کاشت مو

آیا کاشت مو در افراد سالمند امکان پذیر است

آیا کاشت مو در افراد سالمند امکان پذیر است

آیا کاشت مو در افراد سالمند امکان پذیر است

کاشت مو در هرسنی برای افراد انجام می شود که باید قبل از انجام درباره ی آن تحقیقاتی را انجام داد که در یک زمان مناسب تر این عمل را انجام داده و از نتایج آن بهره مند شد و بتوان از انجام آن لذت کافی را برده و به اهداف و خواسته های خود رسید.

آیا کاشت مو در افراد سالمند امکان پذیر است

تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو به کاربران سایت تا آخر همین هفته + تعداد محدود

بدون شک نتایج کاشت مو، در میانسالی بهتر از دوران پیری است اما حتی در سنین بالا نیز، می‌توان یک کاشت موی موفق و ایده‌آل داشت. رسیدن به نتایج مطلوب در کاشت مو، محدودیت خاص و ویژه‌ای ندارد و افراد نباید خیلی زود از این اتفاق ناامید شوند.

برای یک شروع تازه، هیچوقت دیر نیست و کاشت مو نیز، یک شروع تازه در زندگی بسیاری از آدم‌ها به شمار می‌رود. البته که اگر به دنبال یک کاشت مو با ضریب اطمینان بسیار بالا هستید، باید کمی زودتر اقدام کنید تا موهای‌تان از قدرت بیشتری برخوردار باشند.

شاید در جوانی و میانسالی، داشتن مو از جذابیت و اهمیت بیشتری برخوردار باشد اما بیشتر افراد در هر سنی، دوست دارند که موهایی بلند، حالت‌پذیر و خوش‌فرم داشته باشند و کاشت مو، این فرصت را برای آن‌ها مهیا می‌کند.

در کشورمان ایران و در بین افرادی که سن بالاتری نسبت به دیگران دارند اطلاعات لازم و کافی در این باره وجود ندارند و به همین دلیل برخی از انجام این عمل منصرف شده و نمی توانند از این روش برای رفع مشکلات خود استفاده کرده و از نتایج آن برخوردار شد.

در واقع آن‌ها تصور می‌کنند زمان‌ شان را از دست داده‌اند و دیگر از دایره کاشت مو، خارج شده‌اند و عملا شانسی برای این کار ندارند. در حقیقت اما این‌طور نیست و این افراد کمی اطلاعات‌شان را بالاتر ببرند و با افراد متخصص مشورت کنند، نظرشان را تغییر خواهند داد و به انجام عمل، امیدوار خواهند شد.

فراموش نکنیم که پیری در درجه اول یک مسئله درونی است و وقتی اتفاق می‌افتد که احساسات، انگیزه‌ها و اشتیاق تجربه‌های تازه را در درون خودمان سرکوب کنیم. همه حقیقت‌ها در مورد سن و سال افراد، در صفحه‌های شناسنامه نوشته نشده است. می‌شود با وجود سن و سال زیاد، جوان ماند و مثل جوان‌ها رفتار کرد. تصمیم‌های تازه و انتخاب‌های جذاب، عملا پیر شدن را در افراد به تاخیر می‌اندازند.

برای اطلاع از هزینه کاشت مو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و هچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت مو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

کاشت مو در چه سنینی انجام خواهد شد؟

کاشت مو برای افراد مختلف و فارغ از نوع جنسیت آن ها انجام می شود و افراد در سنین مختلفی که به دلایل مختلفی دچار ریزش مو می شوند می توانند از این روش برای از بین بردن و همچنین رفع مشکل خود استفاده کرده و از نتایجی که پس از انجام این روش از آن ها بهره مند شده و رضایت خود را از انجام این روش برای رفع مشکل خود اعلام کنند.

اما برای اینکه بتوانیم برای کاشت مو سن مناسبی را ارائه کنیم می توانیم بگوییم که انجام عمل کاشت مو طبیعی در بازه سنی 21 تا 50 سال مناسب ترین زمان برای انجام این روش و حل مشکلاتی که باعث به وجود آمدن مشکلات و همچنین احساسات ناخوشایندی که باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می شود استفاده کرد و از نتایج آن برخوردار شد.

 

کاشت مو در چه سنینی انجام خواهد شد؟

 

بنا به دلایلی نمی توان قبل از سن 21 سالگی از پیوند مو برای از بین بردن مشکل کم پشتی و یا ریزش مو استفاده کرد زیرا قبل از 21 سالگی به دلیل مشخص نبودن دلیل ریزش و یا کم پشتی نمی توان روش درستی برای کاشت مو طبیعی انتخاب کرد. همچنین علاوه بر این نکته ممکن است ترمیم مو قبل 21 سالگی باعث پشیمانی فرد پس از گذشت زمان و رسیدن سنین بالاتر شود.

از دیگر دلایلی که افراد نباید قبل از 21 سالگی عمل کاشت مو طبیعی را انجام بدهند این است که افراد زمانی که پیوند مو را قبل از 21 سالگی انجام می دهند باید عمل کاشت مو طبیعی را پس از گذشت سال ها و رسیدن به میانسالی دوباره انجام دهند زیرا ممکن است در طول زمان عمل ترمیم موی افراد دست خوش تغییراتی شوند که ممکن است ظاهر چندان زیبایی نداشته باشد.

اما در یک چهارچوب کلی باید گفت که افراد در هر سنی که می باشند و تصمیم به انجام عمل کاشت مو طبیعی دارند باید با یک پزشک متخصص خوب در زمینه ترمیم مو مشورت کرده و شرایط خود را به طور کامل برای وی توضیح داده و از راهنمایی های او استفاده های لازم را ببریم.

ریزش مو معمولا بین 40 تا 50 سالگی اتفاق می‌افتد. این البته به شرطی است که فرد دچار بیماری یا مشکل غیرطبیعی نباشد. پس این احتمال وجود دارد که افراد مختلف حتی قبل از سی سالگی نیز موهای‌شان را از دست بدهند اما سن افراد در زمینه ریزش مو به صورت میانگین، بین40 و 50  است.

پس کاملا طبیعی به نظر می‌رسد که بیشتر مراجعه‌کنندگان برای انجام عمل کاشت مو، کمی بیشتر از 40 سال، سن داشته باشند. بعد از ریزش مو، دو انتخاب در مسیر زندگی فرد قرار می‌گیرد. از یک طرف، می‌شود با این مسئله کنار آمد و آن را پذیرفت و در ادامه زندگی، آن را تغییر نداد. راه دوم اما ایجاد یک تغییر بزرگ و اساسی در فرد است.

افرادی که به خودشان، خواسته‌های‌شان، موهای‌شان و البته پزشک‌شان اعتماد کافی دارند، حتی در سنین بالا نیز به سراغ کاشت مو می‌روند. پس از ریزش مو، هر تصمیمی که فرد برای خودش بگیرد یک تصمیم شخصی است و باید به آن احترام گذاشته شود. فراموش نکنیم که این افراد در زمان گرفتن تصمیم‌های مهم، بیشتر از هر چیزی به حمایت و دلگرمی نیاز دارند.

آیا سالمندان نیز می توانند کاشت مو انجام دهند؟

کاشت مو یکی از روش هایی است که افراد با بالا رفتن سن بسیار برای انجام  آن به دلیل اینکه با مشکل ریزش مو روبرو می شوند فکر می کنند زیرا با بالا رفتن سن و رسیدن به 50 سالگی رشد مو های افراد به شدت دست خوش تغییراتی که باعث کاهش رشد آن می شود شده و باعث آزرده خاطر شدن افراد در این سن شده و باعث می شود که افراد احساسات بدی نسبت به بالا رفتن سن خود داشته باشند.

 

آیا سالمندان نیز می توانند کاشت مو انجام دهند؟

 

افراد سالمند می توانند از روش کاشت مو طبیعی برای رفع مشکلات خود استفاده کرده و همچنین از نتایج آن بهره مند شوند اما استفاده از این رو نیاز به فراهم کردن زمینه آن برای انجام می باشد که افراد باید این زمینه را برای خود فراهم کرده و بتوانند از ترمیم مو برای رفع مشکلاتی نظیر کم پشتی و ریزش و یا حتی طاسی سر استفاده کرده و از نتایج آن لذت ببرند.

قدم اول برای ایجاد زمینه برای انجام عمل کاشت مو طبیعی انتخاب یک پزشک متخصص خوب در زمینه پیوند مو می باشد که با موفقیت عمل کاشت مو رابطه ی مستقیم داشته و برای درست انجام شدن عمل تاثیرات فراوانی دارد. چرا که تنها کسی که با این عمل در ارتباط می باشد پزشک متخصص در زمینه پیوند مو می باشد که باید در انتخاب او دقت کافی را داشته باشیم.

از نکاتی که در انجام عمل ترمیم مو برای سالمندان می تواند مهم باشد انگیزه برای انجام عمل پیوند می باشد که فرد باید انگیزه حداقل قابل قبولی برای انجام عمل داشته باشد و علاوه بر این موضوع باید پزشک خود را با سوابق جراحی ها و همچنین مصرف دارو هایی که قبلا داشته آشنا ساخته و وی را با این موارد آشنا کند که این موارد جز موارد بسیار مهم در انجام عمل پیوند مو می باشد.

بسیار حائز اهمیت است که در این مرحله، بیمار همه چیز را با پزشک در میان بگذارد. کاشت مو نباید کوچک‌ترین سطحی از پنهان کاری در خودش داشته باشد. هر چند که آزمایش‌های اولیه، حقایق کافی را نشان می‌دهند اما باز هم بیمار نباید هیچ چیزی را از پزشک متخصص‌اش مخفی نگه دارد.

برای بعضی از افراد مسن، سپری کردن جلسه طولانی کاشت مو کمی دشوار است اما پزشک می‌تواند زمان‌های مناسبی برای استراحت فرد در نظر بگیرد و شرایط را برای او ساده‌تر کند. کاشت مو مهم است. نتیجه کاشت مو هم طبیعتا اهمیت زیادی دارد اما در جریان کاشت مو، در نهایت هیچ چیزی نباید مهم‌تر از سلامتی فرد باشد.

درصد بسیار زیادی از افرادی که بعد از 50 سالگی کاشت مو انجام می‌دهند، به نتایج دلخواه‌شان دست پیدا می‌کنند. نتایجی که شاید برای دیگران غافلگیرکننده به نظر برسند. اگر فرد احساس کند که دیگر زمانی برای انجام کارهای مهم ندارد و وقتش به پایان رسیده، عملا هیچوقت کار مهمی برای خودش و دیگران انجام نخواهد داد.

در این شرایط سنی برای کاشت مو، انتخاب یک هدف درست و دقیق، ضروری به نظر می‌رسد. شاید در این شرایط، موی فرد دیگر مثل موی یک جوان بیست ساله نشود اما باز هم تغییر، محسوس و انکارناپذیر خواهد بود و پیشرفت قابل توجهی در موهای فرد، اتفاق خواهد افتاد.

واقع‌ بین بودن در پروسه کاشت مو برای یک فرد مسن، فوق‌العاده پراهمیت به نظر می‌رسد. اگر فرد انتظار نتیجه‌ای معقول و منطقی داشته باشد، به احتمال بسیار زیاد احساس رضایت قابل توجهی را تجربه خواهد کرد. در بعضی از موارد انتظارات بیش از حد، کمی مسئله‌ساز خواهند شد.

برای انجام عمل کاشت مو در سالمندان باید گفت که افراد می توانند عمل کاشت مو را بدون ترس و نگرانی عمل جراحی خود را انجام داده و به دلیل اینکه اکثر پزشکان در این زمینه دارای مهارت و تجربه لازم و کافی می باشند می توانند خیال خود را از بابت موفقیت عمل راحت کنند.

 

نتایج کاشت مو در سالمندان چگونه خواهد بود؟

معمولا نتایج عمل پس از گذشت مدت زمانی بین 3 الی 12 ماه قابل مشاهده می باشد که اگر افراد می توانند از نتایج عمل برخوردار شده و داشتن عملی که باعث جوان تر به نظر ریدن آن ها می شوند ابراز رضایت داشته و بتوانند اعتماد به نفس خود را در سنین بالا افزایش داده و دوباره احساسات خوبی را داشته و زندگی خود را ادامه دهند و از آن لذت ببرند.

نتایج کاشت مو در سالمندان چگونه خواهد بود؟

 

افراد برای اینکه بتوانند به نتایج خوبی پس از انجام عمل خود برسند باید قبل و بعد از انجام عمل در سنین بالاتر مراقبت هایی را انجام دهند که به مراقبت های قبل از عمل و مراقبت های بعد از عمل و یا دوره ی نقاهت معروف می باشند. این مراقبت ها شامل انجام کار هایی است که قبلا توسط پزشک متخصص برای شما ارائه شده و باید در انجام آن تلاش و دقت عمل کافی را به عمل بیاورید.

در جوامع امروزی، افراد بعد از 50 سالگی تغییرات بزرگی در زندگی‌شان به وجود می‌آورند و حتی شغل‌شان را نیز عوض می‌کنند. خیلی از بازیگرها و چهره‌های سرشناس، بعد از 60 سالگی هنوز هم ستاره هستند و می‌درخشند. همه چیز در نهایت به سبک زندگی افراد بستگی دارد.

کاشت مو به طور کلی عملی است که شاید سنگین نباشد اما به صبر و حوصله زیادی نیاز خواهد داشت. فردی که این کار را در سن بالا انجام می‌دهد، حتما باید آمادگی ذهنی کافی را برای سپری کردن دوران پس از عمل، داشته باشد.

قبل از عمل ممکن است افراد با انجام تحقیقات اطلاعات اشتباهی از قبیل اینکه این عمل سرطان زا می باشد و یا حتی پس از این عمل سردرد های بدی به سراغ انسان می آید و باعث گرفتن سرگیجه های مداوم می شوند. همه ی این نکات در رابطه با عمل کاشت مو اشتباه بوده و نباید افراد قبل از مشاوره با یک پزشک متخصص در زمینه کاشت مو هیچ نوع حرفی را از قبیل مثبت یا منفی باور کنند.

البته باید گفت که هر عملی دارای عوارض می باشد که عمل کاشت مو نیز دارای عوارض می باشد و از این قاعده مستثنی نمی باشد.

اما برای اینکه عوارض این عمل را تا حد چشم گیری کاهش دهید می توانید با انتخاب یک پزشک مناسب و خوب این عوارض به شدت کاهش دهید همچنین به انجام مراقبت های قبل و بعد از عمل نیز می توانید بسیاری از عواش های عمل کاشت مو را کاهش دهید.

انجام عمل کاشت مو (hair transplantation) و نتایجی که به دنبال می آورد تا حد زیادی به خود فرد و پزشک متخصص در زمینه کاشت مو بستگی دارد که با انتخاب درست آن می توان به بیش از 0 درصد خواسته های خود رسید و از نتایج این عمل به طور کامل بهره مند شد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)