1. خانه
 2. پوست و مو
 3. ماموپلاستی
 4. آیا عمل ماموپلاستی بر شیر دهی در خانم ها تاثیر گذار است؟

آیا عمل ماموپلاستی بر شیر دهی در خانم ها تاثیر گذار است؟

رابطه ماموپلاستی با شیردهی

افراد بسیار زیادی بین بانوان از بزرگی بیش از حد سینه‌های خود ناراضی هستند و روش‌های مختلفی را برای کاهش سایز سینه‌های خود انجام داده‌اند که عمده آن‌ها نتیجه‌ مطلوبی را از این روش‌ها به دست نیاورده‌اند. جراحی ماموپلاستی باعث شده است که این افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن سینه‌های خود را کوچک کرده و از مشکلاتی چون احساس درد در ناحیه‌ ‌شانه و گردن خود ر‌های یابند و همچنین به تناسب اندام ایده‌آل خود برسند. با توجه به اینکه طی این عمل پوست و بافت اضافی سینه برداشته شده و حتی نوک سینه جابجا می‌شود، این مسئله طبیعی است که خانم‌ها نگران تاثیر ماموپلاستی بر شیردهی باشند. کلینیک هلیا در این مقاله برای شما توضیح می‌دهد که آیا عمل ماموپلاستی بر شیردهی خانم ‌ها تاثیرگذار است یا خیر.

آیا عمل ماموپلاستی بر شیر دهی در خانم ها تاثیر گذار است

پس از ماموپلاستی چه محدودیت هایی ایجاد می شود؟

جراحی ماموپلاستی نوعی از عمل‌های زیبایی می‌باشد که در جهت کوچک کردن سینه زنان به کار می‌رود. این روش در میان زنانی که از بزرگی بیش از حد سینه‌های خود رنج می‌برند طرفدار بسیاری پیدا کرده است. اما قبل از انجام این عمل بهتر است این موضوع را بدانید که انجام آن باعث به وجود آمدن محدودیت‌هایی می‌شود:

پس از ماموپلاستی چه محدودیت هایی ایجاد می شود؟

 1. مدت زمان دوره‌ نقاهتی که برای جراحی سینه در نظر گرفته می‌شود، بازه زمانی متوسطی است که بین ۱۰ روز تا ۲۰ روز می‌باشد. در این زمان فرد باید از رانندگی کردن خودداری کرده و با مشورت یک متخصص، در زمینه آماده‌سازی عضلات برای بهبودی هر چه سریع‌تر خود تلاش کند تا بتواند سریعا به جامعه بازگشته و امور روزمره خود را شروع کند.
 2. پس از انجام جراحی ماموپلاستی و معمولا با توصیه با پزشک انجام فعالیت‌های ورزشی باید محدود شوند زیرا با انجام فعالیت‌های ورزشی و با تکان خوردن بیش از حد سینه‌هایی که مورد جراحی قرار گرفته است ممکن است نظمی که در زمان جراحی سینه داده شده است از بین رفته و باعث از بین رفتن نتیجه عمل جراحی شود. همچنین فعالیت و ورزش سنگین به دلیل افزایش تعریق، باعث سوزش بخیه‌ها و افزایش احتمال عفونت در محل زخم‌ها خواهد شد. دلیل دیگر محدودیت فعالیت سنیگن، جلوگیری از افزایش فشار خون و بروز خونریزی است.
 3. معمولا پس از انجام هر گونه عمل جراحی، مصرف دارو‌های خاص و همچنین مصرف الکل نیز از سوی پزشک متخصص منع می‌شود. درباره عمل ماموپلاستی نیز این موضوع صدق کرده و پس از عمل جراحی پزشک متخصص از فرد می‌خواهد از مصرف داروی خاص و الکل به مدت حداقل دو هفته خودداری کند.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا ماموپلاستی مانع شیردهی زنان خواهد شد؟

برای انجام ماموپلاستی افراد شرایط خاصی را تجربه می‌کنند و باید طی تحقیقات و مشورت با متخصص، اطلاعات لازم و کافی را برای انجام این عمل به دست بیاورند. از جمله مواردی که باید درمورد آن تحقیق کرد، شیردهی پس از عمل ماموپلاستی است. برخی از افراد با شنیده‌هایی که هیچ منبع علمی ندارد باعث ترس و نگرانی دیگران می‌شوند. باید بگوییم که جراحی سینه هیچ تاثیری بر روی شیردهی زنان ندارد و هرگونه ادعای دیگر در این باره فقط نوعی گمراهی به حساب می‌آید که باعث منصرف شدن شخص از انجام ماموپلاستی و محروم شدن از نتایج زیبای آن می‌شود. قبل از هر گونه اقدامی باید با یک پزشک متخصص مشورت نمایید. البته کسانی که قصد بارداری دارند بهتر است برای نتیجه‌گیری ایده‌آل، این عمل زیبایی را به زمان پس از زایمان موکول کنند تا هم بتوانند بر روی عمل جراحی خود تمرکز بهتری داشته باشند هم بتوانند بدون داشتن استرس و نگرانی دوران بارداری خود را طی کرده و هر کدام از هدف‌های خود را با موفقیت به پایان برسانند.

مطالب بیشتر: ورم سینه بعد از ماموپلاستی

تاثیرات ماموپلاستی بر شیردهی زنان تا چه حدی است؟

تاثیرات ماموپلاستی بر شیردهی زنان تا چه حدی است؟

به دلیل متفاوت بودن فیزیک بدنی و فیزیک سینه‌ هر فرد، نمی‌توان گفت که تاثیرات جراحی سینه بر روی شیردهی زنان چقدر می‌باشد به این دلیل که اگر یک مقدار احتمالی برای تاثیر ماموپلاستی در نظر بگیریم، ممکن است فرد با در نظر گرفتن آن پس از انجام جراحی، دچار مشکلاتی شود. برای اطلاع دقیق از تاثیر جراحی سینه بر شیردهی بانوان می‌توانید از پزشک متخصص خود بخواهید تا در این مورد شما را یاری کرده و اطلاعات دقیقی برای شما ارائه کند. این نکته را باید ذکر کرد که هیچ کس نمی‌تواند مانند یک پزشک متخصص شما را از تاثیرات ماموپلاستی بر روی شیردهی آگاه کند. انتخاب یک کلینیک معتبر،می‌تواند در آگاهی شما از تاثیرات عمل ماموپلاستی بر روی شیردهی پس از زایمان بسیار مهم باشد زیرا این کلینیک‌ها قبل و همچنین بعد از عمل، افراد را برای موفقیت در عمل یاری کرده و آن‌ها را در این مسیر همراهی می‌کنند. در یک کلینیک معتبر افراد می‌توانند در این مورد نیز مشاوره‌هایی را دریافت کنند.

همچنین باید تاثیر جراحی ماموپلاستی بر روی شیردهی زنان سنجیده شود اما گزارش‌ها حاکی از آن است که اگر برخی از موارد رعایت شود، شیردهی بعد از ماموپلاستی دو چندان می‌شود. مثلا اگر جراح بتواند عمل جراحی کاهشی را بدون بریدن ناحیه اطراف نوک پستان و آئولا انجام دهد، شانس بهتری وجود دارد که شیردهی پس از عمل ماموپلاستی به درستی و بهتر انجام شود.

مطالب بیشتر: آیا ماموپلاستی با درد همراه است؟

شیردهی بعد از ماموپلاستی چه زمانی رخ خواهد داد؟

شیردهی بعد از ماموپلاستی چه زمانی رخ خواهد داد؟

باید بگوییم که mammoplasty بر روی شیردهی بانوان هیچ تاثیری ندارد. ذکر دوباره این نکته به این دلیل است که افراد هر گونه نکات منفی در این مورد را به فراموشی بسپارند چرا که باور کردن هر گونه نکته‌ منفی می‌تواند سبب منصرف شدن شخص از انجام جراحی کوچک کردن سینه‌ها شود. نکته‌ دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که افرادی که در این زمینه مشکل دارند و می‌خواهند هر چه سریع‌تر از سینه‌های بیش از اندازه بزرگ خود ر‌هایی یابند بهتر است تا زمان تولد آخرین فرزند خود صبر کرده و پس از آن اقدام به هر گونه عمل جهت کوچک کردن سینه‌های خود کنند تا از این طریق ایمنی کار بالا رفته و دوباره نگران بازگشت فرم اولیه سینه‌های خود نباشند.

راهکارهای رفع مشکلات احتمالی شیردهی سینه‌های ماموپلاستی

اگر برای شیردهی پس از عمل ماموپلاستی با مشکلات احتمالی مواجه شدید، نکته اصلی جهت افزایش تولید شیر مادر، گرفتن هر چه بیشتر شیر در دو هفته اول از پستان است. پزشکان معتقد هستند هیچ پمپی به اندازه یک نوزاد با قدرت نیست. با این حال می‌توانید شیر خود را بدوشید تا فشار شیردهی بیشتر شود. برای این کار از شیردوش استفاده کنید که انواع مختلفی در بازار موجود می‌باشد. به علاوه ماساژ سینه‌ها و تغذیه کافی مادر می‌تواند تاثیر مثبتی در افزایش شیر او داشته باشد. شیردوشی را از روز سوم زایمان می‌توانید شروع کنید. همچنین در چند هفته اول پس از زایمان می‌توانید از وسیله‌های مختلف با مشورت پزشک خود جهت شیردوشی استفاده کنید. همانطور که قبلا گفته‌ایم هر چقدر از زمان عمل جراحی ماموپلاستی گذشته باشد شیردهی بهتری انجام می‌شود. در واقع نوک سینه‌ها حساس‌تر شده و روند شیردهی را بهتر انجام می‌دهد. لذا شیردهی به نوزاد دوم و سوم پس از عمل ماموپلاستی بسیار بهتر و باکیفیت‌تر از نوزاد اول انجام می‌شود و نگرانی مادران از این بابت کمتر است. به طور کلی راه‌های جلوگیری از کاهش میزان شیردهی پس از ماموپلاستی عبارتند از:

 1. مکیدن مکرر توسط نوزاد
 2. ماساژ دادن سینه‌ها
 3. تقویت سیستم ایمنی و تغذیه مناسب مادر
 4. آرامش روحی
 5. استفاده از وسایل شیردهی
 6. استفاده از مکمل و داروی گیاهی تحت نظر پزشک

نحوه انجام ماساژ بعد از ماموپلاستی

معمولا ماساژ بعد از رفع درد و بهبود جای زخم و اسکار‌ها شروع می‌شود که تقریبا دو هفته بعد از عمل ماموپلاستی، افراد بهبودی لازم را جهت ماساژ سینه‌ها به دست آورده‌اند. باید توجه داشته باشید که قبل از ماساژ یا استفاده از تکنیک‌های دیگر، حتما با پزشک خود مشورت کنید اما به طور معمول برای انجام ماساژ ابتدا دست‌ها را بر روی قسمت بالایی سینه بگذارید و رو به پایین کمی فشار دهید. سپس همین کار را از زیر سینه و رو به بالا تکرار کنید. بعد از آن دست‌ها را در دو طرف سینه در کنار بازو‌ها قرار دهید و رو به سمت داخل فشار وارد نمایید. این ماساژ‌ها بهتر است روزانه و دوره‌ای و باز هم تحت نظر پزشک انجام شود.

مطالب بیشتر: ماموپلاستی کاهنده چیست؟

ماموپلاستی افزایشی و شیردهی

لازم است چند نکته در مورد ماموپلاستی افزایشی بدانیم. ماموپلاستی سینه یا افزایشی است یا کاهشی. ممکن است در برخی از مواقع بعد از ماموپلاستی افزایشی به دلیل آنکه رشد سینه به نوعی غیر طبیعی است و سینه‌ها به طور طبیعی دارای بافت غده کمی می‌باشند، در این حالت توانایی شما در تولید شیر صرف نظر از عمل جراحی کم خواهد بود. محل برش‌ها که زیر پستان است یا نوک پستان و محل قرار‌گیری نوک سینه، از جمله مواردی است که بر شیردهی پس از ماموپلاستی افزایشی می‌تواند تاثیر بگذارد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed