ماموپلاستی

آیا عمل ماموپلاستی بر شیر دهی در خانم ها تاثیر گذار است

آیا عمل ماموپلاستی بر شیر دهی در خانم ها تاثیر گذار است

آیا عمل ماموپلاستی بر شیر دهی در خانم ها تاثیر گذار است

افراد بسیار زیادی بین بانوان از بزرگی بیش از حد سینه های خود ناراضی هستند و روش های مختلفی را برای کاهش سایز سینه های خود انجام داده اند که اکثر و نزدیک به همه ی آن ها نتیجه ی مطلوبی را از امتحان روش های دیگر به دست نیاوردند.

 

آیا عمل ماموپلاستی بر شیر دهی در خانم ها تاثیر گذار است

 

جراحی ماموپلاستی امروزه باعث شده است که این افراد بتوانند نتایج بسیار خوبی ز انجام آن جهت کاهش سایز سینه های خود بگیرند و بتوانند از مشکلاتی چون احساس درد در ناحیه هایی چون شانه و گردن خود رهای یابند و ار داشتن سینه های مناسب فیزیک خود لذت ببرند.

پس از ماموپلاستی چه محدودیت هایی ایجاد می شود؟

جراحی ماموپلاستی نوعی از عمل های زیبایی می باشد که در جهت کوچک کردن سینه زنان به کار می رود این روش در میان زنانی که از بزرگی بیش از حد سینه های خود رنج می برند طرفدار بسیاری پیدا کرده است اما قبل از انجام این عمل بهتر است این موضوع را بدانید که انجام آن باعث به وجود آمدن محدودیت هایی می شود که باید قبل از عمل از آن ها اطلاعات کافی داشته باشید.

مدت زمان دوره ی نقاهتی که برای جراحی سینه در نظر گرفته می شود بازه زمانی متوسطی است که بین 10 روز تا 20 روز می باشد. در این زمان فرد باید از رانندگی کردن خودداری کرده و با مشورت و پزشک و یک متخصص در زمینه آماده سازی عضلات برای بهبودی هر چه سریعتر خود تلاش کرده و بتواند سریعا به جامعه بازگشته و رضایت خود را از یک ماموپلاستی اعلام کند.

 

پس از ماموپلاستی چه محدودیت هایی ایجاد می شود؟

پس از انجام جراحی ماموپلاستی و معمولا با توصیه با پزشک انجام فعالیت های  ورزشی باید محدود شوند زیرا با انجام فعالیت های ورزشی و با تکان خوردن بیش از حد سینه هایی که مورد جراحی قرار گرفته است ممکن است نظمی که در زمان جراحی سینه داده شده است از بین رفته و باعث از بین رفتن عمل جراحی شود این محدودیت معمولا برای نتیجه گرفتن شخص بیمار برای وی در نظر گرفته می شود.

معمولا پس از انجام هر گونه عمل جراحی مصرف دارو های خاص و همچنین مصرف الکل نیز از سوی پزشک متخصص منع می شود، درباره عمل ماموپلاستی نیز این موضوع صدق کرده و پس از عمل جراحی پزشک متخصص از فرد بیمار می خواهد تا از مصرف داروی خاص و الکل خودداری کند تا بتواند از عمل خود نتیجه های کامل تری بگیرد.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

آیا ماموپلاستی مانع شیردهی زنان خواهد شد؟

برای انجام مامو پلاستی افراد شرایط خاصی را تجربه می کنند و باید اطلاعات لازم و کافی را برای انجام طی تحقیقاتی به دست بیاورند. شخص بیمار می تواند این اطلاعات را از طریق مشاوره با پزشک متخصص به دست بیاورد همچنین می تواند از کسانی که این کار را قبلا انجام داده اند پرسش هایی را در زمینه های مختلف از جمله شیردهی پس از انجام ماموپلاستی می باشد.

برخی افراد با حرف هایی که معمولا منبع خاصی هم ندارند باعث ترس و نگرانی افراد می شوند باید بگوییم که جراحی سینه هیچ تاثیری بر روی شیردهی زنان ندارد و هرگونه ادعای دیگر در این باره فقط نوعی گمراهی برای افراد می باشد که باعث منصرف شدن شخص بیمار از انجام ماموپلاستی و محروم شدن از نتایج زیبای آن برای او. قبل از هر گونه اقدامی باید با یک پزشک متخصص مشورت نمایید.

این نکته را برای افرادی که قصد انجام ماموپلاستی را دارند باید بگوییم که برای نتیجه گیری بهتر کسانی که قصد بارداری دارند می تواند این امر به زمان پس از انجام جراحی سینه موکول کرده تا هم بتوانند بر روی عمل جراحی خود تمرکز بهتری داشته باشند هم بتوانند بدون داشتن استرس و نگرانی دوران بارداری خود را طی کرده و هر کدام از هدف های خود را موفقیت به پایان برسانند.

 

تاثیرات ماموپلاستی بر شیردهی زنان تا چه حدی است؟

به دلیل متفاوت بودن فیزیک بدنی و فیزیک سینه ی هر فرد نمی توان گفت که تاثیرات جراحی سینه بر روی شیردهی زنان چه قدر می باشد به این دلیل که اگر یک مقدار احتمالی برای تاثیر ماموپلاستی در نظر بگیریم ممکن است فرد با در نظر گرفتن آن پس از انجام جراحی دچار مشکلاتی شود که آمادگی آن را نداشته و دچار نگرانی هایی شود که ممکن است برای او پس از جراحی مشکلاتی را به وجود آورد.

 

تاثیرات ماموپلاستی بر شیردهی زنان تا چه حدی است؟

 

برای اطلاع دقیق از تاثیراتی که پس از انجام جراحی سینه بر روی شیردهی بانوان دارد می توانید از پزشک متخصص خود بخواهید تا در این مورد شما را یاری کرده و اطلاعات دقیقی برای شما ارائه کند.

این نکته را باید کر کرد که هیچ کس نمی تواند مانند یک پزشک متخصص شما را از تاثیرات ماموپلاستی بر روی شیر دهی که پس از عمل ممکن است به وجود بیاید آگاه کند.

انتخاب یک کلینیک در آگاهی شما از تاثیرات ماموپلاستی بر روی شیردهی پس از زایمان می تواند بسیار مهم باشد زیرا در این کلینیک ها قبل از عمل و همچنین بعد از عمل افراد برای موفقیت در عمل یاری کرده و آن ها را در این مسیر همراهی می کنند در یک کلینیک معتبر افراد می توانند در این مورد نیز مشاوره هایی را دریافت کنند که می تواند به پرسش های خود پاسخی را دریافت کنند.

همچنین باید این نکته را در نظر گرفت که تاثیر جراحی ماموپلاستی بر روی شیردهی زنان باید پس از عمل و پس از زایمان و در هنگام شیردهی به فرزند خود سنجیده شود. اما گزارش ها حاکی از آن است که پس از شیر دهی برای فرزند اول پس از جراحی برای فرزند دوم شیر مادر افزایش یافته و در فرزند سوم نیز این افزایش را شاهد بوده ایم.

همچنین برخی از موارد اگر رعایت شود تاثیر شیردهی بعد از ماموپلاستی دو چندان می شود مثلا اگر جراح بتواند عمل جراحی کاهشی را بدون بریدن ناحیه اطراف نوک پستان و آئولا انجام دهد، شانس بهتری وجود دارد که شیردهی پس از عمل به درستی و بهتر انجام شود.

 

شیردهی بعد از ماموپلاستی چه زمانی رخ خواهد داد؟

باید بگوییم که ماموپلاستی بر روی شیردهی بانوان هیچ تاثیری ندارد. ذکر دوباره این نکته به این دلیل است که افراد هر گونه نکا منفی در این مورد به فراموشی بسپارند چرا که باور کردن هر گونه نکته ی منفی می تواند سبب منصرف شدن شخص بیمار از انجام جراحی برای کوچک کردن سینه های بیش از اندازه بزرگ و محروم شدن از نتایج بسیار خوب این جراحی شوند.

 

شیردهی بعد از ماموپلاستی چه زمانی رخ خواهد داد؟

 

نکته ی دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که افرادی که در این زمینه مشکل دارند و می خواهند هر چه سریع تر از سینه های بیش از اندازه بزرگ خود رهایی یابند می توانند با انتظار و صبر کردن از عمل جراحی خود نهایت اطمینان و ایمنی را از آن کسب کنند به این طریق که تا زمان تولد آخرین فرزند خود صبر کرده و پس از آن اقدام به هرگونه عمل جهت کوچک کردن سینه های خود کنند.

شیردهی پس از ماموپلاستی (mammoplasty)  و در زمانی که فرد بیمار زایمان خود را انجام داده و می خواهد شیر دهی را آغاز کند رخ می دهد نکته ای که در این زمان بسیار حائز اهمیت می باشد این است که فرد به اعصاب خود مسلط باشد. کنترل ذهن و اعصاب برای از بین بردن هرگونه مشکلی مورد نیاز است و همه ی افرادی که دچار هرگونه بیماری هستند باید بتوانند آن را انجام دهند.

ممکن است برخی از مادران قبل از عمل جراحی سینه، سینه رشد نیافته (هیپوپلاستی) داشته باشند. مادرانی که سینه هیپوپلاستی دارند و برای ترمیم عمل ماموپلاستی انجام داده اند ممکن است نتوانند به اندازه کافی شیر تولید کنند (نارسایی اولیه شیردهی) و باید برای رفع این مشکل از عوامل دیگر و مشورت پزشک استفاده کنند.

راهکارهای رفع مشکلات احتمالی شیردهی سینه‌های ماموپلاستی

بعد از زایمان اگر احیانا مشکل شیردهی پس از عمل ماموپلاستی داشتید نکته اصلی افزایش تولید شیر مادر، گرفتن هرچه بیشتر شیر در دو هفته اول از پستان است و پزشکان معتقدند هیچ پمپی به اندازه یك نوزاد با قدرت و مؤثر نیست با این حال می توانید شیر خود را بدوشید تا فشار شیردهی بیشتر شود، هر بار که شیر دادن به کودکتان تمام شد میتوانید چند دقیقه شیر خود را دوشیده و شیرهای دوشیده شده را در یخچال نگهداری کنید.

برای این کار از شیردوش استفاده کنید که انواع مختلفی در بازار موجود می باشد. همچنین پیشنهاد می شود در تکمیل تغذیه نوزاد خود پس از مشورت با پزشک از شیر خشک و مکمل هم استفاده کنید.

به علاوه ماساژ سینه ها و تغذیه کافی مادر میتواند تاثیر مثبتی در افزایش شیر آنها داشته باشد، شیر دوشی را از روز سوم زایمان می توانید شروع کنید. همچنین در چند هفتۀ اول پس از زایمان می‌توانید از وسیله های مختلف با مشورت پزشک خود جهت شیردوشی استفاده کنید.

همانطور که قبلا گفته ایم هر چقدر از زمان عمل جراحی ماموپلاستی گذشته باشد شیردهی بهتری انجام می شود در واقع نوک سینه ها حساس تر و روند شیردهی را بهتر انجام میدهد. لذا شیردهی به نوزاد دوم و سوم پس از عمل ماموپلاستی بسیار بهتر و با کیفیت تر از نوزاد اول انجام می شود و نگرانی مادران از این بابت کمتر است.

هرچه زمان بیشتری از عمل بگذرد، احتمال بیشتری وجود دارد که حساسیت بیشتری در نوک سینه و آرئولا داشته باشید و احتمال تولید شیر بیشتری نیز وجود دارد. به طور موردی و کلی میتوان راه های جلوگیری از کاهش میزان شیر مادر را این موارد دانست:

  1. مکیدن مکرر توسط نوزاد
  2. ماساژ
  3. تقویت سیستم ایمنی و تغذیه مناسب مادر
  4. آرامش روحی
  5. استفاده از وسایل شیردهی
  6. استفاده از مکمل و دارو گیاهی زیر نظر پزشک

 

نحوه انجام ماساژ بعد از ماموپلاستی

معمولا ماساژ بعد از رفع درد بیمار و بهبود جای زخم و اسکار ها شروع می شود که تقریبا دو هفته بعد از عمل ماموپلاستی بیماران بهبودی لازم را جهت ماساژ سینه ها بدست آورده اند. باید توجه داشته باشید که قبل از ماساژ یا استفاده از تکنیک های دیگر حتما با پزشک خود مشورت کنید اما به طور معمول برای انجام ماساژ ابتدا دست ها را بر روی قسمت بالایی سینه بگذارید و رو به پایین کمی فشار دهید سپس همین کار را از زیر سینه و رو به بالا تکرار کنید.

بعد از آن دست ها را در دو طرف سینه در کنار بازوها قرار دهید و رو به سمت داخل فشار وارد نمایید. این ماساژ ها بهتر است روزانه و دوره ای و باز هم با تاکید زیر نظر پزشک انجام شود.

 

ماموپلاستی افزایشی و شیردهی

لازم است چند نکته در مورد ماموپلاستی افزایشی بدانیم. ماموپلاستی سینه یا افزایشی است یا کاهشی که در روش افزایش سایز سینه ها افزایش پیدا میکند. ممکن است در برخی از مواقع بعد از ماموپلاستی افزایشی به دلیل آنکه رشد سینه به نوعی غیر طبیعی است، سینه ها به طور طبیعی دارای بافت غده کمی باشند تا بتوانند شیر کامل را تامین کند.

در این حالت توانایی شما در تولید شیر صرف نظر از عمل جراحی کم است. مواردی که بر شیردهی پس از ماموپلاستی افزایشی میتواند تاثیر بگذارد محل برش ها که زیر پستان است یا نوک پستان و محل قرار گیری ایمپلنت است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

 

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان