نکات مراقبتی مهم بعد از جراحی ماموپلاستی

افراد زیادی از مشکلات مختلفی در ناحیه سینه‌ خود رنج می‌برند و برای رفع این مشکل که معمولا بزرگی بیش از حد آن می‌باشد، روش‌های زیادی را امتحان می‌کنند که هر کدام از این روش‌ها برای فرد ممکن است نتایج دلخواهی را به وجود نیاورد.  اما روش ماموپلاستی به عنوان  یکی از جراحی‌های زیبایی درمانی ایمن شناخته شده است که کمک می‌کند سینه‌های خوش‌فرم داشته باشید. متاسفانه عمده افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از این عمل، از انجام آن منصرف می‌شوند. از سوی دیگر برخی از افراد به مراقبت ‌های پس از ماموپلاستی توجه نکرده و به نتیجه دلخواه نمی‌رسند. مراقبت های بعد از جراحی زیبایی سینه برای حفظ نتیجه عمل و دور ماندن از عوارض آن، بسیار ضرورت دارد.  برای اینکه بتوانید در این مورد اطلاعات لازم را به دست ‌آورید باید ابتدا با یک پزشک متخصص مشورت کنید و سپس تصمیم خود را نهایی نمایید.

آشنایی با مراقبت های بعد از ماموپلاستی

دوران نقاهت و بهبودی پس از ماموپلاستی چگونه خواهد بود؟

پس از انجام هر نوع عمل زیبایی، سپری کردن دوره‌ نقاهت، یکی از مهم‌ترین مراحل عمل خواهد بود. عمل ماموپلاستی نیز دارای دوره‌ نقاهت می‌باشد و افراد باید برای رعایت کردن نکات پس از عمل، در جهت بهبودی هر چه سریع‌تر خود تلاش کنند تا به نتیجه دلخواه خود از این عمل دست پیدا کنند. به دلیل اینکه در طول این عمل از بی‌هوشی استفاده می‌شود باید بدانید که سرگیجه داشتن و همچنین احساس سنگینی جز علائم کاملا عادی بعد از جراحی می‌باشد و افراد نباید نسبت به آن حساس شوند. برای اینکه نگرانی و یا استرس خاصی پس از عمل نداشته باشید بهتر است پس از عمل فردی کنار شما باشد تا بتواند کمک حال شما شده و شما را در طول ۲۴ ساعت اول پس از جراحی یاری کند. معمولا حدود دو هفته نیاز است تا بخیه‌ها بهبود پیدا کنند اگر چه پس از آن همچنان کمی تورم و کبودی وجود دارد. با توجه به اهمیت دوره نقاهت، در این قسمت روند بهبودی پس از عمل را در بازه‌های زمانی مختلف شرح خواهیم داد:

دوران نقاهت و بهبودی پس از ماموپلاستی چگونه خواهد بود؟

 • دوران نقاهت در هفته اول بعد از عمل

شما ممکن است بخاطر پوشیدن باند الاستیک یا سوتین که بر روی گاز و پانسمان محل جراحی بسته می‌شود، حتی خواب شبانه راحتی نداشته باشید. بنابراین سعی کنید در هفته اول کنار خانواده باشید تا افرادی از شما مراقبت کنند چرا که بدون خواب کافی و مراقبت، بدن شما ضعیف شده و در نتیجه دوره نقاهت سختی را پیش رو خواهید داشت. همچنین مطمئن شوید. شما حتی برای حمام کردن و شستن بدن نیز به کمک نیاز دارید چرا که ممکن است به علت درد شما نتوانید بازوی خود را بلند کنید و حرکت دهید.

 • دوران نقاهت در هفته دوم بعد از عمل

در این دوران بخیه‌های شما برداشته می‌شود. علاوه بر این، سینه‌های شما لطیف‌تر خواهد بود. اگر چه تورم و کبودی وجود خواهد داشت اما به تدریج محو می‌شود. همچنین ممکن است با بهبودی منطقه جراحی، دچار خارش و خشکی شوید. در نظر داشته باشید برای کاهش تورم دردناک، باید میزان سدیم خود را کاهش داده و میزان مصرف آب را نیز افزایش دهید. این کار به بیرون رفتن‌ ترشحات اضافی از محل جراحی کمک می‌کند.

 • دوران نقاهت بعد از گذشت حدود دو هفته

بسته به اینکه حرفه و شغل شما چیست، باید بتوانید به کار خود برگردید. اما به خاطر داشته باشید که اگر شغل شما به شکلی است که مجبور به بلند کردن اجسام سنگین هستید برای چند هفته بعد از عمل از آن خودداری کنید. برای اینکه بتوانید بهبودی خود را هر چه سریع‌تر به دست‌ آورید با پزشک متخصص خود مشورت کرده و راه بروید. انجام این کار باعث افزایش سرعت بهبودی شما خواهد شد

 • دوران نقاهت بعد از شش هفته

از فعالیت شدید پرهیز کنید. از ورزش‌های سنگین و دویدن، کوهنوردی کردن و پله‌های زیادی را بالا رفتن فعلا خودداری نمایید.

 • دوران نقاهت بعد از یکسال

دیگر پس از یکسال تقریبا فرم راضی‌کننده سینه‌ها شکل گرفته و دردی احساس نمی‌کنید. همچنین بدون مشکل به فعالیت‌های روزمره و ورزشی خود باز می‌گردید.

در طول دوره نقاهت، با مصرف دارو‌های تجویز شده در زمان مناسبی که توسط پزشک مشخص شده است می‌توانید سرعت این بهبودی را افزایش دهید. در کنار این موارد توجه به این نکته یعنی مصرف نکردن مشروبات الکلی و همچنین عدم استفاده از دخانیات می‌تواند بهبودی شما را محقق سازد. انجام این کار علاوه بر حفظ سلامتی باعث به وجود آمدن نتایج بهتر برای عمل ماموپلاستی شما خواهد شد که پس از انجام آن می‌توانید رضایت خود را از انجام جراحی اعلام کنید.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

دوران نقاهت پس از ماموپلاستی چقدر طول می کشد و به چه مواردی بستگی دارد؟

دوران نقاهت پس از ماموپلاستی چقدر طول می کشد و به چه مواردی بستگی دارد؟

دوران نقاهت پس از انجام جراحی به مواردی بستگی دارد که فرد در صورت رعایت آن‌ها می‌تواند این زمان را دستخوش تغییراتی کند و باعث کم‌تر و یا بیش‌تر شدن آن شود. افراد می‌توانند با انتخاب یک پزشک متخصص باتجربه و دارای مهارت کافی و همچنین با انجام دستورات وی این، زمان را کم‌تر کنند. سینه‌ها ممکن است در اولین چرخه قاعدگی پس از انجام عمل ماموپلاستی متورم شوند. ممکن است افراد به مدت چند ماه بعد از عمل درد پراکنده به ویژه در دوران قاعدگی را تجربه کنند. دوران نقاهت عمل ماموپلاستی بین ۱ تا ۴ ماه می‌باشد و افراد باید در این زمان مشخص دستوراتی را که توسط متخصص ارائه شده است را به طور کامل و با دقت انجام دهند تا این دوره نقاهت را به حداقل برسانند. در صورتی که دستورات پزشک متخصص توسط فرد انجام نشود ممکن است این زمان بیش‌تر شده و دوره‌ نقاهت برای بهبودی طول بکشد. دوره نقاهت هر کس ممکن است با دیگری متفاوت باشد. ممکن است بعضی‌ افراد حساسیت، عفونت یا بی‌حسی را تجربه کنند و بعضی دیگر چنین علائمی را نداشته باشند. ممکن است سیستم ایمنی بدن یک نفر ضعیف‌تر باشد و زخم‌ها دیرتر بهبود پیدا کنند. پس نمی‌توان بازه زمانی دقیقی را برای میزان دوره نقاهت اعلام کرد.

مراقبت های پس از ماموپلاستی چیست و چه ضرورتی دارد؟

مراقبت های پس از ماموپلاستی چیست و چه ضرورتی دارد؟

مراقبت ‌های پس از عمل ماموپلاستی مربوط به زمانی است که عمل فرد به اتمام رسیده و او وارد دوره‌ نقاهت خود می‌شود. در این زمان فرد برای بهبودی سریع‌تر باید نکات مراقبتی بعد از جراحی کوچک کردن سینه را جدی گرفته و به آن‌ها عمل کند تا این دوره نقاهت به بهترین شکل و بدون عارضه سپری گردد.  همچنین رعایت مراقبت های بعد از عمل زیبایی سینه برای حفظ نتیجه عمل نیز ضرورت دارند. در یک چهارچوب کلی می‌توان گفت که مراقبت‌ های پس از عمل ماموپلاستی می‌تواند از مهم‌ترین اقدامات برای گرفتن نتایج خوب باشد تا افراد بتوانند از این عمل رضایت داشته و به هدف خود که معمولا گرفتن نتایج دائمی و یا کوچک کردن سینه‌های خود می‌باشد برسند.

انجام چه کارهایی پس از ماموپلاستی ممنوع است؟

انجام چه کارهایی پس از ماموپلاستی ممنوع است؟

معمولا پس از انجام جراحی‌های مختلف نکاتی توسط پزشک متخصص برای شخص ارائه می‌شود که بخشی از این نکته‌ها مربوط به کار‌هایی است که انجام آن برای فرد ممنوع می‌باشد. ممنوعیت برای افراد در زمینه‌های مختلف پس از عمل جراحی ممکن است کاملا متفاوت باشد. بنابراین متقاضیان می‌توانند این نکات را قبل از انجام عمل از پزشک خود جویا شوند:

 1. استفاده نکردن از دارو‌های رقیق‌کننده خون و ضد التهاب به مدت تقریبا دو هفته قبل و دو هفته بعد از mammoplasty ممنوع است زیرا این دارو‌ها می‌توانند باعث افزایش خونریزی شده و مشکلات جدی را به بار بیاورند. بنابراین مصرف چنین دارو‌هایی را فراموش کنید. این مسئله درمورد مشروبات الکلی نیز صدق خواهد کرد.
 2. اگر سیگاری هستید، باید تا مدتی مصرف سیگار را ترک کنید زیرا ترک سیگار در عین حال که برای سلامتی شما مفید است، در موفقیت عمل جراحی سینه نیز بسیار تاثیر‌گذار می‌باشد. به طور کلی یک ماه قبل و یک ماه بعد از جراحی باید از دخانیات دوری نمایید.

ماندگاری نتایج عمل ماموپلاستی

این پرسش برای همه‌ افرادی که تصمیم به انجام عمل ماموپلاستی دارند اتفاق می‌افتد که آیا این عمل نتایج دائمی برای آن‌ها به وجود می‌آورد یا خیر. برای اینکه بتوانید از این عمل نتایج کاملا دائمی بگیرید باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اولین کسی که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد پزشک و نفر دوم خود شما هستید. پزشک متخصص در ابتدا برای شما نکاتی را گوشزد خواهد کرد و سپس شما باید در انجام آن تلاش کافی را به عمل بیاورید. منظور از این نکات برای گرفتن نتایج دائمی، همان مراقبت ‌های پس از عمل ماموپلاستی می‌باشد که افراد باید به آن‌ها عمل کنند تا بتوانند از این عمل نتایج خوب و قابل قبولی را به دست آورند.

گرفتن نتایج دائمی مهم‌ترین خواسته افراد برای جراحی زیبایی سینه است. بنابراین باید برای رسیدن به این مهم، نکات مراقبتی بعد از عمل کوچک کردن سینه را جدی بگیرید.

مطالب بیشتر: ماموپلاستی کاهنده چیست؟

نکات مهم برای مراقبت از نتایج حاصل از ماموپلاستی و دائمی بودن آن

نکات مهم برای مراقبت از نتایج حاصل از ماموپلاستی و دائمی بودن آن

مهمترین توصیه های مراقبتی بعد از عمل ماموپلاستی برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل و جلوگیری از بروز عوارض عبارتند از:

 1. پوشیدن سوتین مخصوص تا زمان توصیه شده
 2. مصرف داروهای تجویز شده توسط متخصص
 3. استفاده از کمپرس یخ با دستور پزشک برای تسکین درد و ورم سینه
 4. حفظ حالت زاویه‌دار بالا تنه با پاها در زمان خواب برای جلوگیری از ورم بیشتر در ناحیه جراحی
 5. مصرف آب کافی در طول روز
 6. فشار نیاوردن به سینه‌ها
 7. پرهیز از دوش گرفتن در ۲۴ ساعت اول
 8. تعویض پانسمان سینه‌ها در طول وز و استریل کردن زخم‌ها
 9. مصرف میوه و سبزیجات تازه در رژیم غذایی

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed