در چه سنی می توان اقدام به کاشت ریش کرد ؟

داشتن ریش‌ کامل و پرپشت برای هر مردی ‌ایده‌آل است اما ممکن است بنا به دلایل مختلف بعضی از افراد ریش کاملی نداشته باشند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، خبر خوب برای شما این است که با استفاده از تکنیک‌های متنوع کاشت ریش می‌توانید به ظاهر ‌ایده‌آل خود به شکل کاملاٌ طبیعی دست یابید.

اما اغلب چند سوال رایج در این زمینه وجود دارد. برای مثال اصولاٌ سن مناسب کاشت ریش چه زمان است؟ آیا ریش‌ها همزمان با پایان دوران بلوغ به نهایت رشد خود می‌رسند یا آن‌ که رشد آن‌ها تا چند سال بعد ادامه خواهد داشت؟ چه عواملی در کم‌پشت بودن ریش نقش دارند و چگونه می‌توان با آن‌ها مقابله کرد؟ آیا کاشت ریش بهترین گزینه برای حل این مشکل است؟ در ادامه به این سوالات پاسخ می‌دهیم.

اینفوگرافیک سن مناسب کاشت ریش و سبیل
اینفوگرافیک سن مناسب کاشت ریش و سبیل

در چه سنی می توانم کاشت ریش و سبیل انجام دهم؟

تفاوتی نمی‌کند که شما ذاتاٌ صورت کم‌مویی دارید و یا اینکه اخیراٌ دچار ریزش ریش شده‌اید. در هر صورت متخصصان معتقد هستند بهترین سن برای کاشت ریش و سبیل، در بازه ۵۰-۲۵ سالگی است. البته محدودیت سنی برای پیوند ریش وجود نداشته و حتی افراد زیر ۱۸ سال و مردان بالای ۵۰ سال نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند اما چند دلیل وجود دارد که متخصصان بازه سنی ۵۰-۲۵ سالگی را سن مناسب پیوند طبیعی ریش می‌دانند:

سن مناسب کاشت ریش

۱- اگر شما دچار ریزش ریش در سن ۱۸ سالگی شده‌اید، باید صبر کنید تا الگوی ریزش مشخص شده و از طرفی عامل آن درمان گردد. در دوران بلوغ، سطح هورمون‌های بدن به شدت تغییر کرده و همین عامل می‌تواند زمینه‌ساز ریزش موی صورت شود.

۲- از سویی دیگر بهتر است تا ۲۵ سالگی صبر کنید تا علاوه بر کامل شدن الگوی ریزش موی صورت، بهتر بتوانید نسبت به انجام این کار تصیم‌گیری کنید. عجله کردن ممکن است منجر به پشیمانی در آینده شود.

در چه سنی می توانم کاشت ریش و سبیل انجام دهم

۳- در بازه سنی ۵۰-۲۵ سال، قدرت سیستم ایمنی بدن زیاد بوده و فولیکول‌ها نیز قوی هستند به همین دلیل است که احتمال موفقیت کار بالا می‌رود اما بعد از ۵۰ سالگی، از یک‌سو بدن ضعیف شده و از سویی دیگر مو‌ها نازک و سُست می‌شوند.

بهترین سن کاشت ریشبهتر است این عمل زیبایی را در فاصله سنی ۲۵ تا ۵۰ سال انجام دهید.
کاشت ریش در دوران بلوغ، عاقلانه است؟خیر چون از یک طرف بدن در حال رشد بوده و در نتیجه این موضوع بر مدل ریش تاثیر می‌گذارد و از سوی دیگر وجود اختلالات هورمونی در بدن باعث ریزش مجدد ریش خواهد شد.
نتیجه کاشت ریش در سنین بالااحتمال دارد به نتیجه دلخواه نرسید چون با افزایش سن، فولیکول‌ها ضعیف می‌شوند.

مطالب بیشتر: ریزش موی صورت مردان

در چه سنی ریش و سبیل کامل رشد می کنند؟

الگوی رشد مو‌های صورت تا حد بسیار زیادی به مسائل ژنتیکی بستگی دارد و نمی‌شود یک سن مشخص را برای همه‌ مردان در نظر گرفت که طبق آن الگو، ریش آن‌ها به نهایت خود برسد چرا که ژن‌های هر فرد منحصر به خود او بوده و به همین دلیل زمان رشد ریش‌ها در افراد مختلف متنوع خواهد بود. حال ممکن است شما در اوایل جوانی خود باشید و با وجود این که پدر و یا برادر بزرگتر شما ریش‌های پرپشت و متراکم دارند، ریش و سبیل شما هنوز به شکل مطلوب رشد نکرده باشد.

احتمالاٌ این سوال برای شما پیش خواهد آمد که اگر ژنتیک در رشد ریش و سبیل موثر است، پس چرا شما مثل پدر خود ریش پرپشت و یک دستی ندارید؟ در این موارد شما باید تحقیق کنید و بفهمید که پدر و پدربزرگ شما در چه سنی شاهد رشد کامل ریش‌های خود بودند. اگر شما هنوز به ۲۴ سالگی نرسیدید، بهتر است کمی صبوری به خرج دهید و منتظر باشید تا مو‌های صورت شما روند رشد طبیعی خود را طی کنند. احتمال دارد پدر و پدربزرگ شما نیز وقتی هم سن شما بودند، هنوز ریش‌های کاملی نداشتند و رشد موی صورت آن‌ها با تاخیر همراه بوده است.

در چه سنی ریش کامل رشد می کنند؟

برای اطلاع از هزینه کاشت ریش خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره ۰۹۱۲۲۵۰۲۰۵۰ تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ریش و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

کاشت ریش و سبیل قبل از ۲۴ سالگی

یکدست و متراکم نبودن ریش و سبیل می‌تواند بر اعتماد به نفس افراد به خصوص در سنین پایین اثر منفی بگذارد. به همین دلیل جوانانی که در سنین اولیه‌ جوانی خود هستند و راه‌های مختلف مانند مصرف ماینوکسیدیل و مکمل‌های مختلف را برای بهبود رشد ریش‌های خود استفاده کردند و به نتیجه نرسیدند، به گزینه‌ کاشت ریش و سبیل طبیعی فکر می‌کنند. اما آیا واقعاٌ کاشت طبیعی ریش در این سن کار عاقلانه‌ای است؟ به طور کلی کاشت ریش و سبیل یک عمل ساده و ایمن است و اگر به دست متخصص ماهر انجام شود هیچ آسیبی به شما وارد نخواهد شد.

کاشت ریش و سبیل قبل از ۲۴ سالگی

همانطور که بالاتر اشاره شد، دلیل کم‌پشت بودن ریش و سبیل در بسیاری از افراد این است که هنوز ریش آن‌ها به شکل کامل رشد نکرده است و با اندکی صبر مشکل آن‌ها حل می‌شود. اما در مواردی دیگر، دلیل کامل نبود ریش‌ها این است که فرد دچار ریزش مو در ناحیه‌ صورت شده است. ریزش مو ممکن است تا سال‌ها ادامه داشته و مدت زمان زیادی طول بکشد تا الگوی ریزش به طور کامل مشخص شود. به همین دلیل اگر شما دچار ریزش مو در صورت باشید و قبل از ۲۴ سالگی ریش بکارید، این احتمال وجود دارد که ریزش مو‌های شما ادامه داشته باشد.

در نتیجه از آنجایی که مو‌های کاشته شده در برابر ریزش مقاوم هستند، ریزش تنها بر مو‌های طبیعی صورت شما اثر می‌گذارد و باعث می‌شود مو‌های کاشته شده به شکل جزیره‌ای روی صورت شما باقی بمانند که اصلاٌ ظاهر مطلوبی نخواهد داشت. در این حالت شما مجبور می‌شوید تا یک‌بار دیگر کاشت ریش یا سبیل را انجام دهید. پس بهتر است از ابتدا صبر کنید تا ریزش مو‌های شما به طور کامل متوقف شود و الگوی ریزش مشخص گردد. سپس با یکبار انجام کاشت ریش یا سبیل می‌توانید به راحتی مشکل خود را حل کنید و به ظاهر مطلوب برسید.

راه های جایگزین کاشت ریش چیست؟

رشد ریش و سبیل تا حد زیادی از آندروژن‌ها تاثیر می‌پذیرد (هورمون‌های مردانه مانند تستوسترون و …). به همین دلیل، مصرف دارو‌های مکمل مانند ویتامین‌ها یا اصلاح رژیم غذایی، نمی‌تواند تاثیر چندانی بر روند رشد ریش و سبیل شما داشته باشد. از طرف دیگر مصرف مکمل‌های تستوسترون که به صورت ژل، تزریق و یا قرص در بازار موجود هستند می‌تواند رشد ریش و سبیل شما را تقویت کند اما مسئله‌ای که نباید از آن غافل شوید این است که مصرف اینگونه مواد و مکمل‌های هورمونی، می‌تواند عوارض بسیار جدی و خطرناکی داشته باشد و به همین دلیل دکتر‌ها به ندرت آن را به کسی توصیه می‌کنند.

کاشت و پیوند ریش و سبیل، کم خطر‌ترین راه‌حل برای داشتن ریش و سبیلی جذاب و ‌ایده‌آل است. در این روش فقط از مو‌های خود شما برای پیوند استفاده می‌شود و هورمون‌های شما دستکاری نمی‌شوند. بدن شما نیز نسبت به پیوند مو هیچگونه واکنش منفی نشان نخواهد داد چرا که سیستم ایمنی بدن تشخیص می‌دهد که مو‌ها برای خود شما هستند و عامل خارجی وارد بدن نشده است. بعد از کاشت تنها کافی است چند ماه صبر کنید تا شاهد رشد مو‌های جدید و کاملاٌ طبیعی روی صورت خود باشید به طوری که حتی خود شما هم نتوانید تشخیص دهید کدام قسمت از ریش و سبیل، کاشته شده است.

شما می‌توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ریش و سبیل خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۷۹۵۴۷ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره‌مند شوید.

کاشت ریش و سبیل در کلینیک هلیا توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed