جراحی زیبایی ماموپلاستی کاهشی

از جمله روش‌ها برای کاهش سایز سینه‌های افرادی که به دلایل مختلفی از جمله احساس درد در نواحی‌ شانه و گردن ناشی از بزرگی سینه رنج می‌برند، روش ماموپلاستی کاهنده می‌باشد که طرفداران ویژه‌ای برای این روش در دنیای امروز پیدا شده است. در کشور ما ایران این عمل به لطف وجود پزشکان باتجربه و دارای مهارت به راحتی انجام می‌شود و افراد می‌توانند با کسب اطلاعات کافی و مناسب از این روش برای کاهش سایز سینه خود بهره برده و مشکل خود را با استفاده از عمل زیبایی سینه رفع کنند.

عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده چیست

عمل زیبایی ماموپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل ماموپلاستی نوعی از عمل‌های زیبایی است که برای کاهش سایز سینه زنان و حتی در مردان استفاده می‌شود.
بیشتر زنانی که بخاطر اندازه و وزن سینه خود تصمیم به کاهش سایز پستان می‌گیرند چنین مشکلاتی دارند:

 1. محدودیت‌های فعالیت بدنی
 2. ناراحتی در پشت و گردن
 3. مشکل در تنفس و خوابیدن
 4. مشکلات مزمن پوستی
 5. مشکل در یافتن لباس مناسب در سایز مناسب

این عمل در کلینیک‌های مختلف و توسط پزشکان متخصص در زمینه جراحی سینه انجام می‌شود. نحوه اجرای کار به این صورت است که:

عمل زیبایی ماموپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

 1. ابتدا بی‌هوشی صورت می‌گیرد. اگر در جراحی‌های قبلی سابقه حساسیت به ماده بیهوشی را داشته‌اید حتما به متخصص اطلاع دهید.
 2. در مرحله‌ دوم، پزشک متخصص در زمینه ماموپلاستی کاهنده در قسمت‌هایی که کمترین دید را دارا می‌باشد، برش‌هایی را برای خارج کردن بافت‌هایی چربی، پوست و عضلات افتاده سینه ایجاد می‌کند تا بتواند برای انجام عمل ماموپلاستی به صورت کاملا طبیعی و بدون داشتن هیچ مشکلی، اقدام به اصلاح و کاهش سایز سینه‌های فرد کرده و جراحی را به اتمام برساند. اندازه و تعداد برش بستگی به نوع ماموپلاستی شما دارد. این موضوع قبل از عمل با شما بحث خواهد شد. برش ممکن است فقط در اطراف آرئولا باشد و یا ممکن است از قسمت تحتانی آرئولا به سمت نیمه تحتانی پستان شما گسترش یابد. همچنین شاید برش در طول لبه‌های عضلانی (بین پستان و دیواره شکم) ادامه پیدا کند.
 3. مرحله‌ بعدی عمل ماموپلاستی پس از ایجاد برش و برداشت بافت‌های چربی، بستن ناحیه‌های برش‌زده می‌باشد که توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. در پایان عمل، بافت پستان باقیمانده به هم متصل می‌شوند، نوک پستان و آرولا مجددا جابجا شده و زخم‌ها با بخیه‌های قابل تجزیه بسته می‌شوند. شما در محل تخلیه، پساب خواهید داشت که پانسمان ضد آب قرار داده می‌شود.

آیا ماموپلاستی یک عمل زیبایی است یا درمانی؟

برای پاسخ به این سوال در ابتدا باید مشخص شود که فرد به چه دلیل اقدام به جراحی سینه‌های خود می‌کند و سپس گفت که عمل جراحی سینه یک عمل زیبایی است و یا درمانی. برای مثال عمل ماموپلاستی کاهنده برای کاهش سایز سینه و همچنین رفع درد‌های ناشی از آن در ناحیه‌های گردن و‌ شانه انجام می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که ماموپلاستی کاهنده هم می‌تواند جنبه درمانی و هم جنبه‌ زیبایی دارد. بسته به خواسته‌ افراد این عمل می‌تواند هم جنبه‌ زیبایی و هم درمانی داشته باشد.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه کسانی باید ماموپلاستی کاهنده انجام دهند؟

چه کسانی باید ماموپلاستی کاهنده انجام دهند؟

عمل ماموپلاستی کاهنده برای افرادی که از سینه‌های خود به دلیل بزرگ بودن بیش از حد آن و یا متناسب نبودن آن با فیزیک بدن رضایت ندارند انجام می‌شود. این کار برای افراد با هدف تناسب سینه‌های فرد با بدن صورت می‌گیرد و معمولا نتایج خوبی را هم در بر دارد و فرد از انجام آن ابراز رضایت می‌کند. ماموپلاستی کاهنده می‌تواند حجم قابل توجهی از حجم سینه را کاهش داده و وزن اضافی را در ناحیه پستان کاهش دهد. این کار را با از بین بردن پوست، چربی و بافت اضافی در سینه انجام خواهد شد.  این روش برای خانم‌هایی که به دلیل مسائل بهداشتی یا ترجیح شخصی به دنبال کاهش اندازه سینه خود هستند، مفید است. غالباً وقتی عمل کاهش پستان انجام می‌شود، زنان ظاهر بسیار جذاب‌تری را تجربه می‌کنند.  همچنین برای افرادی که به دلیل بزرگی سینه‌های خود درد‌های زیادی را در ناحیه‌هایی چون ‌شانه و گردن احساس می‌کنند، جراحی ماموپلاستی کاهنده گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

ماموپلاستی همچنین ممکن است طی درمان سرطان سینه، به عنوان راهی برای برداشتن مقدار زیادی از بافت سینه در اطراف تومور همراه با نتیجه زیبایی، ترکیب شود. این امر به عنوان یک ماموپلاستی درمانی یا تطبیقی نامیده می‌شود. در واقع افراد مجبور به انجام این روش هستند تا درمان لازم برای آن‌ها انجام شود. غالباً هر دو سینه برای رسیدن به نتیجه متقارن تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند اما اگر فقط یک پستان تومور دارد پستان مخالف ممکن است بعداً جراحی شود تا از تأخیر در درمان سرطان جلوگیری شود. البته ممکن است در بعضی موارد کلا پستان‌ها تخلیه شوند و بیمار با سطحی صاف و مسطح روبرو شود که پس از درمان او می‌تواند ماموپلاستی افزایشی را انجام دهد و بافت چربی تازه‌ای به سینه‌ها تزریق کند تا دوباره فرم زیبای بدن را بدست آورد.

مطالب بیشتر: مراقبت های بعد از ماموپلاستی

نتایج ماموپلاستی کاهنده دائمی است؟

نتایج ماموپلاستی کاهنده دائمی است؟

برای اینکه از عمل جراحی سینه‌ خود نتایج دائمی بگیرید باید به نکاتی که پس از عمل توسط پزشک برای شما ارائه خواهد شد توجه ویژه‌ای داشته باشید چرا که این مسئله برای رسیدن به بهترین نتیجه ماموپلاستی کاهنده و افزایش ماندگاری آن، ضروری است. از جمله این مراقبت های بعد از ماموپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. مصرف مشروبات الکلی و همچنین دخانیات را حداقل به مدت دو هفته بعد از عمل ترک کنید. البته این مواد باید دو هفته قبل از عمل ماموپلاستی کاهنده نیز کنار گذاشته شوند.
 2. در طول روز مایعات زیاد بنوشید تا مایعات در محل زخم‌ها سریع‌تر تخلیه شده و ورم بعد از عمل زودتر بهبود یابد. از طرف دیگر نوشیدن مایعات کافی به التیام سریع‌تر زخم‌ها کمک خواهد کرد.
 3. متخصص داروهایی تجویز خواهد کرد که مصرف آن‌ها برای جلوگیری از بروز عوارض، ضروری هستند.
 4. پوشیدن سوتین مخصوص را تا زمانی که جراح توصیه کرده است ادامه دهید.
 5. به محل زخم‌ها فشار وارد نکنید.
 6. تا یک روز حمام نکرده و از آن پس از آب ولرم برای شستن بدن استفاده نمایید.
 7. تا زمانی که هنوز زخم‌ها التیام پیدا نکرده‌اند طاق باز خوابیده و بالا تنه کمی بالاتر باشد تا ورم تشدید نشود.

عوارض جانبی ناشی از ماموپلاستی و راه های مقابله با آن

عوارض جانبی ناشی از ماموپلاستی و راه های مقابله با آن

هر عمل جراحی دارای عوارضی می‌باشد و عمل جراحی سینه نیز از این عوارض برخوردار می‌باشند:

 1. یکی از این عوارض، بی‌حسی در ناحیه‌ سینه می‌باشد که ممکن است افراد به آن مبتلا شوند. اما باید این نکته ذکر شود که مقدار این بی‌حسی می‌تواند کم یا زیاد باشد که قبل از عمل، پزشک متخصص درباره این موضوع اطلاعات دقیقی برای شما ارائه خواهد کرد.
 2. از دیگر عوارض عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده، عدم تقارن سینه‌ها می‌باشد که ممکن است برای افراد اتفاق بیفتد. بهترین راه مقابله با اتفاق، انتخاب یک پزشک متخصص ماموپلاستی باتجربه و دارای مهارت می‌باشد زیرا کسی که تجربه زیادی دارد ظرافت عمل بسیار بالاتری در زمان جراحی خواهد داشت.
 3. کاهش احساس و کرخت شدن نوک پستان یعنی آئرولا و همچنین نکروز لبه‌های نوک پستان (آئرولا) و زخم‌های سطحی از دیگر عوارض این عمل هستند.
 4. عارضه دیگر، ورم سینه بعد از mammoplasty است. این ورم نشانه خوبی است چرا که به معنی شروع ترمیم بافت‌های بدن است. اما اگر هر روز شدت گرفت، باید به پزشک خود اطلاع دهید.
 5. یک سینه‌بند یا همان سوتین مخصوص و مناسب را بپوشید که از قسمت جلو باز و بسته بشود. این سوتین به تخلیه مایعات و فررم گرفتن سینه کمک خواهد کرد.
 6. برای تسکین درد تنها باید از مسکن‌هایی استفاده کنید که متخصص تجویز نموده است.
 7. یکی از عارضه‌های نادر عمل ماموپلاستی کاهنده، عفونت در محل زخم‌ها است. این عارضه به دلیل استریل نبودن محیط عمل و تجهیزات و یا عدم رعایت نکات مراقبتی بعد از جراحی رخ خواهد داد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed