کاشت ابرو به روش fut

کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش fut یکی از روش های کاشت ابرو می باشد که این روش در نوع برداشت مو با دیگر روش ها متفاوت است.

کاشت ابرو می تواند به کمک همان متدهای کاشت مو انجام گیرد. زنان و مردان می توانند از کاشت ابرو به روش FUT برای ترمیم ابروی خود بهره ببرند.

البته برای پیوند ابرو باید دقت بیشتری صورت گیرد زیرا حجم کار کمتر است.

روش FUT یکی از روش های کاشت ابروست که سال هاست پزشکان پوست و مو از آن بهره می برند.

ابرو علاوه بر زیبایی چهره، باعث محافظت از چشم می شود و نقش مهمی را در صورت ایفا می کند.

 

کاشت ابرو به روش FUT

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

آماده سازی برای کاشت ابرو به روش FUT

کسانی که می خواهند برای کاشت ابرو اقدام کنند، طی یک جلسه مشاوره آزمایش های مورد نیاز را انجام می دهند.

سپس مشاوره های لازم در خصوص روش کاشت، تعداد گرافت های مورد نیاز، طرح ابرو و … مورد بررسی قرار می گیرد.

کسانی که دارای ابروهای کم پشت یا نازکی هستند و به هر علتی بخشی از ابروی خود را از دست داده اند، می توانند از این روش استفاده کنند.

ساختار صورت در طرح ابرو مؤثر است و باید به خوبی تناسب بین اجزای صورت و ابرو ایجاد شود.

مهم ترین تفاوتی که بین روش FUT با دیگر روش ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت های مو از ” بانک مو ” است.

 

 

نحوه برداشت مو در کاشت ابرو به روش FUT

برای برداشت مو به روش FUT از دو ناحیه می توان استفاده کرد. ناحیه ی پشت سر و ناحیه پشت گوش، این دو بخش دارای موهایی هستند که به علت مشکلات ژنتیکی دچار آسیب نمی شوند و ریزش نمی کنند.

البته برای بخش ابرو، به علت وجود موهای نازک تر و ظریف تر در بخش پشت گوش، بیشتر از این قسمت استفاده می شود.

برای برداشت مو، ابتدا ناحیه ی مورد نظر شیو شده و استریل می شود. اندازه ی موها باید کمتر از 1 میلی متر باشند.

یک نوار کوچک با توجه به تعداد گرافت های مورد نیاز در ناحیه ی ابرو از بانک مو نشانه گذاری می شود.

ناحیه بانک مو بی حس شده و با ابزار حساس و تیز، مو و پوست اطراف آن به اندازه ی یک نوار کوچک از سر جدا می شود. حال دو طرف خراش را به م بخیه زده و اتصال انجام می گیرد.

در حال حاضر یک نوار مو به همراه پوست و دیگر بافت های اطراف آن مانند بافت چربی وغیره است. هنگامی که از این روش کاشت ابرو استفاده شود، پزشک می تواند این روش را با سایر روش ها ترکیب کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

این نوار قابل استفاده در ناحیه ابرو نیست و باید پردازش شود. بافت برداشت شده را در زیر میکروسکوپ های قوی می برند و به واحدهای فولیکولار تقسیم می کنند. این فولیکول ها باید به دقت برداشته شوند زیرا جای هیچ اشتباهی وجود ندارد و ساختار طبیعی آن نباید آسیب ببیند.

  کاشت ابرو اقساط در چند مرحله صورت می گیرد؟

این واحدها به صورت یک تا چهار تار مو است. این واحدها را دسته بندی کرده و در محلول استانداردی مورد محافظت قرار می دهند.

 

نحوه برداشت مو در کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT و مراحل انجام آن

برای کاشت ابرو معمولاً از واحدهای یک تا دو تار استفاده می شود. این واحد ها ظرافت و خط رویش بهتری را برای ابرو ایجاد می کنند.

قرار دادن واحدهای فولیکولی در ناحیه ی ابرو نیازمند تجربه زیادی است.

به گونه ای که پزشک باید علاوه بر مهارت در کاشت مو، طریقه مناسب جایگزینی مو در بخش های مختلف ابرو را هم بداند و زاویه رشد مناسبی را برای آن ایجاد کند.

ابرو دارای سه زاویه ی رشد در تاج ابرو، سینه ابرو و دم ابرو است که باید گرافت ها به گونه ای در هر کدام از این بخش ها قرار گیرند که بتوانند به خوبی خط رویش مناسبی را ایجاد کنند.

برای کاشت ابرو به روش FUT، به کمک سوزن مخصوص به قطر حدود یک میلی متر، شکافی در ناحیه ابرو ایجاد می شود و گرافت های یک یا دو تار موی در آن با زاویه رویش مناسب منطقه ی کاشت قرار می گیرند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

آیا برای ضخیم شدن ابرو می توان کاشت ابرو به روش FUT انجام داد؟

بله پیوند ابرو نه تنها در افرادی که دچار ریزش ابرو و یا بیماری های خاص شده اند، انجام می گیرد، بلکه می تواند ابرو را ضخیم تر کرده و شکل ظاهری اش را تغییر بدهد. برخی افراد به آرایش روی می آورند که باید گفت آرایش جایگزینی دائمی برای پیوند ابرو نیست زیرا هم طبیعی به نظر نمی رسد و هم دردسر زیادی دارد. در نتیجه پیوند ابرو برای ضخیم کردن ابرو کاملا طبیعی است.

رشد ابرو در کاشت ابرو به روش FUT

یکی از مشکلاتی که افراد با کاشت ابرو به آن برمی خورند، خصوصیات موی سر است که به ابرو انتقال می یابد. به عنوان مثال رشد موی ابرو سریع تر و بیشتر از حد معمول است و نیاز دارید آن را کوتاه کنید. معمولا هر 10 روز یک بار باید با قیچی از نوک آن ها را کوتاه کرد تا زاویه و جهت رویش برهم نخورد.

البته پس از مدتی که مو در این ناحیه قرار گرفت، خود را با شرایط جدید وفق می دهد و رشد آن متناسب با ناحیه ی ابرو خواهد شد.

  کاشت ابرو بدون جراحی

اما معمولاً سال اول شاهد رشد زیاد مانند موی ناحیه سر در قسمت ابروی خود خواهید بود.

بعد از مدتی که معمولاً حدود دو ماه طول می کشد، موهای ابرو شروع به ریزش می کنند.

نگرانی از بابت ریزش مو نداشته باشید زیرا پس از اتمام شوک جراحی بر روی ناحیه، بعد از چند هفته باز موها شروع به رشد می کنند و به مرور پرپشت تر می شوند.

از این رو رشد و نتیجه ی نهایی کاشت ابرو را در زمانی حدود 10 تا 12 ماه پس از عمل می توانید مشاهده کنید.

 

مزایا و معایب کاشت ابرو به روش FUT

کاشت ابرو به روش FUT امکان انتقال تعداد زیادی گرافت مو را به ابروی شما فراهم می کند. از این رو پس از پیوند ابرو، چهره ای زیبا با ابروانی پرپشت خواهید داشت.

برداشت مو به روش نواری باعث می شود تا فولیکول های میانی کاملاً سالم باشند و نگرانی بابت خراب شدن تعداد زیادی فولیکول مو نداشته باشید.

در روش FUT که تحت میکروسکوپ های استریوسکوپی انجام می شود، بافت خارج از مو بدون آسیب به واحد تراشیده و دفع می شود، بنابراین می توان بدون ایجاد صدمه به گرافت، فولیکول هایی را تهیه کرد که حاوی موهای ساده و مفید برای پیوند است.

در تکنیک FUT کانال ها با شکاف های ریزی باز می شوند و با استفاده از تکنیک شکاف، می توان فولیکول ها را بدون آسیب رساندن بافت های اطراف، در جای مورد نظر کاشت.

با توجه به این که نوار موی برداشت شده از بخش هایی مانند پشت سر و پشت گوش تشکیل شده اند و این نواحی مقاومت بالایی دارند و اثرات ژنتیکی و محیطی کمتر بر روی آن ها اثر می گذارند، می توانند ابرویی دائمی را برای شما به ارمغان آورند که پرپشتی خود را تا آخر عمر حفظ کنند.

عمل به طور متوسط ​​4 ساعت طول می کشد، یعنی زمان کوتاه تری لازم است تا فرد بهبود یابد و به زندگی عادی برگردد. روش FUT هم مقرون به صرفه است و هم گرافت های بیشتری می توان برداشت که به معنی داشتن ابروهایی ضخیم و پهن است.

اگر کاشت به صورت استاندارد و با مهارت انجام گیرد، بعد از کامل شدن نتیجه عمل، شما ابروهایی کاملاً طبیعی و زیبا دارید که کسی متوجه کاشته بودن آن نخواهد شد.

 

مزایا و معایب کاشت ابرو به روش fut

 

برای افرادی که زمان محدودی دارند و می خواهند هرچه سریعتر به ابروهایی زیبا، پرپشت و طبیعی دست پیدا کنند، روش FUT مناسب است.

علاوه بر مزایایی که روش FUT دارد، معایبی را هم می توان برای آن برشمرد:

اگرچه این روش بدون درد است اما بخیه زدن کاملا ضروری است زیرا عمل جراحی محسوب می شود.

کاشت ابرو به روش fut هر چند ابرویی زیبا به وجود می آورد ولی نوار مو که از سر جدا می شود سبب یک اسکار خطی و بد شکل در سر می شود. از همین رو زیاد توسط مردان و زنان ترجیح داده نمی شود زیرا به همراه داشتن اسکار، می تواند ظاهری بد به فرد ببخشد.

  آیا برای کاشت ابرو کاندیدای مناسبی هستید ؟

البته این نوار در زیر پوشش موهای دیگر مخفی می شود؛ اما با بالا رفتن موها یا کوتاه کردن بیش از حد آن، ممکن است جای زخم به راحتی قابل مشاهده باشد.

در ناحیه ای که فولیکول های مو برداشت می شود، جای زخم مشخص نیست زیرا این اسکار در موها پنهان می شود و به مرور زمان خفیف شده و از بین می رود.

شدت این اسکار به نحوه بخیه زدن و مهارت پزشک نیز مربوط می شود.

آیا نتیجه کاشت ابرو به روش FUT دائمی و طبیعی است؟

بله دائمی است. موهایی که پس از پیوند ابرو رشد می کنند، دائمی هستند. موهای ابرو تا آخر عمر رشد خواهند کرد و هیچ تفاوتی با موهای طبیعی نخواهند داشت. شاید برای برخی سوال باشد که آیا می توان این ابروها را رنگ کرد یا نه که جواب مثبت است و این ابروها، هیچ فرقی با ابروهای طبیعی و ابتدایی تان نخواهند داشت.

 

نکاتی که در کاشت ابرو به روش FUT باید در نظر گرفته شود

در کاشت ابرو نهایت دقت باید انجام گیرد. هنگامی که گرافت ها از هم جدا می شود، باید از واحدهای تک تاری یا دو تاری استفاده کرد.

در بخش خط طراحی و بیرونی ترین خط کاشت، گرافت های تک مویی قرار داده می شود و به طور معمول گرافت های دو تار مویی را در بخش وسط قرار می دهند.

هنگام کاشت، زاویه ی مناسب باید در نظر گرفته شود. اگر زاویه ی رویش مو استاندارد نباشد، بعد از کامل شدن نتیجه ی پیوند ابرو استانداردهای لازم را ندارد و حالتی خوبی به خود نمی گیرد.

بعد از کاشت ابرو به روش FUT یک سری مراقبت ها را باید انجام دهید تا نگرانی از بابت نتیجه عمل نداشته باشید.

 

نکاتی که باید در کاشت مو به روش fut در نظر گرفته شود

 

این مراقبت ها بسیار حساس هستند زیرا می توانند سرنوشت کاشت و پیوند را مشخص کنند. برخی اعمال مانند عدم مصرف مسکن هایی مانند ایبوپروفن، عدم مصرف الکل و دخانیات و چای های گیاهی که باعث رقیق شدن خون، اختلال در روند گردش خون و افزایش احتمال کبودی و خونریزی می شوند، ضروری است.

البته جای نگرانی نیست زیرا در جلسه مشاوره با پزشک، تمامی توصیه ها و اجبارات به شما توضیح داده خواهد شد تا با آگاهی کامل وارد این پروسه شوید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)