نکات مهم پیوند ابرو به روش FUT

ریزش ابرو رخدادی است که ممکن است در هر سنی یا بنا به هر دلیلی برای هر یک از ما اتفاق بیافتد، پس افرادی که دچار ریزش ابرو می‌شوند باید به دنبال راه‌های درمانی مطمئن باشند؛ در این بین ممکن است با روش‌های مختلفی برخود کنید؛ اما دقت در انتخاب روش درمانی بسیار مهم است و در این مطلب یکی از روش‌های کاشت ابروی طبیعی برای شما شرح داده شده است؛ کاشت ابرو به روش fut یک روش مادر و رایج برای کاشت ابروی طبیعی می‌باشد که به‌طور معمول تا ۴۰۰ تار مو یا کمی بیشتر برای هر ابرو نیاز است.

برای کاشت ابرو به روش اف یو تی، این تارهای مو از بانک موی خود فرد واقع در پشت سر یا پشت گوش برداشته و در محل ابرو کاشته می‌شود، به اطلاعات ارائه شده توسط بعضی مراکز که به برداشت مو از بالای ابرو اشاره شده، توجه نکنید چرا که فولیکول این مناطق قدرت کافی را ندارند؛ در ادامه این مطلب نکات بیشتر را در زمینه روش کار و هزینه کاشت ابرو روش fut بیان خواهیم کرد.

اینفو کاشت ابرو به روش fut
اینفو کاشت ابرو به روش fut

کاشت ابرو به روش FUT

یکی از روش‌های کاشت ابروی طبیعی، پیوند ابرو به روش fut می‌باشد که به عنوان متدهای رایج برای این عمل زیبایی شناخته شده است. کاشت طبیعی ابرو می‌تواند به کمک همان متدهای کاشت مو انجام گیرد.

کاشت ابرو اف یو تی

زنان و مردان می‌توانند از پیوند ابرو به روش اف یو تی برای ترمیم ابروی خود بهره ببرند. البته برای پیوند ابرو باید دقت بیشتری صورت گیرد، زیرا حجم کار کمتر و ظرافت آن بیشتر است. روش FUT یکی از روش‌های کاشت ابرو است که سال‌ها است که پزشکان پوست و مو از آن بهره می‌برند. ابرو علاوه بر زیبایی چهره، باعث محافظت از چشم نیز می‌شود و نقش مهمی را در صورت ایفا می‌کند.

عکس قبل و بعد کاشت ابرو به روش fut

مراحل کاشتمزایا
آماده‌سازی ناحیه کاشت و بانک مو با اعمال بی‌حسی و استریلیزاسیونامکان کاشت مو با تعداد گرافت‌های بالا
برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو (پشت سر یا پشت گوش) به صورت نواریعدم آسیب رسیدن به فولیکول‌های مو حین برداشت و در نتیجه درصد بالای موفقیت
اعمال بخیه در برش‌های ایجاد شده بعد از برداشت نواریعدم آسیب جدی و عمیق به بافت بانک مو
شست و شوی فولیکول‌های برداشت شده جهت حذف بافت چربی و خون و آماده‌سازی آن‌ها به صورت تار به تاردستیابی به ابروهای پرپشت با مقاومت بالا
کاشت موهای برداشت شده به صورت واحدهای یک تا دو تار به کمک سوزن مخصوص به قطر ۱ میلی‌متربرخورداری از دوره نقاهت کوتاه و بی‌دردسر
ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا بعد از اتمام کار

آماده سازی برای کاشت ابرو به روش FUT

کسی که می‌خواهد برای کاشت ابرو به روش اف یو تی اقدام کند، ابتدا باید در جلسه مشاوره با متخصص شرکت نماید تا علاوه بر بررسی سلامت عمومی بدن و تایید صلاحیت وی برای این عمل زیبایی، پیرامون مواردی همانند تعداد گرافت مورد نیاز، روش انتخابی برای پیوند و مراقبت‌های قبل و بعد از پیوند نیز صحبت شود.

شرایط لازم برای کاشت ابرو اف یو تی
پیوند ابرو به روش FUT

کسانی که دارای ابروهای کم‌پشت یا نازک هستند و یا به هر علتی بخشی از ابروی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. ساختار صورت در مدل کاشت ابرو مؤثر است و باید به خوبی تناسب بین اجزای صورت و ابرو ایجاد شود، مهم‌ترین تفاوتی که بین کاشت طبیعی ابرو به روش FUT با دیگر روش‌ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت‌های مو از بانک مو است.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش نیوگرافت

نحوه برداشت مو در کاشت ابرو به روش FUT

برای برداشت مو به روش FUT از دو ناحیه شامل ناحیه‌ پشت سر و ناحیه پشت گوش، می‌توان استفاده کرد. این دو بخش دارای موهایی هستند که حتی در اثر مشکلات ژنتیکی دچار آسیب و ریزش نمی‌شوند. البته برای کاشت ابرو، متخصص بیشتر به سراغ موهای پشت گوش می‌رود زیرا موهای این قسمت نازک‌تر و ظریف‌تر است و باعث می‌شود پیوند ابرو طبیعی‌تر به نظر برسد.  مراحل استخراج گرافت به شرح زیر است:

نحوه برداشت مو در کاشت ابرو اف یو تی

 1. برای برداشت مو، ابتدا ناحیه‌ مورد نظر استریل شده و سپس بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد.
 2. یک نوار کوچک با توجه به تعداد گرافت‌های مورد نیاز در ناحیه‌ بانک مو نشانه‌گذاری می‌شود.
 3. با ابزار حساس و تیز، مو و پوست اطراف آن به اندازه‌ یک نوار کوچک از سر جدا می‌شود.
 4. حال دو طرف خراش را به هم بخیه زده و اتصال انجام می‌گیرد.
 5. اکنون یک نوار مو به همراه پوست و دیگر بافت‌های اطراف آن مانند بافت چربی در دست است.
 6. این نوار مو، قابل استفاده در ناحیه ابرو نیست و باید پردازش شود. لذا بافت برداشت شده را در زیر میکروسکوپ‌های قوی می‌برند و به واحدهای فولیکولار تقسیم می‌کنند. این واحدها به صورت یک تا چهار تار مو هستند. آن‌ها را دسته بندی کرده و در محلول استانداردی مورد محافظت قرار می‌دهند.

هنگامی که از پیوند ابرو به روش اف یو تی استفاده شود، پزشک می‌تواند این روش را با سایر روش‌ها ترکیب کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران

کاشت ابرو به روش FUT و نحوه انجام آن

برای کاشت ابروی طبیعی، معمولاً از واحدهای یک تا دو تار استفاده می‌شود. این واحدها ظرافت و خط رویش بهتری را برای ابرو ایجاد می‌کنند. قرار دادن واحدهای فولیکولی در ناحیه‌ ابرو نیازمند تجربه زیادی است به گونه‌ای که پزشک باید علاوه بر مهارت در کاشت ابرو، عمق و زاویه مناسبی را برای کاشت انتخاب کند تا نتیجه کار طبیعی به نظر برسد. ابرو دارای سه زاویه‌ رشد در تاج ابرو، بخش پهن ابرو و دم ابرو است. باید گرافت‌ها به گونه‌ای در هر کدام از این بخش‌ها قرار گیرند که بتوانند به خوبی خط رویش مناسبی را ایجاد کرده و مدل مد نظر ابرو طراحی گردد. برای کاشت طبیعی ابرو به روش FUT، به کمک سوزن مخصوص به قطر حدود یک میلی‌متر، شکافی در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های یک یا دو تار مو با زاویه رویش مناسب در منطقه‌ کاشت قرار می‌گیرند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا برای ضخیم شدن ابرو می توان کاشت ابرو به روش FUT انجام داد؟

بله پیوند ابرو نه‌تنها در افرادی که دچار ریزش ابرو یا بیماری‌های خاص شده‌اند انجام می‌گیرد، بلکه می‌تواند ابرو را ضخیم‌تر کرده و شکل ظاهری فرد متقاضی را تغییر دهد. برخی افراد به آرایش روی می‌آورند که باید گفت آرایش جایگزینی دائمی برای داشتن ابروی زیبا نیست زیرا علاوه بر اینکه طبیعی به نظر نمی‌رسد، دردسر زیادی نیز دارد در نتیجه پیوند ابرو برای ضخیم کردن ابرو، کاملا طبیعی است.

ضخامت مو در کاشت ابرو اف یو تی

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش DHI

رشد ابرو در کاشت ابرو به روش اف یو تی

یکی از مشکلاتی که افراد در پیوند ابرو به روش اف یو تی با آن برخورد می‌کنند، خصوصیات موی سر است که به ابرو انتقال می‌یابد. به عنوان مثال رشد موی ابرو سریع‌تر و بیشتر از حد معمول خواهد شد و نیاز دارید آن را کوتاه کنید. معمولا هر ۱۰ روز یک‌بار باید با قیچی نوک آن‌ها را کوتاه کرد تا زاویه و جهت رویش به هم نخورد. البته پس از مدتی که مو در این ناحیه قرار گرفت، خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد و رشد آن متناسب با ناحیه‌ ابرو خواهد شد. اما معمولاً سال اول شاهد رشد زیاد مو در قسمت ابروی خود خواهید بود. بعد از مدتی که معمولاً حدود دو ماه طول می‌کشد، موهای ابرو شروع به ریزش می‌کنند، نگرانی از بابت ریزش مو نداشته باشید زیرا پس از اتمام شوک جراحی بر روی ناحیه‌  ابرو، بعد از چند هفته دوباره موها شروع به رشد می‌کنند و به مرور پرپشت‌تر می‌شوند. از این رو رشد و نتیجه‌ نهایی کاشت ابرو را در زمانی حدود ۱۰ تا ۱۲ ماه پس از عمل می‌توانید مشاهده کنید.

رشد ابرو در پیوند ابرو به روش FUT

مطالب بیشتر: مدل های کاشت ابرو طبیعی

مزایای پیوند ابرو به روش FUT

 1. کاشت ابرو به روش اف یو تی امکان انتقال تعداد زیادی گرافت مو را به ابروی شما فراهم می‌کند، از این رو پس از پیوند ابرو، چهره‌ای زیبا با ابروانی پرپشت خواهید داشت.
 2. برداشت مو به روش نواری باعث می‌شود تا فولیکول‌های میانی کاملاً سالم باشند و نگرانی بابت خراب شدن تعداد زیادی فولیکول مو نداشته باشید.
 3. در روش FUT که تحت میکروسکوپ‌های استریوسکوپی انجام می‌شود، بافت مو بدون آسیب به بانک مو، تراشیده و خارج می‌شود. بنابراین می‌توان بدون ایجاد صدمه به گرافت، فولیکول‌هایی را تهیه کرد که حاوی موهای مناسب برای پیوند هستند.
 4. در تکنیک FUT کانال‌ها با شکاف‌های ریزی در ناحیه ابرو باز می‌شوند و با استفاده از تکنیک شکاف، می‌توان فولیکول‌ها را بدون آسیب رساندن به بافت‌های اطراف، در محل مورد نظر کاشت.
 5. با توجه به این‌که نوار موی برداشت شده از بخش‌هایی مانند پشت‌سر و پشت‌گوش تشکیل شده‌اند و این نواحی مقاومت بالایی دارند و اثرات ژنتیکی و محیطی کمتر بر روی آن‌ها اثر می‌گذارند، می‌توانند ابرویی دائمی را برای شما به ارمغان آورند که پرپشتی ابروی شما را تا آخر عمر حفظ کنند.
 6. عمل کاشت ابرو به روش Fut به طور متوسط ​​۴ ساعت طول می‌کشد لذا زمان کوتاه‌تری نیز لازم است تا فرد بهبود یابد و به زندگی عادی برگردد.
 7. در روش FUT علاوه بر مقرون به صرفه بودن، گرافت‌های بیشتری را نیز می‌توان برداشت کرد که به معنی داشتن ابروهایی پهن است.
 8. اگر کاشت به صورت استاندارد و با مهارت انجام گیرد، بعد از کامل شدن نتیجه عمل، شما ابروهایی کاملاً طبیعی و زیبا دارید که کسی متوجه اینکه کاشت انجام شده،  نخواهد شد.
 9. برای افرادی که زمان محدودی دارند و می‌خواهند هر چه سریع‌تر به ابروهایی زیبا، پرپشت و طبیعی دست پیدا کنند، کاشت ابرو به روش FUT مناسب است.

مزایا و معایب کاشت ابرو به روش fut

مطالب بیشتر: کاشت ابرو پهن طبیعی

معایب پیوند ابرو به روش FUT

علاوه بر مزایایی که روش اف یو تی دارد، مشکلاتی را هم می‌توان برای آن برشمرد:

 1. اگر چه این روش درد کمی دارد اما بخیه زدن کاملا ضروری است و انجام می‌شود زیرا عمل جراحی محسوب می‌شود. در نتیجه باید مراقب بود محل زخم عفونت نکند.
 2. پیوند ابرو به روش fut هر چند ابرویی زیبا به وجود می‌آورد ولی اگر متخصص در بخیه زدن جای نوار با ظرافت عمل نکند، در محل نوار یک اسکار به جا خواهد ماند. البته این نوار در زیر پوشش موهای دیگر مخفی می‌شود اما با بالا رفتن موها یا کوتاه کردن بیش از حد آن، ممکن است جای زخم به راحتی قابل مشاهده باشد. البته لازم به ذکر است که جای زخم به مرور زمان خفیف شده و از بین می‌رود. در نهایت شدت این اسکار به نحوه بخیه زدن و مهارت پزشک نیز مربوط می‌شود.

عوارض کاشت ابرو اف یو تی

آیا نتیجه کاشت ابرو به روش FUT دائمی و طبیعی است؟

بله دائمی است. موهایی که پس از پیوند ابرو رشد می‌کنند، دائمی هستند. موهای ابرو تا آخر عمر رشد خواهند کرد و هیچ تفاوتی با موی طبیعی نخواهند داشت. شاید برای برخی سوال باشد که آیا می‌توان این ابروها را رنگ کرد یا نه که جواب مثبت است و این ابروها، هیچ فرقی با ابروهای طبیعی و ابتدایی شما نخواهند داشت ولی باید از متخصص سوال کنید که چه مدت بعد از پیوند طبیعی ابرو به روش FUT می‌توان ابرو را رنگ کرد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

نتایج دائمی کاشت ابرو اف یو تی

نکاتی که در کاشت ابرو به روش FUT باید در نظر گرفته شود

۱- در این روش نهایت دقت باید انجام گیرد، هنگامی که گرافت‎‌ها از هم جدا می‌شوند باید از واحدهای تک تاری یا دو تاری استفاده کرد.

۲- در بخش خط طراحی و بیرونی‌ترین خط کاشت، گرافت‌های تک مویی قرار داده می‌شود و به طور معمول گرافت‌های دو تار مویی را در بخش وسط قرار می‌دهند.

۳- هنگام کاشت، زاویه‌ مناسب باید در نظر گرفته شود. اگر زاویه‌ رویش مو استاندارد نباشد، بعد از کامل شدن نتیجه‌، پیوند ابرو استانداردهای لازم را ندارد و حالت خوبی به خود نمی‌گیرد.

توصیه ‌های قبل از پیوند ابرو با روش FUT

 1. حداقل به مدت یک ماه قبل از پیوند ابرو از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید. مصرف دخانیات، سطح اکسیژن خون را پایین می‌آورد که باعث آسیب به فولیکول خواهد شد و مصرف الکل، خون را رقیق می‌کند که باعث افزایش خطر خونریزی بعد از پیوند طبیعی ابرو می‌شود.
 2. تا دو هفته قبل از پیوند ابرو نباید داروهای رقیق‌کننده خون مصرف کنید.
 3. در صورت ابتلا به بیماری خاص یا داشتن حساسیت به ماده بی‌حسی حتماٌ موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. شب قبل از کاشت ابرو، حمام کنید تا هم پوست از آلودگی پاک شده و هم اینکه شما تا ۴۸ ساعت بعد نمی‌توانید استحمام کنید.
 5. در روز عمل، نباید آرایش صورت داشته باشید.
 6. حتماٌ روزی که برای کاشت طبیعی ابرو مراجعه می‌کنید لباس دکمه‌دار بپوشید تا تعویض آن راحت باشد.

مطالب بیشتر: کاشت ابرو روی اسکار

مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو به روش FUT

مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو به روش FUT

بعد از کاشت ابرو به روش اف یو تی یک‌سری مراقبت‌ها را باید انجام دهید تا نگرانی از بابت نتیجه عمل نداشته باشید. این مراقبت‌ها بسیار حساس هستند زیرا می‌توانند سرنوشت پیوند ابرو با روش اف یو تی را مشخص کنند:

 1. بنا به همان دلیلی که ذکر شد، نباید تا یک ماه به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
 2. داروهایی که پزشک تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 3. در زمان خوابیدن حتماٌ سر به زاویه ۴۵ درجه نسبت به بدن قرار داشته باشد تا از تورم پوست جلوگیری گردد.
 4. به هیچ عنوان به محیط آلوده نرفته و در معرض گرد و غبار قرار نگیرید چون زخم عفونت می‌کند.
 5. مصرف مایعات به ویژه آب را بیشتر کنید تا هم خونرسانی به محل کاشت مو بیشتر شده و فولیکول‎‌های پیوندی تقویت شوند و هم جای زخم و محل کاشت، زودتر بهبود یابند.
 6. خوردن میوه و سبزیجات را بیشتر کنید. خاصیت آنتی‌اکسیدانی این مواد غذایی، باعث افزایش سرعت ترمیم زخم‌ها و همچنین تقویت بهتر فولیکول‌ها می‌شود.
 7. به هیچ عنوان محل کاشت ابرو با روش FUT نباید تحت فشار باشد لذا از ماساژ دادن و خاراندن خودداری کنید.
 8. تا زمانی که پزشک توصیه می‌کند، فعالیت و ورزش سنگین، ممنوع است.
 9. در زمان شستن صورت، به هیچ عنوان نباید حوله را به صورت خود بکشید.
 10. حداقل تا ۴۸ ساعت بعد از پیوند ابرو به روش FUT نباید آب به ابروها برسد و پس از آن برای حمام کردن و شستن صورت باید طبق دستور متخصص رفتار نمود.

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو هلیا مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب‌سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed