کاشت مو

روش HRT شیوه‌ی نوین کاشت مو

استرسی که هر روزه به بسیاری از مردم وارد می‌شود، در کنار سایر مشکلات، سلامت انسان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از بخش‌هایی که بیشتر در معرض این آسیب‌ها قرار می‌گیرند موها هستند. موها بسیار حساسند و در اثر بیماری، تغذیه‌ی نامناسب و استرس دچارش ضعف و ریزش می‌شوند. لحظه‌ای که متوجه ریزش موهای خود می‌شوید، در اولین فرصت اقدام به درمان کنید. حتی زمانی که به طور کامل دچار طاسی شده باشید، هم می‌توان با انتخاب روشی مناسب، نقص به وجود آمده را ترمیم کرد. روش‌های درمان مو شامل دو گروه عمده‌اند که به روش‌های درمانی و روش‌های ترمیمی غیرجراحی معرفی شده‌اند.

کاشت مو به روش HRT از روش‌های ترمیمی مو است که برای رفع نواقص ایجاد شده در مو اعمال می‌شود. کلینیک پوست و مو هلیا با معرفی ترمیم کاشت مو به روش hrt و مزایا و معایب کاشت مو به روش HRT به بررسی تخصصی این فرآیند می‌پردازد.

برای مشاوره تخصصی رایگان و آنلاین کاشت مو با مشاورین زیبایی کلینیک هلیا تماس حاصل فرمایید.

02179547

 

اینفوگرافیک کاشت مو به روش HRT
اینفوگرافیک کاشت مو به روش HRT

روش HRT شیوه‌ی نوین ترمیم مو

فرآیندی که در این مقاله مورد بحث قرار می‌گیرد، کاشت مو به روش HRT است. این متد از جمله روش‌های موقت ترمیم مو است و در واقع نمی‌توان آن را یک روش درمانی دانست چرا که برخلاف کاشت مو، در HRT پیوند مو اتفاق نمی‌افتد. موهای اتصال یافته به سر دارای بافت زنده نیستند. بنابراین با گذشت زمان این موها رشد نمی‌کنند.


مزایای کاشت مو با HRT
1. این متد برای افرادی که بانک موی مناسبی ندارند، کاربرد گسترده دارد
2. مناسب برای افرادی که دچار بیماری‌های انعقادی خون هستند.
3. برای آن دست از کسانی که به داروهای بی‌حسی و بیهوشی واکنش آلرژیک نشان می‌دهند، گزینه‌ای بسیار عالی است زیرا در این روش از چنین داروهایی استفاده نمی‌شود.
4. با توجه به غیر تهاجمی بودن HRT، خونریزی و کبودی به وجود نخواهد آمد.
5. دوره نقاهت خاصی برای این متد تعریف نشده است.
6. افراد می‌توانند بعد از کاشت، نتیجه نهایی را مشاهده کنند.
7. هزینه کاشت مو به روش HRT مقرون به صرفه است.
8. معمولا عارضه جدی جانبی ندارد.
9. به هر میزان که زیباجو تمایل داشته باشد، آزادی عمل و تراکم خواهد داشت و محدودیتی برای میزان گرافت کاشته شده وجود ندارد.
معایب کاشت مو به روش HRT1. این روش در ایران انجام نمی‌شود.
2. بعد از مدتی ممکن است موها به علت نداشتن جنس مناسب شروع به ریزش کنند؛ بنابراین نتایج آن دائمی نیست.
3. در صورت کوتاه کردن موها، آن‌ها دیگر رشد نخواهند کرد.
4. احتمال بروز حساسیت به موهای چسبانده شده
5. احتمال واکنش پوست سر به چسب مورد استفاده در این روش وجود دارد.

مطالب بیشتر: عوارض کاشت مو

ترمیم مو به روش hrt

در این روش از یک لایه مشابه به پوست سر استفاده می‌شود و تارهای طبیعی مو با تراکم و ظرافت کافی در آن ثابت می‌شوند. سپس این لایه‌ پوست مانند، در نواحی سر که فاقد مو است، نصب می‌شود. برای ترمیم مو به روش HRT ابتدا ابعاد سر به دقت اندازه‌گیری شده و لایه‌ پوستی براساس این محاسبات، شبیه‌سازی می‌شود. تکه‌های آماده شده با استفاده از چسب‌های طبیعی به سر چسبیده می‌شوند. آنچه که در نهایت خواهید داشت، موهای کاملا طبیعی و بدون هیچ ناهماهنگی است.

انتخاب گرافت در کاشت مو به روش HRT

نکته بسیار مهم در پیوند مو با روش HRT، انتخاب گرافت است به گونه‌ای که بسیار شبیه موی طبیعی بوده و کسی متوجه مصنوعی بودن آن نشود. گرافت مورد استفاده در روش HRT متشکل از فیبرهای مصنوعی است که شباهت زیادی به موی طبیعی دارند. همچنین ساخت آن‌ها به گونه‌ای است که هوا در آن نفوذ می‌کند. متخصص باید در زمان اجرای کار، موهای مصنوعی را با موی شما تطبیق دهد تا بعد از اتمام کاشت، موی سر، طبیعی به نظر برسد. برای این منظور، از دستگاه‌های اسکن دیجیتال که قادر است جنس، رنگ، ضخامت و حتی حالت مو را تشخیص دهد استفاده خواهد شد.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش fut

بهترین کاندیدای کاشت مو روش HRT اچ ار تی

این روش ترمیمی به سنین خاصی محدود نمی‌شود و تمام افراد در هر سنی می‌توانند به کمک آن موهای خود را ترمیم کنند. افرادی که به دلیل بیماری تیروئید دچار ریزش موی سکه‌ای شده‌اند، می‌توانند از این روش برای پر کردن نواحی طاس سر استفاده کنند. مشکلات ژنتیکی عامل دیگری برای طاسی سر در زنان و مردان است. این افراد در صورتی که بانک موی قوی نداشته باشند، نمی‌توانند اقدام به پیوند طبیعی مو کنند. لذا بهتر است از کاشت مو به روش HRT (اچ ار تی) استفاده کنند.

مطالب بیشتر: بهترین روش کاشت مو

معایب کاشت مو به روش HRT

روش HRT با وجود دریافت تاییدیه‌های معتبر از مراکز بین‌المللی، همچنان برای بسیاری از مردم ناشناخته است. در بسیاری از کشورها این روش اجرا نمی‌شود چرا که فرآیند آماده‌سازی مو و شبیه‌سازی پوست، پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. از این رو این روش تنها در مراکزی که دارای تجهیزات پیشرفته‌ای هستند، اجرا می‌شود. از معایب کاشت مو به روش HRT می‌توان موارد زیر اشاره نمود:

  1. هزینه‌های شبیه‌سازی و ساخت لایه‌های مو گران‌قیمت است.
  2. این روش همانند دیگر متدهای ترمیم مو نیاز به ظرافت و مهارت بالایی دارد. در غیر این صورت نتیجه‌ جالبی دریافت نمی‌کنید.
  3. موقتی بودن روش HRT عیب دیگری است که به آن نسبت می‌دهند. حداکثر عمر مفید این نوع کاشت مو 1 تا 2 سال است. پس از این مدت باید مجددا نسبت به ترمیم آن اقدام کنید.

مزایا و معایب کاشت مو به روش hrt

مزایای کاشت مو به روش HRT

  1. همین موقتی بودن می‌تواند مزیت باشد. زمانی که از نتیجه‌ کار ناراضی هستید می‌توانید آن را بردارید.
  2. این روش کاشت، کاملا غیر تهاجمی است لذا هیچ جای زخمی به جا نگذاشته و از خونریزی و تورم جلوگیری می‌شود.
  3. برای اجرای کار نیازی به بی‌حسی موضعی نخواهد بود.
  4. هر زمان که بخواهید می‌توانید تراکم موی سر را زیاد کنید.

عوارض ترمیم مو با HRT

روش ترمیم مو HRT را می‌توان با وجود تمام برتری‌ها و کاستی‌ها، به عنوان یک انتخاب عالی برای ترمیم مو برگزید چرا که در این روش به ندرت عوارضی گزارش شده است. گاه در اتصال مو به وسیله‌ چسب، ممکن است فرد نسبت به چسب آلرژی داشته باشد. در این شرایط پوست سر متورم و قرمز خواهد شد. بنابراین پیش از اجرای پیوند مو به روش HRT حتما حساسیت‌های خود را با پزشک در میان بگذارید.

مطالب بیشتر: کاشت مو به روش sut

مراقبت های بعد از کاشت مو به روش HRT

کاشت روش میکرو hrt همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، روشی ترمیمی است. بنابراین دوره‌ نقاهت پس از درمان ندارد. لذا برخلاف روش کاشت مو، نیازی به مصرف دارو و مراقبت‌های جدی پس از ترمیم نخواهد داشت. اما باید توجه کنید که این روش در روزهای ابتدایی پس از ترمیم نیازمند برخی مراقبت‌ها است. از جمله اینکه تا 48 ساعت پس از ترمیم، از شستشوی موها خودداری کنید. با توجه به غیر دائمی بودن این روش، در صورت بروز هرگونه نقصی در نواحی کاشته شده، می‌توانید به کلینیک مربوطه مراجعه و اقدام به ترمیم آن نمایید.

مطالب بیشتر: جدیدترین روش کاشت مو در ایران

هزینه کاشت مو به روش hrt

کاشت مو به روش اچ آر تی نرخ مشخصی دارد که براساس شرایط مختلف ترمیم مو تعیین شده است. با توجه به اینکه کاشت مو به روش hrt نیازمند تجهیزات و امکانات پیشرفته‌ای می‌باشد، طبیعتا هزینه‌های بالاتری در مقایسه با روش‌های ترمیم مو دارد. اما در مجموع  چندین عامل در هزینه ترمیم مو به روش hrt تاثیرگذار هستند:

  1. اولین و مهم‌ترین مورد که پیش از این به آن اشاره شد، امکانات مورد استفاده است.
  2. مورد دوم که بسیار اهمیت دارد، مهارت و تخصص پزشک است.
  3. هزینه کاشت مو به روش HRT به مساحتی از سر که تحت پوشش مو قرار می‌گیرد نیز وابسته است. هر چه تراکم موی درخواستی و ناحیه‌ تحت پوشش بیشتر باشد، قیمت نهایی ترمیم مو نیز افزایش می‌یابد.

هزینه کاشت مو به روش hrt

تعیین قیمت نهایی کاشت مو به روش HTR توسط پزشک و پس از معاینه شما مشخص خواهد شد.

کاشت مو با روش HRT در کلینیک تخصصی هلیا

مرکز تخصصی زیبایی هلیا یکی از بهترین مراکز کاشت و ترمیم مو است که در سطح تهران فعالیت می‌کند. این کلینیک با در اختیار داشتن مجموعه‌ کاملی از تجهیزات پیشرفته‌ کاشت و ترمیم مو، آماده‌ ارائه‌ی کلیه‌ روش‌های کاشت مو است. لذا در صورت داشتن هر گونه مشکلات ریزش مو می‌توانید از مشاوره رایگان این مرکز استفاده کنید. برای اطلاع از شرایط و قیمت کاشت مو یا روش‌های ترمیم مو می‌توانید با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید. این مرکز به لطف حضور متخصصان با تجربه، عالی‌ترین سطح خدمات کاشت و ترمیم مو را ارائه می‌دهد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *