1. خانه
 2. پوست و مو
 3. کاشت مو
 4. حقایق کاشت مو به روش میکرو ایمپلنت (از شایعه تا واقعیت)

حقایق کاشت مو به روش میکرو ایمپلنت (از شایعه تا واقعیت)

بسیاری از افرادی که با ریزش مو و طاسی مواجهند، به دنبال روش‌های درمان و بازگشت رشد موهای خود هستند. این افراد معمولا از روش‌های نوین کاشت مو استقبال می‌کنند. اما مشکل کار اینجاست که بسیاری از مخاطبان کاشت مو، بدون هیچ تحقیقی این فرآیندها را می‌پذیرند. در حالی که برخی از روش‌های کاشت مو هیچگونه اساس علمی ندارند و به راهی برای سودجویی برخی مراکز زیبایی تبدیل شده‌اند. روش‌های کاشت مو که مورد تایید استانداردهای بین‌المللی قرار گرفته‌اند، باید در مراکز معتبر و تحت نظر پزشکان متخصص انجام گیرد. در غیر این صورت زمان و هزینه‌ای که برای آن صرف می‌کنید، بدون نتیجه خواهد بود.

یکی از روش‌هایی که امروزه با عنوان روش تضمینی کاشت مو به مخاطب معرفی می‌شود، کاشت مو میکرو ایمپلنت است. روشی که متاسفانه برخی کلینیک‌های زیبایی با این نام و با سوء استفاده از عدم آگاهی مردم، هزینه‌های گزافی را دریافت می‌کنند.

اینفو کاشت مو میکروایمپلنت
اینفو کاشت مو میکروایمپلنت

آیا کاشت مو به روش میکرو ایمپلنت وجود دارد؟

سوالی که باید از خود بپرسید، این است که آیا پیوند مو میکروایمپلنت وجود دارد؟ یا تنها یک نام برای کسب درآمد برخی مراکز زیبایی است؟ با جستجوی مختصری در صفحات اینترنت مطالبی با عنوان روش میکروایمپلنت می‌یابید که در واقع پایه و اساسی ندارند. در واقع این مطالب تنها با هدف جذب مخاطب منتشر شده‌اند. ماجرای کاشت مو میکرو ایمپلنت در عمل همان روش میکروگرافت است. اما برخی کلینیک‌ها با هدف جذب مخاطب این نوع پیوند را به عنوان روشی نوین به متقاضیان کاشت مو معرفی می‌کنند.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت مو

کاشت مو به روش میکروایمپلنت

مشاوره تلفنی رایگان – ۰۲۱۷۹۵۴۷

با جستجوی دقیق‌تر در مراجع علمی متوجه خواهید شد که پیوند طبیعی مو میکروایمپلنت وجود ندارد. به عبارتی این کلینیک‌ها روش میکروگرافت را برای مراجعه‌کنندگان اجرا نموده و هزینه‌های بیشتری را با نام روش میکروایمپلنت از آنان دریافت می‌کنند. در واقع افرادی که بدون هیچ تحقیقی در خصوص روش‌های کاشت مو، اقدام به درمان طاسی سر خود می‌کنند، در دام این سودجویان می‌افتند.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

کاشت مو میکروگرافت با رویش طبیعی

کاشت مو میکروایمپلنت یا میکروگرافت؟

روشی که ممکن است با نام کاشت مو میکروایمپلنت بشناسید، همان روش میکروگرافت است. روش میکروگرافت برای درمان بسیاری از مشکلات ریزش مو توسط متخصصان تجویز می‌شود. درمان ریزش مو و طاسی مو برای افرادی که با این مشکل درگیر هستند، مسئله‌ای جدی است. میکروگرافت یکی از روش‌های کاشت مو به شیوه‌ جراحی می‌باشد. روشی که پس از انجام آن به مرور شاهد رویش و رشد موها در نواحی طاس سر خواهید بود. با استفاده از تکنولوژی میکروگرافت، فرد دوباره به داشتن موهایی شاداب و پرپشت امیدوار می‌شود. این روش درمانی کاملا تضمینی، موهای از دست رفته را در یک دوره‌ یک ساله به نواحی خالی سر برمی‌گرداند. پس از گذر دوران نقاهت و رویش موها، مخاطب تارهای گسترده‌ای از موها را به صورت یکسان و کاملا طبیعی مشاهده خواهد کرد.

مطالب بیشتر: کاشت مو بدون جراحی

کاشت میکروایمپلنت یا میکروگرافت

فرآیند کاشت مو میکروگرافتمزایانتایج نهایی
 
 
 
 
 
 

کاشت مو میکروگرافت

1. آماده‌سازی بیمار
2. اعمال سوراخ‌های خطی در ناحیه بانک مو
3. استخراج تعداد مورد نیاز گرافت‌های مو به کمک هولدرهای اتوماتیک با ابعاد میکرون
4. ایجاد سوراخ‌های ظریف به ابعاد ۱ میلی‌متر در نواحی طاسی سر به کمک سوزن‌ ظریف مخصوص
5. کاشت گرافت‌های برداشته شده در سوراخ‌های ایجاد شده به کمک دستگاه میکروایمپلنتر
 1. بدون درد
 2. سریع بودن مراحل انجام کار
 3. دارای حداقل عوارض جانبی
 4. قابل اجرا برای کاشت مو در نواحی ابرو، ریش و سبیل
 5. درصد بالای موفقیت کار
 6. دستیابی به موهایی با تراکم بالا در کوتاه مدت
 7. داشتن دوره نقاهت کوتاه و کم دردسر
 8. ایجاد ظاهری زیبا و طبیعی در موها
 1. داشتن موهایی با تراکم بالا
 2. – ایجاد ظاهری کاملا طبیعی در موهای کاشته شده
 3. – ماندگاری دائمی موهای کاشته شده

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت مو

مزیت های کاشت مو به روش میکروگرافت

حال که متوجه شدید روش میکروایمپلنت همان روش میکروگرافت است؛ بهتر است در خصوص مزیت‌های این روش کاشت اطلاعاتی داشته باشید. برخی از مهم‌ترین مزیت‌های کاشت مو به روش میکروگرافت عبارتند از:

کاشت مو به صورت غیرتهاجمی: در این روش پزشک متخصص با استفاده از هولدرهای برقی اقدام به برداشت مو از ناحیه بانک مو می‌کند؛ به همین سبب در ناحیه بانک مو جراحت ایجاد نمی‌شود و این روش به صورت غیرتهاجمی و با کمترین میزان خونریزی انجام می‌شود.

نیاز به تعداد جلسات کمتر: سرعت عمل در این روش کاشت، نسبت به بسیاری از روش‌ها بیشتر است در نتیجه در تعداد جلسات کمتری کاشت مو به پایان می‌رسد.

عدم ایجاد اسکار: به دلیل غیرتهاجمی بودن این روش، فرد در این روش شاهد زخم‌های عیق و ایجاد اسکار در محل کاشت و بانک مو نخواهد بود.

ایمن بودن: این روش کاملاً ایمن است و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا و CE اروپا قرار گرفته است.

پیشرفته بودن روش: این روش کاشت کاملاً پیشرفته است و برای برداشت مو از هولدرهای اتوماتیک یا روش تریکوفیتیک اسکارلت استفاده می‌کنند. کاشت مو در محل بی مو یا کم مو نیز با استفاده از میکروایمپلنتر انجام می‌شود. پیشرفته بودن این روش باعث شده است تا تراکم موها بعد از کاشت به حد مطلوبی برسد.

مزیت کاشت مو میکروگرافت

میکروگرافت بدون درد و در زمان ۶ تا ۸ ساعت برای فرد انجام می‌شود و هیچگونه عوارضی نخواهد داشت. پیوند واحد فولیکولی مو با فناوری کاشت مو میکروگرافت زیرمجموعه‌ای از روش کاشت مو FIT است. علاوه بر کاشت مو در سر، میکروگرافت روشی مناسب برای کاشت مو در نواحی ابرو، ریش و سبیل نیز می‌باشد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

خوب است بدانید!

ریزش شدید موها و بروز طاسی به مرور زمان منجر به کاهش اعتماد بنفس در افراد می‌شود. چندان تفاوتی نمی‌کند مخاطب این مشکل مردان باشند یا زنان. در هر صورت، ریزش موها مشکلی است که باید به موقع متوقف و درمان شود. بازگشت موها تغییرات محسوسی در چهره ایجاد می‌کند. این به نوبه‌ خود باعث تقویت اعتماد بنفس و روحیه‌ بهتر افراد می‌شود. اما این افراد باید در نظر داشته باشند که روش‌های کاشت مو و زیبایی همواره مسیری برای خالی کردن جیب‌های شما توسط برخی سودجویان است. بسیاری از افرادی که ساده‌لوحانه تبلیغات را باور می‌کنند، همواره هدف کلاهبرداران هستند. کاشت مو میکروایمپلنت یکی از تکنیک‌های جدید سودجویی است که تنها با هدف جذب مشتری به مخاطبان معرفی می‌شود. به متقاضیان کاشت طبیعی مو توصیه می‌شود ابتدا با اطلاعات کامل اقدام به پیوند مو نمایند. همچنین از روش‌هایی همچون میکروگرافت که بازدهی خود را ثابت کرده است، استفاده نمایند.

مطالب بیشتر: کاشت مو مردان

نمونه واقعی کاشت میکروگرافت

کاشت مو میکرو ایمپلنت در کلینیک هلیا

آنچه که در بخش‌های پیشین عنوان شد، نشان می‌دهد روش میکروایمپلنت در واقع همان روش میکروگرافت است. البته همراه با مقداری چاشنی تبلیغاتی! این تبلیغات اگرچه مخاطبان زیادی را به خود جذب می‌کند، اما با کمی مطالعه در خصوص روش‌های کاشت طبیعی مو بهتر می‌توانید این ترفندها را شناسایی کنید. اولین قدم برای کاشت موی طبیعی، آگاهی از روش‌های کاشت مو در ایران و مراجعه به یک مرکز مورد اعتماد است. کلینیکی که مورد تایید مراجعه‌کنندگان بوده و نیازی به جذب مخاطب از راه‌های غیرواقعی نداشته باشد.

مطالب بیشتر: کاشت مو در افراد سالمند

کاشت مو میکرو ایمپلنت در کلینیک هلیا

کلینیک پوست و موی هلیا با تکیه بر اصول علمی و روش‌های مورد تایید سازمان‌های بین‌المللی، خدماتی کاملا تضمینی را به مخاطبان خود ارائه می‌نماید. تجربه‌ هر یک از خدمات این مرکز، تاییدی بر صداقت در عملکرد کادر اجرایی است. این کلینیک با تکیه بر تخصص، تجربه و مهارت پزشکان و سایر اعضای گروه برای پاسخگویی هر چه بهتر به اعتماد شما در تلاش است. برای اطلاع از قیمت کاشت مو با مشاورین زیبایی ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed