برای مراجعه کنندگان دارند. آن ها باور دارند باید تا دو هفته، از رفتن به سونا، جکوزی، استخر، باشگاه های ورزشی و مکان های این چنینی که ممکن است باعث تعریق پوست سر شود، خودداری کنید. در عرض 2 تا 3 هفته بعد از پیوند، موهای کاشته شده از بین می رود، اما نگران نباشید چون طبیعی است و موی شما بلافاصله پس از ریزش شروع به رشد میکند. کسانی که کاشت مو انجام میدهند پس از 6 الی 9 ماه، رویش 60 الی 70 درصدی موی سر خود را میبینند. و به این صورت دوباره زیبایی و جوانی و همچنین اعتماد به نفس خود را دوباره بدست می آورند.

 

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

معمولا نقطه اوج یک عمل کاشت مو، پس از یک سال مشخص می شود؛ جایی که فولیکول ها در بهترین و عالی ترین شرایط خود قرار دارند و رسما یک فرد را از حالت موهای کم پشت، به موهایی حجیم و پرپشت می رسانند.

بهترین روش کاشت مو برای موهای کم پشت کدام است؟

هدف از این روش، کاشت مو بین موهای کم پشت است. این روش هم در زنان و هم در مردان قابل انجام می‌باشد. اما نکته مهم، انتخاب نوع روش کاشت مو برای موهای کم پشت است. به طور کلی دو نوع روش کلی را برای این افراد می‌توان در نظر گرفت:

 1. FUT: طی این روش یک نوار کم ضخامت و نسبتا بزرگ به صورت بیضوی از ناحیه اهدا کننده (غالبا در پشت سر) برداشته می شود. پس از آن برخی پزشکان ترجیح می‌دهند که ناحیه مورد نظر را با بخیه ببندند. بنابراین در آن قسمت یک نوار نازک سفید باقی خواهد ماند که البته با رشد موهای اطرافش، این جای زخم در آینده پوشیده خواهد شد. ویژگی‌های این روش عبارت است از:
 • این روش گاها نیازمند بخیه زدن است.
 • زمان انجام این کاشت مو برای موهای کم پشت کوتاه می‌باشد.
 • ممکن است جای زخم باریکی در محل اهدا کننده باقی بماند.
 • در صورتی که موهای فرد بسیار کم پشت باشد (حتی در ناحیه پشت سر) می‌توان این روش را با متد FUE ترکیب نمود.
 • داشتن نتیجه بسیار طبیعی پس از رویش موها.
 • معمولا نیازی به تراشیدن موی سر ندارد.
 • برای نواحی بزرگ سر که دچار طاسی شده است کاربرد ویژه دارد
 • بعد از انجام کاشت، درد مختصری ایجاد می کند.
 • زمان بهبودی ناحیه اسکار اهدا کننده، 2 الی 3 هفته می‌باشد.
 • زمان بهبودی ناحیه‌ای که فولیکول‌های مو را دریافت کرده است حدود 2 هفته و یا بیشتر است.
 • روز بعد از کاشت، فرد می‌تواند به کارهای روزمره خود ادامه دهد و دوران نقاهت خاصی برای این روش تعریف نشده است.
 1. FUE نیز یکی از روش‌های موفق کاشت مو برای موهای کم پشت است که در ایران و در کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا توسط دکتر خراسانی انجام می‌شود.
 • این روش برخلاف FUT (کاشت نواری)​، جای زخمی در پشت سر فرد داوطلب باقی نمی گذارد. زیرا در این روش هر واحد فولیکول جدا از دیگری از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌شود.
 • دکتر خراسانی با استفاده از ابزار دقیق و استاندارد، واحدهای فولیکولی منفرد را با حداکثر دقت و ماهرانه از نواحی که دارای تراکم مو بالا هستند جدا می‌کند. پس از آماده سازی و برش در ناحیه گیرنده، تک پیوندها به طرز ماهرانه ای در منطقه کم پشت قرار می گیرند. زاویه و جهت رشد موها به برش هایی که قبلاً توسط ایشان ایجاد شده است بستگی دارد. برش زدن حرفه‌ای در نهایت منجر به حصول یک نتیجه طبیعی و زیبا می‌شود.
 • به جهت تسریع در زمان بهبودی نواحی گیرنده و دریافت کننده فولیکول مو، بخیه لازم نیست. در روش FUE فقط نقطه‌های کوچکی در ناحیه اهدا کننده ایجاد می شود. این امر منجر به کاهش زمان بهبودی می‌گردد.
 • تعداد 800 الی 1000 واحد فولیکول مو را می‌توان در یک جلسه استخراج و جا به جا کرد.
 • برای انجام این روش نیاز به تراشیدن موی سر می‌باشد.
 • زمان انجام این روش نسبتا طولانی است.
 • زمان بهبودی ناحیه اهدا کننده فولیکول حدودا 1 هفته خواهد بود.
 • زمان بهبودی ناحیه دریافت کننده فولیکول مو بین 10 الی 14 روز است.
 • FUE در نهایت نتیجه بسیار طبیعی خواهد داشت.

عوارض و خطرات احتمالی ناشی از کاشت مو برای موهای کم پشت

اگرچه عمل زیبایی کاشت مو عوارض جانبی مهم و خاصی ندارد، اما ممکن است بدن ما به پیوند مو واکنش نشان دهد. البته باز هم جای نگرانی نیست و این یک امر طبیعی در پیوند مو است و پزشک شما با تجویز دارو هایی این عوارض را رفع خواهد کرد. پزشک شما همچنین باید به قدری مهارت داشته باشد که چگالی موها را در موی سر رعایت کند. نباید طوری موها کاشته شوند که در یک طرف تعداد فولیکول های بیشتری برای رشد وجود داشته باشند و در طرف دیگر، چنین نباشد. در نتیجه به همین سادگی نتیجه گیری خواهد شد که پزشک متخصص شما و کادر پزشکی تا چه حدی می تواند در کنترل عوارض و بهبود نتایج حاصل از عمل زیبایی کاشت مو تاثیر گذار باشد.

 1. درد: معمولا افراد درد خفیفی را تجربه می کنند که نیازی به تجویز دارو نیست و بیشتر به واسطه سوزش نواحی پیوند فولیکول و همچنین استخراج آن می باشد.
 2. قرمزی پوست سر: گاهی هنگام کانال سازی در پوست سر، ریشه ها دچار خونریزی می شوند که پوست سر حالت التهاب به خود می گیرد اما نهایتا طی چند روز، این حالت هم می گذرد.
 3. خارش: پوست سر بعد از عمل زیبایی کاشت مو دچار خارش می شود که معمولا بیشتر از یک هفته طول نمی کشد و استفاده از شامپو های مخصوص می تواند به رفع آن کمک کند. لازم به ذکر است نیازی نیست با ناخن، محل مورد نظر را لمس کنید!
 4. تورم ملایم: به ندرت پیش میاید که شخصی پس از عمل پیوند دچار تورم گردد، اما باز هم ممکن است در برخی از افراد تا دو روز بعد از عمل زیبایی کاشت مو تورم خفیفی حس شود که خود به خود فروکش می کند.
 5. کیست و جوش: در برخی افراد عمل زیبایی کاشت مو در یک محل باعث به وجود آمدن کیست ها یا جوش هایی به قطر کمتر از 2 سانتی متر می شود که البته پس از دو الی سه هفته از بین می رود و حتی نیازی به مراقبت نخواهد داشت.
 6. در شرایط بسیار نادر اگر لوازمی که مورد استفاده قرار می گیرد استریل نباشد، امکان عفونت وجود دارد.

مراقبت ها و دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی کاشت مو

در واقع همان طور که بارها گفته شد عمل زیبایی کاشت مو نوعی جراحی پیوند است که در آن فولیکول های مو از یک پشت گردن و گوش که دارای تار های موی با کیفیتی است استخراج خواهد شد. پشت گردن، دارای ضخیم ترین و بهترین نوع فولیکول مو است و همیشه از این منطقه برای ایفا کردن نقش اهدا کننده استفاده می کنند. سپس آن را به قسمت های کم پشت اضافه خواهند کرد و عمل پیوند انجام می شود.

عمل پیوند بیشتر برای درمان کم پشتی مو، پوشش دادن محل جراحت و زخم، بازسازی ابرو، مژه، پلک و ریش کاربرد دارد. همه افرادی که به واسطه آتش سوزی، شیمی درمانی، تصادف و یا عوامل ژنتیکی، دچار موهای کم پشت شده اند، در روش های جدید کاشت مو، قادر خواهند بود دوباره از زیبایی های یک موی طبیعی بهره مند شوند. البته بعد از انجام این عمل زیبایی دقت داشته باشید که باید حتما موارد مهمی را رعایت کنید تا بتوانید به درستی دوران نقاهت را پشت سر گذاشته و شاهد نتایج مطلوب عمل زیبایی کاشت مو باشید.

مراقبت ها و دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی کاشت مو

بهترین نکاتی که می توان در دوران بازیابی عمل زیبایی پیوند مو از آن پیروی کرد به شرح ذیل خواهد بود.

 1. چند روز پس از عمل زیبایی کاشت مو، موهای خود را طبق دستور پزشک بشویید. گاهی برخی کلینیک ها خودشان سعی می کنند برای اولین بار، موها را پس از عمل بشویند.
 2. توجه داشته باشید که برای چند هفته اول از مقدار کمی شامپو و لوسیون مخصوص استفاده کنید.
 3. شما می توانید پس از 3 روز به فعالیت عادی و روزمره خود باز گردید.
 4. تا 3 هفته پس از پیوند به هیچ عنوان موهای خود را فشار ندهید و از پرس و شانه مو استفاده نکنید.
 5. تا زمانی که پزشک شما تایید نکرده از کلاه یا روسری استفاده نکنید. استفاده بی مورد از کلاه و روسری، ممکن است باعث ریزش فولیکول های تازه پیوند زده شده موهایتان شود.
 6. تا یک هفته پس از عمل زیبایی کاشت مو ورزش و تمرین نکنید.
 7. تا می توانید آب مصرف کنید. آب سطح سلامت بدنتان را بالاتر خواهد برد.
 8. استعمال دخانیات، سیگار کشیدن، مصرف مشروبات الکلی و همچنین مصرف داروهای ضد انعقاد خود برای جلوگیری از عفونت و خون ریزی در روز های ابتدایی پس از عمل زیبایی کاشت مو ممنوع است..
 9. اگر قرص خاصی مصرف می کنید، قطعا پزشک خود را در جریان این موضوع بگذارید.

آیا می‌توان از روش‌های  FUE و FUT به طور ترکیبی برای درمان موهای کم پشت استفاده نمود؟

قطعا بله. ما در مجموعه کلینیک زیبایی هلیا در صورت صلاحدید پزشکمان به دلیل عدم وجود تعداد فولیکول موی لازم در یک ناحیه، این دو روش را به صورت ترکیبی ارائه می‌کنیم. در شرایط خاصی که نیاز به درمان ترکیبی برای کاشت مو برای موهای کم پشت باشد، ممکن است ابتدا پزشک با روش FUT ناحیه وسیع موجود در سر داوطلب را پر کند. سپس با روش FUE ، نواحی باقی مانده را با فولیکول‌های منفرد بپوشاند. البته انجام این کار نیازمند زمان بیشتری می‌باشد.

آیا می‌توان امیدوار بود که انجام این روش به پرپشت شدن موها بیانجامد؟

همان طور که می‌دانید، کاشت مو بیشتر اوقات برای افرادی که در نظر گرفته می‌شود که دچار طاسی کامل شده‌اند. تجربه نشان داده است که این افراد بعد از کاشت به نتیجه‌ای بسیار عالی رسیده‌اند. بدیهی است که اگر یک مرکز معتبر که دارای کادر پزشکی با تجربه باشد، انتخاب گردد، نتیجه کاشت مو برای موهای کم پشت نیز خارق العاده خواهد بود. بنابراین نگرانی از این بابت وجود نخواهد داشت.

هزینه کاشت مو برای موهای کم پشت چقدر است؟

محاسبه هزینه روش کاشت مو برای موهای کم پشت منوط به سحجم کار، انتخاب نوع روش درمانی و تعداد فولیکول‌های موجود روی سر و بدن فرد داوطلب دارد. شما عزیزان برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید. مشاورین ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما هم وطنان عزیز خواهند بود.

کلینیک پوست و مو هلیا با تیم درمانی حرفه ای، تجهیزات پزشکی فوق پیشرفته، و محیطی صمیمی و گرم آماده خدمت رسانی به شما دوستان گرامی می باشد. برای ارتباط با مشاورین ما با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. 0

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)