ماموپلاستی

آشنایی با مراقبت های بعد از ماموپلاستی

آشنایی با مراقبت های بعد از ماموپلاستی

آشنایی با مراقبت های بعد از ماموپلاستی

امروزه افراد زیادی از مشکلات مختلفی در ناحیه سینه ی خود دارند و برای رفع این مشکل که معمولا بزرگی بیش از حد آن می باشد روش های زیادی را امتحان می کنند که هر کدام از این روش ها برای فرد ممکن است نتایج دلخواهی را به وجود نیاورد.

 

آشنایی با مراقبت های بعد از ماموپلاستی

 

اما افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی از این عمل و همچنین مراقبت های پس از عمل از انجام آن منصرف می شوند. برای اینکه بتوانید در این مورد اطلاعات کافی را به دست آورید باید ابتدا با یک پزشک متخصص ماشوره کنید و سپس اقدام به هر نوع عملی کنید.

دوران نقاهت و بهبودی پس از ماموپلاستی چگونه خواهد بود؟

پس از انجام هر نوع عمل زیبایی سپری کردن دوره ی نقاهت آن جز مهم ترین نکات خواهد بود. عمل ماموپلاستی نیز دارای دوره ی نقاهت می باشد و افراد باید برای رعایت کردن نکات پس از عمل در جهت بهبودی هر چه سریع تر خود تلاش کنند تا به این مهم دست یافته و از داشتن و به پایان رساندن یک عمل جراحی خوب لذت کافی را برده و نتایج لازم و کافی را بگیرند.

به دلیل اینکه در طول این عمل از بی هوشی استفاده می شود باید بدانید که سرگیجه داشتن و همچنین احساس سنگینی جز علائم کاملا عادی می باشد و افراد نباید نسبت به آن حساس شوند برای اینکه نگرانی و یا استرس خاصی پس از عمل نداشته باشید بهتر است پس از عمل فردی کنار شما باشد تا بتواند کمک حال شما شده و شما را در طول 24 ساعت پس از جراحی یاری کند.

معمولا حدود دو هفته نیاز است تا بخیه ها بهبود پیدا کنند اگرچه پس از آن همچنان کمی تورم و کبودی وجود دارد.

 

دوران نقاهت و بهبودی پس از ماموپلاستی چگونه خواهد بود؟

 

 

  • دوران نقاهت در هفته اول بعد از عمل

شما ممکن است بخاطر پوشیدن باند الاستیک یا سوتین که بر روی گاز و پانسمان محل جراحی بسته می شود، حتی خواب شبانه راحتی نداشته باشید. بنابراین سعی کنید در هفته اول کنار خانواده باشید تا افرادی از شما مراقبت کنند چرا که بدون خواب کافی و مراقبت بدن شما ضعیف شده و در نتیجه دوره نقاهت سختی را پیش رو خواهید داشت.

برای اطلاع از هزینه ماموپلاستی خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با ماموپلاستی و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

همچنین مطمئن شوید افرادی که از شما مراقبت می کنند اینقدر به شما نزدیک هستند که بتوانند زمان حمام کردن و شستن بدن نیز به شما کمک کنند چرا که ممکن است به علت درد شما نتوانید بازوی خود را بلند کنید و حرکت دهید. درواقع باعث می شود بافت چربی با کانتور مورد نظر مطابقت داشته باشد.

  • دوران نقاهت در هفته دوم بعد از عمل

در این دوران بخیه های شما برداشته می شود. علاوه بر این، سینه های شما لطیف تر خواهد بود. اگرچه تورم و کبودی وجود خواهد داشت اما به تدریج محو می شود. همچنین ممکن است با بهبودی منطقه جراحی، دچار خارش و خشکی شوید.

در نظر داشته باشید برای کاهش تورم دردناک، باید میزان سدیم خود را کاهش داده و میزان مصرف آب را نیز افزایش دهید. این به بیرون رفتن ترشحات اضافی از محل جراحی کمک می کند.

  • دوران نقاهت بعد از گذشت حدود دو هفته

بسته به اینکه حرفه و شغل شما چیست، باید بتوانید به کار خود برگردید. اما بخاطر داشته باشید که اگر شغل شما به شکلی است که مجبور به بلند کردن اجسام سنگین هستید برای چند هفته بعد از عمل از آن خودداری کنید.

  • دوران نقاهت بعد از شش هفته

از فعالیت شدید جلوگیری کنید، از ورزش های سنگین و دویدن، کوهنوردی کردن و پله های زیادی را بالا رفتن فعلا خودداری کنید.

  • دوران نقاهت بعد از یکسال

دیگر پس از یکسال تقریبا فرم راضی کننده سینه ها شکل گرفته و دردی احساس نمی کنید، همچنین بدون مشکل به فعالیت های روزمره و ورزشی خود باز می گردید.

برای اینکه بتوانید بهبودی خود را هر چه سریع تر بدست آورید با پزشک متخصص خود مشورت کرده و راه بروید و انجام این کار باعث افزایش سرعت بهبودی شما خواهد شد همچنین در کنار انجام این کار مصرف دارو های تجویز شده برای شما در زمان مناسبی که توسط پزشک متخصص در زمینه ی ماموپلاستی مشخص شده می توانید سرعت این بهبودی را افزایش دهید.

در کنار این موارد توجه به این نکته یعنی مصرف نکردن مشروبات الکلی و همچنین عدم استفاده از دخانیات می تواند بهبودی شما را محقق سازد و انجام این کار علاوه بر حفظ سلامتی باعث به وجود آمدن نتایج بهتر برای عمل ماموپلاستی شما خواهد بود که پس از انجام آن می توانید رضایت خود را از انجام جراحی اعلام کنید.

دوران نقاهت پس از ماموپلاستی چقدر طول می کشد و به چه مواردی بستگی دارد؟

دوران نقاهت پس از انجام جراحی به مواردی بستگی دارد که فرد در صورت رعایت آن ها می تواند این زمان را دست خوش تغییراتی کند و باعث کم تر و یا بیش تر شدن آن شود همچنین افراد می توانند با انتخاب یک پزشک متخصص با تجربه و دارای مهارت کافی و همچنین با انجام دستورات وی می توانند این زمان را کم تر کنند.

دوران نقاهت پس از ماموپلاستی چقدر طول می کشد و به چه مواردی بستگی دارد؟

 

سینه ها ممکن است در اولین چرخه قاعدگی پس از انجام عمل ماموپلاستی متورم شوند.  ممکن است بیماران به مدت چند ماه بعد از عمل درد پراکنده  به ویژه در دوران قاعدگی را تجربه کنند.

دوران نقاهت عمل ماموپلاستی بین 1 تا 4 ماه می باشد و افراد باید در این زمان مشخص دستوراتی را که توسط پزشک متخصص در زمینه ماموپلاستی ارائه شده است را به طور کامل و با دقت انجام دهند تا این دوره نقاهت را به حداقل برسانند. در صورتی که دستورات پزشک متخصص توسط فرد انجام نشود ممکن است این زمان بیش تر شده و دوره ی نقاهت برای بهبودی طول بکشد.

دوره نقاهت هرکس ممکن است با دیگری متفاوت باشد، ممکن است بعضی ها حساسیت، عفونت یا بی حسی را تجربه کنند و بعضی دیگر چنین علائمی را نداشته باشند. ممکن است سیستم ایمنی بدن یک نفر ضعیف تر باشد و دیرتر زخم ها بهبود پیدا کنند پس نمی توان عدد دقیقی را برای میزان دوره نقاهت اعلام کرد.

مراقبت های پس از ماموپلاستی چیست و چه ضرورتی دارد؟

مراقبت های پس از عمل ماموپلاستی مربوط به زمانی است که عمل فرد به اتمام رسیده و او باید وارد دوره ی نقاهت خود شود در این زمان فرد بیمار برای بهبودی خود باید نکاتی را که برای مراقبت از عمل جراحی سینه خود و موفقیت در به پایان رساندن آن مورد نیاز است و این نکات معمولا توسط پزشک برای افراد در این زمینه ارائه می شود انجام دهند.

مراقبت های پس از ماموپلاستی چیست و چه ضرورتی دارد؟

انجام این کار ها پس از عمل ماموپلاستی به این دلیل ضرورت دارد که ممکن است در صورتی که این کار ها انجام نشود فرد از انجام عمل ماموپلاستی به دلیل دریافت نکردن نتایج مناسب پشیمان شود که این کار هم از نظر روحی به فرد آسیب می رساند و هم ممکن است عمل وی دچار مشکل شود بنابراین مراقبت های پس از عمل جراحی سینه را جدی بگیرید.

در یک چهارچوب کلی می توان گفت که مراقبت های پس از عمل ماموپلاستی می تواند از مهم ترین اقدامات برای گرفتن نتایج خوب باشد تا افراد بتوانند از این عمل رضایت داشته و به هدف خود که معمولا گرفتن نتایج دائمی و یا کوچک کردن سینه های خود می باشد برسند.

انجام چه کارهایی پس از ماموپلاستی ممنوع است؟

معمولا پس از انجام جراحی های مختلف نکاتی توسط پزشک متخصص برای شخص بیمار ارائه می شود که بخشی از این نکته ها مربوط به کار هایی است که انجام آن برای فرد ممنوع می باشد.

ممنوعیت برای افراد در زمینه های مختلف پس از عمل جراحی ممکن است کاملا متفاوت باشد بنابراین افراد می توانند این نکات را قبل از انجام عمل از پزشک خود جویا شوند.

انجام چه کارهایی پس از ماموپلاستی ممنوع است؟

ممنوعیت برای افراد در زمینه های مختلف پس از عمل جراحی ممکن است کاملا متفاوت باشد بنابراین افراد می توانند این نکات را قبل از انجام عمل از پزشک خود جویا شوند.

تکه های یخ یا بسته یخ همچنین می توانید از کیسه های فریزر پر از یخ، ذرت منجمد یا نخود فرنگی استفاده کنید.

قطره چشم یا اشک مصنوعی (از پزشک خود بخواهید نوع خاصی را برای رفع نیازهای خاص شما توصیه کند)

معمول ترین نکته ای که معمولا پس از جراحی های مختلف برای افراد ممنوع می شود ممنوعیت آن شامل عمل جراحی سینه هم می شود استفاده نکردن از دارو های ضد التهاب مانند آسپرین و مسکن ها می باشد و همچنین مصرف Advil، Motrin، Naproxen، Aleve به دلیل افزایش خطر خونریزی و رقیق شدن خون منع می شود.

این ممنوعیت به این دلیل است که این دارو ها می توانند باعث افزایش خون ریزی شده و فرد بیمار دچار نگرانی و استرس کند بنابراین مصرف چنین دارو هایی را فراموش کنید.

برخی از پزشکان برای انجام عمل ماموپلاستی (mammoplasty) در صورتی که فرد سیگاری باشد به او ترک کردن آن را پیشنهاد می کنند؛ زیرا ترک سیگار در عین این که برای سلامتی افراد مفید است، برای موفقیت انجام عمل جراحی سینه نیز بسیار تاثیر گذار می باشد و فرد در صورت ترک آن می توانند به این دو هدف دست یابد.

نکات مهم برای مراقبت از نتایج حاصل از ماموپلاستی و دائمی بودن آن

این پرسش برای همه ی افرادی که تصمیم به انجام عمل ماموپلاستی دارند اتفاق می افتد که آیا این عمل نتایج دائمی برای آن ها به وجود می آورد یا خیر.

برای اینکه بتوانید از این عمل نتایج کاملا دائمی بگیرید باید این نکته را به خاطر داشته باشید که اولین کسی که به شما در این زمینه کمک خواهد کرد پزشک و نفر دوم خود شما هستید و در نهایت دوستان و خانواده یا افرادی که حداقل در هفته اول مسئولیت مراقبت از شما را می پذیرند.

 

نکات مهم برای مراقبت از نتایج حاصل از ماموپلاستی و دائمی بودن آن

پزشک متخصص در ابتدا برای شما این نکته را گوش زد خواهد کرد و سپس شما باید در انجام آن تلاش کافی را به عمل بیاورید. منظور از این نکات برای گرفتن نتایج دائمی همان مراقبت های پس از عمل می باشد که افراد باید آن را برای گرفتن نتایج دائمی جدی بگیرند تا بتوانند از این عمل نتایج خوب و قابل قبولی را بگیرند.

گرفتن نتایج دائمی مهم ترین هدفی است که افراد از اقدام به انجام جراحی سینه تمایل به رسیدن به آن دارند؛ بنابراین باید برای رسیدن به این مهم نکاتی را که برای شما ارائه شد را انجام داده و قبلا از انجام آن مواردی که توسط پزشک برای شما ارائه خواهد کرد را جدی بگیرید تا بتوانید در کنار انجام آن ها از گرفتن نتایج دائمی که خود نیز شاهد آن خواهید بود لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت ماموپلاستی خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان