کاشت ریش و سبیل با نوین ترین روش دنیا

کاشت ریش و سبیل با نوین ترین روش دنیا

کاشت ریش و سبیل برای مردان

کاشت ریش و سبیل از جمله مواردی است که در کلینیک های پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد. این روش برای کسانی که در ناحیه ی صورت دارای کمبود مو به صورت مقطعی یا کامل هستند مورد استفاده قرار می گیرد و زیبایی و جذابیت را به آن ها برمی گرداند.

کاشت ریش و سبیل ممکن است به دلایل متعددی مورد نیاز فرد باشد. برخی افراد به صورت ژنتیکی دارای تراکم موی کمی در ناحیه ی صورت هستند و این عامل باعث می شود تا ریش و سبیلی ناهمگون داشته باشند یا حتی اصلاً مویی در این نواحی صورت آن ها رشد نکند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش و سبیل خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122819418 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ریش و سبیل و سایر خدمات زیبایی با ما در میان بگذارید.

 

کاشت ريش و سبيل برای مردان

شما کاربران گرامی می توانید این مقاله را به صورت فایل صوتی گوش نمایید

 

کاشت ریش و سبیل چگونه است ؟

روش های کاشت ریش و سبیل مانند دیگر روش های کاشت مو است. برای این کار باید یک بانک مو انتخاب شود و گرافت های مو از ناحیه ی برداشت به ریش و سبیل انتقال داده شود.

شاید بعضی از افراد، اصلا با این فرآیند آشنایی نداشته باشند. چرا که معمولا روند برداشت گرافت ها برای کار هایی مثل کاشت مو در سر و در ابروها شنیده شده اما افرادی که می خواهند فرم مطلوبی در ریش های خود داشته باشند، می توانند به خوبی از کاشت ریش و سبیل استفاده کنند.

زمانی، اصلاح کامل ریش و سبیل در بین چهره های سرشناس دنیا مرسوم بود اما حالا ریش دوباره تبدیل به بخشی از هویت مردها شده و حتی چهره های مشهور دنیا نیز علاقه زیادی به بلند کردن ریش ها پیدا کرده اند.

عوامل مختلفی ممکن است موجب ریختن بخشی از ریش و سبیل یا همه آن شود و یا ظاهر ناخوشایندی در این بخش از صورت فرد به وجود می آورد. کاشت ریش و سبیل یک روش عالی و کم دردسر برای کمک به رفع این مشکل به نظر می رسد.

بانک مو شامل مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. به عنوان مثال قسمت پشت سر که اکثراً به عنوان بانک مو شناخته می شود باید شرایط لازم را برای اهدای گرافت های مو در اختیار داشته باشد.

 

 

هر چقدر که شرایط اولیه بانک مو مطلوب‌ تر و بهتر باشد، فرآیند کاشت ریش و سبیل نیز تسهیل خواهد شد.

افرادی که از بانک موی خوبی برخوردار هستند، از اولین مرحله مهم برای کاشت ریش و سبیل عبور کرده اند و آن هایی که در این بخش با مشکلاتی روبرو هستند، به سختی می توانند کاشت موفقی در این قسمت از صورت خود داشته باشند.

از آن جایی که در بسیاری از افراد، موهای پشت سر نسبت به ریزش مقاوم هستند، مشکلی برای انتخاب این ناحیه به عنوان بانک مو وجود ندارد اما اگر به هر دلیلی گرافت ها از این نقطه از سر فرد قابل برداشت نباشند، اوضاع برای کاشت ریش و سبیل کمی پیچیده خواهد شد.

مو از این ناحیه برداشته می شود، گرافت ها آماده شده و با آماده سازی ناحیه ی صورت که قرار است کاشت در آن صورت گیرد، فولیکول های مو به آن انتقال می یابند.

این مراحل بسته به روش کاشت ریش و سیبیل تفاوت هایی با هم دارند ولی روند عادی و کلی آن به همین صورت است.

کاشت ریش و سبیل همانند کاشت مو انجام می شود ولی به علت حساس بودن صورت و همین طور خط رویش مو و زاویه ی خواب آن با حساسیت های بیشتری مواجه است و باید به صورت ظریف تر انجام گیرد.

 

کاشت ريش و سبيل چگونه است ؟

 

افرادی که کاشت ریش و سبیل را زیر نظر یک پزشک متخصص و با تجربه بالا انجام می‌دهند، به نتایج بهتری از این کار دست پیدا می کنند.

این فرآیند با وجود ظاهر نسبتا ساده ای که دارد، از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و توجه به همه جزئیات در آن، بسیار ضروری به نظر می رسد.

هر فرد متقاضی کاشت ریش و سبیل، انتظارات منحصربه‌فردی از نتایج نهایی این کار دارد و با شرایط ظاهری خاص خودش، به پزشک مراجعه کرده است.

اهمیت بسیار زیادی دارد که پزشک با استفاده از تجربه و مهارت، نتیجه دلخواه را برای فرد به وجود بیاورد و بر اساس ویژگی های خود فرد، برای نحوه کاشت ریش و سبیل تصمیم بگیرد.

روش هایی مانند FUE,FUT,SUT و… برای کاشت مو و ریش و سبیل مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام تکنیک های خاص خود را دارند. البته در میان این روش ها رایج ترین روش FUT می باشد.

امروزه تکنیک جدیدی برای کاشت ریش و سبیل با عنوان T.S.MicroGraft ابداع گردیده که در کشور به طور انحصاری انجام میگردد.

 

دلیل ریزش، تضعیف و یا عدم رشد مو های ریش و سبیل چیست؟

برای ریزش و یا نازک شدن بیش از حد مو های  ریش و سبیل، دلایل متعددی وجود دارد.

ژنتیک

اولین دلیل به مسائل ژنتیکی مربوط می‌شود. بسیاری از ویژگی های جسمی افراد از والدین و نسل های قبلی به آن ها ارث رسیده و ریزش موهای ریش و سبیل نیز ممکن است یکی از پدیده های ارثی برای افراد مختلف تلقی شود.

هورمون ها

سطح هورمون ها در بدن، تعیین کننده مسائل بسیار زیادی برای شما خواهند بود. فولیکول ها برای کامل شدن فرآیند رشد موها، به هورمون های خاصی نیاز دارند و اگر این هورمون ها وجود نداشته باشند و یا میزان آن ها کم شده باشد، ممکن است افراد هرگز شاهد رشد مو روی صورت خود نباشند.

پس هورمون ها به جز تعیین خصوصیات مردانه و زنانه، کارهای بسیار مهم دیگری نیز در بدن انجام می دهند که یکی از آن ها، به میزان رشد موها مربوط می شود.

بیماری آلوپسیا

بیشتر مردان هرگز با این بیماری روبرو نمی شوند اما آن هایی که این بیماری را تجربه می کنند، شاهد شکل گیری لکه هایی بر روی صورت هستند. لکه هایی که هیچ تار مویی در آن ها رشد نمی کند. این وضعیت البته قابل درمان است و در مواردی حتی این بیماری خود به خود صورت فرد را ترک می کند.

سبک زندگی

افرادی که به اندازه کافی نمی خوابند و استراحت کافی ندارند، افرادی که یک رژیم غذایی درست را برای خودشان انتخاب نمی کنند، افرادی که به صورت منظم ورزش را در برنامه خود نمی گنجند و افرادی که دائما دچار استرس هستند، عملا سلامتی موهای ناحیه ریش و سبیل خود را به خطر انداخته اند. این افراد با دست خودشان، بخشی از زیبایی خود را با تهدید روبرو کرده اند.

 

تفاوت های کاشت مو و کاشت ریش و سبیل

برای بسیاری از افراد، همواره این سوال به وجود می آید که چه تفاوتی بین روند کاشت مو در سر و در ریش و سبیل وجود دارد. تفاوت ها میان این دو فرآیند، معمولا چندان عمیق به نظر نمی رسند اما به طور کلی، ویژگی های موی سر، تفاوت هایی با ویژگی های خاص مو در ناحیه ریش و سبیل دارد.

رشد موها به طور معمول از بدو تولد آغاز می شود اما ریش و سبیل از دوران بلوغ خودشان را در چهره فرد نشان می دهند. ریش و سبیل با آندروژن تقویت می شوند اما افزایش فعالیت آندروژن در بدن، ممکن است ریزش موی سر را به دنبال داشته باشد.

نحوه رشد ریش و سبیل و تراکم آن نیز با موی سر متفاوت هستند. تراکم ریش و سبیل معمولا کمتر از تراکم موی سر در افراد مختلف است.

 

روش های کاشت ریش و سبیل

متدهای مختلفی برای کاشت ریش و سبیل مورد استفاده قرار می گیرد. این روش ها تفاوت هایی با هم دارند. معمولاً روش های جدیدتر دارای کارایی و نتیجه ای بهتر خواهند بود.

اساسا در عمل های زیبایی، همواره روش ها و متدهایی جدید پشت سر هم از راه می رسند. اهمیت این متدها در این موضوع خلاصه می شود که آن ها، برخی از ضعف های متدهای قبلی را جبران می کنند. در واقع بر اساس خواسته‌ افرادی که این عمل را پشت سر می گذارند، هر بار امتیاز تازه ای به روش های جدید اضافه می شود.

البته افرادی نیز هستند که همواره ترجیح می دهند به سراغ روش های سنتی تر و امتحان پس داده تر عمل های زیبایی بروند اما به طور معمول بیشتر افراد، دوست دارند که از آخرین تکنولوژی ها، به روزترین روش ها و کم ریسک ترین راه ها استفاده کنند تا قبل، حین و بعد از عمل، خیال راحتی از نتایج کار داشته باشند.

1. روش FUT: در این روش به صورت نواری از بانک مو، برداشت می شود. این نوار بین 3 تا 4 اینچ است و دارای گرافت های کوچکی است که هر کدام چند تار مو روی خود دارند. این گرافت ها را بر روی ناحیه ی گیرنده کاشت می دهند. در این روش بی حسی موضعی به کار گرفته می شود.

2. روش FUE،FIT و روش SUT : این روش ها در موارد خاصی در کاشت ریش و سبیل مورد استفاده قرار میگیرند و هر چند در کاشت مو نتیجه خوبی داشته اند در کاشت ریش و سبیل رایج نمیباشند.

نسبت به روش قبلی، این متد درد به مراتب کمتری را برای فرد به وجود می آورد. علاوه بر این، با انتخاب این متد جای زخم چندانی روی صورت فرد باقی نمی ماند و در نتیجه دوران بهبودی آن، سریع تر طی خواهد شد.

با این وجود شاید فرد با انتخاب این روش، به تراکم دلخواه در ریش و سبیل خود دست پیدا نکند. افرادی که از این فرآیند برای کاشت مو در سر بهره می برند، به دنبال تراکم حداکثری نیستند و تنها یک روند موفقیت آمیز برای بازگشت مو به سر خود می خواهند اما در ریش و سبیل، بسیار مهم است که شما به تراکم زیاد نیز برسید تا نتایجی کاملا طبیعی به دست بیاورید.

3. روش S.MicroGraft: جدیدترین و بهترین روش کاشت ریش و سبیل که تمام معایب روش های قدیمی کاشت ریش و سیبیل را برطرف کرده به طوری که هیچگونه اسکار جراحی ندارد.

و به علت کاشت در سایز میکرو ظرافت فوق العاده و تراکم بسیار بالایی را در آن داریم. از این روش با عنوان تریکوفیتیک اسکارلس میکروگرافت یاد میشود.

این تکنیک، بهترین و طبیعی ترین نتیجه ممکن را برای فرد به ارمغان می آورد. در این فرآیند، تنها یک یا دو گرافت به صورت همزمان برداشته می شوند و هر کدام به صورت جداگانه، پروسه کاشت را پشت سر می گذارند.

میکروگرافت علاوه بر بازگرداندن ریش و سبیل به چهره شما، در درمان بیماری هایی مثل آلوپسی نیز موثر است. زخم های ناشی از فرآیند کاشت ریش و سبیل، کاملا غیر محسوس هستند. البته اهمیت زیادی دارد که این تکنیک نوین، حتما تحت نظر یک پزشک مجرب و ماهر صورت بگیرد.

 

کاشت ريش و سبيل به روش تريکو فیتيک اسکارلس

 

مراقبت های قبل از کاشت ریش و سبیل

قبل از عمل یک یا چند جلسه ی مشاوره با پزشک خود خواهید داشت. در این جلسات پیشینه ی پزشکی و درمانی شما مورد بررسی قرار می گیرد و یک سری آزمایشات نیز باید انجام دهید تا در صورت نیاز داروهای خاصی برای شما در حین عمل کاشت ریش و سبیل استفاده شود.

حتما باید قبل از انجام کاشت ریش و سبیل، همه سوابق دارویی و درمانی خود را به طور کامل با پزشک در میان بگذارید.

این کار از بروز برخی از پیچیدگی های خاص در جریان کاشت ریش و سبیل، جلوگیری خواهد کرد. افرادی که این سوابق را از پزشک پنهان می کنند، ممکن است نتیجه نهایی کار را در معرض نابودی قرار بدهند و ریسک کاشت ریش و سبیل را به شکل قابل توجهی بالا ببرند.

در این جلسات مراقبت های قبل از عمل نیز به شما ارائه می شود. شب قبل از عمل حمام کنید.

لیست یک سری داروها مانند مکمل ها و ویتامین ها نیز به شما داده می شود تا از چند روز قبل از عمل آن را مورد استفاده قرار ندهید زیرا باعث افزایش خونریزی در نواحی زخم ها می شوند.

اگر داروی خاصی مصرف می کنید نیز باید به پزشک خود اطلاع دهید تا اگر نیازی به قطع یا مصرف بیشتر آن ها وجود دارد، توصیه های لازم را به شما ارائه دهند.

 

مراقبت های قبل از کاشت ريش و سبيل

چند هفته قبل از کاشت ریش و سبیل، باید از کوتاه کردن بیش از حد و یا تراشیدن مو با تیغ در ناحیه بانک مو خودداری کنید.

در روزهای منتهی به عمل، خودتان را از انواع آلرژی ها و عفونت ها دور نگه دارید و مراقب باشید که به بیماری های مختلف دچار نشوید.

از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید. آسپرین یکی از این داروها به شمار می رود. همچنین در فاصله دو هفته قبل از کاشت ریش و سبیل، مصرف مولتی ویتامین و دمنوش های گیاهی را نیز ترک کنید. چرا که این محصولات نیز خاصیت رقیق کنندگی خون دارند.

اگر سیگار مصرف می کنید، حداقل تا دو هفته پیش از انجام کاشت ریش و سبیل، مصرف سیگار را کنار بگذارید. سیگار از یک طرف بهبودی سریع شما را با خطر مواجه می کند و شرایطی را به وجود می آورد که دوران ریکاوری بیشتر طول بکشد و از سوی دیگر، ممکن است روی رشد ریش های جدید نیز تاثیر منفی داشته باشد. یک هفته قبل از کاشت مو، باید از مصرف الکل و نوشیدنی های الکلی نیز خودداری کنید.

در روز انجام عمل، حتما یک صبحانه سالم بدون چای و قهوه مصرف کنید، لباس های راحتی بپوشید، از انواع محصولات زیبایی مثل کرم و لوسیون روی صورت خود استفاده نکنید و دستورالعمل های دارویی پزشک را نیز رعایت کنید.

 

مراقبت های بعد از کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل بسته به مقدار کم پشتی مو در این نواحی ممکن است بین 4 تا 8 ساعت طول بکشد. بهتر است یک نفر همراه شما باشد تا پس از اتمام کار تا منزل همراهی تان کند و روز اول را کنار شما بماند.

در طی روزهای بعد از عمل باید مراقب باشید که بر روی صورت نخوابید و فشاری به نواحی کاشت ابرو وارد نکنید. 5 روز اول بعد از کاشت نباید به محل کاشت و برداشت مو رطوبت برسد.

پماد موضعی آنتی بیوتیک نیز علاوه بر داروهای خوراکی بر روی موضع استفاده می شود. پس از 5 روز می توان با آب و صابون به آرامی محل را شستشو داد.

تمیز نگه داشتن صورت پس از انجام کاشت ریش و سبیل، بسیار مهم به نظر می رسد. چرا که از بروز عفونت ها در ناحیه انجام کاشت مو، جلوگیری می کند.

یک سری داروها نیز توسط پزشک برای شستشو و اعمال روی ناحیه ی بانک و دریافت کننده ی مو تجویز می شود که باید طبق نظر پزشک مورد استفاده قرار گیرد.

بعد از دو هفته می توانید صورت خود را اصلاح کنید. اگر صورت تان دارای قرمزی است می توانید از آنتی هیستامین نیز استفاده کنید.

 

مراقبت های بعد از کاشت ريش و سبيل

 

به طور معمول شما مشکلی برای بازگشت به فعالیت های عادی زندگی خود پس از انجام کاشت ریش و سبیل ندارید اما برای گرفتن بهترین نتیجه، بهتر است چند روز پس از عمل به خوبی استراحت کند و تا حد امکان در خانه بمانید تا مشکل چندانی برای ریش و سبیل کاشته شده در صورت شما به وجود نیاید.

در روزهای بعد از کاشت ریش و سبیل، از دست زدن، مالش دادن و کشیدن پوست صورت خود به شدت خودداری کنید.

تابش مستقیم اشعه فرابنفش در نور خورشید، ممکن است روی نتایج نهایی کار تاثیر منفی داشته باشد. به همین خاطر بهتر است خودتان را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید.

حداقل تا دو روز پس از کاشت ریش و سبیل، از فعالیت شدید فیزیکی که موجب تسریع جریان خون می شود، خودداری کنید.

حداقل تا دو روز پس از انجام کاشت ریش و سبیل، از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید.

در روزهای پس از انجام کاشت ریش و سبیل، به هیچ وجه در استخر شنا نکنید، به سونا نروید و صورت خود را به درون وان آب داغ نبرید.

حداقل تا 10 روز برای اصلاح صورت صبر کنید و سپس این کار را به آرامی انجام دهید. پس از گذشتن 10 روز، دیگر نگرانی خاصی در این مورد وجود ندارد اما نباید فشار زیادی به صورت شما وارد شود.

به یاد داشته باشید که پس از دو یا سه هفته، ریش و سبیل شما خواهد ریخت. این یک روند طبیعی است و حتی نشانه خوبی محسوب می شود. این اتفاق در کاشت موی سر نیز برای افراد رخ می دهد.

پس از ریختن ریش ها، مدت کوتاهی سپری می شود و این بار ریش های جدید با استحکام و کیفیت بهتر، شروع به رشد می کنند. در این مرحله دیگر ریزشی در کار نخواهد بود.

 

فواید و مزایای کاشت ریش و سبیل

داشتن ریش و سبیل این امکان را به شما می دهد که در دوره های مختلف زندگی، چهره های متفاوتی را برای خود درست کنید.

این مسئله کاملاً به سلیقه ی فرد بستگی دارد. داشتن موی صورت جزو جدایی ناپذیر زیبایی مردان است و کاشت مو در این ناحیه باعث می شود تا ریش و سبیل یک دست داشته باشد.

 

فوايد و مزايای کاشت ريش و سبيل

 

در بسیاری از افراد داشتن ریش و سبیل، موجب بالا رفتن اعتماد به نفس نیز می شود. چرا که در این صورت فرد دیگر محدودیتی برای انتخاب ظاهر مدنظر خود نخواهد داشت.

می توانید طرح مورد نظر خود را برای موهای این ناحیه برگزینید و آن را بر روی صورت خود توسط پزشک تان طراحی کنید؛ اما مزایای کاشت ریش و سبیل فقط به جنبه های ظاهری و زیبایی آن مربوط نمی شود و از نظر سلامت نیز می تواند بر روی صورت تأثیر بگذارد.

وجود ریش و سبیل در ناحیه ی صورت از بیماری های پوستی مانند سرطان پوست و ایجاد آلرژی جلوگیری می کند.

در افرادی که دارای زخم و اسکار بر روی صورت هستند یا دارای شکاف لب می باشند، می توان با این روش پوششی مناسب بر روی این نواحی ایجاد کرد و از کاشت ریش و سبیل چند هدف را دنبال کرد و صورت را بهبود بخشید.

کاشت ریش و سبیل، یک فعالیت دردناک به شمار نمی رود و این یکی از امتیازهای بزرگ این کار محسوب می شود. البته قرار نیست این فرآیند کاملا به شما خوش بگذرد اما درد چندانی نیز برای شما اتفاق نمی افتد.

دوران ریکاوری کاشت ریش و سبیل بسیار کوتاه است و شما را برای مدتی طولانی درگیر نخواهد کرد.

نتایج نهایی کاشت ریش و سبیل کاملا طبیعی به نظر می رسند.

نتایج کاشت ریش و سبیل دائمی است و فرد پس از چند سال، نیاز به انجام دوباره این عمل را احساس نمی کند. چرا که نتیجه این کار برای همیشه همراه او خواهد ماند.

 

روش های جایگزین کاشت ریش و سبیل

افرادی که به هر دلیلی قصد ندارند به سراغ کاشت ریش و سبیل بروند، می توانند روش های دیگری را نیز در نظر بگیرند. البته آن ها باید در نظر داشته باشند که این روش ها، به اندازه فرآیند طبیعی کاشت ریش و سبیل موثر نیستند و معمولا نمی توانند نتایجی دائمی را به دنبال داشته باشند اما این روش‌ها، چه چیزهایی هستند.

ماینوکسیدیل

ماینوکسیدیل، یک داروی تایید شده از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا به شمار می رفت و بسیاری از افراد، نتایج دلچسبی از مصرف آن گرفته اند. البته دانشمندان هنوز به صورت صد در صد مطمئن نیستند که استفاده از این داور، موجب افزایش رشد مو خواهد شد.

استفاده اصلی ماینوکسیدیل، در کاهش فشار خون است اما گفته می شود که این دارو چرخه خون را در فولیکول ها نیز تقویت می کند و خون بیشتر در فولیکول ها، به معنای رسیدن هورمون ها و مواد معدنی بیشتر به ریشه های مو برای رشد بیشتر است.

ماینوکسیدیل به شیوه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از این شیوه ها استفاده به عنوان فوم است. این دارو به صورت مایع نیز وجود دارد و باید دو بار در طول روز مورد استفاده قرار بگیرند.

ویتامین ها

ترکیب انواعی از ویتامین ها که برای رشد مو به کار می روند، می توانند کیفیت ریش و سبیل را تقویت کنند و به عنوان راهی برای بهبود کیفیت ریش و سبیل در صورت مورد استفاده قرار بگیرند. این ویتامین ها البته به هیچ وجه نمی توانند موجب رشد موهای جدید شوند اما می توانند پروسه رشد موهای فعلی را تقویت کنند. بیوتین یکی از مهم ترین انواع این ویتامین ها به شمار می رود.

تغییر سبک زندگی

برای داشتن ریش های بهتر و سالم تر، بعضی از افراد باید سبک زندگی خود را تغییر بدهند. یک رژیم غذایی خوب و سرشار از مواد مغذی، تمرین و فعالیت فیزیکی، کاهش استرس و البته خواب کافی، ممکن است وضعیت نامطلوب ریش و سبیل شما را کاملا دگرگون کند.

 

از کاشت ریش و سبیل چه می دانید ؟

کاشت ریش و سبیل می تواند فواید زیادی داشته باشد و علاوه بر زیباتر شدن فرد، مشکلاتی مانند زخم ها و اسکارها را هم بر روی صورت بپوشاند.

معمولاً زمانی که پوست دچار زخم یا سوختگی می شود، مشکلاتی مانند عدم رویش مو در این نواحی اتفاق می افتد که سبب می شود فرد به سمت عمل کاشت ریش و سبیل هدایت شود.

برخی افراد طرح خاصی را برای ریش خود می پسندند و ترجیح می دهند طبق طراحی که در نظر خود دارند کاشت برای آن ها انجام شود.

از این رو ممکن است فقط نواحی خاصی از صورت را نیاز داشته باشند که عمل کاشت مو بر روی آن انجام گیرد. طراحی خط ریش بر اساس سلیقه ی فرد انجام می شود اما ممکن است شرایط بانک مو و ناحیه ی گیرنده نیز بر روی آن اثر بگذارد.

فرد می تواند پیش از کاشت ریش و سبیل، تصاویری از مدل ریش و سبیل مد نظرش را به پزشک نشان دهد و او را در جریان مدل دلخواه خود بگذارد. با این وجود اهمیت زیادی دارد که فرد با واقع بینی و منطق به سراغ این فعالیت برود. چرا که کاشت ریش و سبیل، همان ریش و سبیل طبیعی خود فرد را در صورت او احیا خواهد کرد.

 

نحوه رویش موهای جدید صورت بعد از کاشت ریش و سبیل

کاشت مو در ناحیه ی ریش و سبیل باید بر اساس خط رویش مو انجام گیرد. ممکن است بسته به جایی که کاشت در آن انجام می شود زوایای رویش نیز نیاز به تغییر داشته باشند.

از این رو باید کاملاً با ظرافت انجام شود. بعد از کاشت لکه های قرمز و متورمی بر روی صورت دیده می شود که مربوط به زخم ایجاد شده برای جاسازی گرافت است. این زخم ها بسیار کوچک و ریز هستند اما تعداد آن ها زیاد است.

بعد از مدتی که بسته به شرایط بدنی فرد بین 3 تا یک هفته ممکن است طول بکشد، ترمیم زخم انجام می شود و پوسته اندازی می کند. تاول ها به صورت پوسته هایی تیره رنگ شروع به ریزش می کنند.

حدود دو هفته بعد از این عمل، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. به این فرآیند شوک ریزش مو می گویند که در طی کاشت مو ابرو و موی سر نیز صورت می گیرد.

 

نحوه رويش موهای جديد صورت بعد از کاشت ریش و سبیل

 

نگرانی از بابت ریزش موها نداشته باشید، موهایی که ریزش کرده اند دوباره پس از اتمام مرحله ی خواب فولیکول که حدود یک تا دو ماه طول می کشد شروع به رشد می کنند.

موهایی که رشد می کنند کاملاً طبیعی و زیبا هستند و خط رویش استانداردی دارند. ولی به طور معمول 4 تا 6 ماه طول می کشد تا پرپشتی مو نیز کامل شود. شما می توانید این موها را مانند ریش و سیبیل طبیعی بتراشید.

 

عوارض کاشت ریش و سبیل

با توجه به پیشرفت روش های مختلف کاشت ریش و سبیل و استفاده از ابزار جدید، عوارض خاصی که در روش های قدیمی تر بود وجود ندارد.

در روش های قدیمی غیر طبیعی بودن و تراکم پایین مو، خواب نامناسب موهای صورت و عوارض بی هوشی را متقاضیان این عمل شاهد بودند؛ اما امروزه عمل جراحی بدون بی هوشی و به کمک بی حسی موضعی انجام می گیرد.

به کمک ابزارهای ریز، خونریزی نیز وجود ندارد و زاویه ی رویش و خط ریش بسیار طبیعی و زیبایی ایجاد می شود که گاهی اوقات از ریش طبیعی نیز زیباتر و پرپشت تر است.

عوارض محدودی مانند مشکلات دوره نقاهت مانند درد در ناحیه بانک مو و کاشت ریش و سیبیل، تورم صورت، بد خوابی در روزهای اول را می توان جزو عوارض این عمل دانست که بعد از چند روز محو می شود.

 

هزینه کاشت ریش و سبیل

قطعاً هزینه ی کاشت ریش و سبیل برای افراد زیادی مهم است. هزینه های کاشت مو در هر کلینیکی متفاوت است. این عامل بیشتر بسته به تخصص و مهارت پزشک، خدمات کلینیک و … است.

با توجه به حساسیت هایی که کاشت ریش و سبیل نسبت به کاشت مو دارد، معمولاً به مهارت و تخصص بیشتری نیاز دارد و این عامل سبب می شود تا هزینه ی آن نسبت به کاشت مو بیشتر باشد.

هزینه ی نهایی بر اساس تعداد گرافت موی کاشته شده در نرخ مصوب کلینیک محاسبه می شود. معمولاً در جلسات مشاوره هزینه ی حدودی برای بیمار تعیین می شود.

فراموش نکنید که کلینیک هایی که بیش از حد ارزان هستند، ممکن است از یک پزشک با تجربه بهره مند نباشند و فرآیند کاشت ریش و سبیل در این کلینیک ها، ممکن است از سوی یک فرد غیرمتخصص صورت بگیرد. در بسیاری از موارد انجام یک عمل بیش از حد ارزان، ممکن است برای ریش و سبیل شما بیش از حد گران تمام شود.

 

مراحل کاشت ریش و سبیل

اقدام برای کاشت ریش و سبیل شامل مواردی است که باید آن را طی کنید. قطعاً جلساتی با پزشک خود قبل از کاشت مو باید داشته باشید. همچنین آزمایشاتی نیز باید انجام دهید که سلامت شما مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسات سوابق پزشکی شما بررسی شده و برای عمل آماده می شوید. همچنین طرح رویش مو بر روی صورت خود را انتخاب کرده و نواحی که باید کاشت مو در آن جا انجام گیرد مشخص می شود.

برای کاشت ریش و سبیل در روز موعد به کلینیک مراجعه می کنید. علامت گذاری برای ناحیه ی کاشت انجام می شود.

ناحیه ی بانک مو در اندازه ی مناسب تراشیده شده و به کمک مواد بی حسی موضعی آماده می شود و نوار گرافت های مو به کمک دستگاه و پانچ از روی بانک مو برداشت می شود.

بانک مو برای ریش معمولاً از پشت گوش و پشت سر است. البته اگر فرد در این نواحی دچار مشکل باشد، ممکن است از موهای بدن نیز بتوان به عنوان بانک مو استفاده کرد.

گرافت های برداشت شده به صورت برش هایی با دو یا سه فولیکول مو بسته بندی شده و فریز می شوند. این نوار مو زیر میکروسکوپ های مخصوص جدا شده و به واحدهای فولیکولی تبدیل می شود.

سپس فرد برای کاشت ریش و سبیل آماده می شود. می توان این کار را در حالت نشسته انجام داد. بی حسی موضعی در ناحیه ی صورت انجام می شود و بسته به خط ریش که فرد انتخاب کرده است زاویه ی رویش در بخش های مختلف مشخص می شود.

شکاف هایی به اندازه ی حدود 0.7 میلی متر ایجاد شده و تارهای مو در آن قرار داده می شوند.

ناحیه ی اطراف دهان بعد از همه نواحی و با بی حسی موضعی این بخش انجام می شود. ممکن است از بی هوشی نیز برای کاشت ریش و سبیل استفاده شود و این عوامل بیشتر به شرایط بیمار و تخصص پزشک بستگی دارد.

 

چه کسانی کاندید کاشت ریش و سبیل هستند ؟

کسانی که برای کاشت مو در قسمت ریش و سبیل به کلینیک های کاشت مو مراجعه می کنند گروه های متنوعی را تشکیل می دهند.

برخی از این افراد به صورت ژنتیکی مشکل رویش مو در ناحیه ی صورت دارند و در خانواده و اطرافیان آن ها نیز معمولاً این مشکل دیده می شود.

این گروه نیز ممکن است ریش و سبیل به صورت کامل نداشته باشند یا ممکن است دچار کم پشتی مو باشند یا بخش خاصی از موهای ناحیه ی صورت را نداشته باشند.

 

چه کساني کانديد کاشت ريش و سبيل هست

 

در برخی مواقع آسیب به صورت مانند سوخت، زخم و … باعث می شود تا فولیکول های مو در این نواحی از بین بروند. در این افراد رویش مو و کاشت ریش و سبیل علاوه بر ترمیم موی این ناحیه سبب ایجاد پوشش بر روی زخم و سوختگی ها نیز می شود.

افرادی که می خواهند ریش و سبیل ضخیم تر و پر تری داشته باشند، در صورت داشتن وضعیت سلامتی مطلوب و درگیر نبودن با بیماری های پوستی، عفونی، هورمونی و متابولیک، می توانند کاشت ریش و سبیل را پشت سر بگذارند. البته داشتن یک بانک موی قدرتمند نیز برای انجام این فرآیند کارساز و مهم تلقی می شود.

 

سؤالات متداول کاشت ریش و سبیل

1. آیا کاشت ریش و سبیل یک روش دائمی است؟

بله با توجه به این که موهای کاشته شده از نواحی مانند پشت سر و پشت گوش برداشته می شود که حتی در ریزش موی ارثی نیز کمتر دچار آسیب می شوند، موهای مقاومی هستند و باعث ایجاد موهای دائمی بر روی صورت می شوند.

2. دوره استراحت بعد از عمل چند روز است؟

با توجه به این که روش های جدید اکثراً بدون بی هوشی انجام می شود و زخم خاصی ندارد، می توانید روز بعد از عمل زندگی عادی خود را از سر بگیرید.

اما به دلیل وجود التهاب تا چند روز ممکن است خودتان دوست داشته باشید چند روزی را در خانه بمانید.

3. زمان عمل کاشت ریش و سبیل چقدر طول می کشد؟

بر اساس این که چه سطحی از صورت در زیر عمل کاشت مو می رود، زمان می تواند متفاوت باشد. زمان کاشت بین 2 تا 10 ساعت ممکن است تغییر کند.

4. رشد موهای کاشته شده در صورت چگونه است؟

موهایی که برای پیوند ریش و سبیل استفاده می شود معمولاً از ناحیه ی پشت سر گرفته می شود. رشد این موها نیز مانند موهای سر است.

در ماه های اول به علت ریزش موی کاشته شده ممکن است کمی رشد دچار اختلال شود ولی از ماه سوم تا چهارم به بعد یک ریش طبیعی با رشدی استاندارد خواهید داشت و می توانید بگذارید بلند شود.

 

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا  و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ریش و سبیل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122819418 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان (واتساپ)