کاشت ریش و سبیل

سن مناسب کاشت ریش چقدر است؟

داشتن ریش های کامل و پرپشت برای هر مردی ایده آل است؛ اما ممکن است بنا به دلایل مختلف بعضی از افراد ریش کاملی نداشته باشند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید، خبر خوب برای شما این است که با استفاده از تکنیک های متنوع کاشت ریش می توانید به ظاهر ایده آل خود به شکل کاملا طبیعی دست یابید.

 

اما سوال این است که اصولا در چه سنی باید برای کاشت سبیل یا ریش اقدام کنیم؟ آیا ریش ها همزمان با پایان دوران بلوغ به نهایت رشد خود می رسند یا آن که رشد آن ها تا چند سال بعد ادامه خواهد داشت؟ چه عواملی در کم پشت بودن ریش نقش دارند و چگونه می توان با آنها مقابله کرد؟ آیا کاشت ریش بهترین گزینه برای حل این مشکل است؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم.

 

در چه سنی می توانم کاشت ریش و سبیل انجام دهم؟

به طور کلی کاشت ریش یا سبیل محدودیت سنی ندارد. کاشت می تواند از بعد از ۱۸ سالگی تا هر زمانی که فرد موهای سالمی در ناحیه ی اهدا کننده ی پوست سر داشته باشد انجام شود. ناحیه ی اهدا کننده یا بانک مو به قسمتی از پوست سر گفته می شود که به طور طبیعی ریشه های مو در آن قسمت قوی و مقاوم هستند.

از این فولیکول ها هم برای کاشت مو و هم برای کاشت سبیل یا ریش استفاده می شود؛ بنابراین تا زمانی که بانک مو شما غنی و مناسب است،‌ انجام کاشت برای شما ممکن است.

 

در چه سنی می توانم کاشت ریش و سبیل انجام دهم

 

اما مسئله ای که باعث می شود متخصصین امر کاشت ریش به مراجعین جوان خود توصیه کنند تا برای کاشت عجله نکنند این است رشد ریش و سبیل معمولا تا چند سال بعد از پایان بلوغ ادامه خواهد داشت و ممکن است چندین سال طول بکشد تا مو های صورت شما به رشد کامل خود برسند. به همین دلیل ممکن است بعد از آن که ریش های شما به طور کامل رشد کردند، دیگر نیازی به کاشت و پیوند ریش و سبیل نداشته باشید.

 

مطالب بیشتر: ریزش موی صورت مردان

 

 

در چه سنی ریش و سبیل کامل رشد می کنند؟

الگوی رشد مو های صورت تا حد بسیار زیادی به مسائل ژنتیکی بستگی دارد و نمی شود یک سن مشخص را برای همه ی مردان در نظر گرفت که در آن رشد ریش آن ها به نهایت خود رسیده باشد. چرا که ژن های هر فرد منحصر به فرد است و به همین نسبت زمان رشد ریش ها در افراد مختلف متنوع است.

حال ممکن است شما در اوایل جوانی خود باشید و با وجود این که پدر و یا برادر بزرگتر شما ریش های پرپشت و متراکم دارد، ریش و سبیل شما هنوز به شکل مطلوب رشد نکرده باشند. احتمالا این سوال برای شما پیش خواهد آمد که اگر ژنتیک در رشد ریش و سبیل موثر است، پس چرا شما مثل پدر خود ریش پر پشت و یک دستی ندارید؟

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملا رایگان از طریق شماره 02122810089 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس اپ به شماره 09120687738 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ریش و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

در این موارد شما باید تحقیق کنید و بفهمید که پدر و پدربزرگ شما در چه سنی شاهد رشد کامل ریش های خود بودند. اگر شما هنوز به ۲۴ سالگی نرسیدید،‌ بهتر است کمی صبوری به خرج دهید و منتظر باشید تا مو های صورت شما روند رشد طبیعی خود را طی کنند. احتمال دارد پدر و پدربزرگ شما نیز وقتی هم سن شما بودند،‌ هنوز ریش های کاملی نداشتند و رشد آن ها با تاخیر همراه بوده است.

 

کاشت ریش و سبیل قبل از ۲۴ سالگی

یکدست و متراکم نبودن ریش و سبیل می تواند بر اعتماد به نفس افراد به خصوص در سنین پایین اثر منفی بگذارد. به همین دلیل جوانانی که در سنین اولیه ی جوانی خود هستند و راه های مختلف مانند مصرف ماینوکسیدیل و مکمل های مختلف را برای بهبود ریش های خود استفاده کردند و به نتیجه نرسیدند،‌ به گزینه ی کاشت ریش و سبیل طبیعی فکر می کنند؛ اما آیا مزایای کاشت در این سنین از معایب آن بیشتر است؟

به طور کلی کاشتن ریش و سبیل یک عمل ساده و ایمن است و اگر به دست متخصص انجام شود هیچ آسیبی به شما وارد نخواهد شد؛ اما کاشت در سنین جوانی، اگر چه مشکلی از نظر پزشکی ایجاد نخواهد کرد اما از نظر زیبایی شناختی ممکن است به نتیجه ی مطلوب دست پیدا نکنید.

 

کاشت ریش و سبیل قبل از ۲۴ سالگی

 

همان طور که بالاتر اشاره شد،‌ دلیل کم پشت بودن ریش و سبیل در بسیاری از افراد این است که هنوز ریش آن ها به شکل کامل رشد نکرده است و با اندکی صبر مشکل آنها حل می شود؛ اما در مواردی دیگر،‌ دلیل کامل نبود ریش ها این است که فرد دچار ریزش مو در ناحیه ی صورت است.

ریزش مو ممکن است تا سال ها طول بکشد و مدت زمان زیادی طول بکشد تا الگوی ریزش به طور کامل مشخص شود. به همین دلیل اگر شما دچار ریزش مو در صورت باشید و قبل از ۲۴ سالگی ریش بکارید،‌ این احتمال وجود دارد که ریزش مو های شما ادامه داشته باشد و در نواحی از صورت که ریش نکاشته اید، مو های شما دچار ریزش شوند.

از آن جایی که مو های کاشته شده در برابر ریزش مقاوم هستند، ریزش تنها بر مو های طبیعی صورت شما اثر می گذارد و باعث می شود مو های کاشته شده به شکل جزیره ای روی صورت شما تنها بمانند که اصلا ظاهر مطلوبی نخواهد داشت.

در این حالت شما مجبور می شوید تا یک بار دیگر کاشت ریش یا سبیل را انجام دهید. پس بهتر است از ابتدا صبر کنید تا ریزش مو های شما به طور کامل متوقف شود و الگوی ریزش مشخص شود، سپس با یک بار انجام کاشت ریش یا سبیل می توانید به راحتی مشکل خود را حل کنید و به ظاهر مطلوب برسید.

 

راه های جایگزین کاشت ریش چیست؟

رشد ریش و سبیل تا حد زیادی از آندروژن ها تاثیر می پذیرد (هورمون های مردانه مانند تستوسترون و غیره). به همین دلیل، مصرف دارو های مکمل مانند ویتامین ها یا اصلاح رژیم غذایی، نمی تواند تاثیر آن چنانی بر روند رشد ریش و سبیل شما داشته باشد.

از طرف دیگر مصرف مکمل های تستوسترون که به صورت ژل، تزریق و یا قرص در بازار موجود هستند می تواند رشد ریش و سبیل شما را تقویت کند؛ اما مسئله ای که نباید از آن غافل شوید این است که مصرف این گونه مواد و مکمل های هورمونی،‌ می تواند عوارض بسیار جدی و خطرناکی داشته باشد و به همین دلیل دکتر ها به ندرت آن را به کسی توصیه می کنند.

به همین دلیل است که کاشت و پیوند ریش و سبیل کم خطر ترین راه حل برای داشتن ریش و سبیلی جذاب و ایده آل است. در این روش فقط از مو های خود شما برای پیوند استفاده می شود و هورمون های شما دستکاری نمی شوند. بدن شما نیز نسبت به پیوند مو هیچگونه واکنش منفی نشان نخواهد داد چرا که سیستم ایمنی بدن تشخیص می دهد که مو ها برای خود شما هستند و عامل خارجی وارد بدن نشده است.

بعد از کاشت تنها کافی است چند ماه صبر کنید تا شاهد رشد مو های جدید و کاملا طبیعی روی صورت خود باشید به طوری که دیگر حتی خودتان هم نتوانید تشخیص دهید که کدام قسمت از ریش و سبیل شما کاشته شده است.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ریش خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره 02122810089 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.

دکتر حمیدرضا خراسانی

دکتر حمیدرضا خراسانی مدرس و متخصص کاشت مو و ابرو ، دارای مدرک رسمی از انجمن بین المللی کاشت موی طبیعی در اروپا و آسیا می باشد. تیم پزشکی تحت نظارت ایشان و پیگیری های چند ساله و حضور در دوره های آموزشی و سمینارهای مرتبط با کاشت مو میکروگرافت در کشور آلمان و ترکیه موفق به اخذ گواهی رسمی و مورد تایید به صورت انحصاری برای کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و ورود کاشت مو به روش میکروگرافت به ایران شدند. بیش از 15 هزار نمونه کاشت مو و ابروی موفق یکی از چندین کارنامه کاری موفق ایشان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Call Now Button