ماموپلاستی

عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده چیست ؟

عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده چیست ؟

عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده چیست ؟

امروزه از جمله روش هایی که برای کاهش سایز سینه های افرادی که به دلایل مختلفی از جمله احساس درد در نواحی شانه و گردن رنج می برند روش ماموپلاستی کاهنده می باشد که طرفداران ویژه ای برای این روش در دنیای امروز پیدا شده است.

عمل زیبایی ماموپلاستی کاهنده چیست

 

در کشورمان ایران این عمل به لطف وجود پزشکان با تجربه و دارای مهارت به راحتی انجام می شود و افراد می توانند با کسب اطلاعات کافی و مناسب از این روش برای کاهش سایز سینه خود بهره برده و مشکل خود را با استفاده از این روش رفع کنند.

عمل زیبایی ماموپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

عمل زیبایی ماموپلاستی نوعی از عمل های زیبایی بوده و در ناحیه سینه کاربرد دارد و افراد از این روش برای زیبایی سینه های خود استفاده می کنند.

این روش معمولا برای کاهش سایز سینه توسط زنان استفاده می شود و امروزه جز پر طرفدار ترین روش ها برای کاهش سایز سینه می باشد که به دلیل به روز و پیشرفته بود این اتفاق افتاده است.

 

عمل زیبایی ماموپلاستی چیست و چگونه انجام می شود؟

 

بیشتر زنانی که بخاطر اندازه و وزن سینه خود تصمیم به کاهش پستان می گیرند چنین مشکلاتی دارند:

  • محدودیت های فعالیت بدنی
  • ناراحتی در پشت و گردن
  • مشکل در تنفس و خوابیدن
  • مشکلات مزمن پوستی
  • مشکل در یافتن لباس مناسب در سایز مناسب

این عمل در کلینیک های مختلف و توسط پزشکان متخصص در زمینه جراحی سینه انجام می شود. طریق انجام عمل به این صورت است که ابتدا بی هوشی صورت می گیرد که در این مورد باید بگوییم ماموپلاستی بدون استفاده از بی هوشی صورت نمی گیرد و افرادی که بنا بر هر دلیلی نمی توانند مورد بی هوشی قرار گیرند نباید از جراحی سینه خود را انجام دهند.

در مرحله ی دوم پزشک متخصص در زمینه ماموپلاستی کاهنده از نواحی که کمترین دید را دارا می باشد برش هایی را برای خارج کردن بافت هایی چربی به وجود می آورد تا بتواند برای انجام عمل ماموپلاستی به صورت کاملا طبیعی و بدون داشتن هیچ مشکلی اقدام به اصلاح و کاهش سایز سینه های فرد بیمار کرده و آن را به اتمام برساند.

مرحله ی بعدی برای انجام عمل ماموپلاستی پس از ایجاد برش و برداشت بافت های چربی بستن ناحیه های برش زده می باشد که توسط پزشک متخصص انجام می شود.

برش بستگی به نوع ماموپلاستی شما دارد، این موضوع قبل از عمل با شما بحث خواهد شد. برش ممکن است فقط در اطراف آرئولا باشد، ممکن است از قسمت تحتانی آرئولا به سمت نیمه تحتانی پستان شما گسترش یابد یا ممکن است در طول لبه های عضلانی (بین بین پستان و دیواره شکم) گسترش یابد. برای کاهش فرم کلی پستان، مقدار متغیر پوست برداشته می شود.

در واقع بسته به آنچه برای شما لازم است و پزشک تشخیص می دهد و فرم غیر عادی به بدن نمی دهد، مقدار متغیر بافت زیرین پستان برداشته می شود. اگر به عنوان بخشی از معالجه سرطان خود در حال انجام ماموپلاستی هستید، تومور و یک کاف بافت نرمال در اطراف آن برداشته می شود. نوک پستان و آرئولا بر روی یک پشته از بافت سینه نگهداری می شود که قادر به تأمین خون این منطقه است.

در پایان عمل، بافت پستان باقیمانده به هم متصل می شوند، نوک پستان و آرولا مجددا جابجا می شوند و زخم ها با بخیه های قابل تجزیه بسته می شوند. شما در محل تخلیه پساب خواهید داشت که پانسمان ضد آب قرار داده می شود.

جای این برش معمولا به جای می ماند اما پس از عمل می توان تا حدی جای آن ها را از بین برد و باید این نکته را بدانید که جای این زخم ها مشخص نیست و در ناحیه های خارج از دید به وجود می آیند.

آیا ماموپلاستی یک عمل زیبایی است یا درمانی؟

برای اینکه به این سوال یعنی درمانی و یا زیبایی بودن عمل ماموپلاستی اشاره کنیم باید در ابتدا مشخص شود که فرد بیمار به چه دلیل اقدام به جراحی سینه های خود می کند و سپس گفت که عمل جراحی سینه زیبایی است و یا درمانی برای مثال عمل ماموپلاستی کاهنده برای کاهش سایز سینه و همچنین رفع درد های ناشی از آن در ناحیه های گردن و شانه انجام می شود.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

بنابراین می توان گفت که ماموپلاستی کاهنده هم می تواند جنبه درمانی و هم جنبه ی زیبایی داشته باشد. بسته به خواسته ی افراد این عمل می تواند هم جنبه ی زیبایی و هم درمانی داشته باشد و یا حتی یکی از این ویژگی را با توجه به خواسته ی فرد داشته باشد.

 

چه کسانی باید ماموپلاستی کاهنده انجام دهند؟

عمل ماموپلاستی برای افرادی که از سینه های خود به دلیل بزرگ بودن بیش از حد آن و یا متناسب نبودن آن با فیزیک بدنی خود به دلیل بزرگی آن ها رضایت ندارند انجام می شود این برای افراد با هدف تناسب سینه های فرد با بدن خود پس از عمل اغلب صورت می گیرد و معمولا نتایج خوبی را هم در بر دارد و فرد از انجام آن ابراز رضایت می کند.

 

چه کسانی باید ماموپلاستی کاهنده انجام دهند؟

 

کاهش پستان یا همان کاهش ماموپلاستی می تواند حجم قابل توجهی از حجم را کاهش داده و وزن اضافی را در ناحیه پستان کاهش دهد. این کار را با از بین بردن پوست، چربی و بافت اضافی برای کاهش سایز سینه انجام می دهد.

این روش برای خانم هایی که به دلیل مسائل بهداشتی یا ترجیح شخصی به دنبال کاهش اندازه سینه خود هستند، مفید است. غالباً وقتی عمل کاهش پستان انجام می شود، زنان ظاهر بسیار جذاب تری را تجربه می کنند. به این دلیل بیشتر سوپر استارهای خارجی و ستاره های مدلینگ از این روش برای زیبایی اندامشان استفاده می کنند.

همچنین افرادی که به دلیل بزرگی سینه های خود درد های زیادی را در ناحیه هایی چون شانه و گردن خود احساس می کنند که این درد ناشی از سینه های بیش از حد بزرگ می باشد و افراد باید برای درمان این درد ها سینه های خود را مورد جراحی قرار داده و این درد را از بین ببرند جراحی ماموپلاستی کاهنده برای درمان این درد ها در این نواحی به کار می رود.

ماموپلاستی همچنین ممکن است با یک عمل سرطان به عنوان راهی برای گرفتن مقدار زیادی از بافت سینه در اطراف تومور همراه با نتیجه زیبایی مطلوبی ترکیب شود، این امر به عنوان یک ماموپلاستی درمانی یا تطبیقی ​​نامیده می شود.

در واقع افراد مجبور به انجام این روش هستند تا درمان لازم برای آنها انجام شود. غالباً هر دو سینه برای رسیدن به نتیجه متقارن تحت عمل جراحی قرار می گیرند، اما اگر فقط یک پستان تومور دارد پستان مخالف ممکن است بعداً انجام شود، به خصوص هنگامی که این عمل برای سرطان انجام می شود تا از تأخیر در درمان بیشتر جلوگیری شود.

و ممکن است در بعضی موارد کلا پستان ها تخلیه شوند و بیمار با سطحی صاف و مسطح روبرو شود که پس از درمان او می تواند ماموپلاستی افزایشی را انجام دهد و بافت چربی تازه ای به سینه ها تزریق کند تا دوباره فرم زیبای بدنش را بدست آورد.

 

نتایج ماموپلاستی کاهنده دائمی است؟

برای اینکه از عمل جراحی سینه ی خود نتایج دائمی بگیرید باید به نکاتی که پس از عمل توسط پزشک برای شما ارائه خواهد شد توجه ویژه ای داشته باشید؛ زیرا این نکات بسته به تلاش شما برای انجام آن ها می توانند به طور کامل و یا اصلا انجام شوند که در این صورت می توان نتایج عمل ماموپلاستی را تخمین زد و بر حسب مراقبت های بعد از ماموپلاستی شما نتایج را ارائه کرد.

 

نتایج ماموپلاستی کاهنده دائمی است؟

 

این مراقبت های پس از عمل را می توان عدم مصرف مشروبات الکلی و همچنین عدم استفاده از دخانیات خواند و گفت که در صورت استفاده نکردن از این این دو می توانید نتایج دائمی در کنار دیگر نکات از جمله نوشیدن مایعات بیش تر نسبت به قبل و همچنین ثابت نگه داشتن وزن خود اشاره کرد که این نکات جز مهم ترین نکات برای مراقبت های پس از عمل می باشد.

انجام این مراقبت ها برای فرد ضرورت های خاصی دارد و فرد باید این مراقبت ها را انجام دهد. پس از اتمام جراحی سینه فرد برای گرفتن نتایج دائمی باید دستوراتی را که توسط پزشک متخصص برای وی ارائه می شود انجام داده و انجام این مراقبت های پس از عمل را جدی بگیرد و تمام تلاش خود را برای انجام آن ها به بهترین شکل ممکن به عمل بیاورد.

 

عوارض جانبی ناشی از ماموپلاستی و راه های مقابله با آن

هر عمل جراحی پس از انجام دارای عوارضی می باشد که عمل جراحی سینه نیز از این عوارض برخوردار می باشند. یکی از عوارضی که می توان برای آن نام برد بی حسی در ناحیه ی سینه می باشد که ممکن است افراد به آن مبتلا شوند؛ اما باید این نکته ذکر شود که مقدار این بی حسی می تواند کم یا زیاد باشد که قبل از عمل پزشک متخصص ماموپلاستی می تواند درباره ی این موضوع اطلاعات دقیقی برای شما ارائه کند.

از دیگر عوارضی که می توان برای عمل زیبایی ماموپلاستی در نظر گرفت عدم تقارن سینه ها می باشد که ممکن است برای افراد اتفاق بیوفتد.

در واقع برخی از افراد برای دستیابی به تقارن، به حساسیت بیشتری نیاز دارند، به عنوان مثال، عمل روی پستان مقابل حتی اگر آن پستان حجم کمی چربی از دست داده یا اصلا چربی اضافی نداشته باشد.

بهترین راه مقابله با اتفاق افتادن این موضوع انتخاب یک پزشک متخصص ماموپلاستی با تجربه و دارای مهارت می باشد زیرا کسی که عمل را انجام می دهند تاثیر مستقیم بر روی تقارن سینه ها دارد و می تواند مانع از اتفاق افتادن هر گونه مشکل شود.

 

عوارض جانبی ناشی از ماموپلاستی و راه های مقابله با آن

 

کاهش احساس و سر و کرخت شدن نوک پستان یعنی آئرولا و همچنین نکروز لبه های نوک پستان (آئرولا) و زخم ای سطحی از دیگر عوارض این عمل است. اگر این عمل به عنوان بخشی از عمل سرطان انجام شود، برای بدست آوردن حاشیه بهتر یا گرفتن غدد لنفاوی بیشتر  حدود 20 درصد عوارض و خطرات بیشتری را باید متحمل شوند

در صورت لزوم، یک ردیاب تزریق شده در Waikato روز قبل از عمل خود را برای انجام بیوپسی گره سینتلی انجام می شود. در صورت لزوم، یک سیم توسط رادیولوژیست در صبح جراحی داخل سینه ها (برای سرطان پستان که احساس نمی شود) قرار داده شده است. همچنین شما نمی توانید 6 ساعت قبل از عمل غذا بخورید و بنوشید.

شما دو شب در بیمارستان خواهید ماند. شما تا زمانی مواد و پس آب اضافی پستان ها کمتر از 30 میلی لیتر در روز باشد باید تخلیه انجام دهید. پرستار منطقه نظارت بر این کار را انجام داده و آن را حذف می کند. توصیه می شود یک سینه بند یا همان سوتین محکم و مناسب را بپوشید که از قسمت جلو باز و بسته بشود. شما باید به طور منظم تسکین درد را انجام دهید.

از نکات دیگری که در رابطه با عوارض عمل ماموپلاستی (mammoplasty) می توان ارائه کرد این است که در این عمل از بی هوشی استفاده می شود که ممکن ات برخی با آن مشکلی نداشته باشند اما ممکن است که برخی افراد با این موضوع در حین عمل دچار مشکل شود که باعث به وجودآمدن مشکلات و استرس و نگرانی هایی برای فرد بیمار شود و عمل وی را با مشکلاتی رو به رو سازد.

عفونت و خون ریزی پس از عمل از دیگر مواردی است که باید به آن اشاره کرد و گفت که نباید از دارو هایی مانند آسپرین به دلیل افزایش خون ریزی و عفونت استفاده کرد. افراد نباید نسبت به این حساسیت و عفونت واکنش منفی داشته باشند زیرا تا حدودی این عفونت و خون ریزی ها عادی می باشد.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان