کاشت ابرو

کاشت ابرو به روش fut

1
(1)

ریزش ابرو رخدادی است که ممکن است در هر سنی یا بنا به هر دلیلی برای هر یک از ما اتفاق بیافتد، پس افرادی که دچار ریزش ابرو می‌شوند باید به دنبال راه‌های درمانی مطمئن باشند؛ در این بین ممکن است با روش‌های مختلفی برخود کنید؛ اما دقت در انتخاب روش درمانی بسیار مهم است و در این مطلب یکی از روش‌های کاشت ابروی طبیعی برای شما شرح داده شده است؛  کاشت ابرو به روش fut یک روش مادر و رایج برای کاشت ابروی طبیعی می‌باشد که به‌طور معمول تا400 تار مو یا کمی بیشتر برای هر ابرو نیاز است. برای کاشت ابرو به روش اف یو تی، این تارهای مو از بانک موی خود فرد واقع در پشت سر یا پشت گوش برداشته و در محل ابرو کاشته می‌شود، به اطلاعات ارائه شده توسط بعضی مراکز که به برداشت مو از بالای ابرواشاره شده، توجه نکنید چرا که فولیکول این مناطق قدرت کافی را ندارند؛ در ادامه این مطلب نکات بیشتر را در زمینه روش کار و هزینه کاشت ابرو روش fut بیان خواهیم کرد.

کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش fut، یکی از روش‌های کاشت ابروی طبیعی می‌باشد که این روش در نوع برداشت مو با دیگر روش‌ها متفاوت است، کاشت طبیعی ابرو می‌تواند به کمک همان متدهای کاشت مو انجام گیرد؛ زنان و مردان می‌توانند از پیوند ابرو به روش اف یو تی برای ترمیم ابروی خود بهره ببرند؛ البته برای پیوند ابرو باید دقت بیشتری صورت گیرد زیرا حجم کار کمتر و ظرافت آن بیشتر است. روش FUT یکی از روش‌های کاشت ابرو است که سال‌هاست پزشکان پوست و مو از آن بهره می‌برند، ابرو علاوه بر زیبایی چهره، باعث محافظت از چشم نیز می‌شود و نقش مهمی را در صورت ایفا می‌کند.

 

Eyebrow-implantation-by-FUT-method

 

آماده سازی برای کاشت ابرو به روش FUT

کسانی که می‌خواهند برای کاشت ابرو به روش اف یو تی اقدام کنند، طی یک جلسه مشاوره در خصوص روش کاشت ابرو، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، طرح ابرو و … مورد بررسی قرار می‌گیرد. کسانی که دارای ابروهای کم پشت یا نازکی هستند و به هر علتی بخشی از ابروی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند؛ ساختار صورت در طرح ابرو مؤثر است و باید به خوبی تناسب بین اجزای صورت و ابرو ایجاد شود، مهمترین تفاوتی که بین روش FUT با دیگر روش‌ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت‌های مو از بانک مو است.

 

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش نیوگرافت

 

نحوه برداشت مو در کاشت ابرو به روش FUT

برای برداشت مو به روش FUT از دو ناحیه می‌توان استفاده کرد، ناحیه‌ی پشت سر و ناحیه پشت گوش، این دو بخش دارای موهایی هستند که به علت مشکلات ژنتیکی دچار آسیب نمی‌شوند و ریزش ندارند، البته برای بخش ابرو، به علت وجود موهای نازک‌تر و ظریف‌تر در بخش پشت گوش، بیشتر از این قسمت استفاده می‌شود. برای برداشت مو، ابتدا ناحیه‌ی مورد نظر استریل می‌شود، یک نوار کوچک با توجه به تعداد گرافت‌های مورد نیاز در ناحیه‌ی بانک مو  نشانه گذاری می‌شود، ناحیه‌ی بانک مو بی حس شده و با ابزار حساس و تیز، مو و پوست اطراف آن به اندازه‌ی یک نوار کوچک از سر جدا می‌شود، حال دو طرف خراش را به هم بخیه زده و اتصال انجام می‌گیرد؛ در حال حاضر یک نوار مو به همراه پوست و دیگر بافت‌های اطراف آن مانند بافت چربی وغیره در دست است.

هنگامی که از پیوند ابرو به روش اف یو تی و استفاده شود، پزشک می‌تواند این روش را با سایر روش‌ها ترکیب کند تا بهترین نتیجه حاصل شود، این نوار قابل استفاده در ناحیه ابرو نیست و باید پردازش شود. بافت برداشت شده را در زیر میکروسکوپ‌های قوی می‌برند و به واحدهای فولیکولار تقسیم می‌کنند، این فولیکول‌ها باید به دقت برداشته شوند زیرا جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و ساختار طبیعی آن نباید آسیب ببیند؛ این واحدها به صورت یک تا چهار تار مو است، این واحدها را دسته بندی کرده و در محلول استانداردی مورد محافظت قرار می‌دهند.

 

How-to-remove-hair-in-eyebrow-transplantation-by-FUT-method

کاشت ابرو به روش FUT و نحوه انجام آن

برای کاشت ابرو معمولاً از واحدهای یک تا دو تار استفاده می‌شود، این واحدها ظرافت و خط رویش بهتری را برای ابرو ایجاد می‌کنند، قرار دادن واحدهای فولیکولی در ناحیه‌ی ابرو نیازمند تجربه زیادی است، به گونه‌ای که پزشک باید علاوه بر مهارت در کاشت ابرو، طریقه مناسب جایگزینی مو در بخش‌های مختلف ابرو را نیز بداند و زاویه رشد مناسبی را برای آن ایجاد کند. ابرو دارای سه زاویه‌ی رشد در تاج ابرو، بخش پهن ابرو و دم ابرو است که باید گرافت‌ها به گونه‌ای در هر کدام از این بخش‌ها قرار گیرند که بتوانند به خوبی خط رویش مناسبی را ایجاد کنند. برای کاشت ابرو به روش FUT، به کمک سوزن مخصوص به قطر حدود یک میلی‌متر، شکافی در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های یک یا دو تار موی در آن با زاویه رویش مناسب منطقه‌ی کاشت قرار می‌گیرند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می‌توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا برای ضخیم شدن ابرو می توان کاشت ابرو به روش FUT انجام داد؟

بله پیوند ابرو نه تنها در افرادی که دچار ریزش ابرو یا بیماری‌های خاص شده‌اند، انجام می‌گیرد، بلکه می‌تواند ابرو را ضخیم‌تر کرده و شکل ظاهری فرد متقاضی را تغییر دهد، برخی افراد به آرایش روی می‌آورند که باید گفت آرایش جایگزینی دائمی برای پیوند ابرو نیست زیرا علاوه بر اینکه طبیعی به نظر نمی‌رسد،  دردسر زیادی نیز دارد، در نتیجه پیوند ابرو برای ضخیم کردن ابرو کاملا طبیعی است.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش DHI

 

رشد ابرو در کاشت ابرو به روش اف یو تی

یکی از مشکلاتی که افراد با پیوند ابرو به روش اف یو تی به آن برمی‌خورند، خصوصیات موی سر است که به ابرو انتقال می‌یابد، به عنوان مثال رشد موی ابرو سریع‌تر و بیشتر از حد معمول خواهد شد و نیاز دارید آن را کوتاه کنید، معمولا هر 10 vوز یک بار باید با قیچی از نوک آن‌ها را کوتاه کرد تا زاویه و جهت رویش به هم نخورد؛ البته پس از مدتی که مو در این ناحیه قرار گرفت، خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد و رشد آن متناسب با ناحیه‌ی ابرو خواهد شد. اما معمولاً سال اول شاهد رشد زیاد مانند موی ناحیه سر، در قسمت ابروی خود خواهید بود، بعد از مدتی که معمولاً حدود دو ماه طول می‌کشد، موهای ابرو شروع به ریزش می‌کنند، نگرانی از بابت ریزش مو نداشته باشید زیرا پس از اتمام شوک جراحی بر روی ناحیه‌ی ابرو، بعد از چند هفته دوباره موها شروع به رشد می‌کنند و به مرور پرپشت‌تر می‌شوند؛ از این رو رشد و نتیجه‌ی نهایی کاشت ابرو را در زمانی حدود 10 تا 12 ماه پس از عمل می‌توانید مشاهده کنید.

مزایا و معایب پیوند ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش اف یو تی امکان انتقال تعداد زیادی گرافت مو را به ابروی شما فراهم می‌کند، از این رو پس از پیوند ابرو، چهره‌ای زیبا با ابروانی پرپشت خواهید داشت، برداشت مو به روش نواری باعث می‌شود تا فولیکول‌های میانی کاملاً سالم باشند و نگرانی بابت خراب شدن تعداد زیادی فولیکول مو نداشته باشید. در روش FUT که تحت میکروسکوپ‌های استریوسکوپی انجام می‌شود، بافت مو  بدون آسیب به بانک مو، تراشیده و خارج می‌شود؛ بنابراین می‌توان بدون ایجاد صدمه به گرافت، فولیکول‌هایی را تهیه کرد که حاوی موهای مناسب برای پیوند است، در تکنیک FUT کانال‌ها با شکاف‌های ریزی در ناحیه ابرو باز می‌شوند و با استفاده از تکنیک شکاف، می‌توان فولیکول‌ها را بدون آسیب رساندن بافت‌های اطراف، درمحل مورد نظر کاشت.

با توجه به این که نوار موی برداشت شده از بخش‌هایی مانند پشت‌سر و پشت‌گوش تشکیل شده‌اند و این نواحی مقاومت بالایی دارند و اثرات ژنتیکی و محیطی کمتر بر روی آن‌ها اثر می‌گذارند، می‌توانند ابرویی دائمی را برای شما به ارمغان آورند که پرپشتی ابروی شما را تا آخر عمر حفظ کنند. عمل کاشت ابرو به روش Fut به طور متوسط ​​4 ساعت طول می‌کشد؛ لذا زمان کوتاه‌تری نیز لازم است تا فرد بهبود یابد و به زندگی عادی برگردد. در روش FUT علاوه بر مقرون به صرفه بودن، گرافت‌های بیشتری را نیز می‌توان برداشت که به معنی داشتن ابروهایی پهن است، اگر کاشت به صورت استاندارد و با مهارت انجام گیرد، بعد از کامل شدن نتیجه عمل، شما ابروهایی کاملاً طبیعی و زیبا دارید که کسی متوجه اینکه کاشت انجام شده،  نخواهد شد.

 

مزایا و معایب کاشت ابرو به روش fut

 

برای افرادی که زمان محدودی دارند و می‌خواهند هرچه سریع‌تر به ابروهایی زیبا، پرپشت و طبیعی دست پیدا کنند، کاشت ابرو به روش FUT مناسب است، علاوه بر مزایایی که روش اف یو تی دارد، مشکلایت را هم می‌توان برای آن برشمرد: اگرچه این روش درد کمی دارد اما بخیه زدن کاملا ضروری است و انجام می‌شود زیرا عمل جراحی محسوب می‌شود. پیوند ابرو به روش fut هر چند ابرویی زیبا به وجود می‌آورد ولی نوار مو که از سر جدا می‌شود سبب یک اسکار خطی در سر می‌شود، از همین رو توسط مردان و زنان ترجیح داده نمی‌شود زیرا به همراه داشتن اسکار، می‌تواند ظاهری بد به فرد ببخشد، البته این نوار در زیر پوشش موهای دیگر مخفی می‌شود؛ اما با بالا رفتن موها یا کوتاه کردن بیش از حد آن، ممکن است جای زخم به راحتی قابل مشاهده باشد؛ اما به مرور زمان خفیف شده و از بین می‌رود، شدت این اسکار به نحوه بخیه زدن و مهارت پزشک نیز مربوط می‌شود.

آیا نتیجه کاشت ابرو به روش FUT دائمی و طبیعی است؟

بله دائمی است، موهایی که پس از پیوند ابرو رشد می‌کنند، دائمی هستند، موهای ابرو تا آخر عمر رشد خواهند کرد و هیچ تفاوتی با موهای طبیعی نخواهند داشت، شاید برای برخی سوال باشد که آیا می‌توان این ابروها را رنگ کرد یا نه که جواب مثبت است و این ابروها، هیچ فرقی با ابروهای طبیعی و ابتدایی شما نخواهند داشت.

 

نکاتی که در کاشت ابرو به روش FUT باید در نظر گرفته شود

در این روش نهایت دقت باید انجام گیرد، هنگامی که گرافت‎ها از هم جدا می‌شوند، باید از واحدهای تک تاری یا دو تاری استفاده کرد، در بخش خط طراحی و بیرونی‌ترین خط کاشت، گرافت‌های تک مویی قرار داده می‌شود و به طور معمول گرافت‌های دو تار مویی را در بخش وسط قرار می‌دهند. هنگام کاشت، زاویه‌ی مناسب باید در نظر گرفته شود، اگر زاویه‌ی رویش مو استاندارد نباشد، بعد از کامل شدن نتیجه‌، پیوند ابرو استانداردهای لازم را ندارد و حالتی خوبی به خود نمی‌گیرد؛ بعد از کاشت ابرو به روش اف یو تی یک سری مراقبت‌ها را باید انجام دهید تا نگرانی از بابت نتیجه عمل نداشته باشید.

 

نکاتی که باید در کاشت مو به روش fut در نظر گرفته شود

 

این مراقبت‌ها بسیار حساس هستند زیرا می‌توانند سرنوشت پیوند ابرو با روش اف یو تی را مشخص کنید، برخی اعمال مانند عدم مصرف مسکن‌هایی مانند ایبوپروفن، عدم مصرف الکل و دخانیات و چای‌های گیاهی که باعث رقیق شدن خون، اختلال در روند گردش خون و افزایش احتمال کبودی و خونریزی می‌شوند، ضروری است؛ البته جای نگرانی نیست زیرا در جلسه مشاوره با پزشک، تمامی توصیه‌ها  به شما توضیح داده خواهد شد تا با آگاهی کامل وارد این پروسه شوید.

شما می‌توانید با مراجعه به مرکز کاشت مو هلیا مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب‌سایت، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید. کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

آیا این مطلب مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین امتیاز 1 / 5. 1

تاکنون رأی ندارید! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button